Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - I               HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/24/2021 12:08 AM
                   2021 RCSL MNSOvsLILY - meters - 6/23/2021                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:43.97    1:49.08    7  
     1) Law, Reese 8                    2) Hicks, Liliella 8              
     3) Webber, Hazel 8                 4) Harrison, Addison 8            
  2 Monte Sano  'A'                                        NT    1:57.65  
     1) Segrest, Reese 8                2) Segrest, Caroline 8            
     3) Williams, Lucy 8                4) Elam, Evelyn 8                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:07.27   X2:11.35  
     1) Gray, Lucy 7                    2) Scarbrough, Vivian 8           
     3) Horton, Maya 8                  4) Fowler, Cecilia 7              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:17.10   X2:29.39  
     1) Orton, Lilliam 8                2) Peek, Ava 7                    
     3) Lee, Stella 8                   4) Graves, Ayla 7                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:30.83   X2:35.67  
     1) Stanton, Layla Kate 8           2) Phillips, June 7               
     3) Rye, Whitney 7                  4) McLain, Beattie 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                        NT    1:38.25    7  
     1) Moore, Liam 8                   2) Phillippe, Jacob 8             
     3) Gotvald, Graham 8               4) Proud, Brendan 8               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:53.84    1:44.76  
     1) Cruze, Carter 8                 2) Sturmfels, Oscar 8             
     3) Hobbs, Elijah 8                 4) Cruze, Nathan 8                
 -- Monte Sano  'B'                                   2:22.97   X2:21.82  
     1) Backstrom, Ben 7                2) Martin, Jason 8                
     3) Harris, Conner 8                4) Coon, Dylan 8                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:32.46   X2:25.68  
     1) Olsen, Luke 7                   2) Jones, Cruse 7                 
     3) Butler, Abram 7                 4) Clark, Ian 7                   
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:05.52   X2:27.02  
     1) Alvarez, Nico 8                 2) O'Neal, Isaiah 8               
     3) Barnes, Luke 8                  4) Hobbs, Michael 8               
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:53.69    2:55.50    7  
     1) Phillippe, Kaitlyn 9            2) Baumgartner, Jenny 10          
     3) Quadrini, Paige 9               4) Morgan, Audrey 9               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:24.30    3:19.85  
     1) Robley, Lily Kate 10            2) Sturmfels, Josephine 10        
     3) Borders, Ellie 9                4) Salehi, Anna 10                
 -- Monte Sano  'C'                                   4:19.52   X4:05.23  
     1) Rush, Charlotte 9               2) Dry, Shiloh 9                  
     3) Berkholtz, Kate 9               4) Mullaney, Lucie 10             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:12.58  
     1) Hallman, Annie 10               2) McMillion, Rachel 9            
     3) Royer, Hana 9                   4) Lawton, Lucky 9                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         4:31.07   X4:59.19  
     1) Conner, Lillyan 9               2) Gray, Lillianna 10             
     3) Moore, Chloe' 10                4) Elmore, Merry 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:26.22    3:28.76    7  
     1) Butler, Phillip 10              2) Olsen, Bart 9                  
     3) Broach, Matthew 9               4) Butler, Levi 9                 
  2 Monte Sano  'A'                                        NT    4:17.25  
     1) Ohlson, Reed 9                  2) Cantey, Harry 9                
     3) Clark, Charles 9                4) Bains, Owen 9                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         4:52.93   X4:51.64  
     1) Black, Jayden 9                 2) Jouglet, Owen 9                
     3) Bachman, Brody 10               4) Phillips, Deacon 10            
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:51.83        XDQ  
     1) Hull, Jack 10                   2) Hubbard, Murray 10             
     3) Jordan, Hudson 9                4) Morton, Jacob 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:45.48    2:44.96    7  
     1) Olsen, Emma 11                  2) Rorex, Avery 12                
     3) Self, Mollie 12                 4) Butler, Victoria 12            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:58.53    2:57.84  
     1) Lee, Sophie 11                  2) Whetstone, Addison 11          
     3) Bothwell, Inde 12               4) Bains, Amelia 11               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:15.69   X3:21.94  
     1) Vosahlik, Julia 11              2) Elmore, Joy 11                 
     3) Law, Skyler 11                  4) Sturmfels, Corah 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:25.59    2:24.31    7  
     1) Whetstone, Isaac 12             2) Morgan, Stuart 11              
     3) Quadrini, Tyler 11              4) Elam, Jack 11                  
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:05.15    3:06.88  
     1) Sturmfels, Frank 12             2) Jordan, Jack 11                
     3) Henriksen Jr, Christopher 11    4) Gray, Canaan 12                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:02.56  
     1) Dry, Jacob 11                   2) Everleth, Luke 12              
     3) Hammitt, Archer 12              4) McMillion, Samuel 12           
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:28.85  
     1) Gotvald, Sebastion 11           2) Cantey, Waring 11              
     3) Pfitzer, Wick 11                4) Keener, Henry 11               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:46.39   X3:55.15  
     1) Gray, Joel 11                   2) Hull, Levi 12                  
     3) Lewis, Jack 11                  4) Heimbeck, Lukas 11             
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                        NT    2:28.03    7  
     1) Whetstone, Savannah 14          2) Quadrini, Claire 14            
     3) Williams, Lilly 13              4) Masterson, Molly 13            
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:35.57    2:36.52  
     1) Henriksen, Anna 13              2) Chua, Fletcher 14              
     3) Olsen, Rebecca 13               4) Barrow, Hannah 13              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:02.17   X3:01.20  
     1) Jordan, Addie Jane 13           2) Morton, Julia 13               
     3) Taylor, Kalen 13                4) Elmore, Emma 13                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:13.74    2:16.38    7  
