Meet Results / Record Listing
(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)
Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/12/2021 10:26 PM
2021 RCSL City Meet - 7/10/2021-7/11/2021
Results
Event 1 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Blossomwood Swim Team 'A' 1:20.91 1:20.84
1) Kachelman, Ila 8 2) Beauchamp, Gabrielle 8
3) McRight, Milie 8 4) Jackson, Anna Reed 7
2 Monte Sano 'A' 1:24.32 1:24.01
1) Segrest, Reese 8 2) Segrest, Caroline 8
3) Williams, Lucy 8 4) Mauldin, Liz 8
3 Lily Flagg Swim Team 'A' 1:32.58 1:29.30
1) Law, Reese K 8 2) Hicks, Liliella 8
3) Webber, Hazel M 8 4) Harrison, Addison J 8
4 Jones Valley Recreation Assn. 'A' 1:29.00 1:29.99
1) Ralph, Kyndall 8 2) Powell, Farris 8
3) Cooper, Isabelle 8 4) Ralph, Juliana 8
5 Greenwyche Gators 'A' 1:35.88 1:35.46
1) Heaps, Vivian 8 2) Allan, Audrey 7
3) Ludwig, Cydney 8 4) Brigance, Margaret 7
6 Mountain Springs 'A' 1:45.44 1:44.32
1) Eleazor, Marianne 7 2) Younger, Morgan 8
3) McDonald, Phoebe 8 4) Braden, Stella 7
7 Sharon Johnston Swim Team 'A' 1:55.96 1:49.12
1) Lee, Aubrey 8 2) McCleary, Lottie 7
3) Jones, Enslee 8 4) Lee, Sydney 8
8 Piedmont Piranhas 'A' 1:50.66 1:51.85
1) Monroe, Clara 8 2) Cooper, Charlotte 7
3) Hayles, Harper 8 4) Taubuki, Millie 8
9 Hampton Cove Hurricanes 'A' 1:56.14 1:59.48
1) Riechers, Elyse N 7 2) Lynch, Madelyn R 8
3) Stark, Kailey D 8 4) Lackey, Victoria G 7
10 Mount Carmel 'A' 2:10.86 2:06.56
1) Hayes, Josie 8 2) Rochowiak, Hattie M 7
3) Phillips, Isla Katherine K 6 4) Cataldi, Isabella 7
11 Sherwood Swim Team 'A' 2:12.92 2:13.85
1) Lewis, Isabelle 8 2) Eubanks, Luci 8
3) Wathen, Annie 7 4) Douthit, Mya 8
-- Camelot Recreation Association 'A' 1:52.23 DQ
1) Crook, Emelia 7 2) Quinn, Emersyn 6
3) Turner, Sophia 8 4) Roper, KeeKee 7
-- Whitesburg Tide 'A' 2:40.86 DQ
1) Morris, Jenna 6 2) Nabors, Ariella 6
3) Stark, Penelope 6 4) Ryker, Penelope 6
Event 2 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lily Flagg Swim Team 'A' 1:30.49 1:28.24
1) Cruze, Carter M 8 2) Ramage, Turner M 8
3) Hobbs, Elijah S 8 4) Sturmfels, Oscar 8
2 Blossomwood Swim Team 'A' 1:26.31 1:28.68
1) Moorer, Carter 7 2) Wilson, Oliver 8
3) Good, Kolton 8 4) Leven, Jacob 8
3 Valley Hill Country Club-SC 'A' 1:39.39 1:33.56
1) Barrineau, Witt 8 2) Ford, Jonas 8
3) Painter, Bryce 8 4) Allen, Beck 6
4 Mountain Springs 'A' 1:38.72 1:35.86
1) McKinney, Ethan 7 2) Berg, Carson 8
3) Pfeiffer, Ford 8 4) Stursma, Lucas 8
5 Monte Sano 'A' 1:28.51 1:36.38
1) Moore, Liam 8 2) Phillippe, Jacob 8
3) Gotvald, Graham 8 4) Proud, Brendan 8
6 Piedmont Piranhas 'A' 1:48.56 1:38.38
