Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/3/2019 11:29 PM
                    2019 RCSL JVRAvsGREN -Yards - 7/3/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:28.76    1:30.97  
     1) Crawford, Cydney 8              2) Newlin, Anna Paige 8           
     3) Taylor, Mary 8                  4) Powell, Charlotte 8            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:49.36    1:46.68  
     1) Wells, Lane 8                   2) Wester, Audrey 8               
     3) Pitchford, Madeleine 8          4) Sims, Juliette 6               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:03.23   X2:07.50  
     1) Baker, Greer 7                  2) Duckett, Caeli 8               
     3) Spier, Sophie 7                 4) Penter, Raelyn 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:30.33  
     1) Haley, Elaina 8                 2) Sherk, Vivian 7                
     3) Jones, Evelyn 6                 4) Shadinger, Isabelle 8          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:24.77    1:23.91  
     1) Casperson, Charlie 8            2) Cochran, Graham 8              
     3) Bedsole, Drew 8                 4) Kostrzewa, Sam 8               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:36.54    1:38.57  
     1) Holmes, Fox 8                   2) Wester, Luke 8                 
     3) Gimenez, James 8                4) Jones, Hardin 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:39.13   X1:45.51  
     1) Sharpe, Ian 8                   2) Cole, Fisher 8                 
     3) Cochran, Carter 7               4) Minish, Franklin 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:18.43   X2:08.40  
     1) Utley, Carson 7                 2) Webb, Nehemiah 8               
     3) Newby, Luke 7                   4) Suber, Chapman 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:25.07  
     1) Lindgren, Matthew 7             2) Boothby, Aeden 7               
     3) Roath, Will 8                   4) Sweeney, Nicolas 7             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:46.38    2:42.09  
     1) Wade, Jenna Beth 10             2) Troyer, Matilda 10             
     3) Amos, Lola 9                    4) Watkins, Mae 10                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:48.17    2:44.84  
     1) Kent, Hadley 9                  2) Kimball, Madelyn 9             
     3) Banks, Abby 10                  4) Ludwig, Camila 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:04.04   X2:59.00  
     1) Spink, Allie 9                  2) Mullins, Skylar 10             
     3) Parsons, Alexa 10               4) Cole, Campbell 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:53.63   X3:14.01  
     1) Smith, Sara 10                  2) Pitchford, Josie 10            
     3) Gimenez, Isabella 10            4) Daniel, Caroline 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             4:04.48   X3:42.97  
     1) Bawcom, Madeline 9              2) Patton, Kailyn 10              
     3) Newby, Caroline 10              4) Holbrook, Layne 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:39.24    2:39.44  
     1) Taylor, Hayes 9                 2) Ayres, Charles 9               
     3) Hardy, Benjamin 10              4) Hardy, William 10              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:45.93    2:46.31  
     1) Webb, Zack 10                   2) Cochran, Brooks 10             
     3) Casperson, Ben 10               4) Kostrzewa, Charlie 10          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:33.39  
     1) Fogarty, Henry 9                2) Edmondson, Owen 9              
     3) Green, Luke 10                  4) Davenport, Davis 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:14.43   X3:39.84  
     1) Parilli, Paul 10                2) Newlin, Joseph 10              
     3) Suber, Wyatt 9                  4) Penter, Colton 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             4:03.58   X3:47.26  
     1) Utley, Chase 9                  2) Price, Lawson 9                
     3) Kowalczyk, Jonathan 10          4) Pearson, Porter 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.46    2:15.19  
     1) Meyer, Macie 12                 2) Daniel, Bella 11               
     3) Scales, Amelia 12               4) Ayres, Caroline 12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:19.26    2:18.38  
     1) Still, Abigail 12               2) Amos, Fin 11                   
     3) Thomas, Katherine 11            4) King, Betsy 12                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:44.03   X2:37.96  
     1) Duckett, Claire 12              2) Cost, Emma Kate 11             
     3) Bibb, Maret 11                  4) Tao, Madeline 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:00.79   X2:54.14  
     1) Sharpe, Julia 12                2) Baker, Austill 11              
     3) Anderson, Ellie 11              4) Spink, Caitlyn 11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:18.55   X3:11.84  
     1) Sowash, Riley 11                2) Keith, Atkins E 12             
     3) Schmitz, Laurel 11              4) Herrington, Evelyn 12          
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.28    2:14.94  
     1) Derrick, Andrew 12              2) Lunsford, Judd 12              
     3) Lee, Paul 12                    4) Johnson, Wesley 11             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:21.16    2:21.96  
     1) Bedsole, Luke 12                2) Wade, Maverick 12              
     3) Parilli, Tony 11                4) Troyer, Jacob 11               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:03.00  
     1) Kent, Farrell 11                2) Green, Henry 12                
     3) Smith, George 12                4) McCary, Thad 11                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:36.63  
     1) Smith, Gibson 11                2) Shadinger, Austin 11           
     3) Steber, Joseph 11               4) Amiri, Arya` 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:04.68    2:06.85  
     1) Dougherty, Grace 13             2) Amos, Haynes 13                
     3) Kalange, Sydney 14              4) Kowalczyk, Angela 13           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:16.70    2:17.40  
     1) Sowash, Lillian 14              2) Smith, Corinne 14              
     3) Houser, Michaela 14             4) Edmondson, Lucy 13             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:40.13   X2:36.15  
