Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/27/2019 12:25 AM
                    2019 RCSL RSALvsPIED-Yards - 6/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:33.21    1:31.53    7  
     1) Harness, Anne Marie 7           2) Norton, Rowan 8                
     3) Petek, Abigail 8                4) Feser, Caroline 8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:36.52    1:33.33  
     1) Handley, Molly 7                2) Mooty, Liddie 7                
     3) Killian, Addy 8                 4) Fleming, Meril 7               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X2:15.85  
     1) Taylor, Emma Kate 7             2) Schnieder, CC 7                
     3) Sieja, Edith 7                  4) Jacobs, Stella 7               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:25.69  
     1) Shores, Sarah 7                 2) Wessel, Caroline 7             
     3) Emerson, Addison 8              4) Jacobs, Mia 8                  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:33.55    1:39.22    7  
     1) Fleming, Zander 5               2) Spalding, Andrew 8             
     3) Poole, Barrett 8                4) Parkinson, Elijah 6            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:50.01    1:53.51  
     1) Powell, Jackson 7               2) Doiron, Benjamin 8             
     3) Monroe, Tucker 8                4) Rymer, Bo 7                    
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   2:09.57   X2:00.45  
     1) Talmadge, Jack 8                2) Andrews, Aaron 8               
     3) Groves, William 7               4) Summers, Eli 8                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:26.23  
     1) Gipson, Miles 8                 2) McCloud, Grant 7               
     3) Neely, Judah 7                  4) McDowell, William 7            
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:14.78    3:10.00    7  
     1) McCloud, Caitlin 10             2) Gyorok, Ava 10                 
     3) Hodges, Caroline 10             4) Rigby, Ansley 10               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:49.01    3:40.78  
     1) Sandidge, Mayson 9              2) Richardson, Tori 9             
     3) Koehler, Riley 10               4) Jones, Isabel 10               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X3:52.79  
     1) Taylor, Savannah 9              2) Powell, Caroline 9             
     3) Wessel, Molly 9                 4) Sieja, Payton 9                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT        XDQ  
     1) Monroe, Bella 9                 2) Hamer, Brooke 9                
     3) Neely, Caitlyn 10               4) Handley, Olivia 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:45.66    2:46.36    7  
     1) Groves, James 9                 2) Quinn, Landon 9                
     3) Parkinson, Oliver 10            4) Wren, Henry 9                  
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:47.73    2:52.95  
     1) Schmitz, Wilson 10              2) Hayles, Logan 9                
     3) Sieja, Oliver 10                4) Brown, Owen 10                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   3:31.36   X3:34.76  
     1) Rosema, Charles 9               2) Sedlacek, Caiden 9             
     3) Busby, David 10                 4) Everleth, Luke 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:27.12    2:28.23    7  
     1) McKelvey, Mattie 12             2) Koehler, Finnley 12            
     3) Blankenship, Katelyn X 12       4) Cline, Kailee 11               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:11.56    2:58.60  
     1) Kennedy, Allison 11             2) Bostick, Adaline 11            
     3) Doiron, Rebecca 11              4) Parks, Penelope 12             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   2:47.59   X3:03.67  
     1) Groves, Brooke T 12             2) Blankenship, Sarah 11          
     3) Poole, Genevieve 11             4) Bumgarner, Briley 11           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X3:05.08  
     1) Lady, Monica 11                 2) Wical, Bianca 11               
     3) Norton, Keegan 12               4) Talmadge, Natalie 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:00.38    3:04.91    7  
     1) Sessoms, Harrison 11            2) Smith, Vladimir 12             
     3) Walker, Charley 11              4) Cherry, Jonathan 12            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            4:01.96    3:32.99  
     1) Carroll, Preston 11             2) Allport, Caleb 12              
     3) Hopkins, Kemper 12              4) Doiron, Luke 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:29.87    2:29.26    7  
     1) Wical, Alexia 13                2) Lady, Andrea 14                
     3) Cline, Rebekah 13               4) Amrhein, Jyoti 14              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:40.84  
     1) Wessel, Anne 11                 2) Werth, Adeline 14              
     3) McEniry, Katie 14               4) Parks, Isabella 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:17.25    2:18.14    7  
     1) Hopkins, Fields 14              2) Kennedy, Grady 13              
