Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/27/2019 12:15 AM
                    2019 RCSL MCSTvsGREN-Yards - 6/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:31.20    1:26.47    7  
     1) Brewer, Bella E 8               2) Kornilova, Anna S 8            
     3) Oneill, Fanny l 8               4) Hall, Sulli M 8                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.32    1:56.07  
     1) Pitchford, Madeleine 8          2) Wester, Audrey 8               
     3) Wells, Lane 8                   4) Dunham, Ellie 8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:25.00   X2:23.01  
     1) Sims, Chloe E 8                 2) Phillips, Evie 8               
     3) Humphrey-Troupe, Sadie A 8      4) Doll, Savannah K 7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:26.44  
     1) Harris, Emma 6                  2) Lindgren, Charlotte 6          
     3) Jones, Evelyn 6                 4) Sims, Juliette 6               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:28.18   X3:24.15  
     1) Haley, Elaina 8                 2) Hendrickson, Evy 5             
     3) Shadinger, Isabelle 8           4) Sherk, Vivian 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:20.38   X3:30.40  
     1) O'Neal, Molly M 7               2) Davidson, Juliana N 8          
     3) Barry, Caroline 8               4) Cline, Mairen E 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:41.53    1:46.10    7  
     1) Ayres, Charles 8                2) Wester, Luke 8                 
     3) Sims, Grant 8                   4) Jones, Hardin 8                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:00.57    2:03.50  
     1) Kornilov, Kornei S 7            2) Hall, Rocco M 7                
     3) Maynard, Reese A 8              4) Cataldi, Benjamin 8            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:36.12  
     1) Davison, Emmett 7               2) Boothby, Aeden 7               
     3) Brigance, Ben 7                 4) Sweeney, Nicolas 7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:48.64  
     1) Lindgren, Matthew 7             2) Smalley, Nate 8                
     3) Smalley, Nick 8                 4) Roath, Will 8                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:49.53  
     1) Oneill, Tyndale r 6             2) Maynard, Jude E 7              
     3) Robertson, Tyler S 8            4) Dobbins, Corey C 7             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:05.06   X2:54.07  
     1) Matthews, Benjamin R 7          2) Robinson, Sawyer L 8           
     3) Austin, Joshua A 7              4) Mazanis, Nick J 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:51.55    2:49.50    7  
     1) Kent, Hadley 9                  2) Kimball, Madelyn 9             
     3) Banks, Abby 10                  4) Schreiber, Elena 9             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:15.71    3:14.77  
     1) Nelson, Clara E 9               2) Nelson, Ella G 9               
     3) Gindhart, Ella Kate K 9         4) Ham, Abby G 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:22.50   X3:10.50  
     1) Brigance, Cecilia 10            2) Daniel, Caroline 9             
     3) Ludwig, Camila 9                4) Giminez, Isabella 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            4:28.29   X3:50.22  
     1) Smith, Sara 10                  2) Pitchford, Josie 10            
     3) Smalley, Abbie 10               4) Sims, Sophia 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X4:17.44  
     1) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   2) Brooks, AJ J 10                
     3) Snider, Ava 9                   4) Rochowiak, Peyton G 9          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X6:47.50  
     1) Seagroves, Emily 9              2) Walker, Anna Rose R 9          
     3) Wright, Bailey R 10             4) Mauldin, Braelyn J 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:47.35    2:44.70    7  
     1) Taylor, Hayes 9                 2) Hardy, William 10              
     3) Hardy, Benjamin 10              4) Taylor, John Marshall 9        
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:59.88    3:04.26  
     1) Kern, CJ 9                      2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Amos, Dawson E 10              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:25.77   X3:52.65  
     1) Barry, Caleb 10                 2) Lewis, Jackson C 9             
     3) Ham, Jack G 10                  4) Ratz, Max H 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:31.99   X4:26.50  
     1) Cataldi, Daniel 9               2) Oneill, Athan e 10             
     3) Hershbine, Greyson K 9          4) Chalmers, Jason A 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            4:03.26        XDQ  
     1) Davison, Henry 9                2) Green, Luke 10                 
     3) Fogarty, Henry 9                4) Davenport, Davis 9             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.97    2:19.83    7  
     1) Meyer, Macie 12                 2) Daniel, Bella 11               
     3) Ayres, Caroline 12              4) Scales, Amelia 12              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:39.86    2:41.65  
     1) Brewer, Sarah K 11              2) Bukenya, Trish M 12            
     3) Corbett, Alex K 12              4) Hall, Bailey R 11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:31.52   X3:12.27  
     1) Sowash, Riley 11                2) Keith, Atkins E 12             
     3) Schmitz, Laurel 11              4) Herrington, Evelyn 12          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:31.59   X3:25.06  
     1) Harmon, Lillian G 11            2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 12            4) Kern, Yzzy M 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:50.56  
     1) Young, Allison E 11             2) Spires, Hayden L 12            
     3) Davis, Sydney E 12              4) Wright, Cassidy L 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:15.05    2:18.33    7  
     1) Derrick, Andrew 12              2) Lunsford, Judd 12              
     3) Lee, Paul 12                    4) Johnson, Wesley 11             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:33.34    2:27.97  
     1) Guerin, Owen F 11               2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Weglage, Jackson V 11           4) Castillo, Angel H 12           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:38.96   X3:08.44  
