Home
2023 Meets
2022 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - B               HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/21/2023 10:32 PM
                 2023 RCSL BLOS vs PIED -Yards WK4 - 6/21/2023                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:28.77    1:29.75    7  
     1) Wilson, Hastings 8              2) Carter, Emma 8                 
     3) Shumaker, Virginia 8            4) Deutsch, Piper 8               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:49.85    1:45.03  
     1) Wessel, Grace G 8               2) Anderson, Cora E 8             
     3) Handley, Lucy 7                 4) Ramage, Lucy G 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:56.78   X2:00.97  
     1) Davis, Harriet 7                2) Moorer, Ava 7                  
     3) Good, Abigail 8                 4) Allen, Edie Grace 8            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:14.81   X2:12.63  
     1) Moore, Charlotte K 7            2) Pawlik, Hazel 7                
     3) Rymer, Vivi 8                   4) Hamilton, Lily 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:27.34   X2:50.87  
     1) Luhmann, Audrey 7               2) Halliburton, Claire 8          
     3) Tharp, Kiera 7                  4) Curtis, Ella Grace 8           
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:40.66    1:51.91    7  
     1) Smith, Wilson 8                 2) Clark, Eli 8                   
     3) Holden, Grant 8                 4) Igo, Myles 7                   
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:49.60    1:53.46  
     1) Hewiett, Marshall 8             2) Carter, Judah B 8              
     3) Clark, Hudson 7                 4) Smith, Nathan H 8              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:00.64   X2:05.58  
     1) Douthit, Asher 8                2) Simons, Hudson J 8             
     3) Lindblom, Seth 8                4) Dunaway, Hudson 6              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:54.00   X2:11.45  
     1) Lockwood, Frank 8               2) Robertson, Thomas 8            
     3) Lehr, Rhett 7                   4) Warden, Elam 7                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:09.75   X2:31.37  
     1) Whitehead, Carter 8             2) Rafferty, Cash 7               
     3) Thomas, Charlie 8               4) Bourgeois, Jack 8              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'               2:47.46   X2:32.28  
     1) Groth, Chase 8                  2) Groth, Jayden 7                
     3) Doiron, Bo G 8                  4) Garrison, Charlie M 6          
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               3:02.33    2:59.00    7  
     1) Hayles, Harper 10               2) Taubuki, Millie T 10           
     3) Vayda, Arleigh G 10             4) Cooper, Charlotte J 9          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:59.90    2:59.32  
     1) Aldridge, Ellie Jane 9          2) Donovan, Caroline 9            
     3) Lehr, Francie 9                 4) McRight, Milie 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:20.74   X3:18.41  
     1) Covington, Ellis Ann 9          2) Igo, Darby 10                  
     3) Jackson, Anna Reed 9            4) Fierro, Natalee 9              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               4:18.11   X3:59.34  
     1) Garrison, Harper K 9            2) Moore, Natalie R 9             
     3) Douthit, Mya 10                 4) Monroe, Clara 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:48.60    2:48.00    7  
     1) Mooty, Drew 9                   2) Francis, Walter K 9            
     3) Hamer, Asa 10                   4) Ramage, Turner M 10            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:52.16    2:57.44  
     1) Moorer, Carter 9                2) Ferguson, John David 9         
     3) Good, Kolton 10                 4) Wilson, Oliver 10              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'               4:32.65   X3:35.46  
     1) Moore, Mark C 9                 2) Caruso, Ben G 9                
     3) Lindblom, Gabe 9                4) Edwards, Will B 10             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:49.52   x3:46.46  
     1) Powell, Brandon C 9             2) Evans  Jr., Paul 9             
     3) Turnbull, Thomas A 10           4) Anderson, Calvin E 10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:58.01  
     1) Becker, Grant 9                 2) Bourgeois, Davis 10            
