Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/13/2019 12:50 AM
                   2019 RCSL BLOS vs MCST-Yards - 6/12/2019                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:28.39    1:26.26    7  
     1) Yates, Lauren 7                 2) Donovan, Kylie 8               
     3) Krichev, Charlotte 8            4) Clark, Lily 7                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:33.68    1:32.82  
     1) Kornilova, Anna S 8             2) Oneill, Fanny l 8              
     3) Brewer, Bella E 8               4) Hall, Sulli M 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:38.25   X1:47.96  
     1) Davenport, Claire 7             2) Wiley, Addison 8               
     3) Lowe, Landry 7                  4) Cooper, Caroline 7             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:13.74   X2:14.84  
     1) Sims, Chloe E 8                 2) Phillips, Evie 8               
     3)                                 4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:52.79   X2:17.72  
     1) Langston, Ashlynn 7             2) Kelly, Rylee Grace 8           
     3) Fierro, Mia 7                   4) Covington, Kate 7              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:16.40   X3:22.15  
     1) Humphrey-Troupe, Samantha N 6   2) Davidson, Juliana N 8          
     3) O'Neal, Molly M 7               4) Draine, Sophia C 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:26.44    1:31.94    7  
     1) Lehr, Charlie 8                 2) Lehr, Bennett 8                
     3) Wilson, Parker 8                4) Ferguson, James 7              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:06.76    2:05.59  
     1) Kornilov, Kornei S 7            2) Hall, Rocco M 6                
     3) Maynard, Reese A 8              4) Cataldi, Benjamin 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:00.08   X2:06.64  
     1) Cosgrove, Michael 8             2) Paque, Maddox 7                
     3) Simpson, Cole 7                 4) Brinkley, Andy 7               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:32.30   X2:29.75  
     1) Austin, Joshua A 7              2) Robinson, Sawyer L 8           
     3) Bradford, Gregory P 8           4) Gallagher, Jack M 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:56.76  
     1) Oneill, Tyndale r 6             2) Maynard, Jude E 7              
     3) Robertson, Tyler S 8            4) Matthews, Benjamin R 7         
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:45.71    2:44.69    7  
     1) Holden, Sydney 10               2) Paparella, Elle 10             
     3) Mackey, Story 10                4) McClung, Mary Ceil 9           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:22.16    3:15.89  
     1) Nelson, Clara E 9               2) Taylor, Anna 9                 
     3) Gindhart, Ella Kate K 9         4) Ham, Abby G 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X4:10.64  
     1) Davenport, Allie 10             2) Brinkley, Lynn 10              
     3) Speaks, Emme 9                  4) Rowe, Sarah Grace 9            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:31.84   X4:14.90  
     1) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   2) Brooks, AJ J 10                
     3) Rochowiak, Peyton G 9           4) Snider, Ava 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X6:00.19  
     1) Seagroves, Emily 9              2) Walker, Anna Rose R 9          
     3) Wright, Bailey R 10             4) Mauldin, Braelyn J 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.10    2:56.18    7  
     1) Goldmon, William 10             2) Paque, Knox 9                  
     3) Clark, Will 9                   4) Simpson, Connor 10             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:01.70    3:04.38  
     1) Kern, CJ 9                      2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Amos, Dawson E 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:13.79   X3:26.77  
     1) Harwood, Andrew 9               2) Jackson, Peyton 9              
     3) Johnston, Caleb 10              4) Holt, Grayson 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:00.19  
     1) McElroy, Jacob 9                2) Garnett, Luke 10               
     3) Fierro, David 9                 4) Mitchell, Tyler 9              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:12.09   X4:03.20  
     1) Lewis, Jackson C 9              2) O'Neal, Sutton L 10            
     3) Bates, Jack H 10                4) Chalmers, Jason A 10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:42.54   X4:19.84  
     1)                                 2) Johnson, Cody J 10             
     3) Ham, Jack G 10                  4) Cataldi, Daniel 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:21.09    2:27.09    7  
     1) Ingram, Katie E 11              2) Howell, Rowen 12               
     3) Krichev, Sophie 11              4) Moody, Skye Marie 11           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:50.14    2:48.00  
     1) Brewer, Sarah K 11              2) Bukenya, Trish M 12            
     3) Hall, Bailey R 11               4) Adams, Claire 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:57.53   X3:09.71  
     1) Wright, Haylee 11               2) Hodge, Mary Camille 11         
     3) Fierro, Averee 11               4) Watts, Amber 12                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:26.04   X3:25.27  
     1) Harmon, Lillian G 11            2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 11            4) Tow, Madelyn 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:23.00  
     1) Carden, Madi 11                 2) Kern, Yzzy M 11                
     3) Young, Allison E 11             4) Davis, Sydney E 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:32.10    2:33.63    7  
     1) Guerin, Owen F 11               2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Castillo, Angel H 12            4) Ham, Luke H 12                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:56.96    2:59.77  
     1) Roberts, Bross 11               2) Watson, Ben 11                 
     3) Cook, Hugh 11                   4) Clark, Brackin 11              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:41.29   X3:32.45  
     1) Lehr, Harrison 10               2) Malone, Van 11                 
     3) Aboudonia, Raz 12               4) Brinkley, John Allen 12        
