Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/3/2022 01:40 PM
                    2022 RCSL HAMC vs SJST-Yards - 6/1/2022                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:53.33  
     1) Weaver, Emma G 7                2) Park, Addie G 7                
     3) Badgley, Leah R 8               4) Cox, Charlotte R 8             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:58.67    2:10.38  
     1) Gibbs, Scarlett 8               2) Ukeje, Ifeyinwachukwu 6        
     3) McCleary, Lottie 8              4) Gibbs, Tessa 7                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:17.33  
     1) Lynch, Emma E 7                 2) Shaw, Marianne H 7             
     3) Haugh, Evelyn R 8               4) Blackwell, Olivia K 8          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:43.57  
     1) Moss, Adalynn T 7               2) Jones, Mabry J 8               
     3) Ross, Jane A 8                  4) Stubblefield, Ruby E 7         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:04.19  
     1) Boddicker, Jessie 8             2) Rousseau, Jordyn 8             
     3) Gibbs, Ivy 8                    4) Carter, Ellen 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:48.30    1:58.46  
     1) Utley, Lawson 8                 2) Davis, Colton 8                
     3) Poole, Elliott 8                4) Kelley, Collin 7               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:12.65  
     1) Henderson, Matthias B 7         2) Conerly, Harrison D 8          
     3) Shaneyfelt, Copper S 7          4) Painter, Oliver J 8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:23.06  
     1) Roden, Ethen H 6                2) Devine, Ben A 7                
     3) Lynch, Chandler K 6             4) Willis, Hudson M 7             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:36.88  
     1) Hughes, Reece 8                 2) Hughes, Bryant 7               
     3) Rousseau, Jacob 8               4) Wright, Bennett 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:41.71    3:27.93  
     1) Ostrander, Carmen 10            2) Locke, Olivia 10               
     3) Carter, Nicole 10               4) Jones, Enslee 9                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:47.08  
     1) Park, Sofia J 9                 2) Jones, Carson C 10             
     3) Stark, Aubrey E 10              4) Horton, Maya G 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:40.77  
     1) Wright, Aniston 10              2) McNabb, Josie 10               
     3) Castor, Clarissa 10             4) Hughes, Alyssa 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X5:06.38  
     1) Jones, Katelyn A 9              2) Lynch, Madelyn R 9             
     3) Haugh, Virginia G 9             4) Howison, Elizabeth A 10        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X8:03.83  
     1) Howison, Katherine E 9          2) Blackwell, Sofia M 10          
     3) Linnert, Violet M 9             4) Whitman, Sophia C 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:29.45    3:24.40  
     1) Wood, Rowdy 9                   2) Ukeje, Ife 10                  
     3) Gastler, Zach 9                 4) Provence, Cole 9               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:59.90  
     1) Bryant, Gus 9                   2) Appletoft, Brock 9             
     3) Henderson, Pio K 10             4) Ross, Charlie R 10             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:15.53  
     1) Painter, William E 10           2) Officer, Karter J 10           
     3) Schweitzer, Brooks K 10         4) Townsley, Hudson A 9           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:45.38  
     1) Boley, Mason 9                  2) Bender, Chase 9                
     3) Davis, Austin 10                4) Bolan, Reece 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:41.08    2:39.94  
     1) Scruggs, Katie 11               2) Madewell, Payton 11            
     3) Madere, Liberty 12              4) Gastler, Zeah 12               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:07.02  
     1) Bryant, Jenny D 11              2) Henderson, Marianne I 12       
     3) Messervy, Maisy L 11            4) Shiner, Julia C 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:17.41  
     1) Hughes, Savannah 11             2) Rousseau, Jillian 11           
     3) Walker, Riley 11                4) McNabb, Kayla 12               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:28.33  
     1) MacGrotty, Lucy 11              2) Schwartz, Evelyn F 11          
     3) Allison, Claire R 11            4) Linnert, Harper J 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:29.68  
     1) Smith, Oliver W 12              2) Appletoft, Austin 12           
     3) Taylor, Braden C 12             4) Blauwkamp, Ian C 11            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:32.96    2:46.26  
     1) Kelley, Ben 12                  2) Murphy, Dawson 11              
     3) Poole, Barrett 11               4) Collins, Caleb 12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:11.53  
     1) Allison, Henry H 11             2) Badgley, Eli L 11              
     3) Smith, Stoney W 11              4) Lynch, Caed G 12               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:35.38  
     1) Clark, Emmett 11                2) Wargo, James 11                
