Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/6/2019 03:38 PM
                     2019 RCSL HAMCvsVHCC-Yards - 6/5/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:22.64    7  
     1) Partlow, Jamie 8                2) Cowan, Caylee 8                
     3) Wiggins, Maddie 8               4) Osborne, Bailey 8              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:10.70    2:39.19  
     1) Bryant, Jenny D 8               2) MacGrotty, Lucy 8              
     3) Shiner, Julia C 8               4) Stark, Aubrey E 7              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X1:57.24  
     1) Hagedorn, Nanaya 7              2) Templet, Chandler 7            
     3) Sandora, Claire 7               4) Wintzell, Chloe 7              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:03.90  
     1) Painter, Kaelyn 8               2) Still, Choe 7                  
     3) Ashbaugh, Emma 8                4) Freeman, Elle 8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:27.31   X2:43.57  
     1) Meko, Alice E 7                 2) Wang, Qian G 7                 
     3) Jones, Carson C 7               4) Park, Sofia J 6                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:50.91   X3:09.87  
     1) Nickelson, Ava K 8              2) Farmer, Margaret A 7           
     3) Warr, Olivia 8                  4) Cartner, Sophie C 8            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:38.18    1:32.91    7  
     1) Blauwkamp, Ian C 8              2) Nuwayhid, Reid F 8             
     3) Oppenlander, Aaron M 8          4) Oppenlander, Luke S 8          
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:00.03  
     1) Fowler, Sutton 8                2) Bickel, Deaglan 7              
     3) Allen, Owen 8                   4) Ulrich, Carson 8               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:19.70  
     1) Carter, Cooper J 8              2) Porter, Braden 8               
     3) Martin, Connor 8                4) Cothern, Alex 8                
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X2:27.31  
     1) Harriman, Hayes 7               2) Moorer, Carter 5               
     3) Jamison, Collin 7               4) Painter, Bryce 6               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:30.53   X2:29.09  
     1) Smith, Jake 7                   2) Smith, Josh 7                  
     3) Badgley, Eli L 8                4) Ross, Charlie R 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:32.72  
     1) Schweitzer, Brooks K 7          2) Berg, Seeley D 8               
     3) Shepard, Benjamin W 8           4) Morrison, James W 8            
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    3:40.78    7  
     1) Self, Mollie 10                 2) Jamison, Klare E 10            
     3) Thomas, Molly 10                4) Jamison, Molly A 9             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:40.79    3:40.79  
     1) Nuwayhid, Ella J 10             2) Acosta, Sierra E 10            
     3) McGough, Haley E 9              4) MacGrotty, Mazie J 10          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:51.65    2:46.83    7  
     1) Cooper, Matthew W 10            2) Appletoft, Austin 9            
     3) Park, Tyler T 10                4) Wright, Adam D 10              
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    3:15.05  
     1) Swearengin, Riley T 9           2) Pearson, Whiddon 9             
     3) Martin, Jack 10                 4) Carney, Garrison 9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:50.10   X3:42.38  
     1) Smouse, Nathaniel R 10          2) Simmons, Parker J 10           
     3) Stark, Austin M 9               4) Badgley, Luke K 10             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X4:14.35  
     1) Wilson, Tripp 10                2) Carter, Sam 10                 
     3) Carter, William 10              4) Copeland, Porter 10            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      5:17.59   X4:45.31  
     1) Davie, Bray J 10                2) Ross, Jack W 10                
     3) Jones, Brady G 9                4) Shaneyfelt, Canyon W 10        
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X5:20.75  
     1) Spradley, Russell 9             2) Freeman`, Ryland 9             
     3) Nichols, Chandler 9             4) Whelchel, Mason 10             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:11.26    3:05.15    7  
     1) Sitterson, Leah C 11            2) Neicamp, Sydney-Kate L 12      
     3) Shepard, Sydney P 12            4) Podboy, Abbie K 11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   x3:43.13  
     1) Watson, Alexa B 11              2) Skinner, Sophia R 12           
     3) Smith, Isabella (Tori) W 11     4) Blevins, Evie 12               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:49.12    2:45.19    7  
     1) Hernandez, Kian T 12            2) Helton, Evan A 11              
     3) Blauwkamp, Zach F 12            4) Foreman, Max A 12              
