Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/9/2022 11:55 PM
                  2022 RCSL MNSO vs BLOS - meters - 6/8/2022                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:06.23    1:56.37  
     1) Perkins, Timberly 7             2) Snell, Eva 8                   
     3) Graves, Ayla 8                  4) Peek, Ava 8                    
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:09.75  
     1) Cooper, Lucy 8                  2) Donovan, Caroline 8            
     3) Wilson, Hastings 7              4) Rowe, Evelyn 7                 
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:29.41  
     1) Sahyouni, Adeline 8             2) Moore, Hayden 7                
     3) Brede, Kennedy 8                4) Willauer, Ainslie 8            
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:35.44  
     1) Schliesman, Annie 8             2) Bevel, June-Greer 7            
     3) Echols, Genevieve 8             4) Gatlin, Grace 8                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:38.64  
     1) McCurry, Ivy 7                  2) Roberts, Jessie 7              
     3) Ginga, Joey 7                   4) Curtis, Ella Grace 7           
 -- Blossomwood Swim Team  'A'                             NT         DQ  
     1) Jackson, Anna Reed 8            2) Shumaker, Virginia 7           
     3) Lehr, Francie 8                 4) Carter, Emma 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:45.82  
     1) Lovvorn, Ian 8                  2) Ferguson, John David 8         
     3) Moorer, Carter 8                4) Clark, Eli 7                   
  2 Monte Sano  'A'                                   1:56.35    1:50.53  
     1) Backstrom, Ben 8                2) Maxey, Vance 7                 
     3) Proud, Owen 7                   4) Horvath, Max 7                 
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:09.31  
     1) Brinkley, George 8              2) Burns, Lucus 8                 
     3) Kimbrel, Lucas 8                4) McCurry, George 8              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:32.07   X2:25.97  
     1) Orton, Harold 7                 2) Snell, Leo 8                   
     3) Deaton, Will 7                  4) Perkins, Preacher 8            
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:03.47  
     1) Lockwood, Nick 7                2) Lovvorn, Sawyer 7              
     3) Whitehead, Carter 7             4) Baker, Rhett 8                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:58.03    2:48.19  
     1) Mauldin, Liz 9                  2) Morgan, Audrey 10              
     3) Quadrini, Paige 10              4) Williams, Lucy 9               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:50.00   X3:20.50  
     1) McMillion, Rachel 10            2) Horvath, Marie 10              
     3) Dry, Shiloh 10                  4) Elam, Evelyn 9                 
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X4:34.63  
     1) Lawton, Lucky 10                2) Orton, Lilliam 9               
     3) Royer, Hana 10                  4) Harrison, Millie 9             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT        XDQ  
     1) Cooper, Caroline 10             2) McRight, Milie 9               
     3) Story, Millie 10                4) Igo, Darby 9                   
 -- Blossomwood Swim Team  'A'                        3:04.69         DQ  
     1) Yates, Lauren 10                2) Pope, Savannah 10              
     3) Clark, Lily 10                  4) Carter, Katherine 10           
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT        XDQ  
     1) Rowe, Alice 10                  2) Roberts, Bea 10                
     3) Luhmann, Kylah 10               4) Smith, Piper 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:41.81    3:29.46  
     1) Proud, Brendan 9                2) Bains, Owen 10                 
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Gatlin, Grant 10               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    4:34.28  
     1) Story, Sam 9                    2) McElroy, Austin 9              
     3) Ferguson, James 10              4) Brinkley, Andy 10              
 -- Monte Sano  'B'                                   4:14.36   X4:06.06  
     1) Fritz, Evan 10                  2) Gotvald, Nelson 9              
     3) Clark, Charles 10               4) Gotvald, Graham 9              
 -- Monte Sano  'C'                                        NT        XDQ  
     1) Coon, Dylan 9                   2) Cantey, Harry 10               
     3) Petty, Teague 10                4) Paul, Dylan 10                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:33.62    2:32.10  
     1) Green, Ava Leigh 11             2) Norton, Rowan 11               
     3) Baumgartner, Jenny 11           4) Whetstone, Addison 12          
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:40.32    2:33.21  
     1) Krichev, Charlotte 11           2) Donovan, Kylie 11              
     3) Speaks, Emme 12                 4) Bell, Jillian 11               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:36.95   X3:07.44  
     1) Boyd, Isabelle 11               2) Maxey, Henley 11               
     3) Mauldin, Emma 11                4) Bains, Amelia 12               
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:20.51   6/30/2021 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, S Morgan, T Quadrini, S McMillion    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:44.85    2:27.94  
     1) Dry, Jacob 12                   2) Cantey, Waring 12              
     3) Quadrini, Tyler 12              4) Elam, Jack 12                  
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:34.29    2:34.39  
     1) Whitehead, Brooks 12            2) Paque, Knox 12                 
     3) Lehr, Bennett 11                4) Wilson, Parker 11              
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:07.97  
     1) Casperson, Charlie 11           2) Jackson, Peyton 12             
     3) Lehr, Charlie 11                4) McElroy, Jacob 12              
 -- Monte Sano  'C'                                   3:28.13        XDQ  
     1) Berkholtz, Joshua 12            2) Keener, Henry 12               
     3) Gotvald, Sebastion 12           4) Proud, Carter 12               
 -- Monte Sano  'B'                                        NT        XDQ  
     1) Clark, Zachary 12               2) Cunha, Gabriel 11              
