Home
2023 Meets
2022 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - B               HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/28/2023 10:50 PM
                2023 RCSL LILY vs PIED - meters WK5 - 6/28/2023                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:33.70    1:40.28    7  
     1) Alvarez, Genevieve 8            2) Henriksen, Ella 8              
     3) Webber, Charlotte 8             4) Eppling, Frankie 7             
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:59.71    1:57.87  
     1) Wessel, Grace 8                 2) Pawlik, Hazel 7                
     3) Handley, Lucy 7                 4) Ramage, Lucy 8                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:16.66   X2:17.70  
     1) Venable, Lucy 8                 2) Butler, Gwyneth 8              
     3) Olsen, Mary Clark 7             4) Rigoni, Charlotte 8            
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         1:52.17   X2:22.70  
     1) Gibson, Eloise 8                2) Butler, Grace 7                
     3) Hobbs, Clara 8                  4) Hitt, Emmalyn 8                
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:31.66   X2:53.59  
     1) Schmitz, Hollis 8               2) Seale, May 8                   
     3) Hamilton, Lily 8                4) Pawlik, Maeve 6                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:41.12    1:45.84    7  
     1) Robley, Liam 7                  2) Conner, Tyson 8                
     3) Barrow, Hayden 8                4) Bachman, Bryce 8               
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:52.22    2:00.47  
     1) Hewiett, Marshall 8             2) Carter, Judah 8                
     3) Lindblom, Seth 8                4) Smith, Nathan 8                
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:25.03   X2:19.40  
     1) Schmitz, Hughes 8               2) Simons, Hudson 8               
     3) Clark, Hudson 7                 4) Dunaway, Hudson 6              
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:54.41   X2:42.33  
     1) Jouglet, Benjamin 8             2) Whitley, Jayden 7              
     3) McAllister, Barrett 7           4) Hobbs, Matthew 7               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:22.60   X2:45.50  
     1) Spain, Benjamin 7               2) Trotter, Caedmon 8             
     3) Cross, Fitch 8                  4) Moore, Walker 8                
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'               3:12.54   X3:19.51  
     1) Dryden, Axl 7                   2) Biggs, Mark 8                  
     3) Douthit, Asher 8                4) McDaniel, Luke 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               3:21.31    3:22.52    7  
     1) Hayles, Harper 10               2) Taubuki, Millie 10             
     3) Vayda, Arleigh 10               4) Cooper, Charlotte 9            
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:29.17    3:27.08  
     1) Cody, Camryn 10                 2) Hicks, Liliella 10             
     3) Webber, Hazel 10                4) Harris, Emma 10                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         5:00.90   X4:17.13  
     1) Espey, Jolie 9                  2) Hobbs, Jane 9                  
     3) Phillips, June 9                4) Fowler, Cecilia 9              
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               4:27.09   X4:43.32  
     1) Matheny, Clara 9                2) Monroe, Clara 10               
     3) Garrison, Harper 9              4) Douthit, Mya 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               3:07.14    3:08.59    7  
     1) Mooty, Drew 9                   2) Francis, Walter 9              
     3) Hamer, Asa 10                   4) Ramage, Turner 10              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:20.15    3:18.95  
     1) Alvarez, Nico 10                2) Hobbs, Michael 10              
     3) Sturmfels, Oscar 10             4) Troyer, William 10             
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'               4:52.98   X4:05.47  
     1) Turnbull, Thomas 10             2) Lindblom, Gabe 9               
     3) Anderson, Calvin 10             4) Edwards, Caleb 9               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               4:04.31   X4:06.25  
     1) Sieja, Benjamin 9               2) Evans  Jr., Paul 9             
     3) Powell, Brandon 9               4) Caruso, Ben 9                  
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         4:35.26   X4:10.39  
     1) Olsen, Luke 9                   2) Seals, David 10                
     3) Hobbs, Elijah 10                4) Jones, Cruse 9                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:54.10   X4:22.50  
     1) Clark, Ian 9                    2) Butler, Abram 9                
     3) Trotter, Calvin 10              4) Venable, Eli 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:40.57    2:43.69    7  
