Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/19/2019 11:33 PM
                    2019 RCSL HAMCvsMTSP-Yards - 6/19/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:34.00    2:31.79    7  
     1) Rimes, Cora 7                   2) Spadaro, Addison 8             
     3) Braden, Nora 8                  4) Overton, Maelle 8              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:59.86    2:32.93  
     1) Stark, Aubrey E 7               2) Wang, Qian G 7                 
     3) Warr, Olivia 8                  4) Shiner, Julia C 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X1:51.72  
     1) Shearburn, Sophie 7             2) Somers, Cora 8                 
     3) Hinton, Alice 7                 4) Tillery, Bea 8                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:14.29  
     1) Bailey, Mary 8                  2) DeFiore, Eliza 8               
     3) Weber, Lila 7                   4) Handley, Ellis 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:17.93   X2:33.62  
     1) Bryant, Jenny D 8               2) Park, Sofia J 6                
     3) Farmer, Margaret A 7            4) Meko, Alice E 7                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:02.13  
     1) Howison, Elizabeth A 8          2) Nickelson, Ava K 8             
     3) Jones, Carson C 7               4) Lynch, Madelyn R 6             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:48.75    2:01.56    7  
     1) Johnston, William A 8           2) Chavez, Wyatt 8                
     3) Roberts, Jadon 8                4) Pfeiffer, Gus 8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:07.79   X2:12.06  
     1) Oppenlander, Aaron M 8          2) Badgley, Eli L 8               
     3) Smith, Jake 7                   4) Woodruff, Carter J 7           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:55.97   X3:11.19  
     1) Morrison, James W 8             2) Shepard, Benjamin W 8          
     3) Schweitzer, Brooks K 7          4) Beevers, Cade 7                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:33.88         DQ  
     1) Blauwkamp, Ian C 8              2) Smith, Josh 7                  
     3) Nuwayhid, Reid F 8              4) Oppenlander, Luke S 8          
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:58.38    3:00.41    7  
     1) Dill, Sloan 9                   2) Marler, Katherine 10           
     3) Johnston, Norah 10              4) Cockrell, Cassidy 10           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:35.48    3:15.15  
     1) MacGrotty, Mazie J 10           2) Lynge, Juliette G 10           
     3) McGough, Haley E 9              4) Bellomy, Hailey E 10           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X5:00.81  
     1) Stoia, Sydney R 10              2) Dice, Maddy A 10               
     3) Beevers, Caitlin V 9            4) Newman, Maggie M 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:46.83    3:13.57    7  
     1) Cooper, Matthew W 10            2) Davie, Bray J 10               
     3) Appletoft, Austin 9             4) Bellomy, Caleb S 9             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:15.91    3:20.62  
     1) Pendergrass, Charles 10         2) Rimes, Braden 9                
     3) Hulgan, Ryan 10                 4) Ashley, Max 9                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X5:14.31  
     1) Lynch, Caed G 9                 2) Shaneyfelt, Canyon W 10        
     3) Stark, Austin M 9               4) Meko, Jack W 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:39.37    2:43.31    7  
     1) Walker, Molly 12                2) Retzke, Lillian 12             
     3) Bennett, Rowe 11                4) Cockrell, Collyns 12           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:00.05    3:13.97  
     1) Podboy, Abbie K 11              2) Skinner, Sophia R 12           
     3) Shepard, Sydney P 12            4) Blevins, Evie 12               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:55.85  
     1) Buzzetta, Mia 11                2) McCool, Keely S 11             
     3) Balch, Evelyn 11                4) Somers, Madeleine 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:45.19    2:50.72    7  
     1) Helton, Evan A 12               2) Blauwkamp, Zach F 12           
     3) Park, Tyler T 10                4) Jones, Hayden P 11             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:10.84    4:01.79  
     1) Schroer, Keaton 11              2) Buzzetta, Jack 12              
     3) Roberts, Nathan 11              4) Long, Cole 11                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:15.84    2:26.44    7  
     1) Johnston, Emma 14               2) Wilder, Walden 14              
     3) Roberts, Noah 13                4) Dixon, Lindsey 14              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:05.24    3:01.31  
     1) Blevins, Allie 14               2) Neicamp, Allison G 14          
     3) Helton, Lindsey A 13            4) McCormack, Gabby B 14          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:11.38    2:27.66    7  
