Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2019 12:10 PM
                      2019 RCSL VHCC vs YMCA - 6/19/2019                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:51.95    1:52.40    7  
     1) Partlow, Jamie 8                2) Cowan, Caylee 8                
     3) Osborne, Bailey 8               4) Painter, Kaelyn 8              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:58.73    2:06.40  
     1) Henderson, Hannah 8             2) Harwell, Emme 8                
     3) Kinder, Kinsey 8                4) Johnson, Claire 6              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:19.66   X2:06.78  
     1) Rush, Charotte 7                2) Grant, Emma 8                  
     3) Havin, Scarlett 7               4) Willingham, Christina 6        
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:25.02  
     1) Wiggins, Maddie 8               2) Freeman, Elle 8                
     3) Bradford, Anna 8                4) Partlow, Emory 6               
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:42.74   X2:32.21  
     1) Brown, Kennedy 7                2) Stanfield, Charlotte 7         
     3) Novack, Blakelyn 7              4) Webster, Audrey 8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X3:06.38  
     1) Holtcamp, Julia 7               2) Still, Choe 7                  
     3) Wintzell, Chloe 7               4) Pahl, Adeline 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:50.97    1:55.75    7  
     1) Bickel, Deaglan 7               2) Ulrich, Carson 8               
     3) Allen, Owen 8                   4) Painter, Bryce 6               
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:00.03    2:02.03  
     1) Weisenberger, Andserson 7       2) Harwell, Liam 8                
     3) Reynolds, Charlie 8             4) Rass, Jacob 8                  
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:11.21  
     1) Fowler, Sutton 8                2) Jamison, Collin 7              
     3) Carter, Cooper J 8              4) Porter, Braden 8               
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:12.76   X2:22.14  
     1) Webster, Davis 8                2) Leurck, Robert 7               
     3) Samples, Mathew 8               4) Quansah, Rhyan 7               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT        XDQ  
     1) Moore, Bennett 8                2) Harriman, Hayes 7              
     3) Martin, Connor 8                4) Brown, Andrew 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  3:12.72    3:05.87    7  
     1) Jamison, Molly A 9              2) Thomas, Molly 10               
     3) Self, Mollie 10                 4) Jamison, Klare E 10            
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:30.38    3:22.09  
     1) Roberts, Virginia 10            2) Wingate, Madison 10            
     3) Scully, Fiona 9                 4) Grant, Isabella 9              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   4:03.44   X3:56.34  
     1) Evans, Sophia 10                2) Leurck, Emma 9                 
     3) Preus, Katelyn 10               4) Prichard, Lilly 10             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X4:02.30  
     1) Davenport, Audrey 9             2) Fowler, Ava 10                 
     3) Holtkamp, Elizabeth 9           4) English, Tatum 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   3:14.10    3:11.31    7  
     1) Davis, Julian 9                 2) Johnson, Andrew 10             
     3) Crook, Mark 9                   4) Leurck, Ethan 10               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:33.72  
     1) Freeman`, Ryland 9              2) Whelchel, Mason 10             
     3) Carter, William 10              4) Copeland, Porter 10            
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X4:28.47  
     1) Nichols, Chandler 9             2) Carter, Sam 10                 
     3) Wilson, Tripp 10                4) Whelchel, Easton 8             
 -- YMCA SEALS  'B'                                   4:35.17   X4:42.39  
     1) Scully, Sebastian 10            2) Percy, Colin 9                 
     3) Yocom, Evan 9                   4) Evans, Eli 9                   
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:58.21         DQ  
     1) Martin, Jack 10                 2) Pearson, Whiddon 9             
     3) Swearengin, Riley T 9           4) Carney, Garrison 9             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:49.26    2:52.47    7  
     1) Scully, Tatum 11                2) Burkholder, Clara 11           
     3) Buechler, Lydia 11              4) Harwell, Sophie 11             
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  3:09.81    3:04.81  
     1) Carter, Sara 12                 2) Engel, Katelyn 12              
     3) Ulrich, Shelby 11               4) Martin, Lucy 12                
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:07.23   X3:22.69  
     1) Havin, Elizabeth 11             2) Rush, Audrey 11                
     3) Reynolds, Sarah 12              4) Duke, Maggie 11                
 -- YMCA SEALS  'C'                                   3:31.50   X3:35.81  
     1) Carlock, Isabella 11            2) Killian, Lilly 12              
