Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/6/2019 03:14 PM
                     2019 RCSL MCSTvsJVRA-Yards - 6/5/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:29.72    1:31.40    7  
     1) Kornilova, Anna S 8             2) Brewer, Bella E 8              
     3) Oneill, Fanny l 8               4) Hall, Sulli M 8                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:54.11    1:36.40  
     1) Crawford, Cydney 8              2) Powell, Charlotte 8            
     3) Taylor, Mary 8                  4) Duckett, Caeli 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:58.11   X2:12.81  
     1) Johnson, Anne Butler 7          2) Steele, Scarlett 7             
     3) Spier, Sophie 7                 4) Penter, Raelyn 7               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:17.68   X2:31.50  
     1) Humphrey-Troupe, Samantha N 6   2) Phillips, Evie 8               
     3) Barry, Caroline 8               4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:10.59   X2:52.14  
     1) O'Neal, Molly M 7               2) Davidson, Juliana N 8          
     3) Barry, Kathryn 6                4) Pittman, Emma 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:39.27    1:33.97    7  
     1) Cole, Fisher 8                  2) Cochran, Graham 8              
     3) Bedsole, Drew 8                 4) Sharpe, Ian 8                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:07.82    2:02.21  
     1) Austin, Joshua A 7              2) Hall, Rocco M 6                
     3) Maynard, Reese A 8              4) Kornilov, Kornei S 7           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:43.15   X2:25.41  
     1) Durham, Wyatt 8                 2) Cochran, Carter 7              
     3) Utley, Carson 7                 4) Blackwell, Berkeley 7          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:38.77   X2:31.62  
     1) Andreani, Reed J 6              2) Robinson, Sawyer L 8           
     3) Bradford, Gregory P 8           4) Cataldi, Benjamin 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:34.72  
     1) Oneill, Tyndale r 6             2) Gallagher, Jack M 8            
     3) Robertson, Tyler S 8            4) Bradford, Deegan B 8           
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:50.87    2:45.15    7  
     1) Spink, Allie 9                  2) Troyer, Matilda 10             
     3) Amos, Lola 9                    4) Wade, Jenna Beth 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:13.06    3:12.02  
     1) Nelson, Clara E 9               2) Gindhart, Ella Kate K 9        
     3) Andreani, Alyssa G 10           4) Nelson, Ella G 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:18.88   X2:48.02  
     1) Cole, Campbell 10               2) Johnson, Reese 10              
     3) Parsons, Alexa 10               4) Watkins, Mae 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:49.37   X3:27.52  
     1) Holbrook, Layne 9               2) Mullins, Skylar 10             
     3) Newby, Caroline 10              4) Cole, Elin 9                   
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:17.56   X4:19.82  
     1) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   2) Taylor, Anna 9                 
     3) Rochowiak, Peyton G 9           4) Brooks, AJ J 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       5:31.63   X5:31.82  
     1) Snider, Ava 9                   2) Walker, Anna Rose R 9          
     3) Cantrell, Lucy A 9              4) Wright, Bailey R 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:04.58    2:57.39    7  
     1) Kern, CJ 9                      2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Amos, Dawson E 10              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             3:29.89    3:04.22  
     1) Utley, Chase 9                  2) Cochran, Brooks 10             
     3) Webb, Zack 10                   4) Penter, Colton 10              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:56.20   X3:58.75  
     1) Barry, Caleb 10                 2) Johnson, Cody J 10             
     3) Lewis, Jackson C 9              4) Ratz, Max H 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:27.68   X4:07.66  
     1) Hershbine, Greyson K 9          2) Oneill, Athan e 10             
     3) O'Neal, Sutton L 10             4) Chalmers, Jason A 10           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:21.56    2:24.21    7  
     1) King, Betsy 12                  2) Tao, Madeline 12               
     3) Thomas, Katherine 11            4) Amos, Fin 11                   
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:51.37    2:43.38  
     1) Brewer, Sarah K 11              2) Corbett, Alex K 12             
     3) Hall, Bailey R 11               4) Adams, Claire 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:47.11   X2:34.08  
     1) Still, Abigail 12               2) Cost, Emma Kate 11             
     3) Duckett, Claire 12              4) Crawford, Jacey 11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:22.08   X3:06.78  
     1) Sharpe, Julia 12                2) Spink, Caitlyn 11              
     3) Anderson, Ellie 11              4) Hess, Hatten 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:25.65   X3:25.94  
     1) Harmon, Lillian G 11            2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 11            4) Tow, Madelyn 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:19.76   X4:00.69  
     1) Young, Allison E 11             2) Kern, Yzzy M 11                
     3) Spires, Hayden L 12             4) Allen, Kelynn J 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:24.61    2:20.38    7  
     1) Wade, Maverick 12               2) Patz, Micah 11                 
     3) Bedsole, Luke 12                4) Troyer, Jacob 11               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:29.65    2:30.44  
     1) Guerin, Owen F 11               2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Ham, Luke H 12                  4) Castillo, Angel H 12           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:02.98   X2:48.46  
