Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/4/2019 12:10 AM
                    2019 RCSL MCSTvsSHER -Yards - 7/3/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:39.96    1:39.63  
     1) Phillips, Evie 8                2) Oneill, Fanny l 8              
     3) Brewer, Bella E 8               4) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:28.73    2:39.72  
     1) Clay, Avianna 8                 2) Merrell, Mary 7                
     3) Glass, Lucy 7                   4) Merrell, Lucy 5                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:06.28   X2:50.57  
     1) Davidson, Juliana N 8           2) Sims, Chloe E 8                
     3) O'Neal, Molly M 7               4) Doll, Savannah K 7             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:23.65  
     1) Barry, Kathryn 6                2) Pittman, Emma 7                
     3) Barry, Caroline 8               4) Bates, Caroline A 6            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:05.13    2:06.00  
     1) Austin, Joshua A 7              2) Hall, Rocco M 7                
     3) Maynard, Reese A 8              4) Cataldi, Benjamin 8            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:15.16    2:24.53  
     1) Shaw, Reed 6                    2) Detwiler, Fritz 7              
     3) Clay, Eli 6                     4) Alferink, Michael 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:23.31  
     1) Robinson, Sawyer L 8            2) Andreani, Reed J 6             
     3) Matthews, Benjamin R 7          4) Gallagher, Jack M 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:11.79        XDQ  
     1) Robertson, Tyler S 8            2) Maynard, Jude E 7              
     3) Bradford, Gregory P 8           4) Mazanis, Nick J 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:05.40    3:07.00  
     1) Ham, Abby G 10                  2) Gindhart, Ella Kate K 9        
     3) Andreani, Alyssa G 10           4) Brooks, AJ J 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:34.11   X4:38.47  
     1) Rochowiak, Peyton G 9           2) Taylor, Anna 9                 
     3) Snider, Ava 9                   4) Seagroves, Emily 9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X5:40.10  
     1) Lyon, Kayla 9                   2) Walker, Anna Rose R 9          
     3) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   4) Cantrell, Lucy A 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:43.88    2:47.84  
     1) Johnson, Zachary 9              2) Cozelos, Aiden 10              
     3) Detwiler, George 10             4) Whetstone, Isaac 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:08.24    3:14.53  
     1) Barry, Caleb 10                 2) Hutton, Kendall 10             
     3) Weglage, Brady M 10             4) Amos, Dawson E 10              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:43.07   X4:03.63  
     1) Ratz, Max H 9                   2) O'Neal, Sutton L 10            
     3) Ham, Jack G 10                  4) Williams, Luke M 9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:25.33  
     1) Crutcher, Ckingston L 9         2) Johnson, Cody J 10             
     3) Bates, Jack H 10                4) Cataldi, Daniel 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:21.56    2:28.58  
     1) Whetstone, Savannah 12          2) Maddox, Amelia 12              
     3) Merrell, Kate 11                4) Willis, Adley 11               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:37.88    2:44.43  
     1) Brewer, Sarah K 11              2) Bukenya, Trish M 12            
     3) Corbett, Alex K 12              4) Harmon, Lillian G 11           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:10.37   X3:05.25  
     1) Hall, Bailey R 11               2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Chalmers, Emily C 12            4)                                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:56.72   X3:07.45  
     1) Whetstone, Addison 9            2) Cozelos, Josie 11              
     3) Detwiler, Jane 12               4) McFadden, Emma 12              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT        XDQ  
     1) Mauldin, Braelyn J 10           2) Spires, Hayden L 12            
     3) Davis, Sydney E 12              4) Carden, Madi 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:25.03    2:27.26  
     1) Guerin, Owen F 11               2) Oneill, Grattan f 12           
     3) Ham, Luke H 12                  4) Castillo, Angel H 12           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:02.19    3:01.01  
