Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/30/2022 02:02 AM
                2022 RCSL MNSO vs GREN - meters WK5 - 6/29/2022                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:34.37    1:31.20  
     1) Lee, Lainey 8                   2) Allan, Audrey 8                
     3) Brigance, Margaret 8            4) Allan, Amelia 8                
  2 Monte Sano  'A'                                   1:47.81    1:51.83  
     1) Schliesman, Annie 8             2) Snell, Eva 8                   
     3) Peek, Ava 8                     4) Graves, Ayla 8                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:09.12   X2:03.19  
     1) Peters, Olivia 8                2) Bridges, June 8                
     3) Holmes, Alice 8                 4) McCraw, Eleanor 7              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:05.41  
     1) Moore, Hayden 7                 2) Perkins, Timberly 7            
     3) Bevel, June-Greer 8             4) Willauer, Ainslie 8            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:48.78    1:41.48  
     1) Backstrom, Ben 8                2) Segrest, John Luke 7           
     3) Proud, Owen 7                   4) Horvath, Max 7                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:48.96    1:43.72  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Turner, Sullivan 8             
     3) Matthews, Luke 8                4) Graham, Trevor 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:28.06   X2:23.50  
     1) James, Luke 7                   2) Wilson, Harvey 8               
     3) Hodges, Gabe 7                  4) Arthur, Reid 8                 
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:24.31  
     1) Snell, Leo 7                    2) Deaton, Will 8                 
     3) Perkins, Preacher 8             4) Orton, Harold 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:00.08    2:53.60  
     1) Segrest, Reese 9                2) Horvath, Marie 10              
     3) Segrest, Caroline 9             4) Morgan, Audrey 10              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:06.47    3:04.19  
     1) Lee, Kinley 9                   2) Allan, Nora 10                 
     3) Ludwig, Cydney 9                4) Bevel, Emily 10                
 -- Monte Sano  'B'                                   3:20.88   X3:13.07  
     1) Mauldin, Liz 9                  2) Pfitzer, Lily 10               
     3) Dry, Shiloh 10                  4) Williams, Lucy 9               
 -- Monte Sano  'C'                                   3:46.42   X3:32.23  
     1) Rush, Charlotte 10              2) McMillion, Rachel 10           
     3) Berkholtz, Kate 10              4) Elam, Evelyn 9                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            4:06.38   X3:46.09  
     1) Brown, Shelby 10                2) Schreeder, Liley 9             
     3) Stanfield, Charlotte 10         4) Heaps, Vivian 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:28.61    3:23.56  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Davison, Emmett 10             
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
 -- Monte Sano  'B'                                   3:39.30   X3:37.88  
     1) Clark, Charles 10               2) Moore, Liam 9                  
     3) Gotvald, Graham 9               4) Hubbard, Garrett 9             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            4:04.22   X3:55.95  
     1) Mullins, Connor 10              2) Craig, Zach 9                  
     3) Lindgren, Matthew 10            4) Taylor, Reid 9                 
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X4:16.82  
     1) Petty, Teague 10                2) Gotvald, Nelson 9              
     3) Gatlin, Grant 10                4) Manning, Davis 9               
 -- Monte Sano  'A'                                   3:29.16         DQ  
     1) Proud, Brendan 9                2) Bains, Owen 10                 
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Cantey, Harry 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:28.46    2:23.59  
     1) Whetstone, Addison 12           2) Baumgartner, Jenny 11          
     3) Quadrini, Paige 10              4) Green, Ava Leigh 11            
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:24.90    2:24.25  
     1) Kent, Hadley 12                 2) Allan, Izzy 12                 
     3) Ludwig, Camila 12               4) Daniel, Caroline 12            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:04.37   X3:07.28  
     1) Duggan, Eva 12                  2) Pitchford, Madeleine 11        
     3) Feser, Caroline 11              4) Wells, Lane 11                 
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.57   6/29/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         J Dry, S Morgan, T Quadrini, J Elam               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:21.94    2:19.57  
     1) Dry, Jacob 12                   2) Morgan, Stuart 12              
     3) Quadrini, Tyler 12              4) Elam, Jack 12                  
  2 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    2:34.96  
     1) Ayres, Charles 12               2) Taylor, Hayes 12               
     3) Young, Chase 12                 4) Holmes, Fox 11                 
 -- Monte Sano  'B'                                   3:01.88   X2:58.83  
     1) Petty, Cormac 12                2) Cantey, Waring 12              
     3) Proud, Carter 12                4) Cunha, Neil 11                 
 -- Monte Sano  'C'                                   3:16.06   X3:03.94  
     1) Clark, Zachary 12               2) Berkholtz, Joshua 12           
     3) Gotvald, Sebastion 12           4) Hicks, Thomas 12               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:22.91   X3:16.46  
     1) Ryan, Jake 12                   2) Taylor, John Marshall 12       
     3) Davenport, Davis 12             4) Smith, Farin Lee 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:13.76   6/22/2022 Blossomwood, BLOS                          
                         S Mackey, E McGraw, S Letson, S Holden            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:40.36    2:36.99  
     1) Williams, Lilly 14              2) Masterson, Molly 14            
     3) Andreani, Alyssa 13             4) Bains, Amelia 12               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:33.13    2:37.82  
     1) Banks, Abby 13                  2) Daniel, Bella 14               
     3) Brigance, Cecilia 13            4) Berger, Campbell 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.12    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         O Guerin, M Baumgartner, I Whetstone, J Copeland  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:11.92    2:08.58  
     1) Guerin, Owen 14                 2) Baumgartner, Max 14            
     3) Whetstone, Isaac 13             4) Cagle, Hunter 13               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:13.34    2:15.52  