1) Sieja, Ben 7 2) Mooty, Drew 7
3) Hamer, Asa 8 4) Patrick, Raylen 7
7 Jones Valley Recreation Assn. 'A' 1:47.76 1:40.65
1) Bibb, Mac 7 2) Newlin, Benjamin 8
3) Roth, Jack 8 4) Troyer, William 8
8 Camelot Recreation Association 'A' 1:36.61 1:41.47
1) Burnham, Joshua 8 2) Reeves, Andrew 8
3) Turner, Elijah 8 4) Cheyne, Trent 8
9 Greenwyche Gators 'A' 1:55.59 1:45.69
1) Snyder, Silas 7 2) Craig, Zach 8
3) Taylor, Reid 8 4) Taylor, Win 8
10 Mount Carmel 'A' 1:56.93 1:49.10
1) Gallagher, Kingston G 8 2) Oneill, Tyndale r 8
3) Reynolds, Kaden J 6 4) Gindhart, Sutton G 6
11 Sherwood Swim Team 'A' 1:46.59 1:49.31
1) Clay, Eli 8 2) Wathen, Jack 7
3) Todd, Samuel 8 4) Rosema, Calvin 7
12 Byrd Spring 'A' 1:47.79 1:49.89
1) Alford, Cameron A 8 2) Ferguson, Jonathan C 7
3) Scearce, Henry L 8 4) Wierenga, Austin M 8
13 Whitesburg Tide 'A' 1:52.97 1:50.72
1) Norton, Harrison 8 2) Brown, Clement 7
3) Howison, Grady 7 4) Lucas, Judah 6
14 Sharon Johnston Swim Team 'A' 1:42.94 1:51.54
1) Boley, Mason 8 2) Poole, Elliott 7
3) Wood, Rowdy 8 4) Utley, Lawson 7
-- Chapman 'A' 2:47.59 DQ
1) Slone, Jordan 6 2) Campbell, Shiloh 8
3) Madsen, Phillip 8 4) White, Jacob 6
-- Hampton Cove Hurricanes 'A' 1:56.92 DQ
1) Flournoy, Hayden T 8 2) Holland, Harrison G 8
3) Appletoft, Brock 8 4) Cross, Nolan M 8
Event 3 Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kachelman, Lucy 6 Blossomwood 25.45 26.05
2 Butler, Gwyneth E 6 LILY 28.35 27.26
3 Olsen, Mary Clark 5 LILY 30.62 30.83
4 Deutsch, Piper 6 Blossomwood 34.23 31.80
5 Cross, Laura E 5 Hampton Cove 35.97 33.52
6 Ward, Audrey S 6 Hammerheads 49.02 34.91
7 Crawford, Lainey 6 JVRA 35.70 36.52
8 Bishop, Lola 5 JVRA 34.25 37.00
9 Stanley, Imogene 6 JVRA 38.56 37.23
10 Moorer, Ava 5 Blossomwood 37.84 37.69
11 Graves, Hadley 5 MNSO 46.00 38.30
12 Davis, Harriet 5 Blossomwood 46.67 40.57
13 Gilfrich, Anna 5 JVRA 38.75 41.01
14 McCurry, Ivy 6 Blossomwood 46.56 41.22
15 Whetstone, Elise 4 MNSO 32.94 43.33
16 Martin, Riya 6 MNSO 53.15 44.32
17 Davis, Emberlynn 6 JVRA 42.67 44.97
18 Hayden, Alessa G 4 Hampton Cove 48.44 46.70
19 Young, Sydney 6 MNSO 53.61 47.43
20 Bevel, Marion 5 MNSO 50.98 48.18
21 Hunter, Meadow J 5 Byrd Spring 51.71 50.05
22 Boman, Kylah J 6 Hammerheads 45.95 50.23
23 Backstrom, Holland 5 MNSO 49.68 51.19
24 Deston, Lindley 6 JVRA 1:00.96 56.10
25 Healy, Tieran P 6 Byrd Spring 54.36 58.96
26 Luhmann, Audrey 5 Blossomwood 58.70 1:03.98
27 Putt, Cora A 5 Byrd Spring 55.76 1:11.37
28 Farmer, Birdie 4 MNSO 1:14.72 1:31.99
29 Ferguson, Audra P 4 Byrd Spring 1:01.32 1:36.17