     3) Petrukhno, Peter 11             4) Boley, Colin 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:20.53  
     1) Woolsey, Grace P 14             2) Henderson, Ida M 14            
     3) Downing, Izzy A 13              4) Messervy, Kate M 14            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:22.86    2:27.13  
     1) Kirkham, Sarah 14               2) Poole, Evie 14                 
     3) Owen, Rylee 14                  4) Towers, Madelyn 14             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:49.75  
     1) Breton, Gabriela 13             2) Ukeje, Ifunanya 13             
     3) Reynolds, Madison 13            4) Carter, Rebecca 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:15.45  
     1) Cooper, Matthew W 13            2) Helton, Evan A 14              
     3) Park, Tyler T 13                4) Wright, Adam D 13              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:16.05    2:22.13  
     1) Clark, Grady 13                 2) McCarver, Camden 13            
     3) Petrukhno, Alex 14              4) Hughes, Ethan 13               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:41.87  
     1) Kingsbury, Alexander F 14       2) Lackey, Aiden T 14             
     3) Smouse, Nathaniel R 13          4) Ross, Jack W 13                
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.20    7/3/2019 Blossomwood Swim Team, Blossomwood         
                         M Yates, C Blasingame, V Graves, J Krichev        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:15.84    2:19.39  
     1) Owen, Bailey 16                 2) McCrary, Akasha 15             
     3) Simmons, Alaina 15              4) Cleary, Erin 16                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:24.53  
     1) Neicamp, Allison G 17           2) Helton, Lindsey A 16           
     3) Neicamp, Sydney-Kate L 15       4) Henderson, Olivia W 16         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:58.90  
     1) Wargo, Sophie 15                2) Kirkham, Hannah 17             
     3) Breton, Jordan 16               4) Rosado, Tiffany 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:26.16  
     1) Breitbach, Aaron 16             2) Darden, Quintellis 15          
     3) Campbell, Addison 17            4) Hardy, Collin 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   25.03      23.25  
  2 Downing, Alivia G          6 HAMPTON COVE              NT      27.34  
  3 Juron, Harper              6 SJST                   37.91      33.03  
  4 Davis, Sydney              5 SJST                   42.66      35.94  
  5 Lynch, Lucy C              6 HAMPTON COVE              NT      40.28  
  6 Appletoft, Abbie           6 HAMPTON COVE              NT    1:01.94  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roden, Ethen H             6 HAMPTON COVE              NT      23.78  
  2 Thomas, Avery              6 SJST                   28.49      25.40  
  3 Gastler, Zander            6 SJST                   35.52      30.31  
  4 Doherty, Caleb             6 SJST                   33.82      31.09  
  5 Lynch, Chandler K          6 HAMPTON COVE              NT      37.40  
  6 Jones, Eli G               6 HAMPTON COVE              NT      40.38  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Razook, Rush               6 HAMPTON COVE              NT     X34.65  
 -- Hunt, Sam                  6 SJST                      NT     X48.88  
 -- Haugh, Nathaniel L         6 HAMPTON COVE              NT     X51.50  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCleary, Lottie           8 SJST                   26.84      22.63  
  2 Cox, Charlotte R           8 HAMPTON COVE              NT      22.78  
  3 Blackwell, Olivia K        8 HAMPTON COVE              NT      28.38  
  4 Gibbs, Ivy                 8 SJST                   34.31      28.70  
  5 Rousseau, Jordyn           8 SJST                   31.98      30.59  
  6 Stubblefield, Ruby E       7 HAMPTON COVE              NT      45.00  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shaw, Marianne H           7 HAMPTON COVE              NT     X32.44  
 -- Roberts, Lilly             7 SJST                   33.77     X32.94  
 -- Gibbs, Tessa               7 SJST                   26.20     X33.31  
 -- Blackwell, Madeline C      7 HAMPTON COVE              NT     X36.08  
 -- Carter, Ellen              7 SJST                   59.48     X59.39  
 -- Ryan, Natalie E            7 HAMPTON COVE              NT   X1:25.82  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Elliott             8 SJST                   19.34      18.28  
  2 Kelley, Collin             7 SJST                   19.88      19.72  
  3 Painter, Oliver J          8 HAMPTON COVE              NT      29.25  
  4 Henderson, Matthias B      7 HAMPTON COVE              NT      34.09  
  5 Rousseau, Jacob            8 SJST                   33.01      34.77  
  6 Willis, Hudson M           7 HAMPTON COVE              NT      36.82  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Bennett            7 SJST                      NT     X30.82  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Enslee              9 SJST                   46.71      44.84  
  2 Ostrander, Carmen         10 SJST                   48.13      45.88  
  3 Blackwell, Sofia M        10 HAMPTON COVE              NT      52.39  
  4 McNabb, Josie             10 SJST                 1:03.42      57.00  