     1) McCary, Thad 11                 2) Smith, George 12               
     3) Shadinger, Austin 11            4) Steber, Joseph 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:20.30    2:16.83    7  
     1) Sowash, Lillian 14              2) Scott, Sydney 13               
     3) Houser, Michaela 14             4) McCary, Addie 13               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:19.58    2:22.13  
     1) Quann, Megan M 13               2) Rowell, Emily C 14             
     3) Taylor, Devyn K 14              4) Pierce, Anna H 13              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:43.97   X3:26.59  
     1) Showell, Amber D 13             2) Hicks, MaKayla A 13            
     3) Tucker, Sierra A 13             4) Askew, Izzy R 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:06.48    2:06.46    7  
     1) Kimball, Mason 13               2) Hardy, Samuel 14               
     3) Johnson, Bradford 13            4) Van Beck, Chad 14              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:36.13    2:36.70  
     1) Oneill, Bram j 14               2) Maynard, Gavin 14              
     3) Amos, Andrew J 14               4) Seagroves, Brandon 12          
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:14.02    2:11.58    7  
     1) Griffin, Caitlyn V 15           2) Hoyt, Ashley 15                
     3) Rowell, Chloe I 16              4) Heeney, Nora M 16              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:08.38    2:15.33  
     1) Ferguson, Emily 17              2) Ferguson, Rebecca 17           
     3) Clary, Sydney 15                4) Scales, Ansley 15              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:22.03  
     1) Barrett, Isabella 16            2) Ayres, Anna K 15               
     3) Brooks, Caroline 13             4) Ellett, Tabory 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:49.53    1:48.08    7  
     1) Amos, Carson P 17               2) Amos, Ethan M 16               
     3) Sentell, Jack H 16              4) Worshek, Riley C 17            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:49.23    1:48.25  
     1) Kimball, Myles 15               2) Scott, Spencer 16              
     3) O'Neil, Stephen 16              4) Rogers, Jackson 17             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaps, Vivian              6 GATORS                 27.88      25.51    5  
  2 Lindgren, Charlotte        6 GATORS                 30.87      29.16    3  
  3 Liese, Hannah              6 GATORS                 30.89      29.91    1  
  4 Barry, Kathryn             6 HAMMERHEADS            35.79      36.60  
  5 Rochowiak, Hattie M        5 HAMMERHEADS            40.06      52.60  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sims, Juliette             6 GATORS                 31.76     X25.83  
 -- Ludwig, Cydney             6 GATORS                 33.68     X26.33  
 -- Harris, Emma               6 GATORS                 33.98     X26.70  
 -- Jones, Evelyn              6 GATORS                 34.62     X34.82  
 -- Roath, Vivian              6 GATORS                 43.92     X42.39  
 -- Ford, Litton               5 GATORS                 45.23     X42.76  
 -- Hendrickson, Evy           5 GATORS                 52.14   X1:01.37  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Win                6 GATORS                 29.95      26.64    5  
  2 Oneill, Tyndale r          6 HAMMERHEADS            32.77      30.27    3  
  3 Gallagher, Kingston G      6 HAMMERHEADS            45.50      46.53    1  
  4 Matthews, Thomas H         5 HAMMERHEADS            40.20      48.72  
  5 Sweeney, Lucas             5 GATORS                 44.44      48.81  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sherk, Vance               5 GATORS                 59.69     X49.84  
 -- Craig, Nicholas            6 GATORS                 51.97     X54.36  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            17.78     J17.81    5  
  2 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            17.16     J17.75    3  
  3 Wells, Lane                8 GATORS                 20.96      19.38    1  
  4 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            18.33      19.85  
  5 Wester, Audrey             8 GATORS                 21.10      25.06  
  6 Dunham, Ellie              8 GATORS                 25.11      25.75  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Humphrey-Troupe, Sadie A   8 HAMMERHEADS            24.46     X25.20  
 -- Haley, Elaina              8 GATORS                 32.12     X25.50  
 -- Pittman, Emma              7 HAMMERHEADS            27.53     X26.16  
 -- Sims, Chloe E              8 HAMMERHEADS            27.75     X26.75  
 -- Barry, Caroline            8 HAMMERHEADS            30.19     X31.01  
 -- Shadinger, Isabelle        8 GATORS                 37.74     X31.40  
 -- Davidson, Juliana N        8 HAMMERHEADS            35.91     X33.40  
 -- O'Neal, Molly M            7 HAMMERHEADS            35.75     X39.28  
 -- Cline, Mairen E            8 HAMMERHEADS            56.53     X44.33  
 -- Sherk, Vivian              7 GATORS                 47.05     X47.50  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wester, Luke               8 GATORS                 20.35      20.33    5  
  2 Jones, Hardin              8 GATORS                 23.49      22.82    3  
  3 Sims, Grant                8 GATORS                 27.38      23.47    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            22.94      24.16  
  5 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            25.15      26.59  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            24.96      26.62  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brigance, Ben              7 GATORS                 26.38     X25.31  
 -- Gallagher, Jack M          8 HAMMERHEADS            26.35     X27.16  
 -- Sweeney, Nicolas           7 GATORS                 29.23     X28.56  
 -- Davison, Emmett            7 GATORS                 28.37     X29.07  
 -- Matthews, Benjamin R       7 HAMMERHEADS            26.88     X29.40  
 -- Roath, Will                8 GATORS                 31.25     X30.51  
 -- Smalley, Nick              8 GATORS                 35.07     X31.27  
 -- Robertson, Tyler S         8 HAMMERHEADS            39.43     X34.12  
 -- Dobbins, Corey C           7 HAMMERHEADS            39.75     X34.76  
 -- Maynard, Jude E            7 HAMMERHEADS            35.11     X38.34  
