Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/4/2019 12:16 AM
                    2019 RCSL RSALvsCAML -Yards - 7/3/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:36.48    1:34.44  
     1) Harness, Anne Marie 7           2) Norton, Rowan 8                
     3) Petek, Abigail 8                4) Jones, Lily 7                  
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:55.22    1:59.75  
     1) Earls, Reese 7                  2) Broadway, Tinsley 7            
     3) Burnham, Amelia 8               4) Becker, Eva 7                  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:31.75    1:43.81  
     1) Groves, William 7               2) Spalding, Andrew 8             
     3) Poole, Barrett 8                4) Parkinson, Elijah 6            
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:48.94    1:59.98  
     1) Sisk, Brody 8                   2) Carter, Keenan 8               
     3) Craig, Dylan 7                  4) Burnham, Joshua 6              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X2:49.69  
     1) Reeves, Andrew 6                2) Stanford, Cillian 7            
     3) Nabors, Dalton 7                4) Turner, Elijah 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               3:12.78    3:05.71  
     1) Johnson, Mya 9                  2) Varmette, Eva 10               
     3) Earls, Reagan 9                 4) Mobley, Genevieve 10           
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:48.16    3:42.03  
     1) Bumgarner, Reese 9              2) Richardson, Tori 9             
     3) Sandidge, Mayson 9              4) Richardson, Taryn 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:47.58    2:49.13  
     1) Busby, David 10                 2) Parkinson, Oliver 10           
     3) Groves, James 9                 4) Wren, Henry 9                  
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               3:17.19    3:45.39  
     1) Ledford, Aiden 9                2) Sisk, Brantley 10              
     3) Roberts, Luke 10                4) Saller, David 9                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   3:50.96   X3:36.27  
     1) Cherry, David 10                2) Rosema, Charles 10             
     3) Sedlacek, Caiden 9              4) Amrhein, Kavi 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:26.85    2:31.42  
     1) Blankenship, Katelyn X 12       2) Poole, Genevieve 11            
     3) Cline, Kailee 11                4) Norton, Keegan 12              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               3:10.25    3:07.49  
     1) Ashton, Lareeta 11              2) Reeves, Brooke 11              
     3) Becker, Audrey 12               4) Saller, Elsie 11               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   2:49.05   X2:45.80  
     1) Groves, Brooke T 12             2) Wical, Bianca 11               
     3) McKelvey, Mattie 12             4) Bumgarner, Briley 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:59.10    2:55.75  
     1) Sessoms, Harrison 11            2) Smith, Vladimir 12             
     3) Walker, Charley 11              4) Cherry, Jonathan 12            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   4:18.82        XDQ  
     1) Hamilton, Tyler 12              2) Pardew, Marshall 12            
     3) Andrews, Noah 11                4) Illert, Nathan 11              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:55.03         DQ  
     1) Burnham, Nikolas 12             2) Dicus, Jaxon 11                
     3) Lemke, Wilson R 11              4) Greaves, Gavin 12              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:25.37    2:18.14  
     1) Reeves, Kate 14                 2) Aiello, Elena 13               
     3) Roberts, Sofia 14               4) Hyde, Carly Jo 14              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:27.86    2:24.18  
     1) Wical, Alexia 13                2) Lady, Andrea 14                
     3) Cline, Rebekah 13               4) Amrhein, Jyoti 14              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:13.65    2:17.58  
     1) Bigelow, Davis 13               2) Sisk, Britton 13               
     3) McNeill, Ryan 14                4) Ashton, Liam 13                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:44.88    3:12.79  
     1) Hamilton, Robert 14             2) Miller, William 13             
     3) Taylor, Harrison R 13           4) Coats, Jay 11                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:57.39   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         A Shepherd, R Hamilton, C Patz, M Bibb            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:24.37    2:39.48  
     1) Cherry, Rebekah 14              2) Busby, Elizabeth 15            