  5 Whitman, Sophia C          9 HAMPTON COVE              NT    1:29.84  
  6 Howison, Katherine E       9 HAMPTON COVE              NT    2:25.69  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Aniston           10 SJST                   49.51     X56.00  
 -- Hunt, Ellie                9 SJST                      NT   X1:10.76  
 -- Hughes, Alyssa             9 SJST                 1:18.82   X1:11.41  
 -- Linnert, Violet M          9 HAMPTON COVE              NT   X2:08.26  
 -- Dagel, Aurora M            9 HAMPTON COVE              NT   X2:15.00  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ukeje, Ife                10 SJST                   41.60      41.75  
  2 Officer, Kase P            9 HAMPTON COVE              NT      45.02  
  3 Wood, Rowdy                9 SJST                   54.12      49.96  
  4 Davis, Austin             10 SJST                   53.32      52.02  
  5 Bryant, Gus                9 HAMPTON COVE              NT    1:03.19  
  6 Pleva, Stephen D          10 HAMPTON COVE              NT    1:15.33  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roberts, Tanner            9 SJST                 1:13.02   X1:10.97  
 -- Bolan, Reece               9 SJST                 1:28.54   X1:22.27  
 -- Jones, Steven G           10 HAMPTON COVE              NT   X1:40.13  
 -- Pfeil, Gavin A             9 HAMPTON COVE              NT   X1:40.45  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scruggs, Katie            11 SJST                   32.00      33.64  
  2 Messervy, Maisy L         11 HAMPTON COVE              NT      39.16  
  3 McNabb, Kayla             12 SJST                   40.07      39.96  
  4 Shiner, Julia C           11 HAMPTON COVE              NT      41.51  
  5 Gastler, Zeah             12 SJST                   39.71      42.58  
  6 Mader, Sophia             11 HAMPTON COVE              NT      57.03  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lunoff, Emma S            11 HAMPTON COVE              NT     X41.22  
 -- Hunt, Lucy                11 SJST                      NT     X42.91  
 -- Rousseau, Jillian         11 SJST                   45.43     X47.56  
 -- Roberts, Makayla          12 SJST                   46.41     X49.01  
 -- Linnert, Harper J         11 HAMPTON COVE              NT     X57.69  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Barrett            11 SJST                   30.09      30.20  
  2 Shaneyfelt, Canyon W      12 HAMPTON COVE              NT      34.70  
  3 Kelley, Ben               12 SJST                   33.72      35.22  
  4 Allison, Henry H          11 HAMPTON COVE              NT      37.44  
  5 Petrukhno, Peter          11 SJST                   42.70      46.63  
  6 Stark, Austin M           12 HAMPTON COVE              NT      49.89  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clark, Emmett             11 SJST                   39.75     X40.06  
 -- Harriger, Noah G          12 HAMPTON COVE              NT     X43.03  
 -- Petrukhno, Paul           11 SJST                 1:13.91   X1:14.95  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolsey, Grace P          14 HAMPTON COVE              NT      27.32  
  2 Henderson, Ida M          14 HAMPTON COVE              NT      30.32  
  3 Towers, Madelyn           14 SJST                   29.91      31.07  
  4 Poole, Evie               14 SJST                   32.13      32.25  
  5 Messervy, Kate M          14 HAMPTON COVE              NT      32.53  
  6 Carter, Rebecca           13 SJST                   33.85      35.34  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hunt, Kenzie              13 SJST                   37.86     X36.09  
 -- Breton, Gabriela          13 SJST                   39.17     X38.84  
 -- Sanders, Maddie           14 SJST                   42.73     X43.81  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarver, Camden          13 SJST                   29.24      29.50  
  2 Ross, Jack W              13 HAMPTON COVE              NT      30.53  
  3 Smouse, Nathaniel R       13 HAMPTON COVE              NT      34.19  
  4 Roberts, Logan            14 SJST                   35.94      35.41  
  5 Officer, Kaleb M          14 HAMPTON COVE              NT      35.75  
  6 Stafford, Rowan           13 SJST                   38.50      37.66  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCrary, Akasha           15 SJST                   27.72      28.95  
  2 Owen, Bailey              16 SJST                   28.90      30.00  
  3 Henderson, Olivia W       16 HAMPTON COVE              NT      33.47  
  4 Helton, Lindsey A         16 HAMPTON COVE              NT      35.37  
  5 Schwartz, June G          15 HAMPTON COVE              NT      45.09  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rosado, Tiffany           16 SJST                   35.96     X36.45  
 -- Wargo, Sophie             15 SJST                   36.68     X36.76  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Collin             16 SJST                   28.22      28.31  
  2 Taylor, Truitt R          15 HAMPTON COVE              NT      28.78  
  3 Smouse, Tyler J           16 HAMPTON COVE              NT      28.94  
  4 Breitbach, Aaron          16 SJST                   29.56      31.63  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCleary, Lottie           8 SJST                   33.98      27.72  
