Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/19/2019 11:31 PM
                  2019 RCSL CHAP vs BYRD - meters - 6/19/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:56.79    1:58.20    7  
     1) Webber, Hazel 6                 2) Conner, Lillyan 7              
     3) Gordon, Jayden 8                4) Stifflemire, Ivy 8             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X2:33.33  
     1) Chudy, Cori 8                   2) Vann, Ramzey 7                 
     3) Bishop, Kaylen 8                4) Smith, Rosie 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:27.19    2:40.28    7  
     1) Partain, Teddy 6                2) Vann, Ziggy 8                  
     3) DelValle, Alec 8                4) Scearce, Henry 6               
  2 Chapman Swim Team  'A'                            3:27.03    3:37.87  
     1) Brown, Christopher 7            2) Ingram, Jackson 7              
     3) Campbell, Shiloh 6              4) Lumpkin, Clayton 7             
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:52.49    4:03.35    7  
     1) DelValle, Anessa 10             2) Taylor, Clara 10               
     3) Carrasquillo, Isabella 9        4) Wilson, Pyper 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:40.97    3:42.31    7  
     1) Henriksen, CJ 9                 2) Wierenga, Jacob 9              
     3) Stifflemire, Deisen 10          4) Smith, David 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:37.13    3:45.85    7  
     1) Taylor, Kya 12                  2) Lamey, Maggie 12               
     3) Henriksen, Anna 11              4) Carrasquillo, Isabella 9       
  2 Chapman Swim Team  'A'                                 NT    3:53.70  
     1) Ingram, Preslee 11              2) White, Nola 9                  
     3) Murley, Alyssa 12               4) Loder, McKenzie 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:52.50    3:16.72    7  
     1) Ashburn, Evan 11                2) Jones, Paul 12                 
     3) Smith, Hoke 12                  4) Cox, Nick 12                   
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:48.52    2:53.34    7  
     1) Henriksen, Emma 14              2) Vann, Zoe 13                   
     3) Raby, Catie Rose 13             4) Henriksen, Ava 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:27.39    2:55.37    7  
     1) Lindow, Gabe 14                 2) Smith, Sawyer 14               
     3) Hill, Adam 12                   4) McNeal, Cole 13                
  2 Chapman Swim Team  'A'                            3:20.02    3:09.08  
     1) Fratangelo, Cole 14             2) Weir, Walker 14                
     3) Bryant, Gatlin 14               4) Weir, Will 14                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:22.43    2:48.98    7  
     1) Cornelius, Jessica 16           2) Waters, Deanna 15              
     3) Kelton, Laurel 17               4) Noland, Riley 16               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Byrd Spring-SE  'A'                               2:22.13         DQ  
     1) Noland, Jonathan 15             2) Jones, Adam 17                 
     3) Lawson, Jackson 15              4) Durant, Timmy 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Hazel              6 Byrd Spring-SE         28.60      30.00    5  
  2 Malcomb, Myra              6 Chapman                37.44      40.86    3  
  3 Henriksen, Ella            4 Byrd Spring-SE         39.85      41.28    1  
  4 Malcomb, Vera              4 Chapman              1:04.78      58.13  
  5 Vann, Suzette              4 Byrd Spring-SE         53.51    1:01.75  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Black, Autumn              5 Byrd Spring-SE       1:36.88     X57.43  
 -- Pease, Emily               4 Byrd Spring-SE       1:11.75     X59.49  
 -- Rybacki, Ava               3 Byrd Spring-SE       1:00.46   X1:08.20  
 -- Pease, Caroline            5 Byrd Spring-SE       1:00.37   X1:23.72  
 -- Hughes, Eliza              4 Byrd Spring-SE         57.96   X1:33.60  
 -- Crews, Bliss               6 Byrd Spring-SE         59.26   X1:42.40  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scearce, Henry             6 Byrd Spring-SE         26.37      28.84    5  
  2 Wierenga, Austin           6 Byrd Spring-SE         32.21      33.97    3  
  3 Campbell, Shiloh           6 Chapman                33.24      35.85    1  
  4 Rybacki, Alden             6 Byrd Spring-SE         42.47      44.91  
  5 Madsen, Phillip            6 Chapman              1:22.54    1:17.30  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Vinson, Brooks             5 Byrd Spring-SE         53.28     X47.26  