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:55.26  
     1) Copeland, Elijah 12             2) Carney, Cameron 11             
     3) Swearengin, Taylor 12           4) Pearson, Charles H 12          
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X4:02.94  
     1) Hagedorn, Vadim 12              2) Bickel, Riggs 11               
     3) Moore, Nathan 11                4) Davenport, Tuck 11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      4:42.82   X4:20.62  
     1) Lynge, James G 11               2) Kingsbury, Benjamin D 11       
     3) Jones, Hayden P 11              4) Kingsbury, Alexander F 11      
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:44.98    7  
     1) Engel, Judith 14                2) Wilson, Kaylen 13              
     3) Brown, Virginia A 13            4) Warwick, Isabella M 14         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:01.09  
     1) Blevins, Allie 14               2) Helton, Lindsey A 13           
     3) Neicamp, Allison G 14           4) McCormack, Gabby B 14          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:48.54    7  
     1) Williams, Evan B 14             2) McClelland, Evan P 14          
     3) Smouse, Tyler J 13              4) Watson, Gabriel R 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:23.35    7  
     1) Blauwkamp, XiXi K 15            2) Helton, Erin M 17              
     3) Pleva, Clare E 15               4) Ciccolella, Delaney E 17       
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:25.50  
     1) Burns, Julia 15                 2) Schmuck, Amery L 17            
     3) Schloss, Anna Kathryn G 17      4) Mclelland, Paige 17            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:12.62    7  
     1) Wright, Christopher T 17        2) Smouse, Gabriel M 15           
     3) Newman, Barrett W 15            4) Miller, Darin J 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Sofia J              6 HAMC                   28.82      27.35    5  
  2 English, Teagan            6 VALLEY HILL-SE            NT      27.65    3  
  3 Sandora, Kaitlyn           6 VALLEY HILL-SE            NT      28.37    1  
  4 Stark, Kailey D            5 HAMC                   31.44      40.72  
  5 Partlow, Emory             6 VALLEY HILL-SE            NT      43.47  
  6 Lynch, Madelyn R           6 HAMC                   36.91      43.59  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kingsbury, Polina C        6 HAMC                   38.19     X39.12  
 -- Harriman, Maggie           5 VALLEY HILL-SE            NT     X40.63  
 -- Badgley, Leah R            5 HAMC                   40.65     X42.72  
 -- Pahl, Gwendoline           5 VALLEY HILL-SE            NT     X45.64  
 -- Appletoft, Abbie           3 HAMC                      NT     X54.03  
 -- Carter, Stella             5 VALLEY HILL-SE            NT     X58.73  
 -- Hayden, Mckinley R         4 HAMC                 1:08.90   X1:03.30  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Painter, Bryce             6 VALLEY HILL-SE            NT      26.21    5  
  2 Flournoy, Hayden T         6 HAMC                   36.30      30.41    3  
  3 Moorer, Carter             5 VALLEY HILL-SE            NT      36.75    1  
  4 Osborne, Van               5 VALLEY HILL-SE            NT      38.16  
  5 Appletoft, Brock           6 HAMC                   38.53      39.78  
  6 Oppenlander, Will D        6 HAMC                   36.57      40.58  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Allen, Beck                4 VALLEY HILL-SE            NT     X37.84  
 -- Templet, Will              6 VALLEY HILL-SE            NT     X39.37  
 -- Bryant, Gus                6 HAMC                   46.22     X41.82  
 -- Warnke, John               6 VALLEY HILL-SE            NT     X43.32  
 -- Cross, Nolan M             5 HAMC                   42.66     X50.72  
 -- Kuffner, Reid H            6 HAMC                      NT     X52.91  
 -- Dunham, Walker             5 VALLEY HILL-SE            NT     X53.76  
 -- Hogan, John Christopher    6 HAMC                      NT     X56.47  
 -- Shaneyfelt, Copper S       4 HAMC                 1:18.00   X1:07.16  
 -- Harriman, Hill             5 VALLEY HILL-SE            NT   X1:14.43  
 -- Still, Jackson             5 VALLEY HILL-SE            NT   X1:15.97  
 -- Shepard, Silas M           6 HAMC                 1:33.60   X1:30.66  
 -- Dunham, Brantley           5 VALLEY HILL-SE            NT   X1:32.62  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE            NT      22.76    5  
  2 Sandora, Claire            7 VALLEY HILL-SE            NT      23.32    3  
  3 Shiner, Julia C            8 HAMC                   25.25      23.91    1  
  4 Partlow, Jamie             8 VALLEY HILL-SE            NT      25.47  
  5 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   27.19      28.00  
  6 Meko, Alice E              7 HAMC                   30.90      32.34  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Nickelson, Ava K           8 HAMC                   38.82     X35.62  