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:10.26    2:06.70    7  
     1) Fann, Josey 13                  2) Bruce, Katie Wilson 13         
     3) Yates, Madelyn 14               4) Krichev, Audrey 13             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    2:22.33  
     1) Quann, Megan M 13               2) Pierce, Anna H 13              
     3) Taylor, Devyn K 14              4) Culbreath, Haley 13            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:25.56  
     1) Rawls, Ava 13                   2) Heritage, Greer 13             
     3) Mullins, Anna Crawford 13       4) Fierro, Brooke 13              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X3:18.88  
     1) Showell, Amber D 13             2) Hicks, MaKayla A 13            
     3) Askew, Izzy R 13                4) Tucker, Sierra A 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:34.74    2:28.40    7  
     1) Welcome, Jermaine L 13          2) Oneill, Bram j 14              
     3) Amos, Andrew J 14               4) Tewalt, Sawyer C 11            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:30.50    2:33.53  
     1) Mitchell, Jack 13               2) Bloom, Wyatt 13                
     3) Johnston, Matthew 13            4) Mackey, Cade 13                
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.78    2:00.07    7  
     1) Cimino, Maddie 17               2) Blasingame, Claire 16          
     3) Graves, Virginia 16             4) Krichev, Julia 15              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:08.54    2:08.56  
     1) Griffin, Caitlyn V 15           2) Hoyt, Ashley 15                
     3) Orcutt, Colby C 15              4) Heeney, Nora M 16              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:48.57    1:48.46    7  
     1) Sentell, Jack H 16              2) Pierce, Thomas J 16            
     3) Worshek, Riley C 17             4) Amos, Carson P 17              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.65    1:56.46  
     1) Cooper, Curtis 16               2) Hyatt, Mike 15                 
     3) Theisen, Landon 16              4) Banks, Sam 17                  
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRight, Milie             6 BLOSSOMWOOD            29.09      26.58    5  
  2 Cosgrove, Madeline         6 BLOSSOMWOOD            29.84      27.50    3  
  3 Humphrey-Troupe, Samanth   6 HAMMERHEADS            27.88      27.64    1  
  4 Jackson, Anna Reed         5 BLOSSOMWOOD            31.47      29.93  
  5 Rochowiak, Hattie M        5 HAMMERHEADS            40.06      41.93  
  6 Bates, Caroline A          6 HAMMERHEADS               NT    1:08.14  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Yarbrough, Ella Grace      6 BLOSSOMWOOD            41.57     X35.69  
 -- Langston, Avery            5 BLOSSOMWOOD            37.12     X35.71  
 -- Lehr, Francie              5 BLOSSOMWOOD            39.51     X36.25  
 -- Cowan, Mary Virginia       6 BLOSSOMWOOD            43.94     X40.94  
 -- Covington, Ellis Ann       5 BLOSSOMWOOD            46.26     X45.95  
 -- Holliday, Anna Gray        5 BLOSSOMWOOD            48.51     X48.89  
 -- Collier, Faith             6 BLOSSOMWOOD            45.49     X56.26  
 -- Cooper, Lucy               5 BLOSSOMWOOD            58.00     X56.52  
 -- Fierro, Natalee            5 BLOSSOMWOOD               NT   X1:04.57  
 -- Langston, Felicity         3 BLOSSOMWOOD          1:45.60   X1:39.07  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Rocco M              6 HAMMERHEADS            27.25      27.94    5  
  2 Leven, Jacob               6 BLOSSOMWOOD               NT      28.13    3  
  3 McElroy, Austin            6 BLOSSOMWOOD            29.45      33.34    1  
  4 Oneill, Tyndale r          6 HAMMERHEADS            32.77     J34.46  
  5 Wilson, Oliver             6 BLOSSOMWOOD            32.33     J34.22  
  6 Matthews, Thomas H         5 HAMMERHEADS            40.20      48.53  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clark, Eli                 4 BLOSSOMWOOD            39.33     X35.31  
 -- Kelly, Colt                6 BLOSSOMWOOD            37.02     X40.26  
 -- Thomas, George             6 BLOSSOMWOOD            35.38     X40.63  
 -- Howell, Walt               6 BLOSSOMWOOD            51.22     X42.16  
 -- Bourgeois, Davis           6 BLOSSOMWOOD            42.71     X45.71  
 -- Gallagher, Kingston G      6 HAMMERHEADS            48.81     X46.81  
 -- Smilie, Thomas             5 BLOSSOMWOOD            50.46     X51.00  
 -- Smith, Henry               5 BLOSSOMWOOD          1:01.22     X52.64  
 -- Wester, Trip               5 BLOSSOMWOOD            51.63     X55.64  
 -- Lockwood, Nick             4 BLOSSOMWOOD            56.26   X1:03.34  
 -- Burns, Lucus               5 BLOSSOMWOOD          2:02.27   X1:22.45  
 -- Smith, Wilson              4 BLOSSOMWOOD          1:23.77   X1:34.96  
 -- Holden, Grant              4 BLOSSOMWOOD          1:51.63   X1:54.41  
 -- Lockwood, Frank            4 BLOSSOMWOOD          2:21.72   X2:06.40  
 -- Robertson, Thomas          4 BLOSSOMWOOD          2:26.76   X2:28.13  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Charlotte         8 BLOSSOMWOOD            17.42      17.06    5  
  2 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            17.85      17.16    3  
  3 Donovan, Kylie             8 BLOSSOMWOOD            17.46      17.51    1  
  4 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            17.78      18.02  
  5 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            18.33      19.15  
  6 Clark, Lily                7 BLOSSOMWOOD            19.95      20.00  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kelly, Rylee Grace         8 BLOSSOMWOOD            25.32     X23.02  
 -- Davenport, Claire          7 BLOSSOMWOOD            23.66     X23.07  
 -- Fierro, Mia                7 BLOSSOMWOOD            23.81     X23.34  
 -- Cooper, Caroline           7 BLOSSOMWOOD            22.84     X23.39  
 -- Humphrey-Troupe, Sadie A   8 HAMMERHEADS            25.19     X24.46  
 -- Holden, Harper             7 BLOSSOMWOOD            23.71     X25.72  
 -- Sims, Chloe E              8 HAMMERHEADS            31.34     X27.75  
 -- Luhmann, Kylah             7 BLOSSOMWOOD            26.84     X28.03  
 -- Pittman, Emma              7 HAMMERHEADS            27.53     X28.15  
 -- Rowe, Alice                7 BLOSSOMWOOD            30.57     X29.89  
