Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2019 11:04 PM
                  2019 RCSL MNSO vs LILY - meters - 6/26/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:33.02    1:30.75    7  
     1) Baumgartner, Jenny 8            2) Horvath, Marie 7               
     3) Quadrini, Paige 7               4) Phillippe, Kaitlyn 7           
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:47.39    1:51.96  
     1) Robley, Lily Kate 8             2) Salehi, Katherine 8            
     3) Sturmfels, Josephine 8          4) Salehi, Anna 8                 
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:07.88  
     1) Mauldin, Emma 8                 2) Berkholtz, Kate 7              
     3) Mullaney, Lucie 8               4) Bevel, Emily 7                 
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:07.25   X2:10.35  
     1) Borders, Ellie 7                2) Hobbs, Eva 8                   
     3) Wright, Summer 8                4) Rye, Kallie 7                  
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:16.72  
     1) Morgan, Audrey 7                2) Causey, Anne Michael 8         
     3) McMillion, Rachel 7             4) Hallman, Annie 8               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:42.68   X2:38.19  
     1) Zajac, Natalia 7                2) Allan, Nora 7                  
     3) Mikatarian, Jessica 7           4) Plemons, Eve 8                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:11.59    2:06.47    7  
     1) Cunha, Gabriel 8                2) Cantey, Harry 7                
     3) Cunha, Neil 8                   4) Bevel, Grant 7                 
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:57.05    2:12.28  
     1) Sturmfels, Oscar 6              2) Broach, Matthew 7              
     3) Butler, Phillip 8               4) Morton, Jacob 7                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:30.45   X2:32.51  
     1) Hull, Jack 8                    2) Brightwell, Jonas 8            
     3) Young, Connor 7                 4) Durant, George 7               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:19.23   X2:39.97  
     1) Butler, Levi 7                  2) Dennis, Patrick 7              
     3) Jordan, Hudson 7                4) Ramage, Turner 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:40.36    3:32.07    7  
     1) Rorex, Avery 10                 2) Allan, Isabelle 9              
     3) Vosahlik, Julia 9               4) Butler, Victoria 10            
  2 Monte Sano  'A'                                   3:36.61    3:34.62  
     1) Bothwell, Inde 10               2) Roche, Evelyn 9                
     3) Lee, Sophie 9                   4) Bains, Amelia 9                
 -- Monte Sano  'B'                                   4:28.76   X4:20.17  
     1) Ward, Lydia 9                   2) Beck, Carrie 9                 
     3) Kernan, Samantha 9              4) Wright, Emma 10                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        4:44.42   X4:28.65  
     1) Sturmfels, Corah 10             2) Elmore, Joy Lynn 9             
     3) Mikatarian, Holly 10            4) Law, Skyler 9                  
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:58.77    2:57.35    7  
     1) Morgan, Stuart 9                2) Horvath, Ben 10                
     3) Quadrini, Tyler 9               4) Elam, Jack 9                   
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:41.92    3:47.89  
     1) Bradley, Thomas 9               2) Johnson, Collin 10             
     3) Jordan, Jack 9                  4) Sturmfels, Frank 10            
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:49.50  
     1) Gotvald, Sebastion 9            2) Berkholtz, Joshua 9            
     3) McMillion, Samuel 10            4) Keener, Henry 9                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:54.49  
     1) Stanley, William 10             2) Hicks, Thomas 9                
     3) Cagel, Hunter 10                4) Cantey, Waring 9               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        4:40.77   X4:29.46  
     1) Heimbeck, Lukas 9               2) Scarbrough, Mason 9            
     3) Nester, Owen 9                  4) Lewis, Jack 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:49.74    2:50.84    7  
     1) Chua, Fletcher 12               2) Wright, Liberty 12             
     3) Young, Keira 11                 4) Newby, Makinley 12             
  2 Monte Sano  'A'                                   3:07.89    3:06.12  
     1) Cunha, Masie 12                 2) Campbell, Abby 11              
     3) Williams, Lilly 11              4) Masterson, Molly 11            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:42.72   X3:32.89  
     1) Jordan, Addie Jane 11           2) Elmore, Emma Lee 11            
     3) Butler, Charlotte 11            4) Mayo, Avarie 11                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:44.65  
     1) Ward, Claire 11                 2) Cantey, Lily 11                
     3) Davis, Harlee 11                4) Fananapizir, Taleh 11          
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        4:23.25   X4:05.92  
     1) Taylor, Kalen 11                2) Freeman, Elizabeth 12          
     3) Bradley, Genevieve 11           4) Bartley, Kamdyn 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:46.94    2:47.72    7  
     1) Baumgartner, Max 11             2) McMillion, Caleb 12            
     3) Copeland, Jack 12               4) Lee, Salem 11                  
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:01.15    3:06.78  
     1) Foreman, Andrew 11              2) Barnett, Parker 11             
     3) Gooden, Nolan 12                4) Borders, Will 12               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:15.27   X3:19.50  
     1) Broach, William 11              2) Johnson, Luke 11               
     3) Marett, Aubrey 11               4) Vosahlik, Adam 12              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:30.73  
     1) Smith, Shane 11                 2) Templeton, Hunter 12           