30 Taylor, Emilia L 4 Byrd Spring 1:01.23 1:45.68
Event 4 Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Phillips, Isla Katherine 6 Hammerheads 22.14 20.33
2 Shumaker, Virginia 6 Blossomwood 22.44 20.90
3 Henriksen, Ella G 6 LILY 21.03 21.17
4 Park, Addie G 6 Hampton Cove 23.09 21.89
5 Wilson, Hastings 6 Blossomwood 24.39 21.96
6 Carter, Emma 6 Blossomwood 20.65 22.09
7 Quinn, Emersyn 6 CAML 28.63 23.72
8 Sellars, Eva 6 JVRA 23.10 23.73
9 Webber, Charlotte C 6 LILY 25.86 23.93
10 Taylor, Anna 6 JVRA 25.21 24.56
11 Bass, Karlie 6 JVRA 22.24 24.63
12 Perkins, Timberly 6 MNSO 26.80 25.20
13 Alvarez, Genevieve B 6 LILY 25.49 26.83
14 Lynch, Emma E 6 Hampton Cove 27.54 27.37
15 Hayden, Mckinley R 6 Hampton Cove 27.75 27.76
16 Driggers, Lillian 6 Sherwood 32.29 27.99
17 Oneill, Selah ann 6 Hammerheads 26.95 28.13
18 Craig, Violet O 6 Hammerheads 33.08 29.69
19 Nabors, Ariella 6 The Tide 27.75 30.21
20 Patrick, Payten 6 PIED 33.95 31.06
21 Lynn, Allison 5 Sherwood 37.00 31.32
22 Moore, Hayden 6 MNSO 36.09 31.42
23 Wathen, Molly 5 Sherwood 39.83 31.63
24 Stark, Penelope 6 The Tide 33.23 32.43
25 Scott, Mia 6 SJST 40.06 33.49
26 Roop, Morgan 6 CAML 29.50 33.62
27 Matheny, Addie 5 PIED 36.83 33.99
28 Hughes, Hattie j 5 Chapman 35.35 34.66
29 Bruce, Blakely 6 Valley Hill-SC 33.81 35.13
30 Morris, Jenna 6 The Tide 35.63 35.50
31 Johnson, Anne Byrom 5 MNSO 44.32 36.78
32 Painter, Chaney 6 Valley Hill-SC 41.07 36.93
33 Schug, Emery C 5 Byrd Spring 37.17 38.57
34 Hughes, Eliza K 6 Byrd Spring 36.76 39.32
35 McCraw, Eleanor 6 Gators 55.59 46.21
36 Wessel, Grace 6 PIED 36.30 47.44
37 Coates, Penelope 5 SJST 51.37 48.01
-- Gosdin, Harper 5 Gators 39.88 DQ
-- Rybacki, Ava 5 CAML 56.19 DQ
Event 5 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Elam, Evelyn L 8 MNSO 20.11 20.54
2 Bridges, June 7 Gators 22.41 21.61
2 Igo, Darby 8 Blossomwood 22.33 21.61
4 Lee, Lainey 7 Gators 21.76 22.44
5 Ford, Litton 7 JVRA 23.81 22.50
6 Graves, Ayla 7 MNSO 23.44 22.56
7 Johnson, Janie 8 MNSO 27.89 22.63
8 McLain, Beattie 8 LILY 23.15 22.82
9 Minish, Norah 8 JVRA 25.15 22.98
10 Fierro, Natalee 7 Blossomwood 25.65 23.63
11 Holliday, Anna Gray 7 JVRA 24.32 23.70
12 Peek, Ava 7 MNSO 25.03 23.73
13 Hinton, Haizyn 8 SJST 30.52 23.96
14 Spink, Lily 8 JVRA 26.60 23.97
15 Nemec, Anne 7 JVRA 24.88 24.03
16 Lee, Stella 8 MNSO 22.43 24.16
17 Lindgren, Charlotte 8 Gators NT 24.28
18 Gray, Lucy M 7 LILY 25.52 24.37
19 Willauer, Ainslie 7 MNSO NT 24.90
20 Carrin, Emorie E 7 LILY 24.54 25.02
21 Good, Abigail 7 Blossomwood 31.00 25.17
22 Mohler, Harper H 7 LILY 26.20 25.53
23 Brede, Kennedy 7 MNSO 26.32 25.92
