Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2019 11:16 PM
                    2019 RCSL JVRAvsBLOS-Yards - 6/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:26.25    1:27.16    7  
     1) Yates, Lauren 7                 2) Wiley, Addison 8               
     3) Harwood, Emma 8                 4) Donovan, Kylie 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:56.15   X1:47.59  
     1) Duckett, Caeli 8                2) Spier, Sophie 7                
     3) Johnson, Anne Butler 7          4) Baker, Greer 7                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:51.73   X2:00.52  
     1) Davenport, Claire 7             2) Fierro, Mia 7                  
     3) Clark, Lily 7                   4) Holden, Harper 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:32.45  
     1) Covington, Kate 7               2) Luhmann, Kylah 7               
     3) Collier, Charity 7              4) Roberts, Bea 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'                  NT   X2:51.17  
     1) Penter, Raelyn 7                2) Steele, Scarlett 7             
     3) Powell, Farris 6                4) Spink, Lily 6                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:25.87         DQ  
     1) Crawford, Cydney 8              2) Newlin, Anna Paige 8           
     3) Taylor, Mary 8                  4) Powell, Charlotte 8            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:26.17    1:28.94    7  
     1) Casperson, Charlie 8            2) Cole, Fisher 8                 
     3) Bedsole, Drew 8                 4) Kostrzewa, Sam 8               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:25.71    1:29.15  
     1) Lehr, Charlie 8                 2) Lehr, Bennett 8                
     3) Wilson, Parker 8                4) Ferguson, James 7              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:43.48   X1:47.69  
     1) Sharpe, Ian 8                   2) Cochran, Graham 8              
     3) Cochran, Carter 7               4) Minish, Franklin 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:57.98   X2:03.07  
     1) Simpson, Cole 7                 2) Brinkley, Andy 7               
     3) Paque, Maddox 7                 4) Smilie, John David 7           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:18.56   X2:16.38  
     1) Utley, Carson 7                 2) Webb, Nehemiah 8               
     3) Suber, Chapman 7                4) Mullins, Connor 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:24.79   X2:49.33  
     1) Robertson, James 7              2) Smith, Hudson 7                
     3) Caragianis, Noah 8              4) Agee, Lincoln 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:43.66    2:40.83    7  
     1) Holden, Sydney 10               2) Paparella, Elle 10             
     3) Mackey, Story 10                4) Krichev, Charlotte 9           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:47.87    2:41.32  
     1) Wade, Jenna Beth 10             2) Troyer, Matilda 10             
     3) Amos, Lola 9                    4) Watkins, Mae 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:03.86   X3:19.84  
     1) Spink, Allie 9                  2) Mullins, Skylar 10             
     3) Patton, Kailyn 10               4) Bawcom, Madeline 9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:29.24   X3:35.97  
     1) Wester, Corrine 9               2) McClung, Mary Ceil 9           
     3) Davenport, Allie 10             4) Rowe, Sarah Grace 9            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:42.18   X3:42.37  
     1) Cole, Elin 9                    2) Holbrook, Layne 9              
     3) Newby, Caroline 10              4) Smith, Katie Bird 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:46.55    2:45.05    7  
     1) Goldmon, William 10             2) Paque, Knox 9                  
     3) Clark, Will 9                   4) Simpson, Connor 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:58.04    2:48.97  
     1) Webb, Zack 10                   2) Cochran, Brooks 10             
     3) Casperson, Ben 10               4) Utley, Chase 9                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:16.53   X3:07.63  
     1) Suber, Wyatt 9                  2) Newlin, Joseph 10              
     3) Kostrzewa, Charlie 9            4) Kruse, Griffin 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:11.30   X3:11.59  
     1) Lehr, Harrison 10               2) Jackson, Peyton 9              
     3) Whitehead, Brooks 9             4) Fierro, David 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:28.53   X3:34.03  
     1) Harwood, Andrew 10              2) Garnett, Luke 10               
     3) McElroy, Jacob 9                4) Livingston, JT 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:39.05   X4:02.04  
     1) Mann, Tristan 10                2) Kowalczyk, Jonathan 10         
     3) Penter, Colton 10               4) Price, Lawson 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:19.26    2:18.02    7  
     1) Still, Abigail 12               2) Amos, Fin 11                   
     3) Thomas, Katherine 11            4) King, Betsy 12                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:18.66    2:21.47  
     1) Ingram, Katie E 11              2) Howell, Rowen 12               
     3) Krichev, Sophie 11              4) Moody, Skye Marie 11           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:35.28   X2:47.28  
     1) Duckett, Claire 12              2) Tao, Madeline 12               
     3) Anderson, Ellie 11              4) Bibb, Maret 11                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:51.57   X2:49.28  
     1) Sharpe, Julia 12                2) Cost, Emma Kate 11             
     3) Baker, Austill 11               4) Spink, Caitlyn 11              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:52.14   X3:06.58  
     1) Watts, Amber 12                 2) Hodge, Mary Camille 11         
     3) Wright, Haylee 11               4) Fierro, Averee 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:23.00    2:25.14    7  
     1) Bedsole, Luke 12                2) Patz, Isaac 11                 
     3) Wade, Maverick 12               4) Troyer, Jacob 11               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:51.04    3:00.75  
     1) Clark, Brackin 11               2) Roberts, Bross 11              
     3) Blankenship, Will 12            4) Cook, Hugh 11                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:06.36    2:02.69    7  
     1) Dougherty, Grace 13             2) Amos, Haynes 13                
     3) Kalange, Sydney 14              4) Kowalczyk, Angela 13           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:04.44    2:06.21  