 -- Smalley, Nate              8 GATORS                 36.71     X40.44  
 -- Castillo, Santiago         7 HAMMERHEADS            51.96     X50.76  
 -- Mazanis, Nick J            8 HAMMERHEADS            51.39     X50.97  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 34.86      34.22    5  
  2 Ludwig, Camila             9 GATORS                 36.39      35.06    3  
  3 Kimball, Madelyn           9 GATORS                    NT      37.80    1  
  4 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS            40.76      46.09  
  5 Brooks, AJ J              10 HAMMERHEADS            48.35      49.56  
  6 Nelson, Ella G             9 HAMMERHEADS            48.25      54.70  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Sara               10 GATORS                 42.76     X42.48  
 -- Brigance, Cecilia         10 GATORS                 46.49     X43.84  
 -- Giminez, Isabella         10 GATORS                 47.00     X45.25  
 -- Sims, Sophia              10 GATORS                 47.99     X45.38  
 -- Humphrey-Troupe, Aalycia  10 HAMMERHEADS            48.40     X48.87  
 -- Herrington, Amelia         9 GATORS                 54.40     X51.33  
 -- Pitchford, Josie          10 GATORS                 49.56     X52.63  
 -- Smalley, Abbie            10 GATORS                 50.74     X54.87  
 -- Walker, Anna Rose R        9 HAMMERHEADS            53.25     X58.31  
 -- Herrington, Natalie        9 GATORS               1:02.50     X59.50  
 -- Wright, Bailey R          10 HAMMERHEADS            53.58   X1:04.28  
 -- Rochowiak, Peyton G        9 HAMMERHEADS            51.09   X1:08.26  
 -- Lyon, Kayla                9 HAMMERHEADS          1:16.47   X1:20.06  
 -- Cantrell, Lucy A           9 HAMMERHEADS          1:33.73   X1:36.15  
 -- Seagroves, Emily           9 HAMMERHEADS          1:26.53   X1:37.65  
 -- Mauldin, Braelyn J         9 HAMMERHEADS          1:36.84   X1:57.72  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, William            10 GATORS                 32.56      32.34    5  
  2 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 34.20      33.81    3  
  3 Taylor, Hayes              9 GATORS                 35.99      34.56    1  
  4 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            35.37      35.58  
  5 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            40.09      39.75  
  6 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            40.93      41.47  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hershbine, Greyson K       9 HAMMERHEADS               NT      54.60  
 -- Davison, Henry             9 GATORS                 48.54     X43.93  
 -- Chalmers, Jason A         10 HAMMERHEADS            47.60     X46.19  
 -- Oneill, Athan e           10 HAMMERHEADS            49.60     X46.71  
 -- Davenport, Davis           9 GATORS                 46.35     X47.95  
 -- Benson, Jaxon H           10 HAMMERHEADS            49.94     X50.69  
 -- Johnson, Cody J           10 HAMMERHEADS            51.43     X50.76  
 -- Tomczyk, Nico              9 GATORS                 55.93     X55.31  
 -- Ham, Jack G               10 HAMMERHEADS            51.13     X56.25  
 -- Tucker, Braxton B         10 HAMMERHEADS            53.06     X56.33  
 -- Fogarty, Henry             9 GATORS                 54.36     X57.19  
 -- Cataldi, Daniel            9 HAMMERHEADS            54.83   X1:00.94  
 -- Ratz, Max H                9 HAMMERHEADS            45.95   X1:01.64  
 -- Crutcher, Ckingston L      9 HAMMERHEADS          1:08.76   X1:09.15  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 28.38      28.88    5  
  2 Ayres, Caroline           12 GATORS                 28.68      29.57    3  
  3 Scales, Amelia            12 GATORS                 29.85      30.06    1  
  4 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            32.24      33.81  
  5 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            33.85      34.14  
  6 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            38.50      39.84  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Herrington, Evelyn        12 GATORS                 35.47     X34.21  
 -- Sowash, Riley             11 GATORS                 38.13     X40.39  
 -- Chalmers, Emily C         12 HAMMERHEADS            42.56     X40.59  
 -- Tow, Madelyn              11 HAMMERHEADS            41.78     X42.21  
 -- Davis, Sydney E           12 HAMMERHEADS            43.64     X43.89  
 -- Schmitz, Laurel           11 GATORS                 46.69     X45.63  
 -- Schmidt, Ainsley          11 GATORS                 50.23     X47.51  
 -- Spires, Hayden L          12 HAMMERHEADS            42.94     X47.81  
 -- Young, Allison E          11 HAMMERHEADS            45.41     X49.39  
 -- Carden, Madi              11 HAMMERHEADS            52.64     X49.50  
 -- Kern, Yzzy M              11 HAMMERHEADS            48.94     X51.09  
 -- Wright, Cassidy L         11 HAMMERHEADS            55.13     X57.26  
 -- Stanly, Elora J           11 HAMMERHEADS          1:10.48   X1:07.91  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derrick, Andrew           12 GATORS                 29.29      29.51    5  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            29.97      30.14    3  
  3 Johnson, Wesley           11 GATORS                 29.02      30.53    1  
  4 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            30.34      31.13  
  5 Lee, Paul                 12 GATORS                    NT      33.00  
  6 Tewalt, Sawyer C          11 HAMMERHEADS            35.91      38.47  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, George             12 GATORS                 35.36     X36.07  
 -- Steber, Joseph            11 GATORS                 41.23     X42.03  
 -- McCary, Thad              11 GATORS                 42.71     X42.44  
 -- Amiri, Arya`              11 GATORS                 55.45     X56.39  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          14 GATORS                 27.32      27.50    5  
  2 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            27.94      27.76    3  
  3 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            28.28      29.70    1  
  4 McCary, Addie             13 GATORS                 33.31      33.59  
  5 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            33.22      34.31  
  6 Amiri, Armita             13 GATORS                 40.74      39.63  
 