     3) Walker, Phily Walks 13          4) Elkins, Jack 13                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:44.88  
     1) Miller, William 13              2) Groves, Riley T 14             
     3) Taylor, Harrison R 13           4) Ilert, Nathan 11               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:15.17    2:14.63    7  
     1) Monk, Marybeth 17               2) Erbach, Elizabeth 16           
     3) Nurre, Jane 15                  4) Archer, Jamie 16               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:31.02    2:40.74  
     1) Wiggins, Teresa L 15            2) Johnson, Tiffany P 17          
     3) Busby, Elizabeth 15             4) Sedlacek, Makenzi 14           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:58.90         DQ  
     1) Jackson, Caden 15               2) Schuetz, Neil 17               
     3) Carroll, Hayden 16              4) Walker, Owen 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vayda, Arleigh             6 PIED                   26.00      24.28    5  
  2 Hayles, Harper             6 PIED                   28.37      25.53    3  
  3 Petek, Emma                5 LAUNCHERS              31.06      30.06    1  
  4 Emerson, Sifen             6 PIED                   32.08      32.80  
  5 Hamilton, Emberley         6 LAUNCHERS              39.72      39.60  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Monroe, Clara              6 PIED                   32.09     X33.88  
 -- Cooper, Charlotte          5 PIED                   37.81     X35.38  
 -- Oxendine, Raegan           6 LAUNCHERS                 NT     X38.33  
 -- Abington, Hayden           6 PIED                   39.01     X42.54  
 -- Eberle, Mary               5 LAUNCHERS              49.38     X42.84  
 -- Garrison, Harper           5 PIED                   45.67     X52.04  
 -- Sedlacek, Maci             6 LAUNCHERS              53.30     X52.34  
 -- Rymer, Vivian              4 PIED                   51.68     X59.26  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Elijah          6 LAUNCHERS              22.88      22.59    5  
  2 Hamer, Asa                 6 PIED                   25.53      24.73    3  
  3 Bludsworth, Ward           6 PIED                   27.17      26.36    1  
  4 Fleming, Zander            5 LAUNCHERS              26.72      27.94  
  5 Mooty, Drew                5 PIED                   28.41      31.82  
  6 Rideout, Ladson            6 LAUNCHERS              34.04      35.55  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Summers, Gabe              5 LAUNCHERS              39.88     X34.53  
 -- Harness, George            5 LAUNCHERS              37.16     X34.65  
 -- Bludsworth, Garrett        4 PIED                   40.43     X37.23  
 -- Lindblom, Gabe             5 PIED                   46.33     X39.09  
 -- Sieja, Ben                 5 PIED                   40.83     X39.55  
 -- Poole, Elliott             5 LAUNCHERS              38.06     X39.87  
 -- Ranguelov, Alexander       5 LAUNCHERS              46.31     X41.52  
 -- Edwards, Will              6 PIED                   34.94     X43.30  
 -- Caruso, Ben                5 PIED                   54.02     X44.04  
 -- Patrick, Raylen            5 PIED                   46.70     X45.65  
 -- Edwards, Caleb             5 PIED                   35.64     X45.65  
 -- Powell, Brandon            5 PIED                   44.85     X46.15  
 -- Diaz, Peter                6 LAUNCHERS              40.37     X46.31  
 -- Hewiett, Marshall          4 PIED                   54.92     X46.48  
 -- Rosema, Calvin             5 LAUNCHERS              51.71     X46.97  
 -- South, Sam                 4 PIED                   53.49     X49.01  
 -- Smith, Nathan              4 PIED                   54.53     X49.69  
 -- Bumgarner, Blaise          6 LAUNCHERS              57.23     X51.43  
 -- Schneider, Philip          4 PIED                   51.34     X54.07  
 -- Lindblom, Seth             4 PIED                   47.39     X54.24  
 -- Taylor, Jonah              4 PIED                   50.23   X1:09.12  
 -- Hewiett, Nolan             6 PIED                   44.85   X1:13.39  
 -- Andrews, Benjamin          5 LAUNCHERS            1:06.37   X1:28.37  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              16.41      16.34    5  
  2 Killian, Addy              8 PIED                   18.10      17.97    3  
  3 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              18.47      19.60    1  
  4 Mooty, Liddie              7 PIED                   19.82      20.67  
  5 Fleming, Meril             7 PIED                   20.25      20.92  
  6 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS                 NT      22.38  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Jones, Lily                7 LAUNCHERS              29.14     X26.15  
 -- Neely, Jewel               7 PIED                   26.68     X26.63  
 -- Hamilton, Cambria          8 LAUNCHERS              33.02     X28.33  
 -- Rosema, Katherine          7 LAUNCHERS              33.59     X28.75  
 -- Jacobs, Stella             7 PIED                   28.53     X30.19  
 -- Emerson, Addison           8 PIED                   33.12     X32.05  
 -- Summers, Grace             7 LAUNCHERS              30.35     X32.48  