     3) Cunha, Neil 11                  4) Hubbard, Jesse 12              
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:13.02    2:14.14  
     1) Krichev, Sophie 14              2) McGraw, Ellis 14               
     3) Letson, Sophia 14               4) Mackey, Story 13               
  2 Monte Sano  'A'                                   2:44.44    2:36.75  
     1) Bothwell, Inde 13               2) Masterson, Molly 14            
     3) Andreani, Alyssa 13             4) Williams, Lilly 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:07.56    6/1/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, R Worshek, J Sentell, N Hudson            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:08.93    2:04.12  
     1) Guerin, Owen 13                 2) Baumgartner, Max 14            
     3) Whetstone, Isaac 13             4) Copeland, Jack 14              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:30.09  
     1) Goldmon, William 13             2) Roberts, Bross 14              
     3) Casperson, Ben 13               4) Lehr, Harrison 13              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:43.53  
     1) Everleth, Luke 13               2) Horvath, Ben 13                
     3) McMillion, Samuel 13            4) Hammitt, Archer 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:13.53   6/29/2016 Sherwood, SHER                             
                         E Rinehart, C Tarsitano, M Holtcamp, K Hammer     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:27.71    2:21.86  
     1) Whetstone, Savannah 15          2) Quadrini, Claire 15            
     3) Quadrini, Grace 17              4) Hicks, Taylor 16               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:28.44  
     1) Heritage, Preston 16            2) Heritage, Greer 16             
     3) Yates, Madelyn 17               4) Holden, Sydney 13              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:43.28  
     1) Cunha, Masie 15                 2) Evans, Alexandra 16            
     3) Worthy, Emily 15                4) Stephens, Stella 17            
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:10.82    2:05.94  
     1) Worthy, Will 17                 2) McMillion, Caleb 15            
     3) Pace, Juan 15                   4) Hammitt, Ethan 16              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:16.96    2:14.58  
     1) Bohan, John 17                  2) Mitchell, Jack 16              
     3) Blankenship, Will 15            4) Jones, Paul 15                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle, Lillian              6 Blossomwood               NT      33.19  
  2 Moorer, Ava                6 Blossomwood               NT      33.33  
  3 Davis, Harriet             6 Blossomwood               NT      37.16  
  4 Graves, Hadley             6 MNSO                      NT      37.56  
  5 Johnson, Anne Byrom        6 MNSO                      NT      39.28  
  6 Bevel, Marion              6 MNSO                      NT      39.69  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whetstone, Elise           5 MNSO                      NT     X33.91  
 -- Lawton, Beatrice           6 MNSO                      NT     X37.73  
 -- Fitzgerald, Alice          6 Blossomwood            42.32     X38.65  
 -- Fritz, Livia               6 MNSO                   43.82     X39.05  
 -- Roberts, Margo             5 Blossomwood            48.30     X46.89  
 -- Rogers, Lula               6 Blossomwood            44.19     X47.09  
 -- Johnson, Ava               6 Blossomwood            55.79     X47.65  
 -- Schliesman, Claire         6 MNSO                   40.60     X48.49  
 -- Meythaler, Miller          5 Blossomwood               NT     X51.72  
 -- Tharp, Kiera               6 Blossomwood            53.07     X53.09  
 -- Luhmann, Audrey            6 Blossomwood            57.10     X53.15  
 -- Callaway, Addie            5 MNSO                 1:02.00     X53.67  
 -- Bourgeois, Blair           5 Blossomwood            54.82     X55.88  
 -- Harbarger, Annie           5 Blossomwood               NT   X1:03.44  
 -- Mann, Mary Frances         4 Blossomwood               NT   X1:10.90  
 -- Willauer, Callie           5 MNSO                      NT   X1:16.03  
 -- Ginga, Lyla                4 Blossomwood               NT   X1:16.38  
 -- Waggoner, Beau Holland     5 Blossomwood               NT   X1:18.97  
 -- Lovvorn, Abigail Ruth      4 Blossomwood               NT   X1:19.44  
 -- Soliman, Sophia            6 Blossomwood               NT   X1:23.57  
 -- Smith, Crosby              5 Blossomwood               NT   X1:27.75  
 -- Holt, Charlotte            4 Blossomwood               NT   X1:54.78  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brede, Hayes               6 MNSO                   30.59      27.97  
  2 Callaway, Maxwell          6 MNSO                   28.25      28.48  
  3 Mauldin, Clayton           5 MNSO                   32.88      28.78  
  4 McRight, Drake             6 Blossomwood            34.20      32.66  
  5 Lehr, Rhett                6 Blossomwood               NT      35.87  
  6 Young, Alexander           6 Blossomwood               NT      45.71  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perkins, Solomon           6 MNSO                   40.09     X31.28  
 -- Pope, Wyatt                6 Blossomwood            35.06     X35.65  
 -- Cantey, Teige              6 MNSO                      NT     X36.25  
 -- Story, Levi                6 Blossomwood            41.17     X42.41  
 -- Fitzgerald, Charlie        6 Blossomwood            47.18     X44.52  
 -- Kochie, Alex               6 MNSO                 1:06.45     X45.84  
 -- Fortin, Cillian            5 Blossomwood            49.89     X47.95  
 -- Barney, Graham             6 MNSO                   44.63     X52.62  
 -- Lockwood, Christopher      6 Blossomwood            57.81     X59.65  
 -- Royer, Theo                5 MNSO                 1:07.90   X1:06.89  
 -- Dyer, Thompson             4 MNSO                 1:12.95   X1:07.28  
 -- Barney, Oliver             4 MNSO                      NT   X4:59.26  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehr, Francie              8 Blossomwood            21.45      19.66  
  2 Carter, Emma               7 Blossomwood            17.98      20.40  
  3 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            20.75      21.70  
  4 Peek, Ava                  8 MNSO                   23.31      23.40  
  5 Graves, Ayla               8 MNSO                   22.47      23.76  