Event 37  Women 13-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hicks, MaKayla A          13 HAMMERHEADS            41.47     X41.25  
 -- Showell, Amber D          13 HAMMERHEADS            43.87     X46.03  
 
Event 37  Men 13-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Van Beck, Chad            14 GATORS                 30.35     X29.70  
 -- Menzel, Isaac             16 HAMMERHEADS            29.90     X31.06  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             14 GATORS                 25.40      25.70    5  
  2 Johnson, Bradford         13 GATORS                 26.07      26.21    3  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            27.66      28.69    1  
  4 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            28.38      28.84  
  5 Kimball, Mason            13 GATORS                    NT      29.06  
  6 Maynard, Gavin            14 HAMMERHEADS            29.70      31.31  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            29.09      28.00    5  
  2 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            28.78      28.65    3  
  3 Scales, Ansley            15 GATORS                 29.96      29.33    1  
  4 Barrett, Isabella         16 GATORS                 30.86      30.08  
  5 Porter, Greta S           15 HAMMERHEADS            30.78      31.34  
  6 Ferguson, Rebecca         17 GATORS                 31.25      31.78  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            22.76      22.89    5  
  2 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 23.16      23.20    3  
  3 Kimball, Myles            15 GATORS                    NT     J24.40    1  
  4 Rogers, Jackson           17 GATORS                 24.73     J24.41  
  5 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            25.47     J24.29  
  6 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            25.34      25.51  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            25.34      26.16    5  
  2 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            26.78      27.02    3  
  3 Wester, Audrey             8 GATORS                 29.48      30.87    1  
  4 Kornilova, Anna S          8 HAMMERHEADS            28.40      32.62  
  5 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 37.50      33.25  
  6 Dunham, Ellie              8 GATORS                 38.12      37.69  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Charles             8 GATORS                 23.36      22.78    5  
  2 Wester, Luke               8 GATORS                 27.49      26.95    3  
  3 Hall, Rocco M              7 HAMMERHEADS            32.38      33.27    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            33.01      35.33  
  5 Boothby, Aeden             7 GATORS                    NT      39.00  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            38.39      43.97  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            45.03      46.39    5  
  2 Kimball, Madelyn           9 GATORS                 51.65     J51.26    3  
  3 Schreiber, Elena           9 GATORS                 52.55     J51.14    1  
  4 Daniel, Caroline           9 GATORS                 55.36      55.54  
  5 Taylor, Anna               9 HAMMERHEADS            59.76      57.90  
  6 Nelson, Ella G             9 HAMMERHEADS            56.76      58.21  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, William            10 GATORS                 46.50      48.89    5  
  2 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            51.08      53.34    3  
  3 Lewis, Jackson C           9 HAMMERHEADS            58.52      55.60    1  
  4 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            56.27      59.27  
  5 Taylor, John Marshall      9 GATORS               1:03.96    1:02.95  
 -- Green, Luke               10 GATORS               1:04.11         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 37.38      38.87    5  
  2 Daniel, Bella             11 GATORS                 39.63      40.62    3  
  3 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            41.26      40.83    1  
  4 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            42.09      44.57  
  5 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            49.02      50.43  
  6 Keith, Atkins E           12 GATORS                    NT      51.65  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            12 GATORS                 38.48      39.47    5  
  2 Shadinger, Austin         11 GATORS                 44.40      44.21    3  
  3 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            44.22      44.33    1  
  4 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            42.72     J44.65  
  5 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            46.77     J44.63  
  6 Green, Henry              12 GATORS                 47.52      48.37  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            38.45      38.89    5  
  2 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            41.00      41.64    3  
  3 Scott, Sydney             13 GATORS                 41.52     J42.39    1  
  4 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            42.00     J42.29  
  5 Sowash, Lillian           14 GATORS                 43.59      44.41  
  6 Brooks, Caroline          13 GATORS                 46.96      45.47  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             14 GATORS                 37.17      36.26    5  
  2 Kimball, Mason            13 GATORS                 39.71      39.25    3  
  3 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            38.75      39.65    1  
  4 Maynard, Gavin            14 HAMMERHEADS            39.66      40.34  
  5 Fogarty, Owen             13 GATORS                 43.14      42.12  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            37.51      36.95    5  
  2 Ferguson, Emily           17 GATORS                 38.09      37.63    3  
  3 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            39.72      39.62    1  
  4 Scales, Ansley            15 GATORS                 42.93      41.25  
  5 Ayres, Anna K             15 GATORS                 42.86      41.58  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            43.64      43.69  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            15 GATORS                 30.07      29.71    5  
  2 Scott, Spencer            16 GATORS                 31.59      31.26    3  