     1) Baumgartner, Max 13             2) McMillion, Caleb 14            
     3) Pace, Juan 14                   4) Copeland, Jack 14              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:48.13   X2:54.21  
     1) Keener, William 14              2) McJunkins, Caleb 13            
     3) Cagle, Patrick 14               4) Lee, Salem 13                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:32.87   X3:25.83  
     1) Hicks, Seth 13                  2) Mimna, Josiah 13               
     3) Elmore, Nathan 14               4) Hicks, Micah 14                
 -- Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:40.39         DQ  
     1) Broach, William 13              2) Johnson, Luke 13               
     3) Marett, Aubrey 13               4) Borders, William 14            
 
Event 9  Girls 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:32.67    2:29.75    7  
     1) Henriksen, Emma 16              2) Shattuck, Emily 16             
     3) Chua, Catherine 16              4) Henriksen, Ava 15              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:45.25    2:40.57  
     1) Quadrini, Grace 16              2) Keener, Clara 16               
     3) Hicks, Taylor 15                4) Evans, Alexandra 15            
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:57.10   X2:59.56  
     1) Freeman, Sarah 15               2) Yates, Adison 15               
     3) Busk, Mia 16                    4) Butler, Abigail 17             
 
Event 10  Boys 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:18.69    2:14.10    7  
     1) Worthy, Will 16                 2) Huskey, Alec 15                
     3) Navarro, Django 16              4) Hammitt, Ethan 15              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:18.36    2:18.27  
     1) Freeman, Thomas 16              2) Barnett, Evan 16               
     3) Wood, Gabriel 15                4) Hull, Josiah 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Ella            6 LILY                   24.84      25.13    5  
  2 Alvarez, Genevieve         6 LILY                   32.00      28.30    3  
  3 Webber, Charlotte          6 LILY                   29.82      28.71    1  
  4 Perkins, Timberly          6 MNSO                   30.01      29.75  
  5 Moore, Hayden              6 MNSO                   41.40      42.51  
  6 Whetstone, Elise           4 MNSO                   36.56      44.44  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edehi, Lillian             5 MNSO                      NT      54.19  
 -- Butler, Gwyneth            6 LILY                   32.96     X36.18  
 -- Olsen, Mary Clark          5 LILY                   38.64     X36.63  
 -- Hobbs, Clara               6 LILY                   34.98     X38.19  
 -- Cruze, Lilly               5 LILY                   43.00     X39.44  
 -- Butler, Grace              5 LILY                   44.09     X41.31  
 -- Pease, Emily               6 LILY                   59.38     X47.32  
 -- Johnson, Anne Byrom        5 MNSO                   50.16     X55.15  
 -- Backstrom, Holland         5 MNSO                   55.14     X58.47  
 -- Pohly, Ella                6 LILY                 1:16.94     X59.30  
 -- Young, Sydney              6 MNSO                 1:00.84     X59.51  
 -- Callaway, Addie            4 MNSO                      NT   X1:03.63  
 -- Bevel, Marion              5 MNSO                   56.59   X1:05.85  
 -- Hitt, Emmalyn              6 LILY                 1:04.58   X1:13.06  
 -- Farmer, Birdie             4 MNSO                 1:22.94   X1:26.10  
 -- Henriksen, Isla            4 LILY                   58.70   X1:35.43  
 -- Martin, Riya               6 MNSO                   59.00   X1:41.59  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Tyson              6 LILY                   27.65      27.71    5  
  2 Proud, Owen                6 MNSO                   27.43      28.22    3  
  3 Segrest, John Luke         6 MNSO                   28.05      31.34    1  
  4 McLain, Thomas             6 LILY                   38.82      36.17  
  5 Orton, Harold              6 MNSO                   32.09      37.18  
  6 Bachman, Bryce             6 LILY                   35.96      39.47  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Jouglet, Benjamin          6 LILY                   41.26     X39.83  
 -- Brede, Hayes               5 MNSO                      NT     X40.00  
 -- Robley, Liam               5 LILY                   51.02     X41.52  
 -- Cross, Fitch               6 LILY                   43.22     X43.17  
 -- Barrow, Hayden             6 LILY                   40.30     X44.90  
 -- Perkins, Solomon           5 MNSO                   51.84     X45.69  
 -- Callaway, Maxwell          5 MNSO                   48.15     X51.04  
 -- Blau, Phillip              6 MNSO                   52.86     X51.74  
 -- Nelson, Benjamin           6 LILY                 1:01.27     X53.18  
 -- Kochie, Alex               5 MNSO                      NT   X1:00.56  
 -- Linton-Miller, Callum      5 MNSO                 1:33.58   X1:02.12  
 -- McAllister, Barrett        5 LILY                 1:02.46   X1:02.13  
 -- Henriksen, Cason           4 LILY                 1:09.15   X1:02.25  
 -- Barney, Oliver             3 MNSO                      NT   X1:03.65  
 -- Whitley, Jayden            5 LILY                   46.14   X1:10.00  
 -- Stanton, Jack              6 LILY                   53.88   X1:10.69  
 -- Royer, Theo                4 MNSO                      NT   X1:17.84  
 -- Gray, Peter                5 LILY                 1:51.71   X2:03.64  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Hazel              8 LILY                   18.89      18.82    5  
  2 Williams, Lucy             8 MNSO                   19.59      19.16    3  
  3 Harrison, Addison          8 LILY                   20.59      20.00    1  
  4 Segrest, Caroline          8 MNSO                   20.35      20.60  
  5 Segrest, Reese             8 MNSO                   21.11      21.87  
  6 Cody, Camryn               8 LILY                   25.09      25.55  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McLain, Beattie            8 LILY                   25.70     X26.46  
 -- Graves, Ayla               7 MNSO                   26.02     X26.57  
 -- Carrin, Emorie             7 LILY                   29.78     X27.25  
 -- Peek, Ava                  7 MNSO                   28.15     X28.46  
 -- Willauer, Ainslie          7 MNSO                   30.94     X30.25  
 -- Brede, Kennedy             7 MNSO                   33.88     X30.27  
 -- Gray, Lucy                 7 LILY                   30.81     X30.78  
 -- Johnson, Janie             8 MNSO                   34.43     X31.57  
 -- Echols, Genevieve          7 MNSO                   28.50     X32.07  
 -- Phillips, June             7 LILY                   30.40     X32.59  
 -- Rye, Whitney               7 LILY                   30.82     X32.77  
