Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - I                HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/1/2021 12:23 AM
                  2021 RCSL PIED vs CHAP - Yards - 6/30/2021                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:42.99    1:53.56    7  
     1) Cooper, Charlotte 7             2) Doiron, Asher 7                
     3) Hayles, Harper 8                4) Monroe, Clara 8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:40.42   X2:23.69  
     1) Matheny, Clara 7                2) Owens, Caroline 7              
     3) McDowell, Caroline 7            4) Taubuki, Millie 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:40.46    1:42.44    7  
     1) Mooty, Drew 7                   2) Johnson, Paul 8                
     3) Hamer, Asa 8                    4) Bludsworth, Ward 8             
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            3:06.51    2:47.59  
     1) Slone, Jordan 6                 2) Campbell, Shiloh 8             
     3) Madsen, Phillip 8               4) White, Jacob 6                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:20.87   X2:27.68  
     1) Caruso, Ben 7                   2) Evans, Paul 7                  
     3) Sieja, Ben 7                    4) Francis, Walter 7              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            3:08.85   X2:34.63  
     1) Lindblom, Gabe 7                2) Lensch, George 8               
     3) Patrick, Raylen 7               4) Taylor, Jonah 6                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:00.21    3:07.25    7  
     1) Mooty, Liddie 9                 2) Jacobs, Mia 10                 
     3) Handley, Molly 9                4) Earls, Reese 9                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:29.18   X3:12.50  
     1) Wessel, Kate 9                  2) Sieja, Edith 9                 
     3) Fleming, Meril 9                4) Evans, Elizabeth 10            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            5:27.30        XDQ  
     1) Shirley, Sarah Elizabeth 9      2) Wessel, Caroline 9             
     3) Shores, Sarah 9                 4) Taylor, Emma Kate 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:08.52    3:11.25    7  
     1) McCloud, Grant 9                2) Doiron, Benjamin 10            
     3) Johnson, Peter 10               4) Lowe, Ethan 10                 
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            5:39.30    5:11.66  
     1) Samples, Matthew 10             2) Lumpkin, Clayton 9             
     3) Smith, Tristen 9                4) Scully, Griffin 9              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:59.72   X4:01.53  
     1) Monroe, Tucker 10               2) Neely, Judah 9                 
     3) Turnbull, Jack 10               4) Owens, Will 10                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X5:00.76  
     1) Lensch, Harrison 9              2) Matheny, James 9               
     3) Turnbull, Thomas 9              4) McDowell, William 9            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.63    2:47.56    7  
     1) Earls, Reagan 11                2) Hamer, Brooke 11               
     3) McCloud, Caitlin 12             4) Wessel, Molly 11               
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            3:17.84    2:58.00  
     1) Krouse, Neveah 11               2) Hunt, Laura 11                 
     3) Scully, Fiona 11                4) Hoskins, Hannah 11             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:54.11   X3:00.96  
     1) Sieja, Payton 11                2) Gyorok, Ava 12                 
     3) Neely, Caitlyn 12               4) Johnson, Heidi 12              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            3:27.34   X3:13.50  
     1) Monroe, Bella 11                2) Turnbull, Kate 12              
     3) Rigby, Ansley 12                4) Handley, Olivia 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:25.15    2:32.50    7  
     1) Trefry, Weston 11               2) Hayles, Logan 11               
     3) Sieja, Oliver 12                4) Schmitz, Wilson 12             
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:40.98    2:33.90    7  
     1) Murley, Alyssa 14               2) Buechler, Lydia 14             
     3) Scully, Tatum 13                4) Ingram, Preslee 13             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:44.25    2:40.53  
     1) Handley, Chloe 13               2) Doiron, Rebecca 13             
     3) Clayton, Marlee 13              4) Wessel, Anne 13                
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:18.17    3:11.90    7  
     1) Carroll, Preston 13             2) Lensch, Ty 14                  
     3) Doiron, Luke 14                 4) Doiron, Sam 12                 
 
Event 9  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:20.16    2:19.40    7  
     1) McEniry, Katie 16               2) Nurre, Jane 17                 
     3) Herr, Lexi 17                   4) Bostick, Adaline 13            
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            3:17.49    3:22.34  