     1) Yates, Madelyn 14               2) Bruce, Katie Wilson 13         
     3) Krichev, Audrey 13              4) Mullins, Anna Crawford 13      
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:20.03   X2:33.50  
     1) Fierro, Brooke 13               2) Brinkley, Wini 13              
     3) Heritage, Preston 13            4) Heritage, Greer 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:01.11    2:01.94    7  
     1) Byrd, Will 14                   2) Neville, Will 13               
     3) Thomas, James-Hale 14           4) Watkins, Thomas 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:00.96    1:57.39    7  
     1) Shepherd, Anna 16               2) Hamilton, Rebekah 16           
     3) Patz, Callie 17                 4) Bibb, Maddie 15                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.65    1:58.33  
     1) Cimino, Maddie 17               2) Blasingame, Claire 16          
     3) Graves, Virginia 16             4) Krichev, Julia 15              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:15.27   X2:17.21  
     1) Byrd, Maddie 16                 2) Sharpe, Haley 16               
     3) Eichstaedt, Emily 17            4) Anderson, Lainey 15            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:51.74    1:50.20    7  
     1) Bedsole, Chris 15               2) Barraza, Chris 16              
     3) Tao, Matthew 17                 4) Barker, Luke 17                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:55.33    2:03.28  
     1) Cooper, Curtis 16               2) Blankenship, Nate 17           
     3) Thurman, Reed 17                4) Banks, Sam 17                  
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Anna Reed         5 BLOSSOMWOOD            29.93      25.02    5  
  2 Cosgrove, Madeline         6 BLOSSOMWOOD            26.92      26.26    3  
  3 McRight, Milie             6 BLOSSOMWOOD            26.58      27.73    1  
  4 Powell, Farris             6 JVRA-US                25.90      29.28  
  5 Cooper, Isabelle           6 JVRA-US                34.20      31.53  
  6 Spink, Lily                6 JVRA-US                31.82      41.09  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Minish, Norah              6 JVRA-US                40.95     X31.43  
 -- Niemitz, Riley             6 JVRA-US                34.07     X34.68  
 -- Yarbrough, Ella Grace      6 BLOSSOMWOOD            35.69     X35.88  
 -- Langston, Avery            5 BLOSSOMWOOD            35.71     X36.09  
 -- Lehr, Francie              5 BLOSSOMWOOD            36.25     X39.43  
 -- Cowan, Mary Virginia       6 BLOSSOMWOOD            40.94     X41.41  
 -- Covington, Ellis Ann       5 BLOSSOMWOOD            45.95     X42.02  
 -- Durham, Riley              5 JVRA-US                42.38     X42.42  
 -- Fierro, Natalee            5 BLOSSOMWOOD            55.36     X46.88  
 -- Collier, Faith             6 BLOSSOMWOOD            45.49     X49.78  
 -- Cook, Belle                6 BLOSSOMWOOD               NT     X50.36  
 -- Crosson, Anna Harper       5 JVRA-US                   NT     X53.41  
 -- Holliday, Anna Gray        5 BLOSSOMWOOD            48.51     X58.04  
 -- Taylor, Anna               4 JVRA-US                   NT   X1:03.03  
 -- Powell, Helen              4 JVRA-US                   NT   X1:20.00  
 -- Langston, Felicity         3 BLOSSOMWOOD          1:39.07   X1:22.57  
 -- Smith, Evie Jane           5 JVRA-US                   NT   X1:34.59  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newlin, Benjamin           6 JVRA-US                25.07      23.52    5  
  2 Crawford, Cade             6 JVRA-US                23.03      24.53    3  
  3 Leven, Jacob               6 BLOSSOMWOOD            28.13     J25.72    1  
  4 Troyer, William            6 JVRA-US                25.21     J25.69  
  5 McElroy, Austin            6 BLOSSOMWOOD            29.45      32.03  
  6 Wilson, Oliver             6 BLOSSOMWOOD            32.33      36.66  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bibb, Maclain              5 JVRA-US                32.62     X31.06  
 -- O'Connor, Liam             6 JVRA-US                31.82     X33.28  
 -- Clark, Eli                 4 BLOSSOMWOOD            35.31     X38.72  
 -- Thomas, George             6 BLOSSOMWOOD            35.38     X42.39  
 -- Bourgeois, Davis           6 BLOSSOMWOOD            42.71     X42.93  
 -- Howell, Walt               6 BLOSSOMWOOD            42.16     X43.84  
 -- Taylor, John               6 JVRA-US                45.59     X44.15  
 -- Smilie, Thomas             5 BLOSSOMWOOD            44.59     X44.19  
 -- Blackwell, Hudson          4 JVRA-US                57.63     X47.01  
 -- Pamperin, William          6 JVRA-US                   NT     X50.44  
 -- Wester, Trip               5 BLOSSOMWOOD            51.63     X52.58  
 -- Imel, Clayton              6 JVRA-US              1:25.33     X54.32  
 -- Smith, Henry               5 BLOSSOMWOOD            52.64   X1:00.97  
 -- Webb, Caleb                5 JVRA-US                   NT   X1:03.82  
 -- Smith, Wilson              4 BLOSSOMWOOD          1:13.93   X1:05.90  
 -- Lockwood, Nick             4 BLOSSOMWOOD            56.26   X1:06.38  
 -- Minish, Banks              4 JVRA-US                   NT   X1:07.37  
 -- Cole, Tucker               4 JVRA-US                35.87   X1:11.32  
 -- Cost, Jack                 5 JVRA-US                55.38   X1:11.43  
 -- Whitehead, Carter          4 BLOSSOMWOOD          1:18.18   X1:16.06  
 -- Burns, Lucus               5 BLOSSOMWOOD          1:21.76   X1:20.89  
 -- Brinkley, George           5 BLOSSOMWOOD               NT   X1:29.31  
 -- Lockwood, Frank            4 BLOSSOMWOOD          1:42.04   X1:38.38  
 -- Holden, Grant              4 BLOSSOMWOOD          1:51.63   X1:38.87  
 -- Robertson, Thomas          4 BLOSSOMWOOD          1:53.31   X1:41.46  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harwood, Emma              8 BLOSSOMWOOD            16.95     J18.64    5  
  2 Donovan, Kylie             8 BLOSSOMWOOD            17.46     J18.57    3  
  3 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                19.83      19.77    1  
  4 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                20.83      20.75  
  5 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            19.00      20.85  
  6 Duckett, Caeli             8 JVRA-US                21.58      22.61  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bass, Kaylen               7 JVRA-US                24.67     X23.47  
 -- Holden, Harper             7 BLOSSOMWOOD            23.71     X23.75  
 -- Fierro, Mia                7 BLOSSOMWOOD            23.34     X23.84  