 -- Hitt, Lillian              8 LILY                   36.28     X33.95  
 -- Taylor, Brynnlee           7 LILY                   37.65     X37.06  
 -- Hobbs, Jane                7 LILY                   35.28     X37.47  
 -- Orton, Lilliam             8 MNSO                   35.64     X37.47  
 -- Grega, Elizabeth           8 LILY                   48.59     X37.70  
 -- Ezell, Sunday              8 LILY                   41.19     X38.25  
 -- Lee, Evelyn                7 LILY                   39.45     X39.19  
 -- Fowler, Cecilia            7 LILY                   41.19     X41.06  
 -- Gatlin, Grace              7 MNSO                   36.39     X41.71  
 -- Vanderford, Vanessa        7 LILY                   41.56     X41.76  
 -- Salehi, Alexis             7 LILY                   32.65     X42.72  
 -- Black, Autumn              7 LILY                   43.44     X44.77  
 -- Pease, Caroline            7 LILY                   36.50     X48.07  
 -- Espey, Jolie               7 LILY                 1:03.40   X1:03.45  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sturmfels, Oscar           8 LILY                   20.38      22.07    5  
  2 Proud, Brendan             8 MNSO                   22.72      22.47    3  
  3 Cruze, Nathan              8 LILY                   23.56      24.56    1  
  4 Gotvald, Graham            8 MNSO                   23.83      25.02  
  5 Gotvald, Nelson            8 MNSO                   24.08      25.37  
  6 Olsen, Luke                7 LILY                   25.33      31.86  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Coon, Dylan                8 MNSO                   25.57     X24.85  
 -- Alvarez, Nico              8 LILY                   27.34     X27.03  
 -- Butler, Abram              7 LILY                   29.52     X27.76  
 -- Perkins, Preacher          7 MNSO                   29.52     X28.03  
 -- Jones, Cruse               7 LILY                   30.59     X29.63  
 -- O'Neal, Isaiah             8 LILY                   29.26     X30.42  
 -- Backstrom, Ben             7 MNSO                   30.95     X32.62  
 -- Martin, Jason              8 MNSO                   40.26     X35.69  
 -- Barnes, Luke               8 LILY                   31.96     X36.43  
 -- Clark, Ian                 7 LILY                   33.87     X36.67  
 -- Harris, Conner             8 MNSO                   35.53     X38.71  
 -- Deaton, Will               7 MNSO                   43.22     X40.25  
 -- Mayo, Finn                 7 LILY                   33.39     X43.20  
 -- Elmore, Bennett            7 LILY                   48.47     X44.06  
 -- Deaton, Bobby              7 MNSO                   50.47     X48.56  
 -- Nicely, Hunter             7 LILY                   32.21     X49.27  
 -- Patterson, Roman           7 LILY                   45.76     X50.21  
 -- Grega, Jacob               7 LILY                   56.07     X51.69  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige            9 MNSO                   36.07      35.72    5  
  2 Robley, Lily Kate         10 LILY                   39.82      39.38    3  
  3 Phillippe, Kaitlyn         9 MNSO                   43.01      39.40    1  
  4 Morgan, Audrey             9 MNSO                   43.50      44.56  
  5 Borders, Ellie             9 LILY                   44.53      46.83  
  6 Salehi, Anna              10 LILY                   46.76      46.95  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Causey, Anne Michael      10 MNSO                      NT     X51.14  
 -- Mullaney, Lucie           10 MNSO                   48.63     X51.47  
 -- Gray, Lillianna           10 LILY                   53.02     X52.59  
 -- McMillion, Rachel          9 MNSO                   50.08     X52.93  
 -- Rush, Charlotte            9 MNSO                   50.45     X53.28  
 -- Royer, Hana                9 MNSO                   55.62     X54.83  
 -- Dry, Shiloh                9 MNSO                   55.68     X56.72  
 -- Hallman, Annie            10 MNSO                   53.87     X56.85  
 -- Farmer, Adelaide           9 MNSO                   55.65     X59.24  
 -- Lawton, Lucky              9 MNSO                 1:10.58   X1:06.70  
 -- Phillips, Harper           9 LILY                 1:06.08   X1:09.79  
 -- Moore, Chloe'             10 LILY                 1:02.63   X1:11.69  
 -- Elmore, Merry              9 LILY                 1:07.88   X1:13.01  
 -- Morgan, Paige              9 LILY                      NT   X1:35.78  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            9 LILY                   41.34      40.82    5  
  2 Butler, Levi               9 LILY                   44.44      45.64    3  
  3 Morton, Jacob              9 LILY                      NT      47.80    1  
  4 Ohlson, Reed               9 MNSO                   52.13      54.01  
  5 Bains, Owen                9 MNSO                   48.90      54.56  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Jouglet, Owen              9 LILY                   58.08     X53.89  
 -- Bachman, Brody            10 LILY                   59.15     X58.30  
 -- Black, Jayden              9 LILY                 1:03.63   X1:01.63  
 -- Phillips, Deacon          10 LILY                   58.38   X1:01.90  
 -- Clark, Joe                10 LILY                 1:00.12   X1:03.97  
 -- Taylor, Brenden            9 LILY                 1:07.00   X1:06.28  
 -- McAllister, Graham         9 LILY                 1:01.94   X1:07.08  
 -- Moore, Grayson             9 LILY                 1:11.82   X1:08.14  
 -- Butler, William            9 LILY                 1:10.68   X1:11.12  
 -- Jordan, Hudson             9 LILY                 1:11.18   X1:13.44  
 -- Nelson, Samuel             9 LILY                 1:17.65   X1:15.40  
 -- Patterson, Holden         10 LILY                 1:49.69   X1:19.62  
 -- Lohrig, Dawson            10 LILY                 1:28.72   X1:27.17  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              12 LILY                   33.46      33.96    5  
  2 Rorex, Avery              12 LILY                   38.83      36.93    3  
  3 Bothwell, Inde            12 MNSO                   36.42      38.19    1  
  4 Butler, Victoria          12 LILY                   37.91      38.89  
  5 Bains, Amelia             11 MNSO                   38.90      40.94  
  6 Rush, Elizabeth           11 MNSO                   48.63      48.79  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Sturmfels, Corah          12 LILY                   41.51     X40.50  
 -- Vosahlik, Julia           11 LILY                   43.19     X41.84  
 -- Navarro, Amara            11 MNSO                   43.50     X46.34  
 -- Bachman, Madilynn         12 LILY                   51.64     X50.94  
 -- Elmore, Joy               11 LILY                   49.06     X53.58  