 -- Orr, Collin                5 Chapman                   NT     X54.60  
 -- Conner, Tyson              4 Byrd Spring-SE       1:06.13   X1:05.32  
 -- Crews, Ashburn             4 Byrd Spring-SE       1:04.59   X1:15.62  
 -- Partain, Thomas            4 Byrd Spring-SE       1:02.96   X1:19.56  
 -- Stifflemire, Axel          4 Byrd Spring-SE       1:09.53   X1:33.48  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malcomb, Aria              7 Chapman                28.76      27.85    5  
  2 Bishop, Kaylen             8 Byrd Spring-SE         34.30      32.31    3  
  3 Vann, Ramzey               7 Byrd Spring-SE            NT      34.54    1  
  4 Chudy, Cori                8 Byrd Spring-SE         31.64      37.02  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jayden              7 Byrd Spring-SE         33.58      36.77    5  
  2 Crews, Lucky               8 Byrd Spring-SE         42.25      36.94    3  
  3 Partain, Teddy             6 Byrd Spring-SE            NT      38.78    1  
  4 Lumpkin, Clayton           7 Chapman                41.94      43.13  
  5 Ingram, Jackson            7 Chapman                   NT      43.47  
  6 Brown, Christopher         7 Chapman              1:04.74      49.43  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Keller, Andrew             5 Chapman                47.42   X1:44.65  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DelValle, Anessa          10 Byrd Spring-SE         42.76      42.06    5  
  2 Taylor, Clara             10 Byrd Spring-SE            NT      44.06    3  
  3 Carrasquillo, Isabella     9 Byrd Spring-SE         46.21      52.94    1  
  4 Malcomb, Emilia            9 Chapman                55.92      56.74  
  5 Hunt, Laura                9 Chapman              1:13.98    1:05.28  
  6 White, Nola                9 Chapman              1:25.69    1:22.94  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Berger, Haylee             9 Byrd Spring-SE            NT   X1:14.40  
 -- Keller, Nora               9 Chapman              1:42.27   X1:23.66  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Nathan             9 Chapman                55.44      51.68    5  
  2 Smith, David              10 Byrd Spring-SE         51.65      52.92    3  
  3 Campbell, Casper          10 Chapman                53.40      54.44    1  
  4 McNeil, Ben McNugget      10 Byrd Spring-SE       1:10.63    1:02.62  
  5 Crews, Gideon             10 Byrd Spring-SE       1:25.70    1:06.97  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Vinson, Jaxon              9 Byrd Spring-SE         56.30   X1:00.97  
 -- Alford, Charlie            9 Byrd Spring-SE       1:10.49   X1:17.46  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Preslee           11 Chapman                41.27      41.83    5  
  2 Lamey, Maggie             12 Byrd Spring-SE         41.36      43.23    3  
  3 Murley, Alyssa            12 Chapman                45.19      47.44    1  
  4 Loder, McKenzie           11 Chapman                51.10      48.22  
  5 Taylor, Kya               12 Byrd Spring-SE         51.36      50.94  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Paul               12 Byrd Spring-SE         35.82      36.12    5  
  2 Ashburn, Evan             11 Byrd Spring-SE         38.48      42.73    3  
  3 Carden, Reece             12 Byrd Spring-SE         47.65      44.43    1  
  4 Fratangelo, Gus           11 Chapman              1:01.97    1:04.55  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raby, Catie Rose          13 Byrd Spring-SE         35.70      37.25    5  
  2 Henriksen, Ava            13 Byrd Spring-SE         38.45      40.03    3  
  3 Vann, Zoe                 13 Byrd Spring-SE         48.77      47.19    1  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Gabe              14 Byrd Spring-SE         33.02      32.66    5  
  2 Bryant, Gatlin            14 Chapman                33.08      32.76    3  
  3 Smith, Sawyer             14 Byrd Spring-SE         34.07      34.63    1  
  4 Fratangelo, Cole          14 Chapman                38.65      39.91  
  5 McNeal, Cole              13 Byrd Spring-SE         44.91      45.50  
  6 Weir, Will                14 Chapman                   NT      45.90  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Shelby            16 Chapman                33.47      33.55    5  
  2 Noland, Riley             16 Byrd Spring-SE         35.31      36.04    3  
  3 McClendon, Kaidan         15 Byrd Spring-SE         35.24      36.06    1  
  4 Cornelius, Jessica        16 Byrd Spring-SE         36.01      37.19  