 -- Steele, Scarlett           7 JVRA-US                27.44     X26.30  
 -- Luhmann, Kylah             7 BLOSSOMWOOD            26.84     X26.77  
 -- Davenport, Claire          7 BLOSSOMWOOD            23.07     X27.53  
 -- Johnson, Anne Butler       7 JVRA-US                25.19     X28.46  
 -- Covington, Kate            7 BLOSSOMWOOD            31.75     X29.73  
 -- Rowe, Alice                7 BLOSSOMWOOD            29.89     X30.01  
 -- Roberts, Bea               7 BLOSSOMWOOD            32.23     X31.71  
 -- Santiago, Sofia            7 BLOSSOMWOOD            30.90     X32.01  
 -- Smith, Piper               7 BLOSSOMWOOD            34.38     X33.09  
 -- Collier, Charity           7 BLOSSOMWOOD            31.90     X35.45  
 -- Penter, Raelyn             7 JVRA-US                35.26     X36.69  
 -- Segrest, Charlotte         7 JVRA-US                46.03     X43.65  
 -- Langston, Ashlynn          7 BLOSSOMWOOD            37.40     X44.40  
 -- Segrest, Olivia            7 JVRA-US                50.26     X47.11  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            16.64      16.79    5  
  2 Casperson, Charlie         8 JVRA-US                17.35      17.78    3  
  3 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                17.56      17.85    1  
  4 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            16.97      17.88  
  5 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            17.63      19.27  
  6 Kostrzewa, Sam             8 JVRA-US                16.84      19.76  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Suber, Chapman             7 JVRA-US                23.20     X21.13  
 -- Ferguson, James            7 BLOSSOMWOOD            20.18     X21.17  
 -- Minish, Franklin           8 JVRA-US                19.93     X21.78  
 -- Newby, Luke                7 JVRA-US                22.67     X23.15  
 -- Cochran, Carter            7 JVRA-US                24.45     X23.19  
 -- Murphree, Asher            8 BLOSSOMWOOD               NT     X23.57  
 -- Hamner, Cooper             8 JVRA-US                24.77     X24.83  
 -- Smilie, John David         7 BLOSSOMWOOD            23.00     X25.31  
 -- Mullins, Connor            7 JVRA-US                21.34     X25.58  
 -- Smith, Hudson              7 BLOSSOMWOOD            31.33     X26.01  
 -- Utley, Carson              7 JVRA-US                23.84     X26.03  
 -- Caragianis, Noah           8 BLOSSOMWOOD            23.09     X26.26  
 -- Bawcom, Brennan            7 JVRA-US                37.64     X27.10  
 -- Murphree, Weston           7 BLOSSOMWOOD               NT     X27.44  
 -- Franklin, Owen             7 JVRA-US                34.26     X29.23  
 -- Durham, Wyatt              8 JVRA-US                28.06     X29.36  
 -- Tharp, Blake               7 BLOSSOMWOOD            30.68     X31.34  
 -- Simpson, Cole              7 BLOSSOMWOOD            25.06     X31.39  
 -- Agee, Lincoln              7 BLOSSOMWOOD            32.96     X32.64  
 -- Blackwell, Berkeley        7 JVRA-US                36.09     X33.20  
 -- Brinkley, Andy             7 BLOSSOMWOOD            29.50     X36.46  
 -- Robertson, James           7 BLOSSOMWOOD            31.82     X37.07  
 -- Franklin, Everett          7 JVRA-US                48.09     X39.97  
 -- Durham, Tucker             7 JVRA-US                42.18     X43.44  
 -- Webb, Nehemiah             8 JVRA-US                35.20     X44.63  
 -- Mann, Samson               8 JVRA-US                45.57     X47.77  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            33.64      33.44    5  
  2 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            32.59      34.17    3  
  3 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                35.26      35.01    1  
  4 Amos, Lola                 9 JVRA-US                35.08      35.34  
  5 Watkins, Mae              10 JVRA-US                37.01      37.62  
  6 Krichev, Charlotte         9 BLOSSOMWOOD               NT      38.93  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Holbrook, Layne            9 JVRA-US                41.68     X39.64  
 -- Smith, Katie Bird          9 JVRA-US                45.46     X43.50  
 -- Bawcom, Madeline           9 JVRA-US                44.38     X44.52  
 -- Steele, Sela               9 JVRA-US                46.94     X45.68  
 -- Patton, Kailyn            10 JVRA-US                47.36     X45.99  
 -- Newby, Caroline           10 JVRA-US                47.21     X46.46  
 -- Cole, Elin                 9 JVRA-US                48.50     X48.27  
 -- Rowe, Sarah Grace          9 BLOSSOMWOOD            51.20     X50.18  
 -- Santiago, Olivia           9 BLOSSOMWOOD          1:01.90     X51.51  
 -- Garrison, Bennett          9 BLOSSOMWOOD          1:04.44     X54.58  
 -- Brinkley, Lynn            10 BLOSSOMWOOD          1:01.00     X57.70  
 -- Persaud, Maya              9 JVRA-US                56.33   X1:01.76  
 -- Wester, Corrine            9 BLOSSOMWOOD          1:02.77   X1:08.49  
 -- Smith, Kayleigh            9 BLOSSOMWOOD          1:08.36   X1:09.52  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Ben            10 JVRA-US                35.32      32.96    5  
  2 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            34.40      33.89    3  
  3 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                36.10      34.95    1  
  4 Kostrzewa, Charlie         9 JVRA-US                39.26      35.38  
  5 Paque, Knox                9 BLOSSOMWOOD            36.38      35.87  
  6 Simpson, Connor           10 BLOSSOMWOOD            34.59      35.97  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whitehead, Brooks          9 BLOSSOMWOOD            42.39     X38.71  
 -- Kruse, Griffin             9 JVRA-US                41.08     X40.03  
 -- Suber, Wyatt               9 JVRA-US                48.58     X40.11  
 -- Lehr, Harrison            10 BLOSSOMWOOD            41.91     X40.13  
 -- Pearson, Porter            9 JVRA-US                   NT     X42.42  
 -- Price, Lawson              9 JVRA-US                45.71     X44.09  
 -- Harwood, Andrew           10 BLOSSOMWOOD            43.71     X44.89  
 -- Fierro, David              9 BLOSSOMWOOD            41.60     X46.06  
 -- Leven, Max                 9 BLOSSOMWOOD            45.31     X46.33  
 -- Holt, Grayson              9 BLOSSOMWOOD            45.14     X46.33  
 -- Tharp, Kyle               10 BLOSSOMWOOD            45.70     X46.77  
 -- Garnett, Luke             10 BLOSSOMWOOD            50.26     X47.15  
 -- Spier, Steven              9 JVRA-US                54.26     X49.09  
 -- Livingston, JT            10 BLOSSOMWOOD            42.69     X49.14  
 -- Lowe, Robbins              9 BLOSSOMWOOD            49.56     X50.06  