 -- Grega, Lillian            11 LILY                 1:14.38   X1:05.36  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac          12 MNSO                   29.93      29.88    5  
  2 Quadrini, Tyler           11 MNSO                   32.09      30.59    3  
  3 Henriksen Jr, Christophe  11 LILY                   33.59      35.59    1  
  4 Hammitt, Archer           12 MNSO                   38.31      37.59  
  5 Gray, Canaan              12 LILY                   37.46      41.44  
  6 Heimbeck, Lukas           11 LILY                   40.82      42.90  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Elam, Jack                11 MNSO                   36.02     X36.47  
 -- Cagle, Hunter             12 MNSO                   38.71     X37.14  
 -- Everleth, Luke            12 MNSO                   39.64     X41.03  
 -- Proud, Carter             11 MNSO                      NT     X41.32  
 -- Cantey, Waring            11 MNSO                      NT     X42.59  
 -- Gotvald, Sebastion        11 MNSO                   41.90     X43.06  
 -- Stanley, William          12 MNSO                   47.86     X43.34  
 -- Clark, Zachary            11 MNSO                   45.20     X44.67  
 -- Hicks, Thomas             11 MNSO                   44.66     X45.58  
 -- Petty, Cormac             11 MNSO                   48.65     X47.39  
 -- Keener, Henry             11 MNSO                   45.93     X47.59  
 -- Salter, Joshua            11 LILY                   47.64     X47.97  
 -- Gray, Joel                11 LILY                   44.82     X48.20  
 -- Butler, Jeremiah          11 LILY                   47.58     X48.90  
 -- Hull, Levi                12 LILY                   50.32     X50.44  
 -- Hitt, Nathan              12 LILY                   50.71     X51.15  
 -- Berkholtz, Joshua         11 MNSO                   54.01     X51.82  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       14 MNSO                   30.90      31.69    5  
  2 Henriksen, Anna           13 LILY                   32.20      32.15    3  
  3 Williams, Lilly           13 MNSO                   36.23      35.56    1  
  4 Olsen, Rebecca            13 LILY                   35.44      35.75  
  5 Masterson, Molly          13 MNSO                   36.60      36.07  
  6 Chua, Fletcher            14 LILY                   34.51      36.15  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Elmore, Emma              13 LILY                   36.59     X35.07  
 -- Taylor, Kalen             13 LILY                   37.13     X37.26  
 -- Butler, Charlotte         13 LILY                   38.18     X38.33  
 -- Mayo, Avarie              13 LILY                   39.03     X38.69  
 -- Jordan, Addie Jane        13 LILY                   37.65     X38.76  
 -- Grega, Madeline           13 LILY                 1:04.97   X1:01.13  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pace, Juan                14 MNSO                   27.33      27.52    5  
  2 Copeland, Jack            14 MNSO                   29.64      30.45    3  
  3 Borders, William          14 LILY                   32.01      33.28    1  
  4 Johnson, Luke             13 LILY                   38.01      33.96  
  5 Lee, Salem                13 MNSO                   34.58      35.16  
  6 Broach, William           13 LILY                   34.64      35.57  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hicks, Micah              14 LILY                   36.06     X35.02  
 -- Williams, Nate            14 MNSO                   37.10     X36.19  
 -- Cagle, Patrick            14 MNSO                   36.47     X36.72  
 -- McJunkins, Caleb          13 MNSO                   38.33     X40.68  
 -- Mimna, Josiah             13 LILY                   38.58     X40.97  
 -- Elmore, Nathan            14 LILY                   41.41     X42.07  
 -- Hicks, Seth               13 LILY                   44.19     X47.10  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           16 LILY                   32.28      32.26    5  
  2 Henriksen, Ava            15 LILY                   34.08      34.41    3  
  3 Henriksen, Emma           16 LILY                   35.27      35.27    1  
  4 Evans, Alexandra          15 MNSO                   35.02      35.40  
  5 Hicks, Taylor             15 MNSO                      NT      36.33  
  6 Stephens, Stella          16 MNSO                   35.65      37.58  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Butler, Isabella          15 LILY                   35.32     X35.60  
 -- Yates, Adison             15 LILY                   36.22     X36.53  
 -- Butler, Abigail           17 LILY                   38.27     X38.43  
 -- Freeman, Sarah            15 LILY                   40.75     X40.54  
 -- Busk, Mia                 16 LILY                   45.52     X44.95  
 -- Stanton, Mally            15 LILY                   51.09     X46.56  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammitt, Ethan            15 MNSO                   27.65      27.32    5  
  2 Barnett, Evan             16 LILY                   29.20      28.63    3  
  3 Wood, Gabriel             15 LILY                   29.59      29.81    1  
  4 Worthy, Will              16 MNSO                   29.75      30.57  
  5 Navarro, Django           16 MNSO                   31.45      31.57  
  6 Hull, Josiah              15 LILY                   31.94      33.03  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Elmore, Caleb             16 LILY                   38.08     X41.26  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segrest, Caroline          8 MNSO                   26.01     J26.47    5  
  2 Webber, Hazel              8 LILY                   23.33     J26.32    3  
  3 Williams, Lucy             8 MNSO                   28.66      29.06    1  
  4 Elam, Evelyn               8 MNSO                   36.24      33.77  
  5 Hicks, Liliella            8 LILY                   33.62      35.95  
  6 Scarbrough, Vivian         8 LILY                   37.20      40.23  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Causey, Thomas             8 MNSO                   35.38      31.33    5  
  2 Gotvald, Nelson            8 MNSO                   35.25      32.32    3  
  3 Sturmfels, Oscar           8 LILY                   31.90      32.64    1  
  4 Moore, Liam                8 MNSO                   33.87      32.85  
  5 Hobbs, Elijah              8 LILY                   36.90      36.08  
  6 Hobbs, Michael             8 LILY                   35.75      41.50  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        10 MNSO                   43.22      44.60    5  
  2 Morgan, Audrey             9 MNSO                   52.18      56.00    3  
  3 Sturmfels, Josephine      10 LILY                   57.51      56.15    1  
  4 Pfitzer, Lily              9 MNSO                 1:00.46      58.17  
  5 Hobbs, Eva                10 LILY                 1:04.72    1:02.39  
