Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2019 12:07 AM
                    2019 RCSL PIEDvsLILY-Yards - 6/19/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:39.70    1:37.35    7  
     1) Biles, Brooklyn 8               2) Salehi, Katherine 8            
     3) Robley, Lily Kate 8             4) Sturmfels, Josephine 8         
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:37.08    1:41.49  
     1) Killian, Addy 8                 2) Mooty, Liddie 7                
     3) Handley, Molly 7                4) Fleming, Meril 7               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:00.54  
     1) Wessel, Kate 7                  2) Evans, Elizabeth 8             
     3) Sieja, Edith 7                  4) Neely, Jewel 7                 
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:04.65   X2:05.44  
     1) Rye, Kallie 7                   2) Hobbs, Eva 8                   
     3) Allan, Nora 7                   4) Borders, Ellie 7               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X2:10.02  
     1) Shores, Sarah 7                 2) Jacobs, Mia 8                  
     3) Emerson, Addison 8              4) Jacobs, Stella 7               
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:45.34   X2:23.68  
     1) Plemons, Eve 8                  2) Zajac, Natalia 7               
     3) Heimbeck, Sophie 7              4) Salehi, Anna 8                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:40.03    1:39.07    7  
     1) Sturmfels, Oscar 6              2) Olsen, Bart 7                  
     3) Broach, Matthew 7               4) Morton, Jacob 7                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.33    1:57.62  
     1) Monroe, Tucker 8                2) McCloud, Grant 7               
     3) Doiron, Benjamin 7              4) Rymer, Bo 7                    
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:08.83   X2:07.50  
     1) Brightwell, Jonas 8             2) Dennis, Patrick 7              
     3) Young, Connor 7                 4) Durant, George 7               
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        3:02.99   X3:14.13  
     1) Taylor, Brenden 7               2) Butler, Levi 7                 
     3) Jordan, Hudson 7                4) Ramage, Turner 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:16.30    3:07.52    7  
     1) Neely, Caitlyn 10               2) Gyorok, Ava 10                 
     3) Hodges, Caroline 10             4) McCloud, Caitlin 10            
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        4:27.65   X3:52.06  
     1) Sturmfels, Corah 10             2) Butler, Victoria 10            
     3) Elmore, Joy Lynn 9              4) Law, Skyler 9                  
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X4:03.03  
     1) Monroe, Bella 9                 2) Hamer, Brooke 9                
     3) Sieja, Payton 9                 4) Wessel, Molly 9                
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:12.21         DQ  
     1) Vosahlik, Julia 9               2) Rorex, Avery 10                
     3) Allan, Isabelle 9               4) Olsen, Emma 9                  
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:48.81    2:48.86    7  
     1) Schmitz, Wilson 10              2) Hayles, Logan 9                
     3) Sieja, Oliver 10                4) Trefry, Weston 9               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:16.58    3:15.76  
     1) Bradley, Thomas 9               2) Rye, Cody 10                   
     3) Jordan, Jack 9                  4) Sturmfels, Frank 10            
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        4:00.32   X3:43.37  
     1) Heimbeck, Lukas 9               2) Scarbrough, Mason 9            
     3) Johnson, Collin 10              4) Lewis, Jack 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:23.31    2:22.78    7  
     1) Young, Keira 11                 2) Chua, Fletcher 12              
     3) Zajac, Sophia 12                4) Newby, Makinley 12             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:59.97    3:09.73  
     1) Wessel, Anne 11                 2) Kennedy, Allison 11            
     3) Handley, Chloe 11               4) Parks, Penelope 12             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:09.97   X2:57.84  
     1) Jordan, Addie Jane 11           2) Butler, Charlotte 11           
     3) Olsen, Rebecca 11               4) Mayo, Avarie 11                
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        3:51.01   X3:39.66  
     1) Taylor, Kalen 11                2) Bartley, Kamdyn 11             
     3) Freeman, Elizabeth 12           4) Bradley, Genevieve 11          
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:54.15    3:00.15    7  
     1) Foreman, Andrew 11              2) Johnson, Luke 11               
     3) Marett, Aubrey 11               4) Broach, William 11             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:59.38    3:44.77  
     1) Carroll, Preston 11             2) Doiron, Luke 12                
     3) Allport, Caleb 12               4) Lensch, Ty 12                  
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:08.63   X3:19.22  
     1) Nester, James 12                2) Vosahlik, Adam 12              
     3) Gooden, Nolan 12                4) Yates, Aeron 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:28.36         DQ  