 -- Sholes, Parker            10 JVRA-US              1:04.84     X53.14  
 -- McElroy, Jacob             9 BLOSSOMWOOD            49.78     X53.15  
 -- Mann, Tristan             10 JVRA-US                57.40     X57.51  
 -- Kowalczyk, Jonathan       10 JVRA-US                55.41     X59.13  
 -- Mitchell, Tyler            9 BLOSSOMWOOD            56.28   X1:03.22  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            27.38      28.10    5  
  2 King, Betsy               12 JVRA-US                28.63      28.66    3  
  3 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            29.27      30.51    1  
  4 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                30.94      32.21  
  5 Amos, Fin                 11 JVRA-US                32.78      32.75  
  6 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            33.46      34.65  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bibb, Maret               11 JVRA-US                34.25     X32.90  
 -- Duckett, Claire           12 JVRA-US                35.14     X34.51  
 -- Anderson, Ellie           11 JVRA-US                34.22     X35.03  
 -- Sharpe, Julia             12 JVRA-US                38.27     X36.69  
 -- Crawford, Jacey           11 JVRA-US                38.01     X37.26  
 -- Spink, Caitlyn            11 JVRA-US                39.15     X37.58  
 -- Reid, Juliann             12 JVRA-US                37.20     X37.95  
 -- Hodge, Mary Camille       11 BLOSSOMWOOD            38.84     X38.26  
 -- Fierro, Averee            11 BLOSSOMWOOD            37.63     X38.53  
 -- Baker, Austill            11 JVRA-US                41.44     X38.59  
 -- Watts, Amber              12 BLOSSOMWOOD            37.20     X39.37  
 -- Farrell, Hill             11 BLOSSOMWOOD            39.30     X40.89  
 -- Craig, Benton             11 BLOSSOMWOOD            42.28     X40.89  
 -- Hess, Hatten              11 JVRA-US                42.03     X42.38  
 -- Douthit, Ella             11 BLOSSOMWOOD            45.57     X44.69  
 -- Blankenship, MaeLi        11 BLOSSOMWOOD          1:36.41   X1:30.08  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                27.11      28.08    5  
  2 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                32.23      32.50    3  
  3 Patz, Micah               11 JVRA-US                32.70      32.64    1  
  4 Blankenship, Will         12 BLOSSOMWOOD            35.53      35.19  
  5 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD            37.02      37.08  
  6 Cook, Hugh                11 BLOSSOMWOOD            39.53      41.38  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Paulus, Jensen            11 JVRA-US                40.04     X38.95  
 -- Brinkley, John Allen      12 BLOSSOMWOOD            44.65     X42.77  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD            26.80      26.77    5  
  2 Amos, Haynes              13 JVRA-US                28.00      27.96    3  
  3 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            27.58      28.56    1  
  4 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                29.51      29.32  
  5 Mullins, Anna Crawford    13 BLOSSOMWOOD            29.15      30.63  
  6 Cost, Caroline            14 JVRA-US                30.00      30.89  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barker, Ellis             13 JVRA-US                31.57     X31.13  
 -- Heritage, Greer           13 BLOSSOMWOOD            31.00     X31.69  
 -- Heritage, Preston         13 BLOSSOMWOOD            32.15     X33.07  
 -- Fierro, Brooke            13 BLOSSOMWOOD            33.25     X34.37  
 -- Brinkley, Wini            13 BLOSSOMWOOD            33.84     X34.93  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will             13 JVRA-US                28.00      27.34    5  
  2 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                26.91      27.58    3  
  3 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                28.33      28.49    1  
  4 Bohan, John               14 BLOSSOMWOOD            29.36      29.34  
  5 Mitchell, Jack            13 BLOSSOMWOOD            32.78      35.45  
  6 Wilks, Jax                13 BLOSSOMWOOD            40.64      38.16  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                26.34      24.88    5  
  2 Patz, Callie              17 JVRA-US                26.78      26.07    3  
  3 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            25.25      26.49    1  
  4 Blasingame, Claire        16 BLOSSOMWOOD            26.47      26.70  
  5 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                26.75      26.89  
  6 Cimino, Maddie            17 BLOSSOMWOOD            27.14      28.40  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Seymour, Taylor           17 BLOSSOMWOOD            34.78     X36.04  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                22.84      24.33    5  
  2 Barraza, Chris            16 JVRA-US                24.13      24.45    3  
  3 Barker, Luke              17 JVRA-US                25.21      24.63    1  
  4 Cooper, Curtis            16 BLOSSOMWOOD            24.71      25.27  
  5 Banks, Sam                17 BLOSSOMWOOD            26.57      25.72  
  6 Thurman, Reed             17 BLOSSOMWOOD            29.19      27.70  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                19.83      23.70    5  
  2 Donovan, Kylie             8 BLOSSOMWOOD            26.91      27.44    3  
  3 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                29.63      28.02    1  
  4 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            27.44      28.06  
  5 Spier, Sophie              7 JVRA-US                30.89      29.78  
 -- Wiley, Addison             8 BLOSSOMWOOD            25.99         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Graham            8 JVRA-US                26.39      24.53    5  
  2 Cole, Fisher               8 JVRA-US                25.93      25.12    3  
  3 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            24.90      25.37    1  
  4 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            25.08      27.33  
  5 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                28.19      29.17  
  6 Paque, Maddox              7 BLOSSOMWOOD            31.21      33.20  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            46.71      46.75    5  
  2 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                47.87      47.14    3  
  3 Paparella, Elle           10 BLOSSOMWOOD            47.40     J47.14    1  
  4 Mullins, Skylar           10 JVRA-US                52.65      51.16  