     1) Peffer, Nolan 14                2) Dillard, Andrew 14             
     3) Engberg, Ethan 13               4) Towry, Warren 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:15.50    2:11.75    7  
     1) Blauwkamp, XiXi K 15            2) Harrison, Kimberly A 17        
     3) Pleva, Clare E 15               4) Helton, Erin M 17              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:10.75    2:24.66  
     1) Brandon, Claire 16              2) Schaefer, Genevieve 16         
     3) Brandon, Sophie 16              4) Overton, Lauren-Cain 16        
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:55.88    2:04.13    7  
     1) Johnston, Drew 17               2) Garding, Nikolai 16            
     3) Adams, Reece 17                 4) Peffer, Gage 17                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Sofia J              6 HAMC                   27.35      22.91    5  
  2 Hulgan, Katherine          6 STINGRAYS              24.57      26.00    3  
  3 Kingsbury, Polina C        6 HAMC                   32.67      33.58    1  
  4 Argentina, Stella          6 STINGRAYS              37.80      36.16  
  5 Stark, Kailey D            6 HAMC                   31.44      39.62  
  6 Spadaro, Emma              6 STINGRAYS              36.85      40.68  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Appletoft, Abbie           3 HAMC                   54.03     X38.19  
 -- Butler, Sutton T           5 HAMC                      NT     X38.41  
 -- Lynch, Madelyn R           6 HAMC                   36.91     X41.15  
 -- Badgley, Leah R            5 HAMC                   40.65     X42.78  
 -- Jones, Katelyn A           6 HAMC                      NT     X44.17  
 -- Hayden, Mckinley R         4 HAMC                   43.97     X50.29  
 -- Park, Addie G              4 HAMC                   57.12     X52.27  
 -- Lynch, Emma E              4 HAMC                   45.80     X55.57  
 -- Braden, Stella             5 STINGRAYS              40.76   X1:00.09  
 -- Butler, Stella K           5 HAMC                      NT   X1:03.50  
 -- Richardson, Ava            6 STINGRAYS              58.52   X1:16.12  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flournoy, Hayden T         6 HAMC                   29.15      29.97    5  
  2 Chavez, Carson             6 STINGRAYS              29.19      30.19    3  
  3 Oppenlander, Will D        6 HAMC                   36.54      37.06    1  
  4 Roberts, Joshua            5 STINGRAYS              50.02      39.57  
  5 Pfeiffer, Ford             6 STINGRAYS              33.81      39.66  
  6 Appletoft, Brock           6 HAMC                   36.35      52.35  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morgan, Jackson R          5 HAMC                      NT     X36.73  
 -- Bryant, Gus                6 HAMC                   39.77     X39.77  
 -- Saini, Asher C             5 HAMC                   37.05     X41.00  
 -- Hogan, John Christopher    6 HAMC                   56.47     X45.22  
 -- Cross, Nolan M             5 HAMC                   42.66     X50.73  
 -- Parman, Andrew H           6 HAMC                      NT     X52.47  
 -- Kuffner, Reid H            6 HAMC                   52.91     X57.50  
 -- Shepard, Silas M           6 HAMC                 1:10.96     X59.09  
 -- Shaneyfelt, Copper S       4 HAMC                 1:07.16   X1:11.77  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Nora               8 STINGRAYS              21.75      23.42    5  
  2 Rimes, Cora                7 STINGRAYS              20.59      23.43    3  
  3 Wang, Qian G               7 HAMC                   31.44      26.27    1  
  4 Spadaro, Addison           8 STINGRAYS              21.18      26.37  
  5 Shiner, Julia C            8 HAMC                   23.91      26.62  
  6 Meko, Alice E              7 HAMC                   28.66      33.32  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Tillery, Bea               8 STINGRAYS              26.19     X26.78  
 -- Hinton, Alice              7 STINGRAYS              31.89     X29.06  
 -- Thoren, Ava                8 STINGRAYS                 NT     X29.06  
 -- Nickelson, Ava K           8 HAMC                   33.09     X29.19  
 -- DeFiore, Eliza             8 STINGRAYS              31.06     X30.98  
 -- Shearburn, Sophie          7 STINGRAYS              32.82     X32.63  
 -- Handley, Ellis             7 STINGRAYS                 NT     X34.69  
 -- Weber, Lila                7 STINGRAYS              26.03     X37.06  
 -- Schrimsher, Adeline        7 STINGRAYS              31.89     X38.34  
 -- Reagan, Stella             7 STINGRAYS              45.38     X39.02  
 -- Farmer, Margaret A         7 HAMC                   44.77     X39.06  
 -- Howison, Elizabeth A       8 HAMC                   38.29     X43.44  
 -- Somers, Cora               8 STINGRAYS              45.15     X46.12  
 -- Jones, Carson C            7 HAMC                   40.06     X52.59  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   16.69      16.25    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   20.64      20.19    3  