     1) Freeman, Sarah 13               2) Hicks, Krysanne 13             
     3) Chua, Catherine 14              4) Yates, Adison 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:19.62    2:17.25    7  
     1) Hopkins, Fields 14              2) Elkins, Jack 13                
     3) Walker, Philip 13               4) Kennedy, Grady 13              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:39.19         DQ  
     1) Borders, Will 12                2) Taylor, Tyler 13               
     3) Wood, Gabe 13                   4) Freeman, Thomas 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:16.02    2:14.27    7  
     1) Monk, Marybeth 17               2) Erbach, Elizabeth 16           
     3) Nurre, Jane 15                  4) Archer, Jamie 16               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:28.33    2:25.47  
     1) Lewis, Sarah 17                 2) Kowalczyk, Elizabeth 17        
     3) Jones, Haley 16                 4) Vosahlik, Elizabeth 15         
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:58.90    7  
     1) Schuetz, Neil 17                2) Nurre, Alexander 17            
     3) Carroll, Hayden 16              4) Walker, Owen 15                
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:09.25    2:00.94  
     1) Schmuck, Landry 15              2) Butler, Joshua 16              
     3) Chua, CJ 16                     4) Rorex, John David 17           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vayda, Arleigh             6 PIED                   24.85      26.00    5  
  2 Hayles, Harper             6 PIED                   25.59      28.37    3  
  3 Emerson, Sifen             6 PIED                   29.09      32.08    1  
  4 Hicks, Lily                6 LILY FLAGG             40.71      33.84  
  5 Cody, Camryn               6 LILY FLAGG             40.16      38.21  
  6 Scarbrough, Vivian         6 LILY FLAGG             45.96      43.56  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Monroe, Clara              6 PIED                   34.06     X32.09  
 -- Allan, Audrey              5 LILY FLAGG           1:00.59     X35.20  
 -- Cooper, Charlotte          5 PIED                   44.57     X37.81  
 -- Abington, Hayden           6 PIED                   40.01     X39.01  
 -- Patrick, Payten            4 PIED                 1:00.40     X40.75  
 -- Garrison, Harper           5 PIED                   51.02     X45.67  
 -- Jones, Mary Kate           5 LILY FLAGG             53.78     X47.13  
 -- Salehi, Alexis             5 LILY FLAGG           1:13.28     X48.87  
 -- Rye, Whitney               5 LILY FLAGG             53.62     X49.72  
 -- Law, Reese                 6 LILY FLAGG             51.31     X51.44  
 -- Rymer, Vivian              4 PIED                   59.25     X51.68  
 -- McDowell, Caroline         5 PIED                   44.88     X52.20  
 -- Lee, Evelyn                5 LILY FLAGG             57.55     X56.28  
 -- Handley, Lucy              3 PIED                   39.65     X58.49  
 -- Allan, Amelia              5 LILY FLAGG             46.85     X58.71  
 -- Ramage, Lucy               4 LILY FLAGG             52.14   X1:02.69  
 -- Hobbs, Janie               5 LILY FLAGG           1:10.32   X1:08.14  
 -- Wessel, Grace              4 PIED                   59.26   X1:09.07  
 -- Butler, Gwyneth            4 LILY FLAGG           1:15.57   X1:09.33  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                 6 PIED                   25.53      25.67    5  
  2 Sturmfels, Oscar           6 LILY FLAGG             27.43      26.88    3  
  3 Bludsworth, Ward           6 PIED                   28.44      27.17    1  
  4 Ramage, Turner             6 LILY FLAGG             31.94      28.44  
  5 Taylor, Reid               6 PIED                   31.92      35.62  
  6 Hobbs, Elijah              6 LILY FLAGG             43.95      39.56  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mooty, Drew                5 PIED                   32.09     X28.41  
 -- Edwards, Will              6 PIED                      NT     X34.94  
 -- Olsen, Luke                5 LILY FLAGG             47.24     X35.16  
 -- Evans, Paul                5 PIED                   43.25     X36.23  
 -- Bludsworth, Garrett        4 PIED                   46.20     X40.43  
 -- Wallace, Ben               5 LILY FLAGG             39.49     X40.63  
 -- Sieja, Ben                 5 PIED                   44.60     X40.83  
 -- Hewiett, Nolan             6 PIED                   44.25     X44.85  
 -- Lindblom, Gabe             5 PIED                 1:02.77     X46.33  
 -- Patrick, Raylen            5 PIED                 1:36.77     X46.70  
 -- Hobbs, Michael             6 LILY FLAGG             47.60     X47.15  
 -- Lindblom, Seth             4 PIED                   57.00     X47.39  
 -- Butler, Abram              5 LILY FLAGG             48.04     X48.57  
 -- Edwards, Caleb             5 PIED                   35.64     X49.03  
 -- Jones, Cruse               5 LILY FLAGG           1:09.50     X50.06  
 -- Taylor, Jonah              4 PIED                 1:04.45     X50.23  
 -- Schneider, Philip          4 PIED                   54.59     X51.34  
 -- Caruso, Ben                5 PIED                   42.89     X54.02  
 -- Mayo, Finn                 5 LILY FLAGG             56.31     X54.28  