24 Letson, Harper 8 Blossomwood 29.86 26.01
25 Orton, Lilliam 8 MNSO 28.10 26.41
26 Scott, Lexi 8 SJST 26.66 27.57
27 Crosson, Anna 7 JVRA 30.40 28.50
28 Hobbs, Jane M 7 LILY 30.16 28.74
29 Bevel, June-Greer 7 MNSO 27.60 28.94
30 Donovan, Caroline 7 Blossomwood 23.39 29.71
31 Ford, Whitney 7 Stingrays 26.06 30.53
32 Cook, Belle 8 Blossomwood 31.06 30.69
33 Terral, Lola 7 SJST 32.80 31.47
34 Davis, Isabella 7 JVRA 29.90 31.49
35 Stanton, Layla Kate K 8 LILY 30.80 31.53
36 Roberts, Jessie 7 Blossomwood 30.01 31.54
37 Lee, Evelyn M 7 LILY 31.41 31.71
38 Terral, Lavi 7 SJST 36.49 32.36
39 Ross, Jane A 7 Hampton Cove 36.10 33.39
40 Christian, Emma R 7 Hammerheads 47.02 43.69
Event 6 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Beauchamp, Gabrielle 8 Blossomwood 15.39 15.35
2 Webber, Hazel M 8 LILY 16.95 16.68
3 Ralph, Kyndall 8 JVRA 16.77 16.89
4 Williams, Lucy 8 MNSO 17.26 17.47
5 Harrison, Addison J 8 LILY 17.46 17.85
6 Hayles, Harper 8 PIED 18.03 17.86
7 Segrest, Caroline 8 MNSO 18.33 18.05
8 Kachelman, Ila 8 Blossomwood 18.20 18.28
-------------------------------------------------------------------------
9 Mauldin, Liz 8 MNSO 17.97 18.75
10 McDonald, Phoebe 8 Stingrays 19.76 18.79
11 Jackson, Anna Reed 7 Blossomwood 18.31 18.94
12 Hunt, Peyton 7 Chapman 19.13 19.02
13 Cooper, Isabelle 8 JVRA 19.53 19.14
14 Jones, Enslee 8 SJST 20.11 19.23
15 Ludwig, Cydney 8 Gators 18.72 19.54
16 Ralph, Juliana 8 JVRA 19.03 19.63
-------------------------------------------------------------------------
17 Sandora, Kaitlyn 8 Valley Hill-SC 19.53 19.66
18 Brigance, Margaret 7 Gators 19.55 20.03
-------------------------------------------------------------------------
19 Braden, Stella 7 Stingrays 21.38 21.51
20 Lee, Aubrey 8 SJST 23.35 21.86
21 Kingsbury, Polina C 8 Hampton Cove 24.96 22.05
22 Cody, Camryn G 8 LILY 22.01 22.09
23 Roper, KeeKee 7 CAML 24.50 22.58
24 Holmes, Alice 7 Gators 20.02 23.15
25 Lewis, Isabelle 8 Sherwood 24.84 23.85
26 Stark, Kailey D 8 Hampton Cove 23.66 24.30
27 Lackey, Victoria G 7 Hampton Cove 22.66 24.49
28 Wathen, Annie 7 Sherwood 26.75 25.68
29 Huff, Eva 7 Stingrays 22.52 25.81
30 Taubuki, Millie 8 PIED 22.91 26.27
31 Lee, Sydney 8 SJST 23.51 26.97
32 Sanders, Krista L 7 Byrd Spring 27.34 27.68
33 Cataldi, Isabella 7 Hammerheads 27.91 27.82
34 Putt, Alana R 8 Byrd Spring 29.26 28.24
35 Douthit, Mya 8 Sherwood 40.77 32.35
36 Rochowiak, Hattie M 7 Hammerheads 32.41 32.49
37 Dudley, Ava C 7 Hammerheads 35.65 32.82
38 Ryker, Penelope 6 The Tide 41.84 35.13
39 Scully, Windsor 7 Chapman 30.13 36.32