     1) Johnson, Wesley 14              2) Freeman, Andrew 14             
     3) Hardy, Benjamin 13              4) Shadinger, Austin 14           
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:40.65  
     1) Kent, Farrell 14                2) Hardy, William 13              
     3) Steber, Joseph 14               4) Smith, Gibson 14               
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:51.84  
     1) Stanley, William 13             2) McMillion, Samuel 13           
     3) Hammitt, Archer 13              4) Everleth, Luke 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:13.53   6/29/2016 Sherwood, SHER                             
                         E Rinehart, C Tarsitano, M Holtcamp, K Hammer     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:23.34    2:20.08  
     1) Whetstone, Savannah 15          2) Quadrini, Claire 15            
     3) Quadrini, Grace 17              4) Keener, Clara 17               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:27.02    2:24.89  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Scott, Sydney 16               
     3) Houser, Michaela 17             4) Scales, Amelia 15              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:47.44   X2:47.07  
     1) Sowash, Lillian 17              2) Keith, Caroline 16             
     3) McCary, Addie 16                4) Keith, Atkins 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.51   6/22/2022 Greenwyche, GREN                           
                         W Byrd, M Kimball, S Hardy, L Young               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:53.92    1:55.56  
     1) Byrd, Will 17                   2) Young, Lance 16                
     3) Hardy, Samuel 17                4) Lunsford, Judd 15              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:07.53    2:07.33  
     1) Worthy, Will 17                 2) McMillion, Caleb 15            
     3) Pace, Juan 15                   4) Hammitt, Ethan 16              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:06.43   X2:07.64  
     1) Derrick, Andrew 15              2) Young, Cole 17                 
     3) Freeman, Justin 16              4) Kimball, Mason 16              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:36.82   X2:35.34  
     1) Williams, Nate 15               2) Keener, William 15             
     3) Cagle, Patrick 15               4) Kolb, Joshua 17                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edehi, Lillian             6 MNSO                   32.15      30.43  
  2 Whetstone, Elise           5 MNSO                   32.27      34.22  
  3 Bevel, Marion              6 MNSO                   34.14      35.03  
  4 Wilson, Hayden             6 Gators                 40.26      41.85  
  5 James, Lauren              5 Gators                 41.77      47.39  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, Anne Byrom        6 MNSO                   39.28     X35.35  
 -- Graves, Hadley             6 MNSO                   36.83     X36.90  
 -- Callaway, Addie            5 MNSO                   40.35     X39.73  
 -- Schliesman, Claire         6 MNSO                   40.60     X42.82  
 -- Fritz, Livia               6 MNSO                   39.05     X44.28  
 -- Gosdin, Harper             6 Gators                 44.27     X45.89  
 -- Matthews, Lillian          5 Gators                 47.75     X46.25  
 -- Backstrom, Holland         6 MNSO                   42.90     X46.33  
 -- Daigle, Holly              6 Gators                 53.64     X50.40  
 -- Farmer, Birdie             5 MNSO                 1:05.45     X51.51  
 -- Lill, Hadley               6 Gators                 51.93     X53.02  
 -- Landphair, Emersyn         5 Gators                 52.46     X53.07  
 -- Taylor, Kate               5 Gators                 54.48     X56.75  
 -- Johnson, Ellie             5 Gators                 53.98     X57.59  
 -- Pagel, Maisey              6 MNSO                   59.13     X59.98  
 -- Faulkner, Marion           6 Gators                 48.03   X1:04.95  
 -- Causey, Louise             4 MNSO                      NT   X1:07.13  
 -- Eberhart, Clare            5 Gators                 55.90   X1:12.52  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb            6 Gators                 24.38      27.20  
  2 Perkins, Solomon           6 MNSO                   26.44      28.03  
  3 Mauldin, Clayton           5 MNSO                   26.07      28.51  
  4 Callaway, Maxwell          6 MNSO                   28.21      29.34  
  5 Taylor, Brooks             6 Gators                 33.70      32.83  
  6 van Wagenberg, Frans       6 Gators                 40.69      38.21  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cantey, Teige              6 MNSO                   34.67     X32.01  
 -- Woo, Tommy                 5 MNSO                   37.76     X32.37  
 -- Barney, Graham             6 MNSO                   44.63     X38.64  
 -- Loening, Oliver            6 Gators                 44.12     X40.07  
 -- Dyer, Thompson             4 MNSO                   27.72     X41.77  
 -- Linton-Miller, Callum      6 MNSO                   51.53     X44.88  
 -- Bartlett, James            5 MNSO                      NT     X51.77  
 -- Beaver, Owen               4 Gators                 53.94     X58.89  
 -- Lill, James                4 Gators                 50.57   X1:02.52  
 -- Hallman, Sam               5 MNSO                 1:04.50   X1:04.50  
 -- Royer, Theo                5 MNSO                 1:06.89   X1:06.89  
 -- Barney, Oliver             4 MNSO                   53.01   X1:07.63  
 -- Blau, Pete                 4 MNSO                 1:01.97   X1:08.23  
 -- Peters, Lawson             5 Gators               1:04.81   X1:16.96  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 19.64      19.82  
  2 Allan, Audrey              8 Gators                 20.19      19.83  
  3 Allan, Amelia              8 Gators                 20.64      21.47  
  4 Peek, Ava                  8 MNSO                   20.71      21.59  
  5 Graves, Ayla               8 MNSO                   20.63      22.84  
  6 Perkins, Timberly          7 MNSO                   25.50      25.77  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Manning, Molly             7 MNSO                      NT     X25.24  
 -- Peters, Olivia             8 Gators                 24.38     X26.13  
 -- Purpura, Willa             8 MNSO                   29.81     X26.71  
 -- Allen, Zoe                 7 MNSO                   29.88     X26.89  
 -- Schreeder, Mallie          7 Gators                 29.20     X27.95  
 -- Bevel, June-Greer          8 MNSO                   30.45     X28.15  
 -- Echols, Genevieve          8 MNSO                   30.88     X29.90  
 -- Pitchford, Florence        7 Gators                 34.65     X30.75  
 -- Gatlin, Grace              8 MNSO                   30.19     X32.32  
 -- Bridges, Zoe               7 Gators                 32.69     X32.97  
 -- McCraw, Eleanor            7 Gators                 41.84     X36.72  