 -- Taylor, Emma Kate          7 PIED                   33.83     X32.77  
 -- Smith, Lily                7 PIED                   31.38     X32.82  
 -- Wessel, Caroline           7 PIED                   34.88     X32.99  
 -- Schnieder, CC              7 PIED                   37.85     X38.24  
 -- Eberle, Deborah            8 LAUNCHERS              47.13     X43.94  
 -- Cherry, Naomi              7 LAUNCHERS              41.88     X51.27  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              15.88      15.95    5  
  2 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS              14.58      19.78    3  
  3 Rymer, Bo                  7 PIED                   20.31      22.35    1  
  4 Groves, William            7 LAUNCHERS              24.83      23.05  
  5 McCloud, Grant             7 PIED                   27.69      24.38  
  6 Monroe, Tucker             8 PIED                   20.97      24.89  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ranguelov, Sean            7 LAUNCHERS                 NT     X20.71  
 -- Fried, David               8 LAUNCHERS              29.22     X26.21  
 -- Summers, Eli               8 LAUNCHERS              28.06     X26.51  
 -- Gipson, Miles              8 PIED                   30.15     X29.08  
 -- South, Jacob               7 PIED                   46.15     X31.76  
 -- Talmadge, Jack             8 LAUNCHERS                 NT     X32.32  
 -- Neely, Judah               7 PIED                   39.90     X33.91  
 -- Eberle, Michael            7 LAUNCHERS              46.64     X38.94  
 -- Petroff, Liam              7 PIED                      NT   X1:16.03  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          10 PIED                   35.32      35.49    5  
  2 McCloud, Caitlin          10 PIED                   40.67      40.11    3  
  3 Jones, Isabel             10 LAUNCHERS              41.86      44.21    1  
  4 Rigby, Ansley             10 PIED                   41.94      45.23  
  5 Bumgarner, Reese           9 LAUNCHERS              45.41      45.64  
  6 Koehler, Riley            10 LAUNCHERS                 NT      47.95  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Powell, Caroline           9 PIED                   50.98     X46.13  
 -- Handley, Olivia            9 PIED                   54.73     X53.35  
 -- Hamer, Brooke              9 PIED                   54.52     X54.37  
 -- Wessel, Molly              9 PIED                 1:01.09     X56.68  
 -- Taylor, Savannah           9 PIED                 1:06.16   X1:03.06  
 -- Claxton, Grace             9 LAUNCHERS            1:11.56   X1:08.73  
 -- DeWeese, Bella            10 LAUNCHERS            1:05.78   X1:14.49  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan              9 PIED                   34.57      33.71    5  
  2 Groves, James              9 LAUNCHERS              33.47      34.18    3  
  3 Quinn, Landon              9 LAUNCHERS                 NT      35.50    1  
  4 Sieja, Oliver             10 PIED                   34.97      36.06  
  5 Busby, David              10 LAUNCHERS                 NT      38.70  
  6 Brown, Owen               10 PIED                   46.58      42.26  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Everleth, Luke            10 LAUNCHERS              42.51     X42.25  
 -- Gipson, Trent             10 PIED                   46.33     X43.35  
 -- Sedlacek, Caiden           9 LAUNCHERS                 NT     X46.24  
 -- Cherry, David             10 LAUNCHERS              50.03     X47.25  
 -- Doiron, Sam               10 PIED                      NT     X51.99  
 -- Fried, Harrison           10 LAUNCHERS              53.42     X52.91  
 -- Amrhein, Kavi             10 LAUNCHERS              52.44     X53.71  
 -- Robinson, Kaleb            9 LAUNCHERS              56.09     X54.67  
 -- Erbach, Micah              9 PIED                 1:11.85   X1:12.04  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS              30.94      31.68    5  
  2 Koehler, Finnley          12 LAUNCHERS                 NT      32.00    3  
  3 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS                 NT      32.22    1  
  4 Bostick, Adaline          11 PIED                      NT      33.43  
  5 Kennedy, Allison          11 PIED                   33.89      33.68  
  6 Doiron, Rebecca           11 PIED                   37.88      39.04  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Norton, Keegan            12 LAUNCHERS              34.82     X33.64  
 -- Groves, Brooke T          12 LAUNCHERS                 NT     X35.01  
 -- Bumgarner, Briley         11 LAUNCHERS              39.75     X40.43  
 -- Lady, Monica              11 LAUNCHERS              40.72     X42.23  
 -- Anderson, Hannah          12 LAUNCHERS              45.27     X43.72  
 -- Blankenship, Sarah        11 LAUNCHERS              45.41     X49.24  
 -- Talmadge, Natalie         11 LAUNCHERS              57.49     X55.90  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Kemper           12 PIED                      NT      34.13    5  
  2 Walker, Charley           11 LAUNCHERS              36.06      37.21    3  
  3 Sessoms, Harrison         11 LAUNCHERS              39.10      39.09    1  
  4 Ilert, Nathan             11 LAUNCHERS              39.96      39.63  
