Home
2019 Meets
2018 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2019 11:39 PM
                    2019 RCSL YMCAvsHAMC-Yards - 6/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:57.81    2:06.34    7  
     1) Stark, Aubrey E 7               2) Wang, Qian G 7                 
     3) Shiner, Julia C 8               4) Park, Sofia J 7                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:59.58    2:21.50  
     1) Henderson, Hannah 8             2) Harwell, Emme 8                
     3) Havin, Scarlett 7               4) Johnson, Claire 6              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:14.30   X2:29.48  
     1) Rush, Charotte 7                2) Brown, Kennedy 8               
     3) Novack, Blakelyn 7              4) Davis, Anna 6                  
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:43.80   X2:31.38  
     1) Price, Julia 6                  2) Stanfield, Charlotte 7         
     3) Willingham, Christina 7         4) Webster, Audrey 8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:22.69   X2:34.21  
     1) MacGrotty, Lucy 8               2) Nickelson, Ava K 8             
     3) Warr, Olivia 8                  4) Cartner, Sophie C 8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:51.98  
     1) Howison, Elizabeth A 8          2) Farmer, Margaret A 7           
     3) Jones, Carson C 7               4) Kingsbury, Polina C 6          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:32.15    1:34.85    7  
     1) Blauwkamp, Ian C 8              2) Oppenlander, Luke S 8          
     3) Nuwayhid, Reid F 8              4) Oppenlander, Aaron M 8         
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:14.87    2:08.06  
     1) Weisenberger, Andserson 7       2) Burkholder, Nicholas 8         
     3) Reynolds, Charlie 8             4) Rass, Jacob 8                  
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:15.12   X2:23.20  
     1) Webster, Davis 8                2) Harwell, Liam 8                
     3) Samples, Mathew 8               4) Quansah, Rhyan 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:13.44   X2:31.96  
     1) Smith, Jake 7                   2) Schweitzer, Brooks K 7         
     3) Painter, William E 7            4) Woodruff, Carter J 7           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:55.19  
     1) Berg, Seeley D 8                2) Morrison, James W 8            
     3) Ross, Charlie R 7               4) Appletoft, Brock 6             
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X3:35.50  
     1) Boykin, Maxwell 8               2) Mikelson, Parker 7             
     3) Leurck, Robert 7                4) Scully, Griffin 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:08.02    3:04.31    7  
     1) Nuwayhid, Ella J 10             2) MacGrotty, Mazie J 10          
     3) McGough, Haley E 9              4) Bellomy, Hailey E 10           
  2 YMCA SEALS  'A'                                   4:06.70    3:48.32  
     1) Scully, Fiona 9                 2) Wingate, Madison 10            
     3) Preus, Katelyn 10               4) Stringer, Shiloh 9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      5:00.08   X4:13.13  
     1) French, Blakeley K 9            2) Beevers, Caitlin V 9           
     3) Acosta, Sierra E 10             4) Song, Sichen 10                
 -- YMCA SEALS  'B'                                   4:51.95   X4:35.90  
     1) Bounds, Isbella 9               2) Leurck, Emma 9                 
     3) Kinder, Kinsey 9                4) McMillan, Ellie 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:59.79    2:59.09    7  
     1) Cooper, Matthew W 10            2) Simmons, Parker J 10           
     3) Appletoft, Austin 9             4) Smouse, Nathaniel R 10         
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:46.22    3:24.19  
     1) Davis, Julian 9                 2) Johnson, Andrew 10             
     3) Crook, Mark 9                   4) Leurck, Ethan 10               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      5:06.79   X4:33.44  
     1) Shaneyfelt, Canyon W 10         2) Ross, Jack W 10                
     3) Bellomy, Caleb S 9              4) Jones, Brady G 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:50.31   X4:52.25  
     1) Lynch, Caed G 9                 2) Davie, Bray J 10               
     3) Stark, Austin M 9               4) Badgley, Luke K 10             
 -- YMCA SEALS  'B'                                   4:52.65   X5:01.13  
     1) Percy, Colin 9                  2) Harriger, Noah 9               
     3) Scully, Sebastian 10            4) Evans, Eli 9                   
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   3:01.73    2:48.97    7  
     1) Johnson, Kate 11                2) Pindera, Nadia 12              
     3) Buechler, Lydia 12              4) Harwell, Sophie 11             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:55.64    2:51.62  
     1) Sitterson, Leah C 11            2) Skinner, Sophia R 12           
     3) Neicamp, Sydney-Kate L 12       4) Podboy, Abbie K 11             
 -- YMCA SEALS  'C'                                   3:24.11   X3:17.00  
     1) Duke, Maggie 11                 2) Havin, Elizabeth 11            
     3) Scully, Tatum 11                4) Letson, Sophia 11              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:09.58   X3:39.32  
     1) Rush, Audrey 11                 2) Burkholder, Clara 11           