     3) McCurry, George 9               4) Smith, Henry 9                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X4:01.25  
     1) Dean, Justice 9                 2) Howell, Walt 10                
     3) Kimbrel, Lucas 9                4) Lovvorn, Ian 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.76    2:24.17    7  
     1) Carter, Katherine 11            2) Donovan, Kylie 12              
     3) Clark, Lily 11                  4) Bell, Jillian 12               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:30.40    2:36.83  
     1) Mooty, Liddie 11                2) Wessel, Kate K 11              
     3) Handley, Molly 11               4) Neely, Maria J 11              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:56.80   X3:00.68  
     1) Earls, Reese E 11               2) Carver, Ella G 12              
     3) Wessel, Caroline 11             4) Douthit, Emery 11              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:07.33  
     1) Roberts, Bea 11                 2) Garnett, Merrell 11            
     3) Lowe, Landry 11                 4) Holden, Harper 11              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:31.00  
     1) Rowe, Alice 11                  2) Smith, Piper 11                
     3) Fierro, Mia 11                  4) Luhmann, Kylah 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.49    2:33.50    7  
     1) Lehr, Bennett 12                2) Lehr, Charlie 12               
     3) Wilson, Parker 12               4) Casperson, Charlie 12          
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:40.26    2:41.65  
     1) McCloud, Grant J 11             2) Doiron, Benj C 11              
     3) Anderson, Conrad E 12           4) Rymer, Bo B 11                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:08.41  
     1) Dean, River 11                  2) Aldridge, Lennon 11            
     3) Ferguson, James 11              4)                                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:24.31  
     1) Smith, Hudson 11                2) Fleischer, Jonathan 12         
     3) Caragianis, Noah 12             4) Baker, Cooper 11               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:30.15   X3:30.35  
     1) Monroe, Tucker 12               2) Neely, Judah J 11              
     3) Powell, Jackson J 11            4) Turnbull, Jack H 12            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:10.59    2:10.89    7  
     1) Daniel, Caroline 13             2) Speaks, Emme 13                
     3) Mackey, Story 14                4) Holden, Sydney 14              
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:17.74    2:20.45  
     1) McCloud, Caitlin R 14           2) Gyorok, Ava K 14               
     3) Earls, Reagan M 13              4) Hodges, Caroline G 14          
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:37.65   X2:44.81  
     1) Handley, Olivia 13              2) Hamer, Brooke 13               
     3) Neely, Caitlyn G 14             4) Rigby, Ansley 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:07.08    2:09.22    7  
     1) Trefry, Weston M 13             2) Hayles, Logan L 13             
     3) Brown, Owen W 14                4) Sieja, Oliver 14               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:12.20    2:11.14  
     1) Whitehead, Brooks 13            2) Goldmon, William 14            
     3) Casperson, Ben 14               4) Paque, Knox 13                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.17    2:09.06    7  
     1) Daniel, Bella 15                2) McGraw, Ellis 15               
     3) Letson, Sophia 15               4) Brady, Sydney 16               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:29.27    2:31.00  
     1) Wessel, Anne 15                 2) Carver, Lily Kate K 15         
     3) Clayton, Marlee 15              4) Johnson, Christine 17          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:31.03  
     1) Fierro, Averee 15               2) Heritage, Greer 17             
     3) Heritage, Preston 17            4) Watts, Amber 16                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.36    2:07.69    7  
     1) Blankenship, Will 16            2) Mitchell, Jack 17              
     3) Johnston, Matthew 17            4) Watson, Ben 15                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarty, Lowrey            6 BLOSSOMWOOD            25.57      26.06    5  
  2 Bourgeois, Blair           6 BLOSSOMWOOD            26.75      27.64    3  
