Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/13/2019 12:52 AM
                  2019 RCSL LILY vs RSAL - meters - 6/12/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    1:50.07    7  
     1) Feser, Caroline 8               2) Norton, Rowan 8                
     3) Petek, Abigail 7                4) Harness, Anne Marie 7          
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:53.83    2:06.19  
     1) Robley, Lily Kate 8             2) Wright, Summer 7               
     3) Borders, Ellie 7                4) Biles, Brooklyn 8              
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:21.13   X2:23.26  
     1) Rye, Kallie 7                   2) Salehi, Katherine 8            
     3) Plemons, Eve 8                  4) Harrison, Addison 6            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:01.66   X2:39.46  
     1) Allan, Nora 7                   2) Mikatarian, Jessica 7          
     3) Salehi, Anna 8                  4) Elmore, Merry Layne 7          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:09.53    7  
     1) Fleming, Zander 5               2) Spalding, Andrew 8             
     3) Parkinson, Elijah 6             4) Groves, William 7              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:12.58    2:10.31  
     1) Sturmfels, Oscar 6              2) Young, Connor 7                
     3) Broach, Matthew 7               4) Morton, Jacob 7                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:16.97   X3:21.15  
     1) Taylor, Brenden 7               2) Ramage, Turner 6               
     3) Jordan, Hudson 7                4) Olsen, Luke 5                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:46.40    3:29.88    7  
     1) Vosahlik, Julia 9               2) Rorex, Avery 10                
     3) Allan, Isabelle 9               4) Olsen, Emma 9                  
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    4:40.33  
     1) Richardson, Taryn 9             2) Koehler, Riley 9               
     3) Sandidge, Mayson 9              4) Richardson, Tori 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    3:03.51    7  
     1) Quinn, Landon 9                 2) Parkinson, Oliver 9            
     3) Groves, James 9                 4) Sedlacek, Caiden 9             
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:38.20    3:35.22  
     1) Bradley, Thomas 9               2) Rye, Cody 10                   
     3) Jordan, Jack 9                  4) Sturmfels, Frank 10            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x3:58.82  
     1) Cherry, David 10                2) Everleth, Luke 10              
     3) Wren, Henry 9                   4) Rosema, Charles 9              
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        4:44.87   X4:19.75  
     1) Heimbeck, Lukas 9               2) Johnson, Collin 10             
     3) Nester, Owen 9                  4) Lewis, Jack 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:39.07    2:37.66    7  
     1) Young, Keira 11                 2) Chua, Fletcher 12              
     3) Zajac, Sophia 12                4) Newby, Makinley 12             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:43.21  
     1) McKelvey, Mattie 12             2) Koehler, Finnley 12            
     3) Blankenship, Katelyn 12         4) Cline, Kailee 11               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x3:16.25  
     1) Groves, Brooke 12               2) Wical, Bianca 11               
     3) Norton, Keegan 12               4) Blankenship, Sarah 11          
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:28.41   X3:23.50  
     1) Olsen, Rebecca 11               2) Wright, Liberty 12             
     3) Elmore, Emma Lee 11             4) Jordan, Addie Jane 11          
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:03.81    3:07.44    7  
     1) Broach, William 11              2) Johnson, Luke 11               
     3) Barnett, Parker 11              4) Vosahlik, Adam 12              
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:39.56   X3:17.83  
     1) Borders, Will 12                2) Marett, Aubrey 11              
     3) Gooden, Nolan 12                4) Yates, Aeron 11                
 -- Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT         DQ  
     1) Cherry, Jonathan 12             2) Sessoms, Harrison 11           
     3) Walker, Charley 11              4) Hamilton, Tyler 12             
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:55.70    7  
     1) Wical, Alexia 13                2) Sedlacek, Makenzi 14           
     3) Cline, Rebekah 13               4) Cherry, Rebekah 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:44.89    2:42.83    7  
     1) Wright, Noah 13                 2) Taylor, Tyler 13               
     3) Barnett, Evan 14                4) Wood, Gabe 13                  
 -- Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT         DQ  
     1) Groves, Riley 14                2) Hamilton, Robert 13            
     3) Taylor, Harrison 13             4) Pardew, Marshall 12            
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:39.20    7  
     1) Scott, Grace 17                 2) Scott, Kayley 15               
     3) Wiggins, Teresa 15              4) Johnson, Tiffany 17            