     3) Reynolds, Sarah 12              4) Killian, Lilly 12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      4:30.74   X4:04.16  
     1) Lackey, Isabella G 11           2) Smith, Isabella (Tori) W 11    
     3) Stoia, Sydney R 11              4) Blevins, Evie 12               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.41    2:30.22    7  
     1) Hernandez, Kian T 12            2) Helton, Evan A 12              
     3) Blauwkamp, Zach F 12            4) Wright, Adam D 11              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:35.49    2:43.03  
     1) Samples, Caleb 12               2) Shepard, Zander 11             
     3) Sexton, Evan 12                 4) Willingham, Crishawn 11        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:55.36   X3:43.63  
     1) Kingsbury, Alexander F 11       2) Kingsbury, Benjamin D 11       
     3) Lynge, James G 11               4) Foreman, Max A 12              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:24.09   X3:56.20  
     1) Davis, Cleon 11                 2) Robinson, Sam 12               
     3) Hvizda, James 11                4) Thornton, Thomas 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:40.56    2:38.88    7  
     1) Neicamp, Allison G 14           2) Helton, Lindsey A 13           
     3) Pleva, Cecilia M 14             4) McCormack, Gabby B 14          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:48.54    2:49.28    7  
     1) Williams, Evan B 14             2) McClelland, Evan P 14          
     3) Smouse, Tyler J 13              4) Jones, Hayden P 11             
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:32.18    3:02.44  
     1) Bagwell, Taylor 14              2) Vasquez, Micah 14              
     3) Gilchrist, Eli 12               4) Mack, Frankie 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:13.23    2:21.69    7  
     1) Harrison, Kimberly A 17         2) Blauwkamp, XiXi K 15           
     3) Pleva, Clare E 15               4) Helton, Erin M 17              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:22.55    2:31.22  
     1) Sexton, Cara 15                 2) Guerra, Isabella 16            
     3) Scully, Quinlyn 16              4) Paulson, Tory 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Claire            6 YMCA                   26.16     J28.69    5  
  2 Kingsbury, Polina C        6 HAMC                   32.67     J25.31    3  
  3 Davis, Anna                6 YMCA                   35.09     J32.35    1  
  4 Price, Julia               6 YMCA                   30.65      32.58  
  5 Lynch, Madelyn R           6 HAMC                   36.91      33.98  
  6 Stark, Kailey D            6 HAMC                   31.44      35.31  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Park, Addie G              4 HAMC                   52.27     X26.53  
 -- Badgley, Leah R            5 HAMC                   40.65     X42.72  
 -- Crook, Emelia              5 YMCA                   46.44     X45.28  
 -- Hayden, Mckinley R         4 HAMC                   43.97     X55.97  
 -- Appletoft, Abbie           3 HAMC                   38.19   X1:03.75  
 -- Scully, Windsor            5 YMCA                   46.82   X1:04.59  
 -- Butler, Stella K           5 HAMC                 1:03.50   X1:12.99  
 -- Butler, Sutton T           5 HAMC                   38.41   X1:13.20  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flournoy, Hayden T         6 HAMC                   29.15      29.84    5  
  2 Oppenlander, Will D        6 HAMC                   36.54      37.76    3  
  3 Appletoft, Brock           6 HAMC                   36.35      40.25    1  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morgan, Jackson R          5 HAMC                      NT     X35.94  
 -- Saini, Asher C             5 HAMC                   37.05     X37.25  
 -- Cross, Nolan M             6 HAMC                   42.66     X42.88  
 -- Parman, Andrew H           6 HAMC                   52.47     X46.00  
 -- Kuffner, Reid H            6 HAMC                   52.91     X55.58  
 -- Matoushek, Luca M          5 HAMC                      NT     X57.00  
 -- Shaneyfelt, Copper S       4 HAMC                 1:07.16   X1:12.60  
 -- Kinzer, Mason M            6 HAMC                      NT   X1:12.62  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harwell, Emme              8 YMCA                   20.63     J24.78    5  
  2 Webster, Audrey            8 YMCA                   28.53     J24.97    3  
  3 Brown, Kennedy             8 YMCA                   28.14     J25.25    1  
  4 Park, Sofia J              7 HAMC                   22.91     J25.16  
  5 Shiner, Julia C            8 HAMC                   23.91      26.13  
  6 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   25.82      28.07  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Nickelson, Ava K           8 HAMC                   29.19     X32.75  
 -- Stanfield, Charlotte       7 YMCA                      NT     X33.60  
 -- Farmer, Margaret A         7 HAMC                   39.06     X40.12  
 -- Howison, Elizabeth A       8 HAMC                   38.29     X41.21  
 -- Cox, Ashlyn E              7 HAMC                      NT     X42.60  
 -- Hill, Ella                 8 YMCA                   46.03     X45.81  
 -- Cartner, Sophie C          8 HAMC                   27.85     X46.44  
 -- Jones, Carson C            7 HAMC                   40.06     X48.62  