  5 White, Kaitlyn            15 Chapman                40.12      41.03  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jackson           15 Byrd Spring-SE         30.55      31.15    5  
  2 Lenoir, James             17 Chapman                   NT      31.94    3  
  3 Boucher, Mike             16 Chapman                31.54      32.38    1  
  4 Noland, Jonathan          15 Byrd Spring-SE         33.93      35.00  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Lillyan            7 Byrd Spring-SE         36.36      34.10    5  
  2 Malcomb, Aria              7 Chapman                33.18      35.62    3  
  3 Vann, Ramzey               7 Byrd Spring-SE         38.18      43.83    1  
  4 Smith, Rosie               7 Byrd Spring-SE            NT      47.47  
  5 Malcomb, Myra              6 Chapman              1:02.58    1:01.06  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crews, Lucky               8 Byrd Spring-SE         37.61      38.68    5  
  2 Lumpkin, Clayton           7 Chapman                51.01      49.34    3  
  3 Campbell, Shiloh           6 Chapman                49.01      56.97    1  
  4 Ingram, Jackson            7 Chapman                42.84      59.20  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DelValle, Anessa          10 Byrd Spring-SE         57.88      58.64    5  
  2 Taylor, Clara             10 Byrd Spring-SE       1:07.85    1:07.04    3  
  3 Malcomb, Emilia            9 Chapman              1:12.89    1:10.27    1  
  4 Hunt, Laura                9 Chapman              1:25.97    1:14.04  
  5 Wilson, Pyper              9 Byrd Spring-SE            NT    1:20.22  
  6 White, Nola                9 Chapman              1:24.56    1:23.50  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stifflemire, Deisen       10 Byrd Spring-SE       1:05.71    1:05.92    5  
  2 Campbell, Casper          10 Chapman              1:12.74    1:11.51    3  
  3 Madsen, Nathan             9 Chapman              1:25.88    1:33.63    1  
  4 Crews, Gideon             10 Byrd Spring-SE       2:17.88    1:38.03  
  5 McNeil, Ben McNugget      10 Byrd Spring-SE       1:37.98    1:40.62  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           11 Byrd Spring-SE         57.40      58.38    5  
  2 Murley, Alyssa            12 Chapman                59.97      59.78    3  
  3 Ingram, Preslee           11 Chapman                59.44    1:00.18    1  
  4 Lamey, Maggie             12 Byrd Spring-SE       1:05.30    1:08.40  
  5 Loder, McKenzie           11 Chapman                   NT    1:15.84  
  6 Taylor, Kya               12 Byrd Spring-SE            NT    1:25.18  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Adam                12 Byrd Spring-SE         44.83      47.48    5  
  2 Jones, Paul               12 Byrd Spring-SE         51.65      50.72    3  
  3 Ashburn, Evan             11 Byrd Spring-SE         57.90    1:04.31    1  
  4 Fratangelo, Gus           11 Chapman              1:21.71    1:26.56  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raby, Catie Rose          13 Byrd Spring-SE         51.09      55.59    5  
  2 Vann, Zoe                 13 Byrd Spring-SE         54.90      57.38    3  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Sawyer             14 Byrd Spring-SE         42.96      47.70    5  
  2 Bryant, Gatlin            14 Chapman                49.59      50.53    3  
  3 Weir, Walker              14 Chapman                57.22      53.31    1  
  4 Weir, Will                14 Chapman                   NT      58.28  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess              16 Byrd Spring-SE         43.55      41.75    5  
  2 Kelton, Laurel            17 Byrd Spring-SE         43.78      48.49    3  
  3 Waters, Deanna            15 Byrd Spring-SE         43.36      50.54    1  
  4 Bryant, Shelby            16 Chapman                50.20      50.82  
  5 White, Kaitlyn            15 Chapman                57.15      58.09  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Adam               17 Byrd Spring-SE         34.29      40.02    5  
  2 Lenoir, James             17 Chapman                   NT      43.21    3  
  3 Boucher, Mike             16 Chapman                57.00      55.61    1  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:35.84    1:53.35    7  
     1) Scearce, Henry M6               2) Stifflemire, Ivy W8            
     3) Gordon, Jayden W8               4) Wierenga, Austin M6            
  2 Chapman Swim Team  'A'                            2:22.97    2:31.85  
     1) Lumpkin, Clayton M7             2) Malcomb, Aria W7               