 -- Farmer, Margaret A         7 HAMC                      NT     X44.77  
 -- Jones, Carson C            7 HAMC                   49.03     X46.75  
 -- Cartner, Sophie C          8 HAMC                   39.90     X48.47  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   16.69      16.72    5  
  2 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   21.06      18.91    3  
  3 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   21.68      21.06    1  
  4 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE            NT      25.44  
  5 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE            NT      26.03  
  6 Allen, Owen                8 VALLEY HILL-SE            NT      26.52  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ross, Charlie R            7 HAMC                   32.81     X35.31  
 -- Schweitzer, Brooks K       7 HAMC                   43.90     X36.74  
 -- Berg, Seeley D             8 HAMC                   40.10     X37.69  
 -- Woodruff, Carter J         7 HAMC                   36.10     X39.25  
 -- Shepard, Benjamin W        8 HAMC                   43.12     X39.84  
 -- Morrison, James W          8 HAMC                   39.50     X41.50  
 -- Beevers, Cade              7 HAMC                   52.75     X48.19  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                      NT      37.25    5  
  2 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE            NT      38.39    3  
  3 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE            NT      39.06    1  
  4 McGough, Haley E           9 HAMC                   47.06      48.28  
  5 Newman, Maggie M           9 HAMC                   55.29      54.44  
  6 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE            NT    1:39.28  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lynge, Juliette G         10 HAMC                   57.81     X51.78  
 -- French, Blakeley K         9 HAMC                 1:00.40     X54.41  
 -- Stoia, Sydney R           10 HAMC                   59.82     X56.34  
 -- Dice, Maddy A             10 HAMC                 1:04.10   X1:11.11  
 -- Beevers, Caitlin V         9 HAMC                 1:18.50   X1:12.28  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Adam D            10 HAMC                   35.06      35.06    5  
  2 Swearengin, Riley T        9 VALLEY HILL-SE            NT      36.74    3  
  3 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   40.22      38.25    1  
  4 Smouse, Nathaniel R       10 HAMC                   38.90      39.16  
  5 Martin, Jack              10 VALLEY HILL-SE            NT      40.66  
  6 Carney, Garrison           9 VALLEY HILL-SE            NT      45.56  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ross, Jack W              10 HAMC                 1:02.53     X54.60  
 -- Meko, Jack W               9 HAMC                 1:03.90     X54.84  
 -- Shaneyfelt, Canyon W      10 HAMC                 1:00.50     X56.75  
 -- Davie, Bray J             10 HAMC                      NT     X57.44  
 -- Stark, Austin M            9 HAMC                 1:05.70   X1:02.19  
 -- Lynch, Caed G              9 HAMC                 1:19.50   X1:04.62  
 -- Jones, Brady G             9 HAMC                 1:08.30   X1:12.18  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE            NT      37.94    5  
  2 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE            NT      41.19    3  
  3 Shepard, Sydney P         12 HAMC                   50.72      45.34    1  
  4 Smith, Isabella (Tori) W  11 HAMC                   49.91      51.19  
  5 Watson, Alexa B           11 HAMC                   55.78      51.50  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Skinner, Sophia R         12 HAMC                      NT     X41.96  
 -- Blevins, Evie             12 HAMC                      NT     X44.16  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Charles H        12 VALLEY HILL-SE            NT      32.19    5  
  2 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE            NT      32.56    3  
  3 Kingsbury, Alexander F    11 HAMC                   46.09      41.53    1  
  4 Foreman, Max A            12 HAMC                   42.28      44.12  
  5 Kingsbury, Benjamin D     11 HAMC                   46.41      45.44  
  6 Cothern, Alex              8 VALLEY HILL-SE            NT      49.87  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lynge, James G            11 HAMC                 1:02.60     X48.37  
 -- Jones, Hayden P           11 HAMC                   52.38     X51.31  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   32.87      31.00    5  
  2 Brown, Virginia A         13 VALLEY HILL-SE            NT      33.68    3  
  3 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE            NT      36.40    1  
  4 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE            NT      36.63  
  5 McCormack, Gabby B        14 HAMC                      NT      38.13  
  6 Blevins, Allie            14 HAMC                 1:14.73      49.37  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Evan B          14 HAMC                   32.81      31.06    5  