     1) Paulus, Jensen 11               2) Patz, Isaac 11                 
     3) Parilli, Tony 11                4) Pugh, Benjamin 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:09.12    2:06.75    7  
     1) King, Mary Foster 14            2) Amos, Haynes 13                
     3) Kalange, Sydney 14              4) Kowalczyk, Angela 13           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:36.92    2:30.34  
     1) Quann, Megan M 13               2) Rowell, Emily C 14             
     3) Pierce, Anna H 13               4) Hicks, MaKayla A 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:04.69    1:59.19    7  
     1) Byrd, Will 14                   2) Berkey, Chase 14               
     3) Thomas, James-Hale 14           4) Neville, Will 13               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:36.06         DQ  
     1) Welcome, Jermaine L 13          2) Oneill, Bram j 14              
     3) Amos, Andrew J 14               4) Weglage, Jackson V 11          
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'                  NT    2:00.06    7  
     1) Shepherd, Anna 16               2) Hamilton, Rebekah 16           
     3) Eichstaedt, Emily 17            4) Patz, Callie 17                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:12.38    2:11.45  
     1) Griffin, Caitlyn V 15           2) Hoyt, Ashley 15                
     3) Rowell, Chloe I 16              4) Heeney, Nora M 16              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:44.39    1:47.26    7  
     1) Amos, Carson P 17               2) Pierce, Thomas J 16            
     3) Worshek, Riley C 17             4) Oneill, Hudson p 15            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'                  NT    2:00.34  
     1) Bedsole, Chris 15               2) Tao, Matthew 17                
     3) Barraza, Chris 16               4) Watkins, Thomas 13             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey-Troupe, Samanth   6 HAMMERHEADS            31.37      27.88    5  
  2 Powell, Farris             6 JVRA-US                34.13      28.97    3  
  3 Spink, Lily                6 JVRA-US                36.14      31.82    1  
  4 Barry, Kathryn             6 HAMMERHEADS            44.82      39.34  
  5 Rochowiak, Hattie M        5 HAMMERHEADS            40.06      43.68  
  6 Matheny, Clara             5 JVRA-US                40.06    1:08.72  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Durham, Riley              5 JVRA-US              1:08.60     X42.38  
 -- Niemitz, Riley             6 JVRA-US                51.19     X44.01  
 -- Bates, Caroline A          6 HAMMERHEADS            58.00     X50.87  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Cade             6 JVRA-US                30.94      23.03    5  
  2 Troyer, William            6 JVRA-US                27.59      25.78    3  
  3 Andreani, Reed J           6 HAMMERHEADS            26.59      26.03    1  
  4 Hall, Rocco M              6 HAMMERHEADS            27.25      28.84  
  5 O'Connor, Liam             6 JVRA-US                37.38      35.51  
  6 Oneill, Tyndale r          6 HAMMERHEADS            32.77      36.52  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cole, Tucker               4 JVRA-US              1:02.32     X35.87  
 -- Matheny, James             6 JVRA-US                52.41     X38.38  
 -- Matthews, Thomas H         5 HAMMERHEADS            48.21     X40.20  
 -- Gallagher, Kingston G      6 HAMMERHEADS            58.26     X48.81  
 -- Taylor, John               6 JVRA-US              1:11.27     X54.14  
 -- Blackwell, Hudson          4 JVRA-US              1:05.02     X57.63  
 -- Cost, Jack                 5 JVRA-US                   NT   X1:14.57  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            18.06      17.78    5  
  2 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            17.85      18.50    3  
  3 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            18.33      19.45    1  
  4 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                21.07      20.83  
  5 Duckett, Caeli             8 JVRA-US                21.58      22.41  
  6 Johnson, Anne Butler       7 JVRA-US                26.71      26.07  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Humphrey-Troupe, Sadie A   8 HAMMERHEADS            25.19     X26.44  
 -- Pittman, Emma              7 HAMMERHEADS            30.32     X27.53  
 -- Steele, Scarlett           7 JVRA-US                   NT     X27.75  
 -- Barry, Caroline            8 HAMMERHEADS            38.02     X35.06  
 -- Penter, Raelyn             7 JVRA-US                42.38     X35.26  
 -- Davidson, Juliana N        8 HAMMERHEADS            54.88     X35.91  
 -- O'Neal, Molly M            7 HAMMERHEADS            35.75     X36.70  
 -- Draine, Sophia C           8 HAMMERHEADS            45.33     X40.75  
 -- Segrest, Olivia            7 JVRA-US              1:57.31     X50.33  
 -- Segrest, Charlotte         7 JVRA-US                55.09     X52.14  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                17.96      17.56    5  
  2 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                20.44      19.39    3  
  3 Cole, Fisher               8 JVRA-US                22.22      19.53    1  
  4 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            22.94      25.51  
  5 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            27.20      26.38  
  6 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            24.96      26.62  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Connor            7 JVRA-US                29.36     X25.32  
 -- Gallagher, Jack M          8 HAMMERHEADS            28.07     X26.64  
 -- Durham, Wyatt              8 JVRA-US                37.58     X28.06  
 -- Matthews, Benjamin R       7 HAMMERHEADS            35.22     X31.08  
 -- Bradford, Deegan B         8 HAMMERHEADS            33.56     X31.88  
 -- Webb, Nehemiah             8 JVRA-US              1:01.10     X35.20  
 -- Maynard, Jude E            7 HAMMERHEADS            41.52     X37.53  
 -- Dobbins, Corey C           7 HAMMERHEADS            42.78     X39.75  