  3 Roberts, Margo             6 BLOSSOMWOOD            29.39      30.52    1  
  4 Francis, Mae V             6 PIED                   33.57      35.14  
  5 Pawlik, Maeve              6 PIED                   37.03      40.63  
  6 Hodges, Aaliyah F          6 PIED                   36.58      47.57  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hansom, Hallie Ann         6 BLOSSOMWOOD            31.38     X29.38  
 -- Hawkins, Sperry            5 BLOSSOMWOOD            36.22     X34.95  
 -- Helms, Franny C            5 PIED                   41.35     X36.63  
 -- Dean, Amelie               5 BLOSSOMWOOD            37.65     X39.38  
 -- Halliburton, Charlotte     6 BLOSSOMWOOD          1:08.89     X39.56  
 -- Hays, Ellery G             5 PIED                   46.43     X40.46  
 -- Powell, Elizabeth C        5 PIED                   43.95     X40.81  
 -- Smith, Crosby              6 BLOSSOMWOOD            52.06     X41.08  
 -- Holt, Charlotte            5 BLOSSOMWOOD            41.33     X41.14  
 -- Waggoner, Beau Holland     6 BLOSSOMWOOD            34.56     X41.70  
 -- Bradley, Isla              5 PIED                   34.72     X43.72  
 -- Mann, Mary Frances         5 BLOSSOMWOOD            44.49     X45.52  
 -- Curtis, Adeline            6 BLOSSOMWOOD            40.40     X45.72  
 -- Soliman, Genevieve         5 BLOSSOMWOOD            45.56     X47.32  
 -- Lovvorn, Abigail Ruth      5 BLOSSOMWOOD            37.77     X47.63  
 -- Bennett, Sullivan G        5 PIED                   51.58     X49.33  
 -- Kirchner, Ariella or €   4 PIED                   45.29     X49.63  
 -- Vayda, Adeline or Addi M   4 PIED                   56.33     X53.33  
 -- Kilgallin, Adalynn         3 PIED                   48.75     X58.39  
 -- Caruso, Laurie F           5 PIED                   39.14     X58.97  
 -- Davis, Stewart             5 BLOSSOMWOOD            56.78   X1:00.64  
 -- Clark, Nora D              5 PIED                 1:02.94   X1:12.59  
 -- Kilgallin, Amilia R        6 PIED                   57.91   X1:16.40  
 -- Pawlik, Tali               4 PIED                   59.96   X1:21.45  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fortin, Cillian            6 BLOSSOMWOOD            22.70      19.66    5  
  2 Dunaway, Hudson            6 PIED                   21.69      20.47    3  
  3 Hewiett, Clark             6 PIED                   24.89      25.01    1  
  4 Patterson, Gray S          6 PIED                   24.03      27.63  
  5 Owen, Thomas               6 BLOSSOMWOOD            25.84      29.13  
  6 Igo, Wyatt                 5 BLOSSOMWOOD            28.81      30.15  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Douthit, Noah              6 PIED                   26.10     X30.31  
 -- Turner, Rhodes             6 BLOSSOMWOOD            35.46     X32.76  
 -- Lindblom, Hank             6 PIED                   36.33     X36.82  
 -- Deustsch, Grayson          6 BLOSSOMWOOD            38.33     X37.51  
 -- Caruso, Tommy M            5 PIED                   48.32     X42.41  
 -- Doiron, Daniel C           5 PIED                   40.04     X43.19  
 -- Fitzgerald, Oliver         5 BLOSSOMWOOD            51.19     X43.78  
 -- Barkley, Thad L            5 PIED                   56.43     X45.57  
 -- Jacobi, Julian             5 BLOSSOMWOOD            46.07     X49.01  
 -- Nalley, Daniel D           6 PIED                 1:00.39     X50.69  
 -- Hays, Pratt M              4 PIED                   59.88     X50.83  
 -- Carter, Seth B             5 PIED                   53.32     X50.90  
 -- Caruso, Cam E              5 PIED                   47.20     X54.26  
 -- Hanna, Maxwell             4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:02.71  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shumaker, Virginia         8 BLOSSOMWOOD            16.10      16.14    5  
  2 Carter, Emma               8 BLOSSOMWOOD            17.20      18.66    3  
  3 Wilson, Hastings           8 BLOSSOMWOOD            19.81      19.69    1  
  4 Ramage, Lucy G             8 PIED                   19.14     J20.92  
  5 Handley, Lucy              7 PIED                   21.03     J20.84  
  6 Wessel, Grace G            8 PIED                   21.63      22.09  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Good, Abigail              8 BLOSSOMWOOD            22.84     X22.63  
 -- Moorer, Ava                7 BLOSSOMWOOD            21.68     X24.15  
 -- Rowe, Evelyn               8 BLOSSOMWOOD            25.50     X24.63  
 -- Rymer, Vivi                8 PIED                   49.62     X24.70  