  5 Carroll, Preston          11 PIED                   44.15      43.74  
  6 Allport, Caleb            12 PIED                   40.79      44.15  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pardew, Marshall          12 LAUNCHERS              48.33     X46.35  
 -- Coats, Jay                11 LAUNCHERS                 NT     X56.08  
 -- Fox, Henry                11 LAUNCHERS                 NT     X58.61  
 -- Ilert, Ethan              12 LAUNCHERS            1:01.49     X59.57  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            14 PIED                   28.09      27.88    5  
  2 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS              28.63      28.61    3  
  3 Parks, Isabella           14 PIED                      NT      34.02    1  
  4 Werth, Adeline            14 PIED                   35.52      35.41  
  5 Lady, Andrea              14 LAUNCHERS              31.03      38.61  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Amrhein, Jyoti            14 LAUNCHERS                 NT     X33.88  
 -- Coats, Jaya               13 LAUNCHERS                 NT     X55.67  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS              24.50      24.69    5  
  2 Walker, Phily Walks       13 PIED                   25.58      25.90    3  
  3 Hopkins, Fields           14 PIED                   27.17      27.07    1  
  4 Kennedy, Grady            13 PIED                   27.19      27.46  
  5 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              39.50      35.15  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   27.95      27.26    5  
  2 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS              28.86      28.60    3  
  3 Nurre, Jane               15 PIED                   27.95      28.76    1  
  4 Erbach, Elizabeth         16 PIED                   28.50      29.07  
  5 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS                 NT      29.49  
  6 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS              41.47      42.01  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Hayden           16 PIED                   25.07      25.10    5  
  2 Schuetz, Neil             17 PIED                   27.07      28.27    3  
  3 Jackson, Caden            15 PIED                   28.39      29.23    1  
  4 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              29.40      31.08  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie              7 PIED                   26.31      27.48    5  
  2 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              25.26      29.53    3  
  3 Koehler, Brynna            8 LAUNCHERS              34.01      31.95    1  
  4 Jacobs, Mia                8 PIED                   34.26      33.17  
  5 Handley, Molly             7 PIED                      NT      35.31  
  6 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS              33.07      37.64  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doiron, Benjamin           8 PIED                   26.49      26.81    5  
  2 Andrews, Aaron             8 LAUNCHERS              33.50      29.45    3  
  3 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS              30.86      29.99    1  
  4 McCloud, Grant             7 PIED                   36.77      34.68  
  5 Parkinson, Elijah          6 LAUNCHERS              34.83      35.77  
 -- McDowell, William          7 PIED                   40.36         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          10 PIED                   50.37      49.76    5  
  2 Gyorok, Ava               10 PIED                   57.92      53.52    3  
  3 McCloud, Caitlin          10 PIED                   57.20      59.12    1  
  4 Koehler, Riley            10 LAUNCHERS            1:01.05    1:00.60  
  5 Richardson, Tori           9 LAUNCHERS            1:04.05    1:05.02  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan              9 PIED                   43.74      42.68    5  
  2 Parkinson, Oliver         10 LAUNCHERS              44.88      44.45    3  
  3 Quinn, Landon              9 LAUNCHERS              46.46      47.27    1  
  4 Rosema, Charles            9 LAUNCHERS                 NT      58.31  
  5 Schmitz, Wilson           10 PIED                 1:02.41    1:05.21  
  5 Allport, Benjamin         10 PIED                 1:07.83   J1:05.23  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Genevieve          11 LAUNCHERS              42.46      42.13    5  
  2 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS                 NT      43.06    3  
  3 Kennedy, Allison          11 PIED                   44.11      44.77    1  
  4 Wical, Bianca             11 LAUNCHERS              45.28      45.22  
  5 Bostick, Adaline          11 PIED                      NT      46.80  
  6 Doiron, Rebecca           11 PIED                      NT      50.07  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Charley           11 LAUNCHERS              49.21      48.51    5  
  2 Smith, Vladimir           12 LAUNCHERS              48.03      49.11    3  
  3 Allport, Caleb            12 PIED                   56.48      53.89    1  
  4 Carroll, Preston          11 PIED                      NT      59.63  
  5 Doiron, Luke              12 PIED                 1:06.00    1:06.44  