     1) Holm, Aynsli 14                 2) White, Kaitlyn 17              
     3) Hoskins, Heidi 15               4) Butler, Taylor 17              
 
Event 10  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.78    2:02.95    7  
     1) Walker, Philip 15               2) Hopkins, Fields 16             
     3) Kennedy, Grady 15               4) Hopkins, Kemper 14             
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:16.10    2:13.83  
     1) Bryant, Gatlin 16               2) Weir, Walker 16                
     3) Samples, Caleb 14               4) Scully, Alistair 16            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Hattie j           5 CHAPMAN                44.56      35.35    5  
  2 Patrick, Payten            6 PIED                   33.95      38.00    3  
  3 Pawlik, Hazel              6 PIED                   39.33      42.27    1  
  4 Matheny, Addie             5 PIED                   36.83      44.55  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wessel, Grace              6 PIED                   44.77     X36.30  
 -- Handley, Lucy              5 PIED                   39.65     X37.68  
 -- Francis, Mae               4 PIED                   59.33     X39.94  
 -- Knight, Ophelia            6 PIED                   45.72     X44.19  
 -- Hodges, Aaliyah            4 PIED                   57.22     X46.14  
 -- St. John, Margo            4 PIED                      NT     X48.72  
 -- Dryden, Lorelai            3 PIED                   43.41   X1:10.00  
 -- Pawlik, Maeve              4 PIED                   55.94   X1:12.49  
 -- Schmitz, Hollis            6 PIED                   57.48   X1:34.90  
 -- Kilgallin, Amilia          4 PIED                   55.85   X1:44.89  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Nathan              6 PIED                   34.53      29.70    5  
  2 Taylor, Jonah              6 PIED                   29.57      30.35    3  
  3 Dunaway, Hudson            4 PIED                   43.47      37.71    1  
  4 Hunt, Ethan                4 CHAPMAN                42.79      41.88  
  5 Slone, Jordan              6 CHAPMAN                   NT      46.47  
  6 White, Jacob               6 CHAPMAN                55.14    1:07.22  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bludsworth, Garrett        6 PIED                   49.47     X42.65  
 -- Lindblom, Seth             6 PIED                   43.31     X43.53  
 -- Doiron, Bo                 6 PIED                   43.63     X44.29  
 -- St. John, Teddy            6 PIED                   42.76     X45.28  
 -- Schmitz, Hughes            6 PIED                   49.29     X47.02  
 -- Hays, Rhye                 6 PIED                   51.28     X52.34  
 -- Dryden, Axl                5 PIED                   58.94     X56.49  
 -- Wessel, Samuel             4 PIED                 1:10.40   X1:19.08  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Harper             8 PIED                   17.70      18.03    5  
  2 Hunt, Peyton               7 CHAPMAN                19.83      19.13    3  
  3 Monroe, Clara              8 PIED                   21.00      22.94    1  
  4 Taubuki, Millie            8 PIED                   22.91      23.70  
  5 Scully, Windsor            7 CHAPMAN                30.13      38.95  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Knight, Madison            7 PIED                   33.43     X36.97  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                 8 PIED                   17.37      17.88    5  
  2 Mooty, Drew                7 PIED                   18.88      18.66    3  
  3 Campbell, Shiloh           8 CHAPMAN                19.23      18.97    1  
  4 Madsen, Phillip            8 CHAPMAN                22.29      19.82  
  5 Bludsworth, Ward           8 PIED                   23.49      20.82  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Caruso, Ben                7 PIED                   30.63     X26.63  
 -- Patrick, Raylen            7 PIED                   27.89     X26.90  
 -- Lensch, George             8 PIED                   34.28     X28.58  
 -- Lindblom, Gabe             7 PIED                   35.96     X28.89  
 -- Evans, Paul                7 PIED                   28.77     X31.84  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie              9 PIED                   35.61      36.78    5  
  2 Handley, Molly             9 PIED                   38.33      38.44    3  
  3 Fleming, Meril             9 PIED                   38.66      40.03    1  
  4 Hunt, Carlie               9 CHAPMAN                   NT      45.81  
  5 Hughes, Caroline           9 CHAPMAN                49.06      47.19  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handley, Molly             9 PIED                      NT      40.87  
 -- Wessel, Kate               9 PIED                   41.07     X40.53  
 -- Evans, Elizabeth          10 PIED                   44.06     X46.03  
 -- Neely, Jewel               9 PIED                   44.26     X46.69  
 -- Jacobs, Stella             9 PIED                   48.35     X47.38  