40 Houser, Leona 7 CAML 41.47 38.05
Event 7 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Clark, Eli 7 Blossomwood 20.20 19.46
2 Alvarez, Nico H 8 LILY 22.02 20.91
3 Provence, Cole 8 SJST 29.10 21.78
4 Backstrom, Ben 7 MNSO 27.22 23.27
5 Hobbs, Michael J 8 LILY 25.68 23.47
6 Caruso, Ben 7 PIED 26.63 24.08
7 Perkins, Preacher 7 MNSO 25.25 24.12
8 Clark, Ian W 8 LILY 25.45 24.52
9 Still, Jackson 7 Valley Hill-SC 23.87 24.67
10 Jones, Cruse M 7 LILY 25.76 25.17
11 Turner, Sullivan 7 Gators 35.27 25.30
12 Eason, Wyatt 8 CAML 29.04 25.91
13 Olsen, Luke A 7 LILY 22.81 26.17
14 Parks, Conner 7 JVRA 27.32 26.31
15 Bawcom, Gray 7 JVRA 25.38 26.52
16 Pendergrass, Andrew 7 JVRA 27.77 26.56
17 Christopher, Henry J 7 LILY 27.44 26.59
18 Rybacki, Alden 8 CAML 27.47 26.73
19 Story, Sam 8 Blossomwood 26.88 27.14
20 Uptagrafft, Jackson 8 JVRA 29.40 27.23
21 Smith, Wilson 7 Blossomwood 28.97 27.24
22 Davis, Evan 7 JVRA 28.13 27.84
23 Webb, Caleb 7 JVRA 29.09 27.94
24 Norton, Lawson 8 JVRA 26.94 28.39
25 Kinzer, Rocco 7 Stingrays 36.51 29.45
26 McCurry, George 7 Blossomwood 25.28 29.58
27 Hughes, Reece 7 SJST 33.66 30.22
28 Harris, Conner 8 MNSO 32.01 30.98
29 Craig, Nick 8 Gators 29.64 31.14
30 Davis, Colton 7 SJST 29.93 31.15
31 Martin, Jason 8 MNSO 32.15 31.30
32 Roberts, Joshua 7 Stingrays 32.56 32.16
33 Mayo, Finn E 7 LILY 30.08 32.79
34 Allen, Will 7 Blossomwood 35.72 35.10
35 Harriman, Hill 7 Valley Hill-SC 33.88 35.81
36 Deaton, Will 7 MNSO 33.91 36.53
37 Nicely, Hunter M 7 LILY 29.01 36.71
38 Burns, Lucus 7 Blossomwood 38.13 36.91
39 Chambers, Branson 7 Stingrays 41.77 38.53
40 Betuel, Mason 7 SJST 39.54 38.65
41 Deaton, Bobby 7 MNSO 43.75 39.57
42 Desgranges, Zeek I 7 Byrd Spring 38.21 45.10
43 Carter, Rhys 7 SJST 54.06 47.83
Event 8 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Turner, Elijah 8 CAML 16.79 16.86
2 Hamer, Asa 8 PIED 17.69 17.17
3 Painter, Bryce 8 Valley Hill-SC 18.57 17.24
4 Leven, Jacob 8 Blossomwood 18.15 17.63
5 Sturmfels, Oscar 8 LILY 18.36 17.64
6 Mooty, Drew 7 PIED 18.66 17.88
7 Holland, Harrison G 8 Hampton Cove 19.52 18.19
8 Good, Kolton 8 Blossomwood 19.27 18.20
-------------------------------------------------------------------------
9 Cruze, Carter M 8 LILY 18.76 18.29
9 Campbell, Shiloh 8 Chapman 18.90 18.29
11 Wierenga, Austin M 8 Byrd Spring 18.25 18.40
12 Ramage, Turner M 8 LILY 19.00 18.46
13 Reeves, Andrew 8 CAML 18.87 18.49
14 Scearce, Henry L 8 Byrd Spring 20.13 18.50
15 Proud, Brendan 8 MNSO 20.24 18.97
16 Pfeiffer, Ford 8 Stingrays 20.02 19.20
-------------------------------------------------------------------------