 -- Smith, Nathan              4 PIED                   56.10     X54.53  
 -- Hewiett, Marshall          4 PIED                   56.65     X54.92  
 -- South, Sam                 4 PIED                   53.49     X57.49  
 -- Lensch, George             6 PIED                   48.13   X1:04.15  
 -- Elmore, Bennett Lawson     5 LILY FLAGG           1:17.09   X2:42.63  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Killian, Addy              8 PIED                      NT      18.10    5  
  2 Sturmfels, Josephine       8 LILY FLAGG             19.17     J19.72    3  
  3 Robley, Lily Kate          8 LILY FLAGG             18.86     J19.65    1  
  4 Fleming, Meril             7 PIED                   20.71     J20.25  
  5 Mooty, Liddie              7 PIED                   20.62     J19.82  
  6 Biles, Brooklyn            8 LILY FLAGG             23.37      23.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Salehi, Anna               8 LILY FLAGG             23.54     X21.63  
 -- Sieja, Edith               7 PIED                   23.47     X22.04  
 -- Wessel, Kate               7 PIED                   26.08     X22.19  
 -- Shores, Sarah              7 PIED                   26.25     X25.68  
 -- Neely, Jewel               7 PIED                   26.68     X27.30  
 -- Plemons, Eve               8 LILY FLAGG             26.03     X28.15  
 -- Jacobs, Stella             7 PIED                   28.83     X28.53  
 -- Zajac, Natalia             7 LILY FLAGG             32.06     X30.72  
 -- Smith, Lily                7 PIED                   34.63     X31.38  
 -- Moore, Chole               8 LILY FLAGG                NT     X31.50  
 -- Elmore, Merry Layne        7 LILY FLAGG             34.19     X31.78  
 -- Heimbeck, Sophie           7 LILY FLAGG             33.41     X31.82  
 -- Taylor, Emma Kate          7 PIED                   33.83     X33.83  
 -- Wessel, Caroline           7 PIED                   36.86     X34.88  
 -- Emerson, Addison           8 PIED                   33.12     X37.69  
 -- Schnieder, CC              7 PIED                   37.20     X37.85  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart                7 LILY FLAGG             18.50      18.64    5  
  2 Morton, Jacob              7 LILY FLAGG             19.56      19.84    3  
  3 Rymer, Bo                  7 PIED                   23.78      20.31    1  
  4 Monroe, Tucker             8 PIED                   21.89      20.97  
  5 Broach, Matthew            7 LILY FLAGG             20.45      21.84  
  6 McCloud, Grant             7 PIED                   25.87      30.34  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Durant, George             7 LILY FLAGG             29.53     X26.87  
 -- Dennis, Patrick            7 LILY FLAGG             30.20     X30.09  
 -- Butler, Levi               7 LILY FLAGG             32.50     X32.94  
 -- Lensch, Harrison           7 PIED                   57.00     X37.75  
 -- Taylor, Brenden            7 LILY FLAGG             45.18     X39.59  
 -- Neely, Judah               7 PIED                   40.52     X39.90  
 -- Jordan, Hudson             7 LILY FLAGG             36.67     X40.79  
 -- Butler, William            7 LILY FLAGG             40.94     X47.33  
 -- Freeman, Daniel            8 LILY FLAGG           1:12.07     X55.44  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          10 PIED                   36.03      35.32    5  
  2 Olsen, Emma                9 LILY FLAGG             38.92      36.15    3  
  3 Rorex, Avery              10 LILY FLAGG             47.32      40.63    1  
  4 McCloud, Caitlin          10 PIED                   39.47      40.95  
  5 Rigby, Ansley             10 PIED                   46.03      41.94  
  6 Vosahlik, Julia            9 LILY FLAGG             43.92      44.64  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Elmore, Joy Lynn           9 LILY FLAGG             51.63     X49.94  
 -- Handley, Olivia            9 PIED                   57.41     X54.73  
 -- Law, Skyler                9 LILY FLAGG             55.08     X54.96  
 -- Kinzer, Ainsley            9 LILY FLAGG             55.18     X55.00  
 -- Hamer, Brooke              9 PIED                   52.53     X55.02  
 -- Wessel, Molly              9 PIED                 1:00.40   X1:01.09  
 -- Taylor, Savannah           9 PIED                 1:04.76   X1:06.16  
 -- Freeman, Anna             10 LILY FLAGG           1:11.19   X1:09.71  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trefry, Weston             9 PIED                   35.37      34.13    5  
  2 Hayles, Logan              9 PIED                   36.15      34.57    3  
  3 Sieja, Oliver             10 PIED                   35.52      34.97    1  
  4 Jordan, Jack               9 LILY FLAGG             39.59      40.06  
  5 Sturmfels, Frank          10 LILY FLAGG             40.28      40.41  
  6 Bradley, Thomas            9 LILY FLAGG             39.76      40.53  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Jermiah            9 LILY FLAGG             52.71     X51.38  
 -- Schneider, Joshua          9 PIED                   57.29     X55.57  
 -- Nester, Owen               9 LILY FLAGG             57.09     X58.70  
 -- Hitt, Nathan              10 LILY FLAGG           1:18.21   X1:08.60  