 -- Francis, Lucy              9 PIED                   50.60     X47.87  
 -- Shores, Sarah              9 PIED                   50.06     X51.21  
 -- Wessel, Caroline           9 PIED                 1:01.86     X53.26  
 -- Taylor, Emma Kate          9 PIED                   58.43     X56.37  
 -- Shirley, Sarah Elizabeth   9 PIED                 1:15.07   X1:13.71  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCloud, Grant             9 PIED                   37.43      38.62    5  
  2 Monroe, Tucker            10 PIED                   40.31     J39.34    3  
  3 Lowe, Ethan               10 PIED                   38.84     J39.23    1  
  4 Lumpkin, Clayton           9 CHAPMAN                   NT      51.69  
  5 Smith, Tristen             9 CHAPMAN                56.39      55.10  
  6 Samples, Matthew          10 CHAPMAN              1:05.20    1:04.01  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Owens, Will               10 PIED                   43.29     X45.54  
 -- Turnbull, Thomas           9 PIED                      NT     X52.78  
 -- Neely, Judah               9 PIED                   54.81     X55.72  
 -- Lensch, Harrison           9 PIED                 1:02.19     X55.96  
 -- Matheny, James             9 PIED                 1:03.36   X1:00.07  
 -- McDowell, William          9 PIED                 1:07.11   X1:00.08  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             11 PIED                   30.28      30.23    5  
  2 McCloud, Caitlin          12 PIED                   30.41      30.89    3  
  3 Scully, Fiona             11 CHAPMAN                31.41      32.63    1  
  4 Rigby, Ansley             12 PIED                      NT      33.87  
  5 Krouse, Neveah            11 CHAPMAN                41.77      42.21  
  6 Hunt, Laura               11 CHAPMAN                   NT      45.97  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, Heidi            12 PIED                   35.59     X34.53  
 -- Neely, Caitlyn            12 PIED                   36.63     X37.36  
 -- Robinson, Althea          11 PIED                   45.44     X40.75  
 -- Monroe, Bella             11 PIED                   39.11     X41.69  
 -- Matheny, Olivia           11 PIED                   42.95     X43.01  
 -- Handley, Olivia           11 PIED                   41.32     X45.06  
 -- Turnbull, Kate            12 PIED                   44.07     X46.35  
 -- Shirley, Ann Evelyn       11 PIED                   47.14     X47.00  
 -- Wessel, Molly             11 PIED                   48.47     X47.63  
 -- Taylor, Savannah          11 PIED                   47.00     X48.83  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan             11 PIED                   30.15      30.10    5  
  2 Trefry, Weston            11 PIED                   31.28      31.70    3  
  3 Madsen, Nathan            11 CHAPMAN                42.04      35.38    1  
  4 Brown, Owen               12 PIED                   38.05      36.22  
  5 Campbell, Casper          12 CHAPMAN                41.14      37.06  
  6 Scully, Sebastian         12 CHAPMAN                45.32      45.08  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           14 CHAPMAN                30.81      30.50    5  
  2 Scully, Tatum             13 CHAPMAN                31.19      31.00    3  
  3 Ingram, Preslee           13 CHAPMAN                36.37      32.65    1  
  4 Doiron, Rebecca           13 PIED                   33.60      33.26  
  5 Handley, Chloe            13 PIED                   33.43      34.05  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samples, Caleb            14 CHAPMAN                28.65      28.38    5  
  2 Hopkins, Kemper           14 PIED                   29.90      29.03    3  
  3 Carroll, Preston          13 PIED                   33.83      36.53    1  
  4 Lensch, Ty                14 PIED                   36.39      39.02  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            16 PIED                   27.56      28.31    5  
  2 Nurre, Jane               17 PIED                   27.95      28.56    3  
  3 White, Kaitlyn            17 CHAPMAN                33.16      31.59    1  
  4 Herr, Lexi                17 PIED                   32.31      32.26  
  5 Pitts, Olivia             16 CHAPMAN                45.18      43.15  
  6 Hoskins, Heidi            15 CHAPMAN                   NT      47.16  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Grady            15 PIED                   24.86      25.19    5  
  2 Scully, Alistair          16 CHAPMAN                27.34      27.53    3  
  3 Bryant, Gatlin            16 CHAPMAN                28.21      28.20    1  
  4 Weir, Walker              16 CHAPMAN                32.73      29.62  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Harper             8 PIED                   24.69      27.37    5  
  2 Hunt, Peyton               7 CHAPMAN                30.78      32.40    3  
  3 Doiron, Asher              7 PIED                   31.50      34.59    1  
  4 McDowell, Caroline         7 PIED                   49.72      52.19  