  6 Conner, Lillyan            9 LILY                 1:10.45    1:05.99  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            9 LILY                   52.13      53.69    5  
  2 Olsen, Bart                9 LILY                   55.28      53.90    3  
  3 Hull, Jack                10 LILY                   59.20    1:02.94    1  
  4 Cantey, Harry              9 MNSO                 1:06.97    1:10.66  
  5 Clark, Charles             9 MNSO                 1:13.25    1:17.33  
  6 Ticola, Owen               9 MNSO                      NT    1:20.14  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorex, Avery              12 LILY                   48.03      47.89    5  
  2 Whetstone, Addison        11 MNSO                   49.36      48.19    3  
  3 Olsen, Emma               11 LILY                   52.13      48.38    1  
  4 Butler, Victoria          12 LILY                   52.90      51.84  
  5 Bains, Amelia             11 MNSO                   58.02      53.86  
  6 Lee, Sophie               11 MNSO                   56.08      57.66  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Stuart            11 MNSO                   40.13      41.25    5  
  2 McMillion, Samuel         12 MNSO                   47.12      47.96    3  
  3 Jordan, Jack              11 LILY                   50.59      50.21    1  
  4 Pfitzer, Wick             11 MNSO                   49.33      51.32  
  5 Sturmfels, Frank          12 LILY                   56.00      55.40  
  6 Lewis, Jack               11 LILY                   58.75    1:01.31  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          14 MNSO                   37.13      36.50    5  
  2 Chua, Fletcher            14 LILY                   42.59      44.94    3  
  3 Rush, Audrey              13 MNSO                   50.09      48.59    1  
  4 Williams, Lilly           13 MNSO                   51.44      51.18  
  5 Barrow, Hannah            13 LILY                   51.25      52.77  
  6 Morton, Julia             13 LILY                   53.10      54.29  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          13 MNSO                   37.31      39.31    5  
  2 McMillion, Caleb          14 MNSO                   39.96      39.58    3  
  3 Johnson, Luke             13 LILY                   41.57      41.91    1  
  4 Marett, Aubrey            13 LILY                   45.00      47.70  
  5 Borders, William          14 LILY                 1:06.38      48.93  
  6 Echols, Paul              13 MNSO                      NT      50.97  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           16 MNSO                   41.46      41.00    5  
  2 Chua, Catherine           16 LILY                   42.25      41.45    3  
  3 Shattuck, Emily           16 LILY                   45.26      44.46    1  
  4 Keener, Clara             16 MNSO                   47.25      46.56  
  5 Evans, Alexandra          15 MNSO                   46.38      47.72  
  6 Henriksen, Emma           16 LILY                   49.22      50.25  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             16 LILY                   34.62      34.90    5  
  2 Hammitt, Ethan            15 MNSO                      NT      40.28    3  
  3 Huskey, Alec              15 MNSO                   39.20      40.47    1  
  4 Navarro, Django           16 MNSO                   42.36      43.25  
  5 Hull, Josiah              15 LILY                   42.08      44.16  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:23.42    1:28.97    7  
     1) Harrison, Addison W8            2) Cruze, Nathan M8               
     3) Sturmfels, Oscar M8             4) Webber, Hazel W8               
  2 Monte Sano  'A'                                   1:26.49    1:29.63  
     1) Gotvald, Graham M8              2) Williams, Lucy W8              
     3) Segrest, Caroline W8            4) Proud, Brendan M8              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:09.41   X2:10.21  
     1) Harris, Conner M8               2) Coon, Dylan M8                 
     3) Johnson, Janie W8               4) Brede, Kennedy W7              
 -- Monte Sano  'C'                                   2:30.34   X2:43.82  
     1) Peek, Ava W7                    2) Echols, Genevieve W7           
     3) Deaton, Bobby M7                4) Deaton, Will M7                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X2:44.81  
     1) Patterson, Roman M7             2) Lee, Evelyn W7                 
     3) Vanderford, Vanessa W7          4) Alvarez, Nico M8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:46.85    2:47.38    7  
     1) Sturmfels, Josephine W10        2) Butler, Levi M9                
     3) Broach, Matthew M9              4) Robley, Lily Kate W10          
  2 Monte Sano  'A'                                   2:50.98    2:58.22  
     1) Ohlson, Reed M9                 2) Baumgartner, Jenny W10         
     3) Quadrini, Paige W9              4) Bains, Owen M9                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:04.06   X3:35.12  
     1) Butler, Phillip M10             2) Hobbs, Eva W10                 
     3) Conner, Lillyan W9              4) Morton, Jacob M9               
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X4:29.11  
     1) Phillips, Deacon M10            2) Phillips, Harper W9            
     3) Jordan, Hudson M9               4) Gray, Lillianna W10            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:33.65  
     1) Causey, Anne Michael W10        2) Petty, Teague M9               
     3) Clark, Charles M9               4) Farmer, Adelaide W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:13.94    2:16.22    7  
     1) Quadrini, Tyler M11             2) Whetstone, Addison W11         
     3) Bothwell, Inde W12              4) Whetstone, Isaac M12           
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:20.66    2:26.13  
     1) Olsen, Emma W11                 2) Gray, Canaan M12               
     3) Henriksen Jr, Christopher M11   4) Self, Mollie W12               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:36.33   X2:44.82  
     1) Rorex, Avery W12                2) Heimbeck, Lukas M11            
     3) Sturmfels, Frank M12            4) Butler, Victoria W12           
 -- Monte Sano  'C'                                   2:48.56   X2:47.05  
     1) Bains, Amelia W11               2) Lee, Sophie W11                
     3) Berkholtz, Joshua M11           4) Cagle, Hunter M12              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:56.13   X3:01.82  
     1) Dry, Jacob M11                  2) Navarro, Amara W11             
     3) Rush, Elizabeth W11             4) Stanley, William M12           
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:49.77   X5:25.14  
     1) Lewis, Jack M11                 2) Law, Skyler W11                