     3) Wiggins, Teresa L 15            4) Johnson, Tiffany P 17          
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:37.06    2:40.07  
     1) Naumcheff, Stevie 17            2) Burnham, Victoria 16           
     3) Lemke, AnnaBeth E 15            4) Bigelow, Quinn 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:06.36    2:05.32  
     1) Groves, Riley T 14              2) Bamburg, Jason R 16            
     3) Taylor, Wyatt 16                4) Brashear, Ryan 17              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:31.66    2:20.17  
     1) Lewis, Jes 15                   2) Bigelow, Wilson 17             
     3) Varmette, Pete 16               4) Varmette, Will 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petek, Emma                5 LAUNCHERS              30.06      27.91  
  2 Carter, Alaina             6 CAMELOT                36.01      28.43  
  3 Oxendine, Raegan           6 LAUNCHERS              38.33      32.02  
  4 Turner, Sophia             6 CAMELOT                47.28      48.97  
  5 Sedlacek, Maci             6 LAUNCHERS              52.34    1:05.03  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dicus, Eden                5 CAMELOT              1:01.57     X44.64  
 -- Eberle, Mary               5 LAUNCHERS              42.84     X46.17  
 -- Hamilton, Emberley         6 LAUNCHERS              39.60     X50.10  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Elijah          6 LAUNCHERS              21.86      22.85  
  2 Burnham, Joshua            6 CAMELOT                25.52      26.01  
  3 Reeves, Andrew             6 CAMELOT                29.22      31.91  
  4 Rideout, Ladson            6 LAUNCHERS              34.04      34.03  
  5 Summers, Gabe              5 LAUNCHERS              34.53      34.60  
  6 Turner, Elijah             6 CAMELOT                43.03      45.98  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harness, George            5 LAUNCHERS              34.65     X31.21  
 -- Ranguelov, Alexander       5 LAUNCHERS              41.52     X38.21  
 -- Poole, Elliott             5 LAUNCHERS              38.06     X40.66  
 -- Rosema, Calvin             5 LAUNCHERS              46.97     X42.72  
 -- Mobley, Hollis             6 CAMELOT                43.47     X43.70  
 -- Bumgarner, Blaise          6 LAUNCHERS              51.43     X46.89  
 -- Nabors, Dylan              4 CAMELOT                45.30     X48.39  
 -- Saller, Christian          6 CAMELOT                50.90     X54.70  
 -- Becker, Grant              5 CAMELOT              1:02.89   X1:13.36  
 -- Andrews, Benjamin          5 LAUNCHERS            1:06.37   X1:33.04  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              16.22      17.12  
  2 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              18.05      19.08  
  3 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS              22.38      21.18  
  4 Burnham, Amelia            8 CAMELOT                24.67      24.13  
  5 Becker, Eva                7 CAMELOT                30.80      38.07  
 -- Earls, Reese               7 CAMELOT                21.52         DQ  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hamilton, Cambria          8 LAUNCHERS              28.33     X29.03  
 -- Eberle, Deborah            8 LAUNCHERS              43.94     X35.80  
 -- Cherry, Naomi              7 LAUNCHERS              41.88     X37.58  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              15.88      16.06  
  2 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS              14.58      19.40  
  3 Ranguelov, Sean            7 LAUNCHERS              20.71      20.12  
  4 Craig, Dylan               7 CAMELOT                25.63      24.15  
  5 Sisk, Brody                8 CAMELOT                27.00      26.08  
  6 Carter, Keenan             8 CAMELOT                28.19      26.78  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fried, David               8 LAUNCHERS              26.21     X23.49  
 -- Eberle, Michael            7 LAUNCHERS              38.94     X36.33  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan              9 CAMELOT                34.81      36.88  
  2 Bumgarner, Reese           9 LAUNCHERS              45.41      39.74  
  3 Varmette, Eva             10 CAMELOT                40.84      41.72  
  4 Mobley, Genevieve         10 CAMELOT                40.16      41.97  
  5 Sandidge, Mayson           9 LAUNCHERS              46.57      44.51  
  6 Richardson, Taryn          9 LAUNCHERS              48.07      46.53  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Markle, Ella               9 CAMELOT              1:03.63   X1:00.62  
 -- Becker, Claire            10 CAMELOT              1:07.74   X1:03.03  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, James              9 LAUNCHERS              33.47      33.01  