17 Moorer, Carter 7 Blossomwood 18.96 19.22
18 Newlin, Benjamin 8 JVRA 24.07 19.26
-------------------------------------------------------------------------
19 Poole, Elliott 7 SJST 20.44 19.34
19 Howison, Grady 7 The Tide 19.59 19.34
21 Barrineau, Witt 8 Valley Hill-SC 18.63 19.70
22 Berg, Carson 8 Stingrays 20.59 20.07
23 Taylor, Win 8 Gators 19.39 20.09
24 Taylor, Reid 8 Gators 20.57 20.20
25 Madsen, Phillip 8 Chapman 19.82 20.24
26 Ferguson, Jonathan C 7 Byrd Spring 18.50 20.27
27 Stursma, Lucas 8 Stingrays 20.72 20.31
28 Clay, Eli 8 Sherwood 21.18 20.56
29 Todd, Samuel 8 Sherwood 22.46 20.71
30 Troyer, William 8 JVRA 19.72 20.80
31 Boley, Mason 8 SJST 22.90 21.30
32 Osborne, Van 7 Valley Hill-SC 22.94 21.45
33 Coon, Dylan 8 MNSO 21.24 21.76
34 Gotvald, Nelson 8 MNSO 21.17 21.81
35 Roth, Jack 8 JVRA 19.68 22.11
36 Matthews, Luke 7 Gators 23.23 22.14
37 Wood, Rowdy 8 SJST 20.67 22.23
38 Patrick, Raylen 7 PIED 26.90 23.35
39 Gallagher, Kingston G 8 Hammerheads 24.97 23.69
40 Oneill, Tyndale r 8 Hammerheads 19.88 23.93
41 Flournoy, Hayden T 8 Hampton Cove 26.51 25.21
42 Summers, Gabe 7 The Tide 28.06 26.77
43 Norton, Harrison 8 The Tide 24.78 27.05
44 Cheyne, Trent 8 CAML 27.34 28.57
45 Appletoft, Brock 8 Hampton Cove 33.09 33.05
46 Eubanks, Leland 8 Sherwood 34.80 35.50
Event 9 Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Allen, Beck 6 Valley Hill-SC 19.97 20.72
2 Beauchamp, Christian 6 Blossomwood 23.46 21.07
3 Bishop, Reed 6 JVRA 24.63 22.75
4 Conner, Tyson J 6 LILY 22.56 22.92
5 Proud, Owen 6 MNSO 24.71 23.88
6 Kelley, Collin 6 SJST 28.44 24.46
7 Blackwell, Hudson 6 JVRA 24.35 24.62
8 Gindhart, Sutton G 6 Hammerheads 26.75 24.71
9 Gay, Crawford 5 Blossomwood 27.89 24.85
10 Stifflemire, Axel A 6 Byrd Spring 25.63 25.17
11 Segrest, John Luke 6 MNSO 25.27 25.84
12 Shaneyfelt, Copper S 6 Hampton Cove 27.04 26.33
13 Cole, Tucker 6 JVRA 24.05 26.43
14 Lucas, Judah 6 The Tide 26.02 26.47
15 Nichols, Landon 6 The Tide 29.47 27.19
16 Holden, Grant 6 Blossomwood 27.75 27.34
17 Reynolds, Kaden J 6 Hammerheads 29.44 27.70
18 Lucas, Jacob 6 The Tide 30.15 28.10
19 West, Maverick 5 Sherwood 31.60 28.23
20 Orton, Harold 6 MNSO 28.91 28.87
21 Davis, Owen 6 Sherwood 39.39 29.60
22 Thomas, Avery 5 SJST 29.38 29.67
23 McLain, Thomas W 6 LILY 30.44 29.93
24 Taylor, Jonah 6 PIED 29.57 30.29
25 Betuel, Austin 6 SJST 38.98 33.07
26 Phillips, Ashton 5 Hammerheads 33.39 36.73
27 Barrow, Hayden H 6 LILY 33.63 37.77
28 Harrison, Caleb 5 Gators 47.38 38.76
29 Hunt, Ethan 4 Chapman 41.05 38.85
30 Slone, Jordan 6 Chapman 44.62 39.34