  6 Perkins, Timberly          7 MNSO                   29.13      25.50  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Helveston, Zoe             8 Blossomwood               NT     X24.27  
 -- Roberts, Jessie            7 Blossomwood               NT     X28.59  
 -- Willauer, Ainslie          8 MNSO                      NT     X28.78  
 -- Purpura, Willa             8 MNSO                 1:17.88     X29.81  
 -- Allen, Zoe                 8 MNSO                   39.94     X29.88  
 -- Schliesman, Annie          8 MNSO                      NT     X30.12  
 -- Ginga, Joey                7 Blossomwood            29.29     X30.69  
 -- Echols, Genevieve          8 MNSO                   34.32     X30.88  
 -- Cooper, Lucy               8 Blossomwood            31.65     X31.26  
 -- Gatlin, Grace              8 MNSO                   30.19     X31.37  
 -- Deutsch, Piper             7 Blossomwood            30.07     X32.77  
 -- Young, Sydney              7 MNSO                      NT     X38.90  
 -- McCurry, Ivy               7 Blossomwood               NT     X39.07  
 -- Curtis, Ella Grace         7 Blossomwood               NT     X39.23  
 -- Drake, Lilly               7 Blossomwood            41.48     X41.12  
 -- Martin, Riya               7 MNSO                   54.37     X43.77  
 -- Samples, Sloan             8 Blossomwood            45.62     X45.15  
 -- Kimbrel, Sutton            7 Blossomwood            51.91     X53.81  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, John David       8 Blossomwood               NT      20.06  
  2 Moorer, Carter             8 Blossomwood            17.98      20.92  
  3 Clark, Eli                 7 Blossomwood            20.57      22.94  
  4 Horvath, Max               7 MNSO                   25.94      25.18  
  5 Backstrom, Ben             8 MNSO                   25.60      26.03  
  6 Orton, Harold              7 MNSO                   30.34      28.34  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kimbrel, Lucas             8 Blossomwood            24.44     X21.12  
 -- McCurry, George            8 Blossomwood               NT     X24.00  
 -- Brinkley, George           8 Blossomwood            28.06     X25.68  
 -- Fitzgerald, James          8 Blossomwood            31.87     X27.39  
 -- Perkins, Preacher          8 MNSO                   30.82     X28.67  
 -- Smith, Wilson              7 Blossomwood            29.70     X29.08  
 -- Burns, Lucus               8 Blossomwood               NT     X31.96  
 -- Dean, Justice              8 Blossomwood            35.52     X33.64  
 -- Simons, Hudson             7 Blossomwood            34.65     X34.57  
 -- Allen, Will                8 Blossomwood            35.73     X35.65  
 -- Snell, Leo                 8 MNSO                   45.69     X36.37  
 -- Johnson, Eli               8 Blossomwood            41.66     X38.57  
 -- Lovvorn, Sawyer            7 Blossomwood            42.18     X38.95  
 -- Lane, Mason                7 Blossomwood            37.40     X39.44  
 -- Baker, Rhett               8 Blossomwood            41.07     X44.00  
 -- Lockwood, Frank            7 Blossomwood            47.81     X44.81  
 -- Harrison, Wallace          8 MNSO                   42.71     X45.90  
 -- Bourgeois, Jack            7 Blossomwood            42.76     X46.47  
 -- Becker, Grant              8 Blossomwood            49.54     X48.43  
 -- Story, Jack                8 Blossomwood               NT     X53.58  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   38.72      33.18  
  2 Pope, Savannah            10 Blossomwood            35.86      36.26  
  3 Morgan, Audrey            10 MNSO                      NT      36.50  
  4 Clark, Lily               10 Blossomwood            39.47      39.33  
  5 Yates, Lauren             10 Blossomwood               NT      40.66  
  6 Williams, Lucy             9 MNSO                   45.06      41.38  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Story, Millie             10 Blossomwood            42.34     X42.94  
 -- Elam, Evelyn               9 MNSO                   45.66     X45.51  
 -- McRight, Milie             9 Blossomwood            44.36     X46.32  
 -- Cooper, Caroline          10 Blossomwood               NT     X49.21  
 -- Roberts, Bea              10 Blossomwood            47.69     X50.03  
 -- Igo, Darby                 9 Blossomwood               NT     X50.75  
 -- Royer, Hana               10 MNSO                   47.69     X50.91  
 -- Lawton, Lucky             10 MNSO                 1:00.09     X54.10  
 -- Orton, Lilliam             9 MNSO                 1:24.77     X58.63  
 -- Rowe, Alice               10 Blossomwood               NT   X1:00.03  
 -- Smith, Piper              10 Blossomwood          1:01.28   X1:01.33  
 -- Santiago, Sofia           10 Blossomwood          1:00.36   X1:01.77  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bains, Owen               10 MNSO                   47.95      39.66  
  2 Ferguson, James           10 Blossomwood            40.65      40.56  
  3 Gatlin, Grant             10 MNSO                   46.56      45.73  
  4 Gotvald, Nelson            9 MNSO                   48.97      47.87  
  5 McElroy, Austin            9 Blossomwood            47.89      48.94  
  6 Brinkley, Andy            10 Blossomwood               NT      57.12  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hubbard, Garrett           9 MNSO                   56.22     X43.97  
 -- Coon, Dylan                9 MNSO                   50.93     X47.28  
 -- Fritz, Evan               10 MNSO                   53.82     X54.66  
 -- Dean, River               10 Blossomwood            57.38     X57.94  
 -- Tharp, Blake              10 Blossomwood          1:01.05     X59.39  
 -- Story, Sam                 9 Blossomwood               NT     X59.94  
 -- Paul, Dylan               10 MNSO                 1:04.90   X1:03.69  
 -- Baker, Cooper             10 Blossomwood          1:31.87   X1:06.08  
 -- Petty, Teague             10 MNSO                 1:02.28   X1:06.46  
 -- Bourgeois, Davis           9 Blossomwood          1:09.20   X1:10.75  
 -- Martin, Jason              9 MNSO                 1:31.70   X1:22.19  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            30.39      30.95  
  2 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            32.63      32.44  
  3 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   38.13      33.28  