     1) Robley, Lily Kate 12            2) Hobbs, Eva 12                  
     3) Dailey, Lyra 11                 4) Sturmfels, Josephine 12        
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:46.99    2:54.08  
     1) Mooty, Liddie 11                2) Sieja, Edith 11                
     3) Handley, Molly 11               4) Evans, Elizabeth 12            
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               3:11.82   X3:09.53  
     1) Earls, Reese 11                 2) Neely, Maria 11                
     3) Carver, Ella 12                 4) Francis, Lucy 11               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:06.48   X3:22.07  
     1) Trotter, Lily 12                2) Conner, Lillyan 11             
     3) Wright, Summer 12               4) Phillips, Harper 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:50.86    2:52.57    7  
     1) Butler, Phillip 12              2) Olsen, Bart 11                 
     3) Broach, Matthew 11              4) Clark, Joe 12                  
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:57.60    3:03.27  
     1) Anderson, Conrad 12             2) Doiron, Benj 12                
     3) McCloud, Grant 11               4) Turnbull, Jack 12              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:20.49   X3:21.70  
     1) Bachman, Brody 12               2) Butler, William 11             
     3) Trotter, Jack 11                4) Phillips, Deacon 12            
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         4:02.10   X3:38.71  
     1) McAllister, Graham 11           2) Butler, Levi 11                
     3) Hull, Jack 12                   4) Young, Connor 11               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               3:40.73   X3:40.83  
     1) Matheny, James 11               2) Monroe, Tucker 12              
     3) Lensch, Harrison 11             4) Powell, Jackson 11             
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:36.96    2:32.50    7  
     1) Olsen, Emma 13                  2) Rorex, Avery 14                
     3) Self, Mollie 14                 4) Troyer, Matilda 14             
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:32.89    2:35.20  
     1) McCloud, Caitlin 14             2) Gyorok, Ava 14                 
     3) Earls, Reagan 13                4) Hodges, Caroline 14            
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:51.00   X2:56.94  
     1) Hamer, Brooke 13                2) Sieja, Payton 13               
     3) Neely, Caitlyn 14               4) Rigby, Ansley 14               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:16.13   X3:15.59  
     1) Elmore, Joy 13                  2) Butler, Victoria 14            
     3) Law, Skyler 13                  4) Spain, Becky Ann 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:30.35    2:30.97    7  
     1) Schmitz, Wilson 14              2) Hayles, Logan 13               
     3) Brown, Owen 14                  4) Sieja, Oliver 14               
 -- Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:40.43         DQ  
     1) Lewis, Jack 13                  2) Hull, Levi 14                  
     3) Jordan, Jack 13                 4) Butler, Jeremiah 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:20.08    2:25.65    7  
     1) Henriksen, Anna 15              2) Chua, Fletcher 16              
     3) Young, Keira 15                 4) Barrow, Hannah 15              
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:39.50    2:34.39  
     1) Handley, Chloe 15               2) Carver, Lily Kate 15           
     3) Clayton, Marlee 15              4) Johnson, Christine 17          
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:27.72   X2:35.02  
     1) Newby, Makinley 16              2) Elmore, Emma 15                
     3) Olsen, Rebecca 15               4) Jordan, Addie Jane 15          
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:10.47    2:16.97    7  
     1) Barnett, Parker 15              2) Johnson, Luke 15               
     3) Marett, Aubrey 15               4) Nester, James 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Isla            6 LILY                   25.01      24.21    5  
  2 Pawlik, Maeve              6 PIED                   41.10      38.75    3  
  3 Fowler, Lucy               6 LILY                   41.27      40.77    1  
  4 Hodges, Aaliyah            6 PIED                   40.60      51.58  
  5 Francis, Mae               6 PIED                   37.26      51.59  
  6 Whitley, Aubree            5 LILY                   57.46      55.40  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dryden, Lorelai            5 PIED                   53.69     X42.52  
 -- Hays, Ellery               5 PIED                   44.91     X45.52  
 -- Helms, Franny              6 PIED                   40.66     X46.84  
 -- Simons, Amelia             5 PIED                   50.12     X46.88  
 -- Kirchner, Ariella or €   4 PIED                   50.27     X47.09  
