Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/17/2022 12:11 AM
                 2022 RCSL CAMLvs PIED- meters WK3 - 6/15/2022                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               2:29.50    2:01.38  
     1) Crook, Emelia 8                 2) Quinn, Emersyn 7               
     3) Turner, Sophia 8                4) Carroll, Julianne 8            
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:31.66  
     1) Cooper, Charlotte 8             2) Matheny, Clara 8               
     3) Garrison, Harper 8              4) Doiron, Asher 8                
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X3:05.94  
     1) Epperson, Lynlee 6              2) Houser, Leona 8                
     3) Tanner, Jocelyn 7               4) Epperson, Reece 6              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X4:04.45  
     1) Schmitz, Hollis 7               2) Seale, May 7                   
     3) Wessel, Grace 7                 4) Anderson, Cora 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:08.77  
     1) Caruso, Ben 8                   2) Evans  Jr., Paul 8             
     3) Mooty, Drew 8                   4) Francis, Walter 8              
  2 Camelot Recreation Association  'A'               1:50.21    3:00.40  
     1) Carroll, Jude 8                 2) Rice, Zachary 8                
     3) Ashton, Christian 8             4) Eason, Colton 6                
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X2:23.13  
     1) Sieja, Benjamin 8               2) Moore, Mark 8                  
     3) Powell, Brandon 8               4) Taylor, Jonah 7                
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X3:40.56  
     1) Boozer, Beckett 7               2) Maleski, Patton 8              
     3) Cockrell, James 7               4) Carroll, Graham 5              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X4:29.75  
     1) Schmitz, Hughes 7               2) Groth, Chase 7                 
     3) Douthit, Asher 7                4) Doiron, Bo 7                   
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    3:19.45  
     1) Sieja, Edith 10                 2) Mooty, Liddie 10               
     3) Handley, Molly 10               4) Fleming, Merril 10             
  2 Camelot Recreation Association  'A'               4:07.73    4:06.33  
     1) Finlen, Collins 9               2) Burnham, Amelia 10             
     3) Sukhwani, Charlotte 9           4) Ashton, Abigail 10             
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:51.37  
     1) Taubuki, Millie 9               2) Neely, Maria 10                
     3) Goldsmith, Vivian 10            4) Francis, Lucy 10               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:57.97  
     1) Wessel, Kate 10                 2) Hayles, Harper 9               
     3) Monroe, Clara 9                 4) Wessel, Caroline 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    3:15.16  
     1) McCloud, Grant 10               2) Doiron, Benj 10                
     3) Hamer, Asa 9                    4) Owens, Will 10                 
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X4:22.32  
     1) Matheny, James 10               2) Neely, Judah 10                
     3) Johnson, Paul 9                 4) Turnbull, Thomas 9             
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X4:32.06  
     1) Reeves, Andrew 9                2) Rybacki, Alden 9               
     3) Maleski, Maddox 10              4) Mobley, Hollis 9               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X4:46.99  
     1) Powell, Jackson 10              2) Lensch, Harrison 10            
     3) Anderson, Calvin 9              4) Lensch, George 9               
 -- Camelot Recreation Association  'A'               3:45.97         DQ  
     1) Rice, Parker 10                 2) Burnham, Joshua 9              
     3) Turner, Elijah 8                4) Turner, Adler 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:59.07  
     1) Earls, Reagan 12                2) Powell, Caroline 12            
     3) Hamer, Brooke 12                4) Sieja, Payton 12               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:55.09  
     1) Killian, Addy 11                2) Evans, Elizabeth 11            
     3) Moore, Hannah 11                4) Swanner, Ellis 11              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT        XDQ  
     1) Matheny, Olivia 12              2) Handley, Olivia 12             
     3) Wessel, Molly 12                4) Carver, Ella 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:20.51   6/30/2021 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, S Morgan, T Quadrini, S McMillion    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               2:56.46    2:33.05  
     1) Spalding, Andrew 11             2) Crook, Mark 12                 
     3) Quinn, Landon 12                4) Ledford, Aiden 12              
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    3:02.21  
     1) Monroe, Tucker 11               2) Hayles, Logan 12               
     3) Johnson, Peter 11               4) Anderson, Conrad 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.14    6/8/2022 Blossomwood, BLOS                          
                         S Krichev, E McGraw, S Letson, S Mackey           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:42.65  
     1) McCloud, Caitlin 13             2) Handley, Chloe 14              
     3) Hodges, Caroline 13             4) Neely, Caitlyn 13              