  5 Amos, Lola                 9 JVRA-US                51.88      51.72  
  6 McClung, Mary Ceil         9 BLOSSOMWOOD          1:03.27      56.56  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                43.41      43.94    5  
  2 Paque, Knox                9 BLOSSOMWOOD            48.57      47.70    3  
  3 Newlin, Joseph            10 JVRA-US                52.60      49.63    1  
  4 Simpson, Connor           10 BLOSSOMWOOD            51.65      52.41  
  5 Jackson, Peyton            9 BLOSSOMWOOD            50.36      52.44  
  6 Penter, Colton            10 JVRA-US                59.07    1:02.49  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            36.82      37.93    5  
  2 Amos, Fin                 11 JVRA-US                40.57      40.43    3  
  3 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            39.21      40.69    1  
  4 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                43.60      44.23  
  5 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            46.16      45.96  
  6 Tao, Madeline             12 JVRA-US                39.68      46.45  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Maverick            12 JVRA-US                40.21      41.39    5  
  2 Patz, Micah               11 JVRA-US                44.84      44.64    3  
  3 Patz, Isaac               11 JVRA-US                44.33      45.59    1  
  4 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD            48.42      48.27  
  5 Blankenship, Will         12 BLOSSOMWOOD            50.51      48.50  
  6 Malone, Van               11 BLOSSOMWOOD            58.97    1:01.33  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              13 JVRA-US                35.00      34.83    5  
  2 Bruce, Katie Wilson       13 BLOSSOMWOOD            35.50      36.69    3  
  3 Fann, Josey               13 BLOSSOMWOOD            36.65      36.94    1  
  4 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                38.94     J38.51  
  5 Baker, Macy               13 JVRA-US                42.16     J38.49  
  6 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            40.50      42.87  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                33.01      33.95    5  
  2 Neville, Will             13 JVRA-US                36.00      36.34    3  
  3 Kruse, Tanner             14 JVRA-US                41.13      41.27    1  
  4 Mitchell, Jack            13 BLOSSOMWOOD            48.33      47.50  
  5 Wilks, Jax                13 BLOSSOMWOOD            54.63      52.71  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                34.38      32.78    5  
  2 Blasingame, Claire        16 BLOSSOMWOOD            34.32      34.53    3  
  3 Eichstaedt, Emily         17 JVRA-US                39.50      38.83    1  
  4 Graves, Virginia          16 BLOSSOMWOOD               NT      38.95  
  5 Byrd, Maddie              16 JVRA-US                39.00      40.39  
  6 McCann, Morgan            16 BLOSSOMWOOD            38.82      50.60  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            16 JVRA-US                30.06      29.90    5  
  2 Barker, Luke              17 JVRA-US                34.94      34.10    3  
  3 Berkey, Chase             15 JVRA-US                35.02      34.65    1  
  4 Banks, Sam                17 BLOSSOMWOOD            38.06      35.62  
  5 Blankenship, Nate         17 BLOSSOMWOOD            38.44      38.90  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.19    1:12.87    7  
     1) Harwood, Emma W8                2) Donovan, Kylie W8              
     3) Lehr, Bennett M8                4) Wilson, Parker M8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:14.85    1:19.03  
     1) Casperson, Charlie M8           2) Powell, Charlotte W8           
     3) Newlin, Anna Paige W8           4) Kostrzewa, Sam M8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:20.47   X1:25.57  
     1) Sharpe, Ian M8                  2) Baker, Greer W7                
     3) Duckett, Caeli W8               4) Bedsole, Drew M8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:28.60   X1:33.30  
     1) Minish, Franklin M8             2) Bass, Kaylen W7                
     3) Crawford, Cydney W8             4) Cole, Fisher M8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:38.50  
     1) Smilie, John David M7           2) Caragianis, Noah M8            
     3) Clark, Lily W7                  4) Davenport, Claire W7           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:02.50  
     1) Agee, Lincoln M7                2) Rowe, Alice W7                 
     3) Santiago, Sofia W7              4) Smith, Hudson M7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:21.76   J2:18.57    7  
     1) Wade, Jenna Beth W10            2) Cochran, Brooks M10            
     3) Casperson, Ben M10              4) Amos, Lola W9                  
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:18.21   J2:18.51  
     1) Goldmon, William M10            2) Simpson, Connor M10            
     3) Holden, Sydney W10              4) Mackey, Story W10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:31.95   X2:33.00  
     1) Watkins, Mae W10                2) Webb, Zack M10                 
     3) Kostrzewa, Charlie M9           4) Troyer, Matilda W10            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:58.53   X2:59.93  
     1) Patton, Kailyn W10              2) Kruse, Griffin M9              
     3) Utley, Chase M9                 4) Steele, Sela W9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:22.58  
     1) Holt, Grayson M9                2) Livingston, JT M10             
     3) Garrison, Bennett W9            4) Davenport, Allie W10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:19.21  
     1) Tharp, Kyle M10                 2) Wester, Corrine W9             
     3) Smith, Kayleigh W9              4) Mitchell, Tyler M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:56.94    2:00.75    7  
     1) King, Betsy W12                 2) Thomas, Katherine W11          
     3) Wade, Maverick M12              4) Bedsole, Luke M12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.71    2:13.10  
     1) Roberts, Bross M11              2) Blankenship, Will M12          
     3) Howell, Rowen W12               4) Krichev, Sophie W11            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:11.64   X2:14.47  
     1) Patz, Micah M11                 2) Still, Abigail W12             
     3) Amos, Fin W11                   4) Troyer, Jacob M11              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:23.33   X2:26.97  
     1) Bibb, Maret W11                 2) Paulus, Jensen M11             