 -- Bradley, Isla              5 PIED                      NT     X48.14  
 -- Hobbs, Elaine              5 LILY                 1:04.32     X54.20  
 -- Clark, Nora                5 PIED                 1:09.86     X56.40  
 -- Biggs, Anna roe            4 PIED                      NT   X1:02.59  
 -- Bennett, Sullivan          5 PIED                      NT   X1:04.31  
 -- Caruso, Laurie             5 PIED                   43.45   X1:05.47  
 -- Bell, Ava                  4 LILY                      NT   X1:07.09  
 -- Powell, Elizabeth          5 PIED                   45.30   X1:09.46  
 -- Rigoni, Ella               6 LILY                 1:04.00   X1:16.84  
 -- Kilgallin, Amilia          6 PIED                 1:04.28   X1:33.72  
 -- Kilgallin, Adalynn         3 PIED                   54.11   X1:36.14  
 -- Pawlik, Tali               4 PIED                 1:06.56   X2:05.00  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Cason           6 LILY                   24.01      22.39    5  
  2 Dunaway, Hudson            6 PIED                   22.72      23.07    3  
  3 Patterson, Gray            6 PIED                   26.67      27.33    1  
  4 Hewiett, Clark             6 PIED                   27.63      28.44  
  5 McLain, Daniel             6 LILY                   30.89      33.81  
  6 Butler, Alexander          6 LILY                   31.65      35.81  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Douthit, Noah              6 PIED                   28.97     X33.71  
 -- Alvarez, Vincent           6 LILY                   33.51     X37.75  
 -- Wessel, Samuel             6 PIED                   44.63     X40.15  
 -- Lindblom, Hank             6 PIED                   40.33     X40.33  
 -- Doiron, Daniel             5 PIED                   44.44     X43.22  
 -- Ramage, Grey               5 PIED                   42.64     X47.53  
 -- Walker, Eli                6 LILY                 1:04.16     X48.26  
 -- Tidwell, Kellan            5 LILY                   50.23     X48.72  
 -- Lee, Harvey                6 LILY                   46.23     X49.14  
 -- Barkley, Thad              5 PIED                      NT     X51.59  
 -- Hobbs, Levi                4 LILY                 1:00.28     X55.28  
 -- Weldy, William             5 PIED                   52.56     X55.71  
 -- Lensch, Briggs             6 PIED                 1:14.06     X56.03  
 -- Caruso, Tommy              5 PIED                   47.08     X57.90  
 -- Bowermaster, Scotty        5 LILY                 1:10.66   X1:01.59  
 -- Hays, Pratt                4 PIED                   56.42   X1:01.82  
 -- Caruso, Cam                5 PIED                   52.39   X1:04.19  
 -- Moore, Wyatt               6 LILY                 1:36.14   X1:08.47  
 -- Warfield, Sebastian        6 PIED                      NT   X1:08.52  
 -- Carter, Seth               5 PIED                      NT   X2:53.18  
 -- Spain, Josiah              5 LILY                      NT   X3:35.71  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Charlotte          8 LILY                   19.05      20.53    5  
  2 Ramage, Lucy               8 PIED                   21.25      21.52    3  
  3 Henriksen, Ella            8 LILY                   20.89      21.65    1  
  4 Alvarez, Genevieve         8 LILY                   20.55      21.90  
  5 Handley, Lucy              7 PIED                   23.13      23.21  
  6 Wessel, Grace              8 PIED                   24.01      25.34  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Olsen, Mary Clark          7 LILY                   23.39     X26.03  
 -- Butler, Grace              7 LILY                   23.90     X26.33  
 -- Venable, Lucy              8 LILY                   26.97     X26.39  
 -- Gibson, Eloise             8 LILY                   28.84     X27.53  
 -- Henriksen, Isla            6 LILY                   25.01     X27.71  
 -- Rigoni, Charlotte          8 LILY                   34.09     X33.02  
 -- Hamilton, Lily             8 PIED                   32.42     X33.21  
 -- Nester, Maia               7 LILY                   38.71     X39.00  
 -- McDaniel, Ella             7 LILY                   44.08     X39.65  
 -- Hitt, Emmalyn              8 LILY                   38.46     X39.65  
 -- Elmore, Lauren             7 LILY                   40.59     X41.72  
 -- Warfield, Reese            8 PIED                      NT     X43.08  
 -- Schmitz, Hollis            8 PIED                   36.37     X44.64  
 -- Todd, Mia Kai              7 LILY                   45.27     X47.47  
 -- Dinwiddie, Emily           7 PIED                   54.77   X1:28.06  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Bryce             8 LILY                   21.02      23.09    5  
  2 Barrow, Hayden             8 LILY                   22.40      23.14    3  
  3 Smith, Nathan              8 PIED                   22.01      23.32    1  
  4 Biggs, Mark                8 PIED                   25.77      24.64  