 -- Erbach, Micah              9 PIED                 1:17.12   X1:11.85  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Makinley           12 LILY FLAGG             30.63      30.43    5  
  2 Zajac, Sophia             12 LILY FLAGG             30.59      30.63    3  
  3 Young, Keira              11 LILY FLAGG             34.41      32.59    1  
  4 Kennedy, Allison          11 PIED                   35.10      33.89  
  5 Parks, Penelope           12 PIED                      NT      41.35  
  6 Wessel, Anne              11 PIED                   48.16      43.93  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mayo, Avarie              11 LILY FLAGG             39.36     X38.94  
 -- Butler, Charlotte         11 LILY FLAGG             41.73     X41.02  
 -- Bartley, Kamdyn           11 LILY FLAGG                NT     X41.07  
 -- Taylor, Kalen             11 LILY FLAGG             40.44     X41.40  
 -- Jordan, Addie Jane        11 LILY FLAGG             40.28     X42.69  
 -- Freeman, Elizabeth        12 LILY FLAGG             45.52     X46.97  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Will             12 LILY FLAGG             35.66      36.27    5  
  2 Vosahlik, Adam            12 LILY FLAGG             36.17      36.35    3  
  3 Yates, Aeron              11 LILY FLAGG             38.86      40.00    1  
  4 Allport, Caleb            12 PIED                   40.79      41.53  
  5 Carroll, Preston          11 PIED                   43.09      44.15  
  6 Lensch, Ty                12 PIED                   53.57      48.35  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Elmore, Nathan            12 LILY FLAGG             44.95     X41.40  
 -- Scarbrough, Ben           12 LILY FLAGG             53.17     X48.06  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            14 PIED                   28.30      28.09    5  
  2 Chua, Catherine           14 LILY FLAGG             28.62      28.66    3  
  3 Hicks, Krysanne           13 LILY FLAGG             30.92      31.09    1  
  4 Yates, Adison             13 LILY FLAGG             32.73      33.56  
  5 Werth, Adeline            14 PIED                   34.72      35.52  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hitt, Bethany             13 LILY FLAGG             49.95     X45.33  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            13 PIED                   25.38      25.58    5  
  2 Kennedy, Grady            13 PIED                   27.63     J27.19    3  
  3 Hopkins, Fields           14 PIED                   26.87     J27.17    1  
  4 Wood, Gabe                13 LILY FLAGG             29.39      28.59  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   27.95     J27.97    5  
  2 Nurre, Jane               15 PIED                   28.56     J27.95    3  
  3 Erbach, Elizabeth         16 PIED                      NT      28.50    1  
  4 Jones, Haley              16 LILY FLAGG             29.41      29.09  
  5 Vosahlik, Elizabeth       15 LILY FLAGG             29.78      29.84  
  6 Kowalczyk, Elizabeth      17 LILY FLAGG             32.68      32.68  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          17 PIED                   23.65      24.22    5  
  2 Carroll, Hayden           16 PIED                      NT      25.07    3  
  3 Chua, CJ                  16 LILY FLAGG             26.25      26.52    1  
  4 Rorex, John David         17 LILY FLAGG             26.75      26.65  
  5 Schuetz, Neil             17 PIED                   28.08      27.07  
  6 Shipp, Alan               15 LILY FLAGG             32.28      31.19  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie              7 PIED                   29.25      26.31    5  
  2 Salehi, Katherine          8 LILY FLAGG             31.05      30.40    3  
  3 Evans, Elizabeth           8 PIED                   34.13     J33.36    1  
  4 Allan, Nora                7 LILY FLAGG             36.16     J33.35  
  5 Hobbs, Eva                 8 LILY FLAGG             32.61      33.50  
  6 Jacobs, Mia                8 PIED                   35.09      34.26  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart                7 LILY FLAGG             25.18      24.57    5  
  2 Doiron, Benjamin           7 PIED                   29.13      26.49    3  
  3 Broach, Matthew            7 LILY FLAGG             27.90      27.32    1  
  4 Brightwell, Jonas          8 LILY FLAGG             33.18      33.50  
  5 McCloud, Grant             7 PIED                   36.77      37.07  
  6 McDowell, William          7 PIED                   42.37      40.36  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                9 LILY FLAGG             52.59      48.65    5  
  2 Hodges, Caroline          10 PIED                   49.71      50.37    3  
  3 Allan, Isabelle            9 LILY FLAGG             53.33      53.52    1  
  4 McCloud, Caitlin          10 PIED                   57.39      57.20  
  5 Gyorok, Ava               10 PIED                   57.19      57.92  
 -- Butler, Victoria          10 LILY FLAGG           1:07.59         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan              9 PIED                   44.32      43.74    5  
  2 Rye, Cody                 10 LILY FLAGG             51.48      54.53    3  
  3 Johnson, Collin           10 LILY FLAGG           1:03.57    1:00.32    1  
  4 Schmitz, Wilson           10 PIED                 1:01.72    1:04.84  