     1) Keith, Caroline 13              2) Scott, Sydney 13               
     3) Brooks, Caroline 13             4) McCary, Addie 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.67    1:58.52  
     1) Johnson, Bradford 13            2) Freeman, Justin 13             
     3) Barlow, Bo 14                   4) Hardy, Samuel 14               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:14.98    2:12.31  
     1) Watkins, Thomas 13              2) Neville, Will 13               
     3) Thomas, James-Hale 14           4) Patz, Micah 11                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:19.26   X2:37.76  
     1) Kimball, Mason 13               2) Fogarty, Owen 13               
     3) McManus, Wright 13              4) Van Beck, Chad 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:57.39   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         A Shepherd, R Hamilton, C Patz, M Bibb            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:57.14    2:00.64  
     1) Shepherd, Anna 16               2) Hamilton, Rebekah 16           
     3) Patz, Callie 17                 4) Bibb, Maddie 15                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:18.53    2:20.81  
     1) Ferguson, Rebecca 17            2) Ayres, Anna K 15               
     3) Ferguson, Emily 17              4) Clary, Sydney 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:47.42    1:46.00  
     1) Byrd, Will 14                   2) Barraza, Chris 16              
     3) Bedsole, Chris 15               4) Barker, Luke 17                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:49.16    1:47.71  
     1) O'Neil, Stephen 16              2) Scott, Spencer 16              
     3) Kimball, Myles 15               4) Rogers, Jackson 17             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:09.97  
     1) Hardy, Jackson 16               2) Steber, Ben 17                 
     3) Ziegler, William 15             4) Smith, Duncan 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Farris             6 JVRA-US                25.90      23.53  
  2 Sims, Juliette             6 GATORS                 25.83      27.46  
  3 Cooper, Isabelle           6 JVRA-US                31.53      28.20  
  4 Heaps, Vivian              6 GATORS                 25.51      28.57  
  5 Ludwig, Cydney             6 GATORS                 26.33      29.71  
  6 Minish, Norah              6 JVRA-US                31.43      30.45  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Liese, Hannah              6 GATORS                 29.53     X26.20  
 -- Lindgren, Charlotte        6 GATORS                 29.16     X29.83  
 -- Harris, Emma               6 GATORS                 26.70     X30.01  
 -- Spink, Lily                6 JVRA-US                31.82     X36.03  
 -- Holmes, Alice              5 GATORS                 49.68     X42.20  
 -- Durham, Riley              5 JVRA-US                42.38     X43.02  
 -- Nemec, Anne                5 JVRA-US                   NT     X43.57  
 -- Roth, June                 5 GATORS                 43.86     X44.76  
 -- Taylor, Anna               4 JVRA-US              1:03.03     X46.31  
 -- Matheny, Clara             5 JVRA-US                40.06     X48.21  
 -- Powell, Helen              4 JVRA-US              1:20.00     X50.66  
 -- Pitchford, Florence        4 GATORS                 44.32     X53.65  
 -- Crosson, Anna Harper       5 JVRA-US                53.41     X56.69  
 -- Roath, Vivian              6 GATORS                 42.39     X57.12  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newlin, Benjamin           6 JVRA-US                23.52      22.46  
  2 Taylor, Win                6 GATORS                 26.64      25.82  
  3 Troyer, William            6 JVRA-US                25.21      26.69  
  4 Bibb, Maclain              5 JVRA-US                31.06      28.46  
  5 Matthews, Luke             5 GATORS                 30.42      30.44  
  6 Roth, Jack                 6 GATORS                 36.74      33.89  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taylor, John               6 JVRA-US                44.15     X39.89  
 -- Blackwell, Hudson          4 JVRA-US                47.01     X46.26  
 -- Craig, Zachary             6 GATORS                 54.78     X47.59  
 -- Craig, Nicholas            6 GATORS                 51.97     X48.46  
 -- Minish, Banks              4 JVRA-US              1:07.37     X50.20  
 -- Cost, Jack                 5 JVRA-US                55.38     X59.20  
 -- Cole, Tucker               4 JVRA-US                35.87   X1:06.28  
 -- Webb, Caleb                5 JVRA-US              1:03.82   X1:08.82  
 -- Sherk, Vance               5 GATORS                 49.84   X1:11.90  
 -- Pendergrass, Andrew        6 JVRA-US                   NT   X1:20.38  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Lane                8 GATORS                 19.38      19.89  
  2 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                19.77      19.93  
  3 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                20.75      20.26  
  4 Taylor, Mary               8 JVRA-US                27.63      22.78  
  5 Wester, Audrey             8 GATORS                 21.10      25.38  
  6 Haley, Elaina              8 GATORS                 25.50      34.90  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bass, Kaylen               7 JVRA-US                23.47     X26.10  
 -- Steele, Scarlett           8 JVRA-US                26.30     X32.08  
 -- Shadinger, Isabelle        8 GATORS                 31.40     X34.01  
 -- Penter, Raelyn             7 JVRA-US                35.26     X37.46  
 -- Sherk, Vivian              7 GATORS                 47.05     X44.02  
 -- Segrest, Olivia            7 JVRA-US                47.11     X48.50  
 -- Segrest, Charlotte         7 JVRA-US                43.65     X49.03  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                17.56      17.13  
  2 Kostrzewa, Sam             8 JVRA-US                16.84      17.26  
  3 Holmes, Fox                8 GATORS                 18.22      17.51  
  4 Casperson, Charlie         8 JVRA-US                17.35      17.84  
  5 Wester, Luke               8 GATORS                 20.33      19.91  