     3) Patz, Isaac M11                 4) Anderson, Ellie W11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:46.15  
     1) Craig, Benton W11               2) Farrell, Hill W11              
     3) Malone, Van M11                 4) Clark, Brackin M11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:48.63  
     1) Brinkley, John Allen M12        2) Wright, Haylee W11             
     3) Watts, Amber W12                4) Cook, Hugh M11                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:48.87    1:52.43    7  
     1) Thomas, James-Hale M14          2) Amos, Haynes W13               
     3) Kowalczyk, Angela W13           4) Byrd, Will M14                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.16    1:58.85  
     1) Bohan, John M14                 2) Mitchell, Jack M13             
     3) Krichev, Audrey W13             4) Yates, Madelyn W14             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:55.84   X1:58.64  
     1) Watkins, Thomas M13             2) Cost, Caroline W14             
     3) Kalange, Sydney W14             4) Neville, Will M13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:40.06    1:38.44    7  
     1) Barraza, Chris M16              2) Patz, Callie W17               
     3) Hamilton, Rebekah W16           4) Bedsole, Chris M15             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:41.84    1:44.01  
     1) Banks, Sam M17                  2) Blasingame, Claire W16         
     3) Krichev, Julia W15              4) Cooper, Curtis M16             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:46.99   X1:59.25  
     1) Bibb, Maddie W15                2) Shepherd, Anna W16             
     3) Tao, Matthew M17                4) Barker, Luke M17               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:07.07  
     1) McCann, Morgan W16              2) Thurman, Reed M17              
     3) Seymour, Taylor W17             4) Blankenship, Nate M17          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Lauren              7 BLOSSOMWOOD            22.34      21.63    5  
  2 Harwood, Emma              8 BLOSSOMWOOD            21.07      22.15    3  
  3 Donovan, Kylie             8 BLOSSOMWOOD            22.72      22.90    1  
  4 Duckett, Caeli             8 JVRA-US                26.88      24.97  
  5 Baker, Greer               7 JVRA-US                27.41      26.19  
  6 Crawford, Cydney           8 JVRA-US                24.08      28.76  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            21.26      21.96    5  
  2 Lehr, Charlie              8 BLOSSOMWOOD            21.72      22.66    3  
  3 Casperson, Charlie         8 JVRA-US                22.69      23.08    1  
  4 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                26.22      23.14  
  5 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                23.44      23.58  
  6 Paque, Maddox              7 BLOSSOMWOOD            28.84      29.47  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                42.20      41.34    5  
  2 Krichev, Charlotte         9 BLOSSOMWOOD               NT      41.81    3  
  3 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            41.20      43.29    1  
  4 Spink, Allie               9 JVRA-US                44.57      43.81  
  5 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                43.33      44.14  
  6 Davenport, Allie          10 BLOSSOMWOOD            50.03      49.88  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            39.31      39.56    5  
  2 Casperson, Ben            10 JVRA-US                47.76      42.96    3  
  3 Simpson, Connor           10 BLOSSOMWOOD            43.32      43.39    1  
  4 Webb, Zack                10 JVRA-US                47.77      45.50  
  5 Jackson, Peyton            9 BLOSSOMWOOD            45.50      46.39  
  6 Utley, Chase               9 JVRA-US              1:01.75      56.85  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Betsy               12 JVRA-US                34.07      34.97    5  
  2 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                38.77      36.50    3  
  3 Still, Abigail            12 JVRA-US                36.95      37.07    1  
  4 Ingram, Katie E           11 BLOSSOMWOOD            37.75      38.59  
  5 Howell, Rowen             12 BLOSSOMWOOD            37.76      39.46  
  6 Moody, Skye Marie         11 BLOSSOMWOOD            44.33      42.03  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                30.58      31.00    5  
  2 Wade, Maverick            12 JVRA-US                35.50      36.28    3  
  3 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                40.10      39.58    1  
  4 Roberts, Bross            11 BLOSSOMWOOD            46.95      47.11  
  5 Cook, Hugh                11 BLOSSOMWOOD            50.14      50.01  
 -- Clark, Brackin            11 BLOSSOMWOOD            48.27         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD            29.45      29.24    5  
  2 Dougherty, Grace          13 JVRA-US                30.87      31.90    3  
  3 Amos, Haynes              13 JVRA-US                32.50      32.70    1  
  4 Kalange, Sydney           14 JVRA-US                32.97      33.03  
  5 Krichev, Audrey           13 BLOSSOMWOOD            33.50      34.62  
  6 Fann, Josey               13 BLOSSOMWOOD            34.36      35.09  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                27.39      28.01    5  
  2 Neville, Will             13 JVRA-US                32.00      32.01    3  
  3 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                32.96      32.33    1  
  4 Bohan, John               14 BLOSSOMWOOD            37.00      37.57  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            29.18      28.86    5  
  2 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                29.83      29.87    3  
  3 Patz, Callie              17 JVRA-US                31.40      31.12    1  
  4 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                31.70      32.01  
  4 Cimino, Maddie            17 BLOSSOMWOOD            30.64      32.01  
  6 Graves, Virginia          16 BLOSSOMWOOD               NT      33.06  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                26.07      27.01    5  
  2 Cooper, Curtis            16 BLOSSOMWOOD            28.58      29.57    3  
  3 Tao, Matthew              17 JVRA-US                31.94      31.83    1  
  4 Barker, Luke              17 JVRA-US                33.21      33.34  
  5 Blankenship, Nate         17 BLOSSOMWOOD            33.81      34.60  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Mary               8 JVRA-US                21.13      20.28    5  