 -- Martin, Riya               7 MNSO                   39.03     X38.20  
 -- Fallon, Lyla               7 MNSO                 1:10.66     X48.19  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Luke             8 Gators                 19.55      19.87  
  2 Snyder, Silas              8 Gators                 21.16      21.07  
  3 Proud, Owen                7 MNSO                   20.69      21.36  
  4 Graham, Trevor             8 Gators                 23.39      22.56  
  5 Horvath, Max               7 MNSO                   21.88      22.81  
  6 Maxey, Vance               7 MNSO                      NT      33.64  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gimenez, George            7 Gators                 26.78     X22.75  
 -- Hodges, Gabe               7 Gators                 26.78     X24.72  
 -- Eberhart, Francis          7 Gators                 29.07     X27.28  
 -- Orton, Harold              7 MNSO                   28.34     X27.45  
 -- Perkins, Preacher          8 MNSO                   26.00     X27.72  
 -- James, Luke                7 Gators                 33.40     X31.63  
 -- Beaver, Mason              8 Gators                 37.94     X36.47  
 -- Rentz, Adam                8 Gators                 36.90     X36.72  
 -- Arthur, Reid               8 Gators                 36.32     X37.31  
 -- Snell, Leo                 7 MNSO                   35.13     X37.37  
 -- Blau, Phillip              7 MNSO                   42.56     X43.63  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   33.18      33.00  
  2 Morgan, Audrey            10 MNSO                   36.50      36.63  
  3 Williams, Lucy             9 MNSO                   40.65     J40.03  
  4 Ludwig, Cydney             9 Gators                 41.43     J39.94  
  5 Bevel, Emily              10 Gators                 41.97      40.81  
  6 Lee, Kinley                9 Gators                 42.14      41.91  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Evelyn              9 Gators                    NT      49.13  
 -- Schreeder, Liley           9 Gators                 43.34     X42.47  
 -- Pfitzer, Lily             10 MNSO                   41.00     X43.07  
 -- Elam, Evelyn               9 MNSO                   43.91     X43.83  
 -- Dry, Shiloh               10 MNSO                      NT     X43.90  
 -- Rush, Charlotte           10 MNSO                   45.13     X45.24  
 -- McMillion, Rachel         10 MNSO                   41.59     X47.02  
 -- Berkholtz, Kate           10 MNSO                   47.84     X47.05  
 -- Faulkner, Nora            10 Gators               1:11.53     X49.13  
 -- Lindgren, Charlotte        9 Gators                 48.47     X49.51  
 -- Johnson, Janie             9 MNSO                      NT     X50.43  
 -- Kahanic, Paisley           9 Gators                 40.21     X51.03  
 -- Royer, Hana               10 MNSO                   47.69     X51.69  
 -- Heaps, Vivian              9 Gators                 49.26     X53.44  
 -- Stanfield, Charlotte      10 Gators                 52.89     X54.13  
 -- Daigle, Juliana           10 Gators                 56.94     X57.90  
 -- McCraw, Claire            10 Gators                 55.64     X58.14  
 -- Orton, Lillian             9 MNSO                   58.63     X59.62  
 -- Wright, Zoey              10 MNSO                   57.57     X59.83  
 -- League, Harley            10 Gators                 58.88   X1:03.81  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bains, Owen               10 MNSO                   38.62      39.47  
  2 Brigance, Benjamin        10 Gators                 43.84      43.33  
  3 Cantey, Harry             10 MNSO                   43.35     J43.41  
  3 Taylor, Win                9 Gators                 43.31     J43.53  
  5 Hubbard, Garrett           9 MNSO                   43.97     J43.34  
  6 Bevel, Grant              10 Gators                 47.22      47.01  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gotvald, Nelson            9 MNSO                   45.25     X44.53  
 -- Coon, Dylan                9 MNSO                   47.28     X46.19  
 -- Gatlin, Grant             10 MNSO                   45.73     X46.58  
 -- Gotvald, Graham            9 MNSO                   54.70     X48.31  
 -- Fritz, Evan               10 MNSO                   49.15     X50.20  
 -- Manning, Davis             9 MNSO                      NT     X58.28  
 -- Causey, Thomas             9 MNSO                   51.82   X1:00.54  
 -- Harris, Conner             9 MNSO                   58.20   X1:01.83  
 -- Petty, Teague             10 MNSO                 1:02.52   X1:02.21  
 -- Craig, Nick                9 Gators               1:05.50   X1:03.60  
 -- Paul, Dylan               10 MNSO                 1:03.69   X1:05.53  
 -- Martin, Jason              9 MNSO                 1:18.09   X1:12.09  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila            12 Gators                 30.40      31.27  
  2 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   33.28      33.27  
  3 Daniel, Caroline          12 Gators                 32.96     J34.88  
  4 Whetstone, Addison        12 MNSO                   34.34     J34.38  
  5 Bains, Amelia             12 MNSO                   35.47      35.75  
  6 Allan, Izzy               12 Gators                 36.33      37.33  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Feser, Caroline           11 Gators                 39.60     X38.00  
 -- Duggan, Eva               12 Gators                 37.88     X38.88  
 -- Graham, Trinity           11 Gators                 40.94     X41.87  
 -- Pitchford, Madeleine      11 Gators                 44.88     X42.46  
 -- Wells, Lane               11 Gators                 41.97     X44.13  
 -- Werdehoff, Sloane         11 Gators                 51.14     X47.76  
 -- Hallman, Annie            11 MNSO                   54.50     X52.65  
 -- Shadinger, Isabelle       11 Gators                 54.63     X58.53  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.83   6/29/2022 Tyler Quadrini, MNSO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   29.22      27.83  
  2 Young, Chase              12 Gators                 29.93      29.27  
  3 Morgan, Stuart            12 MNSO                   31.78      29.81  
  4 Taylor, Hayes             12 Gators                 32.02      34.00  
  5 Pfitzer, Wick             12 MNSO                   35.09      34.70  
  6 Ayres, Charles            12 Gators                 33.90      35.13  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Elam, Jack                12 MNSO                   34.90     X34.63  
 -- Holmes, Fox               11 Gators                 35.01     X36.63  
 -- Proud, Carter             12 MNSO                   39.53     X37.02  
 -- Gotvald, Sebastion        12 MNSO                   39.00     X38.18  
 -- Cunha, Neil               11 MNSO                   42.66     X40.00  
 -- Berkholtz, Joshua         12 MNSO                   43.38     X41.89  