  6 Gimenez, James             8 GATORS                 19.22      20.65  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Utley, Carson              7 JVRA-US                23.84     X19.89  
 -- Minish, Franklin           8 JVRA-US                19.93     X22.46  
 -- Newby, Luke                7 JVRA-US                22.67     X23.40  
 -- Mullins, Connor            7 JVRA-US                21.34     X23.70  
 -- Cochran, Carter            7 JVRA-US                23.19     X24.46  
 -- Crawford, Cade             7 JVRA-US                23.03     X24.64  
 -- Durham, Wyatt              8 JVRA-US                28.06     X27.72  
 -- Boothby, Aeden             7 GATORS                 31.14     X28.03  
 -- Franklin, Owen             7 JVRA-US                29.23     X28.32  
 -- Lindgren, Matthew          7 GATORS                 27.14     X28.57  
 -- White, Nathan              8 GATORS                 28.35     X29.09  
 -- Sweeney, Nicolas           7 GATORS                 28.56     X29.75  
 -- Roath, Will                8 GATORS                 30.51     X29.90  
 -- Patton, Cole               7 JVRA-US              1:04.02     X33.32  
 -- Matheny, James             7 JVRA-US                38.38     X34.44  
 -- Durham, Tucker             7 JVRA-US                42.18     X40.52  
 -- Franklin, Everett          7 JVRA-US                39.97     X41.94  
 -- Webb, Nehemiah             8 JVRA-US                35.20     X42.51  
 -- Mann, Samson               8 JVRA-US                45.57     X48.00  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 34.22      34.16  
  2 Ludwig, Camila             9 GATORS                 35.06      35.14  
  3 Watkins, Mae              10 JVRA-US                37.01     J35.64  
  4 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                35.01     J35.59  
  5 Schreiber, Elena           9 GATORS                 35.47      35.88  
  6 Amos, Lola                 9 JVRA-US                35.08      36.77  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Parsons, Alexa            10 JVRA-US                38.38     X37.56  
 -- Cole, Campbell            10 JVRA-US                39.44     X40.13  
 -- Holbrook, Layne            9 JVRA-US                39.64     X41.26  
 -- Smith, Sara               10 GATORS                 42.48     X42.22  
 -- Sims, Sophia              10 GATORS                 45.38     X43.76  
 -- Bawcom, Madeline           9 JVRA-US                44.38     X44.77  
 -- Cole, Elin                 9 JVRA-US                48.27     X44.78  
 -- Gimenez, Isabella         10 GATORS                 47.00     X45.32  
 -- Patton, Kailyn            10 JVRA-US                45.99     X45.94  
 -- Steele, Sela               9 JVRA-US                45.68     X46.27  
 -- Pitchford, Josie          10 GATORS                 49.56     X47.31  
 -- Newby, Caroline           10 JVRA-US                46.46     X48.09  
 -- Matheny, Olivia            9 JVRA-US                50.87     X50.27  
 -- Herrington, Amelia         9 GATORS                 51.33     X52.09  
 -- Herrington, Natalie        9 GATORS                 59.50     X58.07  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casperson, Ben            10 JVRA-US                32.96      31.82  
  2 Hardy, William            10 GATORS                 32.34      32.58  
  3 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 33.81      33.72  
  4 Taylor, Hayes              9 GATORS                 34.56      34.47  
  5 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                34.95      34.78  
  6 Kostrzewa, Charlie        10 JVRA-US                35.38      35.70  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Price, Lawson              9 JVRA-US                44.09     X40.00  
 -- Edmondson, Owen            9 GATORS                    NT     X41.15  
 -- Utley, Chase               9 JVRA-US                43.15     X42.31  
 -- Pearson, Porter            9 JVRA-US                42.42     X42.53  
 -- Davenport, Davis           9 GATORS                 46.35     X49.65  
 -- Sholes, Parker            10 JVRA-US                53.14     X50.53  
 -- Fogarty, Henry             9 GATORS                 54.36     X53.40  
 -- Spier, Steven              9 JVRA-US                49.09     X55.94  
 -- Mann, Tristan             10 JVRA-US                57.40     X59.63  
 -- Kowalczyk, Jonathan       10 JVRA-US                55.41   X1:03.45  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 28.38     J27.97  
  2 King, Betsy               12 JVRA-US                28.63     J27.44  
  3 Ayres, Caroline           12 GATORS                 28.68      28.62  
  4 Scales, Amelia            12 GATORS                 29.69      29.51  
  5 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                30.94      31.46  
  6 Amos, Fin                 11 JVRA-US                32.75      32.26  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bibb, Maret               11 JVRA-US                32.90     X32.07  
 -- Duckett, Claire           12 JVRA-US                34.51     X33.82  
 -- Anderson, Ellie           11 JVRA-US                34.22     X34.62  
 -- Herrington, Evelyn        12 GATORS                 34.21     X35.31  
 -- Reid, Juliann             12 JVRA-US                37.20     X35.88  
 -- Crawford, Jacey           11 JVRA-US                37.26     X36.12  
 -- Sharpe, Julia             12 JVRA-US                36.69     X36.65  
 -- Spink, Caitlyn            11 JVRA-US                37.58     X36.70  
 -- Sowash, Riley             11 GATORS                 38.13     X37.52  
 -- Baker, Austill            11 JVRA-US                38.59     X38.21  
 -- Keith, Atkins E           12 GATORS                 36.60     X38.89  
 -- Hess, Hatten              11 JVRA-US                42.03     X40.57  
 -- Schmidt, Ainsley          11 GATORS                 47.51     X46.38  
 -- Schmitz, Laurel           11 GATORS                 45.63     X46.39  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                27.11      26.82  
  2 Derrick, Andrew           12 GATORS                 29.29      29.16  
  2 Johnson, Wesley           11 GATORS                 29.02     J29.22  
  2 Lunsford, Judd            12 GATORS                 31.36     J29.25  
  5 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                32.23      32.77  
  6 Patz, Micah               11 JVRA-US                32.64      33.32  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, George             12 GATORS                 35.36     X34.88  