 -- Curtis, Ella Grace         8 BLOSSOMWOOD            24.12     X25.59  
 -- Allen, Edie Grace          8 BLOSSOMWOOD            23.27     X26.80  
 -- Kimbrel, Sutton            8 BLOSSOMWOOD            25.76     X27.27  
 -- Davis, Harriet             7 BLOSSOMWOOD            27.37     X27.63  
 -- Fitzgerald, Alice          7 BLOSSOMWOOD            29.29     X28.63  
 -- Hamilton, Lily             8 PIED                   29.21     X29.89  
 -- Rogers, Lula               7 BLOSSOMWOOD            26.16     X30.22  
 -- Seale, May L               8 PIED                   33.72     X32.44  
 -- Halliburton, Claire        8 BLOSSOMWOOD            31.31     X32.52  
 -- Soliman, Sophia            7 BLOSSOMWOOD            34.26     X34.00  
 -- Luhmann, Audrey            7 BLOSSOMWOOD            33.26     X35.94  
 -- Dinwiddie, Emily           7 PIED                   49.34   X1:16.66  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Igo, Myles                 7 BLOSSOMWOOD            20.11      20.40    5  
  2 Smith, Nathan H            8 PIED                   19.83      20.94    3  
  3 Holden, Grant              8 BLOSSOMWOOD            19.90      21.19    1  
  4 Smith, Wilson              8 BLOSSOMWOOD               NT      24.62  
  5 Groth, Jayden              7 PIED                   25.71      26.71  
  6 Groth, Chase               8 PIED                   25.08      28.02  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lehr, Rhett                7 BLOSSOMWOOD            22.22     X23.56  
 -- Rafferty, Cash             7 BLOSSOMWOOD            22.67     X24.46  
 -- Halliburton, John          8 BLOSSOMWOOD            26.58     X27.28  
 -- Kirchner, Finley or Finn   7 PIED                   28.12     X27.57  
 -- Mann, Lawson               8 BLOSSOMWOOD            28.19     X29.20  
 -- Robertson, Thomas          8 BLOSSOMWOOD            27.62     X29.96  
 -- Lockwood, Frank            8 BLOSSOMWOOD            29.22     X31.08  
 -- Fitzgerald, Charlie        7 BLOSSOMWOOD            28.46     X31.09  
 -- Edwards, Micah J           7 PIED                   35.34     X31.56  
 -- Douthit, Asher             8 PIED                   31.14     X33.33  
 -- Lovvorn, Sawyer            8 BLOSSOMWOOD            31.56     X33.33  
 -- Doiron, Bo G               8 PIED                   31.04     X34.32  
 -- Garrison, Charlie M        6 PIED                   34.47     X34.71  
 -- Lockwood, Christopher      7 BLOSSOMWOOD            36.25     X35.72  
 -- Warden, Elam               7 BLOSSOMWOOD            33.62     X36.06  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vayda, Arleigh G          10 PIED                   32.89      35.40    5  
  2 Aldridge, Ellie Jane       9 BLOSSOMWOOD            39.31      37.65    3  
  3 Igo, Darby                10 BLOSSOMWOOD            40.12      39.81    1  
  4 Cooper, Charlotte J        9 PIED                   41.43      40.46  
  5 Hayles, Harper            10 PIED                   36.54      40.75  
  6 Jackson, Anna Reed         9 BLOSSOMWOOD            41.78      42.14  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McRight, Milie            10 BLOSSOMWOOD            38.32     X40.95  
 -- Fierro, Natalee            9 BLOSSOMWOOD            44.14     X45.40  
 -- Covington, Ellis Ann       9 BLOSSOMWOOD            47.45     X48.14  
 -- Roberts, Jessie            9 BLOSSOMWOOD               NT     X48.27  
 -- Douthit, Mya              10 PIED                   49.31     X51.27  
 -- Cowan, Mary Virginia      10 BLOSSOMWOOD            55.40     X56.07  
 -- Moore, Natalie R           9 PIED                   57.49   X1:00.00  
 -- Helms, Mary Crim C         9 PIED                 1:04.09   X1:03.03  
 -- Doiron, Asher E            9 PIED                 1:06.07   X1:04.40  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   31.00      32.21    5  
  2 Ramage, Turner M          10 PIED                   34.65      35.18    3  
  3 Mooty, Drew                9 PIED                   35.75      36.27    1  
  4 Good, Kolton              10 BLOSSOMWOOD            35.53      37.46  
  5 Ferguson, John David       9 BLOSSOMWOOD            38.78      38.33  
  6 Howell, Walt              10 BLOSSOMWOOD               NT      43.32  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Henry               9 BLOSSOMWOOD            40.59     X40.38  
 -- Clark, Eli                 8 BLOSSOMWOOD            39.72     X41.08  
 -- Caruso, Ben G              9 PIED                   43.88     X43.21  