  3 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   18.91      20.43    1  
  4 Roberts, Jadon             8 STINGRAYS              20.96      22.47  
  5 Chavez, Wyatt              8 STINGRAYS              24.40      23.63  
  6 Johnston, William A        8 STINGRAYS              23.58      24.50  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Badgley, Eli L             8 HAMC                   24.63     X18.97  
 -- Pommerenck, Brody          7 STINGRAYS              28.08     X29.65  
 -- Smith, Jake                7 HAMC                   31.81     X31.84  
 -- Woodruff, Carter J         7 HAMC                   30.15     X35.00  
 -- Shepard, Benjamin W        8 HAMC                   37.61     X36.20  
 -- Beevers, Cade              7 HAMC                   36.09     X36.63  
 -- Morrison, James W          8 HAMC                   39.05     X37.09  
 -- Schweitzer, Brooks K       7 HAMC                   36.74     X37.84  
 -- Parman, John R             8 HAMC                      NT     X42.59  
 -- Woodfin, Jackson           7 STINGRAYS              43.94     X44.81  
 -- Jones, Steven G            8 HAMC                 1:34.00   X1:03.65  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marler, Katherine         10 STINGRAYS              35.90      36.50    5  
  2 Dill, Sloan                9 STINGRAYS              37.19      37.19    3  
  3 Johnston, Norah           10 STINGRAYS              38.09      40.78    1  
  4 McGough, Haley E           9 HAMC                   47.06      46.00  
  5 Lynge, Juliette G         10 HAMC                   51.78      47.03  
  6 Beevers, Caitlin V         9 HAMC                   53.10    1:10.92  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Acosta, Sierra E          10 HAMC                   56.07     X49.26  
 -- Dice, Maddy A             10 HAMC                   53.15     X50.53  
 -- Newman, Maggie M           9 HAMC                   54.44     X53.91  
 -- Song, Sichen              10 HAMC                   56.01     X54.03  
 -- Handley, Grace             9 STINGRAYS              52.37     X54.97  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pendergrass, Charles      10 STINGRAYS              40.77      39.71    5  
  2 Badgley, Luke K           10 HAMC                   43.27      39.84    3  
  3 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   38.25      40.09    1  
  4 Rimes, Braden              9 STINGRAYS              44.34      43.38  
  5 Ashley, Max                9 STINGRAYS              44.94      43.86  
  6 Bellomy, Caleb S           9 HAMC                   48.59      45.63  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davie, Bray J             10 HAMC                   57.44     X46.74  
 -- Meko, Jack W               9 HAMC                   54.84     X48.72  
 -- Schroer, Hutton            9 STINGRAYS              50.26     X49.41  
 -- Shaneyfelt, Canyon W      10 HAMC                   56.75     X55.90  
 -- Lynch, Caed G              9 HAMC                 1:04.62   X1:08.53  
 -- Stark, Austin M            9 HAMC                 1:02.19   X1:11.25  
 -- Jones, Brady G             9 HAMC                 1:08.30   X1:13.03  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Molly             12 STINGRAYS              30.53      31.28    5  
  2 Retzke, Lillian           12 STINGRAYS              33.82      32.17    3  
  3 Cockrell, Collyns         12 STINGRAYS              31.90      34.34    1  
  4 Skinner, Sophia R         12 HAMC                   41.34      38.94  
  5 Blevins, Evie             12 HAMC                   44.16      44.23  
  6 Shepard, Sydney P         12 HAMC                   42.51      44.32  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Balch, Evelyn             11 STINGRAYS              40.20     X38.78  
 -- Edwards, Carrie           11 STINGRAYS              40.95     X39.62  
 -- Somers, Madeleine         11 STINGRAYS              39.88     X39.88  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   32.39      33.58    5  
  2 Buzzetta, Jack            12 STINGRAYS              37.20      37.15    3  
  3 Helton, Evan A            12 HAMC                   36.99      37.81    1  
  4 Schroer, Keaton           11 STINGRAYS              41.20      40.09  
  5 Jones, Hayden P           11 HAMC                   44.48      47.00  
  6 Roberts, Nathan           11 STINGRAYS              49.31      50.45  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            14 STINGRAYS              27.59      28.84    5  
  2 Johnston, Emma            14 STINGRAYS              31.20      30.71    3  
  3 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   31.00      31.12    1  
  4 Roberts, Noah             13 STINGRAYS              31.83      32.38  
  5 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                      NT      32.50  
  6 McCormack, Gabby B        14 HAMC                   37.33      37.34  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dixon, Lila               13 STINGRAYS              35.53     X33.62  