 -- Green, Henry              12 GATORS                    NT     X37.00  
 -- Paulus, Jensen            11 JVRA-US                38.95     X37.78  
 -- Pugh, Benjamin            11 JVRA-US                38.43     X38.20  
 -- McCary, Thad              11 GATORS                 42.44     X38.89  
 -- Steber, Joseph            11 GATORS                 41.23     X40.06  
 -- Smith, Gibson             11 GATORS                 38.54     X40.14  
 -- Kent, Farrell             11 GATORS                 37.00     X40.22  
 -- Amiri, Arya`              11 GATORS                 55.45     X54.07  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              13 JVRA-US                27.96      27.28  
  2 Dougherty, Grace          13 JVRA-US                   NT      27.77  
  3 Houser, Michaela          14 GATORS                 27.32      27.81  
  4 King, Mary Foster         14 JVRA-US                28.00      29.26  
  5 Sowash, Lillian           14 GATORS                 32.40      32.38  
  6 Edmondson, Lucy           13 GATORS                 33.19      32.65  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Amiri, Armita             13 GATORS                 39.63     X39.69  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                14 GATORS                 25.85      25.77  
  2 Hardy, Samuel             14 GATORS                 25.40      25.89  
  3 Johnson, Bradford         13 GATORS                 26.07     J26.95  
  4 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                26.91     J26.72  
  5 Neville, Will             13 JVRA-US                27.34      27.27  
  6 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                28.33      28.39  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McManus, Wright           13 GATORS                 33.36     X34.08  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patz, Callie              17 JVRA-US                26.07     J26.16  
  2 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                24.88     J25.94  
  3 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                26.75      26.89  
  4 Clary, Sydney             15 GATORS                 30.53      31.16  
  5 Ferguson, Rebecca         17 GATORS                 31.25      32.26  
  6 Ellett, Tabory            15 GATORS                 33.23      33.63  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                22.84      22.90  
  2 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 23.16      24.25  
  3 Barker, Luke              17 JVRA-US                24.63      24.39  
  4 Barraza, Chris            16 JVRA-US                24.13      24.93  
  5 Kimball, Myles            15 GATORS                 24.40      25.03  
  6 Rogers, Jackson           17 GATORS                 24.41      26.01  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                19.83      26.56  
  2 Spier, Sophie              7 JVRA-US                29.78      27.06  
  3 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                28.02      27.91  
  4 Wester, Audrey             8 GATORS                 29.48      30.56  
  5 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 33.25      34.68  
  6 Ludwig, Cydney             6 GATORS                 47.92      48.77  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cochran, Graham            8 JVRA-US                24.53      23.77  
  2 Cole, Fisher               8 JVRA-US                25.12      25.78  
  3 Holmes, Fox                8 GATORS                 26.36      26.01  
  4 Wester, Luke               8 GATORS                 26.95      27.83  
  5 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                28.19      30.00  
  6 Jones, Hardin              8 GATORS                 38.32      37.21  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                47.14      46.65  
  2 Kimball, Madelyn           9 GATORS                 51.26      50.62  
  3 Mullins, Skylar           10 JVRA-US                51.16      50.90  
  4 Schreiber, Elena           9 GATORS                 51.14      51.40  
  5 Amos, Lola                 9 JVRA-US                51.72      52.02  
  6 Daniel, Caroline           9 GATORS                 54.50      54.02  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                43.41      43.57  
  2 Hardy, William            10 GATORS                 45.96      45.91  
  3 Ayres, Charles             9 GATORS                 46.96      49.90  
  4 Newlin, Joseph            10 JVRA-US                49.63      52.58  
  5 Taylor, John Marshall      9 GATORS               1:02.95      57.57  
  6 Penter, Colton            10 JVRA-US                59.07      59.26  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 37.38      37.76  
  2 Amos, Fin                 11 JVRA-US                40.43      40.15  
  3 Daniel, Bella             11 GATORS                 39.47      40.20  
  4 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                43.60      43.58  
  5 Tao, Madeline             12 JVRA-US                39.68      44.97  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            12 GATORS                 38.48      39.08  
  2 Freeman, Andrew           11 GATORS                 40.32      39.52  
  3 Wade, Maverick            12 JVRA-US                40.21      40.46  
  4 Lee, Paul                 12 GATORS                 42.71      42.14  
  5 Patz, Micah               11 JVRA-US                44.64      44.63  
  6 Patz, Isaac               11 JVRA-US                44.33      44.90  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              13 JVRA-US                34.83      35.14  
  2 Baker, Macy               13 JVRA-US                38.49      37.56  
  3 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                38.51      39.07  
  4 Smith, Corinne            14 GATORS                 41.50      40.84  
  5 Scott, Sydney             13 GATORS                 41.52      41.28  
  6 Keith, Caroline           13 GATORS                 44.38      44.75  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                33.01      32.22  
  2 Freeman, Justin           13 GATORS                 34.07      33.52  
  3 Neville, Will             13 JVRA-US                36.00      36.59  
  4 Kimball, Mason            13 GATORS                 39.25      39.52  