     3) Malcomb, Myra W6                4) Campbell, Shiloh M6            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               1:59.82   X2:30.01  
     1) DelValle, Alec M8               2) Chudy, Cori W8                 
     3) Bishop, Kaylen W8               4) Partain, Teddy M6              
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               2:15.70   X2:37.97  
     1) Crews, Lucky M8                 2) Vann, Ramzey W7                
     3) Wilson, Coby W7                 4) Black, Jayden M7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:45.58    3:00.75    7  
     1) Stifflemire, Deisen M10         2) Taylor, Clara W10              
     3) DelValle, Anessa W10            4) Henriksen, CJ M9               
  2 Chapman Swim Team  'A'                            4:26.26    3:58.88  
     1) Campbell, Casper M10            2) Malcomb, Emilia W9             
     3) Hunt, Laura W9                  4) Madsen, Nathan M9              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               3:16.48   X3:42.54  
     1) Taylor, Brodie M9               2) Wilson, Pyper W9               
     3) Carrasquillo, Isabella W9       4) Vinson, Jaxon M9               
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               3:51.86   X5:08.28  
     1) Crews, Gideon M10               2) Conner, Lillyan W7             
     3) Berger, Haylee W9               4) McClendon, Rylan M9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:25.89    3:21.77    7  
     1) Jones, Paul M12                 2) Lamey, Maggie W12              
     3) Henriksen, Anna W11             4) Hill, Adam M12                 
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:52.44   X2:36.52  
     1) Ashburn, Evan M11               2) Taylor, Kya W12                
     3) Lamey, Emma W10                 4) Carden, Reece M12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:16.13    2:28.39    7  
     1) Smith, Sawyer M14               2) Raby, Catie Rose W13           
     3) Henriksen, Emma W14             4) Lindow, Gabe M14               
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X3:01.18  
     1) Chudy, Allie W13                2) Vann, Zoe W13                  
     3) McNeal, Cole M13                4) Cox, Nick M12                  
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:58.06    2:12.49    7  
     1) Lawson, Jackson M15             2) Waters, Deanna W15             
     3) Lindow, Tess W16                4) Jones, Adam M17                
  2 Chapman Swim Team  'A'                            2:23.31    2:27.30  
     1) Boucher, Mike M16               2) Bryant, Shelby W16             
     3) White, Kaitlyn W15              4) Lenoir, James M17              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:13.92   X2:25.73  
     1) Noland, Jonathan M15            2) McClendon, Kaidan W15          
     3) Noland, Riley W16               4) Durant, Timmy M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stifflemire, Ivy           8 Byrd Spring-SE         31.92      29.85    5  
  2 Malcomb, Aria              7 Chapman                32.32      30.81    3  
  3 Bishop, Kaylen             8 Byrd Spring-SE         40.19      34.97    1  
  4 Malcomb, Myra              6 Chapman                40.97      43.25  
  5 Wilson, Coby               7 Byrd Spring-SE         44.19      45.47  
  6 Malcomb, Vera              4 Chapman                   NT      59.41  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scearce, Henry             6 Byrd Spring-SE         40.33      41.27    5  
  2 DelValle, Alec             8 Byrd Spring-SE            NT     J44.41    3  
  3 Campbell, Shiloh           6 Chapman                   NT     J43.97    1  
  4 Partain, Teddy             6 Byrd Spring-SE         44.06      45.34  
  5 Ingram, Jackson            7 Chapman              1:05.76    1:24.60  
  6 Madsen, Phillip            6 Chapman                   NT    1:59.06  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malcomb, Emilia            9 Chapman              1:11.32    1:06.04    5  
  2 Carrasquillo, Isabella     9 Byrd Spring-SE       1:00.40    1:12.42    3  
  3 Lamey, Emma               10 Byrd Spring-SE       1:13.88    1:14.53    1  
  4 Wilson, Pyper              9 Byrd Spring-SE       1:08.44    1:16.77  
  5 White, Nola                9 Chapman              1:45.00    1:34.25  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ              9 Byrd Spring-SE         51.76      51.83    5  
  2 Taylor, Brodie             9 Byrd Spring-SE            NT    1:08.53    3  
  3 Campbell, Casper          10 Chapman              1:13.45    1:11.76    1  