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:44.16    2:46.27  
     1) Reeves, Brooke 13               2) Ashton, Lareeta 14             
     3) Varmette, Eva 13                4) Ledford, Abby 14               
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X3:15.77  
     1) Mobley, Genevieve 13            2) Houser, Mable 12               
     3) Holland, Serenity 13            4) Zupko, Vyera 13                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.12    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         O Guerin, M Baumgartner, I Whetstone, J Copeland  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    3:02.03  
     1) Brown, Owen 13                  2) Carroll, Preston 14            
     3) Sieja, Oliver 13                4) Doiron, Sam 13                 
 -- Camelot Recreation Association  'A'               2:37.55         DQ  
     1) Aiello, Nick 14                 2) Kennedy, Luke 13               
     3) Underwood, Kaleb 13             4) Rice, Grady 12                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:13.53   6/29/2016 Sherwood, SHER                             
                         E Rinehart, C Tarsitano, M Holtcamp, K Hammer     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    2:24.63  
     1) Nguyen, Danielle 15             2) Roberts, Sofia 17              
     3) Jones, Kara 15                  4) Holloway, Ellie 16             
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:57.82  
     1) Schnorrenberg, Sophie 17        2) Carver, Caroline 17            
     3) McEniry, Katie 17               4) Wessel, Anne 14                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:14.01  
     1) Walker, Philip 16               2) Amos, Andrew 17                
     3) Kennedy, Grady 16               4) Hopkins, Fields 17             
  2 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    2:38.89  
     1) Greaves, Gavin 15               2) Bigelow, Davis 16              
     3) Ashton, Liam 16                 4) Sisk, Britton 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handley, Lucy              6 PRA-RC                 28.38      27.64  
  2 Pawlik, Hazel              6 PRA-RC                 33.89      33.50  
  3 Matheny, Addie             6 PRA-RC                 33.64     J41.37  
  4 Finlen, Laurel             6 CAML                   38.43     J37.95  
  5 Epperson, Reece            6 CAML                   45.45      46.33  
  6 Epperson, Lynlee           6 CAML                   44.61      52.87  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Adams, Adalyn              6 CAML                      NT     X31.88  
 -- Rybacki, Ingrid            3 CAML                 1:03.03     X39.69  
 -- Pawlik, Maeve              5 PRA-RC                 48.24     X53.13  
 -- Rybacki, Ava               6 CAML                 1:02.37     X53.70  
 -- Francis, Mae               5 PRA-RC                 51.06   X1:01.86  
 -- Hays, Ellery               4 PRA-RC                    NT   X1:04.89  
 -- Caruso, Laurie             4 PRA-RC                 55.81   X1:10.14  
 -- Dryden, Lorelai            4 PRA-RC                 58.05   X1:22.96  
 -- Hodges, Aaliyah            5 PRA-RC                 50.99   X1:34.54  
 -- Kilgallin, Amilia          5 PRA-RC               1:40.81   X1:37.25  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunaway, Hudson            5 PRA-RC                 37.22      36.73  
  2 Clark, Hudson              6 PRA-RC                 41.28      40.60  
  3 Groth, Jayden              6 PRA-RC                 42.10      47.36  
  4 Carroll, Graham            5 CAML                 1:05.37      57.69  
  5 Rybacki, Everett           5 CAML                   56.59    1:04.72  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wessel, Samuel             5 PRA-RC                 52.56     X52.62  
 -- Douthit, Noah              5 PRA-RC               1:05.38     X54.13  
 -- Lindblom, Hank             5 PRA-RC                 53.93     X55.89  
 -- Barkley, Thad              4 PRA-RC               1:00.50     X56.93  
 -- Weldy, William             4 PRA-RC               1:08.85     X57.65  
 -- Lensch, Briggs             5 PRA-RC               1:01.42     X58.36  
 -- Moore, James               4 PRA-RC               1:10.23   X1:01.97  
 -- Caruso, Cam                4 PRA-RC               1:36.57   X1:02.49  
 -- Nalley, Daniel             5 PRA-RC                 54.76   X1:04.61  
 -- Eason, Colton              6 CAML                      NT   X1:11.53  
 -- Dryden, Axl                6 PRA-RC               1:04.10   X1:13.32  
 -- Doiron, Daniel             4 PRA-RC               1:06.67   X1:18.47  
 -- Houser, Hank               5 CAML                   59.72   X1:28.70  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crook, Emelia              8 CAML                   19.87      21.39  
  2 Cooper, Charlotte          8 PRA-RC                 21.86      22.16  
  3 Garrison, Harper           8 PRA-RC                 21.86      23.69  
  4 Quinn, Emersyn             7 CAML                   22.83      24.79  
  5 Carroll, Julianne          8 CAML                   42.31      33.14  
  6 Matheny, Clara             8 PRA-RC                 37.38      33.76  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tanner, Jocelyn            7 CAML                   52.88     X37.34  
 -- Seale, May                 7 PRA-RC                 38.33     X41.65  
 -- Goldsmith, Alice           7 PRA-RC               1:02.05     X44.70  
 -- Hamilton, Lily             7 PRA-RC                    NT     X46.59  