  5 Scully, Windsor            7 CHAPMAN                49.83      52.68  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Drew                7 PIED                   27.25      28.81    5  
  2 Sieja, Ben                 7 PIED                   35.74      30.45    3  
  3 Madsen, Phillip            8 CHAPMAN                38.29      32.16    1  
 -- Johnson, Paul              8 PIED                   31.07         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie              9 PIED                   49.15      49.93    5  
  2 Jacobs, Mia               10 PIED                   53.65      53.92    3  
  3 Sieja, Edith               9 PIED                   56.02      55.25    1  
  4 Hughes, Caroline           9 CHAPMAN              1:08.44    1:03.62  
  5 Hunt, Carlie               9 CHAPMAN              1:11.97    1:07.45  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doiron, Benjamin          10 PIED                   48.44      50.78    5  
  2 McCloud, Grant             9 PIED                   52.71      51.05    3  
  3 Johnson, Peter            10 PIED                   53.21      54.19    1  
  4 Lumpkin, Clayton           9 CHAPMAN              1:05.02    1:07.96  
  5 Smith, Tristen             9 CHAPMAN              1:03.47    1:08.15  
  6 Scully, Griffin            9 CHAPMAN                   NT    2:13.66  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Fiona             11 CHAPMAN                31.81      44.10    5  
  2 Rigby, Ansley             12 PIED                      NT      45.66    3  
  3 Gyorok, Ava               12 PIED                   50.38      48.90    1  
  4 Hamer, Brooke             11 PIED                   47.78      50.67  
  5 Hunt, Laura               11 CHAPMAN                55.87      54.90  
  6 White, Nola               11 CHAPMAN              1:03.41    1:04.12  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan             11 PIED                   37.93      37.37    5  
  2 Doiron, Sam               12 PIED                   51.53      51.14    3  
  3 Schmitz, Wilson           12 PIED                   50.02      51.66    1  
  4 Campbell, Casper          12 CHAPMAN                57.93      53.75  
  5 Scully, Sebastian         12 CHAPMAN              1:13.13    1:02.96  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           14 CHAPMAN                41.56      42.00    5  
  2 Doiron, Rebecca           13 PIED                   44.51      43.15    3  
  3 Handley, Chloe            13 PIED                   45.47      44.81    1  
  4 Murley, Alyssa            14 CHAPMAN                48.87      47.13  
  5 Ingram, Preslee           13 CHAPMAN                51.32      49.47  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Kemper           14 PIED                   43.46      44.87    5  
  2 Carroll, Preston          13 PIED                   51.08      52.90    3  
  3 Doiron, Luke              14 PIED                      NT    1:00.33    1  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            16 PIED                   36.25      37.53    5  
  2 Nurre, Jane               17 PIED                   39.88      43.50    3  
  3 Pitts, Olivia             16 CHAPMAN              1:01.69      49.50    1  
  4 Butler, Taylor            17 CHAPMAN                   NT      57.94  
  5 Hoskins, Heidi            15 CHAPMAN                   NT    1:10.64  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            15 PIED                   30.94      31.63    5  
  2 Kennedy, Grady            15 PIED                   34.20      34.31    3  
  3 Weir, Walker              16 CHAPMAN                44.87      38.71    1  
  4 Scully, Alistair          16 CHAPMAN                40.17      41.62  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:14.95    1:19.62    7  
     1) Hayles, Harper W8               2) Monroe, Clara W8               
     3) Mooty, Drew M7                  4) Hamer, Asa M8                  
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            1:43.32    1:39.15  
     1) Hunt, Peyton W7                 2) Madsen, Phillip M8             
     3) Scully, Windsor W7              4) Campbell, Shiloh M8            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:35.80   X1:39.97  
     1) Bludsworth, Ward M8             2) Johnson, Paul M8               
     3) Cooper, Charlotte W7            4) Taubuki, Millie W8             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            1:59.19   X2:12.83  
     1) Patrick, Raylen M7              2) Owens, Caroline W7             
     3) McDowell, Caroline W7           4) Francis, Walter M7             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.21    2:42.85    7  
     1) McCloud, Grant M9               2) Lowe, Ethan M10                
     3) Handley, Molly W9               4) Mooty, Liddie W9               
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            3:35.21    3:30.59  
     1) Hughes, Caroline W9             2) Smith, Tristen M9              
     3) Lumpkin, Clayton M9             4) Hunt, Carlie W9                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:41.94   X2:50.22  