     3) Williams, Nate 12               4) Echols, Paul 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:38.96    2:37.91    7  
     1) Quadrini, Grace 14              2) Evans, Alexandra 13            
     3) Keener, Clara 14                4) Hicks, Taylor 13               
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:47.65    2:47.85  
     1) Zajac, Sophia 13                2) Hicks, Krysanne 13             
     3) Busk, Mia 14                    4) Yates, Adison 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:38.51    2:35.37    7  
     1) Barnett, Evan 14                2) Wright, Noah 13                
     3) Wood, Gabe 13                   4) Freeman, Thomas 14             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:40.45    2:36.53  
     1) Worthy, Will 14                 2) Huskey, Alec 13                
     3) Navarro, Django 14              4) Fananapizir, Jameh 13          
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:34.44    2:29.78    7  
     1) Wistner, Abigail 17             2) Rabban, Bella 17               
     3) Bledsoe, Leah 17                4) Rabban, Sophie 16              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:55.09    2:56.70  
     1) Lewis, Sarah 17                 2) Butler, Abigail 15             
     3) Vosahlik, Elizabeth 15          4) Kowalczyk, Elizabeth 17        
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:00.93  
     1) Naderi, Rose 17                 2) Howie, Maggie 15               
     3) Perry, Olivia 15                4) Craig, Alexis 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:28.18    2:19.65    7  
     1) Hubbert, Benjamin 16            2) Butler, Joshua 16              
     3) Shipp, Alan 15                  4) Rorex, John David 17           
 -- Monte Sano  'A'                                   2:29.81         DQ  
     1) Kolb, Peter 17                  2) Stephens, Henry 17             
     3) Perry, Quillan 16               4) Craig, Kieran 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Addison          6 Lily Flagg             29.83      26.18    5  
  2 Seagrest, Caroline         6 Makos                  29.57     J27.67    3  
  3 Mauldin, Liz               6 Makos                  26.97     J26.21    1  
  4 Seagrest, Reese            6 Makos                  29.89      29.16  
  5 Hicks, Lily                6 Lily Flagg             37.56      42.63  
  6 Cody, Camryn               6 Lily Flagg             42.41      44.89  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Elam, Evelyn               6 Makos                  31.92     X25.30  
 -- Williams, Lucy             6 Makos                  24.57     X25.41  
 -- Lee, Stella                6 Makos                  33.05     X33.96  
 -- Evans, Anna Lane           6 Makos                  39.69     X34.63  
 -- Johnson, Janie             5 Makos                  50.34     X36.64  
 -- Law, Reese                 6 Lily Flagg             56.95     X42.78  
 -- Atkins, Connely            5 Makos                  46.53     X44.03  
 -- Scarbrough, Vivian         6 Lily Flagg             48.35     X52.57  
 -- Peek, Ava                  5 Makos                1:07.09     X52.88  
 -- Rye, Whitney               5 Lily Flagg             55.19     X56.26  
 -- Salehi, Alexis             5 Lily Flagg             54.25     X57.90  
 -- Allan, Amelia              5 Lily Flagg             52.00     X59.53  
 -- Ramage, Lucy               4 Lily Flagg             57.88     X59.58  
 -- Jones, Mary Kate           5 Lily Flagg             52.31   X1:03.39  
 -- Lee, Evelyn                5 Lily Flagg           1:02.47   X1:04.75  
 -- Echols, Genevieve          5 Makos                1:04.52   X1:04.97  
 -- Willauer, Ainslie          4 Makos                     NT   X1:40.20  
 -- Templeton, Peyton          6 Makos                2:28.60   X1:46.00  
 -- Butler, Gwyneth            4 Lily Flagg           1:16.96   X2:03.42  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sturmfels, Oscar           6 Lily Flagg             29.84      32.57    5  
  2 Phillippe, Jacob           6 Makos                  32.88      33.09    3  
  3 Ramage, Turner             6 Lily Flagg             31.57      34.69    1  
  4 Gotvald, Graham            6 Makos                  37.01      36.16  
  5 Gotvald, Nelson            6 Makos                  41.41      36.35  
  6 Wallace, Ben               5 Lily Flagg             43.83      44.07  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Moore, Liam                6 Makos                  47.47     X42.22  
 -- Butler, Abram              5 Lily Flagg             53.32     X49.46  
 -- Jones, Cruse               5 Lily Flagg             55.57     X52.93  
 -- Hobbs, Michael             6 Lily Flagg             52.34     X53.82  
 -- Seagrest, John Luke        4 Makos                1:07.90     X57.64  
 -- Harris, Conner             6 Makos                     NT   X1:02.11  
 -- Elmore, Bennett Lawson     5 Lily Flagg           1:25.57   X1:32.66  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige            7 Makos                  19.58      19.53    5  
  2 Phillippe, Kaitlyn         7 Makos                  22.60      20.48    3  
  3 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             20.93      21.01    1  
  4 Pfitzer, Lily              7 Makos                  22.70      22.03  
  5 Salehi, Anna               8 Lily Flagg             24.01      23.51  
  6 Borders, Ellie             7 Lily Flagg             26.13      28.96  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mullaney, Lucie            8 Makos                  25.01     X24.73  
 -- Mauldin, Emma              8 Makos                  29.57     X25.08  
 -- Morgan, Audrey             7 Makos                  24.19     X25.31  
 -- Berkholtz, Kate            7 Makos                  30.65     X27.22  
 -- McMillion, Rachel          7 Makos                  31.03     X30.44  
 -- Moore, Chole               8 Lily Flagg             34.96     X31.51  
 -- Farmer, Adelaide           7 Makos                  34.60     X31.70  
 -- Brown, Shelby              7 Makos                  29.52     X31.79  