  3 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            32.69      33.50    1  
  4 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            35.33      33.57  
  5 Rogers, Jackson           17 GATORS                 32.60      34.81  
  6 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            35.50      35.33  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:19.09    1:25.32    7  
     1) Wester, Luke M8                 2) Wester, Audrey W8              
     3) Wells, Lane W8                  4) Ayres, Charles M8              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:22.85    1:28.38  
     1) Hall, Sulli M W8                2) Maynard, Reese A M8            
     3) Kornilov, Kornei S M7           4) Oneill, Fanny l W8             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:03.03   X2:00.97  
     1) Roath, Will M8                  2) Boothby, Aeden M7              
     3) Haley, Elaina W8                4) Pitchford, Madeleine W8        
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:41.56   X2:16.00  
     1) Kornilova, Anna S W8            2) Gallagher, Kingston G M6       
     3) Castillo, Santiago M7           4) Phillips, Evie W8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:22.39   X2:38.85  
     1) Sherk, Vivian W7                2) Sweeney, Nicolas M7            
     3) Davison, Emmett M7              4) Shadinger, Isabelle W8         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       1:45.22        XDQ  
     1) Matthews, Benjamin R M7         2) Pittman, Emma W7               
     3) Gallagher, Jack M M8            4) Humphrey-Troupe, Sadie A W8    
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:17.09    2:20.01    7  
     1) Hardy, Benjamin M10             2) Banks, Abby W10                
     3) Schreiber, Elena W9             4) Hardy, William M10             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:30.79    2:40.70  
     1) Gindhart, Ella Kate K W9        2) Amos, Dawson E M10             
     3) Kern, CJ M9                     4) Ham, Abby G W10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:19.25   X3:25.57  
     1) Ratz, Max H M9                  2) Snider, Ava W9                 
     3) Nelson, Clara E W9              4) Tucker, Braxton B M10          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:18.26   X3:26.44  
     1) Sims, Sophia W10                2) Fogarty, Henry M9              
     3) Pitchford, Josie W10            4) Davenport, Davis M9            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:26.78  
     1) Davison, Henry M9               2) Herrington, Natalie W9         
     3) Herrington, Amelia W9           4) Green, Luke M10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:31.57   X4:51.69  
     1) Benson, Jaxon H M10             2) Cantrell, Lucy A W9            
     3) Johnson, Cody J M10             4) Lyon, Kayla W9                 
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.71    2:00.52    7  
     1) Lunsford, Judd M12              2) Ayres, Caroline W12            
     3) Derrick, Andrew M12             4) Meyer, Macie W12               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:06.41    2:10.64  
     1) Castillo, Angel H M12           2) Bukenya, Trish M W12           
     3) Corbett, Alex K W12             4) Guerin, Owen F M11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:27.75  
     1) Green, Henry M12                2) Herrington, Evelyn W12         
     3) Keith, Atkins E W12             4) Shadinger, Austin M11          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:37.09   X2:38.39  
     1) Oneill, Grattan f M12           2) Chalmers, Emily C W12          
     3) Tow, Madelyn W11                4) Tewalt, Sawyer C M11           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:59.17   X3:12.58  
     1) Sowash, Riley W11               2) Amiri, Arya` M11               
     3) Schmidt, Ainsley W11            4) McCary, Thad M11               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:34.64   X3:35.94  
     1) Stanly, Elora J W11             2) Seagroves, Brandon M12         
     3) Weglage, Jackson V M11          4) Carden, Madi W11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:52.10    1:51.77    7  
     1) Johnson, Bradford M13           2) McCary, Addie W13              
     3) Houser, Michaela W14            4) Hardy, Samuel M14              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.25    1:54.40  
     1) Taylor, Devyn K W14             2) Oneill, Bram j M14             
     3) Pierce, Anna H W13              4) Amos, Andrew J M14             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:14.52   X2:15.37  
     1) McManus, Wright M13             2) Scott, Sydney W13              
     3) Brooks, Caroline W13            4) Van Beck, Chad M14             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:19.53  
     1) Sowash, Lillian W14             2) Krasnow, Simon M14             
     3) Amiri, Armita W13               4) Kimball, Mason M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:44.66    1:44.02    7  
     1) Amos, Carson P M17              2) Griffin, Caitlyn V W15         
     3) Hoyt, Ashley W15                4) Worshek, Riley C M17           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    1:45.63  
     1) Kimball, Myles M15              2) Scales, Ansley W15             
     3) Ferguson, Emily W17             4) O'Neil, Stephen M16            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:52.44   X1:54.39  
     1) Sentell, Jack H M16             2) Rowell, Chloe I W16            
     3) Porter, Greta S W15             4) Oneill, Hudson p M15           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:59.36   X1:55.52  
     1) Ferguson, Rebecca W17           2) Barrett, Isabella W16          
     3) Scott, Spencer M16              4) Ziegler, William M15           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:56.81   X1:58.22  
     1) Hardy, Jackson M16              2) Ayres, Anna K W15              
     3) Rogers, Jackson M17             4) Ellett, Tabory W15             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:02.02   X2:07.25  
     1) Menzel, Isaac M16               2) Askew, Izzy R W13              
     3) Heeney, Nora M W16              4) Amos, Ethan M M16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            23.53      24.21    5  
  2 Wells, Lane                8 GATORS                 30.03      24.93    3  