  2 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   29.98      28.46  
  3 Badgley, Leah R            8 HAMPTON COVE              NT      30.57  
  4 Rousseau, Jordyn           8 SJST                   43.15      33.71  
  5 Jones, Mabry J             8 HAMPTON COVE              NT      37.63  
  6 Lynch, Emma E              7 HAMPTON COVE              NT      39.21  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Bryant             7 SJST                   39.81      34.90  
  2 Shaneyfelt, Copper S       7 HAMPTON COVE              NT      35.88  
  3 Conerly, Harrison D        8 HAMPTON COVE              NT      37.00  
  4 Davis, Colton              8 SJST                      NT      39.44  
  5 Rousseau, Jacob            8 SJST                   41.38      42.21  
  6 Lynch, Chandler K          6 HAMPTON COVE              NT    1:07.58  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Nicole            10 SJST                 1:04.97      59.96  
  2 Thomas, Emerie            10 SJST                 1:03.60    1:01.14  
  3 Castor, Clarissa          10 SJST                 1:05.50    1:01.71  
  4 Lynch, Madelyn R           9 HAMPTON COVE              NT    1:17.90  
  5 Jones, Carson C           10 HAMPTON COVE              NT    1:22.07  
  6 Howison, Elizabeth A      10 HAMPTON COVE              NT    1:22.09  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ukeje, Ife                10 SJST                   55.62      52.39  
  2 Henderson, Pio K          10 HAMPTON COVE              NT      55.82  
  3 Ross, Charlie R           10 HAMPTON COVE              NT      59.39  
  4 Appletoft, Brock           9 HAMPTON COVE              NT    1:07.83  
  5 Provence, Cole             9 SJST                 1:08.64    1:14.01  
  6 Davis, Austin             10 SJST                 1:19.56    1:20.19  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madere, Liberty           12 SJST                   39.73      39.78  
  2 Madewell, Payton          11 SJST                   46.35      44.75  
  3 Henderson, Marianne I     12 HAMPTON COVE              NT      48.12  
  4 Walker, Riley             11 SJST                   56.95      51.89  
  5 Allison, Claire R         11 HAMPTON COVE              NT    1:01.69  
  6 Schwartz, Evelyn F        11 HAMPTON COVE              NT    1:21.28  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.09   6/16/2021 Walt Cooper, WHBG                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badgley, Eli L            11 HAMPTON COVE              NT      49.44  
  2 Murphy, Dawson            11 SJST                   50.89      50.44  
  3 Stark, Austin M           12 HAMPTON COVE              NT      51.26  
  4 Collins, Caleb            12 SJST                   56.36      58.62  
  5 Lynch, Caed G             12 HAMPTON COVE              NT      59.52  
  6 Wargo, James              11 SJST                 1:03.40    1:00.78  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolsey, Grace P          14 HAMPTON COVE              NT      39.16  
  2 Henderson, Ida M          14 HAMPTON COVE              NT      39.53  
  3 Poole, Evie               14 SJST                   41.29      41.41  
  4 MacGrotty, Mazie J        13 HAMPTON COVE              NT      41.42  
  5 Ukeje, Ifunanya           13 SJST                   41.67      42.19  
  6 Carter, Rebecca           13 SJST                   43.33      44.84  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helton, Evan A            14 HAMPTON COVE              NT      35.31  
  2 Park, Tyler T             13 HAMPTON COVE              NT      38.01  
  3 McCarver, Camden          13 SJST                   37.87      41.77  
  4 Stafford, Rowan           13 SJST                   47.93      46.84  
  5 Lackey, Aiden T           14 HAMPTON COVE              NT      47.75  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    15 HAMPTON COVE              NT      35.53  
  2 McCrary, Akasha           15 SJST                   38.13      39.38  
  3 Henderson, Olivia W       16 HAMPTON COVE              NT      47.21  
  4 Breton, Jordan            16 SJST                   49.20      47.81  
  5 Kirkham, Hannah           17 SJST                   48.48      49.44  
  6 Schwartz, June G          15 HAMPTON COVE              NT      56.70  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darden, Quintellis        15 SJST                   32.30      32.39  
  2 Taylor, Truitt R          15 HAMPTON COVE              NT      38.33  
  3 Smouse, Tyler J           16 HAMPTON COVE              NT      39.82  
  4 Hardy, Collin             16 SJST                   42.20      42.01  
  5 Roberts, Ethan            15 SJST                   58.56      55.91  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:33.82  
     1) Ukeje, Ifeyinwachukwu W6        2) McCleary, Lottie W8            
     3) Kelley, Collin M7               4) Poole, Elliott M8              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:45.62  
     1) Cox, Charlotte R W8             2) Henderson, Matthias B M7       
     3) Badgley, Leah R W8              4) Shaneyfelt, Copper S M7        
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:31.63  
     1) Boddicker, Jessie W8            2) Roberts, Lilly W7              
     3) Rousseau, Jacob M8              4) Wright, Bennett M7             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:51.31  