 -- Hallman, Annie             8 Makos                  29.38     X32.02  
 -- Plemons, Eve               8 Lily Flagg             28.89     X32.32  
 -- Lawton, Lucky              7 Makos                  31.64     X32.91  
 -- Elmore, Merry Layne        7 Lily Flagg             35.28     X34.27  
 -- Mikatarian, Jessica        7 Lily Flagg             32.81     X34.45  
 -- Zajac, Natalia             7 Lily Flagg             34.10     X35.78  
 -- Bevel, Emily               7 Makos                  38.81     X37.38  
 -- Royer, Hana                7 Makos                  34.52     X39.12  
 -- Fananapizir, Tahirih       7 Makos                  38.78     X41.71  
 -- Wright, Zoey               7 Makos                  43.43     X43.19  
 -- Heimbeck, Sophie           7 Lily Flagg             35.32     X53.43  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunha, Neil                8 Makos                  20.39      21.53    5  
  2 Morton, Jacob              7 Lily Flagg             21.71      21.84    3  
  3 Cunha, Gabriel             8 Makos                  24.27      23.16    1  
  4 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             22.70      24.51  
  5 Bevel, Grant               7 Makos                  28.90      27.36  
  6 Hull, Jack                 8 Lily Flagg             29.08      31.42  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Butler, Levi               7 Lily Flagg             36.08     X30.37  
 -- Jordan, Hudson             7 Lily Flagg             40.70     X42.43  
 -- Taylor, Brenden            7 Lily Flagg             43.94     X42.46  
 -- Freeman, Daniel            8 Lily Flagg           1:01.54     X54.81  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bothwell, Inde            10 Makos                  42.01      40.88    5  
  2 Rorex, Avery              10 Lily Flagg             45.10      43.53    3  
  3 Lee, Sophie                9 Makos                  44.50      44.02    1  
  4 Bains, Amelia              9 Makos                  43.69      44.20  
  5 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             49.57      50.87  
  6 Vosahlik, Julia            9 Lily Flagg             48.75      50.96  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ward, Lydia                9 Makos                  56.13     X52.35  
 -- Law, Skyler                9 Lily Flagg           1:01.01     X58.21  
 -- Kinzer, Ainsley            9 Lily Flagg           1:01.05   X1:02.19  
 -- Beck, Carrie               9 Makos                     NT   X1:10.13  
 -- Freeman, Anna             10 Lily Flagg           1:17.38   X1:17.77  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            9 Makos                  34.62      35.09    5  
  2 Morgan, Stuart             9 Makos                  41.00      36.34    3  
  3 Horvath, Ben              10 Makos                  39.40      38.16    1  
  4 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg             44.13      44.50  
  5 Jordan, Jack               9 Lily Flagg             43.94      45.83  
  6 Sturmfels, Frank          10 Lily Flagg             44.71      46.86  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hicks, Thomas              9 Makos                  49.69     X47.16  
 -- Cagel, Hunter             10 Makos                  52.81     X48.87  
 -- Keener, Henry              9 Makos                  56.08     X54.69  
 -- Stanley, William          10 Makos                1:01.20     X55.72  
 -- Gotvald, Sebastion         9 Makos                  58.02     X58.52  
 -- Hull, Levi                10 Lily Flagg           1:03.09   X1:01.00  
 -- Butler, Jermiah            9 Lily Flagg             57.03   X1:01.96  
 -- Proud, Carter              9 Makos                1:07.10   X1:02.21  
 -- Hitt, Nathan              10 Lily Flagg           1:16.15   X1:06.63  
 -- Berkholtz, Joshua          9 Makos                1:07.57   X1:17.34  
 -- Ticola, Joel              10 Makos                1:21.14   X1:22.67  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Makinley           12 Lily Flagg             33.78      34.13    5  
  2 Chua, Fletcher            12 Lily Flagg             34.19      34.87    3  
  3 Young, Keira              11 Lily Flagg             36.17      36.73    1  
  4 Cunha, Masie              12 Makos                  39.03      38.22  
  5 Williams, Lilly           11 Makos                  40.09      38.55  
  6 Masterson, Molly          11 Makos                  40.78      39.95  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cantey, Lily              11 Makos                  46.15     X44.94  
 -- Taylor, Kalen             11 Lily Flagg             44.89     X45.78  
 -- Bradley, Genevieve        11 Lily Flagg             50.07     X49.47  
 -- Freeman, Elizabeth        12 Lily Flagg             50.53     X50.63  
 -- Ward, Claire              11 Makos                  48.91     X50.92  
 -- Bartley, Kamdyn           11 Lily Flagg             45.59     X51.28  
 -- Fananapizir, Taleh        11 Makos                  56.25     X53.14  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          11 Makos                  33.89      32.02    5  
  2 Barnett, Parker           11 Lily Flagg             33.34      32.84    3  
  3 McMillion, Caleb          12 Makos                  32.69      33.53    1  
  4 Lee, Salem                11 Makos                  39.36      36.69  
  5 Borders, Will             12 Lily Flagg                NT      39.32  
  6 Vosahlik, Adam            12 Lily Flagg             40.15      40.59  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Templeton, Hunter         12 Makos                  48.73     X45.84  
 -- Echols, Paul              11 Makos                  50.70     X45.89  
 -- Cagle, Patrick            12 Makos                  51.75     X46.03  
 -- Elmore, Nathan            12 Lily Flagg             45.95     X47.76  
 -- Ticola, Evan              11 Makos                1:07.69   X1:06.33  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           14 Makos                     NT      31.77    5  
  2 Hicks, Krysanne           13 Lily Flagg             34.32      34.65    3  