     3) Sturmfels, Corah W12            4) Jordan, Jack M11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                        NT    2:01.16    7  
     1) Baumgartner, Max M13            2) Whetstone, Savannah W14        
     3) Quadrini, Claire W14            4) Pace, Juan M14                 
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:12.49    2:19.89  
     1) Marett, Aubrey M13              2) Chua, Fletcher W14             
     3) Henriksen, Anna W13             4) Borders, William M14           
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:21.20   X2:23.91  
     1) Hicks, Micah M14                2) Olsen, Rebecca W13             
     3) Barrow, Hannah W13              4) Broach, William M13            
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:30.31   X2:27.77  
     1) Taylor, Kalen W13               2) Mimna, Josiah M13              
     3) Johnson, Luke M13               4) Elmore, Emma W13               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:32.70   X2:34.41  
     1) Echols, Paul M13                2) Cantey, Lily W13               
     3) Rush, Audrey W13                4) Williams, Nate M14             
 
Event 65  Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:03.00    2:03.46    7  
     1) Wood, Gabriel M15               2) Shattuck, Emily W16            
     3) Chua, Catherine W16             4) Barnett, Evan M16              
  2 Monte Sano  'A'                                        NT    2:04.50  
     1) Worthy, Will M16                2) Quadrini, Grace W16            
     3) Hicks, Taylor W15               4) Hammitt, Ethan M15             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:16.63   X2:17.90  
     1) Huskey, Alec M15                2) Stephens, Stella W16           
     3) Worthy, Emily W15               4) Navarro, Django M16            
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X2:34.25  
     1) Stanton, Mally W15              2) Yates, Adison W15              
     3) Tribble, Taylor M15             4) Freeman, Thomas M16            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segrest, Reese             8 MNSO                   25.84      25.75    5  
  2 Segrest, Caroline          8 MNSO                   26.09      27.64    3  
  3 Harrison, Addison          8 LILY                   26.57      30.45    1  
  4 Cody, Camryn               8 LILY                   29.82      31.20  
  5 Lee, Stella                8 MNSO                   32.69      31.79  
  6 Law, Reese                 8 LILY                   28.32      32.89  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruze, Carter              8 LILY                   29.50      24.90    5  
  2 Hobbs, Michael             8 LILY                   29.78      28.81    3  
  3 Proud, Brendan             8 MNSO                   28.21      30.75    1  
  4 Hobbs, Elijah              8 LILY                   27.66     J32.19  
  5 Phillippe, Jacob           8 MNSO                   35.13     J32.00  
  6 Moore, Liam                8 MNSO                   28.68      33.03  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        10 MNSO                   40.12      39.93    5  
  2 Quadrini, Paige            9 MNSO                   41.32      40.50    3  
  3 Robley, Lily Kate         10 LILY                   43.91      45.13    1  
  4 Sturmfels, Josephine      10 LILY                   46.03      48.27  
  5 Phillippe, Kaitlyn         9 MNSO                   51.09      50.27  
  6 Borders, Ellie             9 LILY                   54.50      59.33  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart                9 LILY                   54.58      53.82    5  
  2 Butler, Phillip           10 LILY                   52.59      55.44    3  
  3 Hubbard, Murray           10 LILY                   57.83      57.19    1  
  4 Ohlson, Reed               9 MNSO                 1:03.97    1:04.47  
  5 Petty, Teague              9 MNSO                 1:29.84    1:14.21  
  6 Paul, Dylan                9 MNSO                 1:51.75    1:35.19  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              12 LILY                   41.08      40.21    5  
  2 Olsen, Emma               11 LILY                   40.84      40.76    3  
  3 Whetstone, Addison        11 MNSO                   41.65      42.91    1  
  4 Rorex, Avery              12 LILY                   45.20      46.21  
  5 Bothwell, Inde            12 MNSO                   44.34      46.88  
  6 Lee, Sophie               11 MNSO                   44.53      48.14  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac          12 MNSO                   34.87      35.72    5  
  2 Quadrini, Tyler           11 MNSO                   37.13      37.44    3  
  3 Dry, Jacob                11 MNSO                   42.38      43.00    1  
  4 Henriksen Jr, Christophe  11 LILY                   42.12      44.62  
  5 Jordan, Jack              11 LILY                   46.78      46.62  
  6 Sturmfels, Frank          12 LILY                   51.21      50.30  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           13 LILY                   37.76      37.38    5  
  2 Whetstone, Savannah       14 MNSO                   36.77      38.47    3  
  3 Olsen, Rebecca            13 LILY                   42.12      43.32    1  
  4 Barrow, Hannah            13 LILY                   42.75      45.19  
  5 Rush, Audrey              13 MNSO                      NT      48.41  
  6 Cantey, Lily              13 MNSO                   48.08      48.46  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pace, Juan                14 MNSO                   32.81      33.53    5  
  2 Baumgartner, Max          13 MNSO                   33.50      34.09    3  
  3 Keener, William           14 MNSO                   44.13      42.07    1  
  4 Borders, William          14 LILY                   44.69      45.65  
  5 Broach, William           13 LILY                   44.56      46.27  
  6 Marett, Aubrey            13 LILY                   46.01      52.24  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           16 MNSO                   37.33      38.28    5  
  2 Chua, Catherine           16 LILY                   39.02      38.39    3  
  3 Henriksen, Emma           16 LILY                   39.02      40.39    1  
  4 Henriksen, Ava            15 LILY                   41.13      44.11  
  5 Worthy, Emily             15 MNSO                   46.34      44.12  
  6 Mullaney, Maggie          15 MNSO                   46.21      46.97  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             15 LILY                   36.27      35.40    5  
  2 Worthy, Will              16 MNSO                   35.90      36.78    3  
  3 Tribble, Taylor           15 LILY                   42.31      44.70    1  
  4 Hull, Josiah              15 LILY                      NT      47.25  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Hazel              8 LILY                   21.44      22.83    5  