     3) Reynolds, Madeline 11           4) Letson, Sophia 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:36.62    2:36.77    7  
     1) Samples, Caleb 12               2) Gilchrist, Eli 12              
     3) Sexton, Evan 12                 4) Willingham, Crishawn 11        
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:42.37    2:38.94  
     1) Pearson, Charles H 12           2) Carney, Cameron 11             
     3) Swearengin, Taylor 12           4) Copeland, Elijah 12            
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:33.66   X3:24.00  
     1) Percy, Brady 11                 2) Robinson, Sam 11               
     3) Hvizda, James 11                4) Shepard, Zander 11             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:41.59  
     1) Bickel, Riggs 11                2) Erwin, Lukas 11                
     3) Moore, Nathan 11                4) Cothern, Alex 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:53.30    2:46.89    7  
     1) Warwick, Isabella M 14          2) Wilson, Kaylen 13              
     3) Brown, Virginia A 13            4) Engel, Judith 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:33.25    7  
     1) Carney, Gavin M 13              2) Hagedorn, Vadim 12             
     3) Erwin, Barak 13                 4) Bryan, Jack 14                 
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:38.85    2:35.58  
     1) Scully, Alistair 14             2) Vasquez, Micah 14              
     3) Baughn, Max 14                  4) Mack, Frankie 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:25.12    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn G 17      2) Schmuck, Amery L 17            
     3) Mclelland, Paige 17             4) Burns, Julia 15                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:24.24    2:27.25  
     1) Sexton, Cara 15                 2) Guerra, Isabella 16            
     3) Scully, Quinlyn 16              4) Scully, Maisy 17               
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:56.27  
     1) Oshiro, Kristina 16             2) Paulson, Tory 16               
     3) Butler, Taylor 15               4) Alford, Anna Kate 12           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Claire            6 YMCA                   28.45      26.16    5  
  2 English, Teagan            6 VALLEY HILL-SE         27.65      27.50    3  
  3 Willingham, Christina      6 YMCA                   28.85      29.65    1  
  4 Price, Julia               6 YMCA                   32.18      30.65  
  5 Partlow, Emory             6 VALLEY HILL-SE         32.03      37.15  
  6 Harriman, Maggie           5 VALLEY HILL-SE         40.63      47.37  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davis, Anna                6 YMCA                   35.95     X35.09  
 -- Crook, Emelia              5 YMCA                   52.50     X46.44  
 -- Scully, Windsor            5 YMCA                   49.60     X46.82  
 -- Carter, Stella             5 VALLEY HILL-SE         58.73   X1:00.89  
 -- Pahl, Gwendoline           5 VALLEY HILL-SE         45.64   X1:02.32  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Painter, Bryce             6 VALLEY HILL-SE         21.38      21.28    5  
  2 Osborne, Van               5 VALLEY HILL-SE         36.66      37.90    3  
  3 Moorer, Carter             5 VALLEY HILL-SE         36.75      38.84    1  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Allen, Beck                4 VALLEY HILL-SE         37.66     X38.56  
 -- Warnke, John               6 VALLEY HILL-SE         42.56     X41.32  
 -- Templet, Will              6 VALLEY HILL-SE         39.37     X41.53  
 -- Patnaik, Kelsey            6 VALLEY HILL-SE         39.28     X44.33  
 -- Dunham, Brantley           5 VALLEY HILL-SE       1:21.60   X1:01.03  
 -- Still, Jackson             5 VALLEY HILL-SE       1:15.97   X1:03.22  
 -- Harriman, Hill             5 VALLEY HILL-SE       1:14.43   X1:30.65  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE         20.91      21.13    5  
  2 Cowan, Caylee              8 VALLEY HILL-SE            NT      23.80    3  
  3 Harwell, Emme              8 YMCA                   20.63      23.84    1  
  4 Partlow, Jamie             8 VALLEY HILL-SE         23.15      24.09  
  5 Brown, Kennedy             7 YMCA                   29.89      28.14  
  6 Grant, Emma                8 YMCA                   29.40      28.31  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Still, Choe                7 VALLEY HILL-SE         31.19     X27.63  
 -- Templet, Chandler          8 VALLEY HILL-SE         29.57     X28.50  
 -- Webster, Audrey            8 YMCA                   32.00     X28.53  
 -- Freeman, Elle              8 VALLEY HILL-SE         30.03     X29.08  
 -- Hagedorn, Nanaya           7 VALLEY HILL-SE            NT     X29.57  
 -- Rush, Charotte             7 YMCA                   31.00     X29.81  
 -- Wintzell, Chloe            7 VALLEY HILL-SE         32.13     X32.87  
 -- Holtcamp, Julia            7 VALLEY HILL-SE         40.22     X37.46  
 -- Roberts, Brielle           7 YMCA                   45.77     X38.33  