     1) Jackson, Shaun 9                2) Hammer, Matthew 12             
     3) Pace, Juan 12                   4) Naylon, Elijah 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:16.04    2:16.45  
     1) Culbreath, Haley 13             2) Rowell, Emily C 14             
     3) Taylor, Devyn K 14              4) Pierce, Anna H 13              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:44.18   X3:25.96  
     1) Askew, Izzy R 13                2) Hicks, MaKayla A 13            
     3) Tucker, Sierra A 13             4) Showell, Amber D 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:02.27    2:06.34  
     1) McComb, Cade 13                 2) Purser, Gibson 14              
     3) Purser, Hayden 14               4) Johnson, Nathan 14             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:19.05    2:19.18  
     1) Amos, Andrew J 14               2) Maynard, Gavin 14              
     3) Oneill, Bram j 14               4) Welcome, Jermaine L 13         
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:57.39   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         A Shepherd, R Hamilton, C Patz, M Bibb            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:04.83    2:07.00  
     1) Griffin, Caitlyn V 15           2) Orcutt, Tori R 17              
     3) Orcutt, Colby C 16              4) Hoyt, Ashley 15                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:26.26    2:22.66  
     1) McComb, Meg Catherine 16        2) Hammer, Emily 16               
     3) Moore, Hayley 16                4) Kyemba, Sophia 14              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:47.82    1:54.63  
     1) Amos, Carson P 17               2) Pierce, Thomas J 16            
     3) Worshek, Riley C 17             4) Sentell, Jack H 16             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rochowiak, Hattie M        5 HAMMERHEADS            40.06      37.10  
  2 Barry, Kathryn             6 HAMMERHEADS            35.79      38.15  
  3 Eubanks, Luci              6 SHERWOOD             1:04.23      54.32  
  4 Bates, Caroline A          6 HAMMERHEADS            50.87      54.70  
  5 Merrell, Lucy              5 SHERWOOD               43.52      59.21  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clay, Eli                  6 SHERWOOD               25.94      29.22  
  2 Shaw, Reed                 6 SHERWOOD               34.96      32.20  
  3 Oneill, Tyndale r          6 HAMMERHEADS            30.27      37.69  
  4 Alferink, Matthew          6 SHERWOOD               43.62      43.02  
  5 Matthews, Thomas H         5 HAMMERHEADS            40.20      46.64  
  6 Andreani, Reed J           6 HAMMERHEADS            26.03    1:17.44  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gallagher, Kingston G      6 HAMMERHEADS            45.50     X35.59  
 -- Eubanks, Leland            6 SHERWOOD             1:20.36   X1:15.03  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clay, Avianna              8 SHERWOOD               17.40     J18.84  
  2 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            18.33     J18.78  
  3 Humphrey-Troupe, Sadie A   8 HAMMERHEADS            24.46      23.94  
  4 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            40.34      24.33  
  5 Glass, Lucy                7 SHERWOOD               27.49      25.25  
  6 Merrell, Mary              7 SHERWOOD               31.16      30.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pittman, Emma              7 HAMMERHEADS            26.16     X26.56  
 -- O'Neal, Molly M            7 HAMMERHEADS            35.75     X37.26  
 -- Cline, Mairen E            8 HAMMERHEADS            44.33     X41.19  
 -- Draine, Sophia C           8 HAMMERHEADS            39.53     X41.27  
 -- Doll, Savannah K           7 HAMMERHEADS            44.43     X42.22  
 -- Yobs, Judy                 7 SHERWOOD               53.50     X56.31  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS            25.15      23.03  
  2 Alferink, Michael          8 SHERWOOD               24.06      24.81  
  3 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            24.96      25.37  
  4 Detwiler, Fritz            7 SHERWOOD               29.17      29.58  
  5 Austin, Joshua A           7 HAMMERHEADS            29.32      30.76  
  6 Yobs, Daniel               8 SHERWOOD               37.78      35.22  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Matthews, Benjamin R       7 HAMMERHEADS            26.88     X23.53  
 -- Robertson, Tyler S         8 HAMMERHEADS            34.12     X36.34  