 -- Santiago, Sofia            7 BLOSSOMWOOD            30.90     X31.38  
 -- Covington, Kate            7 BLOSSOMWOOD            32.89     X31.75  
 -- Collier, Charity           7 BLOSSOMWOOD            31.90     X36.00  
 -- O'Neal, Molly M            7 HAMMERHEADS            35.75     X36.70  
 -- Davidson, Juliana N        8 HAMMERHEADS            35.91     X36.84  
 -- Langston, Ashlynn          7 BLOSSOMWOOD            39.01     X37.40  
 -- Draine, Sophia C           8 HAMMERHEADS            40.75     X39.53  
 -- Doll, Savannah K           7 HAMMERHEADS               NT     X47.38  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            17.47      16.97    5  
  2 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            17.63      18.14    3  
  3 Paque, Maddox              7 BLOSSOMWOOD            23.86      21.20    1  
  4 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            26.38      25.15  
  5 Gallagher, Jack M          8 HAMMERHEADS            26.64      27.28  
  6 Matthews, Benjamin R       7 HAMMERHEADS            31.08      29.07  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smilie, John David         7 BLOSSOMWOOD            25.76     X23.00  
 -- Cosgrove, Michael          8 BLOSSOMWOOD            24.33     X25.93  
 -- Austin, Joshua A           7 HAMMERHEADS            33.08     X29.32  
 -- Tharp, Blake               7 BLOSSOMWOOD            39.78     X30.68  
 -- Smith, Hudson              7 BLOSSOMWOOD            35.06     X31.33  
 -- Brinkley, Andy             7 BLOSSOMWOOD            29.50     X31.35  
 -- Robinson, Sawyer L         8 HAMMERHEADS            41.71     X35.56  
 -- Simpson, Cole              7 BLOSSOMWOOD            25.06     X36.84  
 -- Maynard, Jude E            7 HAMMERHEADS            37.53     X38.28  
 -- Robertson, Tyler S         8 HAMMERHEADS            46.33     X40.82  
 -- Robertson, James           7 BLOSSOMWOOD            39.75     X41.90  
 -- Dobbins, Corey C           7 HAMMERHEADS            39.75     X43.72  
 -- Castillo, Santiago         7 HAMMERHEADS            52.59     X58.75  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            32.59      33.22    5  
  2 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            33.64      34.71    3  
  3 McClung, Mary Ceil         9 BLOSSOMWOOD            37.72      38.58    1  
  4 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS            40.76      41.53  
  5 Snider, Ava                9 HAMMERHEADS            51.90      50.58  
  6 Humphrey-Troupe, Aalycia  10 HAMMERHEADS            48.40      52.41  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brooks, AJ J              10 HAMMERHEADS            49.90     X48.35  
 -- Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS            52.20     X49.66  
 -- Rochowiak, Peyton G        9 HAMMERHEADS            56.43     X51.09  
 -- Rowe, Sarah Grace          9 BLOSSOMWOOD            52.58     X51.20  
 -- Wright, Bailey R          10 HAMMERHEADS            53.58     X56.16  
 -- Walker, Anna Rose R        9 HAMMERHEADS            53.25     X59.53  
 -- Brinkley, Lynn            10 BLOSSOMWOOD          1:01.00   X1:01.14  
 -- Wester, Corrine            9 BLOSSOMWOOD          1:02.77   X1:04.21  
 -- Santiago, Olivia           9 BLOSSOMWOOD          1:05.19   X1:04.91  
 -- Smith, Kayleigh            9 BLOSSOMWOOD          1:30.71   X1:15.25  
 -- Seagroves, Emily           9 HAMMERHEADS          1:26.53   X1:42.51  
 -- Mauldin, Braelyn J         9 HAMMERHEADS          1:40.96   X1:51.89  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            34.50      34.40    5  
  2 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            35.37      36.03    3  
  3 Simpson, Connor           10 BLOSSOMWOOD            35.14      37.56    1  
  4 Clark, Will                9 BLOSSOMWOOD            38.21      39.83  
  5 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            41.09      40.20  
  6 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            40.93      43.28  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro, David              9 BLOSSOMWOOD               NT     X41.60  
 -- Livingston, JT            10 BLOSSOMWOOD            43.76     X42.69  
 -- Johnston, Caleb           10 BLOSSOMWOOD            43.39     X43.87  
 -- Holt, Grayson              9 BLOSSOMWOOD            45.59     X45.14  
 -- Leven, Max                 9 BLOSSOMWOOD            47.28     X45.31  
 -- Tharp, Kyle               10 BLOSSOMWOOD            47.24     X45.70  
 -- Harwood, Andrew            9 BLOSSOMWOOD            44.31     X48.33  
 -- Bates, Jack H             10 HAMMERHEADS            58.94     X49.01  
 -- O'Neal, Sutton L          10 HAMMERHEADS            49.07     X49.96  
 -- Williams, Luke M           9 HAMMERHEADS            50.72     X50.27  
 -- Lewis, Jackson C           9 HAMMERHEADS            54.97     X51.71  
 -- McElroy, Jacob             9 BLOSSOMWOOD            49.78     X52.28  
 -- Benson, Jaxon H           10 HAMMERHEADS               NT     X52.84  
 -- Tucker, Braxton B         10 HAMMERHEADS            53.15     X53.06  
 -- Johnson, Cody J           10 HAMMERHEADS            51.43     X53.38  
 -- Hershbine, Greyson K       9 HAMMERHEADS          1:02.03     X53.90  
 -- Oneill, Athan e           10 HAMMERHEADS            49.60     X54.62  
 -- Cataldi, Daniel            9 HAMMERHEADS            56.75     X55.40  
 -- Mitchell, Tyler            9 BLOSSOMWOOD            56.28     X58.45  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            27.65      27.38    5  
  2 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            29.27      30.78    3  
  3 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            33.46      33.95    1  
  4 Adams, Claire             12 HAMMERHEADS            36.96      38.29  
  5 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            40.91      42.44  
  6 Harmon, Lillian G         11 HAMMERHEADS            41.03      43.03  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro, Averee            11 BLOSSOMWOOD            39.80     X37.63  
 -- Watts, Amber              12 BLOSSOMWOOD            37.20     X39.07  
 -- Wright, Haylee            11 BLOSSOMWOOD            37.22     X40.28  
 -- Tow, Madelyn              11 HAMMERHEADS            41.78     X42.52  
 -- Davis, Sydney E           12 HAMMERHEADS            49.41     X46.18  
 -- Kern, Yzzy M              11 HAMMERHEADS            53.87     X48.94  