 -- Pahl, Adeline              7 VALLEY HILL-SE         50.75     X57.08  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rass, Jacob                8 YMCA                   25.72      23.44    5  
  2 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE         23.53      23.46    3  
  3 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE         24.31      25.29    1  
  4 Quansah, Rhyan             7 YMCA                   28.45      25.64  
  5 Samples, Mathew            8 YMCA                   27.95      28.16  
  6 Porter, Braden             8 VALLEY HILL-SE         22.31      31.90  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jamison, Collin            7 VALLEY HILL-SE         24.01     X22.93  
 -- Moore, Bennett             8 VALLEY HILL-SE            NT     X23.38  
 -- Whelchel, Easton           8 VALLEY HILL-SE            NT     X25.43  
 -- Brown, Andrew              7 VALLEY HILL-SE         26.33     X25.75  
 -- Harriman, Hayes            7 VALLEY HILL-SE         39.90     X26.81  
 -- Martin, Connor             8 VALLEY HILL-SE         29.03     X27.48  
 -- Scully, Griffin            7 YMCA                   59.31     X44.51  
 -- Boykin, Maxwell            8 YMCA                   43.31     X44.77  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE         37.57      37.60    5  
  2 Wingate, Madison          10 YMCA                   37.84      38.16    3  
  3 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE         39.06      38.70    1  
  4 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE         39.06      39.33  
  5 Grant, Isabella            9 YMCA                   44.82      41.77  
  6 Scully, Fiona              9 YMCA                   44.69      48.76  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Prichard, Lilly           10 YMCA                   49.13     X42.81  
 -- Stringer, Shiloh           9 YMCA                   50.68     X48.50  
 -- English, Tatum             9 VALLEY HILL-SE         56.47     X50.64  
 -- Cook, Ava                 10 VALLEY HILL-SE         57.43     X52.15  
 -- Fowler, Ava               10 VALLEY HILL-SE         54.58   X1:00.41  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swearengin, Riley T        9 VALLEY HILL-SE         36.10     J33.60    5  
  2 Crook, Mark                9 YMCA                   33.91     J35.26    3  
  3 Carney, Garrison           9 VALLEY HILL-SE         37.44     J37.56    1  
  4 Carter, William           10 VALLEY HILL-SE            NT     J37.34  
  5 Davis, Julian              9 YMCA                   41.13      40.68  
  6 Leurck, Ethan             10 YMCA                   44.22      49.21  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whelchel, Mason           10 VALLEY HILL-SE            NT     X43.69  
 -- Copeland, Porter          10 VALLEY HILL-SE         41.50     X44.19  
 -- Wilson, Tripp             10 VALLEY HILL-SE            NT     X45.07  
 -- Carter, Sam               10 VALLEY HILL-SE         56.91     X48.49  
 -- Freeman`, Ryland           9 VALLEY HILL-SE         45.85     X50.20  
 -- Nichols, Chandler          9 VALLEY HILL-SE         57.18     X50.78  
 -- Roberts, Isaiah            9 YMCA                 1:01.40     X51.71  
 -- Evans, Eli                 9 YMCA                   54.90     X53.91  
 -- Scully, Sebastian         10 YMCA                   55.10     X54.57  
 -- Carlson, Wesley           10 YMCA                 1:09.65     X58.69  
 -- Yocom, Evan                9 YMCA                   53.88   X1:01.20  
 -- Harriger, Noah             9 YMCA                 1:02.53   X1:01.76  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           11 YMCA                   31.76      32.03    5  
  2 Harwell, Sophie           11 YMCA                   38.84      36.09    3  
  3 Scully, Tatum             11 YMCA                   36.89      38.52    1  
  4 Carter, Sara              12 VALLEY HILL-SE         38.22      38.57  
  5 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE         37.94      39.94  
  6 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE         41.19      42.58  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Killian, Lilly            12 YMCA                   48.00     X38.34  
 -- Letson, Sophia            11 YMCA                   43.15     X39.64  
 -- Burkholder, Clara         11 YMCA                   42.00     X40.31  
 -- Duke, Maggie              11 YMCA                   41.68     X41.05  
 -- Alford, Anna Kate         12 YMCA                   49.55     X43.44  
 -- Carlock, Isabella         11 YMCA                   45.21     X45.87  
 -- Havin, Elizabeth          11 YMCA                   42.80     X46.66  
 -- Reynolds, Sarah           12 YMCA                   47.70     X47.60  
 -- Blevins, Audrey           11 YMCA                 1:04.16     X53.25  
 -- Hardison, Leia            12 YMCA                   58.28     X54.84  
 -- Reynolds, Madeline        11 YMCA                   55.84     X55.95  
 -- Bailey, Isabella          11 YMCA                   58.47   X1:00.76  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Crishawn      11 YMCA                   32.28      31.15    5  
  2 Pearson, Charles H        12 VALLEY HILL-SE         31.87      31.71    3  
  3 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE         31.87      31.93    1  