 -- Clark, Zachary            12 MNSO                   41.52     X41.94  
 -- Keener, Henry             12 MNSO                   42.59     X42.79  
 -- Kahanic, Gage             11 Gators                 44.88     X42.84  
 -- Graham, Ty                12 Gators                 39.85     X43.45  
 -- Davenport, Davis          12 Gators                 41.77     X44.51  
 -- Cunha, Gabriel            11 MNSO                   44.78     X45.63  
 -- Smith, Farin Lee          11 Gators                 47.94     X52.33  
 -- Hubbard, Jesse            12 MNSO                   51.68     X53.21  
 -- Jones, Hardin             11 Gators                 53.98     X53.32  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   29.40      29.11  
  2 Daniel, Bella             14 Gators                 29.38      29.33  
  3 Williams, Lilly           14 MNSO                   34.83      34.66  
  4 Masterson, Molly          14 MNSO                   36.10      35.29  
  5 Berger, Campbell          13 Gators                 37.22      36.06  
  6 Derrick, Emily            13 Gators                 39.38      38.44  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kelley, Samantha          13 Gators                 59.83     X49.83  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.00    6/6/2018 Chris Bedsole, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   26.54      26.26  
  2 Johnson, Wesley           14 Gators                 27.20      26.52  
  3 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   27.15      27.01  
  4 Shadinger, Austin         14 Gators                 29.18      29.39  
  5 Hardy, Benjamin           13 Gators                 29.03      29.76  
  6 Everleth, Luke            13 MNSO                      NT      37.10  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cagle, Hunter             13 MNSO                   32.96     X31.78  
 -- Hammitt, Archer           13 MNSO                   33.20     X33.65  
 -- Steber, Joseph            14 Gators                 33.82     X36.76  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.70   6/29/2016 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          15 MNSO                   30.38      30.11  
  2 Houser, Michaela          17 Gators                 30.21      30.25  
  3 Ayres, Caroline           15 Gators                 30.96      31.02  
  4 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   32.45      31.10  
  5 Edmondson, Lucy           16 Gators                 32.02      33.22  
  6 Keener, Clara             17 MNSO                   34.12      33.28  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Lance              16 Gators                 25.26      25.16  
  2 Pace, Juan                15 MNSO                   25.90      25.69  
  3 Hardy, Samuel             17 Gators                 25.94      25.84  
  4 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   26.81      27.40  
  5 Byrd, Will                17 Gators                 26.77      27.46  
  6 Kolb, Joshua              17 MNSO                   33.94      32.37  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Derrick, Andrew           15 Gators                 27.84     X28.33  
 -- Williams, Nate            15 MNSO                      NT     X33.27  
 -- Keener, William           15 MNSO                   35.00     X33.98  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snell, Eva                 8 MNSO                   26.26      25.73  
  2 Allan, Audrey              8 Gators                 26.40      26.53  
  3 Bridges, June              8 Gators                 28.93      27.84  
  4 Allan, Amelia              8 Gators                 27.46      27.90  
  5 Peek, Ava                  8 MNSO                   32.78      32.94  
  6 Perkins, Timberly          7 MNSO                   35.28      35.18  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, John Luke         7 MNSO                   29.58      27.73  
  2 Backstrom, Ben             8 MNSO                   29.22      29.53  
  3 Maxey, Vance               7 MNSO                   32.33      29.57  
  4 Turner, Sullivan           8 Gators                 32.46      32.90  
  5 Hodges, Gabe               7 Gators                 54.58      41.45  
 -- Wilson, Harvey             8 Gators                 30.90         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   44.77      44.10  
  2 Morgan, Audrey            10 MNSO                   47.12      47.06  
  3 Horvath, Marie            10 MNSO                   47.84      49.22  
  4 Allan, Nora               10 Gators                 52.44      51.75  
  5 Lee, Kinley                9 Gators                 57.64      59.58  
  6 Bevel, Emily              10 Gators               1:04.82    1:02.13  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Liam                9 MNSO                   58.27      58.31  
  2 Bains, Owen               10 MNSO                   56.17    1:00.18  
  3 Cantey, Harry             10 MNSO                      NT    1:04.22  
  4 Davison, Emmett           10 Gators               1:05.27    1:04.28  
 -- Taylor, Reid               9 Gators               1:07.53         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allan, Izzy               12 Gators                 42.70      41.84  
  2 Whetstone, Addison        12 MNSO                   46.78      47.06  
  3 Daniel, Caroline          12 Gators                 46.52      47.76  
  4 Kent, Hadley              12 Gators                 50.00      50.72  
  5 Maxey, Henley             11 MNSO                   54.44      53.06  
 -- Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   38.87         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.06   6/15/2022 Mark Crook, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Stuart            12 MNSO                   38.00      37.34  
  2 Young, Chase              12 Gators                 40.38      39.38  
  3 Taylor, Hayes             12 Gators                 41.57      44.32  
  4 Pfitzer, Wick             12 MNSO                   44.45      45.21  
  5 Cantey, Waring            12 MNSO                   47.33      47.02  
  6 Ayres, Charles            12 Gators                 46.10      47.28  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.76   6/30/2021 Claire Quadrini, MNSO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             14 Gators                 38.21      40.01  
  2 Banks, Abby               13 Gators                 40.24      41.15  
  3 Williams, Lilly           14 MNSO                   49.75      50.03  
  4 Masterson, Molly          14 MNSO                   47.89     J50.23  
  5 Cantey, Lily              14 MNSO                   51.03     J50.06  
  6 Brigance, Cecilia         13 Gators                 48.98      54.44  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max          14 MNSO                   35.76      35.66  
  2 Shadinger, Austin         14 Gators                 37.45      37.52  
  3 Hardy, Benjamin           13 Gators                 37.15      39.02  
  4 Freeman, Andrew           14 Gators                 39.97      42.46  