 -- Young, Allison E          11 HAMMERHEADS            53.03     X51.89  
 -- Carden, Madi              11 HAMMERHEADS            52.64   X1:00.33  
 -- Wright, Cassidy L         11 HAMMERHEADS            55.13   X1:01.40  
 -- Blankenship, MaeLi        11 BLOSSOMWOOD               NT   X1:48.58  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            32.46      30.85    5  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            30.34      31.12    3  
  3 Watson, Ben               11 BLOSSOMWOOD            33.53      34.65    1  
  4 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD               NT      37.02  
  5 Tewalt, Sawyer C          11 HAMMERHEADS            35.91      37.41  
  6 Malone, Van               11 BLOSSOMWOOD               NT      42.95  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brinkley, John Allen      12 BLOSSOMWOOD            45.82     X44.65  
 -- Seagroves, Brandon        12 HAMMERHEADS            53.34     X48.63  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD               NT      27.38    5  
  2 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            27.97      28.07    3  
  3 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            27.58      28.20    1  
  4 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            28.28      28.89  
  5 Fann, Josey               13 BLOSSOMWOOD               NT      29.16  
  6 Culbreath, Haley          13 HAMMERHEADS               NT      29.82  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Anna Crawford    13 BLOSSOMWOOD            30.44     X29.56  
 -- Heritage, Greer           13 BLOSSOMWOOD            31.36     X31.00  
 -- Heritage, Preston         13 BLOSSOMWOOD            32.22     X32.15  
 -- Brinkley, Wini            13 BLOSSOMWOOD            34.81     X33.84  
 -- Fleischmann, Maggie       13 BLOSSOMWOOD            35.82     X36.75  
 -- Tucker, Sierra A          13 HAMMERHEADS            38.91     X39.21  
 -- Hicks, MaKayla A          13 HAMMERHEADS            44.83     X41.47  
 -- Askew, Izzy R             13 HAMMERHEADS               NT   X3:47.53  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            28.47      28.57    5  
  2 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            28.38      28.82    3  
  3 Johnston, Matthew         13 BLOSSOMWOOD            31.96      32.13    1  
  4 Mitchell, Jack            13 BLOSSOMWOOD               NT      32.78  
  5 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            33.34      33.82  
  6 Bloom, Wyatt              13 BLOSSOMWOOD            33.08      36.28  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            25.94      25.97    5  
  2 Vickers, Olivia           16 BLOSSOMWOOD            27.93      27.89    3  
  3 Cimino, Maddie            17 BLOSSOMWOOD               NT      28.10    1  
  4 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            28.78      29.26  
  5 Orcutt, Colby C           15 HAMMERHEADS            25.80      29.77  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            31.75      32.06  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            22.76      22.96    5  
  2 Theisen, Landon           16 BLOSSOMWOOD            24.44      24.38    3  
  3 Cooper, Curtis            16 BLOSSOMWOOD            24.71      24.96    1  
  4 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            25.34      25.53  
  5 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            25.84      26.26  
  6 Hyatt, Mike               15 BLOSSOMWOOD               NT      28.03  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Menzel, Isaac             15 HAMMERHEADS            29.90     X30.57  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            25.70      25.34    5  
  2 Donovan, Kylie             8 BLOSSOMWOOD            27.62      27.15    3  
  3 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            31.37      27.44    1  
  4 Wiley, Addison             8 BLOSSOMWOOD            30.31      27.59  
  5 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            26.78      27.63  
  6 Kornilova, Anna S          8 HAMMERHEADS            32.02      28.40  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            25.81      25.08    5  
  2 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            24.90      25.25    3  
  3 Paque, Maddox              7 BLOSSOMWOOD            31.21     J32.60    1  
  4 Hall, Rocco M              6 HAMMERHEADS            36.38     J32.38  
  5 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            33.55      33.01  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            38.39      38.53  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            45.03      45.91    5  
  2 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            47.14      46.71    3  
  3 Paparella, Elle           10 BLOSSOMWOOD            48.40      47.40    1  
  4 Taylor, Anna               9 HAMMERHEADS          1:03.22      59.76  
  5 Speaks, Emme               9 BLOSSOMWOOD               NT    1:04.77  
  6 Brooks, AJ J              10 HAMMERHEADS          1:16.95    1:10.58  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                9 BLOSSOMWOOD            48.57      49.91    5  
  2 Jackson, Peyton            9 BLOSSOMWOOD            51.75      50.50    3  
  3 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            51.22      51.08    1  
  4 Simpson, Connor           10 BLOSSOMWOOD            51.97      51.65  
  5 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            52.64      53.06  
  6 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS          1:02.50      56.27  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            36.82      38.21    5  
  2 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            42.58      41.26    3  
  3 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            39.21      41.39    1  
  4 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            46.57      46.16  
  5 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            50.12      50.57  
  6 Taylor, Ellie S           11 HAMMERHEADS            55.20      53.96  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            42.93      45.72    5  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            44.34      46.32    3  