  4 Sexton, Evan              12 YMCA                   33.25      33.31  
  5 Samples, Caleb            12 YMCA                   35.20      33.78  
  6 Copeland, Elijah          12 VALLEY HILL-SE         34.88      34.25  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hvizda, James             11 YMCA                   44.72     X43.83  
 -- Erwin, Lukas              11 VALLEY HILL-SE         42.72     X44.69  
 -- Cothern, Alex             11 VALLEY HILL-SE         49.87     X46.79  
 -- Percy, Brady              11 YMCA                   49.40     X50.84  
 -- Davis, Cleon              11 YMCA                   49.28     X50.94  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Virginia A         13 VALLEY HILL-SE         33.68      32.75    5  
  2 Bhika, Eden               14 YMCA                   34.09      35.02    3  
  3 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE         36.40      35.20    1  
  4 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE         36.29      37.03  
  5 Hardison, Rose            14 YMCA                   55.41      53.45  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Gavin M           13 VALLEY HILL-SE         28.19      27.91    5  
  2 Baughn, Max               14 YMCA                   28.24      29.15    3  
  3 Scully, Alistair          14 YMCA                   29.71      29.75    1  
  4 Vasquez, Micah            14 YMCA                   34.43      30.18  
  5 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE         32.06      32.65  
  6 Bryan, Jack               14 VALLEY HILL-SE         33.37      38.80  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Ben             14 YMCA                   44.03      43.15  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE         28.13      27.91    5  
  2 Sexton, Cara              15 YMCA                   28.32      29.46    3  
  3 Scully, Maisy             17 YMCA                   29.72      33.33    1  
  4 Scully, Quinlyn           16 YMCA                   32.00      34.72  
  5 Mclelland, Paige          17 VALLEY HILL-SE         39.18      36.39  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Windham, Kiran            15 YMCA                   27.35      30.84    5  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowan, Caylee              8 VALLEY HILL-SE         28.41     J30.43    5  
  2 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE            NT     J30.27    3  
  3 Harwell, Emme              8 YMCA                   30.00     J31.96    1  
  4 Painter, Kaelyn            8 VALLEY HILL-SE            NT      36.09  
  5 Grant, Emma                8 YMCA                   39.66      38.03  
  6 Stanfield, Charlotte       7 YMCA                   41.27      41.76  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE         31.97      31.97    5  
  2 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE         32.06      33.14    3  
  3 Harwell, Liam              8 YMCA                   32.01      33.44    1  
  4 Reynolds, Charlie          8 YMCA                   35.25      34.58  
  5 Fowler, Sutton             8 VALLEY HILL-SE         34.97      34.77  
  6 Burkholder, Nicholas       8 YMCA                   42.12      36.76  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE         51.45      51.59    5  
  2 Wingate, Madison          10 YMCA                   53.07      52.02    3  
  3 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE         57.69      56.47    1  
  4 Jamison, Molly A           9 VALLEY HILL-SE       1:03.78    1:01.90  
  5 Grant, Isabella            9 YMCA                 1:02.99    1:03.90  
  6 Leurck, Emma               9 YMCA                 1:08.79    1:07.95  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Whiddon           9 VALLEY HILL-SE         48.28     J47.50    5  
  2 Carney, Garrison           9 VALLEY HILL-SE         49.81     J52.45    3  
  3 Carter, William           10 VALLEY HILL-SE            NT     J52.42    1  
  4 Johnson, Andrew           10 YMCA                   50.85      53.97  
  5 Leurck, Ethan             10 YMCA                 1:07.00    1:03.88  
  6 Percy, Colin               9 YMCA                 1:19.25    1:16.64  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           11 YMCA                   40.88      40.53    5  
  2 Rush, Audrey              11 YMCA                   52.81      51.33    3  
  3 Ulrich, Shelby            11 VALLEY HILL-SE         52.09      53.69    1  
  4 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE         54.96      55.96  
  5 Carter, Sara              12 VALLEY HILL-SE         54.28      58.87  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE         42.34      44.00    5  
  2 Shepard, Zander           11 YMCA                   46.50      44.53    3  
  3 Gilchrist, Eli            12 YMCA                   43.16      44.69    1  
  4 Hagedorn, Vadim           12 VALLEY HILL-SE         49.32      46.50  
  5 Pearson, Charles H        12 VALLEY HILL-SE            NT      48.58  
  6 Robinson, Sam             11 YMCA                   53.97      55.15  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE         43.19      44.03    5  