     1) Willis, Hudson M M7             2) Shaw, Marianne H W7            
     3) Stubblefield, Ruby E W7         4) Devine, Ben A M7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:26.14  
     1) Conerly, Harrison D M8          2) Ryan, Natalie E W7             
     3) Blackwell, Madeline C W7        4) Painter, Oliver J M8           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT        XDQ  
     1) Gibbs, Tessa W7                 2) Carter, Ellen W7               
     3) Hughes, Bryant M7               4) Hughes, Reece M8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:43.78  
     1) Ross, Charlie R M10             2) Stark, Aubrey E W10            
     3) Park, Sofia J W9                4) Henderson, Pio K M10           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    3:02.07  
     1) Gastler, Zach M9                2) Jones, Enslee W9               
     3) Carter, Nicole W10              4) Ukeje, Ife M10                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:21.01  
     1) Boley, Mason M9                 2) Castor, Clarissa W10           
     3) Wright, Aniston W10             4) Davis, Austin M10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:20.90  
     1) Bolan, Reece M9                 2) McNabb, Josie W10              
     3) Hughes, Alyssa W9               4) Roberts, Tanner M9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:30.16  
     1) Jones, Steven G M10             2) Blackwell, Sofia M W10         
     3) Howison, Elizabeth A W10        4) Schweitzer, Brooks K M10       
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X5:25.94  
     1) Appletoft, Brock M9             2) Dagel, Aurora M W9             
     3) Lynch, Madelyn R W9             4) Officer, Kase P M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:09.22  
     1) Kelley, Ben M12                 2) Scruggs, Katie W11             
     3) Madere, Liberty W12             4) Poole, Barrett M11             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:10.57  
     1) Appletoft, Austin M12           2) Henderson, Marianne I W12      
     3) Messervy, Maisy L W11           4) Smith, Oliver W M12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:57.14  
     1) Murphy, Dawson M11              2) Hughes, Savannah W11           
     3) McNabb, Kayla W12               4) Boley, Colin M11               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:11.08  
     1) Wargo, James M11                2) Walker, Riley W11              
     3) Roberts, Makayla W12            4) Clark, Emmett M11              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:18.18  
     1) Mader, Sophia W11               2) Allison, Henry H M11           
     3) Linnert, Harper J W11           4) Shaneyfelt, Canyon W M12       
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:49.32  
     1) Lunoff, Emma S W11              2) Lynch, Caed G M12              
     3) Schwartz, Evelyn F W11          4) Stark, Austin M M12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:54.38  
     1) Helton, Evan A M14              2) Henderson, Ida M W14           
     3) Woolsey, Grace P W14            4) Blauwkamp, Zach F M14          
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:03.09  
     1) McCarver, Camden M13            2) Poole, Evie W14                
     3) Towers, Madelyn W14             4) Clark, Grady M13               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:14.10  
     1) Officer, Kaleb M M14            2) MacGrotty, Mazie J W13         
     3) Messervy, Kate M W14            4) Kingsbury, Benjamin D M14      
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:18.45  
     1) Hughes, Ethan M13               2) Reynolds, Madison W13          
     3) Stafford, Rowan M13             4) Kirkham, Sarah W14             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:33.51  
     1) Petrukhno, Alex M14             2) Sanders, Maddie W14            
     3) Roberts, Logan M14              4) Breton, Gabriela W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.63    7/3/2019 JVRA                                       
                         C Barraza, C Patz, R Hamilton, C Bledsoe          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:52.01  
     1) McCrary, Akasha W15             2) Owen, Bailey W16               
     3) Campbell, Addison M17           4) Darden, Quintellis M15         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:52.38  
     1) Neicamp, Allison G W17          2) Smouse, Tyler J M16            
     3) Neicamp, Sydney-Kate L W15      4) Taylor, Truitt R M15           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:25.91  
     1) Rosado, Tiffany W16             2) Wargo, Sophie W15              
     3) Hardy, Collin M16               4) Anderson, Franklin M16         
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Scarlett            8 SJST                   32.39      25.40  
  2 Boddicker, Jessie          8 SJST                      NT      33.18  
  3 Lynch, Emma E              7 HAMPTON COVE              NT      35.34  
  4 Gibbs, Ivy                 8 SJST                   40.44      36.20  
  5 Weaver, Emma G             7 HAMPTON COVE              NT      43.84  
  6 Moss, Adalynn T            7 HAMPTON COVE              NT      44.71  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Utley, Lawson              8 SJST                   28.65      31.88  