 -- Matoushek, Ella A          8 HAMC                      NT     X49.14  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   18.91      19.19    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                      NT      20.00    3  
  3 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   20.97      21.34    1  
  4 Leurck, Robert             7 YMCA                   28.48      27.53  
  5 Quansah, Rhyan             7 YMCA                   25.64      28.04  
  6 Samples, Mathew            8 YMCA                   27.95      30.98  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mikelson, Parker           7 YMCA                   53.02     X29.34  
 -- Smith, Jake                7 HAMC                   31.81     X29.91  
 -- Ross, Charlie R            7 HAMC                   32.61     X30.91  
 -- Painter, William E         7 HAMC                   32.41     X34.87  
 -- Smith, Josh                7 HAMC                   33.32     X36.56  
 -- Beevers, Cade              7 HAMC                   36.09     X38.63  
 -- Parman, John R             8 HAMC                   42.59     X38.72  
 -- Schweitzer, Brooks K       7 HAMC                   36.74     X40.25  
 -- Woodruff, Carter J         7 HAMC                   30.15     X42.06  
 -- Morrison, James W          8 HAMC                      NT     X44.19  
 -- Boykin, Maxwell            8 YMCA                   43.31     X48.88  
 -- Jones, Steven G            8 HAMC                 1:03.65     X51.16  
 -- Scully, Griffin            7 YMCA                   44.51     X55.88  
 -- Berg, Seeley D             8 HAMC                   37.69     X57.84  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   33.03      32.72    5  
  2 Wingate, Madison          10 YMCA                   37.84      40.25    3  
  3 Bellomy, Hailey E         10 HAMC                   45.39      46.00    1  
  4 Acosta, Sierra E          10 HAMC                   49.26      50.32  
  5 Stringer, Shiloh           9 YMCA                   48.50      54.81  
  6 Rush, Elizabeth            9 YMCA                      NT      59.97  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- French, Blakeley K         9 HAMC                   54.41     X51.13  
 -- Song, Sichen              10 HAMC                   54.03     X55.42  
 -- Beevers, Caitlin V         9 HAMC                   53.10   X1:10.44  
 -- Lewis, Alissa              9 YMCA                      NT   X1:38.16  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crook, Mark                9 YMCA                   33.91      35.22    5  
  2 Smouse, Nathaniel R       10 HAMC                   38.90      36.37    3  
  3 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   38.25      38.03    1  
  4 Johnson, Andrew           10 YMCA                   45.47      40.78  
  5 Badgley, Luke K           10 HAMC                   39.84      41.17  
  6 Davis, Julian              9 YMCA                   40.68      44.15  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bellomy, Caleb S           9 HAMC                   45.63     X45.29  
 -- Percy, Colin               9 YMCA                 1:02.00     X47.25  
 -- Ross, Jack W              10 HAMC                   54.59     X48.84  
 -- Evans, Eli                 9 YMCA                   53.91     X53.84  
 -- Shaneyfelt, Canyon W      10 HAMC                   55.90     X58.20  
 -- Mikelson, Blake           10 YMCA                 1:06.30   X1:00.12  
 -- Harriger, Noah             9 YMCA                 1:01.76   X1:01.47  
 -- Stark, Austin M            9 HAMC                 1:02.19   X1:01.72  
 -- Jones, Brady G             9 HAMC                 1:08.30   X1:01.81  
 -- Lynch, Caed G              9 HAMC                 1:04.62   X1:04.40  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   30.19      29.16    5  
  2 Harwell, Sophie           11 YMCA                   36.09      36.50    3  
  3 Rush, Audrey              11 YMCA                   39.59      37.62    1  
  4 Johnson, Kate             11 YMCA                   40.53      38.32  
  5 Blevins, Evie             12 HAMC                   44.16      43.37  
  6 Skinner, Sophia R         12 HAMC                   38.94      44.16  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Evans, Sophia             11 YMCA                   50.39     X47.97  
 -- Stoia, Sydney R           11 HAMC                   56.34     X50.78  
 -- Carlock, Isabella         11 YMCA                   45.21     X51.00  
 -- Reynolds, Madeline        11 YMCA                   55.84     X53.72  
 -- Bailey, Isabella          11 YMCA                   58.47     X54.37  
 -- Blevins, Audrey           11 YMCA                   53.25     X55.13  
 -- McDavid, Leila            12 YMCA                   57.45     X59.68  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Kian T         12 HAMC                   34.64      30.81    5  
  2 Willingham, Crishawn      11 YMCA                   31.15      33.47    3  
  3 Wright, Adam D            11 HAMC                   35.06      34.22    1  
  4 Helton, Evan A            12 HAMC                   36.99      35.29  
  5 Gilchrist, Eli            12 YMCA                   36.18      36.09  
  6 Shepard, Zander           11 YMCA                   40.18      36.50  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kingsbury, Alexander F    11 HAMC                   40.40     X39.60  
 -- Foreman, Max A            12 HAMC                   40.91     X42.34  
 -- Kingsbury, Benjamin D     11 HAMC                   45.44     X42.38  