  2 Harwood, Emma              8 BLOSSOMWOOD            20.46      21.16    3  
  3 Wiley, Addison             8 BLOSSOMWOOD            23.83      23.28    1  
  4 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                27.82     J25.66  
  5 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                25.46     J25.65  
  6 Clark, Lily                7 BLOSSOMWOOD            29.45      26.63  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             8 BLOSSOMWOOD            18.73      19.33    5  
  2 Lehr, Bennett              8 BLOSSOMWOOD            20.54      19.93    3  
  3 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                20.71      22.65    1  
  4 Cole, Fisher               8 JVRA-US                25.47      23.33  
  5 Casperson, Charlie         8 JVRA-US                24.00      24.45  
  6 Paque, Maddox              7 BLOSSOMWOOD            26.58      28.84  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Story             10 BLOSSOMWOOD            37.34      37.93    5  
  2 Holden, Sydney            10 BLOSSOMWOOD            39.28      41.44    3  
  3 Amos, Lola                 9 JVRA-US                40.89      41.63    1  
  4 Krichev, Charlotte         9 BLOSSOMWOOD               NT      45.76  
  5 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                49.40      49.52  
  6 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                46.00      50.58  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William          10 BLOSSOMWOOD            40.71      39.64    5  
  2 Casperson, Ben            10 JVRA-US                43.71      41.64    3  
  3 Clark, Will                9 BLOSSOMWOOD            44.08      42.28    1  
  4 Paque, Knox                9 BLOSSOMWOOD            44.50      42.69  
  5 Kostrzewa, Charlie         9 JVRA-US                55.33      44.53  
  6 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                46.95      49.94  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           11 BLOSSOMWOOD            30.34      32.57    5  
  2 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                34.00      34.84    3  
  3 King, Betsy               12 JVRA-US                33.88      35.18    1  
  4 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                39.38      39.56  
  5 Moody, Skye Marie         11 BLOSSOMWOOD            46.21      44.00  
  6 Wright, Haylee            11 BLOSSOMWOOD               NT      51.94  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                29.57      30.34    5  
  2 Wade, Maverick            12 JVRA-US                35.86      34.37    3  
  3 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                39.44      40.16    1  
  4 Blankenship, Will         12 BLOSSOMWOOD            40.82      40.30  
  5 Clark, Brackin            11 BLOSSOMWOOD          1:08.00    1:00.00  
  6 Malone, Van               11 BLOSSOMWOOD          1:00.00    1:09.45  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            14 BLOSSOMWOOD            28.46      29.00    5  
  2 Kalange, Sydney           14 JVRA-US                30.98      31.00    3  
  3 Bruce, Katie Wilson       13 BLOSSOMWOOD            31.15      31.28    1  
  4 Dougherty, Grace          13 JVRA-US                31.96      32.88  
  5 Mullins, Anna Crawford    13 BLOSSOMWOOD            32.57      33.60  
  6 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                33.97      34.85  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                28.26      28.40    5  
  2 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                29.39      30.13    3  
  3 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                36.70      37.56    1  
  4 Bohan, John               14 BLOSSOMWOOD            37.27      38.23  
  5 Wilks, Jax                13 BLOSSOMWOOD            51.59      47.45  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                28.33      27.27    5  
  2 Blasingame, Claire        16 BLOSSOMWOOD            28.32      28.43    3  
  3 Krichev, Julia            15 BLOSSOMWOOD            29.03      29.00    1  
  4 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                30.35      29.30  
  5 Patz, Callie              17 JVRA-US                30.00      29.47  
  6 Graves, Virginia          16 BLOSSOMWOOD            29.84      30.58  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                25.50      25.90    5  
  2 Barraza, Chris            16 JVRA-US                27.39      27.39    3  
  3 Cooper, Curtis            16 BLOSSOMWOOD            28.65      29.19    1  
  4 Tao, Matthew              17 JVRA-US                30.40      30.37  
  5 Thurman, Reed             17 BLOSSOMWOOD            29.38      31.27  
  6 Blankenship, Nate         17 BLOSSOMWOOD               NT      33.90  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.36    1:23.85    7  
     1) Donovan, Kylie 8                2) Clark, Lily 7                  
     3) Yates, Lauren 7                 4) Harwood, Emma 8                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:24.18    1:29.44  
     1) Powell, Charlotte 8             2) Baker, Greer 7                 
     3) Duckett, Caeli 8                4) Newlin, Anna Paige 8           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:40.23   X1:52.71  
     1) Bass, Kaylen 7                  2) Powell, Farris 6               
     3) Johnson, Anne Butler 7          4) Crawford, Cydney 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:05.58   X2:01.82  
     1) Taylor, Mary 8                  2) Spier, Sophie 7                
     3) Penter, Raelyn 7                4) Steele, Scarlett 7             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:27.49   X2:10.46  
     1) Collier, Charity 7              2) Luhmann, Kylah 7               
     3) Fierro, Mia 7                   4) Smith, Piper 7                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:24.13  
     1) Santiago, Sofia 7               2) Rowe, Alice 7                  
     3) Roberts, Bea 7                  4) Langston, Ashlynn 7            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.42    1:15.53    7  
     1) Lehr, Charlie 8                 2) Ferguson, James 7              
     3) Lehr, Bennett 8                 4) Wilson, Parker 8               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:11.14    1:17.44  
     1) Casperson, Charlie 8            2) Sharpe, Ian 8                  
     3) Bedsole, Drew 8                 4) Kostrzewa, Sam 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:23.47   X1:32.66  
     1) Minish, Franklin 8              2) Newby, Luke 7                  