 -- Anderson, Cora             7 PRA-RC                 42.26     X52.53  
 -- Schmitz, Hollis            7 PRA-RC                 58.62   X1:15.00  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Elijah             8 CAML                   17.49      18.16  
  2 Mooty, Drew                8 PRA-RC                 18.60      19.10  
  3 Caruso, Ben                8 PRA-RC                 24.30      25.69  
  4 Rice, Zachary              8 CAML                   27.62      26.30  
  5 Francis, Walter            8 PRA-RC                 25.35      26.83  
  6 Carroll, Jude              8 CAML                      NT      30.26  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Moore, Mark                8 PRA-RC                 30.67     X31.12  
 -- Lindblom, Seth             7 PRA-RC                 35.81     X33.49  
 -- Doiron, Bo                 7 PRA-RC                 36.49     X39.83  
 -- Douthit, Asher             7 PRA-RC                 48.16     X40.78  
 -- Groth, Chase               7 PRA-RC                 36.43     X47.04  
 -- Cockrell, James            7 CAML                   52.54     X48.51  
 -- Schmitz, Hughes            7 PRA-RC                 48.66   X1:14.58  
 -- Hays, Rhye                 7 PRA-RC                    NT   X1:19.80  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie             10 PRA-RC                 36.45      37.23  
  2 Handley, Molly            10 PRA-RC                 36.86      38.26  
  3 Fleming, Merril           10 PRA-RC                 38.72      41.51  
  4 Ashton, Abigail           10 CAML                   55.59      53.82  
  5 Sukhwani, Charlotte        9 CAML                      NT      59.38  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Neely, Maria              10 PRA-RC                 46.84     X47.27  
 -- Francis, Lucy             10 PRA-RC                 49.95     X50.33  
 -- Monroe, Clara              9 PRA-RC                 51.83     X52.77  
 -- Goldsmith, Vivian         10 PRA-RC                 56.27     X55.60  
 -- Taubuki, Millie            9 PRA-RC                 46.62     X55.65  
 -- Wessel, Caroline          10 PRA-RC                 55.06     X59.93  
 -- Douthit, Mya               9 PRA-RC               1:06.63   X1:08.01  
 -- Douthit, Emery            10 PRA-RC               1:11.38   X1:09.69  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant            10 PRA-RC                 38.43      37.07  
  2 Hamer, Asa                 9 PRA-RC                 39.84      41.63  
  3 Rice, Parker              10 CAML                   46.85      43.46  
  4 Owens, Will               10 PRA-RC                 43.90      44.25  
  5 Reeves, Andrew             9 CAML                      NT      46.14  
  6 Turner, Adler             10 CAML                   47.76      46.60  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eason, Wyatt               9 CAML                      NT      57.71  
 -- Lensch, Harrison          10 PRA-RC               1:08.41     X53.67  
 -- Neely, Judah              10 PRA-RC                 53.78     X53.68  
 -- Powell, Jackson           10 PRA-RC               1:05.27     X53.90  
 -- Rybacki, Alden             9 CAML                      NT     X57.50  
 -- Anderson, Calvin           9 PRA-RC               1:12.39   X1:01.31  
 -- Turnbull, Thomas           9 PRA-RC                 57.82   X1:01.52  
 -- Lensch, George             9 PRA-RC               1:17.73   X1:09.13  
 -- Mobley, Hollis             9 CAML                 1:13.05   X1:13.63  
 -- Epperson, Layden           9 CAML                      NT   X1:25.76  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             12 PRA-RC                 32.20      34.43  
  2 Killian, Addy             11 PRA-RC                    NT      39.17  
  3 Sieja, Payton             12 PRA-RC                 38.52      39.40  
  4 Houser, Mable             12 CAML                   37.92      39.60  
  5 Lindy, Anna               12 CAML                   47.55      44.63  
  6 Burnham, Amelia           10 CAML                   50.74      47.19  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carver, Ella              11 PRA-RC                 48.17     X47.83  
 -- Wessel, Molly             12 PRA-RC                 50.79     X51.89  
 -- Moore, Hannah             11 PRA-RC                 52.10     X51.99  
 -- Swanner, Ellis            11 PRA-RC               1:01.76   X1:05.56  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crook, Mark               12 CAML                   29.90      29.45  
  2 Quinn, Landon             12 CAML                   31.51      31.25  
  3 Hayles, Logan             12 PRA-RC                 32.06      33.07  
  4 Anderson, Conrad          11 PRA-RC                 40.06      37.92  
  5 Spalding, Andrew          11 CAML                      NT      38.02  
  6 Johnson, Peter            11 PRA-RC                    NT      44.03  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodges, Caroline          13 PRA-RC                 33.54      33.07  
  2 McCloud, Caitlin          13 PRA-RC                 32.27      34.02  
  3 Handley, Chloe            14 PRA-RC                 34.48      34.99  
  4 Ashton, Lareeta           14 CAML                   37.75      37.77  
  5 Mobley, Genevieve         13 CAML                   39.69      37.80  
  6 Varmette, Eva             13 CAML                   39.95      37.87  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Holland, Serenity         13 CAML                   40.55     X40.43  