     1) Earls, Reese W9                 2) Owens, Will M10                
     3) Monroe, Tucker M10              4) Fleming, Meril W9              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            2:53.41   X2:53.02  
     1) Sieja, Edith W9                 2) Doiron, Benjamin M10           
     3) Turnbull, Jack M10              4) Wessel, Kate W9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.17    2:06.22    7  
     1) Hayles, Logan M11               2) Trefry, Weston M11             
     3) Earls, Reagan W11               4) McCloud, Caitlin W12           
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:37.62    2:41.66  
     1) Scully, Sebastian M12           2) Hoskins, Hannah W11            
     3) Campbell, Casper M12            4) Scully, Fiona W11              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:12.97   X2:21.73  
     1) Sieja, Oliver M12               2) Johnson, Heidi W12             
     3) Schmitz, Wilson M12             4) Monroe, Bella W11              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            2:42.21   X2:37.47  
     1) Brown, Owen M12                 2) Doiron, Sam M12                
     3) Wessel, Molly W11               4) Rigby, Ansley W12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:06.25    2:11.19    7  
     1) Hopkins, Kemper M14             2) Carroll, Preston M13           
     3) Handley, Chloe W13              4) Doiron, Rebecca W13            
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:10.77    2:11.41  
     1) Murley, Alyssa W14              2) Samples, Caleb M14             
     3) Madsen, Nathan M11              4) Scully, Tatum W13              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:25.33   X2:45.09  
     1) Handley, Olivia W11             2) Lensch, Ty M14                 
     3) Wessel, Anne W13                4) Carter, Micah M14              
 
Event 65  Mixed 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:42.94    1:48.31    7  
     1) Kennedy, Grady M15              2) Nurre, Jane W17                
     3) McEniry, Katie W16              4) Walker, Philip M15             
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:14.59    1:59.66  
     1) Bryant, Gatlin M16              2) White, Kaitlyn W17             
     3) Buechler, Lydia W14             4) Scully, Alistair M16           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:01.47  
     1) Hopkins, Fields M16             2) Clayton, Marlee W13            
     3) Herr, Lexi W17                  4) Carroll, Hayden M18            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Peyton               7 CHAPMAN                   NT      27.08    5  
  2 Cooper, Charlotte          7 PIED                   27.52      30.66    3  
  3 Matheny, Clara             7 PIED                   34.09      31.77    1  
  4 Scully, Windsor            7 CHAPMAN                34.93      33.25  
  5 Owens, Caroline            7 PIED                   48.69      38.96  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Shiloh           8 CHAPMAN                26.79      25.85    5  
  2 Mooty, Drew                7 PIED                   25.12      26.50    3  
  3 Bludsworth, Ward           8 PIED                   31.06      27.32    1  
  4 Hamer, Asa                 8 PIED                   25.41      27.38  
  5 Slone, Jordan              6 CHAPMAN                   NT      49.97  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie              9 PIED                   43.19      44.93    5  
  2 Handley, Molly             9 PIED                   46.53      52.44    3  
  3 Earls, Reese               9 PIED                   48.56      54.12    1  
  4 Hunt, Carlie               9 CHAPMAN                55.64      54.56  
  5 Hughes, Caroline           9 CHAPMAN              1:07.80    1:00.95  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monroe, Tucker            10 PIED                   53.06      48.62    5  
  2 McCloud, Grant             9 PIED                   47.09      51.90    3  
  3 Johnson, Peter            10 PIED                   54.15      55.20    1  
  4 Samples, Matthew          10 CHAPMAN              1:09.41    1:13.45  
  5 Lumpkin, Clayton           9 CHAPMAN              1:06.06    1:16.71  
  6 Scully, Griffin            9 CHAPMAN                   NT    1:44.88  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             11 PIED                   38.28      37.60    5  
  2 McCloud, Caitlin          12 PIED                   39.47      39.29    3  
  3 Sieja, Payton             11 PIED                   43.14      45.65    1  
  4 Krouse, Neveah            11 CHAPMAN                50.28      51.85  
  5 Hoskins, Hannah           11 CHAPMAN                   NT      51.96  
  6 White, Nola               11 CHAPMAN              1:24.91    1:14.78  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver             12 PIED                   39.65      38.57    5  
  2 Trefry, Weston            11 PIED                   37.21      39.47    3  
  3 Schmitz, Wilson           12 PIED                   44.80      42.84    1  