  5 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                40.89      42.03  
  6 Fogarty, Owen             13 GATORS                 42.12      45.64  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                32.78      35.33  
  2 Ferguson, Emily           17 GATORS                 37.63      38.14  
  3 Eichstaedt, Emily         17 JVRA-US                38.83      38.27  
  4 Byrd, Maddie              16 JVRA-US                39.00      40.78  
  5 Ferguson, Rebecca         17 GATORS                    NT      42.00  
  6 Ayres, Anna K             15 GATORS                 41.58      42.71  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            16 JVRA-US                29.90      29.65  
  2 Kimball, Myles            15 GATORS                 29.71      30.21  
  3 Scott, Spencer            16 GATORS                 31.26      31.32  
  4 Rogers, Jackson           17 GATORS                 32.60      34.40  
  5 Berkey, Chase             15 JVRA-US                34.65      34.76  
  6 Barker, Luke              17 JVRA-US                34.10      35.09  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:14.71    1:16.78  
     1) Casperson, Charlie M8           2) Powell, Charlotte W8           
     3) Newlin, Anna Paige W8           4) Kostrzewa, Sam M8              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:17.92    1:21.53  
     1) Holmes, Fox M8                  2) Wells, Lane W8                 
     3) Wester, Audrey W8               4) Gimenez, James M8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:26.16   X1:23.57  
     1) Sharpe, Ian M8                  2) Taylor, Mary W8                
     3) Duckett, Caeli W8               4) Bedsole, Drew M8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:25.87   X1:26.46  
     1) Minish, Franklin M8             2) Crawford, Cydney W8            
     3) Baker, Greer W7                 4) Cole, Fisher M8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:46.47   X1:52.28  
     1) Harris, Emma W6                 2) Sims, Grant M8                 
     3) Lindgren, Charlotte W6          4) Lindgren, Matthew M7           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:55.76   X2:24.53  
     1) Haley, Elaina W8                2) Roath, Will M8                 
     3) White, Nathan M8                4) Shadinger, Isabelle W8         
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:15.43    2:17.25  
     1) Ludwig, Camila W9               2) Hardy, Benjamin M10            
     3) Banks, Abby W10                 4) Hardy, William M10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:18.00    2:18.76  
     1) Cochran, Brooks M10             2) Amos, Lola W9                  
     3) Wade, Jenna Beth W10            4) Casperson, Ben M10             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:28.03   X2:35.38  
     1) Troyer, Matilda W10             2) Suber, Wyatt M9                
     3) Watkins, Mae W10                4) Kostrzewa, Charlie M10         
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:38.49   X2:50.58  
     1) Cole, Campbell W10              2) Parilli, Paul M10              
     3) Webb, Zack M10                  4) Parsons, Alexa W10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:10.90  
     1) Sims, Sophia W10                2) Green, Luke M10                
     3) Smith, Sara W10                 4) Fogarty, Henry M9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:15.49  
     1) Herrington, Natalie W9          2) Taylor, John Marshall M9       
     3) Edmondson, Owen M9              4) Herrington, Amelia W9          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.71    1:54.75  
     1) Meyer, Macie W12                2) Ayres, Caroline W12            
     3) Derrick, Andrew M12             4) Lunsford, Judd M12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:56.94    1:55.40  
     1) King, Betsy W12                 2) Thomas, Katherine W11          
     3) Wade, Maverick M12              4) Bedsole, Luke M12              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:10.52   X2:12.27  
     1) Patz, Micah M11                 2) Bibb, Maret W11                
     3) Amos, Fin W11                   4) Troyer, Jacob M11              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:18.78   X2:18.31  
     1) Anderson, Ellie W11             2) Parilli, Tony M11              
     3) Patz, Isaac M11                 4) Still, Abigail W12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:46.62   X2:40.59  
     1) Schmidt, Ainsley W11            2) Freeman, Andrew M11            
     3) Sowash, Riley W11               4) Smith, Gibson M11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:47.49   X2:54.70  
     1) Herrington, Evelyn W12          2) Amiri, Arya` M11               
     3) Keith, Atkins E W12             4) Steber, Joseph M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:53.82   J1:47.06  
     1) McCary, Addie W13               2) Barlow, Bo M14                 
     3) Houser, Michaela W14            4) Hardy, Samuel M14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:51.76   J1:46.90  
     1) Thomas, James-Hale M14          2) Amos, Haynes W13               
     3) Dougherty, Grace W13            4) Byrd, Will M14                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:20.94  
     1) Fogarty, Owen M13               2) Scott, Sydney W13              
     3) Edmondson, Lucy W13             4) Brooks, Caroline W13           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:18.63   X2:29.65  
     1) Van Beck, Chad M14              2) Amiri, Armita W13              
     3) Keith, Caroline W13             4) McManus, Wright M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:37.92    1:37.63  
     1) Barraza, Chris M16              2) Patz, Callie W17               
     3) Hamilton, Rebekah W16           4) Bedsole, Chris M15             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:50.48    1:49.75  
     1) Johnson, Bradford M13           2) Clary, Sydney W15              
     3) Ferguson, Emily W17             4) Kimball, Myles M15             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:54.27   X1:57.65  
     1) Steber, Ben M17                 2) Ferguson, Rebecca W17          
     3) Barrett, Isabella W16           4) Smith, Duncan M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Greer               7 JVRA-US                26.19      24.26  