 -- Castillo, Santiago         7 HAMMERHEADS            50.76     X45.40  
 -- Mazanis, Nick J            8 HAMMERHEADS            50.97     X56.37  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      9 HAMMERHEADS            34.57      33.15  
  2 Hall, Sulli M              9 HAMMERHEADS               NT      39.41  
  3 Whetstone, Addison         9 SHERWOOD               39.23      43.31  
  4 Humphrey-Troupe, Aalycia  10 HAMMERHEADS            48.40      49.20  
  5 Pelfrey, Adelyn            9 SHERWOOD               50.12      51.94  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagroves, Emily           9 HAMMERHEADS          1:26.53    1:37.81  
 -- Walker, Anna Rose R        9 HAMMERHEADS            53.25     X55.57  
 -- Snider, Ava                9 HAMMERHEADS            50.58     X57.44  
 -- Cantrell, Lucy A           9 HAMMERHEADS          1:33.73   X1:00.66  
 -- Rochowiak, Peyton G        9 HAMMERHEADS            51.09   X1:23.81  
 -- Lyon, Kayla                9 HAMMERHEADS          1:16.47   X1:36.33  
 -- Mauldin, Braelyn J        10 HAMMERHEADS          1:36.84   X2:07.77  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac          10 SHERWOOD               32.34      29.83  
  2 Cozelos, Aiden            10 SHERWOOD               32.47      33.52  
  3 Jackson, Shaun             9 SHERWOOD               41.39      39.56  
  4 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            42.77      40.07  
  5 Weglage, Brady M          10 HAMMERHEADS            40.93      40.13  
  6 Amos, Dawson E            10 HAMMERHEADS            39.75      42.13  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Benson, Jaxon H           10 HAMMERHEADS            49.94     X42.25  
 -- Williams, Luke M           9 HAMMERHEADS            50.27     X44.94  
 -- Bates, Jack H             10 HAMMERHEADS            49.01     X44.96  
 -- O'Neal, Sutton L          10 HAMMERHEADS            49.07     X49.89  
 -- Cataldi, Daniel            9 HAMMERHEADS            54.83     X52.47  
 -- Oneill, Athan e           10 HAMMERHEADS            46.71     X52.97  
 -- Johnson, Cody J           10 HAMMERHEADS            50.76     X54.19  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       12 SHERWOOD               29.77      29.78  
  2 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            33.85      34.01  
  3 Chalmers, Emily C         12 HAMMERHEADS               NT      38.32  
  4 McFadden, Emma            12 SHERWOOD                  NT      39.27  
  5 Taylor, Ellie S           11 HAMMERHEADS            41.88      39.58  
  6 Willis, Adley             11 SHERWOOD               41.34      41.88  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Chalmers, Emily C         12 HAMMERHEADS            40.59     X48.03  
 -- Carden, Madi              11 HAMMERHEADS            49.50     X54.13  
 -- Jamison, Coralie (Cora-L  11 HAMMERHEADS          1:37.22   X1:28.18  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan                12 SHERWOOD               28.35      28.51  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            30.34      30.28  
  3 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            29.97      30.35  
  4 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            30.85      32.58  
  5 Hammer, Matthew           12 SHERWOOD               35.76      38.13  
 
Event 34  Women 11-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jamison, Annalei (Anna-"  13 HAMMERHEADS               NT     X48.65  
 
Event 34  Men 11-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Oneill, Hudson p          15 HAMMERHEADS            25.34     X25.41  
 -- Seagroves, Brandon        12 HAMMERHEADS            48.63     X49.58  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culbreath, Haley          13 HAMMERHEADS            29.26     J39.97  
  2 Kyemba, Sophia            14 SHERWOOD               33.39     J32.82  
  3 Quann, Megan M            13 HAMMERHEADS            33.22     J33.52  
  4 Detwiler, Evelyn          14 SHERWOOD               33.78     J33.77  
  5 Hicks, MaKayla A          13 HAMMERHEADS            41.25      48.28  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan           14 SHERWOOD               25.76      26.12  
  2 McComb, Cade              13 SHERWOOD               26.39      26.33  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            27.66      28.56  
  4 Purser, Gibson            14 SHERWOOD                  NT      30.01  