  2 Wilson, Kaylen            13 VALLEY HILL-SE         47.41      45.90    3  
  3 Bhika, Eden               14 YMCA                   48.38      49.00    1  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Gavin M           13 VALLEY HILL-SE         40.15      38.50    5  
  2 Vasquez, Micah            14 YMCA                   45.00      39.77    3  
  3 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE         51.12      49.63    1  
  4 Bryan, Jack               14 VALLEY HILL-SE         47.29      50.00  
  5 Mack, Frankie             14 YMCA                   57.50    1:05.91  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE         36.16      34.28    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE         36.03      35.44    3  
  3 Guerra, Isabella          16 YMCA                   45.38      47.71    1  
  4 Mclelland, Paige          17 VALLEY HILL-SE            NT      47.73  
  5 Oshiro, Kristina          16 YMCA                      NT      47.77  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Windham, Kiran            15 YMCA                   36.93      37.52    5  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   1:33.32   J1:40.02    7  
     1) Harwell, Emme W8                2) Rass, Jacob M8                 
     3) Kinder, Kinsey W8               4) Reynolds, Charlie M8           
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:33.31   J1:39.82  
     1) Osborne, Bailey W8              2) Painter, Bryce M6              
     3) Porter, Braden M8               4) Partlow, Jamie W8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X1:44.27  
     1) Ulrich, Carson M8               2) Allen, Owen M8                 
     3) Painter, Kaelyn W8              4) Bradford, Anna W8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X1:50.43  
     1) Jamison, Collin M7              2) Bickel, Deaglan M7             
     3) English, Teagan W6              4) Templet, Chandler W8           
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:45.70  
     1) Davis, Anna W6                  2) Burkholder, Nicholas M8        
     3) Boykin, Maxwell M8              4) Roberts, Brielle W7            
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X3:11.94  
     1) Scully, Windsor W5              2) Crook, Emelia W5               
     3) Scully, Griffin M7              4) Leurck, Robert M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:33.16    2:32.10    7  
     1) Self, Mollie W10                2) Thomas, Molly W10              
     3) Swearengin, Riley T M9          4) Carter, William M10            
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:37.57    2:46.83  
     1) Scully, Fiona W9                2) Davis, Julian M9               
     3) Wingate, Madison W10            4) Crook, Mark M9                 
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:01.06  
     1) Carney, Garrison M9             2) English, Tatum W9              
     3) Pearson, Whiddon M9             4) Cook, Ava W10                  
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X3:13.95  
     1) Stringer, Shiloh W9             2) Preus, Katelyn W10             
     3) Roberts, Isaiah M9              4) Percy, Colin M9                
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X3:14.78  
     1) Martin, Jack M10                2) Copeland, Porter M10           
     3) Davenport, Audrey W9            4) Fowler, Ava W10                
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X3:30.32  
     1) Roberts, Virginia W10           2) Prichard, Lilly W10            
     3) Carlson, Wesley M10             4) Harriger, Noah M9              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:14.18    2:15.70    7  
     1) Buechler, Lydia W11             2) Harwell, Sophie W11            
     3) Samples, Caleb M12              4) Willingham, Crishawn M11       
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:24.91    2:26.43  
     1) Pearson, Charles H M12          2) Carney, Cameron M11            
     3) Martin, Lucy W12                4) Carter, Sara W12               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:47.21  
     1) Copeland, Elijah M12            2) Engel, Katelyn W12             
     3) Bickel, Riggs M11               4) Ulrich, Shelby W11             
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X3:18.89  
     1) Percy, Brady M11                2) Davis, Cleon M11               
     3) Alford, Anna Kate W12           4) Hardison, Leia W12             
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X3:30.06  
     1) Robinson, Sam M11               2) Hvizda, James M11              
     3) Bailey, Isabella W11            4) Blevins, Audrey W11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:19.17    2:12.00    7  
     1) Carney, Gavin M M13             2) Erwin, Barak M13               
     3) Brown, Virginia A W13           4) Engel, Judith W14              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:12.66    2:17.13  
     1) Scully, Alistair M14            2) Killian, Lilly W12             
     3) Bhika, Eden W14                 4) Baughn, Max M14                
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   1:59.82    2:08.45    7  