 -- Cherry, Jonathan          12 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            14 PIED                   37.83      37.80    5  
  2 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS              38.96      38.89    3  
  3 Werth, Adeline            14 PIED                   47.11      46.85    1  
  4 Parks, Isabella           14 PIED                      NT      47.13  
  5 Cherry, Rebekah           14 LAUNCHERS                 NT      57.97  
 -- Amrhein, Jyoti            14 LAUNCHERS              53.61         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           14 PIED                   37.44      37.13    5  
  2 Kennedy, Grady            13 PIED                   38.03      38.18    3  
  3 Elkins, Jack              13 PIED                      NT      46.90    1  
  4 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              50.75      47.41  
  5 Miller, William           13 LAUNCHERS              51.23      53.44  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erbach, Elizabeth         16 PIED                   39.59      39.79    5  
  2 Nurre, Jane               15 PIED                   40.36      39.94    3  
  3 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS              42.48      41.82    1  
  4 Archer, Jamie             16 PIED                   44.29      44.73  
  5 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS                 NT      56.07  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schuetz, Neil             17 PIED                   36.31      43.95    5  
  2 Jackson, Caden            15 PIED                   42.63      44.61    3  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:12.87    1:13.75    7  
     1) Spalding, Andrew M8             2) Norton, Rowan W8               
     3) Petek, Abigail W8               4) Poole, Barrett M8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:24.89    1:26.27  
     1) Mooty, Liddie W7                2) Rymer, Bo M7                   
     3) Monroe, Tucker M8               4) Killian, Addy W8               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X1:54.70  
     1) Koehler, Brynna W8              2) Jones, Lily W7                 
     3) Fried, David M8                 4) Harness, George M5             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X1:59.89  
     1) Parkinson, Elijah M6            2) Fleming, Zander M5             
     3) Summers, Grace W7               4) Petek, Emma W5                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.52    2:27.63    7  
     1) Sieja, Oliver M10               2) Hodges, Caroline W10           
     3) McCloud, Caitlin W10            4) Hayles, Logan M9               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:44.53    2:35.52  
     1) Bumgarner, Reese W9             2) Jones, Isabel W10              
     3) Parkinson, Oliver M10           4) Groves, James M9               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:26.96  
     1) Quinn, Landon M9                2) Sedlacek, Caiden M9            
     3) Koehler, Riley W10              4) DeWeese, Bella W10             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X3:30.21  
     1) Wren, Henry M9                  2) Cherry, David M10              
     3) Claxton, Grace W9               4) Diaz, Anna W9                  
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:23.27    2:24.92    7  
     1) Sessoms, Harrison M11           2) Poole, Genevieve W11           
     3) Walker, Charley M11             4) Cline, Kailee W11              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:46.66    2:35.98  
     1) Bostick, Adaline W11            2) Allport, Caleb M12             
     3) Carroll, Preston M11            4) Kennedy, Allison W11           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X2:33.57  
     1) Wical, Bianca W11               2) McKelvey, Mattie W12           
     3) Cherry, Jonathan M12            4) Ilert, Nathan M11              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:34.10  
     1) Koehler, Finnley W12            2) Groves, Brooke T W12           
     3) Smith, Vladimir M12             4) Andrews, Noah M11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:00.61    1:57.11    7  
     1) Taylor, Harrison R M13          2) Cline, Rebekah W13             
     3) Wical, Alexia W13               4) Groves, Riley T M14            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:58.75    2:00.02  
     1) Hopkins, Fields M14             2) McEniry, Katie W14             
     3) Werth, Adeline W14              4) Walker, Phily Walks M13        
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:14.32  
     1) Cherry, Rebekah W14             2) Miller, William M13            
     3) Coats, Jaya W13                 4) Ilert, Ethan M12               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.97    2:05.58    7  
     1) Schuetz, Neil M17               2) Nurre, Jane W15                
     3) Monk, Marybeth W17              4) Carroll, Hayden M16            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              20.09      21.37    5  
  2 Mooty, Liddie              7 PIED                   24.47      24.60    3  