  5 McMillion, Samuel         13 MNSO                   42.89      44.14  
  6 Stanley, William          13 MNSO                      NT      57.17  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          15 MNSO                   35.76      36.21  
  2 Quadrini, Grace           17 MNSO                   41.95      41.88  
  3 Keith, Caroline           16 Gators                 43.86      44.19  
  4 Scott, Sydney             16 Gators                 44.50      44.96  
  5 Keener, Clara             17 MNSO                   44.69      45.31  
  6 Scales, Amelia            15 Gators                 43.51      45.64  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Lance              16 Gators                 30.76      32.09  
  2 Lunsford, Judd            15 Gators                 34.50      34.45  
  3 Young, Cole               17 Gators                    NT      37.69  
  4 Huskey, Alec              16 MNSO                   38.46      38.21  
  5 McMillion, Caleb          15 MNSO                   37.96      39.00  
  6 Williams, Nate            15 MNSO                   46.25      42.87  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:20.54    1:22.90  
     1) Brigance, Margaret W8           2) Snyder, Silas M8               
     3) Allan, Audrey W8                4) Matthews, Luke M8              
  2 Monte Sano  'A'                                   1:23.91    1:28.83  
     1) Graves, Ayla W8                 2) Horvath, Max M7                
     3) Peek, Ava W8                    4) Proud, Owen M7                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:42.37   X1:35.82  
     1) Lee, Lainey W8                  2) Graham, Trevor M8              
     3) Schreeder, Mallie W7            4) Turner, Sullivan M8            
 -- Greenwyche Gators  'C'                            1:42.75   X1:43.07  
     1) Holmes, Alice W8                2) Bridges, June W8               
     3) Hodges, Gabe M7                 4) Eberhart, Francis M7           
 -- Monte Sano  'B'                                   1:54.34   X2:05.01  
     1) Orton, Harold M7                2) Perkins, Preacher M8           
     3) Purpura, Willa W8               4) Gatlin, Grace W8               
 -- Monte Sano  'C'                                   2:15.03   X2:32.77  
     1) Snell, Leo M7                   2) Blau, Phillip M7               
     3) Bevel, June-Greer W8            4) Echols, Genevieve W8           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:31.65    2:39.30  
     1) Morgan, Audrey W10              2) Bains, Owen M10                
     3) Cantey, Harry M10               4) Quadrini, Paige W10            
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:48.79    3:08.25  
     1) Kahanic, Paisley W9             2) Ludwig, Cydney W9              
     3) Brigance, Benjamin M10          4) Taylor, Win M9                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:10.08   X3:12.19  
     1) Allan, Nora W10                 2) Lindgren, Matthew M10          
     3) Taylor, Reid M9                 4) Schreeder, Liley W9            
 -- Monte Sano  'B'                                   3:36.15   X3:43.72  
     1) Orton, Lillian W9               2) Wright, Zoey W10               
     3) Gotvald, Graham M9              4) Gotvald, Nelson M9             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:47.08  
     1) Royer, Hana W10                 2) Johnson, Janie W9              
     3) Causey, Thomas M9               4) Wermuth, AJ M10                
 -- Greenwyche Gators  'C'                            3:17.72        XDQ  
     1) Bevel, Grant M10                2) McCraw, Claire W10             
     3) Mullins, Connor M10             4) Brown, Shelby W10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.70   6/29/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         J Baumgartner, S Morgan, A Green, T Quadrini      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:05.40    2:01.70  
     1) Baumgartner, Jenny W11          2) Morgan, Stuart M12             
     3) Green, Ava Leigh W11            4) Quadrini, Tyler M12            
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:05.31    2:06.37  
     1) Ludwig, Camila W12              2) Daniel, Caroline W12           
     3) Taylor, Hayes M12               4) Young, Chase M12               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:27.95   X2:34.34  
     1) Ward, Paulina W11               2) Graham, Trinity W11            
     3) Taylor, John Marshall M12       4) Ayres, Charles M12             
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:32.34   X2:47.96  
     1) Duggan, Eva W12                 2) Feser, Caroline W11            
     3) Graham, Ty M12                  4) Holmes, Fox M11                
 -- Monte Sano  'B'                                   2:50.90   X2:55.15  
     1) Mauldin, Emma W11               2) Maxey, Henley W11              
     3) Clark, Zachary M12              4) Cunha, Gabriel M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:57.92    1:56.57  
     1) Whetstone, Isaac M13            2) Andreani, Alyssa W13           
     3) Williams, Lilly W14             4) Guerin, Owen M14               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:57.19    1:57.63  
     1) Hardy, Benjamin M13             2) Banks, Abby W13                
     3) Daniel, Bella W14               4) Johnson, Wesley M14            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:23.82   X2:29.06  
     1) Berger, Campbell W13            2) Derrick, Emily W13             
     3) Steber, Joseph M14              4) Hardy, William M13             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:31.35   X2:33.32  
     1) Wright, Emma W13                2) Cantey, Lily W14               
     3) Stanley, William M13            4) Everleth, Luke M13             
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:50.00   X2:40.52  
     1) Kelley, Samantha W13            2) Brigance, Cecilia W13          
     3) Kent, Farrell M14               4) Smith, Gibson M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:49.75   6/22/2022 Greenwyche, GREN                           
                         L Young, C Ayres, M Houser, S Hardy               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:49.75    1:53.25  
     1) Young, Lance M16                2) Ayres, Caroline W15            
     3) Houser, Michaela W17            4) Hardy, Samuel M17              
  2 Monte Sano  'A'                                   1:54.28    1:53.63  
     1) Hammitt, Ethan M16              2) Quadrini, Claire W15           
     3) Quadrini, Grace W17             4) Pace, Juan M15                 
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:15.27  
     1) Huskey, Alec M16                2) Worthy, Will M17               
     3) Hicks, Taylor W16               4) Stephens, Stella W17           
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:07.68   X2:17.47  
     1) Lunsford, Judd M15              2) Derrick, Andrew M15            