 -- Edwards, Caleb M           9 PIED                   46.78     X43.31  
 -- Anderson, Calvin E        10 PIED                   43.57     X45.27  
 -- McCurry, George            9 BLOSSOMWOOD            43.75     X45.50  
 -- Eng, Liam                 10 BLOSSOMWOOD            45.58     X46.59  
 -- Lovvorn, Ian               9 BLOSSOMWOOD            44.66     X48.31  
 -- Turnbull, Thomas A        10 PIED                   47.46     X48.33  
 -- Lindblom, Gabe             9 PIED                   43.89     X48.40  
 -- Hewiett, Nolan            10 PIED                   54.16     X51.16  
 -- Edwards, Will B           10 PIED                   51.25     X51.21  
 -- Fitzgerald, James          9 BLOSSOMWOOD            49.03     X51.81  
 -- Bourgeois, Davis          10 BLOSSOMWOOD            51.37     X54.69  
 -- Baker, Rhett               9 BLOSSOMWOOD            59.25     X58.88  
 -- Allen, Will                9 BLOSSOMWOOD            51.38     X59.64  
 -- Kelly, Colt               10 BLOSSOMWOOD            54.84   X1:01.76  
 -- Klein, Parker             10 BLOSSOMWOOD          1:08.97   X1:11.93  
 -- Moore, Mark C              9 PIED                   47.22   X1:16.32  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Kylie            12 BLOSSOMWOOD            28.00      28.66    5  
  2 Handley, Molly            11 PIED                   28.83      29.95    3  
  3 Bell, Jillian             12 BLOSSOMWOOD            31.78      31.84    1  
  4 Clark, Lily               11 BLOSSOMWOOD            32.56      33.14  
  5 Mooty, Liddie             11 PIED                   31.60      37.00  
  6 Neely, Maria J            11 PIED                      NT      48.33  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro, Mia               11 BLOSSOMWOOD            36.89     X37.19  
 -- Garnett, Merrell          11 BLOSSOMWOOD            37.28     X38.37  
 -- Santiago, Sofia           11 BLOSSOMWOOD            39.62     X40.16  
 -- Rowe, Alice               11 BLOSSOMWOOD            50.11     X43.00  
 -- Wessel, Caroline          11 PIED                   42.21     X43.28  
 -- Luhmann, Kylah            11 BLOSSOMWOOD            42.37     X44.10  
 -- Roberts, Bea              11 BLOSSOMWOOD            42.47     X45.53  
 -- Holden, Harper            11 BLOSSOMWOOD               NT     X46.25  
 -- Douthit, Emery            11 PIED                   43.76     X48.50  
 -- Smith, Piper              11 BLOSSOMWOOD            46.75     X49.97  
 -- Padgett, Ariana           11 PIED                   55.87   X1:00.88  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehr, Bennett             12 BLOSSOMWOOD            27.69      28.82    5  
  2 Anderson, Conrad E        12 PIED                   28.77      29.46    3  
  3 Wilson, Parker            12 BLOSSOMWOOD            33.58      32.02    1  
  4 McCloud, Grant J          11 PIED                   31.19      34.40  
  5 Rymer, Bo B               11 PIED                   34.76      34.50  
  6 Ferguson, James           11 BLOSSOMWOOD            36.25      37.02  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Hudson             11 BLOSSOMWOOD            36.45     X35.46  
 -- Fleischer, Jonathan       12 BLOSSOMWOOD            36.37     X37.44  
 -- Dean, River               11 BLOSSOMWOOD            37.09     X37.58  
 -- Turnbull, Jack H          12 PIED                   35.33     X40.97  
 -- Neely, Judah J            11 PIED                   46.48     X46.40  
 -- Powell, Jackson J         11 PIED                   44.98     X46.63  
 -- Baker, Cooper             11 BLOSSOMWOOD            56.26     X57.58  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Sydney            14 BLOSSOMWOOD            27.06      27.84    5  
  2 Mackey, Story             14 BLOSSOMWOOD            27.28      28.02    3  
  3 Speaks, Emme              13 BLOSSOMWOOD            27.57      28.07    1  
  4 Earls, Reagan M           13 PIED                   27.96      28.56  
  5 Hodges, Caroline G        14 PIED                   29.00      29.45  
  6 McCloud, Caitlin R        14 PIED                   28.78      30.60  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rigby, Ansley             14 PIED                   31.72     X33.84  
 -- Rowe, Sarah Grace         13 BLOSSOMWOOD            35.52     X36.81  
 -- Gyorok, Ava K             14 PIED                   38.81     X38.44  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Ben            14 BLOSSOMWOOD            28.28      26.90    5  
  2 Trefry, Weston M          13 PIED                   27.68      28.75    3  