 -- Jones, Hayden P           11 HAMC                   44.48     X44.86  
 -- Lynge, James G            11 HAMC                   48.37     X51.84  
 -- Davis, Cleon              11 YMCA                   49.28     X57.03  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   31.00      29.56    5  
  2 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                   32.50      30.81    3  
  3 Bhika, Eden               14 YMCA                   34.09      33.65    1  
  4 McCormack, Gabby B        14 HAMC                   37.33      37.89  
  5 Thornton, Sophia          13 YMCA                      NT      39.37  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Evan B          14 HAMC                   31.06      31.21    5  
  2 McClelland, Evan P        14 HAMC                   31.15      31.78    3  
  3 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   34.94      33.75    1  
  4 Mack, Frankie             14 YMCA                   43.69      41.75  
  5 Bagwell, Taylor           14 YMCA                   41.38      44.28  
  6 Mikelson, Hunter          13 YMCA                      NT      56.60  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   28.22     J28.50    5  
  1 Guerra, Isabella          16 YMCA                      NT     J32.47    0.3
  2 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                   29.15     J28.94    3  
  3 Helton, Erin M            17 HAMC                   31.22     J32.71    0.3
  5 Scully, Quinlyn           16 YMCA                   32.00     J33.05  
  6 Paulson, Tory             16 YMCA                      NT     J32.68    0.3
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                   25.89      26.53    5  
  2 Marsden, Joshua           17 YMCA                      NT      29.18    3  
  3 Libby, Jonah              17 YMCA                   29.01      29.81    1  
  4 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                   30.34      30.09  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Sofia J              7 HAMC                   40.37      36.63    5  
  2 Harwell, Emme              8 YMCA                   30.00      40.75    3  
  3 Wang, Qian G               7 HAMC                   36.04      41.84    1  
  4 MacGrotty, Lucy            8 HAMC                   40.63      42.39  
  5 Price, Julia               6 YMCA                 1:04.00      43.72  
  6 Novack, Blakelyn           7 YMCA                   46.70      46.13  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   23.72      22.38    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   30.66      31.94    3  
  3 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                      NT      33.13    1  
  4 Reynolds, Charlie          8 YMCA                   34.58      35.60  
  5 Samples, Mathew            8 YMCA                   38.11      40.12  
  6 Burkholder, Nicholas       8 YMCA                   36.76      40.70  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bellomy, Hailey E         10 HAMC                 1:12.00      43.21    5  
  2 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                   52.51      53.32    3  
  3 Acosta, Sierra E          10 HAMC                 1:15.00    1:02.14    1  
  4 Leurck, Emma               9 YMCA                 1:07.95    1:13.78  
  5 Stringer, Shiloh           9 YMCA                 1:21.00    1:14.91  
  6 Kinder, Kinsey             9 YMCA                      NT    1:18.12  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Appletoft, Austin          9 HAMC                   49.69      49.38    5  
  2 Simmons, Parker J         10 HAMC                   50.36      50.44    3  
  3 Johnson, Andrew           10 YMCA                   50.85      52.00    1  
  4 Leurck, Ethan             10 YMCA                 1:03.88      59.93  
  5 Davie, Bray J             10 HAMC                 1:07.53    1:07.29  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           12 YMCA                   40.53      41.37    5  
  2 Skinner, Sophia R         12 HAMC                   51.53      51.47    3  
  3 Smith, Isabella (Tori) W  11 HAMC                   55.18      53.53    1  
  4 Reynolds, Sarah           12 YMCA                 1:07.00    1:03.04  
  5 Lackey, Isabella G        11 HAMC                      NT    1:13.71  
  6 Carlock, Isabella         11 YMCA                      NT    1:18.24  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helton, Evan A            12 HAMC                   43.85      41.59    5  
  2 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   40.93      42.16    3  
  3 Gilchrist, Eli            12 YMCA                   43.16      45.09    1  
  4 Wright, Adam D            11 HAMC                   52.41      51.47  
  5 Robinson, Sam             12 YMCA                   53.97      55.41  
  6 Hvizda, James             11 YMCA                   55.34      55.56  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                   43.69      43.97    5  
  2 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   48.41      48.53    3  
  3 Cox, Annemarie E          14 HAMC                      NT    1:08.04    1  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClelland, Evan P        14 HAMC                   39.72      39.19    5  
  2 Vasquez, Micah            14 YMCA                   39.77      40.88    3  
  3 Williams, Evan B          14 HAMC                   52.17      48.68    1  