  2 Williams, Lucy             8 MNSO                   23.75      25.28    3  
  3 Segrest, Reese             8 MNSO                   24.28      26.78    1  
  4 Harrison, Addison          8 LILY                   27.96      29.89  
  5 Elam, Evelyn               8 MNSO                   29.45      30.83  
  6 Horton, Maya               8 LILY                   35.41      36.76  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillippe, Jacob           8 MNSO                   28.34      30.50    5  
  2 Hobbs, Elijah              8 LILY                   28.88      30.75    3  
  3 Proud, Brendan             8 MNSO                   30.34      31.93    1  
  4 Hobbs, Michael             8 LILY                   35.00      33.19  
  5 Gotvald, Graham            8 MNSO                   30.33     J33.53  
  6 Sturmfels, Oscar           8 LILY                   28.27     J33.45  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        10 MNSO                   37.65      37.44    5  
  2 Quadrini, Paige            9 MNSO                   38.38      39.02    3  
  3 Robley, Lily Kate         10 LILY                   52.00      51.02    1  
  4 Sturmfels, Josephine      10 LILY                   53.88      52.94  
  5 Borders, Ellie             9 LILY                   56.12      57.99  
  6 Berkholtz, Kate            9 MNSO                 1:05.89      58.47  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            9 LILY                   53.91      53.14    5  
  2 Olsen, Bart                9 LILY                 1:06.25    1:07.02    3  
  3 Cantey, Harry              9 MNSO                 1:12.09    1:12.94    1  
  4 Bains, Owen                9 MNSO                      NT    1:13.50  
  5 Morton, Jacob              9 LILY                 1:08.49    1:19.73  
  6 Clark, Charles             9 MNSO                      NT    1:21.54  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              12 LILY                   38.70      39.47    5  
  2 Whetstone, Addison        11 MNSO                   45.09      42.31    3  
  3 Olsen, Emma               11 LILY                   42.02      43.19    1  
  4 Bothwell, Inde            12 MNSO                   45.74      44.94  
  5 Law, Skyler               11 LILY                   49.70      47.50  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           11 MNSO                   34.57      33.84    5  
  2 Whetstone, Isaac          12 MNSO                   35.88      34.91    3  
  3 Morgan, Stuart            11 MNSO                   38.25      39.77    1  
  4 Henriksen Jr, Christophe  11 LILY                   45.89      49.37  
  5 Jordan, Jack              11 LILY                   51.53      53.45  
  6 Sturmfels, Frank          12 LILY                   56.08    1:00.55  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           13 LILY                   39.57      38.83    5  
  2 Olsen, Rebecca            13 LILY                   40.16      40.32    3  
  3 Williams, Lilly           13 MNSO                   41.83      41.28    1  
  4 Barrow, Hannah            13 LILY                   40.52      42.97  
  5 Cantey, Lily              13 MNSO                   46.72      48.45  
  6 Masterson, Molly          13 MNSO                   51.78      49.90  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pace, Juan                14 MNSO                   30.64      30.65    5  
  2 Baumgartner, Max          13 MNSO                   33.03      32.88    3  
  3 Copeland, Jack            14 MNSO                   35.82      36.17    1  
  4 Johnson, Luke             13 LILY                   40.71      37.51  
  5 Broach, William           13 LILY                   42.14      43.26  
  6 Marett, Aubrey            13 LILY                   42.25      44.24  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           16 LILY                   34.31      34.40    5  
  2 Quadrini, Grace           16 MNSO                   33.97      34.53    3  
  3 Shattuck, Emily           16 LILY                      NT      37.61    1  
  4 Henriksen, Ava            15 LILY                   41.15      41.56  
  5 Worthy, Emily             15 MNSO                   42.14      42.07  
  6 Hicks, Taylor             15 MNSO                   45.65      45.66  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             16 LILY                   30.71      31.00    5  
  2 Wood, Gabriel             15 LILY                   34.33      32.88    3  
  3 Hammitt, Ethan            15 MNSO                   32.32      33.59    1  
  4 Navarro, Django           16 MNSO                   35.94      34.07  
  5 Worthy, Will              16 MNSO                   32.93      35.70  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:25.95    1:30.87    7  
     1) Segrest, Caroline 8             2) Segrest, Reese 8               
     3) Lee, Stella 8                   4) Williams, Lucy 8               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:29.41    1:30.90  
     1) Harrison, Addison 8             2) Cody, Camryn 8                 
     3) Henriksen, Ella 6               4) Webber, Hazel 8                
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:04.40  
     1) Graves, Ayla 7                  2) Gatlin, Grace 7                
     3) Elam, Evelyn 8                  4) Peek, Ava 7                    
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:11.96  
     1) Echols, Genevieve 7             2) Brede, Kennedy 7               
     3) Johnson, Janie 8                4) Willauer, Ainslie 7            
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X2:28.70  
     1) Salehi, Alexis 7                2) Mohler, Harper 7               
     3) Carrin, Emorie 7                4) Taylor, Brynnlee 7             
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X2:34.68  
     1) Pease, Caroline 7               2) Hobbs, Jane 7                  
     3) Hitt, Lillian 8                 4) Hobbs, Clara 6                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:36.20    1:39.19    7  
     1) Gotvald, Graham 8               2) Gotvald, Nelson 8              
     3) Coon, Dylan 8                   4) Proud, Brendan 8               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:35.03    1:41.15  
     1) Cruze, Nathan 8                 2) Hobbs, Elijah 8                
     3) Olsen, Luke 7                   4) Sturmfels, Oscar 8             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:05.09  
     1) Causey, Thomas 8                2) Segrest, John Luke 6           
     3) Martin, Jason 8                 4) Phillippe, Jacob 8             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:09.01  
     1) Perkins, Preacher 7             2) Backstrom, Ben 7               
     3) Harris, Conner 8                4) Moore, Liam 8                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X2:24.17  