  3 Zajac, Sophia             13 Lily Flagg             33.95      35.03    1  
  4 Hicks, Taylor             13 Makos                  35.02      35.41  
  5 Keener, Clara             14 Makos                     NT      35.52  
  6 Butler, Isabella          13 Lily Flagg             38.45      39.05  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roche, Elise              13 Makos                  43.87     X42.63  
 -- Hitt, Bethany             13 Lily Flagg             50.32     X51.91  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             29.51      30.82    5  
  2 Navarro, Django           14 Makos                  32.22      33.10    3  
  3 Worthy, Will              14 Makos                  33.17      33.50    1  
  4 Huskey, Alec              13 Makos                  35.64      33.78  
  5 Freeman, Thomas           14 Lily Flagg             37.88      35.97  
  6 Wright, Noah              13 Lily Flagg             38.20      37.58  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wright, Cai               14 Lily Flagg             54.78     X50.33  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             33.06      32.81    5  
  2 Rabban, Bella             17 Makos                  34.10      33.10    3  
  3 Rabban, Sophie            16 Makos                     NT      34.18    1  
  4 Wistner, Abigail          17 Makos                  34.79      34.33  
  5 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             36.27      37.02  
  6 Butler, Abigail           15 Lily Flagg             43.94      41.19  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Naderi, Rose              17 Makos                  37.06     X35.66  
 -- Craig, Alexis             15 Makos                     NT     X49.25  
 -- Masterson, Margaret       16 Makos                  36.26     X50.31  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubbert, Benjamin         16 Lily Flagg             28.25      27.78    5  
  2 Stephens, Henry           17 Makos                  28.46      28.16    3  
  3 Craig, Kieran             16 Makos                     NT      28.56    1  
  4 Rorex, John David         17 Lily Flagg             29.58      29.84  
  5 Butler, Joshua            16 Lily Flagg             30.92      31.58  
  6 Moore, Alex               16 Makos                     NT      31.78  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         8 Makos                  22.90     J23.41    5  
  2 Horvath, Marie             7 Makos                  27.34     J21.34    3  
  3 Salehi, Katherine          8 Lily Flagg             33.74      31.82    1  
  4 Pfitzer, Lily              7 Makos                  31.89      31.97  
  5 Sturmfels, Josephine       8 Lily Flagg             34.59      34.25  
  6 Hobbs, Eva                 8 Lily Flagg             36.20      37.00  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             30.33      32.52    5  
  2 Durant, George             7 Lily Flagg             44.39      35.09    3  
  3 Cantey, Harry              7 Makos                  39.00      37.53    1  
  4 Dennis, Patrick            7 Lily Flagg             44.28     J40.69  
  5 Bevel, Grant               7 Makos                  39.59     J39.59  
  6 Ticola, Owen               7 Makos                  52.70      46.70  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             59.20      58.94    5  
  2 Butler, Victoria          10 Lily Flagg           1:15.02      59.73    3  
  3 Mikatarian, Holly         10 Lily Flagg           1:10.71    1:04.47    1  
  4 Roche, Evelyn              9 Makos                1:07.06    1:05.12  
  5 Navarro, Amara             9 Makos                1:12.90    1:10.71  
  6 Kernan, Samantha           9 Makos                1:12.37    1:15.89  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Stuart             9 Makos                  48.75      46.97    5  
  2 Horvath, Ben              10 Makos                  48.07      47.15    3  
  3 Cantey, Waring             9 Makos                  54.19      54.14    1  
  4 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg           1:01.38      56.53  
  5 Jordan, Jack               9 Lily Flagg                NT    1:06.99  
  6 Johnson, Collin           10 Lily Flagg           1:06.96    1:09.00  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            12 Lily Flagg             43.45      44.27    5  
  2 Campbell, Abby            11 Makos                  50.39      51.22    3  
  3 Cunha, Masie              12 Makos                  54.17      56.07    1  
  4 Masterson, Molly          11 Makos                  57.32      59.89  
 -- Butler, Charlotte         11 Lily Flagg           1:01.88         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillion, Caleb          12 Makos                  42.31      43.19    5  
  2 Williams, Nate            12 Makos                  59.28     J53.83    3  
  3 Johnson, Luke             11 Lily Flagg             54.89     J53.73    1  
  4 Navarro, Felix            11 Makos                  56.66      56.23  
  5 Marett, Aubrey            11 Lily Flagg             55.88      57.53  
 -- Broach, William           11 Lily Flagg             58.63         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           14 Makos                  42.82      41.93    5  
  2 Evans, Alexandra          13 Makos                  47.04      45.50    3  
  3 Keener, Clara             14 Makos                  44.84      46.31    1  
  4 Hicks, Krysanne           13 Lily Flagg             46.83      46.89  
  5 Freeman, Sarah            13 Lily Flagg             52.30      53.43  
  6 Busk, Mia                 14 Lily Flagg             59.88      57.55  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             37.77      39.29    5  
  2 Huskey, Alec              13 Makos                  43.51      42.77    3  
  3 Navarro, Django           14 Makos                  43.47      43.34    1  
  4 Wood, Gabe                13 Lily Flagg             47.89      46.99  
  5 Taylor, Tyler             13 Lily Flagg             46.83      49.20  