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:50.69    2:43.38  
     1) Kowalczyk, Elizabeth 17         2) Vosahlik, Elizabeth 15         
     3) Jones, Haley 16                 4) Lewis, Sarah 17                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:33.79    2:24.83    7  
     1) Andrews, Jake 15                2) Chua, CJ 16                    
     3) Shipp, Alan 15                  4) Rorex, John David 17           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Addison          6 Lily Flagg             30.43      29.83    5  
  2 Petek, Emma                5 Launchers                 NT      35.59    3  
  3 Oxendine, Raegan           6 Launchers                 NT      48.14    1  
  4 Hamilton, Emberley         6 Launchers                 NT      54.12  
  5 Allan, Amelia              5 Lily Flagg             52.00    1:05.39  
  6 Rye, Whitney               5 Lily Flagg             59.52    1:07.84  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Law, Reese                 6 Lily Flagg                NT     X56.95  
 -- Ramage, Lucy               4 Lily Flagg                NT     X57.88  
 -- Sedlacek, Maci             6 Launchers                 NT     X59.16  
 -- Jones, Mary Kate           5 Lily Flagg           1:04.46     X59.70  
 -- Allan, Audrey              5 Lily Flagg           1:09.45   X1:07.25  
 -- Talley, Adalyn             5 Lily Flagg           1:20.96   X1:14.32  
 -- Eberle, Mary               5 Launchers                 NT   X1:16.32  
 -- Lee, Evelyn                5 Lily Flagg           1:03.88   X1:17.33  
 -- Salehi, Alexis             5 Lily Flagg           1:35.83   X1:21.34  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Elijah          6 Launchers                 NT      29.53    5  
  2 Sturmfels, Oscar           6 Lily Flagg             31.65      30.45    3  
  3 Fleming, Zander            5 Launchers                 NT      30.47    1  
  4 Ramage, Turner             6 Lily Flagg             40.52      35.45  
  5 Harness, George            5 Launchers                 NT      42.03  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Rideout, Ladson            6 Launchers                 NT     X41.81  
 -- Wallace, Ben               5 Lily Flagg             57.02     X43.83  
 -- Summers, Gabe              5 Launchers                 NT     X44.27  
 -- Diaz, Peter                6 Launchers                 NT     X49.34  
 -- Olsen, Luke                5 Lily Flagg             52.44   X1:00.46  
 -- Seals, David               6 Lily Flagg           1:29.90   X1:02.13  
 -- Mayo, Finn                 5 Lily Flagg                NT   X1:02.50  
 -- Bumgarner, Blaise          6 Launchers                 NT   X1:03.53  
 -- Cruze, Nathan              6 Lily Flagg           1:21.63   X1:06.32  
 -- Rosema, Calvin             5 Launchers                 NT   X1:07.90  
 -- Andrews, Benjamin          5 Launchers                 NT   X1:18.62  
 -- Jones, Cruse               5 Lily Flagg           1:17.14   X1:27.51  
 -- Elmore, Bennett Lawson     5 Lily Flagg           1:25.57   X1:33.52  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             7 Launchers                 NT      18.39    5  
  2 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             20.94      21.63    3  
  3 Koehler, Brynna            8 Launchers                 NT      26.14    1  
  4 Biles, Brooklyn            8 Lily Flagg                NT      27.46  
  5 Wright, Summer             7 Lily Flagg             26.82      27.89  
  6 Rosema, Katherine          7 Launchers                 NT      37.44  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Salehi, Anna               8 Lily Flagg             32.16     X26.13  
 -- Plemons, Eve               8 Lily Flagg             28.89     X29.64  
 -- Jones, Lily                7 Launchers                 NT     X32.34  
 -- Mikatarian, Jessica        7 Lily Flagg             34.40     X32.81  
 -- Summers, Grace             7 Launchers                 NT     X34.57  
 -- Hamilton, Cambria          8 Launchers                 NT     X36.65  
 -- Heimbeck, Sophie           7 Lily Flagg             38.53     X37.08  
 -- Elmore, Merry Layne        7 Lily Flagg             42.69     X37.95  
 -- Cherry, Naomi              7 Launchers                 NT     X47.83  
 -- Seals, Laura Beth          7 Lily Flagg             57.26     X50.45  
 -- Eberle, Deborah            8 Launchers                 NT     X52.31  
 -- Talley, Raegan             7 Lily Flagg           1:13.57   X1:23.22  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Jacob              7 Lily Flagg             21.94      21.71    5  
  2 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             23.15      22.70    3  
  3 Spalding, Andrew           8 Launchers                 NT      26.84    1  
  4 Groves, William            7 Launchers                 NT      27.56  
  5 Andrews, Aaron             8 Launchers                 NT      32.52  
  6 Young, Connor              7 Lily Flagg             33.90      34.53  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Summers, Eli               8 Launchers                 NT     X31.15  
 -- Taylor, Brenden            7 Lily Flagg             52.59     X50.15  