31 Wells, Bentley 5 Valley Hill-SC 37.98 40.43
32 Taylor, Brooks 5 Gators 45.84 44.89
33 Lewis, Isaac 6 Sherwood 51.93 46.00
34 Lynch, Chandler K 5 Hampton Cove 57.16 47.97
35 White, Jacob 6 Chapman 54.84 49.91
36 Eason, Colton 5 CAML 48.55 1:26.73
-- Smith, Nathan 6 PIED 29.70 DQ
Event 10 Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Minish, Banks 6 JVRA 29.29 28.44
2 Maxey, Vance 6 MNSO 31.55 29.06
3 Brede, Hayes 5 MNSO 36.04 29.82
4 Holliday, Hamilton 5 JVRA 32.52 30.67
5 Steele, Wyatt 6 Blossomwood 32.21 30.68
6 Utley, Campbell 6 JVRA 31.02 31.10
7 Robley, Liam A 5 LILY 37.40 31.60
8 Whitehead, Carter 6 Blossomwood 31.14 31.67
9 Moon, Legend J 5 Hammerheads 45.47 32.56
10 Robertson, Thomas 6 Blossomwood 37.21 32.86
11 Walton, Huie 5 The Tide 35.93 36.03
12 Buckley, Adriano 6 JVRA 36.28 37.56
13 Perkins, Solomon 5 MNSO 41.16 38.33
14 Betuel, Landon 6 SJST 38.56 38.46
15 Laster, Brody T 6 Hammerheads 40.81 38.56
16 Parks, Michael 5 JVRA 37.82 40.23
17 Lane, Mason 6 Blossomwood 43.02 41.72
18 Blau, Phillip 6 MNSO 44.23 42.77
19 Crosson, Bo 5 JVRA 44.81 43.51
20 Jouglet, Benjamin J 6 LILY 35.40 44.27
21 Howison, Wyatt 5 The Tide 44.37 44.48
22 Stanton, Jack T 6 LILY 47.95 45.19
23 Henriksen, Cason D 4 LILY 38.33 51.80
24 Linton-Miller, Callum 5 MNSO 55.96 53.47
25 Whitley, Jayden A 5 LILY 41.56 54.55
26 Walker, Phillip J 6 Hammerheads 1:03.06 58.57
27 Kochie, Alex 5 MNSO 54.56 1:07.10
28 Royer, Theo 4 MNSO 1:10.13 1:40.78
Event 11 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Beauchamp, Gabrielle 8 Blossomwood 19.18 19.07
2 Webber, Hazel M 8 LILY 23.13 22.08
3 Segrest, Caroline 8 MNSO 23.43 22.83
4 Hayles, Harper 8 PIED 24.69 24.96
5 Williams, Lucy 8 MNSO 25.82 25.30
6 Kachelman, Ila 8 Blossomwood 25.62 25.52
7 Jones, Enslee 8 SJST 28.39 26.34
8 Allan, Audrey 7 Gators 27.21 26.44
-------------------------------------------------------------------------
9 Powell, Farris 8 JVRA 25.83 26.89
10 Segrest, Reese 8 MNSO 28.12 27.24
11 Allan, Amelia 7 Gators 30.71 28.58
12 Cooper, Isabelle 8 JVRA 26.62 29.27
13 Ralph, Juliana 8 JVRA 28.48 29.36
14 McRight, Milie 8 Blossomwood 28.70 29.43
15 Lee, Kinley 8 Gators 32.72 29.71
16 Crook, Emelia 7 CAML 40.29 30.80
-------------------------------------------------------------------------
17 Younger, Morgan 8 Stingrays 30.06 31.01
18 Eleazor, Marianne 7 Stingrays 34.57 31.80
-------------------------------------------------------------------------
19 Kingsbury, Polina C 8 Hampton Cove 34.51 31.92
20 Lee, Aubrey 8 SJST 33.71 31.95
21 Hunt, Peyton 7 Chapman 30.78 33.14
22 Monroe, Clara 8 PIED NT 33.19