  2 Bryan, Jack               14 VALLEY HILL-SE            NT      33.37    3  
  3 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE            NT      33.49    1  
  4 Watson, Gabriel R         14 HAMC                   47.95      43.93  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE            NT      28.13    5  
  2 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   28.49      29.06    3  
  3 Ciccolella, Delaney E     17 HAMC                   32.69      32.31    1  
  4 Helton, Erin M            17 HAMC                   31.29      32.53  
  5 Burns, Julia              15 VALLEY HILL-SE            NT      36.57  
  6 Mclelland, Paige          17 VALLEY HILL-SE            NT      41.84  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                      NT      26.94    5  
  2 Miller, Darin J           15 HAMC                   29.63      28.50    3  
  3 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                   31.34      30.34    1  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowan, Caylee              8 VALLEY HILL-SE            NT      29.66    5  
  2 Wang, Qian G               7 HAMC                   43.31      36.04    3  
  3 Sandora, Claire            7 VALLEY HILL-SE            NT      36.90    1  
  4 Shiner, Julia C            8 HAMC                   42.66      37.57  
  5 MacGrotty, Lucy            8 HAMC                   49.22      40.63  
 -- Partlow, Jamie             8 VALLEY HILL-SE            NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   36.78     J32.16    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   36.87     J30.66    3  
  3 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE            NT     J31.97    1  
  4 Badgley, Eli L             8 HAMC                   36.50      33.62  
  5 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE            NT      35.30  
  6 Fowler, Sutton             8 VALLEY HILL-SE            NT      36.05  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   44.66      44.10    5  
  2 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE            NT      51.45    3  
  3 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                      NT      55.53    1  
  4 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE            NT      57.69  
  5 Jamison, Molly A           9 VALLEY HILL-SE            NT    1:04.47  
 -- Acosta, Sierra E          10 HAMC                 1:15.00         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   45.00      42.91    5  
  2 Appletoft, Austin          9 HAMC                   50.85      49.69    3  
  3 Pearson, Whiddon           9 VALLEY HILL-SE            NT      49.96    1  
  4 Simmons, Parker J         10 HAMC                   52.00      52.70  
  5 Carney, Garrison           9 VALLEY HILL-SE            NT      53.83  
  6 Whelchel, Mason           10 VALLEY HILL-SE            NT    1:10.34  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   40.09      39.25    5  
  2 Ulrich, Shelby            11 VALLEY HILL-SE            NT      54.66    3  
  3 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE            NT      54.96    1  
  4 Smith, Isabella (Tori) W  11 HAMC                 1:00.80    1:00.12  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   40.93      41.81    5  
  2 Helton, Evan A            11 HAMC                   45.68      43.97    3  
  3 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE            NT      45.56    1  
  4 Hagedorn, Vadim           12 VALLEY HILL-SE            NT      50.82  
  5 Davenport, Tuck           11 VALLEY HILL-SE            NT      59.88  
 -- Hernandez, Kian T         12 HAMC                   57.25         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE            NT      43.19    5  
  2 Wilson, Kaylen            13 VALLEY HILL-SE            NT      47.41    3  
  3 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   50.93      48.41    1  
  4 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE            NT      56.12  
  5 Blevins, Allie            14 HAMC                      NT    1:30.35  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClelland, Evan P        14 HAMC                   46.31      40.40    5  
  2 Bryan, Jack               14 VALLEY HILL-SE            NT      48.84    3  
  3 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   52.56      49.72    1  
  4 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE            NT      51.94  
  5 Watson, Gabriel R         14 HAMC                 1:02.00      58.87  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE            NT      36.03    5  
  2 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE            NT      36.33    3  
  3 Helton, Erin M            17 HAMC                   42.85      42.93    1  
  4 Pleva, Clare E            15 HAMC                      NT      47.03  
  5 Burns, Julia              15 VALLEY HILL-SE            NT      47.90  