  2 Parkinson, Oliver         10 LAUNCHERS              35.07      35.73  
  3 Busby, David              10 LAUNCHERS              38.17      40.15  
  4 Roberts, Luke             10 CAMELOT                39.13      40.26  
  5 Sisk, Brantley            10 CAMELOT                41.75      42.93  
  6 Ledford, Aiden             9 CAMELOT                44.30      43.85  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rosema, Charles           10 LAUNCHERS              47.47     X44.91  
 -- Fried, Harrison           10 LAUNCHERS              52.91     X45.37  
 -- Cherry, David             10 LAUNCHERS              47.25     X49.87  
 -- Amrhein, Kavi             10 LAUNCHERS              52.39     X52.55  
 -- Robinson, Kaleb            9 LAUNCHERS              54.67   X1:00.42  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS              30.94      31.55  
  2 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS              32.22      31.65  
  3 Poole, Genevieve          11 LAUNCHERS              33.85      32.98  
  4 Saller, Elsie             11 CAMELOT                35.61      37.50  
  5 Reeves, Brooke            11 CAMELOT                36.61      37.60  
  6 Ashton, Lareeta           11 CAMELOT                44.43      41.19  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bumgarner, Briley         11 LAUNCHERS              39.75     X39.55  
 -- Lady, Monica              11 LAUNCHERS              40.72     X40.19  
 -- Blankenship, Sarah        11 LAUNCHERS              45.41     X45.84  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas          12 CAMELOT                32.59      33.86  
  2 Walker, Charley           11 LAUNCHERS              35.21      34.22  
  3 Greaves, Gavin            12 CAMELOT                35.03      34.39  
  4 Smith, Vladimir           12 LAUNCHERS                 NT      35.36  
  5 Illert, Nathan            11 LAUNCHERS              39.63      39.76  
  6 Lemke, Wilson R           11 CAMELOT                41.16      41.26  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hamilton, Tyler           12 LAUNCHERS              41.88     X40.98  
 -- Pardew, Marshall          12 LAUNCHERS              46.35     X45.32  
 -- Aiello, Nick              11 CAMELOT                55.15     X47.60  
 -- Coats, Jay                11 LAUNCHERS              56.08     X51.07  
 -- Illert, Ethan             12 LAUNCHERS              59.57     X54.19  
 -- Fox, Henry                11 LAUNCHERS              58.61     X58.85  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            14 CAMELOT                27.23      27.77  
  2 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS              28.61      29.12  
  3 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS                 NT      29.48  
  4 Reeves, Kate              14 CAMELOT                28.94      31.28  
  5 Aiello, Elena             13 CAMELOT                32.60      33.21  
  6 Lady, Andrea              14 LAUNCHERS              31.03      35.80  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Amrhein, Jyoti            14 LAUNCHERS              33.88     X37.86  
 -- Coats, Jaya               13 LAUNCHERS              55.67     X55.08  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNeill, Ryan             14 CAMELOT                25.28      25.62  
  2 Sisk, Britton             13 CAMELOT                26.21      26.54  
  3 Ashton, Liam              13 CAMELOT                29.82      29.88  
  4 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              35.15      34.74  
  5 Hamilton, Robert          14 LAUNCHERS              39.15      36.16  
  6 Miller, William           13 LAUNCHERS              42.19      42.50  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Devan           14 LAUNCHERS                 NT   X1:16.15  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS              29.49      29.13  
  2 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS              28.60      29.38  
  3 Bigelow, Quinn            15 CAMELOT                32.25      31.33  
  4 Lemke, AnnaBeth E         15 CAMELOT                31.69      31.83  
  5 Burnham, Victoria         16 CAMELOT                39.57      40.07  
  6 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS              40.37      40.32  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Wilson           17 CAMELOT                27.60      26.33  
  2 Bamburg, Jason R          16 LAUNCHERS              26.09      26.87  
  3 Varmette, Will            16 CAMELOT                28.10      29.24  
  4 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              29.40      31.04  
  5 Varmette, Pete            16 CAMELOT                31.28      32.46  