  5 Maynard, Gavin            14 HAMMERHEADS            29.70      30.58  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            33.34      33.19  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            28.00      28.28  
  2 McComb, Meg Catherine     16 SHERWOOD               29.27      28.96  
  3 Orcutt, Colby C           16 HAMMERHEADS            29.77      29.51  
  4 Moore, Hayley             16 SHERWOOD               32.06      32.02  
  5 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            31.75      33.03  
  6 Hammer, Emily             16 SHERWOOD               33.46      33.43  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            24.03      24.06  
  2 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            25.84      25.96  
  3 Holtcamp, Mason S         16 SHERWOOD               25.83      26.89  
  4 Rorick, Michael           17 SHERWOOD               28.79      29.27  
  5 Menzel, Isaac             16 HAMMERHEADS            29.90      30.57  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Bella E            8 HAMMERHEADS            26.78      25.88  
  2 Merrell, Mary              7 SHERWOOD               46.30      47.26  
 -- Glass, Lucy                7 SHERWOOD               40.62         DQ  
 -- Yobs, Judy                 7 SHERWOOD             1:12.02         DQ  
 -- Humphrey-Troupe, Sadie A   8 HAMMERHEADS               NT         DQ  
 -- Sims, Chloe E              8 HAMMERHEADS            44.32         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Rocco M              7 HAMMERHEADS            32.38      33.53  
  2 Gallagher, Jack M          8 HAMMERHEADS            44.01      36.46  
  3 Austin, Joshua A           7 HAMMERHEADS               NT      43.84  
 -- Alferink, Matthew          6 SHERWOOD                  NT         DQ  
 -- Yobs, Daniel               8 SHERWOOD               49.10         DQ  
 -- Detwiler, Fritz            7 SHERWOOD               34.62         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         9 SHERWOOD               52.33      53.88  
  2 Taylor, Anna               9 HAMMERHEADS            57.90      57.97  
  3 Brooks, AJ J              10 HAMMERHEADS          1:10.58    1:02.47  
  4 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS          1:07.94    1:08.39  
  5 Pelfrey, Adelyn            9 SHERWOOD             1:11.16    1:11.27  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden            10 SHERWOOD               42.03      44.60  
  2 Jackson, Shaun             9 SHERWOOD               52.30      52.25  
  3 Lewis, Jackson C           9 HAMMERHEADS            55.60      53.56  
  4 Barry, Caleb              10 HAMMERHEADS               NT      54.32  
 -- Eubanks, Graham           10 SHERWOOD             1:34.15         DQ  
 -- Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            51.08         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bukenya, Trish M          12 HAMMERHEADS            40.83      42.22  
  2 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            55.58      53.70  
  3 Taylor, Ellie S           11 HAMMERHEADS            53.96      54.37  
  4 Cozelos, Josie            11 SHERWOOD                  NT      54.87  
  5 Maddox, Amelia            12 SHERWOOD               36.96      56.52  
  6 McFadden, Emma            12 SHERWOOD                  NT    1:02.28  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Matthew           12 SHERWOOD               43.29      43.20  
  2 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            42.72      43.75  
  3 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            44.63      43.97  
  4 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            46.84      46.95  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            38.45      38.22  
  2 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            41.00      42.22  
  3 Kyemba, Sophia            14 SHERWOOD               43.77      43.76  
  4 Detwiler, Evelyn          14 SHERWOOD               45.18      48.77  
  5 Askew, Izzy R             13 HAMMERHEADS               NT      49.06  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McComb, Cade              13 SHERWOOD               32.74      33.77  
  2 Purser, Gibson            14 SHERWOOD               34.77      38.39  
  3 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            38.75      39.60  
  4 Maynard, Gavin            14 HAMMERHEADS            39.66      41.83  
  5 Purser, Hayden            14 SHERWOOD               39.84      41.96  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            17 HAMMERHEADS            34.61      34.56  