  4 Robinson, Ben             14 YMCA                      NT    1:01.97  
  5 Mack, Frankie             14 YMCA                      NT    1:09.21  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   38.25      37.56    5  
  2 Smith, Gabbi W            16 HAMC                   39.82      40.34    3  
  3 Helton, Erin M            17 HAMC                   42.22      42.32    1  
  4 Guerra, Isabella          16 YMCA                   45.38      46.25  
  5 Oshiro, Kristina          16 YMCA                   47.77      49.45  
  6 Butler, Taylor            15 YMCA                   57.07      57.78  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                      NT      35.86    5  
  2 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                   39.56      39.69    3  
  3 Libby, Jonah              17 YMCA                      NT      40.50    1  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:29.94    1:28.79    7  
     1) Shiner, Julia C W8              2) Blauwkamp, Ian C M8            
     3) Park, Sofia J W7                4) Nuwayhid, Reid F M8            
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:35.73    1:49.88  
     1) Rass, Jacob M8                  2) Reynolds, Charlie M8           
     3) Johnson, Claire W6              4) Harwell, Emme W8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:31.49  
     1) Stark, Aubrey E W7              2) Oppenlander, Luke S M8         
     3) Wang, Qian G W7                 4) Oppenlander, Aaron M M8        
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:07.10   X2:16.64  
     1) Leurck, Robert M7               2) Burkholder, Nicholas M8        
     3) Webster, Audrey W8              4) Rush, Charotte W7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:19.67  
     1) Ross, Charlie R M7              2) Woodruff, Carter J M7          
     3) Cartner, Sophie C W8            4) Nickelson, Ava K W8            
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:01.08   X3:36.75  
     1) Boykin, Maxwell M8              2) Scully, Griffin M7             
     3) Crook, Emelia W5                4) Scully, Windsor W5             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:22.03    2:27.41    7  
     1) Cooper, Matthew W M10           2) MacGrotty, Mazie J W10         
     3) Smouse, Nathaniel R M10         4) Nuwayhid, Ella J W10           
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:08.43    2:42.91  
     1) Crook, Mark M9                  2) Wingate, Madison W10           
     3) Scully, Fiona W9                4) Davis, Julian M9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:22.19  
     1) Bellomy, Hailey E W10           2) Stark, Austin M M9             
     3) French, Blakeley K W9           4) Appletoft, Austin M9           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:26.04  
     1) Acosta, Sierra E W10            2) Song, Sichen W10               
     3) Bellomy, Caleb S M9             4) Davie, Bray J M10              
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:54.07   X3:32.12  
     1) Kinder, Kinsey W9               2) Percy, Colin M9                
     3) Scully, Sebastian M10           4) Leurck, Emma W9                
 -- YMCA SEALS  'C'                                   3:52.38   X3:56.13  
     1) Leurck, Ethan M10               2) Stringer, Shiloh W9            
     3) Phillips, Greydon M9            4) Preus, Katelyn W10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:19.65    2:12.03    7  
     1) Blauwkamp, Zach F M12           2) Podboy, Abbie K W11            
     3) Hernandez, Kian T M12           4) Neicamp, Sydney-Kate L W12     
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:19.18    2:15.84  
     1) Willingham, Crishawn M11        2) Harwell, Sophie W11            
     3) Samples, Caleb M12              4) Buechler, Lydia W12            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:51.97  
     1) Blevins, Evie W12               2) Kingsbury, Alexander F M11     
     3) Kingsbury, Benjamin D M11       4) Skinner, Sophia R W12          
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:01.50   X3:00.31  
     1) Evans, Sophia W11               2) Reynolds, Sarah W12            
     3) Thornton, Thomas M11            4) Hvizda, James M11              
 -- YMCA SEALS  'C'                                   2:57.08   X3:12.22  
     1) Rush, Audrey W11                2) Letson, Sophia W11             
     3) Davis, Cleon M11                4) Robinson, Sam M12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:15.19  
     1) Sitterson, Leah C W11           2) Foreman, Max A M12             
     3) Stoia, Sydney R W11             4) Jones, Hayden P M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:14.81    2:07.00    7  
     1) Williams, Evan B M14            2) Pleva, Cecilia M W14           
     3) McClelland, Evan P M14          4) Neicamp, Allison G W14         
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:09.16    2:33.28  
     1) Vasquez, Micah M14              2) Bagwell, Taylor M14            
     3) Thornton, Sophia W13            4) Bhika, Eden W14                
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:56.70  
     1) Scully, Tatum W11               2) Pindera, Nadia W12             
     3) Robinson, Ben M14               4) Mack, Frankie M14              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:06.56  
     1) Blevins, Allie W14              2) Lynge, James G M11             