 -- Zupko, Vyera              13 CAML                   57.32     X50.40  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.00    6/6/2018 Chris Bedsole, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Owen               13 PRA-RC                 38.75      33.17  
  2 Sieja, Oliver             13 PRA-RC                 33.76      33.31  
  3 Turner, Lucas             11 CAML                   45.38      42.25  
  4 Aiello, Nick              14 CAML                   41.07      42.41  
  5 Underwood, Kaleb          13 CAML                   42.21      43.21  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.70   6/29/2016 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Kara               15 CAML                      NT      30.48  
  2 Roberts, Sofia            17 CAML                      NT     J34.63  
  3 McEniry, Katie            17 PRA-RC                 30.82     J31.53  
  4 Holloway, Ellie           16 CAML                   41.50      42.21  
  5 Schnorrenberg, Sophie     17 PRA-RC                 46.80      48.23  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Philip            16 PRA-RC                 26.64      25.27  
  2 Ashton, Liam              16 CAML                   29.34     J28.76  
  3 Amos, Andrew              17 PRA-RC                 27.82     J28.55  
  4 Hopkins, Fields           17 PRA-RC                 29.24     J28.62  
  5 Greaves, Gavin            15 CAML                   30.59      30.73  
  6 Bigelow, Davis            16 CAML                   34.00      32.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Sophia             8 CAML                   34.50      33.12  
  2 Quinn, Emersyn             7 CAML                   32.37      33.63  
  3 Cooper, Charlotte          8 PRA-RC                 35.59      34.28  
  4 Garrison, Harper           8 PRA-RC                 38.10      34.37  
  5 Carroll, Julianne          8 CAML                      NT      41.16  
  6 Wessel, Grace              7 PRA-RC                 46.15      45.54  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooty, Drew                8 PRA-RC               1:04.17      30.50  
  2 Evans  Jr., Paul           8 PRA-RC                 31.57      32.75  
  3 Francis, Walter            8 PRA-RC                 31.16      33.27  
  4 Boozer, Beckett            7 CAML                      NT      40.95  
  5 Ashton, Christian          8 CAML                 1:00.49      47.03  
  6 Carroll, Jude              8 CAML                   43.51      50.59  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie             10 PRA-RC                 51.56      52.27  
  2 Sieja, Edith              10 PRA-RC                 54.91      54.86  
  3 Hayles, Harper             9 PRA-RC                 57.38      59.63  
  4 Burnham, Amelia           10 CAML                 1:11.55    1:09.76  
  5 Ashton, Abigail           10 CAML                 1:19.33    1:12.77  
  6 Finlen, Collins            9 CAML                      NT    1:27.15  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant            10 PRA-RC                 49.88      50.91  
  2 Doiron, Benj              10 PRA-RC                 53.27      55.61  
  3 Burnham, Joshua            9 CAML                   57.95      58.34  
  4 Hamer, Asa                 9 PRA-RC                 56.48      58.70  
  5 Turner, Adler             10 CAML                 1:09.62    1:05.13  
  6 Zupko, William            10 CAML                      NT    1:25.62  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Caroline          12 PRA-RC                 51.20      52.64  
  2 Evans, Elizabeth          11 PRA-RC                 55.24      55.19  
  3 Handley, Olivia           12 PRA-RC                 56.17      55.82  
  4 Johnson, Mya              12 CAML                      NT      59.30  
 -- Lindy, Anna               12 CAML                 1:22.37         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crook, Mark               12 CAML                   40.04      37.06  
  2 Hayles, Logan             12 PRA-RC                 38.94      38.61  
  3 Ledford, Aiden            12 CAML                 1:03.07      59.02  
  4 Monroe, Tucker            11 PRA-RC                 59.75    1:01.29  
  5 Rice, Grady               12 CAML                      NT    1:09.85  
  6 Turnbull, Jack            11 PRA-RC               1:10.45    1:17.76  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.76   6/30/2021 Claire Quadrini, MNSO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Brooke            13 CAML                   46.34      45.69  
  2 Handley, Chloe            14 PRA-RC                    NT      48.75  
  3 Ashton, Lareeta           14 CAML                   48.84      48.97  
  4 Varmette, Eva             13 CAML                   53.10      49.37  
  5 Turnbull, Kate            13 PRA-RC               1:02.15      56.73  
  6 Neely, Caitlyn            13 PRA-RC                    NT    1:00.03  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carroll, Preston          14 PRA-RC                 52.17      51.59  
  2 Doiron, Sam               13 PRA-RC               1:01.07    1:00.26  
  3 Kennedy, Luke             13 CAML                 1:02.65    1:02.21  
  4 Underwood, Kaleb          13 CAML                      NT    1:04.21  
 -- Aiello, Nick              14 CAML                      NT         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            17 CAML                      NT      36.79  
  2 Nguyen, Danielle          15 CAML                      NT      41.53  
  3 McEniry, Katie            17 PRA-RC                 42.26      42.05  