  3 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            47.02      46.77    1  
  4 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD               NT      49.78  
  5 Watson, Ben               11 BLOSSOMWOOD            47.77      49.90  
  6 Malone, Van               11 BLOSSOMWOOD               NT      59.96  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       13 BLOSSOMWOOD            35.50      35.96    5  
  2 Fann, Josey               13 BLOSSOMWOOD            36.83      36.65    3  
  3 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD               NT      36.78    1  
  4 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            38.70      38.45  
  5 Culbreath, Haley          13 HAMMERHEADS               NT      42.88  
  6 Showell, Amber D          13 HAMMERHEADS               NT    1:07.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            41.56      38.75    5  
  2 Bloom, Wyatt              13 BLOSSOMWOOD            42.90      40.26    3  
  3 Mackey, Cade              13 BLOSSOMWOOD            44.76      47.59    1  
  4 Mitchell, Jack            13 BLOSSOMWOOD               NT      48.33  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        16 BLOSSOMWOOD            34.65      35.02    5  
  2 Vickers, Olivia           16 BLOSSOMWOOD            36.52      36.69    3  
  3 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            37.52      37.51    1  
  4 McCann, Morgan            16 BLOSSOMWOOD               NT      38.82  
  5 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            40.28      39.72  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            43.64      45.50  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           16 BLOSSOMWOOD            32.06      30.80    5  
  2 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            31.44      31.33    3  
  3 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            32.69      33.76    1  
  4 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            36.56      35.50  
  5 Hyatt, Mike               15 BLOSSOMWOOD               NT      38.33  
  6 Blankenship, Nate         17 BLOSSOMWOOD               NT      38.44  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.19    1:10.94    7  
     1) Krichev, Charlotte W8           2) Donovan, Kylie W8              
     3) Wilson, Parker M8               4) Lehr, Bennett M8               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:23.53    1:27.76  
     1) Oneill, Fanny l W8              2) Maynard, Reese A M8            
     3) Kornilov, Kornei S M7           4) Hall, Sulli M W8               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:35.11   X1:34.97  
     1) Kornilova, Anna S W8            2) Gallagher, Jack M M8           
     3) Cataldi, Benjamin M8            4) Brewer, Bella E W8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:02.18  
     1) Brinkley, Andy M7               2) Cosgrove, Michael M8           
     3) Langston, Ashlynn W7            4) Kelly, Rylee Grace W8          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:07.20  
     1) Tharp, Blake M7                 2) Smith, Hudson M7               
     3) Rowe, Alice W7                  4) Covington, Kate W7             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:12.61   X2:12.34  
     1) Gallagher, Kingston G M6        2) Matthews, Benjamin R M7        
     3) Pittman, Emma W7                4) Humphrey-Troupe, Sadie A W8    
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:18.21    2:18.32    7  
     1) Goldmon, William M10            2) Simpson, Connor M10            
     3) Holden, Sydney W10              4) Mackey, Story W10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:31.62    2:36.25  
     1) Kern, CJ M9                     2) Weglage, Brady M M10           
     3) Ham, Abby G W10                 4) Gindhart, Ella Kate K W9       
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:06.52  
     1) Rowe, Sarah Grace W9            2) Speaks, Emme W9                
     3) McElroy, Jacob M9               4) Livingston, JT M10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X3:23.58  
     1) Brooks, AJ J W10                2) Benson, Jaxon H M10            
     3) Humphrey-Troupe, Aalycia J W10  4) Amos, Dawson E M10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:39.28   X3:31.39  
     1) Nelson, Clara E W9              2) Hershbine, Greyson K M9        
     3) Snider, Ava W9                  4) Tucker, Braxton B M10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:46.56  
     1) Leven, Max M9                   2) Holt, Grayson M9               
     3) Brinkley, Lynn W10              4) Wester, Corrine W9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:12.18    2:10.71    7  
     1) Castillo, Angel H M12           2) Adams, Claire W12              
     3) Bukenya, Trish M W12            4) Guerin, Owen F M11             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:07.84    2:11.63  
     1) Roberts, Bross M11              2) Watson, Ben M11                
     3) Howell, Rowen W12               4) Krichev, Sophie W11            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:27.78   X2:33.85  
     1) Tewalt, Sawyer C M11            2) Brewer, Sarah K W11            
     3) Hall, Bailey R W11              4) Ham, Luke H M12                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:41.46  
     1) Malone, Van M11                 2) Cook, Hugh M11                 
     3) Hodge, Mary Camille W11         4) Wright, Haylee W11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:46.59  
     1) Watts, Amber W12                2) Jackson, Peyton M9             
     3) Brinkley, John Allen M12        4) Fierro, Averee W11             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:59.04   X2:55.65  
     1) Harmon, Lillian G W11           2) Seagroves, Brandon M12         
     3) Tow, Madelyn W11                4) Weglage, Jackson V M11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:53.10    1:57.75    7  
     1) Pierce, Anna H W13              2) Amos, Andrew J M14             
     3) Oneill, Bram j M14              4) Taylor, Devyn K W14            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.39    2:04.64  
     1) Bloom, Wyatt M13                2) Johnston, Matthew M13          
     3) Krichev, Audrey W13             4) Yates, Madelyn W14             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:25.44  