  2 Hughes, Reece              8 SJST                   34.39      32.94  
  3 Henderson, Matthias B      7 HAMPTON COVE              NT      35.39  
  4 Davis, Colton              8 SJST                   34.97      35.69  
  5 Devine, Ben A              7 HAMPTON COVE              NT      49.03  
  6 Conerly, Harrison D        8 HAMPTON COVE              NT      51.19  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostrander, Carmen         10 SJST                   51.02      53.14  
  2 Castor, Clarissa          10 SJST                   58.79      55.26  
  3 Horton, Maya G             9 HAMPTON COVE              NT      58.08  
  4 McNabb, Josie             10 SJST                 1:06.09    1:06.26  
  5 Jones, Katelyn A           9 HAMPTON COVE              NT    1:18.69  
  6 Jones, Carson C           10 HAMPTON COVE              NT    1:20.51  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Painter, William E        10 HAMPTON COVE              NT      50.65  
  2 Gastler, Zach              9 SJST                 1:00.04      55.00  
  3 Provence, Cole             9 SJST                 1:03.37    1:01.40  
  4 Wood, Rowdy                9 SJST                 1:00.82    1:03.62  
  5 Officer, Karter J         10 HAMPTON COVE              NT    1:03.65  
  6 Townsley, Hudson A         9 HAMPTON COVE              NT    1:27.32  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scruggs, Katie            11 SJST                   39.32      40.87  
  2 Hughes, Savannah          11 SJST                   52.08      51.27  
  3 McNabb, Kayla             12 SJST                   53.25      53.39  
  4 Allison, Claire R         11 HAMPTON COVE              NT      53.57  
  5 Bryant, Jenny D           11 HAMPTON COVE              NT      57.56  
  6 MacGrotty, Lucy           11 HAMPTON COVE              NT    1:01.94  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Oliver W           12 HAMPTON COVE              NT      32.14  
  2 Appletoft, Austin         12 HAMPTON COVE              NT      36.50  
  3 Kelley, Ben               12 SJST                   44.50      47.03  
  4 Blauwkamp, Ian C          11 HAMPTON COVE              NT      47.04  
  5 Murphy, Dawson            11 SJST                   48.98      48.32  
  6 Wargo, James              11 SJST                 1:00.07      55.88  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolsey, Grace P          14 HAMPTON COVE              NT      33.88  
  2 Owen, Rylee               14 SJST                   36.46      37.28  
  3 Downing, Izzy A           13 HAMPTON COVE              NT      39.89  
  4 Messervy, Kate M          14 HAMPTON COVE              NT      42.32  
  5 Kirkham, Sarah            14 SJST                   42.50      43.89  
  6 Ukeje, Ifunanya           13 SJST                   46.81      47.69  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   25.83   6/30/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Grady              13 SJST                   33.63      33.85  
  2 Cooper, Matthew W         13 HAMPTON COVE              NT      40.27  
  3 Hughes, Ethan             13 SJST                   40.72      42.44  
  4 Kingsbury, Benjamin D     14 HAMPTON COVE              NT      42.47  
  5 Petrukhno, Alex           14 SJST                   40.93      43.02  
  6 Kingsbury, Alexander F    14 HAMPTON COVE              NT      47.26  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        17 HAMPTON COVE              NT      34.70  
  2 Owen, Bailey              16 SJST                   33.54      34.94  
  3 Simmons, Alaina           15 SJST                   36.63      36.19  
  4 Helton, Lindsey A         16 HAMPTON COVE              NT      44.56  
  5 Kirkham, Hannah           17 SJST                   48.51      52.26  
  6 Schwartz, June G          15 HAMPTON COVE              NT      53.20  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smouse, Tyler J           16 HAMPTON COVE              NT      37.89  
  2 Breitbach, Aaron          16 SJST                   39.82      42.09  
  3 Roberts, Ethan            15 SJST                   48.78      48.20  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.07   6/30/2021 Gabrielle Beauchamp, Blossomwood             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Scarlett            8 SJST                      NT      30.85  
  2 McCleary, Lottie           8 SJST                   30.10      32.09  
  3 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   30.63      32.26  
  4 Park, Addie G              7 HAMPTON COVE              NT      33.09  
  5 Ross, Jane A               8 HAMPTON COVE              NT      41.14  
  6 Haugh, Evelyn R            8 HAMPTON COVE              NT      44.26  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Elliott             8 SJST                   25.98      25.38  
  2 Kelley, Collin             7 SJST                   31.05      27.84  
  3 Roden, Ethen H             6 HAMPTON COVE              NT      28.78  
  4 Utley, Lawson              8 SJST                   30.96      29.45  
  5 Painter, Oliver J          8 HAMPTON COVE              NT      34.44  
  6 Shaneyfelt, Copper S       7 HAMPTON COVE              NT      36.28  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stark, Aubrey E           10 HAMPTON COVE              NT      48.75  
  2 Park, Sofia J              9 HAMPTON COVE              NT      51.19  