 -- Blackwell, Berkeley        7 JVRA-US                43.63     X41.81  
 -- Mann, Samson               8 JVRA-US              1:37.47     X45.57  
 -- Durham, Tucker             7 JVRA-US                57.32     X46.84  
 -- Robertson, Tyler S         8 HAMMERHEADS            46.33     X47.96  
 -- Castillo, Santiago         7 HAMMERHEADS            55.27     X52.59  
 -- Mazanis, Nick J            8 HAMMERHEADS               NT     X52.88  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa G        10 HAMMERHEADS            34.40      34.08    5  
  2 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                35.53      35.26    3  
  3 Amos, Lola                 9 JVRA-US                35.08      35.88    1  
  4 Watkins, Mae              10 JVRA-US                39.00      37.38  
  5 Humphrey-Troupe, Aalycia  10 HAMMERHEADS            48.40      51.09  
  6 Nelson, Ella G             9 HAMMERHEADS            48.25      54.06  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Holbrook, Layne            9 JVRA-US                41.68     X43.44  
 -- Steele, Sela               9 JVRA-US                53.71     X46.94  
 -- Smith, Katie Bird          9 JVRA-US              1:02.87     X47.96  
 -- Newby, Caroline           10 JVRA-US                49.70     X48.64  
 -- Cole, Elin                 9 JVRA-US                   NT     X49.13  
 -- Brooks, AJ J              10 HAMMERHEADS            51.35     X49.90  
 -- Patton, Kailyn            10 JVRA-US                54.10     X50.09  
 -- Matheny, Olivia            9 JVRA-US              1:02.43     X50.87  
 -- Walker, Anna Rose R        9 HAMMERHEADS            53.95     X53.25  
 -- Wright, Bailey R          10 HAMMERHEADS            53.58     X55.90  
 -- Snider, Ava                9 HAMMERHEADS            51.90     X57.06  
 -- Rochowiak, Peyton G        9 HAMMERHEADS            56.43     X57.94  
 -- Persaud, Maya              9 JVRA-US              1:02.16   X1:02.78  
 -- Taylor, Anna               9 HAMMERHEADS          1:00.57   X1:04.37  
 -- Lyon, Kayla                9 HAMMERHEADS          1:16.47   X1:19.69  
 -- Seagroves, Emily           9 HAMMERHEADS          1:53.44   X1:26.53  
 -- Jamison, Aubrielle (Aubr   9 HAMMERHEADS          2:03.76   X1:44.62  
 -- Cantrell, Lucy A           9 HAMMERHEADS          1:50.41   X1:45.94  
 -- Mauldin, Braelyn J         9 HAMMERHEADS          1:40.96   X2:07.06  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            35.37      36.47    5  
  2 Parilli, Paul             10 JVRA-US                48.33      40.52    3  
  3 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            42.27      40.93    1  
  4 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            41.52      41.09  
  5 Kruse, Griffin             9 JVRA-US                45.20      41.20  
  6 Utley, Chase               9 JVRA-US                52.32      43.15  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crutcher, Ckingston L      9 HAMMERHEADS               NT    1:17.77  
 -- Price, Lawson              9 JVRA-US                   NT     X46.33  
 -- Ratz, Max H                9 HAMMERHEADS            45.95     X47.12  
 -- O'Neal, Sutton L          10 HAMMERHEADS            50.78     X49.07  
 -- Barry, Caleb              10 HAMMERHEADS            48.62     X49.31  
 -- Chalmers, Jason A         10 HAMMERHEADS            48.03     X50.22  
 -- Williams, Luke M           9 HAMMERHEADS            50.72     X51.19  
 -- Oneill, Athan e           10 HAMMERHEADS            49.60     X52.37  
 -- Tucker, Braxton B         10 HAMMERHEADS            53.15     X53.53  
 -- Kowalczyk, Jonathan        9 JVRA-US              1:06.50     X55.41  
 -- Cataldi, Daniel            9 HAMMERHEADS          1:23.26     X56.75  
 -- Mann, Tristan             10 JVRA-US              1:06.33     X58.27  
 -- Lewis, Jackson C           9 HAMMERHEADS            54.97     X59.06  
 -- Hershbine, Greyson K       9 HAMMERHEADS          1:02.03   X1:03.37  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Betsy               12 JVRA-US                30.00      28.63    5  
  2 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                32.90      31.87    3  
  3 Amos, Fin                 11 JVRA-US                32.88      32.78    1  
  4 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            36.71      33.31  
  5 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            38.50      40.81  
  6 Adams, Claire             12 HAMMERHEADS            36.96      41.32  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Ellie           11 JVRA-US                35.50     X34.22  
 -- Crawford, Jacey           11 JVRA-US                39.02     X38.01  
 -- Sharpe, Julia             12 JVRA-US                39.82     X38.27  
 -- Spink, Caitlyn            11 JVRA-US                41.09     X39.15  
 -- Tow, Madelyn              11 HAMMERHEADS            41.78     X42.31  
 -- Spires, Hayden L          12 HAMMERHEADS            44.88     X42.94  
 -- Hess, Hatten              11 JVRA-US                44.51     X44.22  
 -- Davis, Sydney E           12 HAMMERHEADS               NT     X49.41  
 -- Carden, Madi              11 HAMMERHEADS            57.95     X52.64  
 -- Kern, Yzzy M              11 HAMMERHEADS            56.02     X53.87  
 -- Young, Allison E          11 HAMMERHEADS            53.03     X54.64  
 -- Wright, Cassidy L         11 HAMMERHEADS          1:06.41     X55.13  
 -- Allen, Kelynn J           11 HAMMERHEADS            53.88     X56.57  
 -- Stanly, Elora J           11 HAMMERHEADS          1:39.34   X1:29.72  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            29.97      30.69    5  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            30.34      31.88    3  
  3 Patz, Micah               11 JVRA-US                32.70      33.58    1  
  4 Tewalt, Sawyer C          11 HAMMERHEADS            38.89      35.91  
  5 Pugh, Benjamin            11 JVRA-US                38.53      38.43  
  6 Paulus, Jensen            11 JVRA-US                42.90      45.44  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Seagroves, Brandon        12 HAMMERHEADS            59.27     X53.34  