  6 Ciccolella, Delaney E     17 HAMC                   52.19      47.97  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Barrett W         15 HAMC                   41.81      38.60    5  
  2 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                   41.60      39.56    3  
  3 Miller, Darin J           15 HAMC                   44.90      40.53    1  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:31.63    7  
     1) Blauwkamp, Ian C M8             2) Shiner, Julia C W8             
     3) Stark, Aubrey E W7              4) Nuwayhid, Reid F M8            
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    1:42.29  
     1) Osborne, Bailey W8              2) Partlow, Jamie W8              
     3) Bickel, Deaglan M7              4) Ulrich, Carson M8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X1:46.31  
     1) Fowler, Sutton M8               2) Carter, Cooper J M8            
     3) Wiggins, Maddie W8              4) Painter, Kaelyn W8             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X1:57.15  
     1) Ashbaugh, Emma W8               2) Cothern, Alex M8               
     3) Cowan, Caylee W8                4) Hagedorn, Nanaya W7            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:57.90  
     1) Smith, Jake M7                  2) Meko, Alice E W7               
     3) MacGrotty, Lucy W8              4) Badgley, Eli L M8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:05.37  
     1) Oppenlander, Aaron M M8         2) Cartner, Sophie C W8           
     3) Warr, Olivia W8                 4) Oppenlander, Luke S M8         
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:22.03    7  
     1) Park, Tyler T M10               2) MacGrotty, Mazie J W10         
     3) Wright, Adam D M10              4) Nuwayhid, Ella J W10           
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:36.63  
     1) Self, Mollie W10                2) Jamison, Klare E W10           
     3) Carney, Garrison M9             4) Swearengin, Riley T M9         
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X3:05.50  
     1) Martin, Jack M10                2) Fowler, Ava W10                
     3) Pearson, Whiddon M9             4) Jamison, Molly A W9            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:14.69  
     1) French, Blakeley K W9           2) Smouse, Nathaniel R M10        
     3) Newman, Maggie M W9             4) Jones, Brady G M9              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:17.19  
     1) Carter, William M10             2) Thomas, Molly W10              
     3) Wilson, Tripp M10               4) English, Tatum W9              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:16.04  
     1) Lynch, Caed G M9                2) Song, Sichen W10               
     3) Shaneyfelt, Canyon W M10        4) Beevers, Caitlin V W9          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:19.65    7  
     1) Blauwkamp, Zach F M12           2) Podboy, Abbie K W11            
     3) Hernandez, Kian T M12           4) Neicamp, Sydney-Kate L W12     
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:51.11  
     1) Carney, Cameron M11             2) Ashbaugh, Madelyn W10          
     3) Pearson, Charles H M12          4) Engel, Katelyn W12             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:48.37  
     1) Cothern, Alex M8                2) Hagedorn, Vadim M12            
     3) Martin, Lucy W12                4) Ulrich, Shelby W11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:02.56  
     1) Foreman, Max A M12              2) Smith, Isabella (Tori) W W11   
     3) Shepard, Sydney P W12           4) Helton, Evan A M11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:14.00  
     1) Kingsbury, Alexander F M11      2) Sitterson, Leah C W11          
     3) Watson, Alexa B W11             4) Kingsbury, Benjamin D M11      
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:14.81    7  
     1) Smouse, Tyler J M13             2) Helton, Lindsey A W13          
     3) Neicamp, Allison G W14          4) Williams, Evan B M14           
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:19.17  
     1) Brown, Virginia A W13           2) Engel, Judith W14              
     3) Erwin, Barak M13                4) Bryan, Jack M14                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:46.69  
     1) Watson, Gabriel R M14           2) Blevins, Allie W14             
     3) McCormack, Gabby B W14          4) McClelland, Evan P M14         
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:13.57    7  
     1) Miller, Darin J M15             2) Helton, Erin M W17             
     3) Newman, Barrett W M15           4) Blauwkamp, XiXi K W15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Jenny D            8 HAMC                   31.91      30.53    5  
  2 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE            NT      30.54    3  
  3 Partlow, Jamie             8 VALLEY HILL-SE            NT      32.53    1  
  4 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   27.89      34.53  