     3) McCary, Addie W16               4) Scott, Sydney W16              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:07.80   X2:19.77  
     1) Byrd, Will M17                  2) Young, Cole M17                
     3) Smith, Corinne W17              4) Sowash, Lillian W17            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lainey                8 Gators                 24.80      24.97  
  2 Brigance, Margaret         8 Gators                 24.25      25.97  
  3 Snell, Eva                 8 MNSO                      NT      27.78  
  4 Peek, Ava                  8 MNSO                      NT      28.59  
  5 Allan, Audrey              8 Gators                 25.70      29.71  
  6 Schliesman, Annie          8 MNSO                   28.50      31.35  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Luke             8 Gators                 26.02      24.37  
  2 Proud, Owen                7 MNSO                   26.62      26.31  
  3 Snyder, Silas              8 Gators                 24.92      26.34  
  4 Segrest, John Luke         7 MNSO                      NT      34.08  
  5 Wilson, Harvey             8 Gators                 32.43      38.19  
 -- Horvath, Max               7 MNSO                      NT         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, Reese             9 MNSO                   46.31     J45.74  
  2 Lee, Kinley                9 Gators                 45.59     J44.82  
  3 Mauldin, Liz               9 MNSO                   47.33      47.34  
  4 Segrest, Caroline          9 MNSO                   49.31      48.54  
  5 Ludwig, Cydney             9 Gators                 50.96      50.27  
  6 Allan, Nora               10 Gators                 54.60      58.25  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohlson, Reed              10 MNSO                   49.58      49.20  
  2 Bains, Owen               10 MNSO                   49.92      51.20  
  3 Brigance, Benjamin        10 Gators                 51.25      53.19  
  4 Proud, Brendan             9 MNSO                   54.97      56.03  
  5 Bevel, Grant              10 Gators                 58.51    1:00.09  
  6 Mullins, Connor           10 Gators               1:02.31    1:02.43  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   36.44      37.06  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 36.56      37.94  
  3 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   37.56      38.09  
  4 Whetstone, Addison        12 MNSO                   39.06      39.14  
  5 Kent, Hadley              12 Gators                 38.70      39.56  
  6 Ward, Paulina             11 Gators                 42.62      46.08  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   36.06      33.71  
  2 Dry, Jacob                12 MNSO                   37.78      38.34  
  3 Ayres, Charles            12 Gators                 40.15      43.38  
  4 Petty, Cormac             12 MNSO                   48.88      48.25  
  5 Taylor, John Marshall     12 Gators                 48.71     J49.20  
  6 Ryan, Jake                12 Gators                 47.41     J49.19  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               13 Gators                 33.89      34.12  
  2 Daniel, Bella             14 Gators                    NT      35.89  
  3 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   36.94      36.90  
  4 Brigance, Cecilia         13 Gators                 45.97      48.01  
  5 Wright, Emma              13 MNSO                   53.26      57.22  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   29.25    6/9/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   30.58      31.59  
  2 Baumgartner, Max          14 MNSO                   31.67      32.09  
  3 Johnson, Wesley           14 Gators                 32.47      32.12  
  4 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   32.76      33.99  
  5 Shadinger, Austin         14 Gators                 35.19      36.07  
  6 Kent, Farrell             14 Gators                 37.65      41.70  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77    6/2/2016 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline           15 Gators                 36.76      38.03  
  2 Quadrini, Grace           17 MNSO                   37.19      38.17  
  3 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   38.64      38.20  
  4 Scales, Amelia            15 Gators                 38.32      38.56  
  5 Sowash, Lillian           17 Gators                 39.75      40.87  
  6 Cunha, Masie              15 MNSO                   42.39      43.10  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.31   6/15/2022 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                17 Gators                 29.08      30.25  
  2 Pace, Juan                15 MNSO                   31.12      30.76  
  3 Lunsford, Judd            15 Gators                    NT      31.28  
  4 Freeman, Justin           16 Gators                 30.34      32.69  
  5 Worthy, Will              17 MNSO                   34.44      34.82  
  6 Copeland, Jack            15 MNSO                   35.19      35.20  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.63    6/9/2021 Gabrielle Beauchamp, BLOS                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 22.53      21.53  
  2 Holmes, Alice              8 Gators                 27.47      26.76  
  3 Allan, Amelia              8 Gators                 24.69      27.01  
  4 Graves, Ayla               8 MNSO                   26.31      30.20  
  5 Perkins, Timberly          7 MNSO                   32.54      31.15  
  6 Schliesman, Annie          8 MNSO                      NT      32.92  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.73   6/20/2018 Tyler Quadrini, Makos                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Luke             8 Gators                 28.19      26.00  
  2 Proud, Owen                7 MNSO                   28.35      28.26  
  3 Snyder, Silas              8 Gators                 26.93      30.56  
  4 Deaton, Will               8 MNSO                   30.84      31.77  
  5 Horvath, Max               7 MNSO                   33.44      34.72  
  6 Turner, Sullivan           8 Gators                 35.91      35.44  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   34.33      35.41  
  2 Morgan, Audrey            10 MNSO                      NT      46.69  
  3 Segrest, Caroline          9 MNSO                   49.43      47.45  
  4 Ludwig, Cydney             9 Gators                 48.23      48.22  
  5 Brown, Shelby             10 Gators                 54.30      53.89  
  6 Allan, Nora               10 Gators                 55.43      56.57  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Benjamin        10 Gators                 49.90      48.09  
  2 Bevel, Grant              10 Gators                 48.78      49.15  
  3 Ohlson, Reed              10 MNSO                   54.80      49.47  
  4 Lindgren, Matthew         10 Gators                 59.38    1:03.95  