  2 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            36.95      37.81  
  3 McComb, Meg Catherine     16 SHERWOOD               41.45      40.32  
  4 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            43.64      45.75  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Thomas J          16 HAMMERHEADS            31.33      32.34  
  2 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS               NT      35.19  
  3 Menzel, Isaac             16 HAMMERHEADS            37.66      38.15  
  4 Rorick, Michael           17 SHERWOOD                  NT      38.95  
  5 Amborski, Matthew         16 SHERWOOD               44.28      45.07  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:25.60    1:28.91  
     1) Brewer, Bella E W8              2) Maynard, Reese A M8            
     3) Cataldi, Benjamin M8            4) Oneill, Fanny l W8             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:52.84    1:47.27  
     1) Alferink, Michael M8            2) Glass, Lucy W7                 
     3) Clay, Eli M6                    4) Clay, Avianna W8               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:24.43   X2:20.28  
     1) Draine, Sophia C W8             2) Doll, Savannah K W7            
     3) Robertson, Tyler S M8           4) Gallagher, Jack M M8           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:46.96   X2:52.27  
     1) Pittman, Emma W7                2) Mazanis, Nick J M8             
     3) Gallagher, Kingston G M6        4) Cline, Mairen E W8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:15.35  
     1) Yobs, Judy W7                   2) Merrell, Lucy W5               
     3) Yobs, Daniel M8                 4) Shaw, Reed M6                  
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:24.01  
     1) Eubanks, Luci W6                2) Alferink, Matthew M6           
     3) Merrell, Mary W7                4) Detwiler, Fritz M7             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:29.32    2:32.60  
     1) Gindhart, Ella Kate K W9        2) Weglage, Brady M M10           
     3) Amos, Dawson E M10              4) Andreani, Alyssa G W10         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:40.94    2:39.07  
     1) Pelfrey, Adelyn W9              2) Whetstone, Addison W9          
     3) Cozelos, Aiden M10              4) Whetstone, Isaac M10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:17.55   X4:09.47  
     1) Oneill, Athan e M10             2) Cantrell, Lucy A W9            
     3) Brooks, AJ J W10                4) Lewis, Jackson C M9            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:21.25   X4:42.26  
     1) Taylor, Anna W9                 2) Benson, Jaxon H M10            
     3) Hershbine, Greyson K M9         4) Mauldin, Braelyn J W10         
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:04.75    2:04.57  
     1) Hammer, Matthew M12             2) Merrell, Kate W11              
     3) Whetstone, Savannah W12         4) Pace, Juan M12                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:06.41    2:06.78  
     1) Castillo, Angel H M12           2) Bukenya, Trish M W12           
     3) Corbett, Alex K W12             4) Guerin, Owen F M11             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:49.82   X2:48.89  
     1) Chalmers, Emily C W12           2) Weglage, Jackson V M11         
     3) Carden, Madi W11                4) Oneill, Grattan f M12          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:40.92   X2:50.07  
     1) Seagroves, Brandon M12          2) Hall, Bailey R W11             
     3) Spires, Hayden L W12            4) Ham, Luke H M12                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.07    1:57.44  
     1) Taylor, Devyn K W14             2) Oneill, Bram j M14             
     3) Pierce, Anna H W13              4) Amos, Andrew J M14             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:01.25    2:00.03  
     1) Detwiler, Evelyn W14            2) Kyemba, Sophia W14             
     3) McComb, Cade M13                4) Johnson, Nathan M14            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:20.13   X2:18.51  
     1) Maynard, Gavin M14              2) Welcome, Jermaine L M13        
     3) Quann, Megan M W13              4) Showell, Amber D W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:42.18    1:46.93  
     1) Amos, Carson P M17              2) Griffin, Caitlyn V W15         
     3) Orcutt, Tori R W17              4) Worshek, Riley C M17           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:00.84    1:56.14  