  3 Jones, Enslee              9 SJST                 1:04.87      59.59  
  4 Thomas, Emerie            10 SJST                 1:09.92    1:01.62  
  5 Carter, Nicole            10 SJST                 1:01.48    1:02.08  
  6 Haugh, Virginia G          9 HAMPTON COVE              NT    1:23.46  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gastler, Zach              9 SJST                   46.57      44.15  
  2 Henderson, Pio K          10 HAMPTON COVE              NT      47.58  
  3 Schweitzer, Brooks K      10 HAMPTON COVE              NT    1:09.70  
  4 Bender, Chase              9 SJST                 1:17.99    1:17.03  
  5 Appletoft, Brock           9 HAMPTON COVE              NT    1:18.03  
  6 Davis, Austin             10 SJST                      NT    1:21.44  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madere, Liberty           12 SJST                   35.70      36.25  
  2 Henderson, Marianne I     12 HAMPTON COVE              NT      41.53  
  3 Messervy, Maisy L         11 HAMPTON COVE              NT      44.44  
  4 Madewell, Payton          11 SJST                   45.43      44.50  
  5 Walker, Riley             11 SJST                   50.40      50.38  
  6 Shiner, Julia C           11 HAMPTON COVE              NT      56.22  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Barrett            11 SJST                   34.35      34.75  
  2 Blauwkamp, Ian C          11 HAMPTON COVE              NT      39.91  
  3 Taylor, Braden C          12 HAMPTON COVE              NT      40.40  
  4 Smith, Stoney W           11 HAMPTON COVE              NT      42.65  
  5 Collins, Caleb            12 SJST                   43.32      47.21  
  6 Petrukhno, Peter          11 SJST                   51.85      51.32  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacGrotty, Mazie J        13 HAMPTON COVE              NT      34.89  
  2 Henderson, Ida M          14 HAMPTON COVE              NT      35.21  
  3 Towers, Madelyn           14 SJST                   34.71      35.46  
  4 Owen, Rylee               14 SJST                   33.73      36.28  
  5 Downing, Izzy A           13 HAMPTON COVE              NT      38.38  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blauwkamp, Zach F         14 HAMPTON COVE              NT      28.65  
  2 Clark, Grady              13 SJST                   32.46      32.14  
  3 Wright, Adam D            13 HAMPTON COVE              NT      32.53  
  4 Petrukhno, Alex           14 SJST                   37.73      39.94  
  5 Hughes, Ethan             13 SJST                   38.72      40.63  
  6 Smouse, Nathaniel R       13 HAMPTON COVE              NT      45.88  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L    15 HAMPTON COVE              NT      32.07  
  2 Simmons, Alaina           15 SJST                   35.44      33.58  
  3 Owen, Bailey              16 SJST                   35.63      36.77  
  4 Henderson, Olivia W       16 HAMPTON COVE              NT      39.02  
  5 Breton, Jordan            16 SJST                   40.93      41.71  
  6 Neicamp, Allison G        17 HAMPTON COVE              NT      41.82  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darden, Quintellis        15 SJST                   25.78      25.57  
  2 Taylor, Truitt R          15 HAMPTON COVE              NT      32.88  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:45.00  
     1) Park, Addie G 7                 2) Badgley, Leah R 8              
     3) Lynch, Emma E 7                 4) Cox, Charlotte R 8             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:59.66  
     1) Gibbs, Scarlett 8               2) Rousseau, Jordyn 8             
     3) Ukeje, Ifeyinwachukwu 6         4) McCleary, Lottie 8             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:18.50  
     1) Blackwell, Madeline C 7         2) Jones, Mabry J 8               
     3) Haugh, Evelyn R 8               4) Shaw, Marianne H 7             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:23.65  
     1) Blackwell, Olivia K 8           2) Ross, Jane A 8                 
     3) Moss, Adalynn T 7               4) Weaver, Emma G 7               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:26.12  
     1) Boddicker, Jessie 8             2) Gibbs, Ivy 8                   
     3) Carter, Ellen 7                 4) Gibbs, Tessa 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:41.50  
     1) Utley, Lawson 8                 2) Kelley, Collin 7               
     3) Davis, Colton 8                 4) Poole, Elliott 8               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:13.59  
     1) Shaneyfelt, Copper S 7          2) Conerly, Harrison D 8          
     3) Painter, Oliver J 8             4) Henderson, Matthias B 7        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:37.08  
     1) Lynch, Chandler K 6             2) Devine, Ben A 7                
     3) Willis, Hudson M 7              4) Roden, Ethen H 6               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT        XDQ  
     1) Gastler, Zander 6               2) Wright, Bennett 7              
     3) Rousseau, Jacob 8               4) Hughes, Reece 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    3:12.64  
     1) Ostrander, Carmen 10            2) Castor, Clarissa 10            