 -- Fananapizir, Jameh        13 Makos                  58.19         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Bella             17 Makos                  40.72      40.47    5  
  2 Howie, Maggie             15 Makos                  42.87      44.23    3  
  3 Rabban, Sophie            16 Makos                  43.02      45.69    1  
  4 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             48.75      48.76  
  5 Butler, Abigail           15 Lily Flagg             56.47      56.34  
  6 Lewis, Sarah              17 Lily Flagg             55.01      56.65  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry           17 Makos                  38.03      37.22    5  
  2 Perry, Quillan            16 Makos                  39.45      38.26    3  
  3 Moore, Alex               16 Makos                     NT      42.28    1  
  4 Butler, Joshua            16 Lily Flagg             41.97      42.42  
  5 Hubbert, Benjamin         16 Lily Flagg             47.03      43.44  
  6 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             48.58      48.82  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:21.49    1:22.79    7  
     1) Quadrini, Paige W7              2) Cunha, Neil M8                 
     3) Cunha, Gabriel M8               4) Baumgartner, Jenny W8          
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:26.62    1:30.33  
     1) Sturmfels, Josephine W8         2) Broach, Matthew M7             
     3) Morton, Jacob M7                4) Robley, Lily Kate W8           
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        1:48.05   X1:52.45  
     1) Borders, Ellie W7               2) Hull, Jack M8                  
     3) Butler, Phillip M8              4) Salehi, Anna W8                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        1:52.35   X1:54.08  
     1) Durant, George M7               2) Rye, Kallie W7                 
     3) Brightwell, Jonas M8            4) Wright, Summer W8              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:09.46  
     1) Bains, Owen M7                  2) Ticola, Owen M7                
     3) Fananapizir, Tahirih W7         4) Morgan, Audrey W7              
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:10.38  
     1) Phillippe, Jacob M6             2) Gotvald, Graham M6             
     3) Mullaney, Lucie W8              4) Lawton, Lucky W7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:39.72    2:52.63    7  
     1) Horvath, Ben M10                2) Bothwell, Inde W10             
     3) Bains, Amelia W9                4) Quadrini, Tyler M9             
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:01.93    3:10.89  
     1) Bradley, Thomas M9              2) Vosahlik, Julia W9             
     3) Rorex, Avery W10                4) Jordan, Jack M9                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:19.03   X3:38.27  
     1) Lewis, Jack M9                  2) Butler, Victoria W10           
     3) Allan, Isabelle W9              4) Sturmfels, Frank M10           
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:39.79   X3:48.91  
     1) Mikatarian, Holly W10           2) Scarbrough, Mason M9           
     3) Sturmfels, Corah W10            4) Heimbeck, Lukas M9             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:01.33  
     1) Beck, Carrie W9                 2) Gotvald, Sebastion M9          
     3) Proud, Carter M9                4) Ward, Lydia W9                 
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X4:36.97  
     1) Ticola, Joel M10                2) Navarro, Amara W9              
     3) Hicks, Thomas M9                4) Kernan, Samantha W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:20.89    2:19.55    7  
     1) Newby, Makinley W12             2) Borders, Will M12              
     3) Chua, Fletcher W12              4) Barnett, Parker M11            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:25.70    2:22.35  
     1) Baumgartner, Max M11            2) Cunha, Masie W12               
     3) Williams, Lilly W11             4) McMillion, Caleb M12           
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:41.50   X2:47.51  
     1) Vosahlik, Adam M12              2) Mayo, Avarie W11               
     3) Marett, Aubrey M11              4) Young, Keira W11               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:56.11   X3:03.17  
     1) Broach, William M11             2) Taylor, Kalen W11              
     3) Jordan, Addie Jane W11          4) Gooden, Nolan M12              
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:14.22  
     1) Cagle, Patrick M12              2) Echols, Paul M11               
     3) Fananapizir, Taleh W11          4) Campbell, Abby W11             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:26.69  
     1) Templeton, Hunter M12           2) Ticola, Evan M11               
     3) Cantey, Lily W11                4) Ward, Claire W11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:16.61    2:10.43    7  
     1) Worthy, Will M14                2) Hicks, Taylor W13              
     3) Navarro, Django M14             4) Quadrini, Grace W14            
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:09.53    2:12.06  
     1) Wood, Gabe M13                  2) Hicks, Krysanne W13            
     3) Zajac, Sophia W13               4) Barnett, Evan M14              
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:30.86   X2:35.06  
     1) Freeman, Thomas M14             2) Butler, Isabella W13           
     3) Wright, Noah M13                4) Yates, Adison W13              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:51.29  
     1) Templeton, Taylor M13           2) Kolb, Joshua M14               
     3) Worthy, Emily W13               4) Roche, Elise W13               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:54.20   X3:00.47  
     1) Hull, Josiah M13                2) Busk, Mia W14                  
     3) Taylor, Tyler M13               4) Freeman, Sarah W13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:07.16    2:05.59    7  
     1) Rorex, John David M17           2) Kowalczyk, Elizabeth W17       