 -- Eberle, Michael            7 Launchers                 NT     X51.77  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                9 Lily Flagg             43.20      44.39    5  
  2 Vosahlik, Julia            9 Lily Flagg             48.75      48.90    3  
  3 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             52.51      49.57    1  
  4 Sandidge, Mayson           9 Launchers                 NT      51.69  
  5 Richardson, Taryn          9 Launchers                 NT      54.94  
  6 Richardson, Tori           9 Launchers                 NT      55.65  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bumgarner, Reese           9 Launchers                 NT     X51.65  
 -- Sturmfels, Corah          10 Lily Flagg             57.14     X54.51  
 -- Elmore, Joy Lynn           9 Lily Flagg             57.31     X57.50  
 -- Diaz, Anna                 9 Launchers                 NT     X59.45  
 -- Law, Skyler                9 Lily Flagg                NT   X1:01.14  
 -- Kinzer, Ainsley            9 Lily Flagg           1:02.82   X1:01.25  
 -- Claxton, Grace             9 Launchers                 NT   X1:24.70  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              9 Launchers                 NT      37.26    5  
  2 Parkinson, Oliver          9 Launchers                 NT      40.50    3  
  3 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg             46.38      44.13    1  
  4 Sturmfels, Frank          10 Lily Flagg             44.71      45.02  
  5 Wren, Henry                9 Launchers                 NT      45.14  
  6 Jordan, Jack               9 Lily Flagg             43.94      45.78  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Everleth, Luke            10 Launchers                 NT     X50.25  
 -- Amrhein, Kavi             10 Launchers                 NT     X58.21  
 -- Nester, Owen               9 Lily Flagg           1:03.76   X1:03.37  
 -- Robinson, Kaleb            9 Launchers                 NT   X1:11.32  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajac, Sophia             12 Lily Flagg             33.95      34.00    5  
  2 Cline, Kailee             11 Launchers                 NT      34.34    3  
  3 Newby, Makinley           12 Lily Flagg             34.00      34.87    1  
  4 McKelvey, Mattie          12 Launchers                 NT      37.40  
  5 Norton, Keegan            12 Launchers                 NT      38.65  
  6 Olsen, Rebecca            11 Lily Flagg             39.69      39.15  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mayo, Avarie              11 Lily Flagg                NT     X43.69  
 -- Taylor, Kalen             11 Lily Flagg             47.08     X44.89  
 -- Elmore, Emma Lee          11 Lily Flagg             46.18     X45.19  
 -- Jordan, Addie Jane        11 Lily Flagg             44.71     X45.44  
 -- Robinson, Elizabeth       11 Launchers                 NT     X46.15  
 -- Jones, Isabel             11 Launchers                 NT     X46.46  
 -- Lady, Monica              11 Launchers                 NT     X49.21  
 -- Bumgarner, Briley         11 Launchers                 NT     X49.53  
 -- Anderson, Hannah          12 Launchers                 NT     X50.25  
 -- Blankenship, Sarah        11 Launchers                 NT     X53.44  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           11 Lily Flagg             33.34      34.19    5  
  2 Borders, Will             12 Lily Flagg             43.03      39.58    3  
  3 Walker, Charley           11 Launchers                 NT      40.21    1  
  4 Vosahlik, Adam            12 Lily Flagg             40.15      41.14  
  5 Sessoms, Harrison         11 Launchers                 NT      43.40  
  6 Andrews, Noah             11 Launchers                 NT    1:01.13  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gooden, Nolan             12 Lily Flagg             43.76     X45.63  
 -- Elmore, Nathan            12 Lily Flagg             53.89     X49.89  
 -- Pardew, Marshall          12 Launchers                 NT     X53.65  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           14 Lily Flagg             32.31      31.77    5  
  2 Cline, Rebekah            13 Launchers                 NT      31.78    3  
  3 Lady, Andrea              14 Launchers                 NT      34.44    1  
  4 Cherry, Rebekah           14 Launchers                 NT      45.44  
  5 Hitt, Bethany             13 Lily Flagg             59.07      55.44  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley             14 Launchers                 NT      27.20    5  
  2 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             29.52      30.64    3  
  3 Wood, Gabe                13 Lily Flagg             34.19      32.62    1  
  4 Wright, Noah              13 Lily Flagg             38.20      40.20  
  5 Hamilton, Robert          13 Launchers                 NT      43.46  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Kayley             15 Launchers                 NT      31.03    5  
  2 Wiggins, Teresa           15 Launchers                 NT      32.03    3  
  3 Jones, Haley              16 Lily Flagg             35.45      32.64    1  
  4 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             33.71      33.06  
  5 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             37.51      36.27  