     3) Jones, Enslee 9                 4) Carter, Nicole 10              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:28.34  
     1) Park, Sofia J 9                 2) Horton, Maya G 9               
     3) Jones, Carson C 10              4) Stark, Aubrey E 10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:08.84  
     1) Thomas, Emerie 10               2) Hughes, Alyssa 9               
     3) McNabb, Josie 10                4) Wright, Aniston 10             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X5:17.70  
     1) Howison, Katherine E 9          2) Haugh, Virginia G 9            
     3) Jones, Katelyn A 9              4) Howison, Elizabeth A 10        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X7:24.46  
     1) Whitman, Sophia C 9             2) Dagel, Aurora M 9              
     3) Linnert, Violet M 9             4) Lynch, Madelyn R 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:19.00  
     1) Ross, Charlie R 10              2) Schweitzer, Brooks K 10        
     3) Bryant, Gus 9                   4) Henderson, Pio K 10            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    3:22.31  
     1) Gastler, Zach 9                 2) Provence, Cole 9               
     3) Davis, Austin 10                4) Ukeje, Ife 10                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:03.63  
     1) Officer, Karter J 10            2) Painter, William E 10          
     3) Pleva, Stephen D 10             4) Officer, Kase P 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:13.02  
     1) Wood, Rowdy 9                   2) Bender, Chase 9                
     3) Boley, Mason 9                  4) Roberts, Tanner 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:22.41  
     1) Scruggs, Katie 11               2) Madewell, Payton 11            
     3) Gastler, Zeah 12                4) Madere, Liberty 12             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:53.59  
     1) Shiner, Julia C 11              2) Bryant, Jenny D 11             
     3) Messervy, Maisy L 11            4) Henderson, Marianne I 12       
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:06.97  
     1) Hughes, Savannah 11             2) Rousseau, Jillian 11           
     3) Roberts, Makayla 12             4) Walker, Riley 11               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:39.90  
     1) MacGrotty, Lucy 11              2) Lunoff, Emma S 11              
     3) Mader, Sophia 11                4) Allison, Claire R 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:12.70  
     1) Appletoft, Austin 12            2) Taylor, Braden C 12            
     3) Blauwkamp, Ian C 11             4) Smith, Oliver W 12             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:33.13  
     1) Murphy, Dawson 11               2) Collins, Caleb 12              
     3) Kelley, Ben 12                  4) Poole, Barrett 11              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:51.75  
     1) Badgley, Eli L 11               2) Harriger, Noah G 12            
     3) Lynch, Caed G 12                4) Smith, Stoney W 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:35.82  
     1) Clark, Emmett 11                2) Wargo, James 11                
     3) Boley, Colin 11                 4) Petrukhno, Peter 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:04.40  
     1) Henderson, Ida M 14             2) MacGrotty, Mazie J 13          
     3) Downing, Izzy A 13              4) Woolsey, Grace P 14            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:10.63  
     1) Towers, Madelyn 14              2) Carter, Rebecca 13             
     3) Poole, Evie 14                  4) Owen, Rylee 14                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:34.34  
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:58.03  
     1) Wright, Adam D 13               2) Cooper, Matthew W 13           
     3) Park, Tyler T 13                4) Blauwkamp, Zach F 14           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:03.96  
     1) Petrukhno, Alex 14              2) Hughes, Ethan 13               
     3) McCarver, Camden 13             4) Clark, Grady 13                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:16.82  
     1) Lackey, Aiden T 14              2) Kingsbury, Alexander F 14      
     3) Ross, Jack W 13                 4) Kingsbury, Benjamin D 14       
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.88   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Patz, A Shepherd, M Bibb, R Hamilton            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:05.13  
     1) Breton, Jordan 16               2) Simmons, Alaina 15             
     3) Owen, Bailey 16                 4) McCrary, Akasha 15             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:08.02  
     1) Neicamp, Allison G 17           2) Henderson, Olivia W 16         
     3) Helton, Lindsey A 16            4) Neicamp, Sydney-Kate L 15      
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:32.03  
     1) Kirkham, Hannah 17              2) Rosado, Tiffany 16             
     3) Wargo, Sophie 15                4) Cleary, Erin 16                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:02.38  
     1) Breitbach, Aaron 16             2) Hardy, Collin 16               
     3) Campbell, Addison 17            4) Darden, Quintellis 15          

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org