  4 Madsen, Nathan            11 CHAPMAN                52.76      52.00  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Tatum             13 CHAPMAN                35.67      39.13    5  
  2 Handley, Chloe            13 PIED                   40.91      40.44    3  
  3 Clayton, Marlee           13 PIED                   42.57      44.70    1  
  4 Murley, Alyssa            14 CHAPMAN                45.58      45.38  
  5 Carter, Rose              13 PIED                 1:04.16      45.94  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samples, Caleb            14 CHAPMAN                35.64      35.59    5  
  2 Carroll, Preston          13 PIED                   45.23      45.62    3  
  3 Doiron, Luke              14 PIED                 1:11.38    1:12.66    1  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            16 PIED                   33.22      34.56    5  
  2 Herr, Lexi                17 PIED                   41.27      40.71    3  
  3 White, Kaitlyn            17 CHAPMAN                44.09      41.72    1  
  4 Pitts, Olivia             16 CHAPMAN              1:01.43      58.77  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            15 PIED                   25.25      26.41    5  
  2 Scully, Alistair          16 CHAPMAN                32.50      32.91    3  
  3 Bryant, Gatlin            16 CHAPMAN                32.90      34.06    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Harper             8 PIED                   22.97      23.91    5  
  2 Cooper, Charlotte          7 PIED                   30.88      27.17    3  
  3 McDowell, Caroline         7 PIED                   47.22      46.82    1  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Shiloh           8 CHAPMAN                58.05      23.00    5  
  2 Hamer, Asa                 8 PIED                   20.78      23.44    3  
  3 Madsen, Phillip            8 CHAPMAN                29.90      28.15    1  
  4 Francis, Walter            7 PIED                   39.71      29.31  
  5 Sieja, Ben                 7 PIED                   28.01      30.53  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleming, Meril             9 PIED                   46.32      44.77    5  
  2 Handley, Molly             9 PIED                   43.69      48.41    3  
  3 Earls, Reese               9 PIED                   52.72      53.28    1  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Peter            10 PIED                   54.15      53.97    5  
  2 Monroe, Tucker            10 PIED                 1:12.34    1:11.15    3  
  3 Turnbull, Jack            10 PIED                 1:13.15    1:18.52    1  
  4 Smith, Tristen             9 CHAPMAN              1:20.49    1:26.34  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Fiona             11 CHAPMAN                36.23      36.72    5  
  2 Earls, Reagan             11 PIED                   37.78      36.80    3  
  3 McCloud, Caitlin          12 PIED                   38.69      36.88    1  
  4 Hodges, Caroline          12 PIED                   34.16      48.40  
  5 Hoskins, Hannah           11 CHAPMAN                53.63      58.70  
  6 Hunt, Laura               11 CHAPMAN              1:06.59      58.84  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver             12 PIED                   35.06      35.81    5  
  2 Hayles, Logan             11 PIED                   37.33      36.26    3  
  3 Trefry, Weston            11 PIED                   36.52      38.11    1  
  4 Madsen, Nathan            11 CHAPMAN                50.21      46.90  
  5 Campbell, Casper          12 CHAPMAN                55.15      49.83  
  6 Scully, Sebastian         12 CHAPMAN                   NT    1:13.34  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia           14 CHAPMAN                35.43      35.22    5  
  2 Scully, Tatum             13 CHAPMAN                35.50      37.53    3  
  3 Clayton, Marlee           13 PIED                   41.88      40.68    1  
  4 Doiron, Rebecca           13 PIED                      NT      46.66  
  5 Murley, Alyssa            14 CHAPMAN                44.49     J50.32  
  6 Wessel, Anne              13 PIED                   46.88     J50.21  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Kemper           14 PIED                   35.76      35.09    5  
  2 Samples, Caleb            14 CHAPMAN                33.68      35.60    3  
  3 Doiron, Luke              14 PIED                 1:01.20    1:08.15    1  
 -- Lensch, Ty                14 PIED                   49.00         DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               17 PIED                   31.36      30.91    5  
  2 Herr, Lexi                17 PIED                   42.32      41.12    3  
  3 Butler, Taylor            17 CHAPMAN                49.46      48.59    1  
  4 Hoskins, Heidi            15 CHAPMAN                   NT    1:00.14  
  5 Murley, Jamie             17 CHAPMAN                   NT    1:02.94  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            15 PIED                   25.02      25.60    5  
  2 Kennedy, Grady            15 PIED                   27.55      27.54    3  