  5 Lewis, Jack                9 LILY FLAGG           1:10.16    1:06.78  
  6 Allport, Benjamin         10 PIED                 1:06.09    1:08.24  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            12 LILY FLAGG             39.14      39.37    5  
  2 Newby, Makinley           12 LILY FLAGG             44.28     J44.68    3  
  3 Kennedy, Allison          11 PIED                   45.68     J44.11    1  
  4 Handley, Chloe            11 PIED                      NT    1:01.42  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Luke             11 LILY FLAGG             49.45      50.21    5  
  2 Marett, Aubrey            11 LILY FLAGG             50.86      50.34    3  
  3 Broach, William           11 LILY FLAGG             52.82      56.53    1  
  4 Allport, Caleb            12 PIED                   56.48      56.66  
  5 Doiron, Luke              12 PIED                 1:09.00    1:06.00  
 -- Carroll, Preston          11 PIED                   59.38         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           14 LILY FLAGG             38.65      37.47    5  
  2 McEniry, Katie            14 PIED                   38.05      37.83    3  
  3 Butler, Isabella          13 LILY FLAGG             48.90      46.82    1  
  4 Werth, Adeline            14 PIED                   46.38      47.11  
  5 Freeman, Sarah            13 LILY FLAGG             49.24      47.12  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           14 PIED                   36.57      37.44    5  
  2 Kennedy, Grady            13 PIED                   38.38      38.03    3  
  3 Taylor, Tyler             13 LILY FLAGG             42.19      42.65    1  
  4 Wood, Gabe                13 LILY FLAGG             45.95      43.14  
  5 Freeman, Thomas           14 LILY FLAGG             51.30      48.09  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erbach, Elizabeth         16 PIED                   39.88      39.59    5  
  2 Nurre, Jane               15 PIED                   40.53      40.36    3  
  3 Vosahlik, Elizabeth       15 LILY FLAGG             43.92      44.21    1  
  4 Archer, Jamie             16 PIED                   43.74      44.29  
  5 Lewis, Sarah              17 LILY FLAGG             49.79      49.56  
  6 Butler, Abigail           15 LILY FLAGG                NT      50.87  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          17 PIED                   28.50      29.43    5  
  2 Schmuck, Landry           15 LILY FLAGG             35.94      32.09    3  
  3 Chua, CJ                  16 LILY FLAGG             35.93      34.97    1  
  4 Schuetz, Neil             17 PIED                   37.37      36.31  
  5 Butler, Joshua            16 LILY FLAGG             39.94      37.81  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:16.09    1:18.40    7  
     1) Robley, Lily Kate W8            2) Morton, Jacob M7               
     3) Sturmfels, Josephine W8         4) Olsen, Bart M7                 
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:26.00    1:24.89  
     1) Fleming, Meril W7               2) Monroe, Tucker M8              
     3) Rymer, Bo M7                    4) Mooty, Liddie W7               
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        1:33.33   X1:31.90  
     1) Biles, Brooklyn W8              2) Brightwell, Jonas M8           
     3) Borders, Ellie W7               4) Broach, Matthew M7             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        1:41.16   X2:03.66  
     1) Rye, Kallie W7                  2) Durant, George M7              
     3) Sturmfels, Oscar M6             4) Salehi, Anna W8                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:26.59    2:30.52    7  
     1) Sieja, Oliver M10               2) Hodges, Caroline W10           
     3) McCloud, Caitlin W10            4) Trefry, Weston M9              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:42.19    2:45.46  
     1) Jordan, Jack M9                 2) Vosahlik, Julia W9             
     3) Bradley, Thomas M9              4) Olsen, Emma W9                 
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:58.27   X2:59.41  
     1) Allan, Isabelle W9              2) Rorex, Avery W10               
     3) Lewis, Jack M9                  4) Sturmfels, Frank M10           
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        3:14.68   X2:59.59  
     1) Heimbeck, Lukas M9              2) Sturmfels, Corah W10           
     3) Rye, Cody M10                   4) Butler, Victoria W10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:13.05    2:14.52    7  
     1) Vosahlik, Adam M12              2) Zajac, Sophia W12              
     3) Borders, Will M12               4) Newby, Makinley W12            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:40.34    2:46.66  
     1) Parks, Penelope W12             2) Allport, Caleb M12             
     3) Carroll, Preston M11            4) Kennedy, Allison W11           
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:21.87   X2:26.15  
     1) Young, Keira W11                2) Yates, Aeron M11               
     3) Marett, Aubrey M11              4) Chua, Fletcher W12             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:33.13   X2:33.40  
     1) Broach, William M11             2) Gooden, Nolan M12              
     3) Mayo, Avarie W11                4) Olsen, Rebecca W11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.09    1:58.75    7  