 -- Knight, Quay E            11 HAMMERHEADS               NT     X59.86  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              13 JVRA-US                28.50      28.00    5  
  2 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            28.53      28.28    3  
  3 King, Mary Foster         14 JVRA-US                28.00      28.41    1  
  4 Cost, Caroline            14 JVRA-US                30.00      31.20  
  5 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            33.78      33.22  
  6 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            34.47      33.89  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Allen, Madi B             14 HAMMERHEADS            52.44     X47.47  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                28.30      26.91    5  
  2 Neville, Will             13 JVRA-US                28.00     J28.44    3  
  3 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            29.18     J28.38    1  
  4 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            29.15      28.47  
  5 Kruse, Tanner             13 JVRA-US                31.21      31.28  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            34.03      33.34  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Callie              17 JVRA-US                27.00      26.78    5  
  2 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                27.40      26.89    3  
  3 Eichstaedt, Emily         17 JVRA-US                28.84      28.69    1  
  4 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS               NT      28.78  
  5 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            30.85      31.56  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            31.75      32.12  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS               NT      22.76    5  
  2 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                23.85      23.19    3  
  3 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            24.03     J24.72    1  
  4 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            25.65     J25.34  
  5 Barraza, Chris            16 JVRA-US                25.90     J24.13  
  6 Tao, Matthew              17 JVRA-US                27.14      27.07  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Menzel, Isaac             15 HAMMERHEADS            30.38     X29.90  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            26.78      27.87    5  
  2 Spier, Sophie              7 JVRA-US                36.76      30.89    3  
  3 Powell, Charlotte          8 JVRA-US                36.77      31.32    1  
  4 Taylor, Mary               8 JVRA-US                27.63      32.76  
  5 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            32.57      34.13  
  6 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            35.51      35.34  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Graham            8 JVRA-US                29.49      26.39    5  
  2 Sharpe, Ian                8 JVRA-US                33.76      28.19    3  
  3 Cole, Fisher               8 JVRA-US                29.27      28.40    1  
  4 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            38.39      38.97  
  5 Robinson, Sawyer L         8 HAMMERHEADS            41.78      47.40  
 -- Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            33.55         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            45.03      47.06    5  
  2 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                49.88      47.87    3  
  3 Johnson, Reese            10 JVRA-US                55.32      49.25    1  
  4 Mullins, Skylar           10 JVRA-US                58.28      52.65  
  5 Andreani, Alyssa G        10 HAMMERHEADS            54.21      53.37  
  6 Nelson, Ella G             9 HAMMERHEADS          1:00.44      56.76  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                47.06      43.41    5  
  2 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            56.94      51.22    3  
  3 Penter, Colton            10 JVRA-US              1:05.69      59.07    1  
  4 Johnson, Cody J           10 HAMMERHEADS          1:01.93    1:01.00  
  5 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS          1:04.19    1:02.50  
  6 Parilli, Paul             10 JVRA-US              1:08.95    1:03.78  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Fin                 11 JVRA-US                42.21      40.57    5  
  2 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            45.65      42.09    3  
  3 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                44.50      43.60    1  
  4 Tao, Madeline             12 JVRA-US                39.68      46.33  
  5 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            52.88      50.12  
  6 Taylor, Ellie S           11 HAMMERHEADS            57.14      55.20  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Maverick            12 JVRA-US                42.26      40.21    5  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            45.32      42.93    3  
  3 Patz, Isaac               11 JVRA-US                46.84      45.88    1  
  4 Patz, Micah               11 JVRA-US                44.84      46.01  
  5 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            46.84      46.97  
  6 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            47.02      48.00  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              13 JVRA-US                35.00      35.19    5  
  2 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                39.94      38.94    3  
  3 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            38.70      39.96    1  
  4 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            42.90      41.00  
  5 Kalange, Sydney           14 JVRA-US                44.46      44.72  
 -- Hicks, MaKayla A          13 HAMMERHEADS          1:01.08         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                35.00      33.01    5  