  6 Brashear, Ryan            17 LAUNCHERS              32.66      32.50  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              24.90      25.70  
  2 Burnham, Amelia            8 CAMELOT                34.18      32.99  
  3 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS              33.07      33.78  
  4 Rosema, Katherine          7 LAUNCHERS                 NT      35.46  
  5 Broadway, Tinsley          7 CAMELOT                34.65      36.12  
  6 Becker, Eva                7 CAMELOT                43.55      45.95  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              24.41      24.50  
  2 Sisk, Brody                8 CAMELOT                32.92      30.29  
  3 Carter, Keenan             8 CAMELOT                   NT      31.69  
  4 Summers, Eli               8 LAUNCHERS              38.38      32.15  
  5 Stanford, Cillian          7 CAMELOT                   NT      47.08  
 -- Andrews, Aaron             8 LAUNCHERS              29.45         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varmette, Eva             10 CAMELOT                49.69      49.74  
  2 Sandidge, Mayson           9 LAUNCHERS              59.89      56.17  
  3 Bumgarner, Reese           9 LAUNCHERS                 NT    1:06.05  
  4 Richardson, Tori           9 LAUNCHERS            1:04.05    1:06.35  
  5 Johnson, Mya               9 CAMELOT              1:26.79    1:15.27  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Oliver         10 LAUNCHERS              44.45      43.90  
  2 Roberts, Luke             10 CAMELOT                48.71      49.84  
  3 Wren, Henry                9 LAUNCHERS              55.03      52.36  
  4 Busby, David              10 LAUNCHERS                 NT      53.31  
 -- Ledford, Aiden             9 CAMELOT              1:10.75         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS              39.94      39.43  
  2 Poole, Genevieve          11 LAUNCHERS              42.13      41.21  
  3 Wical, Bianca             11 LAUNCHERS              45.22      43.03  
  4 Saller, Elsie             11 CAMELOT                52.50      50.84  
  5 Reeves, Brooke            11 CAMELOT                49.93      50.86  
  6 Ledford, Abby             11 CAMELOT              1:00.62      56.97  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas          12 CAMELOT                44.84      47.00  
  2 Smith, Vladimir           12 LAUNCHERS              48.03      48.68  
  3 Cherry, Jonathan          12 LAUNCHERS              57.25      50.97  
  4 Greaves, Gavin            12 CAMELOT                52.03      52.09  
 -- Dicus, Jaxon              11 CAMELOT              1:10.74         DQ  
 -- Sessoms, Harrison         11 LAUNCHERS              53.28         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            14 CAMELOT                33.90      33.84  
  2 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS              38.89      39.10  
  3 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS                 NT      39.47  
  4 Aiello, Elena             13 CAMELOT                42.92      43.40  
  5 Lady, Andrea              14 LAUNCHERS              48.97      44.80  
  6 Hyde, Carly Jo            14 CAMELOT                47.28      47.45  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS                 NT      33.06  
  2 McNeill, Ryan             14 CAMELOT                35.25      34.25  
  3 Sisk, Britton             13 CAMELOT                38.47      40.03  
  4 Bigelow, Davis            13 CAMELOT                   NT      46.80  
  5 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              47.41      48.96  
  6 Hamilton, Robert          14 LAUNCHERS              57.37      58.53  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS              39.91      40.03  
  2 Bigelow, Quinn            15 CAMELOT                   NT      43.51  
  3 Naumcheff, Stevie         17 CAMELOT                48.82      49.12  
  4 Burnham, Victoria         16 CAMELOT                48.16      50.50  
  5 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS              55.91      54.77  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Wilson           17 CAMELOT                33.64      35.36  
  2 Bamburg, Jason R          16 LAUNCHERS              36.14      35.61  
  3 Brashear, Ryan            17 LAUNCHERS              38.83      39.62  
  4 Varmette, Will            16 CAMELOT                40.93      41.30  
  5 Lewis, Jes                15 CAMELOT                45.62      41.85  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:12.87    1:12.48  
     1) Petek, Abigail W8               2) Spalding, Andrew M8            
     3) Norton, Rowan W8                4) Poole, Barrett M8              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:33.69    1:38.47  