  3 Killian, Addy              8 PIED                   24.42     J24.96    1  
  4 Harness, Anne Marie        7 LAUNCHERS              25.87     J24.85  
  5 Feser, Caroline            8 LAUNCHERS              31.49      27.84  
  6 Handley, Molly             7 PIED                   27.24      28.58  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              20.31      22.14    5  
  2 Spalding, Andrew           8 LAUNCHERS                 NT      23.95    3  
  3 Monroe, Tucker             8 PIED                   29.08      28.45    1  
  4 Fleming, Zander            5 LAUNCHERS              27.62      29.17  
  5 Powell, Jackson            7 PIED                   32.67      32.93  
  6 Doiron, Benjamin           8 PIED                      NT      34.68  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bumgarner, Reese           9 LAUNCHERS                 NT      49.11    5  
  2 McCloud, Caitlin          10 PIED                   47.97      49.85    3  
  3 Jones, Isabel             10 LAUNCHERS                 NT      51.23    1  
  4 Neely, Caitlyn            10 PIED                   54.92      56.44  
  5 Richardson, Taryn          9 LAUNCHERS            1:18.97    1:04.84  
 -- Monroe, Bella              9 PIED                   58.84         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              9 LAUNCHERS              38.68      37.06    5  
  2 Quinn, Landon              9 LAUNCHERS                 NT      38.54    3  
  3 Hayles, Logan              9 PIED                      NT     J45.07    1  
  4 Schmitz, Wilson           10 PIED                   46.46     J44.80  
  5 Sieja, Oliver             10 PIED                   44.14      45.25  
  6 Busby, David              10 LAUNCHERS                 NT      46.76  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS                 NT      36.58    5  
  2 Kennedy, Allison          11 PIED                   41.92      40.97    3  
  3 Poole, Genevieve          11 LAUNCHERS                 NT     J42.04    1  
  4 Bostick, Adaline          11 PIED                      NT     J42.00  
  5 Handley, Chloe            11 PIED                   54.05      50.89  
 -- McKelvey, Mattie          12 LAUNCHERS              40.00         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Kemper           12 PIED                      NT      47.23    5  
  2 Andrews, Noah             11 LAUNCHERS                 NT      48.15    3  
  3 Sessoms, Harrison         11 LAUNCHERS              46.63      49.74    1  
  4 Cherry, Jonathan          12 LAUNCHERS              47.72    1:00.31  
  5 Carroll, Preston          11 PIED                 1:05.24    1:02.16  
  6 Lensch, Ty                12 PIED                 1:12.07    1:09.71  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS              33.67      33.16    5  
  2 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS              34.87      33.65    3  
  3 Werth, Adeline            14 PIED                   40.28      40.21    1  
  4 Parks, Isabella           14 PIED                      NT      43.39  
  5 Sedlacek, Makenzi         14 LAUNCHERS                 NT      48.94  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS              26.88      26.29    5  
  2 Walker, Phily Walks       13 PIED                   30.75      29.76    3  
  3 Hopkins, Fields           14 PIED                   35.54      34.95    1  
  4 Miller, William           13 LAUNCHERS              55.48      52.64  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   31.78      30.94    5  
  2 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS                 NT      35.71    3  
  3 Erbach, Elizabeth         16 PIED                   35.53      35.98    1  
  4 Archer, Jamie             16 PIED                   41.40      39.68  
  5 Johnson, Tiffany P        17 LAUNCHERS              49.45      50.17  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Hayden           16 PIED                   28.59      28.20    5  
  2 Schuetz, Neil             17 PIED                   35.53      37.19    3  
  3 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              38.93      38.07    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petek, Abigail             8 LAUNCHERS              20.66      20.58    5  
  2 Norton, Rowan              8 LAUNCHERS              21.06      21.04    3  
  3 Killian, Addy              8 PIED                   22.72      21.71    1  
  4 Fleming, Meril             7 PIED                   24.90      24.66  
  5 Koehler, Brynna            8 LAUNCHERS                 NT      30.02  
  6 Handley, Molly             7 PIED                   28.63      30.27  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Barrett             8 LAUNCHERS              17.85      18.22    5  
  2 Monroe, Tucker             8 PIED                   30.54      29.99    3  
  3 Parkinson, Elijah          6 LAUNCHERS              28.97      32.57    1  
  4 Rymer, Bo                  7 PIED                      NT      36.25  
  5 Powell, Jackson            7 PIED                   41.75      49.42  
 -- Groves, William            7 LAUNCHERS              27.41         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          10 PIED                   46.95      47.32    5  
  2 Jones, Isabel             10 LAUNCHERS                 NT      49.48    3  