  3 Kornilova, Anna S          8 HAMMERHEADS            27.06      29.22    1  
  4 Wester, Audrey             8 GATORS                 32.38      29.84  
  5 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 30.38      30.84  
  6 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            28.01      33.47  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Charles             8 GATORS                 20.23      21.09    5  
  2 Hall, Rocco M              7 HAMMERHEADS            30.25     J32.45    3  
  3 Wester, Luke               8 GATORS                 26.83     J32.27    1  
  4 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            38.82      34.81  
  5 Robinson, Sawyer L         8 HAMMERHEADS            45.51      36.53  
  6 Lindgren, Matthew          7 GATORS                 37.11      36.71  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 40.62      40.32    5  
  2 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            41.65      42.34    3  
  3 Kent, Hadley               9 GATORS                 42.98      43.09    1  
  4 Daniel, Caroline           9 GATORS                 44.77      45.72  
  5 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS            50.83      53.97  
  6 Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS            56.69      58.97  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 41.63      41.19    5  
  2 Hardy, William            10 GATORS                 42.51      42.59    3  
  3 Taylor, Hayes              9 GATORS                 40.80      42.97    1  
  4 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            41.88      44.35  
  5 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            50.57      51.97  
  6 Barry, Caleb              10 HAMMERHEADS            53.47      52.47  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              12 GATORS                 32.99      34.00    5  
  2 Ayres, Caroline           12 GATORS                 34.88      35.47    3  
  3 Scales, Amelia            12 GATORS                 35.59      35.75    1  
  4 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            42.64      44.02  
  5 Taylor, Ellie S           11 HAMMERHEADS            55.02      54.52  
  6 Harmon, Lillian G         11 HAMMERHEADS            56.47      57.41  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            12 GATORS                 32.21      32.19    5  
  2 Derrick, Andrew           12 GATORS                 32.75      40.10    3  
  3 Johnson, Wesley           11 GATORS                 37.69      41.10    1  
  4 Weglage, Jackson V        11 HAMMERHEADS            41.10      45.31  
  5 Tewalt, Sawyer C          11 HAMMERHEADS            45.85      48.21  
  6 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            51.75      50.68  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowash, Lillian           14 GATORS                 35.43      35.10    5  
  2 Houser, Michaela          14 GATORS                 35.44      35.96    3  
  3 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            39.09      39.63    1  
  4 Brooks, Caroline          13 GATORS                    NT      42.88  
  5 Askew, Izzy R             13 HAMMERHEADS               NT      50.09  
  6 Tucker, Sierra A          13 HAMMERHEADS            55.00      54.51  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Mason            13 GATORS                 31.59      31.03    5  
  2 Johnson, Bradford         13 GATORS                 30.97      32.01    3  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.97      32.53    1  
  4 Krasnow, Simon            14 GATORS                 59.26      55.56  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           17 GATORS                 32.94      32.89    5  
  2 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            35.06      34.70    3  
  3 Ferguson, Rebecca         17 GATORS                 36.74      35.56    1  
  4 Porter, Greta S           15 HAMMERHEADS            38.26      37.35  
  5 Clary, Sydney             15 GATORS                 38.07      38.07  
  6 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            38.08      41.27  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 27.95     J27.31    5  
  2 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            27.25     J27.28    3  
  3 Kimball, Myles            15 GATORS                 27.99      27.59    1  
  4 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            28.00      29.16  
  5 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            31.02      31.25  
  6 Rogers, Jackson           17 GATORS                 30.66      31.69  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            23.37      22.19    5  
  2 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            22.15      22.53    3  
  3 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            22.21      24.08    1  
  4 Wells, Lane                8 GATORS                 29.35      25.90  
  5 Pitchford, Madeleine       8 GATORS                 32.14      29.12  
  6 Dunham, Ellie              8 GATORS                 31.44      30.40  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Charles             8 GATORS                 21.80      20.69    5  
  2 Sims, Grant                8 GATORS                 30.32      30.47    3  
  3 Austin, Joshua A           7 HAMMERHEADS            42.94      39.00    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            36.82      40.91  
  5 Jones, Hardin              8 GATORS                 37.46      42.25  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            34.40      42.39  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Abby               10 GATORS                 41.45      38.87    5  
  2 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            41.50      40.38    3  
  3 Ludwig, Camila             9 GATORS                 46.93      40.81    1  
  4 Kent, Hadley               9 GATORS                 45.13      43.39  
  5 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS          1:02.56    1:03.75  
  6 Snider, Ava                9 HAMMERHEADS               NT    1:05.65  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           10 GATORS                 39.59      40.01    5  
  2 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            46.83      44.95    3  
  3 Green, Luke               10 GATORS                 53.04      47.76    1  