     1) Burnham, Amelia W8              2) Burnham, Joshua M6             
     3) Craig, Dylan M7                 4) Earls, Reese W7                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X1:52.73  
     1) Fried, David M8                 2) Summers, Eli M8                
     3) Rosema, Katherine W7            4) Petek, Emma W5                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X1:59.82  
     1) Summers, Grace W7               2) Jones, Lily W7                 
     3) Rideout, Ladson M6              4) Parkinson, Elijah M6           
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X2:03.45  
     1) Carter, Keenan M8               2) Becker, Eva W7                 
     3) Ashton, Abigail W7              4) Sisk, Brody M8                 
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                    NT   X2:16.75  
     1) Carter, Alaina W6               2) Broadway, Tinsley W7           
     3) Nabors, Dalton M7               4) Reeves, Andrew M6              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:35.52    2:34.44  
     1) Sandidge, Mayson W9             2) Parkinson, Oliver M10          
     3) Bumgarner, Reese W9             4) Groves, James M9               
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:36.85    2:39.84  
     1) Roberts, Luke M10               2) Mobley, Genevieve W10          
     3) Sisk, Brantley M10              4) Earls, Reagan W9               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:19.48  
     1) Cherry, David M10               2) Sedlacek, Caiden M9            
     3) Richardson, Tori W9             4) Richardson, Taryn W9           
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X3:24.66  
     1) Ledford, Aiden M9               2) Houser, Mable W9               
     3) Johnson, Mya W9                 4) Varmette, Eva W10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:23.27    2:17.47  
     1) Blankenship, Katelyn X W12      2) Sessoms, Harrison M11          
     3) Walker, Charley M11             4) Cline, Kailee W11              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:14.38    2:33.50  
     1) Greaves, Gavin M12              2) Saller, Elsie W11              
     3) Reeves, Brooke W11              4) Burnham, Nikolas M12           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:25.47  
     1) Norton, Keegan W12              2) McKelvey, Mattie W12           
     3) Cherry, Jonathan M12            4) Illert, Nathan M11             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X2:57.63  
     1) Wical, Bianca W11               2) Poole, Genevieve W11           
     3) Illert, Ethan M12               4) Coats, Jay M11                 
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X3:01.53  
     1) Ashton, Lareeta W11             2) Ledford, Abby W11              
     3) Dicus, Jaxon M11                4) Lemke, Wilson R M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:53.66    1:51.65  
     1) Sisk, Britton M13               2) Roberts, Sofia W14             
     3) Reeves, Kate W14                4) McNeill, Ryan M14              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:57.11    1:59.40  
     1) Cline, Rebekah W13              2) Taylor, Harrison R M13         
     3) Wical, Alexia W13               4) Groves, Riley T M14            
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X2:15.50  
     1) Aiello, Elena W13               2) Holloway, Ellie W14            
     3) Bigelow, Davis M13              4) Ashton, Liam M13               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:40.39  
     1) Lady, Andrea W14                2) Amrhein, Jyoti W14             
     3) Hamilton, Robert M14            4) Miller, William M13            
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                    NT   X3:00.35  
     1) Johnson, Lily W14               2) Saller, Zechariah M13          
     3) Aiello, Nick M11                4) Hyde, Carly Jo W14             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:50.47    1:56.01  
     1) Wiggins, Teresa L W15           2) Taylor, Wyatt M16              
     3) Busby, Elizabeth W15            4) Bamburg, Jason R M16           
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:11.78    2:00.17  
     1) Varmette, Will M16              2) Lemke, AnnaBeth E W15          
     3) Bigelow, Quinn W15              4) Bigelow, Wilson M17            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              20.09      21.12  
  2 Earls, Reese               7 CAMELOT                26.44      26.60  
  3 Broadway, Tinsley          7 CAMELOT                37.13      35.60  
  4 Ashton, Abigail            7 CAMELOT                46.49      36.00  
  5 Jones, Lily                7 LAUNCHERS                 NT      36.36  