     1) Hopkins, Fields M14             2) McEniry, Katie W14             
     3) Werth, Adeline W14              4) Walker, Philip M13             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:03.06    2:00.89  
     1) Wood, Gabe M13                  2) Freeman, Thomas M14            
     3) Hicks, Krysanne W13             4) Chua, Catherine W14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:45.97    1:46.97    7  
     1) Monk, Marybeth W17              2) Schuetz, Neil M17              
     3) Nurre, Jane W15                 4) Nurre, Alexander M17           
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:52.19    1:51.07  
     1) Rorex, John David M17           2) Vosahlik, Elizabeth W15        
     3) Jones, Haley W16                4) Chua, CJ M16                   
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:01.27   X2:02.14  
     1) Butler, Joshua M16              2) Lewis, Sarah W17               
     3) Kowalczyk, Elizabeth W17        4) Schmuck, Landry M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robley, Lily Kate          8 LILY FLAGG             23.66      22.53    5  
  2 Killian, Addy              8 PIED                   23.96      24.42    3  
  3 Mooty, Liddie              7 PIED                   25.62      24.47    1  
  4 Fleming, Meril             7 PIED                   24.95      27.96  
  5 Borders, Ellie             7 LILY FLAGG             32.95      29.09  
  6 Rye, Kallie                7 LILY FLAGG             30.31      30.14  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart                7 LILY FLAGG                NT      25.69    5  
  2 Morton, Jacob              7 LILY FLAGG             29.97      27.03    3  
  3 Monroe, Tucker             8 PIED                   31.88      29.08    1  
  4 Rymer, Bo                  7 PIED                   47.09      31.67  
  5 McCloud, Grant             7 PIED                   45.77      36.95  
  6 Sturmfels, Oscar           6 LILY FLAGG             31.59      39.50  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorex, Avery              10 LILY FLAGG                NT      47.52    5  
  2 McCloud, Caitlin          10 PIED                   48.76      47.97    3  
  3 Vosahlik, Julia            9 LILY FLAGG             48.98      51.02    1  
  4 Neely, Caitlyn            10 PIED                   53.49      54.92  
  5 Sturmfels, Corah          10 LILY FLAGG           1:06.06    1:02.78  
  6 Monroe, Bella              9 PIED                   58.84    1:03.90  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trefry, Weston             9 PIED                   46.40      42.63    5  
  2 Sieja, Oliver             10 PIED                   45.89      44.14    3  
  3 Schmitz, Wilson           10 PIED                   45.72      47.38    1  
  4 Bradley, Thomas            9 LILY FLAGG             47.98      52.60  
  5 Scarbrough, Mason          9 LILY FLAGG           1:12.01      59.38  
  6 Heimbeck, Lukas            9 LILY FLAGG             56.95    1:01.01  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajac, Sophia             12 LILY FLAGG             36.09      35.93    5  
  2 Chua, Fletcher            12 LILY FLAGG             36.50      37.21    3  
  3 Kennedy, Allison          11 PIED                   41.38      41.92    1  
  4 Olsen, Rebecca            11 LILY FLAGG             42.17      42.79  
  5 Handley, Chloe            11 PIED                      NT      54.05  
  6 Wessel, Anne              11 PIED                   49.82      55.10  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew           11 LILY FLAGG             43.26      43.25    5  
  2 Broach, William           11 LILY FLAGG             44.55      44.52    3  
  3 Nester, James             12 LILY FLAGG             52.95      56.50    1  
  4 Carroll, Preston          11 PIED                 1:00.16    1:05.24  
 -- Doiron, Luke              12 PIED                 1:21.94         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Krysanne           13 LILY FLAGG             40.56      38.35    5  
  2 Werth, Adeline            14 PIED                   41.36      40.28    3  
  3 Freeman, Sarah            13 LILY FLAGG             41.79      41.68    1  
  4 Yates, Adison             13 LILY FLAGG             56.87      43.72  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            13 PIED                   30.82      30.75    5  
  2 Hopkins, Fields           14 PIED                   36.68      35.54    3  
  3 Taylor, Tyler             13 LILY FLAGG             53.73      48.31    1  
  4 Freeman, Thomas           14 LILY FLAGG             58.68      50.14  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   31.95      31.78    5  
  2 Erbach, Elizabeth         16 PIED                   35.51      35.53    3  
  3 Jones, Haley              16 LILY FLAGG             38.48      37.22    1  
  4 Lewis, Sarah              17 LILY FLAGG             38.81      40.15  
  5 Kowalczyk, Elizabeth      17 LILY FLAGG             38.85      40.34  
  6 Archer, Jamie             16 PIED                   40.72      41.77  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Hayden           16 PIED                   28.01      28.59    5  
  2 Schmuck, Landry           15 LILY FLAGG             33.14      31.40    3  