     1) Moore, Hayley W16               2) McComb, Meg Catherine W16      
     3) Rorick, Michael M17             4) Holtcamp, Mason S M16          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:52.94   X1:54.00  
     1) Pierce, Thomas J M16            2) Orcutt, Colby C W16            
     3) Hoyt, Ashley W15                4) Menzel, Isaac M16              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       1:53.77   X1:58.02  
     1) Amos, Ethan M M16               2) Heeney, Nora M W16             
     3) Rowell, Chloe I W16             4) Oneill, Hudson p M15           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            23.97     J21.75  
  2 Clay, Avianna              8 SHERWOOD               21.95     J17.71  
  3 Davidson, Juliana N        8 HAMMERHEADS            35.94      35.82  
  4 Barry, Caroline            8 HAMMERHEADS            39.89      35.89  
  5 Merrell, Mary              7 SHERWOOD               44.82      47.00  
 -- Eubanks, Luci              6 SHERWOOD             1:24.52         DQ  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Rocco M              7 HAMMERHEADS            30.25      32.21  
  2 Clay, Eli                  6 SHERWOOD               35.88      32.51  
  3 Robinson, Sawyer L         8 HAMMERHEADS            36.53      41.52  
  4 Maynard, Jude E            7 HAMMERHEADS            44.94      48.57  
 -- Shaw, Reed                 6 SHERWOOD               41.85         DQ  
 -- Alferink, Michael          8 SHERWOOD               37.58         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa G        10 HAMMERHEADS            46.13      44.41  
  2 Hall, Sulli M              9 HAMMERHEADS               NT      52.58  
  3 Pelfrey, Adelyn            9 SHERWOOD             1:03.30    1:02.72  
  4 Humphrey-Troupe, Aalycia  10 HAMMERHEADS          1:04.47    1:04.31  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           9 SHERWOOD               44.14      46.81  
  2 Detwiler, George          10 SHERWOOD               48.43      47.38  
  3 Kyemba, Torin              9 SHERWOOD               47.13      48.20  
  4 Ratz, Max H                9 HAMMERHEADS            55.71      50.72  
  5 Ham, Jack G               10 HAMMERHEADS          1:26.50    1:04.00  
  6 Hershbine, Greyson K       9 HAMMERHEADS          1:12.52    1:04.20  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       12 SHERWOOD                  NT      34.64  
  2 Merrell, Kate             11 SHERWOOD               37.01      36.13  
  3 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            39.19      38.75  
  4 Brewer, Sarah K           11 HAMMERHEADS            42.64      46.14  
  5 Detwiler, Jane            12 SHERWOOD               45.98      48.63  
  6 Harmon, Lillian G         11 HAMMERHEADS            56.47      55.82  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            32.93      34.13  
  2 Pace, Juan                12 SHERWOOD               34.80      34.26  
  3 Weglage, Jackson V        11 HAMMERHEADS            41.10      45.50  
  4 Oneill, Grattan f         12 HAMMERHEADS            50.68      47.08  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culbreath, Haley          13 HAMMERHEADS            35.55      37.09  
  2 Kyemba, Sophia            14 SHERWOOD               43.04      46.32  
  3 Tucker, Sierra A          13 HAMMERHEADS            54.51      55.21  
  4 Showell, Amber D          13 HAMMERHEADS            59.22      55.44  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   26.65    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McComb, Cade              13 SHERWOOD               29.86      31.06  
  2 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.53      32.59  
  3 Johnson, Nathan           14 SHERWOOD               31.54      33.65  
  4 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            35.40      36.37  
  5 Purser, Hayden            14 SHERWOOD               35.67      37.85  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            41.67      41.47  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            17 HAMMERHEADS            29.30      32.25  
  2 McComb, Meg Catherine     16 SHERWOOD               34.22      34.78  
  3 Orcutt, Colby C           16 HAMMERHEADS            32.26      35.39  
  4 Hoyt, Ashley              15 HAMMERHEADS            38.08      36.34  
  5 Hammer, Emily             16 SHERWOOD               38.96      40.40  
  6 Moore, Hayley             16 SHERWOOD               42.32      45.20  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            28.52      27.56  