  6 Summers, Grace             7 LAUNCHERS                 NT      41.66  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS              23.95      23.94  
  2 Parkinson, Elijah          6 LAUNCHERS                 NT      25.06  
  3 Craig, Dylan               7 CAMELOT                31.31      28.13  
  4 Sisk, Brody                8 CAMELOT                29.93      29.79  
  5 Groves, William            7 LAUNCHERS                 NT      30.32  
  6 Nabors, Dalton             7 CAMELOT                   NT      40.06  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan              9 CAMELOT                42.97      43.91  
  2 Mobley, Genevieve         10 CAMELOT                50.02      52.99  
  3 Bumgarner, Reese           9 LAUNCHERS              49.11      53.27  
  4 Johnson, Mya               9 CAMELOT                58.83      56.79  
  5 Richardson, Taryn          9 LAUNCHERS            1:04.84    1:09.99  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, James              9 LAUNCHERS              36.73      37.05  
  2 Wren, Henry                9 LAUNCHERS                 NT      49.98  
  3 Ledford, Aiden             9 CAMELOT                55.33      55.80  
  4 Sedlacek, Caiden           9 LAUNCHERS            1:09.03    1:06.74  
 -- Saller, David              9 CAMELOT              1:44.75         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS              38.09      36.21  
  2 Groves, Brooke T          12 LAUNCHERS              44.77      41.13  
  3 Norton, Keegan            12 LAUNCHERS              49.48      46.24  
  4 Becker, Audrey            12 CAMELOT                   NT      48.95  
  5 Ashton, Lareeta           11 CAMELOT                53.85      49.00  
  6 Ledford, Abby             11 CAMELOT                54.37      53.33  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Charley           11 LAUNCHERS                 NT      41.36  
  2 Cherry, Jonathan          12 LAUNCHERS              47.72      46.37  
  3 Burnham, Nikolas          12 CAMELOT                47.22      47.41  
  4 Lemke, Wilson R           11 CAMELOT                51.86      51.43  
  5 Andrews, Noah             11 LAUNCHERS              48.15      59.69  
  6 Dicus, Jaxon              11 CAMELOT                   NT    1:17.45  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate              14 CAMELOT                   NT      32.11  
  2 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS              33.16      32.78  
  3 Hyde, Carly Jo            14 CAMELOT                44.37      43.54  
  4 Holloway, Ellie           14 CAMELOT                   NT      45.27  
  5 Sedlacek, Makenzi         14 LAUNCHERS              48.94      47.43  
  6 Cherry, Rebekah           14 LAUNCHERS              50.50      55.04  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   26.65    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS              26.29      26.05  
  2 Ashton, Liam              13 CAMELOT                37.56      36.51  
  3 Bigelow, Davis            13 CAMELOT                40.88      40.47  
  4 Saller, Zechariah         13 CAMELOT                54.84      55.21  
 -- Miller, William           13 LAUNCHERS              52.64         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS                 NT      34.11  
  2 Lemke, AnnaBeth E         15 CAMELOT                41.93      41.01  
  3 Burnham, Victoria         16 CAMELOT                   NT      46.88  
  4 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS              49.18      48.99  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bamburg, Jason R          16 LAUNCHERS              36.94      37.15  
  2 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              38.07     J40.71  
  3 Varmette, Pete            16 CAMELOT                40.49     J40.56  
  4 Lewis, Jes                15 CAMELOT                   NT      41.92  
  5 Brashear, Ryan            17 LAUNCHERS              41.79      42.80  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              20.58      20.51  
  2 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              19.76      20.92  
  3 Earls, Reese               7 CAMELOT                27.53     J27.81  
  4 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS                 NT     J27.70  
  5 Burnham, Amelia            8 CAMELOT                31.75      30.34  
  6 Becker, Eva                7 CAMELOT                42.64      44.33  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              17.85      17.64  
  2 Nabors, Dalton             7 CAMELOT                39.43      30.23  
  3 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS              33.15      30.33  
  4 Groves, William            7 LAUNCHERS              27.41      31.40  
  5 Craig, Dylan               7 CAMELOT                31.26      32.16  