  4 Bains, Amelia             12 MNSO                   51.57      35.47  
  5 Mauldin, Emma             11 MNSO                   38.33      36.25  
  6 Deutsch, Peyton           11 Blossomwood            41.39      38.96  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Boyd, Isabelle            11 MNSO                   43.45     X43.25  
 -- Maxey, Henley             11 MNSO                 1:01.44     X48.35  
 -- Santiago, Olivia          12 Blossomwood               NT     X49.34  
 -- Rowe, Sarah Grace         12 Blossomwood               NT     X51.00  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   31.03      29.22  
  2 Paque, Knox               12 Blossomwood            33.04      35.03  
  3 Elam, Jack                12 MNSO                   35.06      35.06  
  4 Casperson, Charlie        11 Blossomwood               NT      36.28  
  5 Jackson, Peyton           12 Blossomwood               NT      38.83  
  6 Proud, Carter             12 MNSO                   39.01      39.53  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morgan, Stuart            12 MNSO                      NT     X31.78  
 -- Hicks, Thomas             12 MNSO                   37.75     X40.10  
 -- Mitchell, Tyler           12 Blossomwood            40.68     X41.09  
 -- Clark, Zachary            12 MNSO                   45.17     X42.72  
 -- Cunha, Neil               11 MNSO                   43.91     X44.96  
 -- McElroy, Jacob            12 Blossomwood            43.03     X45.32  
 -- Cunha, Gabriel            11 MNSO                   47.88     X46.46  
 -- Fleischer, Jonathan       11 Blossomwood            46.90     X47.43  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   29.53      30.20  
  2 Krichev, Sophie           14 Blossomwood            28.74      30.46  
  3 McGraw, Ellis             14 Blossomwood               NT      30.84  
  4 Mackey, Story             13 Blossomwood            29.78      30.85  
  5 Williams, Lilly           14 MNSO                   37.22      35.16  
  6 Bothwell, Inde            13 MNSO                      NT      35.79  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.00    6/6/2018 Chris Bedsole, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              13 MNSO                   26.94      26.80  
  2 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   27.15      27.31  
  3 Casperson, Ben            13 Blossomwood            31.38      32.26  
  4 Roberts, Bross            14 Blossomwood               NT      33.46  
  5 Hammitt, Archer           13 MNSO                   34.59      33.90  
  6 Lehr, Harrison            13 Blossomwood               NT      34.14  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kimbrel, Jack             14 Blossomwood            35.04     X33.21  
 -- Cagle, Hunter             13 MNSO                   34.84     X33.51  
 -- Tharp, Kyle               13 Blossomwood            41.43     X40.63  
 -- Horvath, Ben              13 MNSO                      NT     X42.16  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.70   6/29/2016 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            27.66      28.68  
  2 Quadrini, Claire          15 MNSO                      NT      30.53  
  3 Quadrini, Grace           17 MNSO                      NT      31.19  
  4 Heritage, Greer           16 Blossomwood               NT      32.21  
  5 Mullins, Anna Crawford    16 Blossomwood               NT      35.40  
  6 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   33.28      35.45  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan                15 MNSO                   25.90      26.66  
  2 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   27.06      26.81  
  3 Bohan, John               17 Blossomwood            28.35      28.64  
  4 Blankenship, Will         15 Blossomwood            29.51      29.01  
  5 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            29.26      29.20  
  6 Keener, William           15 MNSO                   38.94      35.43  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snell, Eva                 8 MNSO                   31.28      26.26  
  2 Lehr, Francie              8 Blossomwood               NT      27.89  
  3 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            25.76      27.95  
  4 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            27.22      28.97  
  5 Brede, Kennedy             8 MNSO                   44.65      40.93  
 -- Bevel, June-Greer          7 MNSO                   43.62         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, John David       8 Blossomwood            32.79     J29.62  
  2 Horvath, Max               7 MNSO                      NT     J29.44  
  3 Maxey, Vance               7 MNSO                   32.33      32.44  
  4 Moorer, Carter             8 Blossomwood            30.67      32.88  
  5 Proud, Owen                7 MNSO                   35.41      34.07  
  6 Lovvorn, Ian               8 Blossomwood               NT      40.59  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   46.50      44.77  
  2 Morgan, Audrey            10 MNSO                      NT      47.12  
  3 Horvath, Marie            10 MNSO                      NT      48.44  
  4 Pope, Savannah            10 Blossomwood            49.20      51.00  
  5 Carter, Katherine         10 Blossomwood            55.26      52.71  
 -- Yates, Lauren             10 Blossomwood          1:00.31         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bains, Owen               10 MNSO                   57.09      57.02  
  2 Ferguson, James           10 Blossomwood               NT      58.41  
  3 Gotvald, Graham            9 MNSO                      NT    1:15.22  
 -- McElroy, Austin            9 Blossomwood               NT         DQ  
 -- Cantey, Harry             10 MNSO                      NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   43.32      38.87  
  2 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            44.63      46.21  
  3 Norton, Rowan             11 MNSO                   45.75      46.53  
  4 Whetstone, Addison        12 MNSO                      NT      46.78  
  5 Krichev, Charlotte        11 Blossomwood            47.97      50.32  
  6 Bell, Jillian             11 Blossomwood               NT      51.66  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   39.16      39.31  
  2 Paque, Knox               12 Blossomwood            43.96      44.14  
  3 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            45.27      44.28  