     3) Mullins, Connor 7               4) Cole, Fisher 8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:34.08   X1:35.48  
     1) Suber, Chapman 7                2) Cochran, Graham 8              
     3) Utley, Carson 7                 4) Crawford, Cade 6               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:31.22   X1:46.33  
     1) Smilie, John David 7            2) Brinkley, Andy 7               
     3) Caragianis, Noah 8              4) Paque, Maddox 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:46.97   X2:15.90  
     1) Simpson, Cole 7                 2) Agee, Lincoln 7                
     3) Tharp, Blake 7                  4) Robertson, James 7             
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:22.88    2:24.31    7  
     1) Wade, Jenna Beth 10             2) Watkins, Mae 10                
     3) Troyer, Matilda 10              4) Amos, Lola 9                   
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.97    2:24.80  
     1) Mackey, Story 10                2) Krichev, Charlotte 9           
     3) McClung, Mary Ceil 9            4) Holden, Sydney 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:46.95   X2:49.03  
     1) Holbrook, Layne 9               2) Steele, Sela 9                 
     3) Spink, Allie 9                  4) Bawcom, Madeline 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:51.05   X3:06.92  
     1) Mullins, Skylar 10              2) Smith, Katie Bird 9            
     3) Patton, Kailyn 10               4) Cole, Elin 9                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:17.40  
     1) Brinkley, Lynn 10               2) Paparella, Elle 10             
     3) Rowe, Sarah Grace 9             4) Davenport, Allie 10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:04.04  
     1) Wester, Corrine 9               2) Smith, Kayleigh 9              
     3) Santiago, Olivia 9              4) Garrison, Bennett 9            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:30.83    2:24.58    7  
     1) Cochran, Brooks 10              2) Webb, Zack 10                  
     3) Kostrzewa, Charlie 9            4) Casperson, Ben 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.92    2:27.67  
     1) Clark, Will 9                   2) Simpson, Connor 10             
     3) Paque, Knox 9                   4) Goldmon, William 10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:43.45   X2:46.58  
     1) Jackson, Peyton 9               2) Garnett, Luke 10               
     3) Lehr, Harrison 10               4) Whitehead, Brooks 9            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:48.88   X2:49.22  
     1) Kruse, Griffin 9                2) Penter, Colton 10              
     3) Utley, Chase 9                  4) Price, Lawson 9                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:12.88   X3:08.86  
     1) Suber, Wyatt 9                  2) Spier, Steven 9                
     3) Newlin, Joseph 10               4) Kowalczyk, Jonathan 10         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:54.93   X3:14.89  
     1) Lowe, Robbins 9                 2) Holt, Grayson 9                
     3) Harwood, Andrew 10              4) Leven, Max 9                   
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:06.28    2:06.39    7  
     1) Thomas, Katherine 11            2) Still, Abigail 12              
     3) Amos, Fin 11                    4) King, Betsy 12                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.47    2:08.09  
     1) Howell, Rowen 12                2) Ingram, Katie E 11             
     3) Moody, Skye Marie 11            4) Krichev, Sophie 11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:20.04   X2:24.59  
     1) Bibb, Maret 11                  2) Tao, Madeline 12               
     3) Duckett, Claire 12              4) Anderson, Ellie 11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:31.48   X2:32.76  
     1) Cost, Emma Kate 11              2) Sharpe, Julia 12               
     3) Crawford, Jacey 11              4) Reid, Juliann 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:22.43   X2:53.06  
     1) Hodge, Mary Camille 11          2) Douthit, Ella 11               
     3) Watts, Amber 12                 4) Farrell, Hill 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:02.30    2:03.82    7  
     1) Wade, Maverick 12               2) Patz, Micah 11                 
     3) Troyer, Jacob 11                4) Bedsole, Luke 12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.15    2:38.25  
     1) Cook, Hugh 11                   2) Clark, Brackin 11              
     3) Roberts, Bross 11               4) Blankenship, Will 12           
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.51    1:53.15    7  
     1) Kalange, Sydney 14              2) Kowalczyk, Angela 13           
     3) Amos, Haynes 13                 4) Dougherty, Grace 13            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:52.69    1:55.01  
     1) Krichev, Audrey 13              2) Fann, Josey 13                 
     3) Mullins, Anna Crawford 13       4) Yates, Madelyn 14              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:02.76   x2:12.59  
     1) Fierro, Brooke 13               2) Heritage, Preston 13           
     3) Heritage, Greer 13              4) Brinkley, Wini 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:49.20    1:53.37    7  
     1) Thomas, James-Hale 14           2) Watkins, Thomas 13             
     3) Neville, Will 13                4) Byrd, Will 14                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:47.80    1:43.88    7  
     1) Patz, Callie 17                 2) Shepherd, Anna 16              
     3) Bibb, Maddie 15                 4) Hamilton, Rebekah 16           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:46.75    1:58.47  
     1) Blasingame, Claire 16           2) Graves, Virginia 16            
     3) Cimino, Maddie 17               4) Krichev, Julia 15              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:53.21   X1:59.59  
     1) Anderson, Lainey 15             2) Byrd, Maddie 16                
     3) Sharpe, Haley 16                4) Eichstaedt, Emily 17           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:39.25    1:41.90    7  
     1) Barraza, Chris 16               2) Tao, Matthew 17                
     3) Barker, Luke 17                 4) Bedsole, Chris 15              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.69    2:04.58  
     1) Blankenship, Nate 17            2) Thurman, Reed 17               
     3) Banks, Sam 17                   4) Cooper, Curtis 16              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org