  3 Neely, Caitlyn            10 PIED                   58.90      58.22    1  
  4 Koehler, Riley            10 LAUNCHERS            1:03.87    1:04.91  
  5 Sandidge, Mayson           9 LAUNCHERS            1:06.93    1:09.61  
 -- Sieja, Payton              9 PIED                 1:02.00         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              9 LAUNCHERS              35.88      36.13    5  
  2 Parkinson, Oliver         10 LAUNCHERS              39.85      41.99    3  
  3 Sieja, Oliver             10 PIED                   43.40      42.80    1  
  4 Brown, Owen               10 PIED                   58.27      54.72  
  5 Wren, Henry                9 LAUNCHERS                 NT      54.98  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cline, Kailee             11 LAUNCHERS              34.50      34.65    5  
  2 Blankenship, Katelyn X    12 LAUNCHERS              34.77      34.82    3  
  3 Koehler, Finnley          12 LAUNCHERS                 NT      37.26    1  
  4 Doiron, Rebecca           11 PIED                   52.05      54.21  
  5 Wessel, Anne              11 PIED                 1:04.27      54.55  
  6 Handley, Chloe            11 PIED                   56.86      55.41  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Charley           11 LAUNCHERS              46.29      45.01    5  
  2 Hopkins, Kemper           12 PIED                      NT      46.85    3  
  3 Smith, Vladimir           12 LAUNCHERS              53.24      49.02    1  
  4 Cherry, Jonathan          12 LAUNCHERS            1:07.85      57.72  
  5 Doiron, Luke              12 PIED                 1:14.69    1:15.35  
 -- Allport, Caleb            12 PIED                 1:02.37         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            14 PIED                   30.78      30.99    5  
  2 Cline, Rebekah            13 LAUNCHERS              32.19      31.85    3  
  3 Wical, Alexia             13 LAUNCHERS              33.97      32.88    1  
  4 Sedlacek, Makenzi         14 LAUNCHERS                 NT      48.87  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           14 LAUNCHERS              25.41      26.02    5  
  2 Walker, Phily Walks       13 PIED                   28.32      28.72    3  
  3 Kennedy, Grady            13 PIED                   33.40      34.18    1  
  4 Taylor, Harrison R        13 LAUNCHERS              44.15      43.54  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            17 PIED                   30.09      29.83    5  
  2 Nurre, Jane               15 PIED                   31.36      31.37    3  
  3 Busby, Elizabeth          15 LAUNCHERS                 NT      31.47    1  
  4 Wiggins, Teresa L         15 LAUNCHERS              31.93      31.61  
  5 Archer, Jamie             16 PIED                   38.09      37.62  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Hayden           16 PIED                   26.97      27.72    5  
  2 Jackson, Caden            15 PIED                   31.50      31.82    3  
  3 Taylor, Wyatt             16 LAUNCHERS              33.51      34.62    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:20.21    1:20.55    7  
     1) Mooty, Liddie 7                 2) Sieja, Edith 7                 
     3) Fleming, Meril 7                4) Killian, Addy 8                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:27.57    1:21.66  
     1) Norton, Rowan 8                 2) Feser, Caroline 8              
     3) Koehler, Brynna 8               4) Petek, Abigail 8               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:37.53   X1:52.69  
     1) Handley, Molly 7                2) Jacobs, Mia 8                  
     3) Shores, Sarah 7                 4) Wessel, Caroline 7             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:04.45  
     1) Jones, Lily 7                   2) Summers, Grace 7               
     3) Petek, Emma 5                   4) Hamilton, Cambria 8            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            1:49.58   X2:04.87  
     1) Neely, Jewel 7                  2) Jacobs, Stella 7               
     3) Emerson, Addison 8              4) Taylor, Emma Kate 7            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X2:22.99  
     1) Rosema, Katherine 7             2) Hamilton, Emberley 6           
     3) Cherry, Naomi 7                 4) Harness, Anne Marie 7          
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:18.17    1:25.94    7  
     1) Spalding, Andrew 8              2) Parkinson, Elijah 6            
     3) Groves, William 7               4) Poole, Barrett 8               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:33.98    1:32.55  
     1) Monroe, Tucker 8                2) McCloud, Grant 7               
     3) Powell, Jackson 7               4) Rymer, Bo 7                    
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:04.94  
     1) Gipson, Miles 8                 2) McDowell, William 7            
     3) Neely, Judah 7                  4) Doiron, Benjamin 8             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X2:12.24  
     1) Summers, Eli 8                  2) Andrews, Aaron 8               