     3) Cox, Annemarie E W14            4) Smouse, Tyler J M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                   2:08.45    1:59.19    7  
     1) Marsden, Joshua M17             2) Guerra, Isabella W16           
     3) Libby, Jonah M17                4) Sexton, Cara W15               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:57.00    2:00.93  
     1) Helton, Erin M W17              2) Smouse, Gabriel M M15          
     3) Harrison, Kimberly A W17        4) Wright, Christopher T M17      
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Claire            6 YMCA                   36.63      31.91    5  
  2 Shiner, Julia C            8 HAMC                   39.00      32.41    3  
  3 Rush, Charotte             7 YMCA                   31.53      34.00    1  
  4 Havin, Scarlett            7 YMCA                   41.63      36.81  
  5 MacGrotty, Lucy            8 HAMC                   39.10      37.62  
  6 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   27.89      41.12  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   19.28      21.78    5  
  2 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   23.68      22.57    3  
  3 Oppenlander, Aaron M       8 HAMC                   26.26      25.14    1  
  4 Reynolds, Charlie          8 YMCA                   28.18      29.72  
  5 Webster, Davis             8 YMCA                   30.22      34.25  
  6 Rass, Jacob                8 YMCA                   29.14      34.82  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   38.59      38.28    5  
  2 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                   49.53      49.50    3  
  3 Scully, Fiona              9 YMCA                   49.18      50.28    1  
  4 Rush, Elizabeth            9 YMCA                      NT      54.47  
  5 Kinder, Kinsey             9 YMCA                 1:03.00      56.91  
  6 McGough, Haley E           9 HAMC                 1:01.30    1:04.47  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crook, Mark                9 YMCA                   43.50      44.72    5  
  2 Appletoft, Austin          9 HAMC                   48.97      46.66    3  
  3 Smouse, Nathaniel R       10 HAMC                   50.08      47.84    1  
  4 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   46.87      48.22  
  5 Scully, Sebastian         10 YMCA                 1:05.05    1:10.63  
  6 Phillips, Greydon          9 YMCA                      NT    1:28.91  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   37.16      37.40    5  
  2 Havin, Elizabeth          11 YMCA                   49.95      47.91    3  
  3 Scully, Tatum             11 YMCA                   47.84      48.59    1  
  4 Sitterson, Leah C         11 HAMC                   50.02      52.66  
  5 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   48.50      53.13  
  6 Pindera, Nadia            12 YMCA                   49.00      55.82  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Kian T         12 HAMC                   39.97      36.81    5  
  2 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   37.65      37.94    3  
  3 Sexton, Evan              12 YMCA                   38.99      39.12    1  
  4 Helton, Evan A            12 HAMC                   44.87      44.70  
  5 Shepard, Zander           11 YMCA                      NT      45.81  
  6 Thornton, Thomas          11 YMCA                   52.43      47.74  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   35.60      35.81    5  
  2 Helton, Lindsey A         13 HAMC                   47.53      46.34    3  
  3 Thornton, Sophia          13 YMCA                      NT      53.65    1  
  4 Blevins, Allie            14 HAMC                   56.99      54.54  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Micah            14 YMCA                   38.09      36.55    5  
  2 Samples, Caleb            12 YMCA                      NT      43.72    3  
  3 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   45.75      46.15    1  
  4 Williams, Evan B          14 HAMC                   51.40      51.81  
  5 Robinson, Ben             14 YMCA                 1:02.51      59.12  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                   32.68      32.34    5  
  2 Blauwkamp, XiXi K         15 HAMC                   34.33      34.03    3  
  3 Sexton, Cara              15 YMCA                   33.51      35.56    1  
  4 Oshiro, Kristina          16 YMCA                   42.40      41.50  
  5 Smith, Gabbi W            16 HAMC                      NT      42.99  
  6 Butler, Taylor            15 YMCA                   48.66      52.34  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     17 HAMC                   32.97      49.63    5  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Aubrey E            7 HAMC                   34.06     J37.43    5  
  2 Havin, Scarlett            7 YMCA                   33.70     J41.72    3  
  3 Shiner, Julia C            8 HAMC                   30.97     J30.72    1  
  4 Willingham, Christina      7 YMCA                   42.00     J42.91  
  5 Warr, Olivia               8 HAMC                   32.02      42.18  
  6 Novack, Blakelyn           7 YMCA                   35.51     J41.81  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Reid F           8 HAMC                   18.84      20.37    5  
  2 Oppenlander, Luke S        8 HAMC                   27.97      30.57    3  