  4 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            46.19      50.00  
  5 Taylor, Hayes              9 GATORS                 53.87      51.22  
  6 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            58.47      59.25  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scales, Amelia            12 GATORS                 33.50      33.32    5  
  2 Ayres, Caroline           12 GATORS                 32.50      33.47    3  
  3 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            37.45     J39.25    1  
  4 Daniel, Bella             11 GATORS                 37.30     J39.16  
  5 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            39.80      40.08  
  6 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            46.38      49.47  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            12 GATORS                 32.80      32.87    5  
  2 Johnson, Wesley           11 GATORS                 33.18      32.90    3  
  3 Lee, Paul                 12 GATORS                 34.80      34.03    1  
  4 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            36.01      36.52  
  5 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            39.69      40.31  
  6 Weglage, Jackson V        11 HAMMERHEADS            43.31      43.10  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          14 GATORS                 30.41      30.78    5  
  2 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            31.21      31.94    3  
  3 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            33.31      34.53    1  
  4 Sowash, Lillian           14 GATORS                 36.50      35.66  
  5 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            39.64      40.12  
  6 McCary, Addie             13 GATORS                 40.42      42.68  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         13 GATORS                 27.37      27.64    5  
  2 Hardy, Samuel             14 GATORS                 29.58      29.47    3  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.44      34.06    1  
  4 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            33.51      34.90  
  5 McManus, Wright           13 GATORS                 40.17      36.41  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           17 GATORS                 30.86      31.15    5  
  2 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            31.15      31.25    3  
  3 Scales, Ansley            15 GATORS                 33.52      32.75    1  
  4 Clary, Sydney             15 GATORS                 35.11      33.91  
  5 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            34.36      35.08  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            37.38      38.37  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            25.02      24.95    5  
  2 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            26.75      26.40    3  
  3 O'Neil, Stephen           16 GATORS                 26.19      26.57    1  
  4 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            26.83      27.29  
  5 Ziegler, William          15 GATORS                 28.13      28.07  
  6 Hardy, Jackson            16 GATORS                 28.91      29.21  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:17.04    1:19.70    7  
     1) Hall, Sulli M 8                 2) Kornilova, Anna S 8            
     3) Brewer, Bella E 8               4) Oneill, Fanny l 8              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:35.69    1:41.01  
     1) Pitchford, Madeleine 8          2) Wester, Audrey 8               
     3) Dunham, Ellie 8                 4) Wells, Lane 8                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:49.93   X1:55.90  
     1) Pittman, Emma 7                 2) Barry, Caroline 8              
     3) Sims, Chloe E 8                 4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:27.51   X2:41.72  
     1) Barry, Kathryn 6                2) Rochowiak, Hattie M 5          
     3) Davidson, Juliana N 8           4) O'Neal, Molly M 7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:28.67   X2:46.02  
     1) Sherk, Vivian 7                 2) Sims, Juliette 6               
     3) Shadinger, Isabelle 8           4) Haley, Elaina 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:27.90    1:28.88    7  
     1) Wester, Luke 8                  2) Sims, Grant 8                  
     3) Jones, Hardin 8                 4) Ayres, Charles 8               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:38.49    1:41.75  
     1) Maynard, Reese A 8              2) Hall, Rocco M 7                
     3) Cataldi, Benjamin 8             4) Kornilov, Kornei S 7           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:58.60   X1:57.09  
     1) Brigance, Ben 7                 2) Boothby, Aeden 7               
     3) Davison, Emmett 7               4) Lindgren, Matthew 7            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:02.75   X2:05.31  
     1) Matthews, Thomas H 5            2) Austin, Joshua A 7             
     3) Matthews, Benjamin R 7          4) Gallagher, Jack M 8            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:12.26   X2:22.97  
     1) Smalley, Nate 8                 2) Roath, Will 8                  
     3) Sweeney, Nicolas 7              4) Smalley, Nick 8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:22.86   X2:28.93  
     1) Maynard, Jude E 7               2) Robertson, Tyler S 8           
     3) Robinson, Sawyer L 8            4) Oneill, Tyndale r 6            
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:24.85    2:29.77    7  
     1) Schreiber, Elena 9              2) Kent, Hadley 9                 
     3) Ludwig, Camila 9                4) Banks, Abby 10                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:51.93    3:06.65  
     1) Gindhart, Ella Kate K 9         2) Brooks, AJ J 10                
     3) Ham, Abby G 10                  4) Nelson, Ella G 9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:48.87  
     1) Brigance, Cecilia 10            2) Kimball, Madelyn 9             
     3) Smith, Sara 10                  4) Daniel, Caroline 9             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:35.63   X3:30.56  
     1) Herrington, Amelia 9            2) Herrington, Natalie 9          
     3) Smalley, Abbie 10               4) Giminez, Isabella 10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:26.32   X4:03.22  