     1) Wilks, Jax M13                  2) Fleischmann, Maggie W13        
     3) Brinkley, Wini W13              4) Mitchell, Jack M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:46.00    1:41.84    7  
     1) Krichev, Julia W15              2) Cimino, Maddie W17             
     3) Cooper, Curtis M16              4) Theisen, Landon M16            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:41.37    1:44.03  
     1) Amos, Carson P M17              2) Hoyt, Ashley W15               
     3) Orcutt, Colby C W15             4) Worshek, Riley C M17           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:56.08   X1:59.13  
     1) Menzel, Isaac M15               2) Heeney, Nora M W16             
     3) Griffin, Caitlyn V W15          4) Oneill, Hudson p M15           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Charlotte         8 BLOSSOMWOOD               NT      20.39    5  
  2 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            22.89      22.34    3  
  3 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            23.53      23.56    1  
  4 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            28.40      28.01  
  5 Kornilova, Anna S          8 HAMMERHEADS            27.06      28.21  
  6 Clark, Lily                7 BLOSSOMWOOD            27.78      29.52  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            23.37      21.26    5  
  2 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            21.72      22.39    3  
  3 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            22.87      23.44    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            29.60      28.64  
  5 Hall, Rocco M              6 HAMMERHEADS            32.82      30.25  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            30.88      32.33  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            42.97      41.20    5  
  2 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            43.85      41.65    3  
  3 Speaks, Emme               9 BLOSSOMWOOD            51.70      49.66    1  
  4 McClung, Mary Ceil         9 BLOSSOMWOOD               NT      49.83  
  5 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS            50.83      51.56  
  6 Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS            56.69      59.20  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            39.31      40.39    5  
  2 Jackson, Peyton            9 BLOSSOMWOOD            45.72      45.50    3  
  3 Lehr, Harrison            10 BLOSSOMWOOD               NT      51.64    1  
  4 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS               NT      54.09  
  5 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            55.81      55.58  
  6 Ratz, Max H                9 HAMMERHEADS          1:04.78      55.71  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            37.75      38.66    5  
  2 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            37.76      39.09    3  
  3 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            42.47      43.28    1  
  4 Moody, Skye Marie         11 BLOSSOMWOOD            46.56      44.33  
  5 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            47.83      45.52  
  6 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            44.22      46.69  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            32.93      36.56    5  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            40.40      40.52    3  
  3 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            39.72      40.83    1  
  4 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD               NT      49.31  
  5 Clark, Brackin            11 BLOSSOMWOOD            48.27      50.65  
  6 Cook, Hugh                11 BLOSSOMWOOD            52.00      51.00  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            34.59      33.13    5  
  2 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            33.81      33.63    3  
  3 Rawls, Ava                13 BLOSSOMWOOD            34.74      35.82    1  
  4 Bruce, Katie Wilson       13 BLOSSOMWOOD            35.09      36.39  
  5 Culbreath, Haley          13 HAMMERHEADS               NT      37.89  
  6 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            41.22      39.87  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.97      34.39    5  
  2 Johnston, Matthew         13 BLOSSOMWOOD            41.50      42.26    3  
  3 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            44.83      43.14    1  
  4 Mitchell, Jack            13 BLOSSOMWOOD               NT      48.01  
  5 Wilks, Jax                13 BLOSSOMWOOD               NT      53.70  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            29.76      30.06    5  
  2 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            30.87      31.51    3  
  3 Cimino, Maddie            17 BLOSSOMWOOD               NT      31.71    1  
  4 Orcutt, Colby C           15 HAMMERHEADS            29.70      32.26  
  5 Graves, Virginia          16 BLOSSOMWOOD               NT      32.78  
  6 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS               NT      38.08  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            27.25      27.28    5  
  2 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            28.00     J28.45    3  
  3 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            28.25     J28.34    1  
  4 Cooper, Curtis            16 BLOSSOMWOOD            28.81      29.52  
  5 Blankenship, Nate         17 BLOSSOMWOOD               NT      33.81  
  6 Hyatt, Mike               15 BLOSSOMWOOD               NT      37.66  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            22.94     J22.21    5  
  2 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            23.13     J22.15    3  
  3 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            23.19      23.00    1  
  4 Wiley, Addison             8 BLOSSOMWOOD            23.83      23.90  
  5 Lowe, Landry               7 BLOSSOMWOOD            24.03      24.84  
  6 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            23.37      26.44  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            18.73      19.06    5  
  2 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            20.54      22.34    3  