     1) Vasquez, Micah M14              2) Paulson, Tory W16              
     3) Oshiro, Kristina W16            4) Windham, Kiran M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinder, Kinsey             8 YMCA                   26.00      26.03    5  
  2 Harwell, Emme              8 YMCA                   27.26      26.14    3  
  3 Cowan, Caylee              8 VALLEY HILL-SE            NT      27.12    1  
  4 Painter, Kaelyn            8 VALLEY HILL-SE            NT      29.90  
  5 Partlow, Jamie             8 VALLEY HILL-SE         32.13      30.28  
  6 Henderson, Hannah          8 YMCA                   29.72      30.51  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rass, Jacob                8 YMCA                   29.27      29.14    5  
  2 Weisenberger, Andserson    7 YMCA                   29.45      30.07    3  
  3 Ulrich, Carson             8 VALLEY HILL-SE         28.64      30.14    1  
  4 Fowler, Sutton             8 VALLEY HILL-SE         31.25      32.52  
  5 Bickel, Deaglan            7 VALLEY HILL-SE         27.15      35.07  
  6 Webster, Davis             8 YMCA                   30.22      36.26  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Fiona              9 YMCA                   51.96      49.18    5  
  2 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE         47.47      50.38    3  
  3 Roberts, Virginia         10 YMCA                   54.15      50.70    1  
  4 Jamison, Molly A           9 VALLEY HILL-SE         55.66      54.50  
  5 Davenport, Audrey          9 VALLEY HILL-SE            NT      57.64  
  6 Evans, Sophia             10 YMCA                   58.52    1:04.07  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Andrew           10 YMCA                   52.51      48.01    5  
  2 Crook, Mark                9 YMCA                   43.50      48.44    3  
  3 Martin, Jack              10 VALLEY HILL-SE         49.40      50.44    1  
  4 Davis, Julian              9 YMCA                   57.13      51.63  
  5 Pearson, Whiddon           9 VALLEY HILL-SE         49.63      51.85  
 -- Swearengin, Riley T        9 VALLEY HILL-SE         45.25         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Sara              12 VALLEY HILL-SE         49.13      46.43    5  
  2 Johnson, Kate             11 YMCA                   43.94      46.47    3  
  3 Rush, Audrey              11 YMCA                   48.31      48.15    1  
  4 Scully, Tatum             11 YMCA                   47.84      49.20  
  5 Engel, Katelyn            12 VALLEY HILL-SE         56.84      54.07  
  6 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE         54.03      54.59  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Evan              12 YMCA                   38.99      39.70    5  
  2 Pearson, Charles H        12 VALLEY HILL-SE         40.81      40.10    3  
  3 Willingham, Crishawn      11 YMCA                   47.19      41.25    1  
  4 Samples, Caleb            12 YMCA                   41.90      42.81  
  5 Copeland, Elijah          12 VALLEY HILL-SE         43.96      45.89  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Virginia A         13 VALLEY HILL-SE         41.44      39.66    5  
  2 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE         48.60      44.89    3  
  3 Engel, Judith             14 VALLEY HILL-SE         48.94      46.91    1  
  4 Killian, Lilly            12 YMCA                      NT      51.88  
  5 Hardison, Rose            14 YMCA                 1:00.63      59.81  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughn, Max               14 YMCA                   34.71      36.21    5  
  2 Carney, Gavin M           13 VALLEY HILL-SE         35.90      36.25    3  
  3 Scully, Alistair          14 YMCA                   37.38      39.47    1  
  4 Mack, Frankie             14 YMCA                 1:01.26      57.87  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              15 YMCA                   35.20      33.51    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE         34.47      35.62    3  
  3 Paulson, Tory             16 YMCA                      NT      42.58    1  
  4 Butler, Taylor            15 YMCA                   48.66      49.13  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Bailey            8 VALLEY HILL-SE         29.88      29.19    5  
  2 Kinder, Kinsey             8 YMCA                   30.56      29.95    3  
  3 Wiggins, Maddie            8 VALLEY HILL-SE            NT      32.34    1  
  4 Havin, Scarlett            7 YMCA                   39.62      33.70  
  5 Novack, Blakelyn           7 YMCA                   45.64      35.51  
  6 Bradford, Anna             8 VALLEY HILL-SE         43.91      41.12  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Charlie          8 YMCA                   32.85      31.31    5  
  2 Allen, Owen                8 VALLEY HILL-SE         30.38      31.72    3  
  3 Harwell, Liam              8 YMCA                   36.81      35.49    1  
  4 Fowler, Sutton             8 VALLEY HILL-SE         30.58      36.40  
  5 Carter, Cooper J           8 VALLEY HILL-SE         30.90      36.99  