     3) Vosahlik, Elizabeth W15         4) Hubbert, Benjamin M16          
  2 Monte Sano  'A'                                   2:07.22    2:05.83  
     1) Perry, Quillan M16              2) Rabban, Bella W17              
     3) Wistner, Abigail W17            4) Stephens, Henry M17            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:18.37  
     1) Craig, Kieran M16               2) Kolb, Peter M17                
     3) Naderi, Rose W17                4) Masterson, Margaret W16        
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:26.40   X2:32.40  
     1) Shipp, Alan M15                 2) Butler, Abigail W15            
     3) Lewis, Sarah W17                4) Butler, Joshua M16             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         8 Makos                  21.37      21.97    5  
  2 Quadrini, Paige            7 Makos                  24.88      24.31    3  
  3 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             25.01      24.63    1  
  4 Causey, Anne Michael       8 Makos                  28.51      26.87  
  5 Rye, Kallie                7 Lily Flagg             33.46      31.69  
  6 Wright, Summer             8 Lily Flagg             39.13      34.11  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Phillip            8 Lily Flagg             32.59      28.53    5  
  2 Morton, Jacob              7 Lily Flagg             30.00      28.64    3  
  3 Cunha, Gabriel             8 Makos                  33.76      33.56    1  
  4 Bains, Owen                7 Makos                  39.92      35.06  
  5 Young, Connor              7 Lily Flagg             38.52      38.37  
  6 Cunha, Neil                8 Makos                  40.15      42.72  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bothwell, Inde            10 Makos                  48.78      48.75    5  
  2 Rorex, Avery              10 Lily Flagg             52.75      53.74    3  
  3 Lee, Sophie                9 Makos                  58.18      54.57    1  
  4 Bains, Amelia              9 Makos                  59.83    1:00.27  
  5 Elmore, Joy Lynn           9 Lily Flagg           1:19.76    1:13.34  
  6 Sturmfels, Corah          10 Lily Flagg           1:09.69    1:14.94  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            9 Makos                  43.15      42.44    5  
  2 Horvath, Ben              10 Makos                  50.59      48.90    3  
  3 Morgan, Stuart             9 Makos                  50.01      49.01    1  
  4 Heimbeck, Lukas            9 Lily Flagg           1:03.21    1:00.36  
  5 Scarbrough, Mason          9 Lily Flagg           1:05.91    1:15.75  
 -- Nester, Owen               9 Lily Flagg           1:28.74         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira              11 Lily Flagg             42.25      43.59    5  
  2 Cunha, Masie              12 Makos                  47.58      45.75    3  
  3 Williams, Lilly           11 Makos                  48.22      47.70    1  
  4 Davis, Harlee             11 Makos                  51.52      52.26  
  5 Elmore, Emma Lee          11 Lily Flagg           1:01.37      56.57  
  6 Jordan, Addie Jane        11 Lily Flagg             59.13      57.33  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          11 Makos                  39.51      39.69    5  
  2 Foreman, Andrew           11 Lily Flagg             48.01      46.45    3  
  3 Lee, Salem                11 Makos                     NT      49.85    1  
  4 Broach, William           11 Lily Flagg             49.42      52.01  
  5 Borders, Will             12 Lily Flagg             57.13      53.58  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajac, Sophia             13 Lily Flagg             39.88      40.19    5  
  2 Freeman, Sarah            13 Lily Flagg             46.26      47.06    3  
  3 Yates, Adison             13 Lily Flagg             48.53      48.68    1  
  4 Mullaney, Maggie          13 Makos                  50.75      52.08  
  5 Worthy, Emily             13 Makos                  49.67      53.27  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabe                13 Lily Flagg             43.28      39.95    5  
  2 Wright, Noah              13 Lily Flagg             47.53      49.33    3  
  3 Fananapizir, Jameh        13 Makos                1:03.90      55.11    1  
  4 Hull, Josiah              13 Lily Flagg             53.28      57.93  
 -- Worthy, Will              14 Makos                  40.19         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bledsoe, Leah             17 Makos                  39.94      39.72    5  
  2 Wistner, Abigail          17 Makos                  41.96      42.45    3  
  3 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             43.12      44.18    1  
  4 Perry, Olivia             15 Makos                  44.22      46.38  
  5 Lewis, Sarah              17 Lily Flagg             43.08      46.92  
  6 Butler, Abigail           15 Lily Flagg             56.58      58.22  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Quillan            16 Makos                  36.95      36.44    5  
  2 Hubbert, Benjamin         16 Lily Flagg                NT      36.78    3  
  3 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             42.57      40.00    1  
  4 Kolb, Peter               17 Makos                  42.26      41.59  
  5 Butler, Joshua            16 Lily Flagg             45.51      43.55  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         8 Makos                  18.44      19.41    5  
  2 Robley, Lily Kate          8 Lily Flagg             24.02      21.99    3  
  3 Quadrini, Paige            7 Makos                  21.07      23.23    1  
  4 Sturmfels, Josephine       8 Lily Flagg             24.63      29.01  
  5 Horvath, Marie             7 Makos                  29.49      30.45  
  6 Allan, Nora                7 Lily Flagg             42.39      43.99  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            7 Lily Flagg             28.05      29.49    5  
  2 Cunha, Neil                8 Makos                  29.93      32.34    3  