23 Lynch, Madelyn R 8 Hampton Cove 34.23 33.71
24 McCleary, Lottie 7 SJST 33.98 35.38
25 Rochowiak, Hattie M 7 Hammerheads 35.57 36.38
26 Eubanks, Luci 8 Sherwood 33.67 36.60
26 Wathen, Annie 7 Sherwood 41.85 36.60
28 Quinn, Emersyn 6 CAML 36.09 37.34
29 Oneill, Selah ann 6 Hammerheads 48.34 38.21
30 Sanders, Krista L 7 Byrd Spring 42.07 39.06
31 Cooper, Charlotte 7 PIED NT 39.40
32 Driggers, Lillian 6 Sherwood NT 41.88
-- Scarbrough, Vivian L 8 LILY 33.12 DQ
-- Huff, Eva 7 Stingrays 36.87 DQ
-- Hicks, Liliella 8 LILY 30.28 DQ
-- Pilman, Emmaline C 7 Hampton Cove 36.70 DQ
-- Phillips, Isla Katherine 6 Hammerheads NT DQ
Event 12 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
1 Oneill, Tyndale r 8 Hammerheads 25.82 24.55
2 Holland, Harrison G 8 Hampton Cove 25.79 25.01
3 Ramage, Turner M 8 LILY 26.19 25.22
4 Murphree, Quin 8 Stingrays 26.37 25.52
5 Berg, Carson 8 Stingrays 24.92 25.91
6 Wilson, Oliver 8 Blossomwood 28.86 26.38
7 Phillippe, Jacob 8 MNSO 29.20 26.60
8 Sturmfels, Oscar 8 LILY 26.26 26.67
-------------------------------------------------------------------------
9 Poole, Elliott 7 SJST 31.21 26.71
10 Reeves, Andrew 8 CAML 25.79 26.77
11 Painter, Bryce 8 Valley Hill-SC 28.87 27.00
12 Howell, Walt 8 Blossomwood 27.96 27.57
13 Mooty, Drew 7 PIED 27.25 27.77
14 Pfeiffer, Ford 8 Stingrays 33.28 28.00
15 Burnham, Joshua 8 CAML 29.39 28.15
16 Wathen, Jack 7 Sherwood 27.72 28.37
-------------------------------------------------------------------------
17 Causey, Thomas 8 MNSO 28.23 28.93
18 Ferguson, John David 7 Blossomwood 36.75 29.54
18 Todd, Samuel 8 Sherwood 28.32 29.54
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
20 Gotvald, Nelson 8 MNSO 29.12 29.89
21 Wierenga, Austin M 8 Byrd Spring 31.14 30.00
22 Ford, Jonas 8 Valley Hill-SC 29.14 30.16
23 Taylor, Reid 8 Gators 32.63 30.27
24 Ferguson, Jonathan C 7 Byrd Spring 33.05 30.60
25 Taylor, John 8 JVRA 40.96 31.32
26 Taylor, Win 8 Gators 31.26 31.58
27 Brown, Clement 7 The Tide 35.88 31.69
28 Hobbs, Elijah S 8 LILY 28.33 31.90
29 Madsen, Phillip 8 Chapman 32.16 31.92
30 Cross, Nolan M 8 Hampton Cove 36.81 32.38
31 Craig, Zach 8 Gators NT 32.39
32 Newlin, Benjamin 8 JVRA 36.93 32.90
33 Evans, Paul 7 PIED NT 32.93
34 Appletoft, Brock 8 Hampton Cove 34.07 33.53
35 Summers, Gabe 7 The Tide 38.16 36.78
36 Utley, Lawson 7 SJST 39.08 37.09
37 Alford, Cameron A 8 Byrd Spring 40.86 37.25
38 Boley, Mason 8 SJST NT 37.34
39 Cost, Jack 7 JVRA 40.40 38.75
40 Yurick-Wynn, Judah 8 The Tide 37.57 39.31
-- Sieja, Ben 7 PIED 30.45 DQ
-- Ashton, Christian 7 CAML 54.50 DQ
-- Andrews, Ben 7 Sherwood NT DQ
|