  3 Hayles, Logan L           13 PIED                   27.87      29.00    1  
  4 Paque, Knox               13 BLOSSOMWOOD            28.62      29.70  
  5 Clark, Will               13 BLOSSOMWOOD            29.88      32.18  
  6 Brown, Owen W             14 PIED                   28.10      33.19  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Tyler           13 BLOSSOMWOOD            34.14     X35.03  
 -- Fierro, David             13 BLOSSOMWOOD            35.20     X35.32  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Letson, Sophia            15 BLOSSOMWOOD            28.26      28.57    5  
  2 McGraw, Ellis             15 BLOSSOMWOOD            28.59      28.65    3  
  3 Carver, Lily Kate K       15 PIED                   29.91      31.14    1  
  4 Brady, Sydney             16 BLOSSOMWOOD               NT      31.52  
  5 Johnson, Christine        17 PIED                   32.81      32.35  
  6 Clayton, Marlee           15 PIED                   31.41      33.71  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro, Brooke            17 BLOSSOMWOOD            34.70     X29.26  
 -- Heritage, Preston         17 BLOSSOMWOOD            31.08     X30.96  
 -- Watts, Amber              16 BLOSSOMWOOD            34.59     X33.40  
 -- Fierro, Averee            15 BLOSSOMWOOD            33.89     X34.83  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Grady G          17 PIED                   24.88      25.08    5  
  2 Mitchell, Jack            17 BLOSSOMWOOD            26.42      26.59    3  
  3 Jones, Paul               16 BLOSSOMWOOD               NT      28.50    1  
  4 Roberts, Bross            15 BLOSSOMWOOD            29.85      29.59  
  5 Carroll, Preston          15 PIED                   33.31      33.91  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT         x   
     1) Wessel, Grace G W8              2) Groth, Chase M8                
     3) Groth, Jayden M7                4) Anderson, Cora E W8            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT         x   
     1) Carter, Judah B M8              2) Clark, Hudson M7               
     3) Pawlik, Hazel W7                4) Hamilton, Lily W8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Kimbrel, Sutton W8              2) Lockwood, Frank M8             
     3) Lovvorn, Sawyer M8              4) Fitzgerald, Alice W7           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Warden, Elam M7                 2) Moorer, Ava W7                 
     3) Rafferty, Cash M7               4) Rowe, Evelyn W8                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT         x   
     1) Cooper, Charlotte J W9          2) Anderson, Calvin E M10         
     3) Taubuki, Millie T W10           4) Mooty, Drew M9                 
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT         x   
     1) Caruso, Ben G M9                2) Lindblom, Gabe M9              
     3) Garrison, Harper K W9           4) Monroe, Clara W10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Smith, Henry M9                 2) Roberts, Jessie W9             
     3) McRight, Milie W10              4) McCurry, George M9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Allen, Will M9                  2) Baker, Rhett M9                
     3) Fierro, Natalee W9              4) Cowan, Mary Virginia W10       
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT         x   
     1) Rymer, Bo B M11                 2) Turnbull, Jack H M12           
     3) Earls, Reese E W11              4) Douthit, Emery W11             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT         x   
     1) Monroe, Tucker M12              2) Padgett, Ariana W11            
     3) Carver, Ella G W12              4) Doiron, Benj C M11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Aldridge, Lennon M11            2) Baker, Cooper M11              
     3) Rowe, Alice W11                 4) Fierro, Mia W11                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Caragianis, Noah M12            2) Fleischer, Jonathan M12        
     3) Santiago, Sofia W11             4) Roberts, Bea W11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT         x   
     1) Brown, Owen W M14               2) Sieja, Oliver M14              
     3) Hodges, Caroline G W14          4) Rigby, Ansley W14              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT         x   
     1) Flanagan, Pierce R M13          2) Powell, Jackson J M11          
     3) Neely, Caitlyn G W14            4) Powell, Caroline A W13         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Fierro, David M13               2) Aldridge, Dixie W13            