  2 Wells, Lane                8 GATORS                 24.93      24.31  
  3 Duckett, Caeli             8 JVRA-US                24.97      25.31  
  4 Crawford, Cydney           8 JVRA-US                24.08      26.02  
  5 Wester, Audrey             8 GATORS                 29.84      30.63  
  6 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 29.86      30.89  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casperson, Charlie         8 JVRA-US                22.69      21.06  
  2 Gimenez, James             8 GATORS                 23.40      22.46  
  3 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                23.44      22.63  
  4 Holmes, Fox                8 GATORS                 24.18      23.68  
  5 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                23.14      25.78  
  6 Wester, Luke               8 GATORS                 26.83      31.45  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 40.32      40.26  
  2 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                41.34      41.33  
  3 Spink, Allie               9 JVRA-US                43.81     J43.58  
  4 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                43.33     J43.57  
  5 Kent, Hadley               9 GATORS                 42.98      43.59  
  6 Daniel, Caroline           9 GATORS                 44.77      45.81  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 41.19      41.21  
  2 Taylor, Hayes              9 GATORS                 40.80      41.75  
  3 Casperson, Ben            10 JVRA-US                42.96      43.19  
  4 Ayres, Charles             9 GATORS                    NT      44.89  
  5 Webb, Zack                10 JVRA-US                45.50      49.84  
  6 Parilli, Paul             10 JVRA-US                47.52      51.31  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 32.99      32.45  
  2 King, Betsy               12 JVRA-US                34.07      33.07  
  3 Ayres, Caroline           12 GATORS                 34.88      34.69  
  4 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                36.50      37.00  
  5 Still, Abigail            12 JVRA-US                36.95      37.51  
  6 Daniel, Bella             11 GATORS                 37.63      39.95  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                30.58      30.18  
  2 Lunsford, Judd            12 GATORS                 32.19      32.40  
  3 Derrick, Andrew           12 GATORS                 32.75      32.56  
  4 Wade, Maverick            12 JVRA-US                35.50      38.83  
  5 Johnson, Wesley           11 GATORS                 37.69      39.10  
  6 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                39.58      40.78  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          13 JVRA-US                30.87      30.91  
  2 King, Mary Foster         14 JVRA-US                31.90      31.75  
  3 Amos, Haynes              13 JVRA-US                32.50      32.00  
  4 Sowash, Lillian           14 GATORS                 35.10      35.07  
  5 Smith, Corinne            14 GATORS                 38.85      37.13  
  6 Brooks, Caroline          13 GATORS                 42.88      41.58  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   26.65    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                27.39      27.77  
  2 Hardy, Samuel             14 GATORS                 30.68      30.26  
  3 Kimball, Mason            13 GATORS                 31.03      31.12  
  4 Johnson, Bradford         13 GATORS                 30.97      31.38  
  5 Neville, Will             13 JVRA-US                32.00      32.08  
  6 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                32.33      32.57  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                29.83      29.46  
  2 Patz, Callie              17 JVRA-US                31.12      30.46  
  3 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                31.70      31.15  
  4 Ferguson, Emily           17 GATORS                 32.89      33.38  
  5 Ferguson, Rebecca         17 GATORS                 35.56      36.76  
  6 Clary, Sydney             15 GATORS                 38.07      39.34  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                26.07      26.50  
  2 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 27.31      27.69  
  3 Hardy, Jackson            16 GATORS                 32.01      30.27  
  4 Rogers, Jackson           17 GATORS                 30.66      30.53  
  5 Tao, Matthew              17 JVRA-US                31.83      30.69  
  6 Barker, Luke              17 JVRA-US                33.21      32.51  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Mary               8 JVRA-US                20.28      20.34  
  2 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                25.66     J24.22  
  3 Newlin, Anna Paige         8 JVRA-US                25.46     J24.20  
  4 Wells, Lane                8 GATORS                 25.90      24.81  
  5 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 29.12      32.15  
  6 Jones, Evelyn              6 GATORS                    NT      39.34  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                20.71      19.65  
  2 Kostrzewa, Sam             8 JVRA-US                   NT      22.09  
  3 Cole, Fisher               8 JVRA-US                23.33      23.32  
  4 Gimenez, James             8 GATORS                 22.59      25.76  
  5 Sims, Grant                8 GATORS                 30.32      30.71  
  6 Jones, Hardin              8 GATORS                 37.46      39.45  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 38.87      40.08  
  2 Ludwig, Camila             9 GATORS                 40.81      42.51  
  3 Amos, Lola                 9 JVRA-US                40.89      42.97  
  4 Kent, Hadley               9 GATORS                 43.39      44.87  
  5 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                46.00      46.07  
  6 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                49.40      49.19  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 39.14      37.53  
  2 Hardy, William            10 GATORS                 41.19      42.82  
  3 Casperson, Ben            10 JVRA-US                41.64      43.40  
  4 Kostrzewa, Charlie        10 JVRA-US                44.53      45.69  