  4 Cantey, Waring            12 MNSO                      NT      48.07  
  5 Wilson, Parker            11 Blossomwood               NT      49.90  
  6 Keener, Henry             12 MNSO                   59.97      52.07  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.76   6/30/2021 Claire Quadrini, MNSO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            37.25      37.47  
  2 Holden, Sydney            13 Blossomwood            43.75      43.71  
  3 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   44.25      45.44  
  4 Masterson, Molly          14 MNSO                   50.59      49.06  
  5 Cantey, Lily              14 MNSO                      NT      53.28  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          14 MNSO                   36.27      37.22  
  2 Roberts, Bross            14 Blossomwood            42.12      42.84  
  3 Lehr, Harrison            13 Blossomwood               NT      45.58  
  4 McMillion, Samuel         13 MNSO                   53.63      45.62  
  5 Everleth, Luke            13 MNSO                   56.44      55.34  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          15 MNSO                   36.72      36.44  
  2 Heritage, Greer           16 Blossomwood            41.24      44.77  
  3 Evans, Alexandra          16 MNSO                      NT      46.82  
  4 Hicks, Taylor             16 MNSO                   57.83      54.47  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMillion, Caleb          15 MNSO                   39.03      38.56  
  2 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            39.83      38.72  
  3 Huskey, Alec              16 MNSO                   39.10      38.73  
  4 Horvath, Lars             15 MNSO                      NT      39.00  
  5 Jones, Paul               15 Blossomwood            41.47      42.00  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:23.94  
     1) Clark, Eli M7                   2) Carter, Emma W7                
     3) Lehr, Francie W8                4) Moorer, Carter M8              
  2 Monte Sano  'A'                                   1:30.43    1:38.31  
     1) Graves, Ayla W8                 2) Backstrom, Ben M8              
     3) Peek, Ava W8                    4) Proud, Owen M7                 
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X1:58.44  
     1) Wilson, Hastings W7             2) Whitehead, Carter M7           
     3) Rowe, Evelyn W7                 4) Smith, Henry M8                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:03.75  
     1) Miller, Reynolds M8             2) Willauer, Ainslie W8           
     3) Bevel, June-Greer W7            4) Orton, Harold M7               
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:38.10  
     1) Snell, Leo M8                   2) Martin, Riya W7                
     3) Young, Sydney W7                4) Horvath, Max M7                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT        XDQ  
     1) Allen, Will M8                  2) Smith, Wilson M7               
     3) Cooper, Lucy W8                 4) Deutsch, Piper W7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:50.81    2:39.75  
     1) Morgan, Audrey W10              2) Ohlson, Reed M10               
     3) Proud, Brendan M9               4) Quadrini, Paige W10            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:48.02  
     1) Ferguson, James M10             2) McElroy, Austin M9             
     3) Carter, Katherine W10           4) Pope, Savannah W10             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:29.78  
     1) Hubbard, Garrett M9             2) Gotvald, Nelson M9             
     3) Orton, Lilliam W9               4) Elam, Evelyn W9                
 -- Monte Sano  'B'                                   3:48.77   X3:40.31  
     1) Coon, Dylan M9                  2) Lawton, Lucky W10              
     3) Johnson, Janie W9               4) Fritz, Evan M10                
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:46.46  
     1) Luhmann, Kylah W10              2) Tharp, Blake M10               
     3) Story, Sam M9                   4) Story, Millie W10              
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:55.76  
     1) Brinkley, Andy M10              2) Santiago, Sofia W10            
     3) Bourgeois, Davis M9             4) Cooper, Caroline W10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:02.96    6/6/2018 Jones Valley, JVRA                         
                         G Dougherty, H Amos. L Bedsole, W Neville         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:22.04    2:07.64  
     1) Baumgartner, Jenny W11          2) Whetstone, Addison W12         
     3) Dry, Jacob M12                  4) Quadrini, Tyler M12            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:08.68  
     1) Lehr, Bennett M11               2) Donovan, Kylie W11             
     3) Paque, Knox M12                 4) Speaks, Emme W12               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:32.26  
     1) Whitehead, Brooks M12           2) Deutsch, Peyton W11            
     3) Bell, Jillian W11               4) Lehr, Charlie M11              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:48.59   X2:35.32  
     1) Bains, Amelia W12               2) Proud, Carter M12              
     3) Mauldin, Emma W11               4) Petty, Cormac M12              
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:50.22  
     1) Casperson, Charlie M11          2) Jackson, Peyton M12            
     3) Santiago, Olivia W12            4) Rowe, Sarah Grace W12          
 -- Monte Sano  'C'                                   3:07.81   X3:02.12  
     1) Clark, Zachary M12              2) Boyd, Isabelle W11             
     3) Maxey, Henley W11               4) Hicks, Thomas M12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:00.84    1:59.39  
     1) Guerin, Owen M13                2) Williams, Lilly W14            
     3) Andreani, Alyssa W13            4) Whetstone, Isaac M13           
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:07.35  
     1) Casperson, Ben M13              2) Goldmon, William M13           
     3) Letson, Sophia W14              4) Mackey, Story W13              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:24.41  
     1) McMillion, Samuel M13           2) Cantey, Lily W14               
     3) Masterson, Molly W14            4) Cagle, Hunter M13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.84   6/28/2017 Sherwood Swim Team, SHER                   