  4 Holloway, Ellie           16 CAML                   51.65      52.22  
  5 Schnorrenberg, Sophie     17 PRA-RC               1:02.85    1:19.96  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           17 PRA-RC                 36.60      38.26  
  2 Kennedy, Grady            16 PRA-RC                 38.72      40.06  
  3 Greaves, Gavin            15 CAML                   44.27      42.26  
  4 Bigelow, Davis            16 CAML                   53.27      50.68  
 -- Lensch, Ty                15 PRA-RC                 52.88         DQ  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    1:33.74  
     1) Caruso, Ben M8                  2) Cooper, Charlotte W8           
     3) Garrison, Harper W8             4) Mooty, Drew M8                 
  2 Camelot Recreation Association  'A'               1:35.76    1:40.68  
     1) Turner, Sophia W8               2) Rice, Zachary M8               
     3) Maleski, Patton M8              4) Crook, Emelia W8               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X2:05.37  
     1) Francis, Walter M8              2) Matheny, Clara W8              
     3) Pawlik, Hazel W6                4) Evans  Jr., Paul M8            
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X2:17.41  
     1) Ashton, Christian M8            2) Boozer, Beckett M7             
     3) Finlen, Laurel W6               4) Quinn, Emersyn W7              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X2:22.60  
     1) Anderson, Cora W7               2) Moore, Mark M8                 
     3) Wessel, Grace W7                4) Sieja, Benjamin M8             
 -- Camelot Recreation Association  'C'                    NT   X2:48.56  
     1) Epperson, Reece W6              2) Epperson, Lynlee W6            
     3) Cockrell, James M7              4) Harer, Hillis M7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:38.57  
     1) Handley, Molly W10              2) Hamer, Asa M9                  
     3) McCloud, Grant M10              4) Mooty, Liddie W10              
  2 Camelot Recreation Association  'A'               3:20.81    3:10.21  
     1) Turner, Elijah M8               2) Burnham, Amelia W10            
     3) Ashton, Abigail W10             4) Burnham, Joshua M9             
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:02.98  
     1) Fleming, Merril W10             2) Doiron, Benj M10               
     3) Owens, Will M10                 4) Sieja, Edith W10               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:28.94  
     1) Neely, Judah M10                2) Taubuki, Millie W9             
     3) Matheny, James M10              4) Hayles, Harper W9              
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X3:36.64  
     1) Turner, Adler M10               2) Finlen, Collins W9             
     3) Sukhwani, Charlotte W9          4) Rice, Parker M10               
 -- Camelot Recreation Association  'C'                    NT   X4:28.26  
     1) Mobley, Hollis M9               2) Epperson, Karina W9            
     3) Carroll, Julianne W8            4) Maleski, Maddox M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:02.96    6/6/2018 Jones Valley, JVRA                         
                         G Dougherty, H Amos. L Bedsole, W Neville         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               2:24.86    2:22.57  
     1) Quinn, Landon M12               2) Houser, Mable W12              
     3) Johnson, Mya W12                4) Crook, Mark M12                
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:26.30  
     1) Earls, Reagan W12               2) Monroe, Tucker M11             
     3) Sieja, Payton W12               4) Hayles, Logan M12              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X2:56.58  
     1) Hamer, Brooke W12               2) Turnbull, Thomas M9            
     3) Powell, Caroline W12            4) Anderson, Conrad M11           
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:04.17  
     1) Johnson, Peter M11              2) Matheny, Olivia W12            
     3) Handley, Olivia W12             4) Turnbull, Jack M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:26.05  
     1) Hodges, Caroline W13            2) Schmitz, Wilson M13            
     3) Sieja, Oliver M13               4) McCloud, Caitlin W13           
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:16.73    2:35.60  
     1) Reeves, Brooke W13              2) Aiello, Nick M14               
     3) Underwood, Kaleb M13            4) Ledford, Abby W14              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X2:26.67  
     1) Handley, Chloe W14              2) Brown, Owen M13                
     3) Carroll, Preston M14            4) Neely, Caitlyn W13             
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X2:36.49  
     1) Ashton, Lareeta W14             2) Kennedy, Luke M13              
     3) Ledford, Aiden M12              4) Varmette, Eva W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.84   6/28/2017 Sherwood Swim Team, SHER                   
                         K Mckey, M Holtcamp, E Rinehart, C Williams       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    2:02.71  
     1) Nguyen, Danielle W15            2) Greaves, Gavin M15             
     3) Jones, Kara W15                 4) Ashton, Liam M16               
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:22.27  
     1) Amos, Andrew M17                2) Schnorrenberg, Sophie W17      
     3) McEniry, Katie W17              4) Walker, Philip M16             