  6 Carter, Keenan             8 CAMELOT                   NT      40.39  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan              9 CAMELOT                44.10      45.63  
  2 Varmette, Eva             10 CAMELOT                53.23      52.01  
  3 Mobley, Genevieve         10 CAMELOT                55.32      52.52  
  4 Sandidge, Mayson           9 LAUNCHERS            1:06.93    1:08.25  
  5 Richardson, Tori           9 LAUNCHERS            1:17.61    1:16.50  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, James              9 LAUNCHERS              35.88      36.29  
  2 Parkinson, Oliver         10 LAUNCHERS              39.85      40.13  
  3 Roberts, Luke             10 CAMELOT                50.21      47.99  
 -- Sedlacek, Caiden           9 LAUNCHERS            1:04.26         DQ  
 -- Saller, David              9 CAMELOT              1:18.37         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS              34.50      34.40  
  2 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS              34.77      34.74  
  3 McKelvey, Mattie          12 LAUNCHERS              39.31      39.10  
  4 Reeves, Brooke            11 CAMELOT                53.81      50.24  
  5 Saller, Elsie             11 CAMELOT                52.09      54.76  
  6 Becker, Audrey            12 CAMELOT                54.70      56.37  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Charley           11 LAUNCHERS              45.01      45.75  
  2 Greaves, Gavin            12 CAMELOT                51.22      46.53  
  3 Sessoms, Harrison         11 LAUNCHERS            1:08.42      47.92  
  4 Smith, Vladimir           12 LAUNCHERS              49.02      49.32  
  5 Lemke, Wilson R           11 CAMELOT                48.25      55.43  
 -- Dicus, Jaxon              11 CAMELOT              1:22.06         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            14 CAMELOT                29.68      30.39  
  2 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS              31.85      32.70  
  3 Aiello, Elena             13 CAMELOT                38.98      37.90  
  4 Holloway, Ellie           14 CAMELOT                40.47      41.11  
  5 Sedlacek, Makenzi         14 LAUNCHERS              48.87      50.15  
  6 Cherry, Rebekah           14 LAUNCHERS            1:09.22    1:01.78  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS              25.37      25.65  
  2 McNeill, Ryan             14 CAMELOT                27.43      26.74  
  3 Sisk, Britton             13 CAMELOT                33.29      32.06  
  4 Ashton, Liam              13 CAMELOT                34.50      35.40  
  5 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              43.54      44.51  
  6 Hamilton, Robert          14 LAUNCHERS              52.57      47.49  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS              31.47      31.68  
  2 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS              31.61      31.80  
  3 Bigelow, Quinn            15 CAMELOT                   NT      37.16  
  4 Lemke, AnnaBeth E         15 CAMELOT                39.69      41.74  
  5 Naumcheff, Stevie         17 CAMELOT                47.18      43.34  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Wilson           17 CAMELOT                30.15      29.27  
  2 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              33.51      34.23  
  3 Varmette, Will            16 CAMELOT                36.38      35.91  
  4 Varmette, Pete            16 CAMELOT                40.56      40.42  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:22.80    1:26.47  
     1) Norton, Rowan 8                 2) Jones, Lily 7                  
     3) Harness, Anne Marie 7           4) Petek, Abigail 8               
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:38.87    1:58.47  
     1) Burnham, Amelia 8               2) Becker, Eva 7                  
     3) Ashton, Abigail 7               4) Earls, Reese 7                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:35.08  
     1) Eberle, Mary 5                  2) Cherry, Naomi 7                
     3) Summers, Grace 7                4) Petek, Emma 5                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:13.03    1:22.56  
     1) Ranguelov, Sean 7               2) Spalding, Andrew 8             
     3) Parkinson, Elijah 6             4) Poole, Barrett 8               
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:44.03    1:45.45  
     1) Craig, Dylan 7                  2) Sisk, Brody 8                  
     3) Carter, Keenan 8                4) Burnham, Joshua 6              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X1:50.60  
     1) Groves, William 7               2) Fried, David 8                 