                         K Mckey, M Holtcamp, E Rinehart, C Williams       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:55.56  
     1) Bohan, John M17                 2) Heritage, Greer W16            
     3) Blankenship, Will M15           4) Yates, Madelyn W17             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:09.16    1:56.59  
     1) Quadrini, Grace W17             2) Huskey, Alec M16               
     3) Quadrini, Claire W15            4) Pace, Juan M15                 
 -- Monte Sano  'B'                                   2:31.87   X2:15.39  
     1) McMillion, Caleb M15            2) Evans, Alexandra W16           
     3) Mullaney, Maggie W16            4) Horvath, Lars M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Emma               7 Blossomwood            25.20      25.90  
  2 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood               NT      27.21  
  3 Wilson, Hastings           7 Blossomwood               NT      30.76  
  4 Perkins, Timberly          7 MNSO                   42.00      33.81  
  5 Moore, Hayden              7 MNSO                   32.72     J35.33  
  6 Sahyouni, Adeline          8 MNSO                   36.45     J35.22  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Proud, Owen                7 MNSO                   24.41      26.70  
  2 Ferguson, John David       8 Blossomwood               NT      27.46  
  3 Clark, Eli                 7 Blossomwood            31.30      28.33  
  4 Kimbrel, Lucas             8 Blossomwood               NT      31.15  
  5 Backstrom, Ben             8 MNSO                   37.84      34.59  
  6 Maxey, Vance               7 MNSO                   36.34      37.31  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Katherine         10 Blossomwood            48.51      45.62  
  2 Mauldin, Liz               9 MNSO                   50.00      48.87  
  3 Clark, Lily               10 Blossomwood            48.56      51.00  
  4 Dry, Shiloh               10 MNSO                      NT      51.88  
  5 Yates, Lauren             10 Blossomwood               NT      53.57  
  6 McMillion, Rachel         10 MNSO                 1:00.44      58.44  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paque, Maddox             10 Blossomwood               NT     J52.38  
  2 Ohlson, Reed              10 MNSO                   53.69     J52.34  
  3 Ferguson, James           10 Blossomwood               NT      52.53  
  4 Bains, Owen               10 MNSO                   51.44      53.65  
  5 Proud, Brendan             9 MNSO                   58.51      54.97  
  6 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            54.21      57.64  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   36.44      36.84  
  2 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   37.56      38.01  
  3 Speaks, Emme              12 Blossomwood            38.74      38.21  
  4 Whetstone, Addison        12 MNSO                      NT      39.62  
  5 Krichev, Charlotte        11 Blossomwood            39.98      41.63  
  6 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            40.18      42.53  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            39.13      37.83  
  2 Dry, Jacob                12 MNSO                      NT      38.16  
  3 Whitehead, Brooks         12 Blossomwood            38.82      41.78  
  4 Casperson, Charlie        11 Blossomwood               NT      45.27  
  5 Petty, Cormac             12 MNSO                   49.70      52.28  
  6 Gotvald, Sebastion        12 MNSO                   59.84      53.75  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Letson, Sophia            14 Blossomwood            35.16      35.70  
  2 Mackey, Story             13 Blossomwood            35.22      36.07  
  3 Bothwell, Inde            13 MNSO                   42.66      43.07  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   29.25    6/9/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              13 MNSO                   31.87      31.19  
  2 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   33.90      34.19  
  3 Goldmon, William          13 Blossomwood            38.14      37.96  
  4 Lehr, Harrison            13 Blossomwood            42.90      43.47  
  5 Roberts, Bross            14 Blossomwood            42.57      44.27  
  6 Stanley, William          13 MNSO                 1:01.52      50.44  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77    6/2/2016 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            32.89      32.28  
  2 Quadrini, Grace           17 MNSO                      NT      37.35  
  3 Cunha, Masie              15 MNSO                      NT      42.39  
  4 Mullaney, Maggie          16 MNSO                      NT      46.28  
  5 Heritage, Preston         16 Blossomwood               NT      50.28  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.68   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan                15 MNSO                   31.12      31.21  
  2 Blankenship, Will         15 Blossomwood            37.44      34.56  
  3 Bohan, John               17 Blossomwood            34.25      34.89  
  4 Worthy, Will              17 MNSO                   36.41      35.31  
  5 Jones, Paul               15 Blossomwood            37.19      37.96  
  6 Keener, William           15 MNSO                   46.52      44.22  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.63    6/9/2021 Gabrielle Beauchamp, BLOS                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            27.76      26.81  
  2 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            23.60      27.00  
  3 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            25.83      28.28  
  4 Graves, Ayla               8 MNSO                   29.64      29.70  
  5 Peek, Ava                  8 MNSO                   32.83      32.53  
  6 Perkins, Timberly          7 MNSO                   42.88      32.54  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.73   6/20/2018 Tyler Quadrini, Makos                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Proud, Owen                7 MNSO                   30.10      28.55  
  2 Clark, Eli                 7 Blossomwood               NT      30.14  
  3 Moorer, Carter             8 Blossomwood            27.06      31.25  
  4 Orton, Harold              7 MNSO                      NT      31.72  