     3) Aldridge, Everett M13           4) Rowe, Sarah Grace W13          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Jones, Paul M16                 2) Roberts, Bross M15             
     3) Fierro, Averee W15              4) Watts, Amber W16               
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Kimbrel, Sutton 8               2) Moorer, Ava 7                  
     3) Rogers, Lula 7                  4) Tharp, Kiera 7                 
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:01.77         x   
     1) Hamilton, Lily 8                2) Seale, May L 8                 
     3) Moore, Charlotte K 7            4) Pawlik, Hazel 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Allen, Edie Grace 8             2) Curtis, Ella Grace 8           
     3) Davis, Harriet 7                4) Fitzgerald, Alice 7            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               1:40.78         x   
     1) Clark, Hudson 7                 2) Hewiett, Marshall 8            
     3) Carter, Judah B 8               4) Douthit, Asher 8               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT         x   
     1) Simons, Hudson J 8              2) Doiron, Bo G 8                 
     3) Lindblom, Seth 8                4) Garrison, Charlie M 6          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:30.17         x   
     1) Lockwood, Christopher 7         2) Rafferty, Cash 7               
     3) Bourgeois, Jack 8               4) Lehr, Rhett 7                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:38.21         x   
     1) Robertson, Thomas 8             2) Fitzgerald, Charlie 7          
     3) Whitehead, Carter 8             4) Lockwood, Frank 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:16.68         x   
     1) Helms, Mary Crim C 9            2) Doiron, Asher E 9              
     3) Monroe, Clara 10                4) Garrison, Harper K 9           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Jackson, Anna Reed 9            2) Igo, Darby 10                  
     3) Roberts, Jessie 9               4) Covington, Ellis Ann 9         
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:00.52         x   
     1) Lindblom, Gabe 9                2) Edwards, Caleb M 9             
     3) Powell, Brandon C 9             4) Caruso, Ben G 9                
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'               3:10.91         x   
     1) Turnbull, Thomas A 10           2) Edwards, Will B 10             
     3) Moore, Mark C 9                 4) Hewiett, Nolan 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Smith, Henry 9                  2) McCurry, George 9              
     3) Lovvorn, Ian 9                  4) Klein, Parker 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Baker, Rhett 9                  2) Fitzgerald, James 9            
     3) Eng, Liam 10                    4) Dean, Justice 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Holden, Harper 11               2) Fierro, Mia 11                 
     3) Luhmann, Kylah 11               4) Roberts, Bea 11                
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:34.10         x   
     1) Carver, Ella G 12               2) Wessel, Caroline 11            
     3) Wessel, Kate K 11               4) Padgett, Ariana 11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Clark, Lily 11                  2) Garnett, Merrell 11            
     3) Santiago, Sofia 11              4) Lowe, Landry 11                
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:46.21         x   
     1) Doiron, Benj C 11               2) Neely, Judah J 11              
     3) Powell, Jackson J 11            4) Monroe, Tucker 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT         x   
     1) Dean, River 11                  2) Baker, Cooper 11               
     3) Ferguson, James 11              4) Smith, Hudson 11               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT         x   
     1) Mullins, Mem 15                 2) Hodge, Mary Camille 15         
     3) Craig, Benton 15                4)                                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:58.30         x   
     1) Heritage, Greer 17              2) Heritage, Preston 17           
     3) Fierro, Averee 15               4) Brady, Sydney 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2023 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org