  5 Green, Luke               10 GATORS                 47.76      48.65  
  6 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                46.95      49.44  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Betsy               12 JVRA-US                33.88      32.44  
  2 Ayres, Caroline           12 GATORS                 32.50      33.03  
  3 Scales, Amelia            12 GATORS                 33.32      33.82  
  4 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                34.00      35.56  
  5 Daniel, Bella             11 GATORS                 37.30      38.65  
  6 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                39.38      40.58  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                29.57      29.89  
  2 Johnson, Wesley           11 GATORS                 32.90      32.77  
  3 Lee, Paul                 12 GATORS                 34.03      33.07  
  4 Wade, Maverick            12 JVRA-US                34.37      35.38  
  5 Parilli, Tony             11 JVRA-US                38.14      38.38  
  6 Shadinger, Austin         11 GATORS                 39.98      42.03  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          14 GATORS                 30.41     J30.08  
  2 Kalange, Sydney           14 JVRA-US                30.98     J30.01  
  3 Dougherty, Grace          13 JVRA-US                31.96      31.06  
  4 Cost, Caroline            14 JVRA-US                34.50      33.27  
  5 Sowash, Lillian           14 GATORS                 35.66      36.03  
  6 McCary, Addie             13 GATORS                 40.42      40.44  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                14 GATORS                 27.23      27.20  
  2 Johnson, Bradford         13 GATORS                 27.37      27.59  
  3 Byrd, Will                14 JVRA-US                28.26      27.69  
  4 Hardy, Samuel             14 GATORS                 29.47      29.45  
  5 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                29.39      30.09  
  6 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                36.70      35.65  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                27.27      27.87  
  2 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                29.30      29.32  
  3 Ferguson, Emily           17 GATORS                 30.86      31.32  
  4 Eichstaedt, Emily         17 JVRA-US                31.44      31.33  
  5 Barrett, Isabella         16 GATORS                    NT      33.27  
  6 Clary, Sydney             15 GATORS                 33.91      35.15  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                25.50      25.28  
  2 Kimball, Myles            15 GATORS                 26.18      26.00  
  3 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 26.19      26.75  
  4 Barraza, Chris            16 JVRA-US                27.39      27.19  
  5 Ziegler, William          15 GATORS                 28.07      28.34  
  6 Tao, Matthew              17 JVRA-US                30.37      29.72  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:24.04    1:24.32  
     1) Powell, Charlotte 8             2) Taylor, Mary 8                 
     3) Duckett, Caeli 8                4) Newlin, Anna Paige 8           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.42    1:38.20  
     1) Heaps, Vivian 6                 2) Pitchford, Madeleine 8         
     3) Wester, Audrey 8                4) Wells, Lane 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:39.03   X1:46.84  
     1) Crawford, Cydney 8              2) Baker, Greer 7                 
     3) Steele, Scarlett 8              4) Bass, Kaylen 7                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:49.06   X2:15.59  
     1) Sims, Juliette 6                2) Shadinger, Isabelle 8          
     3) Haley, Elaina 8                 4) Ludwig, Cydney 6               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:08.23   X2:43.31  
     1) Spier, Sophie 7                 2) Penter, Raelyn 7               
     3) Powell, Farris 6                4) Spink, Lily 6                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:11.14    1:18.60  
     1) Casperson, Charlie 8            2) Sharpe, Ian 8                  
     3) Bedsole, Drew 8                 4) Kostrzewa, Sam 8               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:21.24    1:23.52  
     1) Wester, Luke 8                  2) Jones, Hardin 8                
     3) Gimenez, James 8                4) Holmes, Fox 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:21.93   X1:27.53  
     1) Minish, Franklin 8              2) Mullins, Connor 7              
     3) Suber, Chapman 7                4) Cole, Fisher 8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:32.41   X1:35.75  
     1) Crawford, Cade 7                2) Cochran, Graham 8              
     3) Cochran, Carter 7               4) Newby, Luke 7                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:53.47   X1:50.53  
     1) Boothby, Aeden 7                2) Roath, Will 8                  
     3) White, Nathan 8                 4) Sims, Grant 8                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:22.63    2:22.50  
     1) Amos, Lola 9                    2) Watkins, Mae 10                
     3) Troyer, Matilda 10              4) Wade, Jenna Beth 10            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:21.76    2:23.32  
     1) Schreiber, Elena 9              2) Ludwig, Camila 9               
     3) Daniel, Caroline 9              4) Banks, Abby 10                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:37.41   X2:38.35  
     1) Cole, Campbell 10               2) Spink, Allie 9                 
     3) Holbrook, Layne 9               4) Parsons, Alexa 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:43.24   X2:51.09  
     1) Kent, Hadley 9                  2) Sims, Sophia 10                
     3) Smith, Sara 10                  4) Kimball, Madelyn 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:57.92   X3:01.41  
     1) Mullins, Skylar 10              2) Bawcom, Madeline 9             
     3) Patton, Kailyn 10               4) Cole, Elin 9                   
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:27.39   X3:25.82  
     1) Gimenez, Isabella 10            2) Herrington, Natalie 9          