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X2:27.04  
     1) Bigelow, Davis M16              2) Holloway, Ellie W16            
     3) Sisk, Britton M16               4) Roberts, Sofia W17             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crook, Emelia              8 CAML                   26.45      26.00  
  2 Turner, Sophia             8 CAML                   26.78      26.69  
  3 Garrison, Harper           8 PRA-RC                 29.15      32.21  
  4 Wessel, Grace              7 PRA-RC                 44.97      40.89  
  5 Houser, Leona              8 CAML                      NT      49.39  
  6 Pawlik, Hazel              6 PRA-RC                    NT      59.49  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Elijah             8 CAML                   24.55      24.46  
  2 Mooty, Drew                8 PRA-RC                 25.46      25.28  
  3 Sieja, Benjamin            8 PRA-RC                 30.47     J32.51  
  4 Powell, Brandon            8 PRA-RC                 33.16     J32.27  
  5 Rice, Zachary              8 CAML                      NT      41.35  
  6 Boozer, Beckett            7 CAML                      NT      46.13  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooty, Liddie             10 PRA-RC                 43.86      43.18  
  2 Handley, Molly            10 PRA-RC                 41.76      44.67  
  3 Wessel, Kate              10 PRA-RC                 49.14      51.33  
  4 Burnham, Amelia           10 CAML                 1:05.34    1:04.03  
  5 Finlen, Collins            9 CAML                 1:08.13    1:05.11  
  6 Epperson, Karina           9 CAML                      NT    1:17.07  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnham, Joshua            9 CAML                   51.85      48.25  
  2 Doiron, Benj              10 PRA-RC               1:00.66      57.37  
  3 Matheny, James            10 PRA-RC               1:19.03    1:01.63  
  4 Zupko, William            10 CAML                      NT    1:30.20  
 -- Reeves, Andrew             9 CAML                   59.35         DQ  
 -- Johnson, Paul              9 PRA-RC               1:00.53         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             12 PRA-RC                 40.68      42.19  
  2 Hamer, Brooke             12 PRA-RC                 48.95      46.83  
  3 Houser, Mable             12 CAML                   50.93      49.14  
  4 Johnson, Mya              12 CAML                      NT      51.68  
 -- Sieja, Payton             12 PRA-RC                 49.56         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Landon             12 CAML                   36.34      35.45  
  2 Crook, Mark               12 CAML                   36.43      36.97  
  3 Johnson, Peter            11 PRA-RC                 54.18      54.38  
  4 Turnbull, Jack            11 PRA-RC                    NT      59.59  
  5 Rice, Grady               12 CAML                      NT    1:01.90  
 -- Monroe, Tucker            11 PRA-RC                 46.56         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Abby             14 CAML                   40.79      38.65  
  2 Handley, Chloe            14 PRA-RC                 39.96      39.50  
  3 McCloud, Caitlin          13 PRA-RC                 39.02      42.20  
  4 Wessel, Anne              14 PRA-RC                 47.75      46.18  
  5 Reeves, Brooke            13 CAML                   49.40      47.77  
  6 Holland, Serenity         13 CAML                      NT      48.15  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   29.25    6/9/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver             13 PRA-RC                 40.80      43.67  
  2 Carroll, Preston          14 PRA-RC                 46.70      47.57  
  3 Aiello, Nick              14 CAML                   53.80      49.13  
  4 Kennedy, Luke             13 CAML                      NT      50.21  
  5 Underwood, Kaleb          13 CAML                      NT      52.47  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77    6/2/2016 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Kara               15 CAML                   34.51      35.29  
  2 Nguyen, Danielle          15 CAML                      NT      40.59  
  3 Holloway, Ellie           16 CAML                   50.98      52.38  
  4 Schnorrenberg, Sophie     17 PRA-RC                 58.73      56.49  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.68   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Philip            16 PRA-RC                 27.55      27.70  
  2 Amos, Andrew              17 PRA-RC                 31.46      32.99  
  3 Ashton, Liam              16 CAML                   34.91      34.93  
  4 Greaves, Gavin            15 CAML                   41.48      40.20  
  5 Bigelow, Davis            16 CAML                   41.82      44.02  
  6 Doiron, Luke              15 PRA-RC                    NT    1:15.47  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.63    6/9/2021 Gabrielle Beauchamp, BLOS                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Charlotte          8 PRA-RC                 28.17     J26.28  
  2 Crook, Emelia              8 CAML                   52.17     J25.70  
  3 Turner, Sophia             8 CAML                   28.80      27.13  
  4 Quinn, Emersyn             7 CAML                   30.67      29.77  
  5 Doiron, Asher              8 PRA-RC                    NT      50.40  