  5 Lovvorn, Ian               8 Blossomwood               NT      33.13  
  6 Deaton, Will               7 MNSO                   39.03      40.81  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   34.33      35.12  
  2 Carter, Katherine         10 Blossomwood               NT      48.84  
  3 Pope, Savannah            10 Blossomwood            44.64      50.15  
  4 Clark, Lily               10 Blossomwood            46.44      50.76  
  5 Mauldin, Liz               9 MNSO                   51.39      51.13  
  6 Williams, Lucy             9 MNSO                   54.65      52.19  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paque, Maddox             10 Blossomwood            47.54      52.70  
  2 Ohlson, Reed              10 MNSO                   59.65      55.32  
  3 Gotvald, Graham            9 MNSO                 1:22.47      59.66  
  4 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            57.89    1:02.51  
  5 Clark, Charles            10 MNSO                 1:11.10    1:04.68  
  6 McElroy, Austin            9 Blossomwood               NT    1:16.19  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            34.32      35.13  
  2 Norton, Rowan             11 MNSO                   40.47      37.35  
  3 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   36.97      37.53  
  4 Bell, Jillian             11 Blossomwood               NT      42.75  
  5 Krichev, Charlotte        11 Blossomwood               NT      43.51  
  6 Mauldin, Emma             11 MNSO                   48.82      47.18  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   31.65      31.84  
  2 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            37.62      34.89  
  3 Dry, Jacob                12 MNSO                      NT      38.10  
  4 Paque, Knox               12 Blossomwood            40.89      42.00  
  5 Whitehead, Brooks         12 Blossomwood            39.59      42.31  
 -- Berkholtz, Joshua         12 MNSO                      NT         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Letson, Sophia            14 Blossomwood            32.29      33.32  
  2 Mackey, Story             13 Blossomwood            32.97      33.66  
  3 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   33.97      34.07  
  4 Holden, Sydney            13 Blossomwood            34.57      34.46  
  5 Williams, Lilly           14 MNSO                   43.01      41.56  
  6 Cantey, Lily              14 MNSO                      NT      45.88  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.21   6/12/2019 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              13 MNSO                   30.41     J30.32  
  2 Baumgartner, Max          14 MNSO                   31.50     J30.29  
  3 Copeland, Jack            14 MNSO                   31.83      31.19  
  4 Goldmon, William          13 Blossomwood            36.36      36.90  
  5 Casperson, Ben            13 Blossomwood            36.60      38.89  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            29.07      30.80  
  2 Quadrini, Claire          15 MNSO                   32.72      32.96  
  3 Heritage, Preston         16 Blossomwood            36.93      38.40  
  4 Heritage, Greer           16 Blossomwood               NT      38.63  
  5 Worthy, Emily             15 MNSO                   43.67      41.25  
  6 Hicks, Taylor             16 MNSO                   45.09      42.10  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.75    6/9/2021 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan                15 MNSO                   28.32      29.13  
  2 Hammitt, Ethan            16 MNSO                      NT      31.62  
  3 Blankenship, Will         15 Blossomwood            33.71      32.47  
  4 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            33.79      34.47  
  5 Worthy, Will              17 MNSO                   34.00      34.53  
  6 Jones, Paul               15 Blossomwood               NT      38.44  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.32    7/3/2019 Monte Sano, Makos                          
                         P Quadrini, K Phillippe, L Pfitzer, J Baumgartner 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:24.01  
     1) Carter, Emma 7                  2) Lehr, Francie 8                
     3) Jackson, Anna Reed 8            4) Shumaker, Virginia 7           
  2 Monte Sano  'A'                                   1:40.62    1:52.00  
     1) Graves, Ayla 8                  2) Brede, Kennedy 8               
     3) Moore, Hayden 7                 4) Peek, Ava 8                    
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:02.19  
     1) Wilson, Hastings 7              2) Donovan, Caroline 8            
     3) Rowe, Evelyn 7                  4) Samples, Sloan 8               
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:08.89  
     1) Ginga, Lyla 4                   2) Helveston, Zoe 8               
     3) Deutsch, Piper 7                4) McCurry, Ivy 7                 
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:10.34  
     1) Perkins, Timberly 7             2) Snell, Eva 8                   
     3) Willauer, Ainslie 8             4) Sahyouni, Adeline 8            
 -- Monte Sano  'B'                                   2:39.50   X2:29.63  
     1) Gatlin, Grace 8                 2) Allen, Zoe 8                   
     3) Martin, Riya 7                  4) Bevel, June-Greer 7            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:32.59  
     1) Kimbrel, Lucas 8                2) Clark, Eli 7                   
     3) Ferguson, John David 8          4) Moorer, Carter 8               
  2 Monte Sano  'A'                                   1:40.38    2:03.64  
     1) Backstrom, Ben 8                2) Callaway, Maxwell 6            
     3) Horvath, Max 7                  4) Proud, Owen 7                  
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:17.69  
     1) Whitehead, Carter 7             2) Burns, Lucus 8                 
     3) Simons, Hudson 7                4) Smith, Wilson 7                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:20.03  
     1) Brinkley, George 8              2) Lovvorn, Sawyer 7              
     3) Lovvorn, Ian 8                  4) Bourgeois, Jack 7              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:31.91   X2:22.32  
     1) Perkins, Preacher 8             2) Snell, Leo 8                   
     3) Deaton, Will 7                  4) Harrison, Wallace 8            