  3 Blauwkamp, Ian C           8 HAMC                   26.10      30.97    1  
  4 Quansah, Rhyan             7 YMCA                      NT      33.75  
  5 Harwell, Liam              8 YMCA                   35.49      34.41  
  6 Weisenberger, Andserson    7 YMCA                   38.14      41.81  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J          10 HAMC                   38.34      38.06    5  
  2 MacGrotty, Mazie J        10 HAMC                   54.07      48.56    3  
  3 McGough, Haley E           9 HAMC                   51.53      52.18    1  
  4 Wingate, Madison          10 YMCA                   52.06      55.28  
  5 Preus, Katelyn            10 YMCA                 1:07.00    1:02.91  
  6 Scully, Fiona              9 YMCA                   58.34    1:07.60  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smouse, Nathaniel R       10 HAMC                   48.65     J44.00    5  
  2 Crook, Mark                9 YMCA                      NT     J44.71    1.5
  3 Appletoft, Austin          9 HAMC                   43.66     J45.87    1  
  4 Cooper, Matthew W         10 HAMC                   48.62     J50.37    1.5
  5 Johnson, Andrew           10 YMCA                   53.07      53.85  
  6 Leurck, Ethan             10 YMCA                 1:06.26    1:07.91  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    12 HAMC                   36.19      35.75    5  
  2 Johnson, Kate             11 YMCA                   46.62      49.56    3  
  3 Letson, Sophia            11 YMCA                      NT      51.38    1  
  4 Burkholder, Clara         11 YMCA                   56.20      56.52  
  5 Podboy, Abbie K           11 HAMC                   56.84      58.91  
  6 Sitterson, Leah C         11 HAMC                   58.16    1:00.47  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         12 HAMC                   36.53      37.10    5  
  2 Sexton, Evan              12 YMCA                   39.28      37.63    3  
  3 Hernandez, Kian T         12 HAMC                   43.38      38.57    1  
  4 Samples, Caleb            12 YMCA                   42.56      44.00  
  5 Wright, Adam D            11 HAMC                   43.82      48.65  
  6 Hvizda, James             11 YMCA                   59.88      58.31  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        14 HAMC                   39.88      35.38    5  
  2 Pleva, Cecilia M          14 HAMC                   39.22      37.40    3  
  3 Bhika, Eden               14 YMCA                   41.52      40.82    1  
  4 McCormack, Gabby B        14 HAMC                   50.14      47.12  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClelland, Evan P        14 HAMC                   36.65      36.19    5  
  2 Vasquez, Micah            14 YMCA                   37.84      38.37    3  
  3 Willingham, Crishawn      11 YMCA                      NT      40.03    1  
  4 Smouse, Tyler J           13 HAMC                   42.16      41.63  
  5 Gilchrist, Eli            12 YMCA                      NT      41.91  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              15 YMCA                   32.27     J31.81    5  
  2 Pleva, Clare E            15 HAMC                   33.59     J29.78    3  
  3 Harrison, Kimberly A      17 HAMC                   33.28     J33.69    1  
  4 Scully, Quinlyn           16 YMCA                   33.94      37.24  
  5 Helton, Erin M            17 HAMC                   37.22      38.73  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsden, Joshua           17 YMCA                      NT     J40.37    3  
  2 Libby, Jonah              17 YMCA                      NT     J34.82    5  
  3 Smouse, Gabriel M         15 HAMC                   42.47     J40.34    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:38.91    1:46.91    7  
     1) Shiner, Julia C 8               2) Wang, Qian G 7                 
     3) Stark, Aubrey E 7               4) Park, Sofia J 7                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:43.46    1:58.53  
     1) Johnson, Claire 6               2) Webster, Audrey 8              
     3) Brown, Kennedy 8                4) Harwell, Emme 8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:57.93  
     1) Farmer, Margaret A 7            2) Jones, Carson C 7              
     3) Warr, Olivia 8                  4) Kingsbury, Polina C 6          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:23.44  
     1) Nickelson, Ava K 8              2) MacGrotty, Lucy 8              
     3) Howison, Elizabeth A 8          4) Cartner, Sophie C 8            
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:09.68   X2:40.72  
     1) Price, Julia 6                  2) Hill, Ella 8                   
     3) Novack, Blakelyn 7              4) Rush, Charotte 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:14.32    1:21.84    7  
     1) Blauwkamp, Ian C 8              2) Oppenlander, Luke S 8          
     3) Oppenlander, Aaron M 8          4) Nuwayhid, Reid F 8             
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:42.53    1:58.50  
     1) Reynolds, Charlie 8             2) Samples, Mathew 8              
     3) Quansah, Rhyan 7                4) Rass, Jacob 8                  
 -- YMCA SEALS  'B'                                   2:02.15   X2:04.94  
     1) Weisenberger, Andserson 7       2) Harwell, Liam 8                
     3) Webster, Davis 8                4) Leurck, Robert 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:18.95  