  6 Johnson, Tiffany          17 Launchers                 NT      47.00  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, CJ                  16 Lily Flagg             29.14      29.44    5  
  2 Rorex, John David         17 Lily Flagg             31.07      29.69    3  
  3 Bamburg, Jason            16 Launchers                 NT      29.83    1  
  4 Andrews, Jake             15 Lily Flagg             35.20      31.13  
  5 Hinkle, Joshua            17 Launchers                 NT      31.75  
  6 Taylor, Wyatt             16 Launchers                 NT      32.63  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Rowan              8 Launchers                 NT      29.33    5  
  2 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             29.26      32.44    3  
  3 Salehi, Katherine          8 Lily Flagg             38.97      34.46    1  
  4 Harness, Anne Marie        7 Launchers                 NT      36.71  
  5 Koehler, Brynna            8 Launchers                 NT      37.75  
  6 Allan, Nora                7 Lily Flagg                NT      40.26  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             30.97      33.58    5  
  2 Spalding, Andrew           8 Launchers                 NT      37.84    3  
  3 Parkinson, Elijah          6 Launchers                 NT      38.66    1  
  4 Groves, William            7 Launchers                 NT      43.57  
  5 Sturmfels, Oscar           6 Lily Flagg                NT      44.97  
  6 Jordan, Hudson             7 Lily Flagg             47.16      46.64  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                9 Lily Flagg             58.94      58.38    5  
  2 Rorex, Avery              10 Lily Flagg           1:07.44    1:00.03    3  
  3 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             59.20    1:00.07    1  
  4 Koehler, Riley             9 Launchers                 NT    1:07.76  
  5 Richardson, Tori           9 Launchers                 NT    1:13.38  
  6 Richardson, Taryn          9 Launchers                 NT    1:27.12  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Oliver          9 Launchers                 NT      50.65    5  
  2 Quinn, Landon              9 Launchers                 NT      51.57    3  
  3 Rye, Cody                 10 Lily Flagg             57.14    1:00.56    1  
  4 Wren, Henry                9 Launchers                 NT    1:01.08  
  5 Sturmfels, Frank          10 Lily Flagg           1:03.96    1:04.16  
  6 Johnson, Collin           10 Lily Flagg           1:14.14    1:10.56  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            12 Lily Flagg             43.44      43.46    5  
  2 Blankenship, Katelyn      12 Launchers                 NT      44.94    3  
  3 Koehler, Finnley          12 Launchers                 NT      45.97    1  
  4 Newby, Makinley           12 Lily Flagg             49.90      49.15  
  5 Wical, Bianca             11 Launchers                 NT      50.26  
  6 Wright, Liberty           12 Lily Flagg             54.45      52.94  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Charley           11 Launchers                 NT      54.62    5  
  2 Johnson, Luke             11 Lily Flagg             54.89      55.03    3  
  3 Marett, Aubrey            11 Lily Flagg           1:01.78      56.45    1  
  4 Broach, William           11 Lily Flagg             58.63    1:00.27  
  5 Andrews, Noah             11 Launchers                 NT    1:07.84  
 -- Cherry, Jonathan          12 Launchers                 NT         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             13 Launchers                 NT      43.25    5  
  2 Amrhein, Jyoti            14 Launchers                 NT      59.51    3  
  3 Hitt, Bethany             13 Lily Flagg           1:44.02    1:23.09    1  
 -- Sedlacek, Makenzi         14 Launchers                 NT         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Tyler             13 Lily Flagg             50.22      46.83    5  
  2 Wright, Noah              13 Lily Flagg             46.00      48.70    3  
  3 Wright, Cai               14 Lily Flagg             58.58      52.46    1  
  4 Hamilton, Robert          13 Launchers                 NT    1:03.68  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace              17 Launchers                 NT      45.64    5  
  2 Wiggins, Teresa           15 Launchers                 NT      47.15    3  
  3 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             48.75      49.26    1  
  4 Lewis, Sarah              17 Lily Flagg             59.13      55.27  
 -- Scott, Kaitlyn            15 Lily Flagg             57.90         DQ  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, CJ                  16 Lily Flagg             39.94      39.88    5  
  2 Bamburg, Jason            16 Launchers                 NT      40.69    3  
  3 Andrews, Jake             15 Lily Flagg             50.14      46.19    1  
  4 Hinkle, Joshua            17 Launchers                 NT      50.01  
  5 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             48.58      50.22  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    1:29.03    7  
     1) Spalding, Andrew M8             2) Parkinson, Elijah M6           