 -- Dixon, Lindsey            14 STINGRAYS              33.71     X34.56  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             14 STINGRAYS              26.84      27.16    5  
  2 Towry, Warren             14 STINGRAYS              29.22      29.78    3  
  3 Balch, Victor             14 STINGRAYS              31.77      30.25    1  
  4 McClelland, Evan P        14 HAMC                   31.15      31.29  
  5 Williams, Evan B          14 HAMC                   31.06      31.40  
  6 Watson, Gabriel R         14 HAMC                   43.93      44.57  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   28.49      28.22    5  
  2 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                      NT      29.15    3  
  3 Brandon, Sophie           16 STINGRAYS              29.34      30.41    1  
  4 Overton, Lauren-Cain      16 STINGRAYS                 NT      30.53  
  5 Brandon, Claire           16 STINGRAYS              31.08      31.06  
  6 Helton, Erin M            17 HAMC                   31.29      31.22  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Drew            17 STINGRAYS              23.13      23.60    5  
  2 Peffer, Gage              17 STINGRAYS              24.66      25.00    3  
  3 Adams, Reece              17 STINGRAYS              25.70      26.31    1  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimes, Cora                7 STINGRAYS              30.97      28.13    5  
  2 Overton, Maelle            8 STINGRAYS              27.55      29.25    3  
  3 Spadaro, Addison           8 STINGRAYS              30.65      31.22    1  
  4 Wang, Qian G               7 HAMC                   36.04      37.41  
  5 Shiner, Julia C            8 HAMC                   37.57      40.91  
  6 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   41.66      50.94  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, William A        8 STINGRAYS              29.39      29.19    5  
  2 Chavez, Wyatt              8 STINGRAYS              27.87      30.09    3  
  3 Pfeiffer, Gus              8 STINGRAYS              35.47      32.17    1  
  4 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   30.66      34.22  
  5 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   32.16      36.33  
  6 Smith, Josh                7 HAMC                   30.72      42.62  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marler, Katherine         10 STINGRAYS              45.46      46.50    5  
  2 Cockrell, Cassidy         10 STINGRAYS              50.83      50.91    3  
  3 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                   55.53      52.51    1  
  4 Lynge, Juliette G         10 HAMC                   59.65      53.13  
  5 Meehan, Lorcan             9 STINGRAYS            1:08.02    1:05.41  
  6 Bellomy, Hailey E         10 HAMC                 1:12.00    1:12.10  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   42.91      45.85    5  
  2 Appletoft, Austin          9 HAMC                   49.69      50.87    3  
  3 Hulgan, Ryan              10 STINGRAYS            1:05.06      58.76    1  
  4 Pendergrass, Charles      10 STINGRAYS            1:03.44    1:00.59  
  5 Ashley, Max                9 STINGRAYS              58.69    1:02.88  
  6 Davie, Bray J             10 HAMC                      NT    1:07.53  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Retzke, Lillian           12 STINGRAYS              42.57      42.10    5  
  2 McCool, Keely S           11 STINGRAYS              44.47      44.09    3  
  3 Walker, Molly             12 STINGRAYS              44.71      47.67    1  
  4 Skinner, Sophia R         12 HAMC                   55.94      51.53  
  5 Smith, Isabella (Tori) W  11 HAMC                   57.23      55.18  
  6 Podboy, Abbie K           11 HAMC                      NT    1:00.18  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   40.93      41.32    5  
  2 Helton, Evan A            12 HAMC                   43.97      43.85    3  
  3 Buzzetta, Jack            12 STINGRAYS              50.94      50.25    1  
  4 Jones, Hayden P           11 HAMC                 1:24.30    1:19.68  
  5 Long, Cole                11 STINGRAYS                 NT    1:24.40  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannah, Erin              14 STINGRAYS              59.88     J48.37    5  
  2 Roberts, Noah             13 STINGRAYS              42.59     J44.35    3  
  3 Wilder, Walden            14 STINGRAYS              35.56     J36.34    1  
  4 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   47.37     J43.62  
  5 Helton, Lindsey A         13 HAMC                      NT     J48.59  
  6 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                      NT     J43.69  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillard, Andrew           14 STINGRAYS              38.69      39.43    5  
  2 McClelland, Evan P        14 HAMC                   40.40      39.72    3  
  3 Engberg, Ethan            13 STINGRAYS              39.69      39.84    1  
  4 Balch, Victor             14 STINGRAYS              44.65      41.89  