  3 Schuetz, Neil             17 PIED                   37.70      35.53    1  
  4 Rorex, John David         17 LILY FLAGG             36.56      37.34  
  5 Shipp, Alan               15 LILY FLAGG             39.32      38.35  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robley, Lily Kate          8 LILY FLAGG             21.64     J22.44    5  
  2 Killian, Addy              8 PIED                   22.21     J22.72    3  
  3 Fleming, Meril             7 PIED                   25.25     J24.90    1  
  4 Sturmfels, Josephine       8 LILY FLAGG             30.92     J22.19  
  5 Handley, Molly             7 PIED                   23.16      28.63  
  6 Biles, Brooklyn            8 LILY FLAGG             31.72      35.66  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            7 LILY FLAGG             25.93      25.27    5  
  2 Monroe, Tucker             8 PIED                   32.20     J30.54    3  
  3 Morton, Jacob              7 LILY FLAGG                NT     J30.06    1  
  4 Young, Connor              7 LILY FLAGG             34.53      34.78  
  5 Doiron, Benjamin           7 PIED                   40.66      40.16  
 -- Rymer, Bo                  7 PIED                   31.64         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          10 PIED                   46.15      46.95    5  
  2 Olsen, Emma                9 LILY FLAGG                NT      47.59    3  
  3 Allan, Isabelle            9 LILY FLAGG             50.23      49.07    1  
  4 Vosahlik, Julia            9 LILY FLAGG             50.35      49.31  
  5 Neely, Caitlyn            10 PIED                   56.41      58.90  
  6 Sieja, Payton              9 PIED                   59.59    1:02.00  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver             10 PIED                   43.40      43.47    5  
  2 Trefry, Weston             9 PIED                   50.52      47.52    3  
  3 Bradley, Thomas            9 LILY FLAGG             52.83      50.66    1  
  4 Jordan, Jack               9 LILY FLAGG             56.84      51.35  
  5 Brown, Owen               10 PIED                      NT      58.27  
 -- Rye, Cody                 10 LILY FLAGG           1:03.70         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajac, Sophia             12 LILY FLAGG             35.48      35.03    5  
  2 Young, Keira              11 LILY FLAGG             38.30      39.52    3  
  3 Olsen, Rebecca            11 LILY FLAGG             45.21      40.12    1  
  4 Handley, Chloe            11 PIED                   56.59      56.86  
  5 Wessel, Anne              11 PIED                 1:00.35    1:04.27  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gooden, Nolan             12 LILY FLAGG             51.81      43.06    5  
  2 Vosahlik, Adam            12 LILY FLAGG             45.84      46.56    3  
  3 Marett, Aubrey            11 LILY FLAGG             45.78      46.83    1  
  4 Allport, Caleb            12 PIED                   56.65    1:03.36  
  5 Doiron, Luke              12 PIED                 1:24.53    1:14.69  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           14 LILY FLAGG             31.65      30.64    5  
  2 McEniry, Katie            14 PIED                   31.68      30.78    3  
  3 Hicks, Krysanne           13 LILY FLAGG             36.95      37.03    1  
  4 Busk, Mia                 14 LILY FLAGG             47.32      40.19  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            13 PIED                   28.50      28.32    5  
  2 Wood, Gabe                13 LILY FLAGG             34.87      32.35    3  
  3 Kennedy, Grady            13 PIED                   34.18      33.40    1  
  4 Taylor, Tyler             13 LILY FLAGG           1:10.11      54.65  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   30.72      30.09    5  
  2 Nurre, Jane               15 PIED                   32.07      31.36    3  
  3 Jones, Haley              16 LILY FLAGG             33.74      32.75    1  
  4 Vosahlik, Elizabeth       15 LILY FLAGG             35.77      35.38  
  5 Archer, Jamie             16 PIED                      NT      38.09  
  6 Kowalczyk, Elizabeth      17 LILY FLAGG             40.34      41.75  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          17 PIED                   26.94      26.62    5  
  2 Carroll, Hayden           16 PIED                   27.50      26.97    3  
  3 Schmuck, Landry           15 LILY FLAGG             30.65      28.02    1  
  4 Chua, CJ                  16 LILY FLAGG             29.42      29.19  
  5 Rorex, John David         17 LILY FLAGG             34.88      33.69  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:26.57   J1:42.47    7  
     1) Fleming, Meril 7                2) Killian, Addy 8                
     3) Handley, Molly 7                4) Mooty, Liddie 7                
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:24.94   J1:30.12  
     1) Sturmfels, Josephine 8          2) Borders, Ellie 7               
     3) Biles, Brooklyn 8               4) Robley, Lily Kate 8            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X1:35.77  
     1) Sieja, Edith 7                  2) Jacobs, Mia 8                  
     3) Wessel, Kate 7                  4) Shores, Sarah 7                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X2:04.13  
     1) Neely, Jewel 7                  2) Jacobs, Stella 7               