  2 Berkey, Chase             14 JVRA-US                35.19      35.02    3  
  3 Neville, Will             13 JVRA-US                36.00      37.82    1  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                34.38      34.71    5  
  2 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS               NT      37.52    3  
  3 Byrd, Maddie              16 JVRA-US                39.00      39.91    1  
  4 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            41.50      40.28  
  5 Sharpe, Haley             16 JVRA-US                43.65      40.50  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            43.64      44.38  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            16 JVRA-US                30.60      30.47    5  
  2 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            31.76      31.44    3  
  3 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            35.43      32.69    1  
  4 Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            37.01      36.56  
  5 Tao, Matthew              17 JVRA-US                36.43      41.06  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:21.05    1:23.28    7  
     1) Sharpe, Ian M8                  2) Duckett, Caeli W8              
     3) Powell, Charlotte W8            4) Bedsole, Drew M8               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:23.42    1:31.44  
     1) Hall, Sulli M W8                2) Maynard, Reese A M8            
     3) Kornilov, Kornei S M7           4) Oneill, Fanny l W8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:36.60   X1:31.26  
     1) Cole, Fisher M8                 2) Cochran, Graham M8             
     3) Crawford, Cydney W8             4) Johnson, Anne Butler W7        
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:35.87   X1:37.06  
     1) Kornilova, Anna S W8            2) Cataldi, Benjamin M8           
     3) Andreani, Reed J M6             4) Brewer, Bella E W8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:52.66   X1:48.02  
     1) Cochran, Carter M7              2) Mullins, Connor M7             
     3) Taylor, Mary W8                 4) Spier, Sophie W7               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       1:47.73   X2:01.94  
     1) Phillips, Evie W8               2) Gallagher, Jack M M8           
     3) Hall, Rocco M M6                4) Humphrey-Troupe, Sadie A W8    
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:27.46    2:25.09    7  
     1) Wade, Jenna Beth W10            2) Cochran, Brooks M10            
     3) Webb, Zack M10                  4) Amos, Lola W9                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:25.86    2:25.57  
     1) Gindhart, Ella Kate K W9        2) Amos, Dawson E M10             
     3) Kern, CJ M9                     4) Andreani, Alyssa G W10         
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:50.36   X2:41.76  
     1) Parsons, Alexa W10              2) Penter, Colton M10             
     3) Utley, Chase M9                 4) Troyer, Matilda W10            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:51.97   X2:43.53  
     1) Cole, Campbell W10              2) Parilli, Paul M10              
     3) Kruse, Griffin M9               4) Watkins, Mae W10               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:01.68   X3:16.84  
     1) Hutton, Kendall M10             2) Humphrey-Troupe, Aalycia J W10 
     3) Nelson, Ella G W9               4) Weglage, Brady M M10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:00.86    1:56.88    7  
     1) King, Betsy W12                 2) Amos, Fin W11                  
     3) Wade, Maverick M12              4) Bedsole, Luke M12              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.34    2:13.44  
     1) Castillo, Angel H M12           2) Adams, Claire W12              
     3) Corbett, Alex K W12             4) Guerin, Owen F M11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:11.76   X2:13.77  
     1) Patz, Micah M11                 2) Still, Abigail W12             
     3) Thomas, Katherine W11           4) Troyer, Jacob M11              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:22.11   X2:21.25  
     1) Anderson, Ellie W11             2) Parilli, Tony M11              
     3) Patz, Isaac M11                 4) Duckett, Claire W12            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:28.71   X2:35.53  
     1) Oneill, Grattan f M12           2) Harmon, Lillian G W11          
     3) Hall, Bailey R W11              4) Ham, Luke H M12                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:40.34   X2:39.25  
     1) Tewalt, Sawyer C M11            2) Tow, Madelyn W11               
     3) Brewer, Sarah K W11             4) Weglage, Jackson V M11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:52.80    1:51.76    7  
     1) King, Mary Foster W14           2) Amos, Haynes W13               
     3) Thomas, James-Hale M14          4) Neville, Will M13              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:00.05    1:59.63  
     1) Amos, Andrew J M14              2) Quann, Megan M W13             
     3) Oneill, Bram j M14              4) Pierce, Anna H W13             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:56.46   X1:54.65  
     1) Berkey, Chase M14               2) Cost, Caroline W14             
     3) Kowalczyk, Angela W13           4) Byrd, Will M14                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:46.38   X2:51.00  
     1) Rowell, Emily C W14             2) Seagroves, Brandon M12         
     3) Hicks, MaKayla A W13            4) Welcome, Jermaine L M13        
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:43.09    1:39.26    7  
     1) Barraza, Chris M16              2) Patz, Callie W17               
     3) Hamilton, Rebekah W16           4) Bedsole, Chris M15             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:43.25    1:43.41  
     1) Amos, Carson P M17              2) Heeney, Nora M W16             