  5 Clark, Charles            10 MNSO                 1:04.35    1:04.03  
  6 Proud, Brendan             9 MNSO                 1:15.08    1:08.84  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   34.22      35.11  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 34.43      35.19  
  3 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   36.97      36.53  
  4 Kent, Hadley              12 Gators                 38.25      39.52  
  5 Daniel, Caroline          12 Gators                 39.35      40.90  
  6 Mauldin, Emma             11 MNSO                   47.18      47.51  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   31.26      30.75  
  2 Morgan, Stuart            12 MNSO                   35.94      35.00  
  3 Young, Chase              12 Gators                 35.25      35.28  
  4 Dry, Jacob                12 MNSO                   38.10      37.80  
  5 Taylor, Hayes             12 Gators                 37.49      40.21  
  6 Ryan, Jake                12 Gators                 44.25      45.60  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   33.88      33.47  
  2 Derrick, Emily            13 Gators                    NT     J47.78  
  3 Williams, Lilly           14 MNSO                   41.56      41.02  
  4 Wright, Emma              13 MNSO                   45.72      44.47  
  5 Banks, Abby               13 Gators                 34.50     J34.07  
  6 Brigance, Cecilia         13 Gators                 43.81      51.68  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.21   6/12/2019 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 Gators                 30.06      28.87  
  2 Guerin, Owen              14 MNSO                   28.91      28.88  
  3 Baumgartner, Max          14 MNSO                   29.89      29.63  
  4 Hardy, Benjamin           13 Gators                 31.72      33.07  
  5 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   32.62      35.45  
  6 Hardy, William            13 Gators                 39.28      41.40  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          15 MNSO                   32.60     J32.60  
  2 Houser, Michaela          17 Gators                 33.51     J32.37  
  3 Whetstone, Savannah       15 MNSO                      NT      35.30  
  4 Scales, Amelia            15 Gators                 35.05      35.71  
  5 Ayres, Caroline           15 Gators                 36.40      37.89  
  6 Hicks, Taylor             16 MNSO                   41.40      41.02  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.75    6/9/2021 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             17 Gators                 27.28      27.83  
  2 Pace, Juan                15 MNSO                   28.32      28.33  
  3 Young, Lance              16 Gators                 27.91      28.69  
  4 Copeland, Jack            15 MNSO                   31.19      31.45  
  5 Young, Cole               17 Gators                 30.07      31.51  
  6 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   31.62      32.69  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.32    7/3/2019 Monte Sano, Makos                          
                         P Quadrini, K Phillippe, L Pfitzer, J Baumgartner 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:22.54    1:24.27  
     1) Allan, Audrey 8                 2) Holmes, Alice 8                
     3) Allan, Amelia 8                 4) Brigance, Margaret 8           
  2 Monte Sano  'A'                                   1:31.00    1:42.95  
     1) Graves, Ayla 8                  2) Snell, Eva 8                   
     3) Willauer, Ainslie 8             4) Peek, Ava 8                    
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:52.06   X1:52.06  
     1) Schreeder, Mallie 7             2) Pitchford, Florence 7          
     3) Peters, Olivia 8                4) Bridges, June 8                
 -- Monte Sano  'B'                                   1:54.31   X1:57.53  
     1) Perkins, Timberly 7             2) Bevel, June-Greer 8            
     3) Purpura, Willa 8                4) Schliesman, Annie 8            
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:05.59  
     1) Manning, Molly 7                2) Martin, Riya 7                 
     3) Moore, Hayden 7                 4) Gatlin, Grace 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    1:30.59  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Harrison, Caleb 6              
     3) Graham, Trevor 8                4) Matthews, Luke 8               
  2 Monte Sano  'A'                                   1:32.95    1:33.31  
     1) Horvath, Max 7                  2) Segrest, John Luke 7           
     3) Backstrom, Ben 8                4) Proud, Owen 7                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:56.33   X1:50.31  
     1) Gimenez, George 7               2) Taylor, Brooks 6               
     3) Eberhart, Francis 7             4) Hodges, Gabe 7                 
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:03.75   X1:59.03  
     1) Arthur, Reid 8                  2) James, Luke 7                  
     3) Wilson, Harvey 8                4) Turner, Sullivan 8             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:00.21  
     1) Perkins, Preacher 8             2) Deaton, Will 8                 
     3) Orton, Harold 7                 4) Maxey, Vance 7                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:31.05    2:34.17  
     1) Morgan, Audrey 10               2) Williams, Lucy 9               
     3) Segrest, Reese 9                4) Quadrini, Paige 10             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:54.34   X3:07.50  
     1) Berkholtz, Kate 10              2) Pfitzer, Lily 10               
     3) McMillion, Rachel 10            4) Elam, Evelyn 9                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:22.43   X3:36.52  
     1) Schreeder, Liley 9              2) Stanfield, Charlotte 10        
     3) Daigle, Juliana 10              4) Heaps, Vivian 9                
 -- Greenwyche Gators  'C'                            3:26.84   X3:41.13  
     1) McCraw, Claire 10               2) League, Harley 10              
     3) Allan, Nora 10                  4) Brown, Shelby 10               
 -- Monte Sano  'C'                                   3:17.37   X3:44.67  
     1) Rush, Charlotte 10              2) Johnson, Janie 9               
     3) Royer, Hana 10                  4) Orton, Lillian 9               
 -- Greenwyche Gators  'A'                                 NT         DQ  
     1) Ludwig, Cydney 9                2) Lee, Kinley 9                  
     3) Bevel, Emily 10                 4) Kahanic, Paisley 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:50.77    2:52.82  
     1) Cantey, Harry 10                2) Hubbard, Garrett 9             
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Bains, Owen 10                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:03.14    3:03.90  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Mullins, Connor 10             