  3 Bryant, Gatlin            16 CHAPMAN                31.64      32.53    1  
  4 Weir, Walker              16 CHAPMAN                35.77      32.59  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:33.14    1:46.06    7  
     1) Monroe, Clara 8                 2) Doiron, Asher 7                
     3) Cooper, Charlotte 7             4) Hayles, Harper 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:25.20    1:26.59    7  
     1) Mooty, Drew 7                   2) Johnson, Paul 8                
     3) Bludsworth, Ward 8              4) Hamer, Asa 8                   
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:19.07    2:15.78  
     1) White, Jacob 6                  2) Madsen, Phillip 8              
     3) Slone, Jordan 6                 4) Campbell, Shiloh 8             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:53.67   X1:57.64  
     1) Patrick, Raylen 7               2) Sieja, Ben 7                   
     3) Evans, Paul 7                   4) Francis, Walter 7              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            2:10.44   X2:04.03  
     1) Caruso, Ben 7                   2) Lindblom, Gabe 7               
     3) Lensch, George 8                4) Taylor, Jonah 6                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:32.28    2:43.56    7  
     1) Handley, Molly 9                2) Earls, Reese 9                 
     3) Fleming, Meril 9                4) Mooty, Liddie 9                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:50.83   X2:59.49  
     1) Sieja, Edith 9                  2) Neely, Jewel 9                 
     3) Evans, Elizabeth 10             4) Wessel, Kate 9                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            3:13.29   X3:04.27  
     1) Jacobs, Stella 9                2) Francis, Lucy 9                
     3) Shores, Sarah 9                 4) Jacobs, Mia 10                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:39.87    2:57.47    7  
     1) Lowe, Ethan 10                  2) Owens, Will 10                 
     3) Monroe, Tucker 10               4) McCloud, Grant 9               
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                                 NT    4:37.40  
     1) Smith, Tristen 9                2) Scully, Griffin 9              
     3) Lumpkin, Clayton 9              4) Samples, Matthew 10            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:15.42   X3:10.87  
     1) Doiron, Benjamin 10             2) Neely, Judah 9                 
     3) Johnson, Peter 10               4) Turnbull, Jack 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:05.74    2:25.75    7  
     1) Earls, Reagan 11                2) Johnson, Heidi 12              
     3) McCloud, Caitlin 12             4) Wessel, Molly 11               
  2 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:53.65    2:58.87  
     1) Hoskins, Hannah 11              2) White, Nola 11                 
     3) Scully, Fiona 11                4) Krouse, Neveah 11              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:30.52   X2:38.28  
     1) Neely, Caitlyn 12               2) Monroe, Bella 11               
     3) Hamer, Brooke 11                4) Rigby, Ansley 12               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            2:59.98   X2:58.97  
     1) Robinson, Althea 11             2) Gyorok, Ava 12                 
     3) Matheny, Olivia 11              4) Taylor, Savannah 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:08.40    2:17.56    7  
     1) Trefry, Weston 11               2) Schmitz, Wilson 12             
     3) Sieja, Oliver 12                4) Hayles, Logan 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                            2:16.96    2:10.69    7  
     1) Holm, Aynsli 14                 2) Ingram, Preslee 13             
     3) Buechler, Lydia 14              4) Scully, Tatum 13               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:28.41    2:22.32  
     1) Doiron, Rebecca 13              2) Wessel, Anne 13                
     3) Handley, Chloe 13               4) Clayton, Marlee 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:41.82    2:38.47    7  
     1) Lensch, Ty 14                   2) Doiron, Luke 14                
     3) Brown, Owen 12                  4) Hopkins, Kemper 14             
 
Event 95  Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHAPMAN SWIM TEAM  'A'                                 NT    2:49.72    7  
     1) White, Kaitlyn 17               2) Butler, Taylor 17              
     3) Pitts, Olivia 16                4) Hoskins, Heidi 15              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.25    2:54.75  
     1) Nurre, Jane 17                  2) Handley, Chloe 13              
     3) Herr, Lexi 17                   4) McEniry, Katie 16              
 
Event 96  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.93    2:04.77    7  
     1) Kennedy, Grady 15               2) Carroll, Preston 13            
     3) Hopkins, Fields 16              4) Walker, Philip 15              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org