     3) Rideout, Ladson 6               4) Harness, George 5              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:56.86  
     1) Eberle, Michael 7               2) Fleming, Zander 5              
     3) Ranguelov, Alexander 5          4) Poole, Elliott 5               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:43.41    2:49.95    7  
     1) McCloud, Caitlin 10             2) Neely, Caitlyn 10              
     3) Rigby, Ansley 10                4) Hodges, Caroline 10            
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:01.91    3:00.09  
     1) Bumgarner, Reese 9              2) Koehler, Riley 10              
     3) Sandidge, Mayson 9              4) Jones, Isabel 10               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X3:30.72  
     1) Taylor, Savannah 9              2) Monroe, Bella 9                
     3) Sieja, Payton 9                 4) Gyorok, Ava 10                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   4:01.04   X4:18.59  
     1) Richardson, Tori 9              2) Claxton, Grace 9               
     3) DeWeese, Bella 10               4) Richardson, Taryn 9            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:41.32        XDQ  
     1) Hamer, Brooke 9                 2) Wessel, Molly 9                
     3) Handley, Olivia 9               4) Powell, Caroline 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:31.72    2:23.87    7  
     1) Parkinson, Oliver 10            2) Quinn, Landon 9                
     3) Busby, David 10                 4) Groves, James 9                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.00    2:30.32  
     1) Schmitz, Wilson 10              2) Hayles, Logan 9                
     3) Sieja, Oliver 10                4) Brown, Owen 10                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   3:05.65   X3:06.42  
     1) Everleth, Luke 10               2) Amrhein, Kavi 10               
     3) Cherry, David 10                4) Wren, Henry 9                  
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X3:26.40  
     1) Sedlacek, Caiden 9              2) Rosema, Charles 9              
     3) Fried, Harrison 10              4) Robinson, Kaleb 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:10.70    2:12.56    7  
     1) Koehler, Finnley 12             2) Blankenship, Katelyn X 12      
     3) McKelvey, Mattie 12             4) Poole, Genevieve 11            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:37.05    2:27.98  
     1) Kennedy, Allison 11             2) Doiron, Rebecca 11             
     3) Parks, Penelope 12              4) Bostick, Adaline 11            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                   2:30.74   X2:33.14  
     1) Wical, Bianca 11                2) Lady, Monica 11                
     3) Bumgarner, Briley 11            4) Norton, Keegan 12              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X3:00.58  
     1) Groves, Brooke T 12             2) Talmadge, Natalie 11           
     3) Blankenship, Sarah 11           4) Anderson, Hannah 12            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:34.55    2:40.35    7  
     1) Sessoms, Harrison 11            2) Smith, Vladimir 12             
     3) Cherry, Jonathan 12             4) Walker, Charley 11             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:11.55    2:52.38  
     1) Allport, Caleb 12               2) Carroll, Preston 11            
     3) Doiron, Luke 12                 4) Hopkins, Kemper 12             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:41.48  
     1) Ilert, Nathan 11                2) Ilert, Ethan 12                
     3) Fox, Henry 11                   4) Coats, Jay 11                  
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:23.44    2:15.91    7  
     1) Amrhein, Jyoti 14               2) Cline, Rebekah 13              
     3) Lady, Andrea 14                 4) Wical, Alexia 13               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:22.39  
     1) Werth, Adeline 14               2) Handley, Chloe 11              
     3) Parks, Isabella 14              4) McEniry, Katie 14              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:54.79  
     1) Cline, Kailee 11                2) Sedlacek, Makenzi 14           
     3) Cherry, Rebekah 14              4) Coats, Jaya 13                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:02.19    2:03.31    7  
     1) Hopkins, Fields 14              2) Kennedy, Grady 13              
     3) Elkins, Jack 13                 4) Walker, Phily Walks 13         
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:26.91    2:30.35  
     1) Pardew, Marshall 12             2) Groves, Riley T 14             
     3) Miller, William 13              4) Taylor, Harrison R 13          
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.84    2:21.06    7  
     1) Monk, Marybeth 17               2) Archer, Jamie 16               
     3) Erbach, Elizabeth 16            4) Nurre, Jane 15                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.04    2:06.23    7  
     1) Schuetz, Neil 17                2) Jackson, Caden 15              
     3) Walker, Owen 15                 4) Carroll, Hayden 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org