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:43.20   X3:29.70  
     1) Taylor, Reid 9                  2) Craig, Nick 9                  
     3) Davison, Emmett 10              4) Lindgren, Matthew 10           
 -- Monte Sano  'C'                                   3:53.12   X3:45.02  
     1) Petty, Teague 10                2) Manning, Davis 9               
     3) Clark, Charles 10               4) Moore, Liam 9                  
 -- Monte Sano  'B'                                   3:52.72   X4:05.28  
     1) Coon, Dylan 9                   2) Fritz, Evan 10                 
     3) Harris, Conner 9                4) Martin, Jason 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:14.75    2:13.50  
     1) Daniel, Caroline 12             2) Allan, Izzy 12                 
     3) Kent, Hadley 12                 4) Ludwig, Camila 12              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:14.21    2:14.15  
     1) Green, Ava Leigh 11             2) Bains, Amelia 12               
     3) Whetstone, Addison 12           4) Baumgartner, Jenny 11          
 -- Monte Sano  'B'                                   2:41.13   X3:05.08  
     1) Mauldin, Emma 11                2) Maxey, Henley 11               
     3) Mauldin, Liz 9                  4) Hallman, Annie 11              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:51.10   X3:06.19  
     1) Ward, Paulina 11                2) Shadinger, Isabelle 11         
     3) Graham, Trinity 11              4) Duggan, Eva 12                 
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:10.04    2:09.27  
     1) Morgan, Stuart 12               2) Dry, Jacob 12                  
     3) Elam, Jack 12                   4) Quadrini, Tyler 12             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:10.86    2:17.63  
     1) Taylor, Hayes 12                2) Holmes, Fox 11                 
     3) Ayres, Charles 12               4) Young, Chase 12                
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:38.55  
     1) Gotvald, Sebastion 12           2) Cantey, Waring 12              
     3) Cunha, Neil 11                  4) Petty, Cormac 12               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:35.33   X2:42.90  
     1) Taylor, John Marshall 12        2) Graham, Ty 12                  
     3) Gimenez, James 11               4) Ryan, Jake 12                  
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:54.31  
     1) Pfitzer, Wick 12                2) Keener, Henry 12               
     3) Hubbard, Jesse 12               4) Proud, Carter 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:02.37   6/22/2022 Blossomwood, BLOS                          
                         S Holden, S Letson, E McGraw, S Mackey            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:17.29    2:15.74  
     1) Williams, Lilly 14              2) Masterson, Molly 14            
     3) Cantey, Lily 14                 4) Andreani, Alyssa 13            
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:14.93    2:20.41  
     1) Banks, Abby 13                  2) Daniel, Bella 14               
     3) Berger, Campbell 13             4) Brigance, Cecilia 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.36    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, J Copeland, M Baumgartner, O Guerin  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:51.36    1:56.87  
     1) Whetstone, Isaac 13             2) Cagle, Hunter 13               
     3) Baumgartner, Max 14             4) Guerin, Owen 14                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:58.81    1:59.50  
     1) Hardy, Benjamin 13              2) Hardy, William 13              
     3) Shadinger, Austin 14            4) Johnson, Wesley 14             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:18.05   X2:23.00  
     1) Steber, Joseph 14               2) Kent, Farrell 14               
     3) Smith, Gibson 14                4) Freeman, Andrew 14             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:21.81   X2:25.00  
     1) Stanley, William 13             2) Everleth, Luke 13              
     3) McMillion, Samuel 13            4) Hammitt, Archer 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:00.56   6/29/2016 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:05.44    2:05.00  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Scales, Amelia 15              
     3) Edmondson, Lucy 16              4) Houser, Michaela 17            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:08.14    2:06.47  
     1) Quadrini, Grace 17              2) Whetstone, Savannah 15         
     3) Keener, Clara 17                4) Quadrini, Claire 15            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:25.78        XDQ  
     1) Keith, Caroline 16              2) Scott, Sydney 16               
     3) Sowash, Lillian 17              4) Smith, Corinne 17              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.22   6/22/2022 Greenwyche, GREN                           
                         L Young, A Derrick, W Byrd, S Hardy               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:43.64    1:49.09  
     1) Young, Lance 16                 2) Lunsford, Judd 15              
     3) Byrd, Will 17                   4) Hardy, Samuel 17               
  2 Monte Sano  'A'                                   1:52.85    1:56.44  
     1) Hammitt, Ethan 16               2) Huskey, Alec 16                
     3) Worthy, Will 17                 4) Pace, Juan 15                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X1:59.53  
     1) Young, Cole 17                  2) Freeman, Justin 16             
     3) Kimball, Mason 16               4) Derrick, Andrew 15             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:10.71   X2:08.78  
     1) Copeland, Jack 15               2) Kolb, Joshua 17                
     3) Cagle, Patrick 15               4) Keener, William 15             
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoddy, Carolyn           29 Gators                    NT      26.59  
  2 Zirnstein, Nathan         25 Gators                    NT      27.28  
  3 Wyndam, Steven            12 Gators                    NT      29.76  
  4 Matus, Laura              22 Gators                    NT     x30.13  
  5 Hutto, Bailey             22 Gators                    NT     x32.76  
  6 Hladky, Cami              23 Gators                    NT     x33.34  
  7 Chilton, Anna             24 Gators                    NT     x34.44  
  8 Norwood, Abby             20 Gators                    NT     x35.89  
  9 Roth, Anna                21 Gators                    NT     x37.37  
 10 Reeves, Haley             20 Gators                    NT     x47.93  
 11 O'Hare, Sophie            22 Gators                    NT     x54.38  
 12 Hulgan, Zack              27 Gators                    NT     x55.75  
 13 Mohlere, Sarah            22 Gators                    NT   x1:09.27  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org