     3) Summers, Eli 8                  4) Rideout, Ladson 6              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:28.09  
     1) Harness, George 5               2) Poole, Elliott 5               
     3) Summers, Gabe 5                 4) Andrews, Aaron 8               
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                    NT   X2:59.40  
     1) Turner, Elijah 6                2) Nabors, Dalton 7               
     3) Saller, Christian 6             4) Reeves, Andrew 6               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:44.58    2:58.44  
     1) Mobley, Genevieve 10            2) Varmette, Eva 10               
     3) Houser, Mable 9                 4) Earls, Reagan 9                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:09.44    3:21.32  
     1) Sandidge, Mayson 9              2) Richardson, Tori 9             
     3) Richardson, Taryn 9             4) Bumgarner, Reese 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:20.76    2:32.12  
     1) Busby, David 10                 2) Wren, Henry 9                  
     3) Parkinson, Oliver 10            4) Groves, James 9                
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:54.78    3:22.38  
     1) Sisk, Brantley 10               2) Ledford, Aiden 9               
     3) Saller, David 9                 4) Roberts, Luke 10               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:26.79  
     1) Rosema, Charles 10              2) Fried, Harrison 10             
     3) Amrhein, Kavi 10                4) Robinson, Kaleb 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:10.49    2:16.83  
     1) Blankenship, Katelyn X 12       2) McKelvey, Mattie 12            
     3) Norton, Keegan 12               4) Cline, Kailee 11               
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:51.84    2:50.23  
     1) Reeves, Brooke 11               2) Ashton, Lareeta 11             
     3) Ledford, Abby 11                4) Saller, Elsie 11               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:46.34  
     1) Lady, Monica 11                 2) Blankenship, Sarah 11          
     3) Groves, Brooke T 12             4) Bumgarner, Briley 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:33.36    2:35.46  
     1) Sessoms, Harrison 11            2) Smith, Vladimir 12             
     3) Cherry, Jonathan 12             4) Walker, Charley 11             
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:28.37    2:54.11  
     1) Greaves, Gavin 12               2) Dicus, Jaxon 11                
     3) Lemke, Wilson R 11              4) Burnham, Nikolas 12            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:28.41  
     1) Pardew, Marshall 12             2) Hamilton, Tyler 12             
     3) Fox, Henry 11                   4) Andrews, Noah 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:14.62    2:07.40  
     1) Reeves, Kate 14                 2) Aiello, Elena 13               
     3) Hyde, Carly Jo 14               4) Roberts, Sofia 14              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:15.91    2:14.34  
     1) Wical, Alexia 13                2) Lady, Andrea 14                
     3) Amrhein, Jyoti 14               4) Cline, Rebekah 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               1:55.14    1:58.63  
     1) Sisk, Britton 13                2) Bigelow, Davis 13              
     3) Ashton, Liam 13                 4) McNeill, Ryan 14               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:26.91    2:31.47  
     1) Groves, Riley T 14              2) Miller, William 13             
     3) Illert, Nathan 11               4) Hamilton, Robert 14            
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.88   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Patz, A Shepherd, M Bibb, R Hamilton            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:06.71    2:48.41  
     1) Johnson, Tiffany P 17           2) Wiggins, Teresa L 15           
     3) Sedlacek, Makenzi 14            4) Busby, Elizabeth 15            
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:21.44    2:49.81  
     1) Bigelow, Quinn 15               2) Burnham, Victoria 16           
     3) Naumcheff, Stevie 17            4) Lemke, AnnaBeth E 15           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:59.64    2:24.81  
     1) Taylor, Wyatt 16                2) Brashear, Ryan 17              
     3) Taylor, Harrison R 13           4) Bamburg, Jason R 16            
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'               2:14.81    2:28.75  
     1) Varmette, Will 16               2) Varmette, Pete 16              
     3) Lewis, Jes 15                   4) Bigelow, Wilson 17             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org