  4 Smith, David              10 Byrd Spring-SE       1:20.85    1:15.85  
  5 Madsen, Nathan             9 Chapman              1:35.65    1:23.81  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           11 Byrd Spring-SE         44.71      45.00    5  
  2 Ingram, Preslee           11 Chapman                55.20      55.29    3  
  3 Lamey, Maggie             12 Byrd Spring-SE       1:03.24    1:03.63    1  
  4 Loder, McKenzie           11 Chapman              1:12.19    1:06.09  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Hoke               12 Byrd Spring-SE         58.26      50.52    5  
  2 Carden, Reece             12 Byrd Spring-SE       1:01.23      59.22    3  
  3 Cox, Nick                 12 Byrd Spring-SE       1:01.21    1:08.37    1  
  4 Fratangelo, Gus           11 Chapman              1:42.95    1:39.36  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma           14 Byrd Spring-SE         37.92      40.56    5  
  2 Henriksen, Ava            13 Byrd Spring-SE         45.75      47.34    3  
  3 Chudy, Allie              13 Byrd Spring-SE         59.55      56.88    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Gabe              14 Byrd Spring-SE         42.01      41.55    5  
  2 Weir, Walker              14 Chapman                   NT      50.34    3  
  3 McNeal, Cole              13 Byrd Spring-SE         53.02      50.75    1  
  4 Fratangelo, Cole          14 Chapman                54.94      51.24  
  5 Weir, Will                14 Chapman                   NT    1:01.56  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelton, Laurel            17 Byrd Spring-SE         36.95      38.56    5  
  2 McClendon, Kaidan         15 Byrd Spring-SE         44.85      47.41    3  
  3 Waters, Deanna            15 Byrd Spring-SE         41.90      48.00    1  
  4 White, Kaitlyn            15 Chapman                56.29      56.97  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jackson           15 Byrd Spring-SE         39.09      39.49    5  
  2 Noland, Jonathan          15 Byrd Spring-SE         43.17     J44.25    3  
  3 Boucher, Mike             16 Chapman                46.56     J44.06    1  
  4 Lenoir, James             17 Chapman                   NT      52.88  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Jayden             8 Byrd Spring-SE         24.72      26.77    5  
  2 Webber, Hazel              6 Byrd Spring-SE         39.01      38.04    3  
  3 Wilson, Coby               7 Byrd Spring-SE            NT      48.90    1  
  4 Malcomb, Vera              4 Chapman              1:28.62    2:11.70  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partain, Teddy             6 Byrd Spring-SE         44.16      43.56    5  
  2 DelValle, Alec             8 Byrd Spring-SE         44.47      47.03    3  
  3 Crews, Lucky               8 Byrd Spring-SE         49.68      47.88    1  
  4 Lumpkin, Clayton           7 Chapman                   NT    1:01.02  
  5 Brown, Christopher         7 Chapman              1:17.03    1:02.48  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Clara             10 Byrd Spring-SE       1:03.65    1:01.52    5  
  2 Wilson, Pyper              9 Byrd Spring-SE       1:20.56    1:14.35    3  
  3 Hunt, Laura                9 Chapman                   NT    1:19.88    1  
  4 Lamey, Emma               10 Byrd Spring-SE       1:21.14    1:30.00  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stifflemire, Deisen       10 Byrd Spring-SE         45.72      49.09    5  
  2 Wierenga, Jacob            9 Byrd Spring-SE       1:01.43    1:00.88    3  
  3 McClendon, Rylan           9 Byrd Spring-SE            NT    2:09.40    1  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           11 Byrd Spring-SE         44.81      50.03    5  
  2 Taylor, Kya               12 Byrd Spring-SE            NT      59.05    3  
  3 Murley, Alyssa            12 Chapman                   NT    1:00.00    1  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Adam                12 Byrd Spring-SE         39.42      43.53    5  
  2 Smith, Hoke               12 Byrd Spring-SE         43.01      46.31    3  
  3 Cox, Nick                 12 Byrd Spring-SE         52.20      55.03    1  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma           14 Byrd Spring-SE         38.53      41.70    5  
  2 Henriksen, Ava            13 Byrd Spring-SE         55.96      59.21    3  
  3 Chudy, Allie              13 Byrd Spring-SE            NT    1:02.97    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Gatlin            14 Chapman                41.21      39.94    5  
  2 Lindow, Gabe              14 Byrd Spring-SE         42.62      43.86    3  