  5 Bradford, Anna             8 VALLEY HILL-SE            NT      35.90  
  6 Meko, Alice E              7 HAMC                   39.00      38.44  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   19.28      20.68    5  
  2 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   24.47      23.68    3  
  3 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE            NT      27.15    1  
  4 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   27.78      28.18  
  5 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE            NT      32.66  
  6 Fowler, Sutton             8 VALLEY HILL-SE            NT      32.93  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   38.59      40.57    5  
  2 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE            NT      49.02    3  
  3 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                      NT      51.03    1  
  4 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE            NT      53.50  
  5 Jamison, Molly A           9 VALLEY HILL-SE            NT      58.62  
  6 McGough, Haley E           9 HAMC                 1:01.30    1:05.78  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   41.91      39.66    5  
  2 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   47.05      47.18    3  
  3 Wright, Adam D            10 HAMC                   48.77      49.07    1  
  4 Pearson, Whiddon           9 VALLEY HILL-SE            NT      57.50  
  5 Wilson, Tripp             10 VALLEY HILL-SE            NT    1:08.00  
  6 Nichols, Chandler          9 VALLEY HILL-SE            NT    1:09.57  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   37.91      37.25    5  
  2 Sitterson, Leah C         11 HAMC                   55.87      50.02    3  
  3 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   48.50      52.81    1  
  4 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE            NT      57.81  
  5 Ulrich, Shelby            11 VALLEY HILL-SE            NT    1:02.35  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   37.65      39.25    5  
  2 Hernandez, Kian T         12 HAMC                   43.50      44.10    3  
  3 Helton, Evan A            11 HAMC                   46.97      47.72    1  
  4 Bickel, Riggs             11 VALLEY HILL-SE            NT      50.34  
  5 Moore, Nathan             11 VALLEY HILL-SE            NT    1:00.62  
  6 Copeland, Elijah          12 VALLEY HILL-SE            NT    1:01.75  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   36.78      38.06    5  
  2 Brown, Virginia A         13 VALLEY HILL-SE            NT      42.53    3  
  3 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE            NT      48.60    1  
  4 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE            NT      48.94  
  5 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   56.41      51.03  
  6 Blevins, Allie            14 HAMC                      NT      59.62  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   49.19      45.75    5  
  2 Bryan, Jack               14 VALLEY HILL-SE            NT      46.69    3  
  3 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE            NT      48.44    1  
  4 McClelland, Evan P        14 HAMC                   53.49      48.72  
  5 Williams, Evan B          14 HAMC                   51.40      52.85  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                      NT     J34.50    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE            NT     J34.47    3  
  3 Ciccolella, Delaney E     17 HAMC                      NT      41.65    1  
  4 Burns, Julia              15 VALLEY HILL-SE            NT      43.07  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                      NT      33.46    5  
  2 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                      NT      40.16    3  
  3 Newman, Barrett W         15 HAMC                      NT      41.19    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shiner, Julia C            8 HAMC                   31.54      30.97    5  
  2 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE            NT      32.44    3  
  3 Warr, Olivia               8 HAMC                      NT      35.47    1  
  4 Sandora, Claire            7 VALLEY HILL-SE            NT      36.31  
  5 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   34.06      37.10  
  6 Bradford, Anna             8 VALLEY HILL-SE            NT      43.91  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   18.84      18.97    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   27.97      29.35    3  
  3 Carter, Cooper J           8 VALLEY HILL-SE            NT      30.90    1  
  4 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   28.31      31.31  
  4 Allen, Owen                8 VALLEY HILL-SE            NT     J31.79  
  5 Porter, Braden             8 VALLEY HILL-SE            NT     J42.56  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   38.34      39.53    5  
  2 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE            NT      52.88    3  