     3) Norton, Rowan W8                4) Petek, Abigail W7              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:24.69    1:33.78  
     1) Biles, Brooklyn W8              2) Broach, Matthew M7             
     3) Morton, Jacob M7                4) Robley, Lily Kate W8           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x1:54.78  
     1) Koehler, Brynna W8              2) Fleming, Zander M5             
     3) Harness, Anne Marie W7          4) Groves, William M7             
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        1:44.30   X2:02.83  
     1) Borders, Ellie W7               2) Salehi, Katherine W8           
     3) Sturmfels, Oscar M6             4) Young, Connor M7               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        1:57.88   X2:17.39  
     1) Wright, Summer W7               2) Ramage, Turner M6              
     3) Taylor, Brenden M7              4) Rye, Kallie W7                 
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x2:22.77  
     1) Feser, Caroline W8              2) Petek, Emma W5                 
     3) Harness, George M5              4) Andrews, Aaron M8              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:57.44    7  
     1) Sandidge, Mayson W9             2) Groves, James M9               
     3) Koehler, Riley W9               4) Quinn, Landon M9               
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:00.60    3:00.19  
     1) Jordan, Jack M9                 2) Vosahlik, Julia W9             
     3) Sturmfels, Frank M10            4) Olsen, Emma W9                 
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:22.49   X3:19.25  
     1) Lewis, Jack M9                  2) Rorex, Avery W10               
     3) Allan, Isabelle W9              4) Bradley, Thomas M9             
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:39.86   X3:30.89  
     1) Rye, Cody M10                   2) Sturmfels, Corah W10           
     3) Mikatarian, Holly W10           4) Heimbeck, Lukas M9             
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x4:06.77  
     1) Sedlacek, Caiden M9             2) Rosema, Charles M9             
     3) Claxton, Grace W9               4) Amrhein, Kavi M10              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x4:12.13  
     1) Cherry, David M10               2) Everleth, Luke M10             
     3) Diaz, Anna W9                   4) DeWeese, Bella W10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:21.44    2:25.64    7  
     1) Zajac, Sophia W12               2) Vosahlik, Adam M12             
     3) Newby, Makinley W12             4) Barnett, Parker M11            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:38.91  
     1) McKelvey, Mattie W12            2) Sessoms, Harrison M11          
     3) Blankenship, Katelyn W12        4) Walker, Charley M11            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x2:26.53  
     1) Lady, Monica W11                2) Robinson, Elizabeth W11        
     3) Hamilton, Tyler M12             4) Pardew, Marshall M12           
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:37.37   X2:44.25  
     1) Young, Keira W11                2) Borders, Will M12              
     3) Marett, Aubrey M11              4) Chua, Fletcher W12             
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x3:00.50  
     1) Koehler, Finnley W12            2) Cline, Kailee W11              
     3) Cherry, Jonathan M12            4) Andrews, Noah M11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:18.14    7  
     1) Cline, Rebekah W13              2) Taylor, Harrison M13           
     3) Wical, Alexia W13               4) Groves, Riley M14              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:35.09    2:31.20  
     1) Chua, Catherine W14             2) Hitt, Bethany W13              
     3) Wood, Gabe M13                  4) Barnett, Evan M14              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x3:10.28  
     1) Sedlacek, Makenzi W14           2) Amrhein, Jyoti W14             
     3) Ilert, Nathan M11               4) Hamilton, Robert M13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:06.77    7  
     1) Scott, Grace W17                2) Hinkle, Joshua M17             
     3) Wiggins, Teresa W15             4) Bamburg, Jason M16             
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:08.80    2:08.10  
     1) Rorex, John David M17           2) Jones, Haley W16               
     3) Vosahlik, Elizabeth W15         4) Chua, CJ M16                   
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:20.69   X2:26.57  
     1) Shipp, Alan M15                 2) Kowalczyk, Elizabeth W17       
     3) Lewis, Sarah W17                4) Andrews, Jake M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Rowan              8 Launchers                 NT      26.53    5  
  2 Harness, Anne Marie        7 Launchers                 NT      31.19    3  
  3 Biles, Brooklyn            8 Lily Flagg             30.90      31.46    1  
  4 Feser, Caroline            8 Launchers                 NT      34.95  
  5 Rye, Kallie                7 Lily Flagg             33.64      35.34  
  6 Borders, Ellie             7 Lily Flagg             36.58      36.82  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Jacob              7 Lily Flagg             33.27     J36.24    5  