     1) Wright, Bailey R 10             2) Walker, Anna Rose R 9          
     3) Rochowiak, Peyton G 9           4) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       5:17.30   X5:43.25  
     1) Taylor, Anna 9                  2) Seagroves, Emily 9             
     3) Lyon, Kayla 9                   4) Cantrell, Lucy A 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:23.21    2:32.52    7  
     1) Hardy, Benjamin 10              2) Taylor, John Marshall 9        
     3) Taylor, Hayes 9                 4) Hardy, William 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:18.46  
     1) Davison, Henry 9                2) Green, Luke 10                 
     3) Fogarty, Henry 9                4) Davenport, Davis 9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:22.10   X3:33.32  
     1) Benson, Jaxon H 10              2) Johnson, Cody J 10             
     3) Ham, Jack G 10                  4) Oneill, Athan e 10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:25.58   X3:37.06  
     1) Tucker, Braxton B 10            2) O'Neal, Sutton L 10            
     3) Barry, Caleb 10                 4) Cataldi, Daniel 9              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:39.15         DQ  
     1) Amos, Dawson E 10               2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Kern, CJ 9                     
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.62    2:04.44    7  
     1) Meyer, Macie 12                 2) Daniel, Bella 11               
     3) Scales, Amelia 12               4) Ayres, Caroline 12             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:25.50    2:31.32  
     1) Bukenya, Trish M 12             2) Brewer, Sarah K 11             
     3) Hall, Bailey R 11               4) Corbett, Alex K 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:48.99   X2:53.14  
     1) Schmitz, Laurel 11              2) Keith, Atkins E 12             
     3) Schmidt, Ainsley 11             4) Herrington, Evelyn 12          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:57.33   X2:59.06  
     1) Tow, Madelyn 11                 2) Carden, Madi 11                
     3) Taylor, Ellie S 11              4) Harmon, Lillian G 11           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:00.93   X3:24.00  
     1) Davis, Sydney E 12              2) Kern, Yzzy M 11                
     3) Young, Allison E 11             4) Spires, Hayden L 12            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:04.43    2:08.19    7  
     1) Lunsford, Judd 12               2) Shadinger, Austin 11           
     3) Derrick, Andrew 12              4) Johnson, Wesley 11             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:13.06    2:21.47  
     1) Castillo, Angel H 12            2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Tewalt, Sawyer C 11             4) Guerin, Owen F 11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:31.93  
     1) Smith, George 12                2)                                
     3) McCary, Thad 11                 4) Lee, Paul 12                   
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:02.41  
     1) Amiri, Arya` 11                 2) Green, Henry 12                
     3) Steber, Joseph 11               4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:03.32    2:05.83    7  
     1) Pierce, Anna H 13               2) Rowell, Emily C 14             
     3) Quann, Megan M 13               4) Taylor, Devyn K 14             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:09.04    2:07.40  
     1) McCary, Addie 13                2) Brooks, Caroline 13            
     3) Sowash, Lillian 14              4) Houser, Michaela 14            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:38.78   X2:53.14  
     1) Tucker, Sierra A 13             2) Showell, Amber D 13            
     3) Hicks, MaKayla A 13             4) Askew, Izzy R 13               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    1:54.07    7  
     1) Johnson, Bradford 13            2) Van Beck, Chad 14              
     3) Kimball, Mason 13               4) Hardy, Samuel 14               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:08.63    2:10.40  
     1) Oneill, Bram j 14               2) Weglage, Jackson V 11          
     3) Maynard, Gavin 14               4) Amos, Andrew J 14              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:22.21  
     1) Fogarty, Owen 13                2) McManus, Wright 13             
     3) Krasnow, Simon 14               4)                                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:01.22    1:59.44    7  
     1) Scales, Ansley 15               2) Ferguson, Rebecca 17           
     3) Clary, Sydney 15                4) Ferguson, Emily 17             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:00.47   J1:59.44  
     1) Griffin, Caitlyn V 15           2) Rowell, Chloe I 16             
     3) Heeney, Nora M 16               4) Hoyt, Ashley 15                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:13.37   X2:06.17  
     1) Barrett, Isabella 16            2) Ellett, Tabory 15              
     3) Ayres, Anna K 15                4) Scott, Sydney 13               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:37.59    1:36.44    7  
     1) Amos, Carson P 17               2) Sentell, Jack H 16             
     3) Oneill, Hudson p 15             4) Worshek, Riley C 17            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    1:37.59  
     1) Kimball, Myles 15               2) Rogers, Jackson 17             
     3) Hardy, Jackson 16               4) O'Neil, Stephen 16             
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hladky, Cami              20 GATORS                    NT     X23.46  
 -- Snoddy, Carolyn           26 GATORS                 23.72     X23.58  
 -- Zirnstein, Nathan         22 GATORS                 23.61     X24.12  
 -- Matus, Laura B            19 GATORS                 26.86     X25.34  
 -- Roth, Anna R              18 GATORS                    NT     X31.18  
 -- Hopkins, Martin           20 GATORS                 29.27     X31.88  
 -- Saft, Eleanor             21 GATORS                 42.49     X46.12  
 -- Mohlere, Sarah            19 GATORS                 52.84     X51.57  
 -- Hulgan, Zack              24 GATORS                 51.06     X54.45  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org