  3 Smith, Sawyer             14 Byrd Spring-SE         42.00      46.42    1  
  4 Weir, Walker              14 Chapman                46.28      46.62  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelton, Laurel            17 Byrd Spring-SE         34.21      36.39    5  
  2 Bryant, Shelby            16 Chapman                37.94      37.19    3  
  3 Noland, Riley             16 Byrd Spring-SE         38.93      42.24    1  
  4 McClendon, Kaidan         15 Byrd Spring-SE         47.70      55.19  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Adam               17 Byrd Spring-SE         31.20      33.73    5  
  2 Lawson, Jackson           15 Byrd Spring-SE         33.31      37.31    3  
  3 Noland, Jonathan          15 Byrd Spring-SE         45.41      46.72    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:38.00    1:53.43    7  
     1) Stifflemire, Ivy 8              2) Webber, Hazel 6                
     3) Conner, Lillyan 7               4) Gordon, Jayden 8               
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:14.88   X2:36.67  
     1) Smith, Rosie 7                  2) Wilson, Coby 7                 
     3) Bishop, Kaylen 8                4) Chudy, Cori 8                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:57.66    2:25.28    7  
     1) Scearce, Henry 6                2) DelValle, Alec 8               
     3) Wierenga, Austin 6              4) Black, Jayden 7                
  2 Chapman Swim Team  'A'                            3:05.73    3:00.10  
     1) Campbell, Shiloh 6              2) Ingram, Jackson 7              
     3) Brown, Christopher 7            4) Lumpkin, Clayton 7             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:35.66   X2:59.38  
     1) Partain, Teddy 6                2) Vinson, Brooks 5               
     3) Crews, Lucky 8                  4)                                
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:08.77    3:30.94    7  
     1) Taylor, Clara 10                2) Lamey, Emma 10                 
     3) Carrasquillo, Isabella 9        4) DelValle, Anessa 10            
  2 Chapman Swim Team  'A'                                 NT    4:43.43  
     1) Hunt, Laura 9                   2) Malcomb, Emilia 9              
     3) Malcomb, Aria 7                 4) White, Nola 9                  
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:53.29    3:07.94    7  
     1) Stifflemire, Deisen 10          2) Smith, David 10                
     3) Wierenga, Jacob 9               4) Henriksen, CJ 9                
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               4:14.16   x4:27.77  
     1) Taylor, Brodie 9                2) McNeil, Ben McNugget 10        
     3) Alford, Charlie 9               4) Vinson, Jaxon 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:53.43    3:10.47    7  
     1) Lamey, Maggie 12                2) Taylor, Kya 12                 
     3) Wilson, Pyper 9                 4) Henriksen, Anna 11             
  2 Chapman Swim Team  'A'                            3:23.55    3:12.75  
     1) Ingram, Preslee 11              2) Loder, McKenzie 11             
     3) White, Nola 9                   4) Murley, Alyssa 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:24.90    2:42.75    7  
     1) Carden, Reece 12                2) Ashburn, Evan 11               
     3) Smith, Hoke 12                  4) Hill, Adam 12                  
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:30.26    2:36.25    7  
     1) Raby, Catie Rose 13             2) Chudy, Allie 13                
     3) Henriksen, Ava 13               4) Henriksen, Emma 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:08.03    2:34.65    7  
     1) Smith, Sawyer 14                2) McNeal, Cole 13                
     3) Jones, Paul 12                  4) Lindow, Gabe 14                
  2 Chapman Swim Team  'A'                            3:01.10    2:38.77  
     1) Bryant, Gatlin 14               2) Weir, Walker 14                
     3) Weir, Will 14                   4) Fratangelo, Cole 14            
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:09.42    2:46.14    7  
     1) Waters, Deanna 15               2) McClendon, Kaidan 15           
     3) Kelton, Laurel 17               4) Noland, Riley 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Byrd Spring-SE  'A'                               2:02.56         DQ  
     1) Lawson, Jackson 15              2) Noland, Jonathan 15            
     3)                                 4) Jones, Adam 17                 

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org