  5 Williams, Evan B          14 HAMC                      NT      52.17  
  6 Watson, Gabriel R         14 HAMC                   58.87      55.81  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   38.96      38.25    5  
  2 Schaefer, Genevieve       16 STINGRAYS              38.19      39.75    3  
  3 Smith, Gabbi W            16 HAMC                   41.19      39.82    1  
  4 Helton, Erin M            17 HAMC                      NT      42.22  
  5 Brandon, Claire           16 STINGRAYS              42.36      46.28  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Reece              17 STINGRAYS              34.78      34.25    5  
  2 Garding, Nikolai          16 STINGRAYS              35.02      34.75    3  
  3 Shook, Sam                17 STINGRAYS              37.89      36.34    1  
  4 Newman, Barrett W         15 HAMC                   38.60      37.00  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:31.63    1:29.94    7  
     1) Shiner, Julia C W8              2) Blauwkamp, Ian C M8            
     3) Stark, Aubrey E W7              4) Nuwayhid, Reid F M8            
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:31.34    1:39.44  
     1) Rimes, Cora W7                  2) Roberts, Jadon M8              
     3) Spadaro, Addison W8             4) Johnston, William A M8         
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:43.19  
     1) Oppenlander, Luke S M8          2) Nickelson, Ava K W8            
     3) Meko, Alice E W7                4) Oppenlander, Aaron M M8        
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:48.53  
     1) Braden, Nora W8                 2) Overton, Maelle W8             
     3) Chavez, Wyatt M8                4) Schrimsher, Rowan M7           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:49.95  
     1) Woodruff, Carter J M7           2) Wang, Qian G W7                
     3) Bryant, Jenny D W8              4) Badgley, Eli L M8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X1:53.62  
     1) Bailey, Mary W8                 2) Weber, Lila W7                 
     3) Pommerenck, Brody M7            4) Pfeiffer, Gus M8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:22.03    2:34.90    7  
     1) Cooper, Matthew W M10           2) Bellomy, Hailey E W10          
     3) MacGrotty, Mazie J W10          4) Park, Tyler T M10              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:37.14    2:41.85  
     1) Marler, Katherine W10           2) Dill, Sloan W9                 
     3) Pendergrass, Charles M10        4) Ashley, Max M9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:55.91  
     1) Johnston, Norah W10             2) Cockrell, Cassidy W10          
     3) Rimes, Braden M9                4) Argentina, Oliver M9           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:18.69  
     1) Acosta, Sierra E W10            2) Davie, Bray J M10              
     3) Lynge, Juliette G W10           4) Meko, Jack W M9                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X3:40.35  
     1) Haymond, Sophie W9              2) Schroer, Hutton M9             
     3) Handley, Grace W9               4) Hulgan, Ryan M10               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:01.84  
     1) Lynch, Caed G M9                2) Dice, Maddy A W10              
     3) Song, Sichen W10                4) Shaneyfelt, Canyon W M10       
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:22.87    2:23.06    7  
     1) Walker, Molly W12               2) Cockrell, Collyns W12          
     3) Buzzetta, Jack M12              4) Schroer, Keaton M11            
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:19.65    2:28.12  
     1) Skinner, Sophia R W12           2) Helton, Evan A M12             
     3) Podboy, Abbie K W11             4) Blauwkamp, Zach F M12          
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:21.41  
     1) Retzke, Lillian W12             2) Buzzetta, Mia W11              
     3) Roberts, Nathan M11             4) Long, Cole M11                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:55.60    2:01.75    7  
     1) Peffer, Nolan M14               2) Wilder, Walden W14             
     3) Johnston, Emma W14              4) Engberg, Ethan M13             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:14.81    2:24.42  
     1) Williams, Evan B M14            2) McCormack, Gabby B W14         
     3) Watson, Gabriel R M14           4) Neicamp, Allison G W14         
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:13.34  
     1) Roberts, Noah W13               2) Dillard, Andrew M14            
     3) Dixon, Lindsey W14              4) Towry, Warren M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:44.00    1:49.78    7  
     1) Johnston, Drew M17              2) Peffer, Gage M17               
     3) Brandon, Sophie W16             4) Schaefer, Genevieve W16        
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:13.57    1:57.00  
     1) Newman, Barrett W M15           2) Harrison, Kimberly A W17       