     3) Hoyt, Ashley W15                4) Worshek, Riley C M17           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:56.16   X2:01.47  
     1) Menzel, Isaac M15               2) Rowell, Chloe I W16            
     3) Griffin, Caitlyn V W15          4) Amos, Ethan M M16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            22.81     J23.19    3  
  2 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            23.53     J24.00    3  
  3 Crawford, Cydney           8 JVRA-US                28.40     J24.08    3  
  4 Duckett, Caeli             8 JVRA-US                33.51      26.88  
  5 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            23.97      27.58  
  6 Johnson, Anne Butler       7 JVRA-US                34.20      35.14  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                25.85      25.25    5  
  2 Cochran, Graham            8 JVRA-US                30.96      30.14    3  
  3 Utley, Carson              7 JVRA-US                41.53      33.39    1  
  4 Austin, Joshua A           7 HAMMERHEADS            33.20      34.60  
  5 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            42.12      38.82  
  6 Bradford, Gregory P        8 HAMMERHEADS            41.83      56.09  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Jenna Beth          10 JVRA-US                44.13      42.20    5  
  2 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            44.01      43.85    3  
  3 Cole, Campbell            10 JVRA-US                51.87      47.08    1  
  4 Spink, Allie               9 JVRA-US                44.57      48.34  
  5 Nelson, Ella G             9 HAMMERHEADS          1:00.68    1:02.60  
  6 Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS            56.69    1:03.16  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            42.83      41.88    5  
  2 Cochran, Brooks           10 JVRA-US                51.47      46.52    3  
  3 Webb, Zack                10 JVRA-US                52.13      47.77    1  
  4 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            55.10      50.57  
  5 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            54.27      54.06  
  6 Utley, Chase               9 JVRA-US              1:05.20    1:01.75  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Betsy               12 JVRA-US                35.00      34.07    5  
  2 Still, Abigail            12 JVRA-US                38.59      36.95    3  
  3 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            40.84      39.19    1  
  4 Duckett, Claire           12 JVRA-US                42.52      42.00  
  5 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            45.70      44.22  
  6 Adams, Claire             12 HAMMERHEADS            46.87      47.62  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                31.77      30.62    5  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            36.95      32.93    3  
  3 Wade, Maverick            12 JVRA-US                37.08      35.50    1  
  4 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            41.71      40.40  
  5 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                40.33      41.13  
  6 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            39.72      41.25  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         14 JVRA-US                32.00      31.90    5  
  2 Amos, Haynes              13 JVRA-US                33.50      33.00    3  
  3 Kowalczyk, Angela         13 JVRA-US                36.15      38.03    1  
  4 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            42.38      41.22  
  5 Showell, Amber D          13 HAMMERHEADS            59.22      59.28  
  6 Allen, Madi B             14 HAMMERHEADS               NT    1:02.56  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                30.00      28.63    5  
  2 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            35.42      32.97    3  
  3 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                35.00      33.45    1  
  4 Neville, Will             13 JVRA-US                32.00      34.72  
  5 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            35.75      35.40  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            44.83      45.34  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                   NT      29.83    5  
  2 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            31.56      30.87    3  
  3 Bibb, Maddie              15 JVRA-US                   NT      32.02    1  
  4 Patz, Callie              17 JVRA-US                   NT      32.52  
  5 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            35.41      35.06  
  6 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            38.01      40.20  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                   NT      26.07    5  
  2 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            28.16      27.25    3  
  3 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            29.40      28.25    1  
  4 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS               NT      28.52  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Mary               8 JVRA-US                27.36      22.09    5  
  2 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            17.81      22.94    3  
  3 Kornilova, Anna S          8 HAMMERHEADS            37.01      30.27    1  
  4 Spier, Sophie              7 JVRA-US                54.77      30.75  
  5 Crawford, Cydney           8 JVRA-US                28.84      31.71  
  6 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            33.45      32.40  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Drew              8 JVRA-US                20.71      21.76    5  
  2 Cole, Fisher               8 JVRA-US                27.83      26.27    3  
  3 Cochran, Carter            7 JVRA-US                36.70      30.94    1  
  4 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            35.31      34.40  
  5 Kornilov, Kornei S         7 HAMMERHEADS            36.82      43.12  