  6 Matheny, Clara             8 PRA-RC                 58.52    1:02.08  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.73   6/20/2018 Tyler Quadrini, Makos                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Elijah             8 CAML                   24.93      25.70  
  2 Powell, Brandon            8 PRA-RC                 30.43      32.11  
  3 Francis, Walter            8 PRA-RC                 40.26      32.44  
  4 Evans  Jr., Paul           8 PRA-RC                 40.74      36.78  
  5 Rice, Zachary              8 CAML                   36.11      39.45  
  6 Maleski, Patton            8 CAML                   53.78      44.59  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handley, Molly            10 PRA-RC                 41.41      44.37  
  2 Fleming, Merril           10 PRA-RC                 46.61      47.87  
  3 Hayles, Harper             9 PRA-RC               1:09.57    1:06.12  
  4 Finlen, Collins            9 CAML                 1:21.95    1:14.54  
  5 Sukhwani, Charlotte        9 CAML                      NT    1:17.19  
  6 Ashton, Abigail           10 CAML                 1:16.46    1:17.88  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant            10 PRA-RC                 44.57      50.57  
  2 Hamer, Asa                 9 PRA-RC                 48.03      51.33  
  3 Burnham, Joshua            9 CAML                      NT    1:00.26  
  4 Owens, Will               10 PRA-RC                 56.42    1:02.05  
  5 Maleski, Maddox           10 CAML                 1:25.64    1:10.91  
  6 Reeves, Andrew             9 CAML                      NT    1:12.36  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             12 PRA-RC                 39.44      42.68  
  2 Hamer, Brooke             12 PRA-RC                 44.21      47.20  
  3 Houser, Mable             12 CAML                   51.14      49.38  
  4 Johnson, Mya              12 CAML                      NT      56.19  
  5 Matheny, Olivia           12 PRA-RC                 51.55      56.92  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Landon             12 CAML                   35.62      35.25  
  2 Hayles, Logan             12 PRA-RC                 39.41      42.23  
  3 Ledford, Aiden            12 CAML                   54.68      52.47  
  4 Anderson, Conrad          11 PRA-RC                    NT      55.55  
  5 Turner, Lucas             11 CAML                   58.37      56.41  
  6 Johnson, Peter            11 PRA-RC                 55.17      59.57  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Abby             14 CAML                   37.61      36.63  
  2 Hodges, Caroline          13 PRA-RC                 38.51      38.64  
  3 McCloud, Caitlin          13 PRA-RC                 39.34      40.64  
  4 Mobley, Genevieve         13 CAML                   42.77      42.33  
  5 Johnson, Heidi            13 PRA-RC                    NT      55.14  
  6 Zupko, Vyera              13 CAML                      NT    1:04.50  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.21   6/12/2019 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver             13 PRA-RC                 36.80      38.79  
  2 Brown, Owen               13 PRA-RC                 42.97      42.74  
  3 Kennedy, Luke             13 CAML                   59.40      51.19  
  4 Carroll, Preston          14 PRA-RC                 51.30      53.16  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            17 CAML                      NT      32.75  
  2 Jones, Kara               15 CAML                   32.35      33.21  
  3 McEniry, Katie            17 PRA-RC                    NT      35.23  
  4 Nguyen, Danielle          15 CAML                      NT      36.53  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.75    6/9/2021 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Philip            16 PRA-RC                 29.65      27.99  
  2 Ashton, Liam              16 CAML                   29.76      30.01  
  3 Kennedy, Grady            16 PRA-RC                 30.07     J37.12  
  4 Amos, Andrew              17 PRA-RC                 31.10     J34.58  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.32    7/3/2019 Monte Sano, Makos                          
                         P Quadrini, K Phillippe, L Pfitzer, J Baumgartner 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    1:57.03  
     1) Garrison, Harper 8              2) Pawlik, Hazel 6                
     3) Matheny, Clara 8                4) Cooper, Charlotte 8            
 -- Camelot Recreation Association  'B'               2:58.40   X2:30.73  
     1) Epperson, Lynlee 6              2) Houser, Leona 8                
     3) Epperson, Reece 6               4) Carroll, Julianne 8            
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:26.73  
     1) Anderson, Cora 7                2) Wessel, Grace 7                
     3) Schmitz, Hollis 7               4) Goldsmith, Alice 7             
 -- Camelot Recreation Association  'A'               1:41.74         DQ  
     1) Turner, Sophia 8                2) Finlen, Laurel 6               
     3) Quinn, Emersyn 7                4) Crook, Emelia 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    1:44.11  
     1) Caruso, Ben 8                   2) Francis, Walter 8              
     3) Evans  Jr., Paul 8              4) Mooty, Drew 8                  
  2 Camelot Recreation Association  'A'               1:39.14    2:04.07  
     1) Maleski, Patton 8               2) Carroll, Jude 8                
     3) Ashton, Christian 8             4) Rice, Zachary 8                
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X1:59.58  