     3) McClelland, Evan P M14          4) Blauwkamp, XiXi K W15          
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:10.06  
     1) Adams, Reece M17                2) Garding, Nikolai M16           
     3) Brandon, Claire W16             4) Overton, Lauren-Cain W16       
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Nora               8 STINGRAYS              26.02      26.31    5  
  2 Bryant, Jenny D            8 HAMC                   28.80      30.41    3  
  3 Rimes, Cora                7 STINGRAYS              26.28      32.13    1  
  4 Spadaro, Addison           8 STINGRAYS              27.38      34.68  
  5 Meko, Alice E              7 HAMC                   37.27      37.31  
  6 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   27.89      41.40  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   19.28      22.25    5  
  2 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   23.68      24.75    3  
  3 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   26.26      26.65    1  
  4 Pfeiffer, Gus              8 STINGRAYS              30.96      30.34  
  5 Chavez, Wyatt              8 STINGRAYS              31.19      30.61  
  6 Roberts, Jadon             8 STINGRAYS              27.72      31.84  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marler, Katherine         10 STINGRAYS              46.15      48.41    5  
  2 Dill, Sloan                9 STINGRAYS              45.19      48.75    3  
  3 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                   51.03      49.53    1  
  4 Johnston, Norah           10 STINGRAYS              50.19      50.20  
  5 Bellomy, Hailey E         10 HAMC                 1:10.50    1:03.33  
  6 Stoia, Sydney R           10 HAMC                 1:10.10    1:06.40  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   39.66      40.54    5  
  2 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   47.05      46.87    3  
  3 Appletoft, Austin          9 HAMC                   49.00      48.97    1  
  4 Pendergrass, Charles      10 STINGRAYS              47.77      50.81  
  5 Argentina, Oliver          9 STINGRAYS              50.41      55.43  
  6 Rimes, Braden              9 STINGRAYS              51.34      56.25  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Molly             12 STINGRAYS              39.50      40.09    5  
  2 Bennett, Rowe             11 STINGRAYS              43.98      44.93    3  
  3 Buzzetta, Mia             11 STINGRAYS              42.67      45.10    1  
  4 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   48.50      50.03  
  5 Skinner, Sophia R         12 HAMC                      NT      54.49  
  6 Shepard, Sydney P         12 HAMC                      NT      56.41  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helton, Evan A            12 HAMC                   46.97      44.87    5  
  2 Buzzetta, Jack            12 STINGRAYS              49.50      49.13    3  
  3 Schroer, Keaton           11 STINGRAYS              53.26      55.84    1  
  4 Jones, Hayden P           11 HAMC                 1:36.80    1:29.46  
  5 Long, Cole                11 STINGRAYS                 NT    1:39.50  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            14 STINGRAYS              35.28      35.16    5  
  2 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   36.78      35.60    3  
  3 Johnston, Emma            14 STINGRAYS              35.64      36.97    1  
  4 Hannah, Erin              14 STINGRAYS              39.58      44.55  
  5 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   51.03      47.53  
  6 Blevins, Allie            14 HAMC                   59.62      56.99  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             14 STINGRAYS              35.45      35.88    5  
  2 Balch, Victor             14 STINGRAYS              37.02      37.75    3  
  3 Towry, Warren             14 STINGRAYS              47.97      42.15    1  
  4 Williams, Evan B          14 HAMC                   51.40      57.75  
  5 Watson, Gabriel R         14 HAMC                 1:02.30    1:02.78  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                   33.16      32.68    5  
  2 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   34.33      34.53    3  
  3 Schaefer, Genevieve       16 STINGRAYS              35.83      37.00    1  
  4 Brandon, Claire           16 STINGRAYS              38.72      39.00  
  5 Brandon, Sophie           16 STINGRAYS              38.94      41.95  
  6 Smith, Gabbi W            16 HAMC                      NT      42.08  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Drew            17 STINGRAYS              31.53      29.84    5  
  2 Garding, Nikolai          16 STINGRAYS              30.40      31.22    3  
  3 Shook, Sam                17 STINGRAYS              34.38      34.28    1  
  4 Newman, Barrett W         15 HAMC                   41.19      39.72  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overton, Maelle            8 STINGRAYS              30.25      29.66    5  