     1) Butler, Abram 7                 2) Elmore, Bennett 7              
     3) Clark, Ian 7                    4) Cruze, Carter 8                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X2:37.88  
     1) Barnes, Luke 8                  2) Hobbs, Michael 8               
     3) Mayo, Finn 7                    4) Nicely, Hunter 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:36.46    2:37.79    7  
     1) Quadrini, Paige 9               2) Phillippe, Kaitlyn 9           
     3) Morgan, Audrey 9                4) Baumgartner, Jenny 10          
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:52.36    2:54.69  
     1) Sturmfels, Josephine 10         2) Salehi, Anna 10                
     3) Borders, Ellie 9                4) Robley, Lily Kate 10           
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:33.38  
     1) Mullaney, Lucie 10              2) Pfitzer, Lily 9                
     3) Royer, Hana 9                   4) Rush, Charlotte 9              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:06.38  
     1) Farmer, Adelaide 9              2) Hallman, Annie 10              
     3) Lawton, Lucky 9                 4) Dry, Shiloh 9                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X4:57.53  
     1) Phillips, Harper 9              2) Hobbs, Eva 10                  
     3) Morgan, Paige 9                 4) Gray, Lillianna 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:58.55    2:57.88    7  
     1) Butler, Levi 9                  2) Olsen, Bart 9                  
     3) Morton, Jacob 9                 4) Broach, Matthew 9              
  2 Monte Sano  'A'                                        NT    3:42.13  
     1) Clark, Charles 9                2) Cantey, Harry 9                
     3) Ohlson, Reed 9                  4) Bains, Owen 9                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X4:39.94  
     1) Bachman, Brody 10               2) Nelson, Samuel 9               
     3) Clark, Joe 10                   4) Taylor, Brenden 9              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X4:54.50  
     1) Butler, William 9               2) Moore, Grayson 9               
     3) Lohrig, Dawson 10               4) Jordan, Hudson 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:26.35    2:24.64    7  
     1) Olsen, Emma 11                  2) Rorex, Avery 12                
     3) Butler, Victoria 12             4) Self, Mollie 12                
  2 Monte Sano  'A'                                   2:27.76    2:27.50  
     1) Bothwell, Inde 12               2) Lee, Sophie 11                 
     3) Bains, Amelia 11                4) Whetstone, Addison 11          
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X3:34.75  
     1) Elmore, Joy 11                  2) Bachman, Madilynn 12           
     3) Grega, Lillian 11               4) Law, Skyler 11                 
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:09.73    2:09.75    7  
     1) Quadrini, Tyler 11              2) Morgan, Stuart 11              
     3) McMillion, Samuel 12            4) Whetstone, Isaac 12            
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:30.64    2:33.56  
     1) Gray, Canaan 12                 2) Jordan, Jack 11                
     3) Sturmfels, Frank 12             4) Henriksen Jr, Christopher 11   
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:03.15  
     1) Clark, Zachary 11               2) Proud, Carter 11               
     3) Keener, Henry 11                4) Berkholtz, Joshua 11           
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X3:07.57  
     1) Hitt, Nathan 12                 2) Lewis, Jack 11                 
     3) Heimbeck, Lukas 11              4) Salter, Joshua 11              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:13.27  
     1) Lowe, Camden 12                 2) Everleth, Luke 12              
     3) Hicks, Thomas 11                4) Petty, Cormac 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:17.21    2:19.09    7  
     1) Chua, Fletcher 14               2) Olsen, Rebecca 13              
     3) Barrow, Hannah 13               4) Henriksen, Anna 13             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:21.67    2:20.66  
     1) Williams, Lilly 13              2) Masterson, Molly 13            
     3) Rush, Audrey 13                 4) Whetstone, Savannah 14         
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:29.19   X2:55.77  
     1) Butler, Charlotte 13            2) Grega, Madeline 13             
     3) Jordan, Addie Jane 13           4) Mayo, Avarie 13                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:00.50    2:00.94    7  
     1) Copeland, Jack 14               2) Baumgartner, Max 13            
     3) McMillion, Caleb 14             4) Pace, Juan 14                  
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:16.48    2:22.13  
     1) Marett, Aubrey 13               2) Johnson, Luke 13               
     3) Broach, William 13              4) Borders, William 14            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:34.35  
     1) Keener, William 14              2) Echols, Paul 13                
     3) Williams, Nate 14               4) Cagle, Patrick 14              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:40.24   X2:46.78  
     1) Mimna, Josiah 13                2) Hicks, Seth 13                 
     3) Elmore, Nathan 14               4) Hicks, Micah 14                
 
Event 95  Girls 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:13.56    2:15.88    7  
     1) Shattuck, Emily 16              2) Henriksen, Emma 16             
     3) Henriksen, Ava 15               4) Chua, Catherine 16             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:22.87    2:20.04  
     1) Hicks, Taylor 15                2) Keener, Clara 16               
     3) Evans, Alexandra 15             4) Quadrini, Grace 16             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:33.62  
     1) Mullaney, Maggie 15             2) Worthy, Emily 15               
     3) Stephens, Stella 16             4) Cantey, Lily 13                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT   X2:39.34  
     1) Butler, Abigail 17              2) Stanton, Mally 15              
     3) Blackwell, Natalie 15           4) Butler, Isabella 15            
 
Event 96  Boys 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:59.72    1:58.00    7  
     1) Worthy, Will 16                 2) Huskey, Alec 15                
     3) Navarro, Django 16              4) Hammitt, Ethan 15              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:03.62    2:06.59  
     1) Wood, Gabriel 15                2) Freeman, Thomas 16             
     3) Hull, Josiah 15                 4) Barnett, Evan 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org