     1) Taylor, Jonah 7                 2) Powell, Brandon 8              
     3) Moore, Mark 8                   4) Sieja, Benjamin 8              
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:24.53  
     1) Groth, Chase 7                  2) Doiron, Bo 7                   
     3) Douthit, Asher 7                4) Schmitz, Hughes 7              
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X3:47.63  
     1) Harer, Hillis 7                 2) Cockrell, James 7              
     3) Carroll, Graham 5               4) Boozer, Beckett 7              
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:44.63  
     1) Handley, Molly 10               2) Sieja, Edith 10                
     3) Fleming, Merril 10              4) Mooty, Liddie 10               
  2 Camelot Recreation Association  'A'               3:45.59    3:57.45  
     1) Ashton, Abigail 10              2) Finlen, Collins 9              
     3) Sukhwani, Charlotte 9           4) Burnham, Amelia 10             
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:18.08  
     1) Taubuki, Millie 9               2) Neely, Maria 10                
     3) Francis, Lucy 10                4) Wessel, Kate 10                
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X4:20.57  
     1) Douthit, Mya 9                  2) Wessel, Caroline 10            
     3) Douthit, Emery 10               4) Goldsmith, Vivian 10           
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:55.57  
     1) Hamer, Asa 9                    2) Owens, Will 10                 
     3) Doiron, Benj 10                 4) McCloud, Grant 10              
  2 Camelot Recreation Association  'A'               3:18.08    2:57.89  
     1) Turner, Elijah 8                2) Rice, Parker 10                
     3) Turner, Adler 10                4) Burnham, Joshua 9              
 -- Camelot Recreation Association  'B'               5:14.42   X3:44.27  
     1) Rybacki, Alden 9                2) Mobley, Hollis 9               
     3) Maleski, Maddox 10              4) Reeves, Andrew 9               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:45.85  
     1) Neely, Judah 10                 2) Turnbull, Thomas 9             
     3) Johnson, Paul 9                 4) Powell, Jackson 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:38.73  
     1) Earls, Reagan 12                2) Sieja, Payton 12               
     3) Hamer, Brooke 12                4) Powell, Caroline 12            
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'B'                 NT   X3:05.69  
     1) Carver, Ella 11                 2) Hayles, Harper 9               
     3) Handley, Olivia 12              4) Killian, Addy 11               
 -- Piedmont Recreation Associatio-RC  'C'                 NT   X3:41.38  
     1) Wessel, Molly 12                2) Evans, Elizabeth 11            
     3) Moore, Hannah 11                4) Swanner, Ellis 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               2:25.37    2:23.58  
     1) Quinn, Landon 12                2) Turner, Lucas 11               
     3) Spalding, Andrew 11             4) Crook, Mark 12                 
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:44.57  
     1) Johnson, Peter 11               2) Anderson, Conrad 11            
     3) Monroe, Tucker 11               4) Hayles, Logan 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:22.53  
     1) Hodges, Caroline 13             2) Neely, Caitlyn 13              
     3) Handley, Chloe 14               4) McCloud, Caitlin 13            
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:28.90    2:30.29  
     1) Reeves, Brooke 13               2) Mobley, Genevieve 13           
     3) Ashton, Lareeta 14              4) Ledford, Abby 14               
 -- Camelot Recreation Association  'B'                    NT   X2:53.75  
     1) Houser, Mable 12                2) Holland, Serenity 13           
     3) Zupko, Vyera 13                 4) Varmette, Eva 13               
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.36    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, J Copeland, M Baumgartner, O Guerin  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:38.76  
     1) Schmitz, Wilson 13              2) Brown, Owen 13                 
     3) Carroll, Preston 14             4) Sieja, Oliver 13               
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:16.87    3:04.09  
     1) Underwood, Kaleb 13             2) Kennedy, Luke 13               
     3) Rice, Grady 12                  4) Aiello, Nick 14                
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:56.20   6/29/2016 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    2:16.37  
     1) Nguyen, Danielle 15             2) Roberts, Sofia 17              
     3) Holloway, Ellie 16              4) Jones, Kara 15                 
  2 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:36.69  
     1) Carver, Caroline 17             2) Schnorrenberg, Sophie 17       
     3) Johnson, Heidi 13               4) McEniry, Katie 17              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio-RC  'A'                 NT    2:07.07  
     1) Hopkins, Fields 17              2) Walker, Philip 16              
     3) Kennedy, Grady 16               4) Amos, Andrew 17                
  2 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    2:17.21  
     1) Greaves, Gavin 15               2) Bigelow, Davis 16              
     3) Sisk, Britton 16                4) Ashton, Liam 16                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org