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:45.86    2:34.60  
     1) Mauldin, Liz 9                  2) Morgan, Audrey 10              
     3) Williams, Lucy 9                4) Quadrini, Paige 10             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:43.09  
     1) Carter, Katherine 10            2) Clark, Lily 10                 
     3) Yates, Lauren 10                4) Pope, Savannah 10              
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:25.40  
     1) Cooper, Caroline 10             2) Rowe, Alice 10                 
     3) McRight, Milie 9                4) Story, Millie 10               
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:39.15  
     1) Elam, Evelyn 9                  2) Harrison, Millie 9             
     3) McMillion, Rachel 10            4) Lawton, Lucky 10               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:20.68   X3:47.12  
     1) Horvath, Marie 10               2) Johnson, Janie 9               
     3) Orton, Lilliam 9                4) Royer, Hana 10                 
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:47.59  
     1) Santiago, Sofia 10              2) Roberts, Bea 10                
     3) Luhmann, Kylah 10               4) Igo, Darby 9                   
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:06.97    2:58.76  
     1) Bains, Owen 10                  2) Gatlin, Grant 10               
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Proud, Brendan 9               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    3:00.70  
     1) Wilson, Oliver 9                2) Brinkley, Andy 10              
     3) Ferguson, James 10              4) Paque, Maddox 10               
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:45.59  
     1) Cantey, Harry 10                2) Paul, Dylan 10                 
     3) Clark, Charles 10               4) Petty, Teague 10               
 -- Monte Sano  'C'                                   4:13.54   X4:12.31  
     1) Coon, Dylan 9                   2) Martin, Jason 9                
     3) Fritz, Evan 10                  4) Hubbard, Garrett 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:15.08  
     1) Bell, Jillian 11                2) Donovan, Kylie 11              
     3) Krichev, Charlotte 11           4) Speaks, Emme 12                
  2 Monte Sano  'A'                                   2:26.33    2:16.25  
     1) Green, Ava Leigh 11             2) Norton, Rowan 11               
     3) Mauldin, Emma 11                4) Baumgartner, Jenny 11          
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:49.84  
     1) Boyd, Isabelle 11               2) Maxey, Henley 11               
     3) Bains, Amelia 12                4) Whetstone, Addison 12          
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:30.46    2:15.26  
     1) Morgan, Stuart 12               2) Petty, Cormac 12               
     3) Elam, Jack 12                   4) Quadrini, Tyler 12             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:18.33  
     1) Clark, Will 12                  2) Lehr, Bennett 11               
     3) Paque, Knox 12                  4) Whitehead, Brooks 12           
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:35.75  
     1) Casperson, Charlie 11           2) Lehr, Charlie 11               
     3) Jackson, Peyton 12              4) Wilson, Parker 11              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:45.84   X2:47.53  
     1) Hicks, Thomas 12                2) Cunha, Neil 11                 
     3) Proud, Carter 12                4) Clark, Zachary 12              
 -- Monte Sano  'C'                                   3:03.92   X2:54.13  
     1) Gotvald, Sebastion 12           2) Cunha, Gabriel 11              
     3) Berkholtz, Joshua 12            4) Keener, Henry 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:04.45  
     1) Holden, Sydney 13               2) Letson, Sophia 14              
     3) Mackey, Story 13                4) Krichev, Sophie 14             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:25.16    2:20.02  
     1) Williams, Lilly 14              2) Cantey, Lily 14                
     3) Bothwell, Inde 13               4) Andreani, Alyssa 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:56.42   6/20/2016 MT. Carmel, MCST                           
                         C Patz, C Strankman, A Shepherd, R Hamilton       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:00.44    1:51.36  
     1) Whetstone, Isaac 13             2) Copeland, Jack 14              
     3) Baumgartner, Max 14             4) Guerin, Owen 13                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:13.39  
     1) Casperson, Ben 13               2) Lehr, Harrison 13              
     3) Roberts, Bross 14               4) Goldmon, William 13            
 -- Monte Sano  'B'                                   2:28.69   X2:24.19  
     1) Everleth, Luke 13               2) Stanley, William 13            
     3) Cagle, Hunter 13                4) McJunkins, Caleb 14            
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:56.20   6/29/2016 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:11.91    2:08.41  
     1) Quadrini, Grace 17              2) Whetstone, Savannah 15         
     3) Hicks, Taylor 16                4) Quadrini, Claire 15            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:10.13  
     1) McGraw, Ellis 14                2) Heritage, Greer 16             
     3) Mullins, Anna Crawford 16       4) Yates, Madelyn 17              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:30.50  
     1) Evans, Alexandra 16             2) Mullaney, Maggie 16            
     3) Stephens, Stella 17             4) Worthy, Emily 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:58.33    1:53.14  
     1) Hammitt, Ethan 16               2) Huskey, Alec 16                
     3) Worthy, Will 17                 4) Pace, Juan 15                  
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:56.00  
     1) Jones, Paul 15                  2) Bohan, John 17                 
     3) Mitchell, Jack 16               4) Blankenship, Will 15           
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:11.31  
     1) Keener, William 15              2) Horvath, Lars 15               
     3) Horvath, Ben 13                 4) McMillion, Caleb 15            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org