     3) Shaw, Audry 8                   4) Emerson, Addison 8             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:24.48    1:24.75    7  
     1) Morton, Jacob 7                 2) Brightwell, Jonas 8            
     3) Broach, Matthew 7               4) Olsen, Bart 7                  
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:37.07    1:43.43  
     1) Rymer, Bo 7                     2) McCloud, Grant 7               
     3) Doiron, Benjamin 7              4) Monroe, Tucker 8               
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        1:53.36   X2:11.84  
     1) Durant, George 7                2) Young, Connor 7                
     3) Dennis, Patrick 7               4) Sturmfels, Oscar 6             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:11.65   X2:40.44  
     1) Butler, Levi 7                  2) Wallace, Ben 5                 
     3) Jordan, Hudson 7                4) Ramage, Turner 6               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:47.01    2:43.69    7  
     1) McCloud, Caitlin 10             2) Rigby, Ansley 10               
     3) Neely, Caitlyn 10               4) Hodges, Caroline 10            
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:54.82    2:50.06  
     1) Vosahlik, Julia 9               2) Rorex, Avery 10                
     3) Allan, Isabelle 9               4) Olsen, Emma 9                  
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:24.18   X3:29.07  
     1) Sturmfels, Corah 10             2) Law, Skyler 9                  
     3) Elmore, Joy Lynn 9              4) Butler, Victoria 10            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:33.37    2:25.96    7  
     1) Sieja, Oliver 10                2) Hayles, Logan 9                
     3) Schmitz, Wilson 10              4) Trefry, Weston 9               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:45.64    2:49.77  
     1) Bradley, Thomas 9               2) Lewis, Jack 9                  
     3) Sturmfels, Frank 10             4) Jordan, Jack 9                 
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:21.06   X3:16.52  
     1) Rye, Cody 10                    2) Butler, Jermiah 9              
     3) Scarbrough, Mason 9             4) Heimbeck, Lukas 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:06.43    2:09.78    7  
     1) Newby, Makinley 12              2) Young, Keira 11                
     3) Chua, Fletcher 12               4) Zajac, Sophia 12               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:35.02    2:53.43  
     1) Handley, Chloe 11               2) Wessel, Anne 11                
     3) Parks, Penelope 12              4) Kennedy, Allison 11            
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:35.35   X2:40.66  
     1) Mayo, Avarie 11                 2) Taylor, Kalen 11               
     3) Jordan, Addie Jane 11           4) Olsen, Rebecca 11              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:53.07   X3:03.62  
     1) Butler, Charlotte 11            2) Freeman, Elizabeth 12          
     3) Bradley, Genevieve 11           4) Bartley, Kamdyn 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:31.40    2:38.16    7  
     1) Marett, Aubrey 11               2) Broach, William 11             
     3) Yates, Aeron 11                 4) Borders, Will 12               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:15.71    3:09.57  
     1) Carroll, Preston 11             2) Doiron, Luke 12                
     3) Lensch, Ty 12                   4) Allport, Caleb 12              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:41.73   X2:53.70  
     1) Johnson, Luke 11                2) Nester, James 12               
     3) Foreman, Andrew 11              4) Gooden, Nolan 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:06.91    2:14.20    7  
     1) Hicks, Krysanne 13              2) Butler, Isabella 13            
     3) Yates, Adison 13                4) Chua, Catherine 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.33    2:02.19    7  
     1) Hopkins, Fields 14              2) Kennedy, Grady 13              
     3) Elkins, Jack 13                 4) Walker, Philip 13              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:19.86    2:17.64  
     1) Freeman, Thomas 14              2) Taylor, Tyler 13               
     3) Vosahlik, Adam 12               4) Wood, Gabe 13                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:07.01    1:59.23    7  
     1) Nurre, Jane 15                  2) Erbach, Elizabeth 16           
     3) Archer, Jamie 16                4) Monk, Marybeth 17              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:05.12    2:05.21  
     1) Vosahlik, Elizabeth 15          2) Lewis, Sarah 17                
     3) Kowalczyk, Elizabeth 17         4) Jones, Haley 16                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:46.04    7  
     1) Carroll, Hayden 16              2) Schuetz, Neil 17               
     3) Walker, Owen 15                 4) Nurre, Alexander 17            
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:48.34    1:46.83  
     1) Rorex, John David 17            2) Butler, Joshua 16              
     3) Schmuck, Landry 15              4) Chua, CJ 16                    

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org