     1) Schweitzer, Brooks K 7          2) Beevers, Cade 7                
     3) Smith, Josh 7                   4) Ross, Charlie R 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:03.78  
     1) Woodruff, Carter J 7            2) Morrison, James W 8            
     3) Painter, William E 7            4) Berg, Seeley D 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:42.73    2:53.15    7  
     1) MacGrotty, Mazie J 10           2) McGough, Haley E 9             
     3) Bellomy, Hailey E 10            4) Nuwayhid, Ella J 10            
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:01.98    3:13.09  
     1) Scully, Fiona 9                 2) Preus, Katelyn 10              
     3) Stringer, Shiloh 9              4) Wingate, Madison 10            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:39.59   X4:02.56  
     1) French, Blakeley K 9            2) Acosta, Sierra E 10            
     3) Song, Sichen 10                 4) Beevers, Caitlin V 9           
 -- YMCA SEALS  'B'                                   4:23.50   X4:23.16  
     1) Leurck, Emma 9                  2) Rush, Elizabeth 9              
     3) Lewis, Alissa 9                 4) Kinder, Kinsey 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:37.13    2:42.94    7  
     1) Smouse, Nathaniel R 10          2) Appletoft, Austin 9            
     3) Badgley, Luke K 10              4) Cooper, Matthew W 10           
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:44.28    2:52.69  
     1) Davis, Julian 9                 2) Johnson, Andrew 10             
     3) Leurck, Ethan 10                4) Crook, Mark 9                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:18.54   X3:39.53  
     1) Lynch, Caed G 9                 2) Davie, Bray J 10               
     3) Simmons, Parker J 10            4) Bellomy, Caleb S 9             
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:44.36   X3:45.94  
     1) Evans, Eli 9                    2) Percy, Colin 9                 
     3) Scully, Sebastian 10            4) Mikelson, Blake 10             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:59.99  
     1) Jones, Brady G 9                2) Stark, Austin M 9              
     3) Ross, Jack W 10                 4) Shaneyfelt, Canyon W 10        
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:33.59    2:38.66    7  
     1) Podboy, Abbie K 11              2) Blevins, Evie 12               
     3) Skinner, Sophia R 12            4) Neicamp, Sydney-Kate L 12      
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:23.08    3:00.37  
     1) Harwell, Sophie 11              2) McDavid, Leila 12              
     3) Scully, Tatum 11                4) Buechler, Lydia 12             
 -- YMCA SEALS  'C'                                   3:17.74   X3:30.27  
     1) Reynolds, Madeline 11           2) Blevins, Audrey 11             
     3) Havin, Elizabeth 11             4) Carlock, Isabella 11           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:39.47  
     1) Lackey, Isabella G 11           2) Stoia, Sydney R 11             
     3) Sitterson, Leah C 11            4) Smith, Isabella (Tori) W 11    
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:19.08    2:14.78    7  
     1) Hernandez, Kian T 12            2) Helton, Evan A 12              
     3) Wright, Adam D 11               4) Blauwkamp, Zach F 12           
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:22.89    2:14.94  
     1) Samples, Caleb 12               2) Sexton, Evan 12                
     3) Gilchrist, Eli 12               4) Willingham, Crishawn 11        
 -- YMCA SEALS  'B'                                   3:01.86   X2:55.82  
     1) Hvizda, James 11                2) Thornton, Thomas 11            
     3) Robinson, Sam 12                4) Shepard, Zander 11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:04.63  
     1) Lynge, James G 11               2) Kingsbury, Benjamin D 11       
     3) Jones, Hayden P 11              4) Kingsbury, Alexander F 11      
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:18.40    2:16.69    7  
     1) Pleva, Cecilia M 14             2) McCormack, Gabby B 14          
     3) Helton, Lindsey A 13            4) Neicamp, Allison G 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:29.38    2:22.06    7  
     1) McClelland, Evan P 14           2) Smouse, Tyler J 13             
     3) Foreman, Max A 12               4) Williams, Evan B 14            
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:09.51    2:44.31  
     1) Mack, Frankie 14                2) Bagwell, Taylor 14             
     3) Vasquez, Micah 14               4) Robinson, Ben 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:01.61    2:05.46    7  
     1) Harrison, Kimberly A 17         2) Pleva, Clare E 15              
     3) Helton, Erin M 17               4) Blauwkamp, XiXi K 15           
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:03.43    2:07.65  
     1) Oshiro, Kristina 16             2) Paulson, Tory 16               
     3) Scully, Quinlyn 16              4) Sexton, Cara 15                
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:29.06  
     1) Letson, Sophia 11               2) Butler, Taylor 15              
     3) Guerra, Isabella 16             4) Bhika, Eden 14                 

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2019 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org