  3 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE            NT      56.16    1  
  4 McGough, Haley E           9 HAMC                   59.41    1:00.57  
  5 Acosta, Sierra E          10 HAMC                 1:22.09    1:15.05  
  6 Holtkamp, Elizabeth        9 VALLEY HILL-SE            NT    1:22.37  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler T             10 HAMC                   38.69      38.69    5  
  2 Appletoft, Austin          9 HAMC                   44.83      43.66    3  
  3 Swearengin, Riley T        9 VALLEY HILL-SE            NT      46.40    1  
  4 Wright, Adam D            10 HAMC                   43.82      47.60  
  5 Carter, William           10 VALLEY HILL-SE            NT      50.00  
  6 Pearson, Whiddon           9 VALLEY HILL-SE            NT      54.62  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   37.16      36.19    5  
  2 Ulrich, Shelby            11 VALLEY HILL-SE            NT      53.71    3  
  3 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE            NT      54.03    1  
  4 Shepard, Sydney P         12 HAMC                   57.40      57.25  
  5 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE            NT      57.59  
  6 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   57.81      59.16  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   37.66      36.53    5  
  2 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE            NT      40.75    3  
  3 Pearson, Charles H        12 VALLEY HILL-SE            NT      41.49    1  
  4 Hernandez, Kian T         12 HAMC                   46.72      43.38  
  5 Swearengin, Taylor        12 VALLEY HILL-SE            NT      44.34  
  6 Helton, Evan A            11 HAMC                   59.00    1:02.03  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   43.12      39.88    5  
  2 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   51.31      50.38    3  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClelland, Evan P        14 HAMC                   46.85      39.47    5  
  2 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   46.03      42.16    3  
  3 Watson, Gabriel R         14 HAMC                 1:03.40    1:03.50    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE            NT      31.90    5  
  2 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE            NT      32.41    3  
  3 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   34.44      34.37    1  
  4 Pleva, Clare E            15 HAMC                   36.71      35.79  
  5 Helton, Erin M            17 HAMC                   37.22      37.77  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                      NT      30.62    5  
  2 Miller, Darin J           15 HAMC                   41.43      35.41    3  
  3 Newman, Barrett W         15 HAMC                   36.53      39.31    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:00.07    7  
     1) Osborne, Bailey 8               2) Sandora, Claire 7              
     3) Partlow, Jamie 8                4) Bradford, Anna 8               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:52.16    2:11.75  
     1) Stark, Aubrey E 7               2) Meko, Alice E 7                
     3) Stark, Kailey D 5               4) Shiner, Julia C 8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:14.25  
     1) Cowan, Caylee 8                 2) Freeman, Elle 8                
     3) Templet, Chandler 7             4) Holtcamp, Julia 7              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X2:31.50  
     1) Bradford, Caroline 7            2) Wiggins, Maddie 8              
     3) Painter, Kaelyn 8               4) Pahl, Adeline 7                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:34.82  
     1) Warr, Olivia 8                  2) Wang, Qian G 7                 
     3) Bryant, Jenny D 8               4) Cartner, Sophie C 8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:42.50  
     1) Farmer, Margaret A 7            2) Jones, Carson C 7              
     3) Nickelson, Ava K 8              4) MacGrotty, Lucy 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:29.58    1:24.12    7  
     1) Oppenlander, Luke S 8           2) Blauwkamp, Ian C 8             
     3) Oppenlander, Aaron M 8          4) Nuwayhid, Reid F 8             
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    1:43.63  
     1) Ulrich, Carson 8                2) Allen, Owen 8                  
     3) Bickel, Deaglan 7               4) Carter, Cooper J 8             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X1:51.22  
     1) Fowler, Sutton 8                2) Jamison, Collin 7              
     3) Painter, Bryce 6                4) Martin, Connor 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:14.04   X2:07.06  
     1) Ross, Charlie R 7               2) Smith, Josh 7                  
     3) Smith, Jake 7                   4) Badgley, Eli L 8               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   x2:30.15  
     1) Porter, Braden 8                2) Cothern, Alex 8                