  2 Amos, Carson P            17 HAMMERHEADS            27.25      27.72  
  3 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            28.00      29.14  
  4 Holtcamp, Mason S         16 SHERWOOD               29.69      30.70  
  5 Rorick, Michael           17 SHERWOOD               34.51      36.78  
  6 Amborski, Matthew         16 SHERWOOD               41.28      42.53  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clay, Avianna              8 SHERWOOD               23.15      22.66  
  2 Oneill, Fanny l            8 HAMMERHEADS            22.21      22.85  
  3 Phillips, Evie             8 HAMMERHEADS            32.40      30.56  
  4 Glass, Lucy                7 SHERWOOD               36.96      47.28  
  5 Barry, Caroline            8 HAMMERHEADS            45.38      50.08  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clay, Eli                  6 SHERWOOD               34.63      30.52  
  2 Alferink, Michael          8 SHERWOOD               35.05      34.34  
  3 Maynard, Reese A           8 HAMMERHEADS            34.40      39.03  
  4 Bradford, Gregory P        8 HAMMERHEADS            43.77      45.14  
 -- Detwiler, Fritz            7 SHERWOOD               34.82         DQ  
 -- Cataldi, Benjamin          8 HAMMERHEADS               NT         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa G        10 HAMMERHEADS            41.19      41.47  
  2 Whetstone, Addison         9 SHERWOOD               46.87      49.69  
  3 Hall, Sulli M              9 HAMMERHEADS               NT      54.27  
  4 Ham, Abby G               10 HAMMERHEADS          1:02.56    1:06.03  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac          10 SHERWOOD               37.41      37.94  
  2 Detwiler, George          10 SHERWOOD               45.37      45.50  
  3 Johnson, Zachary           9 SHERWOOD               51.55      55.08  
  4 Hutton, Kendall           10 HAMMERHEADS            58.47      56.06  
  5 Lewis, Jackson C           9 HAMMERHEADS          1:11.38    1:08.08  
  6 Barry, Caleb              10 HAMMERHEADS               NT    1:12.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       12 SHERWOOD                  NT      34.32  
  2 Maddox, Amelia            12 SHERWOOD                  NT      34.64  
  3 Corbett, Alex K           12 HAMMERHEADS            37.45      39.19  
  4 Hall, Bailey R            11 HAMMERHEADS            46.38      48.75  
  5 Cozelos, Josie            11 SHERWOOD               50.81      52.58  
 -- Davis, Sydney E           12 HAMMERHEADS               NT         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan                12 SHERWOOD               33.18      32.97  
  2 Guerin, Owen F            11 HAMMERHEADS            36.01      35.50  
  3 Ham, Luke H               12 HAMMERHEADS            37.13      37.14  
  4 Hammer, Matthew           12 SHERWOOD               36.01      37.67  
  5 Castillo, Angel H         12 HAMMERHEADS            39.69      41.07  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn K           14 HAMMERHEADS            31.21      31.22  
  2 Pierce, Anna H            13 HAMMERHEADS            33.31      34.02  
  3 Detwiler, Evelyn          14 SHERWOOD               41.83      39.20  
  4 Rowell, Emily C           14 HAMMERHEADS            39.64      40.45  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan           14 SHERWOOD               29.35      29.35  
  2 Purser, Hayden            14 SHERWOOD               31.88      32.53  
  3 Amos, Andrew J            14 HAMMERHEADS            32.44      32.72  
  4 Oneill, Bram j            14 HAMMERHEADS            33.51      34.25  
  5 Purser, Gibson            14 SHERWOOD               35.19      35.89  
  6 Welcome, Jermaine L       13 HAMMERHEADS            50.18      36.21  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Caitlyn V        15 HAMMERHEADS            31.15      30.34  
  2 Hammer, Emily             16 SHERWOOD               34.60      35.26  
  3 Rowell, Chloe I           16 HAMMERHEADS            34.36      35.33  
  4 Moore, Hayley             16 SHERWOOD               37.27      36.75  
  5 Heeney, Nora M            16 HAMMERHEADS            37.38      38.51  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          17 HAMMERHEADS            24.95      25.16  
  2 Sentell, Jack H           16 HAMMERHEADS            26.83      26.95  
  3 Amos, Ethan M             16 HAMMERHEADS            30.20      29.46  
  4 Holtcamp, Mason S         16 SHERWOOD               28.06      29.78  