  2 Braden, Nora               8 STINGRAYS              26.45      30.41    3  
  3 Bailey, Mary               8 STINGRAYS              34.81      32.91    1  
  4 Shiner, Julia C            8 HAMC                   30.97      33.62  
  5 Warr, Olivia               8 HAMC                   32.02      34.50  
  6 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   34.06      44.52  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   18.84      18.97    5  
  2 Roberts, Jadon             8 STINGRAYS              26.64      26.44    3  
  3 Pfeiffer, Gus              8 STINGRAYS              37.35      32.12    1  
  4 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   28.31      32.24  
  5 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   27.97      32.29  
  6 Schrimsher, Rowan          7 STINGRAYS              32.09      40.72  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGough, Haley E           9 HAMC                   59.41      51.53    5  
  2 Cockrell, Cassidy         10 STINGRAYS              52.41      51.83    3  
  3 Johnston, Norah           10 STINGRAYS              48.89      52.25    1  
  4 Dill, Sloan                9 STINGRAYS              49.87      53.68  
  5 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                      NT      54.07  
  6 Bellomy, Hailey E         10 HAMC                 1:06.19    1:13.43  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   38.69      39.44    5  
  2 Appletoft, Austin          9 HAMC                   43.66      45.06    3  
  3 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   48.62      51.53    1  
  4 Hulgan, Ryan              10 STINGRAYS              58.33      57.44  
  5 Rimes, Braden              9 STINGRAYS            1:00.02      58.13  
  6 Argentina, Oliver          9 STINGRAYS            1:05.55    1:12.66  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Retzke, Lillian           12 STINGRAYS              44.27   J1:03.25    5  
  2 McCool, Keely S           11 STINGRAYS              49.21     J47.69    3  
  3 Bennett, Rowe             11 STINGRAYS              45.57     J48.10    1  
  4 Watson, Alexa B           11 HAMC                      NT     J51.27  
  5 Shepard, Sydney P         12 HAMC                   56.76     J54.72  
  6 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   57.81     J56.84  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   36.53      37.35    5  
  2 Schroer, Keaton           11 STINGRAYS              52.14      44.47    3  
  3 Roberts, Nathan           11 STINGRAYS            1:01.46    1:03.96    1  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah             13 STINGRAYS              34.60      36.06    5  
  2 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                      NT      39.22    3  
  3 Johnston, Emma            14 STINGRAYS                 NT      41.34    1  
  4 Hannah, Erin              14 STINGRAYS              46.45      47.85  
  5 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   50.38      49.44  
  6 McCormack, Gabby B        14 HAMC                   58.91      50.14  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             14 STINGRAYS              31.40      32.09    5  
  2 Towry, Warren             14 STINGRAYS              33.50      33.14    3  
  3 Engberg, Ethan            13 STINGRAYS              33.63      34.65    1  
  4 McClelland, Evan P        14 HAMC                   39.47      36.65  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                   33.95      33.28    5  
  2 Pleva, Clare E            15 HAMC                   35.79      33.59    3  
  3 Brandon, Sophie           16 STINGRAYS              34.26      35.69    1  
  4 Schaefer, Genevieve       16 STINGRAYS              34.63      37.59  
  5 Helton, Erin M            17 HAMC                   37.22      38.25  
  6 Overton, Lauren-Cain      16 STINGRAYS                 NT      41.78  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              17 STINGRAYS              27.14      27.16    5  
  2 Adams, Reece              17 STINGRAYS              26.52      27.50    3  
  3 Johnston, Drew            17 STINGRAYS              28.43      28.65    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:37.82    1:41.25    7  
     1) Rimes, Cora 7                   2) Spadaro, Addison 8             
     3) Braden, Nora 8                  4) Overton, Maelle 8              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:45.74    2:00.31  
     1) Stark, Aubrey E 7               2) Meko, Alice E 7                
     3) Warr, Olivia 8                  4) Shiner, Julia C 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:56.37  
     1) Bailey, Mary 8                  2) Weber, Lila 7                  
     3) Tillery, Bea 8                  4) DeFiore, Eliza 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:16.03  
     1) Howison, Elizabeth A 8          2) Nickelson, Ava K 8             
     3) Bryant, Jenny D 8               4) Wang, Qian G 7                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:26.12  