     3) Harriman, Hayes 7               4) Osborne, Van 5                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:30.90   x2:55.54  
     1) Shepard, Benjamin W 8           2) Morrison, James W 8            
     3) Schweitzer, Brooks K 7          4) Beevers, Cade 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:11.45    3:07.35    7  
     1) McGough, Haley E 9              2) Acosta, Sierra E 10            
     3) MacGrotty, Mazie J 10           4) Nuwayhid, Ella J 10            
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    3:07.97  
     1) Thomas, Molly 10                2) Self, Mollie 10                
     3) Jamison, Klare E 10             4) Holtkamp, Elizabeth 9          
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X3:39.44  
     1) Fowler, Ava 10                  2) English, Tatum 9               
     3) Davenport, Audrey 9             4) Drummond, Grace 9              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:54.35  
     1) Jamison, Molly A 9              2) Partlow, Kaley 9               
     3) Ashbaugh, Madelyn 10            4) Cook, Ava 10                   
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:53.32   X4:09.19  
     1) Lynge, Juliette G 10            2) Dice, Maddy A 10               
     3) Song, Sichen 10                 4) Newman, Maggie M 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:27.66    2:24.41    7  
     1) Wright, Adam D 10               2) Cooper, Matthew W 10           
     3) Smouse, Nathaniel R 10          4) Park, Tyler T 10               
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:33.19  
     1) Pearson, Whiddon 9              2) Carney, Garrison 9             
     3) Swearengin, Riley T 9           4) Copeland, Porter 10            
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:39.07  
     1) Carter, William 10              2) Carter, Sam 10                 
     3) Wilson, Tripp 10                4) Freeman`, Ryland 9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:27.48   X3:40.22  
     1) Simmons, Parker J 10            2) Shaneyfelt, Canyon W 10        
     3) Badgley, Luke K 10              4) Appletoft, Austin 9            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:50.71  
     1) Davie, Bray J 10                2) Meko, Jack W 9                 
     3) Ross, Jack W 10                 4) Stark, Austin M 9              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X4:11.97  
     1) Martin, Jack 10                 2) Whelchel, Mason 10             
     3) Nichols, Chandler 9             4) Spradley, Russell 9            
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:48.72    2:57.44    7  
     1) Podboy, Abbie K 11              2) Shepard, Sydney P 12           
     3) Smith, Isabella (Tori) W 11     4) Neicamp, Sydney-Kate L 12      
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   x3:13.22  
     1) Sitterson, Leah C 11            2) Blevins, Evie 12               
     3) Watson, Alexa B 11              4) Skinner, Sophia R 12           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:26.66    2:24.72    7  
     1) Hernandez, Kian T 12            2) Foreman, Max A 12              
     3) Helton, Evan A 11               4) Blauwkamp, Zach F 12           
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:31.93  
     1) Pearson, Charles H 12           2) Carney, Cameron 11             
     3) Copeland, Elijah 12             4) Hagedorn, Vadim 12             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:46.87  
     1) Swearengin, Taylor 12           2) Bickel, Riggs 11               
     3) Moore, Nathan 11                4) Davenport, Tuck 11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:27.48   X3:11.81  
     1) Kingsbury, Benjamin D 11        2) Kusserow, Sebastian 12         
     3) Jones, Hayden P 11              4) Kingsbury, Alexander F 11      
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:26.78    7  
     1) Warwick, Isabella M 14          2) Engel, Judith 14               
     3) Wilson, Kaylen 13               4) Brown, Virginia A 13           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:39.09  
     1) McCormack, Gabby B 14           2) Helton, Lindsey A 13           
     3) Blevins, Allie 14               4) Neicamp, Allison G 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:32.88    2:29.38    7  
     1) Smouse, Tyler J 13              2) Watson, Gabriel R 14           
     3) McClelland, Evan P 14           4) Williams, Evan B 14            
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:04.60    2:10.28    7  
     1) Helton, Erin M 17               2) Ciccolella, Delaney E 17       
     3) Pleva, Clare E 15               4) Blauwkamp, XiXi K 15           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:59.56    7  
     1) Miller, Darin J 15              2) Newman, Barrett W 15           
     3) Smouse, Gabriel M 15            4) Wright, Christopher T 17       

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org