  2 Fleming, Zander            5 Launchers                 NT     J36.03    3  
  3 Young, Connor              7 Lily Flagg             44.81      38.52    1  
  4 Sturmfels, Oscar           6 Lily Flagg             35.07      39.26  
  5 Andrews, Aaron             8 Launchers                 NT      41.85  
  6 Harness, George            5 Launchers                 NT      47.37  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                9 Lily Flagg             50.82      53.78    5  
  2 Vosahlik, Julia            9 Lily Flagg             54.37      56.69    3  
  3 Rorex, Avery              10 Lily Flagg             55.56      58.44    1  
  4 Sandidge, Mayson           9 Launchers                 NT    1:05.75  
  5 Koehler, Riley             9 Launchers                 NT    1:08.02  
  6 DeWeese, Bella            10 Launchers                 NT    1:44.77  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              9 Launchers                 NT      43.88    5  
  2 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg             53.26      57.52    3  
  3 Heimbeck, Lukas            9 Lily Flagg           1:11.63    1:03.21    1  
  4 Jordan, Jack               9 Lily Flagg             59.07    1:03.89  
  5 Rosema, Charles            9 Launchers                 NT    1:08.59  
  6 Cherry, David             10 Launchers                 NT    1:08.90  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            12 Lily Flagg             40.52      40.66    5  
  2 Zajac, Sophia             12 Lily Flagg             40.06      42.20    3  
  3 Young, Keira              11 Lily Flagg             42.25      42.59    1  
  4 McKelvey, Mattie          12 Launchers                 NT      44.76  
  5 Wical, Bianca             11 Launchers                 NT      45.31  
  6 Groves, Brooke            12 Launchers                 NT      49.69  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           11 Lily Flagg             39.82      39.53    5  
  2 Foreman, Andrew           11 Lily Flagg             48.02      48.72    3  
  3 Sessoms, Harrison         11 Launchers                 NT      51.76    1  
  4 Cherry, Jonathan          12 Launchers                 NT      52.97  
  5 Nester, James             12 Lily Flagg             59.26      58.78  
  6 Hamilton, Tyler           12 Launchers                 NT    1:00.41  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             13 Launchers                 NT      37.37    5  
  2 Chua, Catherine           14 Lily Flagg             39.90      38.26    3  
  3 Cline, Rebekah            13 Launchers                 NT      38.71    1  
  4 Lady, Andrea              14 Launchers                 NT      54.38  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley             14 Launchers                 NT      29.84    5  
  2 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             38.72      39.94    3  
  3 Wood, Gabe                13 Lily Flagg             45.22      43.28    1  
  4 Taylor, Harrison          13 Launchers                 NT      52.65  
  5 Hamilton, Robert          13 Launchers                 NT      59.21  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Kayley             15 Launchers                 NT      34.65    5  
  2 Scott, Grace              17 Launchers                 NT      34.82    3  
  3 Jones, Haley              16 Lily Flagg             47.90      42.71    1  
  4 Lewis, Sarah              17 Lily Flagg             44.45      43.08  
  5 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             43.13      43.12  
  6 Johnson, Tiffany          17 Launchers                 NT      54.89  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinkle, Joshua            17 Launchers                 NT      36.76    5  
  2 Rorex, John David         17 Lily Flagg                NT      40.58    3  
  3 Bamburg, Jason            16 Launchers                 NT      41.00    1  
  4 Andrews, Jake             15 Lily Flagg             42.22      43.21  
  4 Taylor, Wyatt             16 Launchers                 NT      43.21  
  6 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             44.88      43.64  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             7 Launchers                 NT      23.09    5  
  2 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             25.39      24.02    3  
  3 Norton, Rowan              8 Launchers                 NT      25.13    1  
  4 Feser, Caroline            8 Launchers                 NT      31.13  
  5 Wright, Summer             7 Lily Flagg             32.39      32.13  
  6 Allan, Nora                7 Lily Flagg             42.39      46.13  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             31.18      28.78    5  
  2 Morton, Jacob              7 Lily Flagg             34.31      34.77    3  
  3 Parkinson, Elijah          6 Launchers                 NT      36.87    1  
  4 Groves, William            7 Launchers                 NT      37.12  
  5 Young, Connor              7 Lily Flagg             48.64      38.33  
  6 Spalding, Andrew           8 Launchers                 NT      40.44  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             59.01      55.75    5  