  6 Weisenberger, Andserson    7 YMCA                   44.80      38.14  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              10 VALLEY HILL-SE         46.55      48.34    5  
  2 Thomas, Molly             10 VALLEY HILL-SE            NT      51.20    3  
  3 Wingate, Madison          10 YMCA                   53.86      52.06    1  
  4 Jamison, Klare E          10 VALLEY HILL-SE         56.16      55.32  
  5 Grant, Isabella            9 YMCA                   59.63      55.76  
  6 Scully, Fiona              9 YMCA                   58.34    1:04.25  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swearengin, Riley T        9 VALLEY HILL-SE         43.09      45.56    5  
  2 Carter, William           10 VALLEY HILL-SE         49.38      49.66    3  
  3 Carney, Garrison           9 VALLEY HILL-SE            NT      50.77    1  
  4 Crook, Mark                9 YMCA                   41.90      51.57  
  5 Johnson, Andrew           10 YMCA                 1:05.71      53.07  
  6 Leurck, Ethan             10 YMCA                 1:12.00    1:06.26  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           11 YMCA                   38.75      38.15    5  
  2 Johnson, Kate             11 YMCA                   46.62      51.29    3  
  3 Scully, Tatum             11 YMCA                   52.25      52.02    1  
  4 Ulrich, Shelby            11 VALLEY HILL-SE         47.78      53.43  
  5 Martin, Lucy              12 VALLEY HILL-SE         56.28      56.62  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Evan              12 YMCA                   39.28      39.82    5  
  2 Carney, Cameron           11 VALLEY HILL-SE         40.75      41.87    3  
  3 Hagedorn, Vadim           12 VALLEY HILL-SE            NT      43.19    1  
  4 Gilchrist, Eli            12 YMCA                   43.38      44.59  
  5 Swearengin, Taylor        12 VALLEY HILL-SE         44.34      45.96  
  6 Shepard, Zander           11 YMCA                   56.78      54.72  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Virginia A         13 VALLEY HILL-SE         41.00      40.59    5  
  2 Bhika, Eden               14 YMCA                   41.52      43.33    3  
  3 Wilson, Kaylen            13 VALLEY HILL-SE            NT      44.53    1  
  4 Warwick, Isabella M       14 VALLEY HILL-SE            NT      49.34  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughn, Max               14 YMCA                   33.65      36.85    5  
  2 Erwin, Barak              13 VALLEY HILL-SE         39.41      37.69    3  
  3 Vasquez, Micah            14 YMCA                   41.33      37.84    1  
  4 Scully, Alistair          14 YMCA                   47.17      48.83  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              15 YMCA                   32.72      32.27    5  
  2 Schmuck, Amery L          17 VALLEY HILL-SE         32.41      32.76    3  
  3 Schloss, Anna Kathryn G   17 VALLEY HILL-SE         31.90      33.62    1  
  4 Scully, Quinlyn           16 YMCA                   33.94      37.63  
  5 Guerra, Isabella          16 YMCA                   37.89      37.90  
  6 Mclelland, Paige          17 VALLEY HILL-SE         40.63      38.96  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Windham, Kiran            15 YMCA                   32.46      35.31    5  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:36.02    1:43.75    7  
     1) Partlow, Jamie 8                2) Osborne, Bailey 8              
     3) Painter, Kaelyn 8               4) Cowan, Caylee 8                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:39.40    1:49.00  
     1) Kinder, Kinsey 8                2) Willingham, Christina 6        
     3) Johnson, Claire 6               4) Harwell, Emme 8                
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X2:01.21  
     1) English, Teagan 6               2) Bradford, Anna 8               
     3) Templet, Chandler 8             4) Freeman, Elle 8                
 -- YMCA SEALS  'B'                                   1:59.99   X2:05.05  
     1) Henderson, Hannah 8             2) Rush, Charotte 7               
     3) Brown, Kennedy 7                4) Grant, Emma 8                  
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:14.26   X2:20.03  
     1) Price, Julia 6                  2) Davis, Anna 6                  
     3) Havin, Scarlett 7               4) Webster, Audrey 8              
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X2:27.83  
     1) Carter, Stella 5                2) Still, Choe 7                  
     3) Hagedorn, Nanaya 7              4) Wintzell, Chloe 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:36.87    1:47.06    7  
     1) Painter, Bryce 6                2) Porter, Braden 8               
     3) Ulrich, Carson 8                4) Bickel, Deaglan 7              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:47.62    1:47.45  
     1) Rass, Jacob 8                   2) Weisenberger, Andserson 7      
     3) Samples, Mathew 8               4) Reynolds, Charlie 8            
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X1:42.90  
     1) Allen, Owen 8                   2) Jamison, Collin 7              
     3) Brown, Andrew 7                 4) Martin, Connor 8               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X1:48.28  