  3 Ferguson, James            7 BLOSSOMWOOD            30.14      30.32    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            36.82      38.65  
  5 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            34.40      40.16  
  6 Bradford, Gregory P        8 HAMMERHEADS            50.68      43.77  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            37.34      38.07    5  
  2 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            39.52      39.28    3  
  3 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            41.50      41.51    1  
  4 McClung, Mary Ceil         9 BLOSSOMWOOD            42.45      48.15  
  5 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS          1:04.94    1:04.97  
  6 Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS          1:05.50    1:10.51  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            40.96      43.70    5  
  2 Paque, Knox                9 BLOSSOMWOOD               NT      44.50    3  
  3 Clark, Will                9 BLOSSOMWOOD            44.08      48.53    1  
  4 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            46.19      50.20  
  5 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            47.51      53.77  
  6 Ham, Jack G               10 HAMMERHEADS            47.84    1:26.50  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            30.34      31.00    5  
  2 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            46.22      40.00    3  
  3 Moody, Skye Marie         11 BLOSSOMWOOD            46.21      47.05    1  
  4 Hodge, Mary Camille       11 BLOSSOMWOOD               NT      50.84  
  5 Chalmers, Emily C         11 HAMMERHEADS            52.59      52.22  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            37.13      37.96    5  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            36.32      38.01    3  
  3 Watson, Ben               11 BLOSSOMWOOD            45.46      45.94    1  
  4 Weglage, Jackson V        11 HAMMERHEADS            43.31      46.00  
  5 Malone, Van               11 BLOSSOMWOOD          1:00.00    1:12.15  
  6 Cook, Hugh                11 BLOSSOMWOOD               NT    1:16.50  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD               NT      29.95    5  
  2 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            30.34      30.51    3  
  3 Bruce, Katie Wilson       13 BLOSSOMWOOD            31.39      31.15    1  
  4 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            32.19      31.21  
  5 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            33.31      33.72  
  6 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            41.25      41.25  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.44      33.44    5  
  2 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            33.69      33.51    3  
  3 Johnston, Matthew         13 BLOSSOMWOOD            38.50      39.46    1  
  4 Mackey, Cade              13 BLOSSOMWOOD            46.59      47.47  
  5 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            53.65      50.58  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        16 BLOSSOMWOOD               NT      28.97    5  
  2 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            29.03      29.76    3  
  3 Graves, Virginia          16 BLOSSOMWOOD            30.46      29.84    1  
  4 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            32.00      32.02  
  5 Orcutt, Colby C           15 HAMMERHEADS            28.40      32.21  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            37.38      44.50  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            25.10      25.02    5  
  2 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            26.75      26.88    3  
  3 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            27.28      27.32    1  
  4 Theisen, Landon           16 BLOSSOMWOOD            28.05      28.13  
  5 Thurman, Reed             17 BLOSSOMWOOD               NT      29.38  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:10.83    1:16.01    7  
     1) Clark, Lily 7                   2) Yates, Lauren 7                
     3) Donovan, Kylie 8                4) Krichev, Charlotte 8           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:17.72    1:19.07  
     1) Oneill, Fanny l 8               2) Kornilova, Anna S 8            
     3) Brewer, Bella E 8               4) Hall, Sulli M 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:26.17   X1:34.06  
     1) Lowe, Landry 7                  2) Cooper, Caroline 7             
     3) Wiley, Addison 8                4) Luhmann, Kylah 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:36.50   X1:38.59  
     1) Holden, Harper 7                2) Kelly, Rylee Grace 8           
     3) Fierro, Mia 7                   4) Davenport, Claire 7            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:51.95   X2:01.03  
     1) Pittman, Emma 7                 2) Sims, Chloe E 8                
     3) Humphrey-Troupe, Samantha N 6   4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:26.06   X2:41.59  
     1) O'Neal, Molly M 7               2) Draine, Sophia C 8             
     3) Davidson, Juliana N 8           4) Doll, Savannah K 7             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.92    1:18.59    7  
     1) Wilson, Parker 8                2) Ferguson, James 7              
     3) Lehr, Charlie 8                 4) Lehr, Bennett 8                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:40.92    1:47.96  
     1) Maynard, Reese A 8              2) Gallagher, Jack M 8            
     3) Cataldi, Benjamin 8             4) Kornilov, Kornei S 7           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:36.34   X1:55.76  
     1) Tharp, Blake 7                  2) Simpson, Cole 7                
     3) Cosgrove, Michael 8             4) Paque, Maddox 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:04.18   X1:58.14  
     1) Matthews, Benjamin R 7          2) Austin, Joshua A 7             
     3) Oneill, Tyndale r 6             4) Hall, Rocco M 6                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:55.14   X2:35.15  
     1) Robertson, James 7              2) Kelly, Colt 6                  
     3) Brinkley, Andy 7                4) Caragianis, Noah 8             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:34.29   X2:41.56  