  2 Vosahlik, Julia            9 Lily Flagg             58.14      55.89    3  
  3 Koehler, Riley             9 Launchers                 NT    1:10.90    1  
  4 Mikatarian, Holly         10 Lily Flagg           1:23.33    1:11.84  
  5 Sandidge, Mayson           9 Launchers                 NT    1:23.35  
  6 Richardson, Tori           9 Launchers                 NT    1:26.15  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              9 Launchers                 NT      41.45    5  
  2 Quinn, Landon              9 Launchers                 NT      48.77    3  
  3 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg           1:02.82      58.64    1  
  4 Sedlacek, Caiden           9 Launchers                 NT    1:11.33  
  5 Johnson, Collin           10 Lily Flagg           1:23.25    1:14.02  
  6 Rye, Cody                 10 Lily Flagg           1:10.71    1:15.09  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blankenship, Katelyn      12 Launchers                 NT      38.83    5  
  2 Cline, Kailee             11 Launchers                 NT      39.81    3  
  3 Zajac, Sophia             12 Lily Flagg             39.38      39.84    1  
  4 Newby, Makinley           12 Lily Flagg             41.83      41.88  
  5 Young, Keira              11 Lily Flagg             45.14      42.51  
  6 McKelvey, Mattie          12 Launchers                 NT      43.63  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           11 Lily Flagg             39.32      42.34    5  
  2 Walker, Charley           11 Launchers                 NT      51.38    3  
  3 Vosahlik, Adam            12 Lily Flagg             50.88      52.69    1  
  4 Marett, Aubrey            11 Lily Flagg             50.82      54.81  
  5 Sessoms, Harrison         11 Launchers                 NT    1:15.95  
  6 Andrews, Noah             11 Launchers                 NT    1:57.96  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           14 Lily Flagg             35.46      35.13    5  
  2 Cline, Rebekah            13 Launchers                 NT      36.89    3  
  3 Wical, Alexia             13 Launchers                 NT      38.18    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley             14 Launchers                 NT      28.21    5  
  2 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             32.95      33.94    3  
  3 Wood, Gabe                13 Lily Flagg             41.01      38.71    1  
  4 Taylor, Harrison          13 Launchers                 NT      56.13  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace              17 Launchers                 NT      34.58    5  
  2 Scott, Kayley             15 Launchers                 NT      34.83    3  
  3 Wiggins, Teresa           15 Launchers                 NT      35.44    1  
  4 Jones, Haley              16 Lily Flagg             41.90      37.45  
  5 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             40.95      39.70  
  6 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             46.19      44.78  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, CJ                  16 Lily Flagg             32.66      33.12    5  
  2 Taylor, Wyatt             16 Launchers                 NT      37.20    3  
  3 Rorex, John David         17 Lily Flagg                NT      38.72    1  
  4 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             40.56      41.90  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    1:34.63    7  
     1) Norton, Rowan 8                 2) Koehler, Brynna 8              
     3) Feser, Caroline 8               4) Petek, Abigail 7               
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:34.29    1:44.60  
     1) Borders, Ellie 7                2) Rye, Kallie 7                  
     3) Biles, Brooklyn 8               4) Robley, Lily Kate 8            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        1:50.98   X2:02.72  
     1) Wright, Summer 7                2) Plemons, Eve 8                 
     3) Salehi, Katherine 8             4) Salehi, Anna 8                 
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x2:50.91  
     1) Harness, Anne Marie 7           2) Petek, Emma 5                  
     3) Rosema, Katherine 7             4) Sedlacek, Maci 6               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:14.46   X2:59.64  
     1) Mikatarian, Jessica 7           2) Heimbeck, Sophie 7             
     3) Allan, Nora 7                   4) Elmore, Merry Layne 7          
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x3:36.45  
     1) Hamilton, Emberley 6            2) Oxendine, Raegan 6             
     3) Eberle, Deborah 8               4) Summers, Grace 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:49.52   J1:54.43    7  
     1) Broach, Matthew 7               2) Durant, George 7               
     3) Sturmfels, Oscar 6              4) Morton, Jacob 7                
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT   J1:54.21  
     1) Parkinson, Elijah 6             2) Spalding, Andrew 8             
     3) Andrews, Aaron 8                4) Groves, William 7              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x2:37.59  
     1) Harness, George 5               2) Fleming, Zander 5              
     3) Rideout, Ladson 6               4) Summers, Eli 8                 