  3 Brightwell, Jonas          8 Lily Flagg             39.78      33.19    1  
  4 Cunha, Gabriel             8 Makos                  35.91      34.63  
  5 Bevel, Grant               7 Makos                  38.15      36.71  
  6 Butler, Phillip            8 Lily Flagg             29.95      42.01  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bothwell, Inde            10 Makos                  48.75      50.00    5  
  2 Allan, Isabelle            9 Lily Flagg             54.47      56.76    3  
  3 Lee, Sophie                9 Makos                  57.08      59.89    1  
  4 Vosahlik, Julia            9 Lily Flagg             54.73    1:00.07  
  5 Wright, Emma              10 Makos                1:10.28    1:00.84  
  6 Mikatarian, Holly         10 Lily Flagg           1:11.84    1:15.33  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            9 Makos                  38.52      38.66    5  
  2 Elam, Jack                 9 Makos                  48.25      51.93    3  
  3 Bradley, Thomas            9 Lily Flagg             56.23      57.07    1  
  4 Jordan, Jack               9 Lily Flagg             57.00      57.84  
  5 McMillion, Samuel         10 Makos                1:02.21    1:00.50  
  6 Sturmfels, Frank          10 Lily Flagg           1:13.13    1:13.93  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Makinley           12 Lily Flagg             41.82      40.44    5  
  2 Chua, Fletcher            12 Lily Flagg             41.21      40.87    3  
  3 Williams, Lilly           11 Makos                  49.14      51.65    1  
  4 Wright, Liberty           12 Lily Flagg           1:04.97      57.47  
  5 Davis, Harlee             11 Makos                  48.87      59.41  
  6 Masterson, Molly          11 Makos                  58.88    1:01.08  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          11 Makos                  36.56      36.56    5  
  2 Barnett, Parker           11 Lily Flagg             39.32      40.49    3  
  3 McMillion, Caleb          12 Makos                  40.05      41.20    1  
  4 Copeland, Jack            12 Makos                  45.76      48.63  
  5 Gooden, Nolan             12 Lily Flagg             47.80      51.63  
  6 Vosahlik, Adam            12 Lily Flagg             50.88      52.48  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           14 Makos                  35.28      34.84    5  
  2 Zajac, Sophia             13 Lily Flagg             38.88      41.28    3  
  3 Hicks, Krysanne           13 Lily Flagg             41.01     J42.15    1  
  4 Keener, Clara             14 Makos                  40.47     J41.48  
  5 Hicks, Taylor             13 Makos                  41.84     J42.07  
  6 Busk, Mia                 14 Lily Flagg             44.61      47.37  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             14 Lily Flagg             32.94      33.93    5  
  2 Navarro, Django           14 Makos                  35.60      37.00    3  
  3 Worthy, Will              14 Makos                  38.90      39.96    1  
  4 Huskey, Alec              13 Makos                  40.18      40.89  
  5 Hull, Josiah              13 Lily Flagg             53.22      53.70  
  6 Taylor, Tyler             13 Lily Flagg           1:00.66    1:07.14  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bledsoe, Leah             17 Makos                  37.62      36.93    5  
  2 Rabban, Sophie            16 Makos                  38.42      39.03    3  
  3 Vosahlik, Elizabeth       15 Lily Flagg             39.27      41.09    1  
  4 Lewis, Sarah              17 Lily Flagg             47.33      44.33  
  5 Perry, Olivia             15 Makos                  44.13      45.32  
  6 Kowalczyk, Elizabeth      17 Lily Flagg             44.78      45.63  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry           17 Makos                  32.76      33.12    5  
  2 Perry, Quillan            16 Makos                  32.75      33.13    3  
  3 Rorex, John David         17 Lily Flagg             37.40      37.08    1  
  4 Hubbert, Benjamin         16 Lily Flagg             38.16      38.08  
  5 Shipp, Alan               15 Lily Flagg             40.56      41.57  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:22.13    1:26.53    7  
     1) Quadrini, Paige 7               2) Phillippe, Kaitlyn 7           
     3) Pfitzer, Lily 7                 4) Baumgartner, Jenny 8           
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:32.35    1:44.89  
     1) Sturmfels, Josephine 8          2) Borders, Ellie 7               
     3) Salehi, Anna 8                  4) Robley, Lily Kate 8            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        1:50.98   X1:58.89  
     1) Wright, Summer 8                2) Plemons, Eve 8                 
     3) Salehi, Katherine 8             4) Rye, Kallie 7                  
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:17.15   X2:13.07  
     1) Zajac, Natalia 7                2) Elmore, Merry Layne 7          
     3) Moore, Chole 8                  4) Mikatarian, Jessica 7          
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:13.34  
     1) Lawton, Lucky 7                 2) McMillion, Rachel 7            
     3) Wright, Zoey 7                  4) Horvath, Marie 7               
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:20.16  
     1) Brown, Shelby 7                 2) Royer, Hana 7                  
     3) Farmer, Adelaide 7              4) Berkholtz, Kate 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:42.91    1:41.25    7  
     1) Cunha, Gabriel 8                2) Bevel, Grant 7                 
     3) Cantey, Harry 7                 4) Cunha, Neil 8                  
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        1:42.32    1:43.10  
     1) Broach, Matthew 7               2) Hull, Jack 8                   
     3) Butler, Phillip 8               4) Morton, Jacob 7                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:00.31   X2:07.70  
     1) Durant, George 7                2) Ramage, Turner 6               
     3) Sturmfels, Oscar 6              4) Brightwell, Jonas 8            