     1) Hinton, Alice 7                 2) Schrimsher, Adeline 7          
     3) Shearburn, Sophie 7             4) Spadaro, Emma 6                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:31.59  
     1) Farmer, Margaret A 7            2) Jones, Carson C 7              
     3) Kingsbury, Polina C 6           4) Park, Sofia J 6                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:17.21    1:20.69    7  
     1) Blauwkamp, Ian C 8              2) Oppenlander, Aaron M 8         
     3) Oppenlander, Luke S 8           4) Nuwayhid, Reid F 8             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:40.21    1:42.97  
     1) Roberts, Jadon 8                2) Chavez, Wyatt 8                
     3) Johnston, William A 8           4) Pfeiffer, Gus 8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:02.60  
     1) Smith, Josh 7                   2) Smith, Jake 7                  
     3) Woodruff, Carter J 7            4) Badgley, Eli L 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:28.19  
     1) Pommerenck, Brody 7             2) Schrimsher, Rowan 7            
     3) Woodfin, Jackson 7              4) Pfeiffer, Ford 6               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:38.08  
     1) Morrison, James W 8             2) Shepard, Benjamin W 8          
     3) Schweitzer, Brooks K 7          4) Beevers, Cade 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:40.38    2:40.59    7  
     1) Johnston, Norah 10              2) Cockrell, Cassidy 10           
     3) Dill, Sloan 9                   4) Marler, Katherine 10           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:01.48    3:05.22  
     1) Bellomy, Hailey E 10            2) Lynge, Juliette G 10           
     3) McGough, Haley E 9              4) MacGrotty, Mazie J 10          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:36.70   X4:00.01  
     1) Dice, Maddy A 10                2) Song, Sichen 10                
     3) Newman, Maggie M 9              4) Beevers, Caitlin V 9           
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.22    2:36.97    7  
     1) Bellomy, Caleb S 9              2) Appletoft, Austin 9            
     3) Badgley, Luke K 10              4) Park, Tyler T 10               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:56.51    2:56.66  
     1) Ashley, Max 9                   2) Argentina, Oliver 9            
     3) Rimes, Braden 9                 4) Pendergrass, Charles 10        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:50.06  
     1) Davie, Bray J 10                2) Meko, Jack W 9                 
     3) Shaneyfelt, Canyon W 10         4) Lynch, Caed G 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:20.76    2:24.03    7  
     1) Retzke, Lillian 12              2) Cockrell, Collyns 12           
     3) Walker, Molly 12                4) Buzzetta, Mia 11               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:31.94    2:53.22  
     1) Blevins, Evie 12                2) Shepard, Sydney P 12           
     3) Skinner, Sophia R 12            4) Podboy, Abbie K 11             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:41.50  
     1) Bennett, Rowe 11                2) Somers, Madeleine 11           
     3) Balch, Evelyn 11                4) Edwards, Carrie 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:24.72    2:33.13    7  
     1) Helton, Evan A 12               2) Jones, Hayden P 11             
     3) Cooper, Matthew W 10            4) Blauwkamp, Zach F 12           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:48.39    3:25.81  
     1) Buzzetta, Jack 12               2) Schroer, Keaton 11             
     3) Roberts, Nathan 11              4) Long, Cole 11                  
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:02.09    2:11.91    7  
     1) Wilder, Walden 14               2) Johnston, Emma 14              
     3) Roberts, Noah 13                4) Dixon, Lindsey 14              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:39.09    2:18.40  
     1) Helton, Lindsey A 13            2) Pleva, Cecilia M 14            
     3) McCormack, Gabby B 14           4) Neicamp, Allison G 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:00.78    2:05.31    7  
     1) Peffer, Nolan 14                2) Balch, Victor 14               
     3) Towry, Warren 14                4) Engberg, Ethan 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:04.45    2:03.94    7  
     1) Helton, Erin M 17               2) Harrison, Kimberly A 17        
     3) Pleva, Clare E 15               4) Blauwkamp, XiXi K 15           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:57.78    2:09.03  
     1) Brandon, Sophie 16              2) Brandon, Claire 16             
     3) Schaefer, Genevieve 16          4) Overton, Lauren-Cain 16        
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:42.58    1:54.59    7  
     1) Johnston, Drew 17               2) Peffer, Gage 17                
     3) Adams, Reece 17                 4) Garding, Nikolai 16            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org