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:31.19   X3:06.96  
     1) Olsen, Luke 5                   2) Jordan, Hudson 7               
     3) Ramage, Turner 6                4) Young, Connor 7                
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x4:13.52  
     1) Andrews, Benjamin 5             2) Bumgarner, Blaise 6            
     3) Rosema, Calvin 5                4) Summers, Gabe 5                
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:16.99    3:23.44    7  
     1) Vosahlik, Julia 9               2) Rorex, Avery 10                
     3) Allan, Isabelle 9               4) Olsen, Emma 9                  
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    3:45.70  
     1) Richardson, Tori 9              2) Sandidge, Mayson 9             
     3) Richardson, Taryn 9             4) Koehler, Riley 9               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:52.09   X3:54.34  
     1) Sturmfels, Corah 10             2) Kinzer, Ainsley 9              
     3) Elmore, Joy Lynn 9              4) Mikatarian, Holly 10           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x4:50.06  
     1) Bumgarner, Reese 9              2) Claxton, Grace 9               
     3) DeWeese, Bella 10               4) Diaz, Anna 9                   
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:44.20    7  
     1) Groves, James 9                 2) Parkinson, Oliver 9            
     3) Quinn, Landon 9                 4) Wren, Henry 9                  
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:06.10    3:05.96  
     1) Sturmfels, Frank 10             2) Lewis, Jack 9                  
     3) Bradley, Thomas 9               4) Jordan, Jack 9                 
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:49.53   X3:31.93  
     1) Rye, Cody 10                    2) Johnson, Collin 10             
     3) Butler, Jermiah 9               4) Heimbeck, Lukas 9              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x3:44.40  
     1) Sedlacek, Caiden 9              2) Cherry, David 10               
     3) Rosema, Charles 9               4) Everleth, Luke 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:20.33    2:22.00    7  
     1) Newby, Makinley 12              2) Young, Keira 11                
     3) Chua, Fletcher 12               4) Zajac, Sophia 12               
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:23.95  
     1) McKelvey, Mattie 12             2) Cline, Kailee 11               
     3) Blankenship, Katelyn 12         4) Koehler, Finnley 12            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   x2:54.52  
     1) Wical, Bianca 11                2) Norton, Keegan 12              
     3) Groves, Brooke 12               4) Anderson, Hannah 12            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:57.66   X3:07.19  
     1) Jordan, Addie Jane 11           2) Taylor, Kalen 11               
     3) Elmore, Emma Lee 11             4) Olsen, Rebecca 11              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                        NT   x3:31.64  
     1) Lady, Monica 11                 2) Jones, Isabel 11               
     3) Blankenship, Sarah 11           4) Bumgarner, Briley 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:38.48    2:47.59    7  
     1) Vosahlik, Adam 12               2) Borders, Will 12               
     3) Marett, Aubrey 11               4) Barnett, Parker 11             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    3:27.72  
     1) Andrews, Noah 11                2) Sessoms, Harrison 11           
     3) Cherry, Jonathan 12             4) Walker, Charley 11             
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:54.96   X2:59.57  
     1) Broach, William 11              2) Johnson, Luke 11               
     3) Gooden, Nolan 12                4) Yates, Aeron 11                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:17.00        XDQ  
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:42.53    7  
     1) Wical, Alexia 13                2) Sedlacek, Makenzi 14           
     3) Cherry, Rebekah 14              4) Cline, Rebekah 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:24.60    2:29.14    7  
     1) Wood, Gabe 13                   2) Hull, Josiah 13                
     3) Wright, Noah 13                 4) Barnett, Evan 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:23.58    2:23.76    7  
     1) Jones, Haley 16                 2) Kowalczyk, Elizabeth 17        
     3) Lewis, Sarah 17                 4) Vosahlik, Elizabeth 15         
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:24.69  
     1) Scott, Grace 17                 2) Scott, Kayley 15               
     3) Johnson, Tiffany 17             4) Wiggins, Teresa 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT    2:03.77    7  
     1) Taylor, Wyatt 16                2) Hinkle, Joshua 17              
     3) Groves, Riley 14                4) Bamburg, Jason 16              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:11.24    2:08.26  
     1) Rorex, John David 17            2) Shipp, Alan 15                 
     3) Andrews, Jake 15                4) Chua, CJ 16                    

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org