     1) Maynard, Jude E 7               2) Matthews, Thomas H 5           
     3) Dobbins, Corey C 7              4) Bradford, Gregory P 8          
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.90    2:31.20    7  
     1) Paparella, Elle 10              2) Mackey, Story 10               
     3) McClung, Mary Ceil 9            4) Holden, Sydney 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:53.62    3:10.03  
     1) Ham, Abby G 10                  2) Brooks, AJ J 10                
     3) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   4) Gindhart, Ella Kate K 9        
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:30.93   X3:46.97  
     1) Nelson, Clara E 9               2) Wright, Bailey R 10            
     3) Walker, Anna Rose R 9           4) Snider, Ava 9                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:14.52   X3:50.91  
     1) Wester, Corrine 9               2) Brinkley, Lynn 10              
     3) Rowe, Sarah Grace 9             4) Speaks, Emme 9                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       5:04.50   X6:07.13  
     1) Taylor, Anna 9                  2) Mauldin, Braelyn J 9           
     3) Seagroves, Emily 9              4) Rochowiak, Peyton G 9          
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.82    2:31.08    7  
     1) Simpson, Connor 10              2) Clark, Will 9                  
     3) Paque, Knox 9                   4) Goldmon, William 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:40.15    2:48.20  
     1) Weglage, Brady M 10             2) Hutton, Kendall 10             
     3) Amos, Dawson E 10               4) Kern, CJ 9                     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:48.97   X3:01.56  
     1) Lehr, Harrison 10               2) Johnston, Caleb 10             
     3) Holt, Grayson 9                 4) Jackson, Peyton 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:57.70   X3:20.94  
     1) Livingston, JT 10               2) Mitchell, Tyler 9              
     3) Tharp, Kyle 10                  4) Leven, Max 9                   
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:19.80   X3:24.58  
     1) Chalmers, Jason A 10            2) O'Neal, Sutton L 10            
     3) Cataldi, Daniel 9               4) Ratz, Max H 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:22.88   X3:36.28  
     1) Williams, Luke M 9              2) Johnson, Cody J 10             
     3) Ham, Jack G 10                  4) Oneill, Athan e 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:04.17    2:11.58    7  
     1) Howell, Rowen 12                2) Moody, Skye Marie 11           
     3) Ingram, Katie E 11              4) Krichev, Sophie 11             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:31.28    2:39.72  
     1) Adams, Claire 12                2) Brewer, Sarah K 11             
     3) Hall, Bailey R 11               4) Bukenya, Trish M 12            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:26.93   X2:49.03  
     1) Watts, Amber 12                 2) Hodge, Mary Camille 11         
     3) Wright, Haylee 11               4) Fierro, Averee 11              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:49.83   X3:04.69  
     1) Tow, Madelyn 11                 2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 11            4) Harmon, Lillian G 11           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:31.05   X3:46.19  
     1) Carden, Madi 11                 2) Kern, Yzzy M 11                
     3) Wright, Cassidy L 11            4) Davis, Sydney E 12             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:08.68    2:14.56    7  
     1) Castillo, Angel H 12            2) Tewalt, Sawyer C 11            
     3) Ham, Luke H 12                  4) Guerin, Owen F 11              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:28.22    2:41.78  
     1) Clark, Brackin 11               2) Roberts, Bross 11              
     3) Malone, Van 11                  4) Watson, Ben 11                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:51.33   X2:59.82  
     1)                                 2) Aboudonia, Raz 12              
     3) Brinkley, John Allen 12         4) Cook, Hugh 11                  
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.63    1:58.13    7  
     1) Krichev, Audrey 13              2) Mullins, Anna Crawford 13      
     3) Rawls, Ava 13                   4) Yates, Madelyn 14              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    2:03.07  
     1) Pierce, Anna H 13               2) Culbreath, Haley 13            
     3) Quann, Megan M 13               4) Taylor, Devyn K 14             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:17.47  
     1) Fleischmann, Maggie 13          2) Heritage, Greer 13             
     3) Heritage, Preston 13            4) Fierro, Brooke 13              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:42.78  
     1) Showell, Amber D 13             2) Askew, Izzy R 13               
     3) Tucker, Sierra A 13             4) Hicks, MaKayla A 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:07.03    2:13.69    7  
     1) Amos, Andrew J 14               2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Welcome, Jermaine L 13          4) Oneill, Bram j 14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.91    2:18.68  
     1) Mitchell, Jack 13               2) Bloom, Wyatt 13                
     3) Mackey, Cade 13                 4) Johnston, Matthew 13           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.01    1:50.96    7  
     1) Vickers, Olivia 16              2) Cimino, Maddie 17              
     3) Graves, Virginia 16             4) Krichev, Julia 15              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:55.42    2:01.53  
     1) Hoyt, Ashley 15                 2) Heeney, Nora M 16              
     3) Griffin, Caitlyn V 15           4) Orcutt, Colby C 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:36.88    1:38.53    7  
     1) Amos, Carson P 17               2) Pierce, Thomas J 16            
     3) Sentell, Jack H 16              4) Worshek, Riley C 17            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.87    1:48.89  
     1) Cooper, Curtis 16               2) Hyatt, Mike 15                 
     3) Thurman, Reed 17                4) Theisen, Landon 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org