     1) Carter, Cooper J 8              2) Fowler, Sutton 8               
     3) Whelchel, Easton 8              4) Cothren, Jax 8                 
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:00.44   X2:03.72  
     1) Leurck, Robert 7                2) Harwell, Liam 8                
     3) Webster, Davis 8                4) Quansah, Rhyan 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:43.16    2:46.25    7  
     1) Thomas, Molly 10                2) Jamison, Molly A 9             
     3) Jamison, Klare E 10             4) Self, Mollie 10                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:54.65    2:59.56  
     1) Scully, Fiona 9                 2) Roberts, Virginia 10           
     3) Grant, Isabella 9               4) Wingate, Madison 10            
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:48.52  
     1) Fowler, Ava 10                  2) Cook, Ava 10                   
     3) English, Tatum 9                4) Holtkamp, Elizabeth 9          
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:21.15   X4:08.26  
     1) Lewis, Alissa 9                 2) Rush, Elizabeth 9              
     3) Stringer, Shiloh 9              4) Leurck, Emma 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:34.41    2:38.25    7  
     1) Carney, Garrison 9              2) Carter, William 10             
     3) Pearson, Whiddon 9              4) Swearengin, Riley T 9          
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:44.73    2:52.81  
     1) Davis, Julian 9                 2) Johnson, Andrew 10             
     3) Leurck, Ethan 10                4) Crook, Mark 9                  
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:20.84  
     1) Martin, Jack 10                 2) Copeland, Porter 10            
     3) Freeman`, Ryland 9              4) Carter, Sam 10                 
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:45.28   X3:43.71  
     1) Evans, Eli 9                    2) Roberts, Isaiah 9              
     3) Scully, Sebastian 10            4) Yocom, Evan 9                  
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT   X3:43.71  
     1) Nichols, Chandler 9             2) Moore, Bennett 8               
     3) Whelchel, Mason 10              4) Wilson, Tripp 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:27.08    2:31.31    7  
     1) Scully, Tatum 11                2) Rush, Audrey 11                
     3) Harwell, Sophie 11              4) Buechler, Lydia 11             
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  3:01.34    2:50.22  
     1) Martin, Lucy 12                 2) Carter, Sara 12                
     3) Engel, Katelyn 12               4) Ulrich, Shelby 11              
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:58.86   X3:01.69  
     1) Letson, Sophia 11               2) Reynolds, Sarah 12             
     3) Carlock, Isabella 11            4) Havin, Elizabeth 11            
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:44.37   X3:04.94  
     1) Johnson, Kate 11                2) Burkholder, Clara 11           
     3) Alford, Anna Kate 12            4) Bailey, Isabella 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:16.91    2:15.03    7  
     1) Sexton, Evan 12                 2) Gilchrist, Eli 12              
     3) Samples, Caleb 12               4) Willingham, Crishawn 11        
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:20.27    2:16.03  
     1) Carney, Cameron 11              2) Hagedorn, Vadim 12             
     3) Copeland, Elijah 12             4) Pearson, Charles H 12          
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:02.75   X3:05.24  
     1) Hvizda, James 11                2) Davis, Cleon 11                
     3) Robinson, Sam 11                4) Shepard, Zander 11             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:26.78    2:27.12    7  
     1) Wilson, Kaylen 13               2) Engel, Judith 14               
     3) Warwick, Isabella M 14          4) Brown, Virginia A 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:14.06    2:16.41    7  
     1) Carney, Gavin M 13              2) Erwin, Barak 13                
     3) Bryan, Jack 14                  4) Swearengin, Taylor 12          
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:16.07    2:18.01  
     1) Scully, Alistair 14             2) Vasquez, Micah 14              
     3) Robinson, Ben 14                4) Baughn, Max 14                 
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                       NT    2:13.73    7  
     1) Mclelland, Paige 17             2) Burns, Julia 15                
     3) Schmuck, Amery L 17             4) Schloss, Anna Kathryn G 17     
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:03.43    2:19.15  
     1) Scully, Maisy 17                2) Paulson, Tory 16               
     3) Scully, Quinlyn 16              4) Sexton, Cara 15                
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:27.28  
     1) Oshiro, Kristina 16             2) Guerra, Isabella 16            
     3) Butler, Taylor 15               4) Killian, Lilly 12              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org