  6 Bradford, Gregory P        8 HAMMERHEADS            53.32      50.68  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa G        10 HAMMERHEADS            43.09      41.19    5  
  2 Amos, Lola                 9 JVRA-US                40.89      41.38    3  
  3 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            43.77      41.50    1  
  4 Parsons, Alexa            10 JVRA-US                52.69      49.63  
  5 Troyer, Matilda           10 JVRA-US                46.00      51.97  
  6 Nelson, Clara E            9 HAMMERHEADS          1:05.50    1:08.52  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ                   9 HAMMERHEADS            48.65      46.19    5  
  2 Cochran, Brooks           10 JVRA-US              1:02.20      46.95    3  
  3 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS          1:33.46      47.51    1  
  4 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            58.47    1:00.00  
 -- Webb, Zack                10 JVRA-US                53.50         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Betsy               12 JVRA-US                37.00      33.88    5  
  2 Thomas, Katherine         11 JVRA-US                34.00      34.89    3  
  3 Cost, Emma Kate           11 JVRA-US                44.00      39.38    1  
  4 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            46.38      46.97  
  5 Chalmers, Emily C         11 HAMMERHEADS            52.59      54.72  
  6 Harmon, Lillian G         11 HAMMERHEADS            58.06      58.83  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             12 JVRA-US                30.46      29.57    5  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            36.32      36.65    3  
  3 Troyer, Jacob             11 JVRA-US                39.44      40.27    1  
  4 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            37.13      41.03  
  5 Parilli, Tony             11 JVRA-US                44.33      41.09  
  6 Weglage, Jackson V        11 HAMMERHEADS            43.31      44.80  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalange, Sydney           14 JVRA-US                32.34      31.12    5  
  2 King, Mary Foster         14 JVRA-US                32.00      31.59    3  
  3 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            33.93      33.31    1  
  4 Cost, Caroline            14 JVRA-US                34.50      35.03  
  5 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            42.28      39.64  
  6 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            42.25      41.25  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                14 JVRA-US                31.00      28.26    5  
  2 Thomas, James-Hale        14 JVRA-US                31.50      29.76    3  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            36.14      32.44    1  
  4 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            35.96      33.69  
  5 Watkins, Thomas           13 JVRA-US                40.15      36.70  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS               NT      53.65  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         16 JVRA-US                28.94      28.33    5  
  2 Shepherd, Anna            16 JVRA-US                30.95      30.35    3  
  3 Eichstaedt, Emily         17 JVRA-US                32.22      31.62    1  
  4 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            32.63      32.00  
  5 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS               NT      34.58  
  6 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            34.36      36.14  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS               NT      25.10    5  
  2 Bedsole, Chris            15 JVRA-US                26.43      25.50    3  
  3 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            27.15      26.75    1  
  4 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            27.44      27.81  
  5 Tao, Matthew              17 JVRA-US                33.95      31.16  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:18.00    1:21.03    7  
     1) Hall, Sulli M 8                 2) Kornilova, Anna S 8            
     3) Brewer, Bella E 8               4) Oneill, Fanny l 8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:33.83    1:38.43  
     1) Duckett, Caeli 8                2) Johnson, Anne Butler 7         
     3) Crawford, Cydney 8              4) Powell, Charlotte 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:54.10   X1:55.59  
     1) Phillips, Evie 8                2) Humphrey-Troupe, Samantha N 6  
     3) Pittman, Emma 7                 4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'                  NT   X2:01.69  
     1) Spier, Sophie 7                 2) Steele, Scarlett 7             
     3) Powell, Farris 6                4) Taylor, Mary 8                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:48.23        XDQ  
     1) Draine, Sophia C 8              2) Barry, Kathryn 6               
     3) Rochowiak, Hattie M 5           4) Barry, Caroline 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:23.82    1:23.69    7  
     1) Sharpe, Ian 8                   2) Cochran, Graham 8              
     3) Cole, Fisher 8                  4) Bedsole, Drew 8                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:41.30    1:50.00  
     1) Maynard, Reese A 8              2) Cataldi, Benjamin 8            
     3) Andreani, Reed J 6              4) Kornilov, Kornei S 7           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:04.80   X2:00.77  
     1) Cochran, Carter 7               2) Blackwell, Berkeley 7          
     3) O'Connor, Liam 6                4) Crawford, Cade 6               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:01.17   X2:00.78  
     1) Gallagher, Jack M 8             2) Austin, Joshua A 7             
     3) Oneill, Tyndale r 6             4) Hall, Rocco M 6                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:35.57   X2:13.81  
     1) Mullins, Connor 7               2) Durham, Wyatt 8                