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        2:24.08   X2:24.93  
     1) Young, Connor 7                 2) Jordan, Hudson 7               
     3) Butler, Levi 7                  4) Dennis, Patrick 7              
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:02.98    3:05.34    7  
     1) Bains, Amelia 9                 2) Lee, Sophie 9                  
     3) Roche, Evelyn 9                 4) Bothwell, Inde 10              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:17.10    3:26.07  
     1) Vosahlik, Julia 9               2) Butler, Victoria 10            
     3) Allan, Isabelle 9               4) Rorex, Avery 10                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:45.77   X3:50.53  
     1) Mikatarian, Holly 10            2) Law, Skyler 9                  
     3) Elmore, Joy Lynn 9              4) Sturmfels, Corah 10            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:52.90  
     1) Ward, Lydia 9                   2) Wright, Emma 10                
     3) Navarro, Amara 9                4) Kernan, Samantha 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:36.43    2:41.63    7  
     1) Horvath, Ben 10                 2) Morgan, Stuart 9               
     3) Elam, Jack 9                    4) Quadrini, Tyler 9              
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        3:03.86    3:19.59  
     1) Bradley, Thomas 9               2) Lewis, Jack 9                  
     3) Sturmfels, Frank 10             4) Jordan, Jack 9                 
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:01.94  
     1) Berkholtz, Joshua 9             2) Proud, Carter 9                
     3) Keener, Henry 9                 4) McMillion, Samuel 10           
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X4:07.81  
     1) Hicks, Thomas 9                 2) Ticola, Joel 10                
     3) Stanley, William 10             4) Cagel, Hunter 10               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:50.58   X4:09.84  
     1) Scarbrough, Mason 9             2) Hull, Levi 10                  
     3) Butler, Jermiah 9               4) Heimbeck, Lukas 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:27.36    2:33.80    7  
     1) Chua, Fletcher 12               2) Jordan, Addie Jane 11          
     3) Young, Keira 11                 4) Newby, Makinley 12             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:41.09    2:41.10  
     1) Williams, Lilly 11              2) Masterson, Molly 11            
     3) Campbell, Abby 11               4) Cunha, Masie 12                
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        3:00.32   X3:18.94  
     1) Taylor, Kalen 11                2) Butler, Charlotte 11           
     3) Elmore, Emma Lee 11             4) Mayo, Avarie 11                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:19.09  
     1) Cantey, Lily 11                 2) Ward, Claire 11                
     3) Fananapizir, Taleh 11           4) Davis, Harlee 11               
 -- Lily Flagg  Swim Team  'C'                        3:14.19   X3:22.69  
     1) Wright, Liberty 12              2) Freeman, Elizabeth 12          
     3) Bradley, Genevieve 11           4) Bartley, Kamdyn 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:25.50    2:29.59    7  
     1) Baumgartner, Max 11             2) Lee, Salem 11                  
     3) Williams, Nate 12               4) McMillion, Caleb 12            
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:35.03    2:42.20  
     1) Borders, Will 12                2) Marett, Aubrey 11              
     3) Vosahlik, Adam 12               4) Barnett, Parker 11             
 -- Lily Flagg  Swim Team  'B'                        2:54.95   X2:54.38  
     1) Broach, William 11              2) Johnson, Luke 11               
     3) Gooden, Nolan 12                4) Foreman, Andrew 11             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:28.68  
     1) Cagle, Patrick 12               2) Ticola, Evan 11                
     3) Echols, Paul 11                 4) Navarro, Felix 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:23.06    2:15.75    7  
     1) Hicks, Krysanne 13              2) Butler, Isabella 13            
     3) Yates, Adison 13                4) Zajac, Sophia 13               
  2 Monte Sano  'A'                                   2:23.03    2:21.50  
     1) Evans, Alexandra 13             2) Keener, Clara 14               
     3) Hicks, Taylor 13                4) Quadrini, Grace 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:22.18    2:21.97    7  
     1) Worthy, Will 14                 2) Huskey, Alec 13                
     3) Fananapizir, Jameh 13           4) Navarro, Django 14             
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:17.33    2:28.31  
     1) Wood, Gabe 13                   2) Wright, Noah 13                
     3) Freeman, Thomas 14              4) Barnett, Evan 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:22.15    2:17.25    7  
     1) Bledsoe, Leah 17                2) Wistner, Abigail 17            
     3) Rabban, Sophie 16               4) Rabban, Bella 17               
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:30.18    2:36.61  
     1) Kowalczyk, Elizabeth 17         2) Butler, Abigail 15             
     3) Lewis, Sarah 17                 4) Vosahlik, Elizabeth 15         
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:47.08  
     1) Roche, Elise 13                 2) Craig, Alexis 15               
     3) Perry, Olivia 15                4) Naderi, Rose 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:04.31    1:58.16    7  
     1) Perry, Quillan 16               2) Moore, Alex 16                 
     3) Stephens, Henry 17              4) Craig, Kieran 16               
  2 Lily Flagg  Swim Team  'A'                        2:03.38    2:05.24  
     1) Rorex, John David 17            2) Shipp, Alan 15                 
     3) Butler, Joshua 16               4) Hubbert, Benjamin 16           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org