  5 Amborski, Matthew         16 SHERWOOD                  NT      41.34  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    1:31.81  
     1) Brewer, Bella E 8               2) Humphrey-Troupe, Sadie A 8     
     3) Pittman, Emma 7                 4) Oneill, Fanny l 8              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:59.57    2:29.26  
     1) Glass, Lucy 7                   2) Merrell, Lucy 5                
     3) Merrell, Mary 7                 4) Clay, Avianna 8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:10.68   X1:55.57  
     1) Sims, Chloe E 8                 2) Davidson, Juliana N 8          
     3) Barry, Caroline 8               4) Phillips, Evie 8               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:31.14   X2:37.78  
     1) Barry, Kathryn 6                2) Rochowiak, Hattie M 5          
     3) Draine, Sophia C 8              4) O'Neal, Molly M 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:41.57    1:37.84  
     1) Andreani, Reed J 6              2) Hall, Rocco M 7                
     3) Cataldi, Benjamin 8             4) Maynard, Reese A 8             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:54.13    2:13.45  
     1) Clay, Eli 6                     2) Shaw, Reed 6                   
     3) Detwiler, Fritz 7               4) Alferink, Michael 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:34.65   X2:16.32  
     1) Matthews, Benjamin R 7          2) Matthews, Thomas H 5           
     3) Castillo, Santiago 7            4) Bradford, Gregory P 8          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:15.06   X2:24.33  
     1) Maynard, Jude E 7               2) Oneill, Tyndale r 6            
     3) Robinson, Sawyer L 8            4) Robertson, Tyler S 8           
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:28.52    2:42.82  
     1) Gindhart, Ella Kate K 9         2) Ham, Abby G 10                 
     3) Hall, Sulli M 9                 4) Andreani, Alyssa G 10          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:46.54   x4:15.38  
     1) Humphrey-Troupe, Aalycia J 10   2) Rochowiak, Peyton G 9          
     3) Snider, Ava 9                   4) Lyon, Kayla 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:57.19   X5:42.47  
     1) Taylor, Anna 9                  2) Seagroves, Emily 9             
     3) Mauldin, Braelyn J 10           4) Walker, Anna Rose R 9          
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:26.17    2:30.26  
     1) Cozelos, Aiden 10               2) Jackson, Shaun 9               
     3) Johnson, Zachary 9              4) Whetstone, Isaac 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:49.39    2:50.58  
     1) Weglage, Brady M 10             2) Ratz, Max H 9                  
     3) Hutton, Kendall 10              4) Amos, Dawson E 10              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:20.82   X3:22.53  
     1) Oneill, Athan e 10              2) Bates, Jack H 10               
     3) Williams, Luke M 9              4) Cataldi, Daniel 9              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:23.67   X3:25.46  
     1) Benson, Jaxon H 10              2) Hershbine, Greyson K 9         
     3) Johnson, Cody J 10              4) O'Neal, Sutton L 10            
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:08.45    2:17.38  
     1) Merrell, Kate 11                2) Willis, Adley 11               
     3) Maddox, Amelia 12               4) Whetstone, Savannah 12         
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:21.56    2:30.18  
     1) Bukenya, Trish M 12             2) Hall, Bailey R 11              
     3) Spires, Hayden L 12             4) Corbett, Alex K 12             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:47.46   X2:45.83  
     1) Brewer, Sarah K 11              2) Taylor, Ellie S 11             
     3) Harmon, Lillian G 11            4) Davis, Sydney E 12             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:32.30   X3:01.12  
     1) Cozelos, Josie 11               2) McFadden, Emma 12              
     3) Pelfrey, Adelyn 9               4) Detwiler, Jane 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:14.36         x   
     1) Ham, Jack G 10                  2) Seagroves, Brandon 12          
     3) Lewis, Jackson C 9              4) Weglage, Jackson V 11          
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:28.59         x   
     1) Askew, Izzy R 13                2) Hicks, MaKayla A 13            
     3) Tucker, Sierra A 13             4) Rowell, Emily C 14             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org