     3) Webb, Nehemiah 8                4) Utley, Carson 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:24.52    2:30.59    7  
     1) Wade, Jenna Beth 10             2) Parsons, Alexa 10              
     3) Troyer, Matilda 10              4) Amos, Lola 9                   
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:45.61    3:00.00  
     1) Gindhart, Ella Kate K 9         2) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10  
     3) Nelson, Ella G 9                4) Andreani, Alyssa G 10          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:39.30   X2:41.45  
     1) Cole, Campbell 10               2) Johnson, Reese 10              
     3) Spink, Allie 9                  4) Watkins, Mae 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:59.20   X3:10.21  
     1) Mullins, Skylar 10              2) Newby, Caroline 10             
     3) Cole, Elin 9                    4) Holbrook, Layne 9              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:29.03   X3:35.40  
     1) Snider, Ava 9                   2) Wright, Bailey R 10            
     3) Nelson, Clara E 9               4) Brooks, AJ J 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:07.41   X4:18.02  
     1) Rochowiak, Peyton G 9           2) Lyon, Kayla 9                  
     3) Taylor, Anna 9                  4) Walker, Anna Rose R 9          
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:32.11    2:38.31    7  
     1) Cochran, Brooks 10              2) Webb, Zack 10                  
     3) Penter, Colton 10               4) Parilli, Paul 10               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:41.93    2:43.66  
     1) Amos, Dawson E 10               2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Kern, CJ 9                     
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:42.02   X3:18.19  
     1) Kruse, Griffin 9                2) Price, Lawson 9                
     3) Kowalczyk, Jonathan 9           4) Utley, Chase 9                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:16.97   X3:36.32  
     1) Williams, Luke M 9              2) Oneill, Athan e 10             
     3) Barry, Caleb 10                 4) Chalmers, Jason A 10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:28.36   X3:39.77  
     1) Tucker, Braxton B 10            2) Lewis, Jackson C 9             
     3) Johnson, Cody J 10              4) O'Neal, Sutton L 10            
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:09.71    2:07.47    7  
     1) Thomas, Katherine 11            2) Still, Abigail 12              
     3) Amos, Fin 11                    4) King, Betsy 12                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:30.44    2:35.68  
     1) Adams, Claire 12                2) Harmon, Lillian G 11           
     3) Hall, Bailey R 11               4) Corbett, Alex K 12             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:23.64   X2:22.32  
     1) Duckett, Claire 12              2) Tao, Madeline 12               
     3) Anderson, Ellie 11              4) Cost, Emma Kate 11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:44.44   X2:43.52  
     1) Crawford, Jacey 11              2) Spink, Caitlyn 11              
     3) Sharpe, Julia 12                4) Hess, Hatten 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:49.71   X3:07.20  
     1) Tow, Madelyn 11                 2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 11            4) Brewer, Sarah K 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:02.91    2:03.15    7  
     1) Wade, Maverick 12               2) Patz, Micah 11                 
     3) Troyer, Jacob 11                4) Bedsole, Luke 12               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:09.61    2:13.03  
     1) Castillo, Angel H 12            2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Ham, Luke H 12                  4) Guerin, Owen F 11              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:32.90   X2:32.51  
     1) Parilli, Tony 11                2) Paulus, Jensen 11              
     3) Pugh, Benjamin 11               4) Patz, Isaac 11                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:32.82   X3:28.07  
     1) Ratz, Max H 9                   2) Knight, Quay E 11              
     3) Seagroves, Brandon 12           4) Weglage, Jackson V 11          
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:56.28    1:59.94    7  
     1) Amos, Haynes 13                 2) Cost, Caroline 14              
     3) Kowalczyk, Angela 13            4) King, Mary Foster 14           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:15.68    2:28.28  
     1) Quann, Megan M 13               2) Hicks, MaKayla A 13            
     3) Rowell, Emily C 14              4) Pierce, Anna H 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:52.98    1:52.31    7  
     1) Byrd, Will 14                   2) Watkins, Thomas 13             
     3) Thomas, James-Hale 14           4) Neville, Will 13               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:10.37    2:15.63  
     1) Oneill, Bram j 14               2) Tewalt, Sawyer C 11            
     3) Welcome, Jermaine L 13          4) Amos, Andrew J 14              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:49.58    1:48.87    7  
     1) Patz, Callie 17                 2) Eichstaedt, Emily 17           
     3) Bibb, Maddie 15                 4) Hamilton, Rebekah 16           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:56.89    2:02.12  
     1) Heeney, Nora M 16               2) Rowell, Chloe I 16             
     3) Griffin, Caitlyn V 15           4) Hoyt, Ashley 15                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:35.19    1:40.19    7  
     1) Amos, Carson P 17               2) Pierce, Thomas J 16            
     3) Oneill, Hudson p 15             4) Worshek, Riley C 17            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:45.37    1:42.69  
     1) Barraza, Chris 16               2) Berkey, Chase 14               
     3) Tao, Matthew 17                 4) Bedsole, Chris 15              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org