     3) Herrington, Amelia 9            4) Pitchford, Josie 10            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:18.68    2:22.13  
     1) Hardy, Benjamin 10              2) Taylor, Hayes 9                
     3) Ayres, Charles 9                4) Hardy, William 10              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:23.40    2:24.18  
     1) Cochran, Brooks 10              2) Suber, Wyatt 9                 
     3) Kostrzewa, Charlie 10           4) Casperson, Ben 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:06.83   X2:58.51  
     1) Price, Lawson 9                 2) Spier, Steven 9                
     3) Penter, Colton 10               4) Newlin, Joseph 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:09.32  
     1) Taylor, John Marshall 9         2) Fogarty, Henry 9               
     3) Green, Luke 10                  4) Davenport, Davis 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:43.12   X3:13.13  
     1) Webb, Zack 10                   2) Pearson, Porter 9              
     3) Parilli, Paul 10                4) Utley, Chase 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.46    2:02.39  
     1) Meyer, Macie 12                 2) Daniel, Bella 11               
     3) Scales, Amelia 12               4) Ayres, Caroline 12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:05.22    2:06.64  
     1) Thomas, Katherine 11            2) Bibb, Maret 11                 
     3) Amos, Fin 11                    4) King, Betsy 12                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:19.09   X2:21.47  
     1) Anderson, Ellie 11              2) Tao, Madeline 12               
     3) Duckett, Claire 12              4) Still, Abigail 12              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:28.73   X2:29.69  
     1) Reid, Juliann 12                2) Spink, Caitlyn 11              
     3) Crawford, Jacey 11              4) Sharpe, Julia 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:43.95   X2:57.82  
     1) Schmidt, Ainsley 11             2) Keith, Atkins E 12             
     3) Schmitz, Laurel 11              4) Herrington, Evelyn 12          
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:02.24    2:00.81  
     1) Wade, Maverick 12               2) Patz, Micah 11                 
     3) Troyer, Jacob 11                4) Bedsole, Luke 12               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:01.43    2:01.07  
     1) Derrick, Andrew 12              2) Johnson, Wesley 11             
     3) Lee, Paul 12                    4) Lunsford, Judd 12              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:23.07  
     1) Green, Henry 12                 2) Freeman, Andrew 11             
     3) Shadinger, Austin 11            4) Smith, George 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:28.01   X2:24.82  
     1) Parilli, Tony 11                2) Paulus, Jensen 11              
     3) Pugh, Benjamin 11               4) Patz, Isaac 11                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:39.21   X2:48.93  
     1) Kent, Farrell 11                2) Smith, Gibson 11               
     3) Steber, Joseph 11               4) McCary, Thad 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.28    1:57.19  
     1) Amos, Haynes 13                 2) Kowalczyk, Angela 13           
     3) Cost, Caroline 14               4) Dougherty, Grace 13            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:06.22    2:06.97  
     1) McCary, Addie 13                2) Sowash, Lillian 14             
     3) Edmondson, Lucy 13              4) Houser, Michaela 14            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:26.35  
     1) Smith, Corinne 14               2) Amiri, Armita 13               
     3) Scott, Sydney 13                4) Brooks, Caroline 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:43.67    1:46.01  
     1) Barlow, Bo 14                   2) Hardy, Samuel 14               
     3) Freeman, Justin 13              4) Johnson, Bradford 13           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:48.54    1:51.19  
     1) Thomas, James-Hale 14           2) Watkins, Thomas 13             
     3) Neville, Will 13                4) Byrd, Will 14                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:03.88   X2:19.70  
     1) McManus, Wright 13              2) Van Beck, Chad 14              
     3) Fogarty, Owen 13                4) Kimball, Mason 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.88   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Patz, A Shepherd, M Bibb, R Hamilton            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:42.76    1:47.82  
     1) Patz, Callie 17                 2) Eichstaedt, Emily 17           
     3) Shepherd, Anna 16               4) Hamilton, Rebekah 16           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:04.70    2:04.69  
     1) Clary, Sydney 15                2) Ayres, Anna K 15               
     3) Ferguson, Rebecca 17            4) Ferguson, Emily 17             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:38.67    1:36.08  
     1) Barraza, Chris 16               2) Tao, Matthew 17                
     3) Barker, Luke 17                 4) Bedsole, Chris 15              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:37.38    1:38.65  
     1) O'Neil, Stephen 16              2) Kimball, Myles 15              
     3) Hardy, Jackson 16               4) Rogers, Jackson 17             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:46.63   X1:48.14  
     1) Ziegler, William 15             2) Scott, Spencer 16              
     3) Smith, Duncan 17                4) Steber, Ben 17                 
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Snoddy, Carolyn           26 GATORS                 23.72     X24.02  
 -- Hladky, Cami              20 GATORS                    NT     X24.31  
 -- Matus, Laura B            19 GATORS                 26.86     X26.15  
 -- Holsclaw, Piper           17 GATORS                 29.79     X26.90  
 -- Hopkins, Martin           20 GATORS                 29.27     X32.19  
 -- Chilton, Anna             21 GATORS                 25.81     X41.14  
 -- Mohlere, Sarah            19 GATORS                 52.84     X52.45  
 -- O'Hare, Sophie            19 GATORS                 49.56     X52.96  
 -- Hulgan, Zack              24 GATORS                 51.06     X55.69  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org