  5 Carter, Judah              8 PIED                   28.59      25.19  
  6 Robley, Liam               7 LILY                      NT      25.28  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kirchner, Finley or Finn   7 PIED                   30.60     X28.96  
 -- Trotter, Caedmon           8 LILY                   32.72     X32.71  
 -- Douthit, Asher             8 PIED                   34.57     X34.71  
 -- Garrison, Charlie          7 PIED                   38.26     X35.19  
 -- McAllister, Barrett        7 LILY                   30.46     X35.69  
 -- Doiron, Bo                 8 PIED                   34.45     X36.57  
 -- Edwards, Micah             7 PIED                   35.03     X37.84  
 -- McDaniel, Luke             7 PIED                   34.75     X37.97  
 -- Whitley, Jayden            7 LILY                   37.62     X40.20  
 -- Hobbs, Matthew             7 LILY                   39.22     X45.28  
 -- Dryden, Axl                7 PIED                   46.18     X51.65  
 -- Spain, Benjamin            7 LILY                   40.55     X53.19  
 -- Moore, Walker              8 LILY                   34.55   X1:06.44  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Harper            10 PIED                   40.56     J43.08    5  
  2 Cooper, Charlotte          9 PIED                   44.91     J43.16    3  
  3 Vayda, Arleigh            10 PIED                   36.51     J40.21    1  
  4 Harris, Emma              10 LILY                   45.95      51.25  
  5 Hicks, Liliella           10 LILY                   47.39      52.39  
  6 Cody, Camryn              10 LILY                   51.57      57.33  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Douthit, Mya              10 PIED                   54.73     X55.34  
 -- Phillips, June             9 LILY                   55.91   X1:00.58  
 -- Stanton, Layla Kate       10 LILY                 1:04.29   X1:07.59  
 -- Doiron, Asher              9 PIED                 1:11.48   X1:07.66  
 -- Helms, Mary Crim           9 PIED                 1:09.96   X1:08.72  
 -- Espey, Jolie               9 LILY                   58.90   X1:08.81  
 -- Lee, Evelyn                9 LILY                 1:10.83   X1:13.03  
 -- Hobbs, Jane                9 LILY                 1:04.54   X1:14.50  
 -- Vanderford, Vanessa        9 LILY                 1:15.02   X1:16.19  
 -- Matheny, Clara             9 PIED                 1:09.80   X1:24.14  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   34.41      36.26    5  
  2 Ramage, Turner            10 PIED                   38.46      37.75    3  
  3 Mooty, Drew                9 PIED                   39.68      40.75    1  
  4 Hobbs, Elijah             10 LILY                   45.25      43.57  
  5 Alvarez, Nico             10 LILY                   40.13      44.51  
  6 Troyer, William           10 LILY                   44.84      45.63  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Powell, Brandon            9 PIED                   51.03     X46.45  
 -- McDaniel, Ethan           10 PIED                   55.84     X47.10  
 -- Clark, Ian                 9 LILY                   50.90     X48.81  
 -- Caruso, Ben                9 PIED                   47.96     X49.90  
 -- Lindblom, Gabe             9 PIED                   48.72     X50.09  
 -- Anderson, Calvin          10 PIED                      NT     X51.88  
 -- Edwards, Will             10 PIED                   56.84     X52.07  
 -- Edwards, Caleb             9 PIED                   48.07     X52.14  
 -- Butler, Abram              9 LILY                   54.88     X52.87  
 -- Lensch, George            10 PIED                   54.28     X54.88  
 -- Jones, Cruse               9 LILY                   49.77     X55.83  
 -- Choe, Jacob               10 LILY                 1:01.54     X55.96  
 -- Venable, Eli              10 LILY                   56.39     X56.34  
 -- Olsen, Luke                9 LILY                   51.46     X58.33  
 -- Hewiett, Nolan            10 PIED                   56.79     X58.63  
 -- Elmore, Bennett            9 LILY                 1:00.66   X1:01.28  
 -- Hicks, Paul                9 LILY                 1:08.29   X1:01.34  
 -- Seals, David              10 LILY                 1:01.31   X1:07.34  
 -- Miller, Jack              10 LILY                 1:16.59   X1:09.32  
 -- Dailey, Alcott             9 LILY                 1:14.31   X1:14.87  
 -- Saller, Christian         10 LILY                 1:11.75   X1:26.95  
 -- Spain, Thomas             10 LILY                 1:30.47   X1:41.89  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Handley, Molly            11 PIED                   32.00      33.53    5  
  2 Dailey, Lyra              11 LILY                   33.82      34.40    3  
  3 Mooty, Liddie             11 PIED                   35.08      34.72    1  
  4 Robley, Lily Kate         12 LILY                   34.14      34.90  
  5 Sturmfels, Josephine      12 LILY                   38.82      37.32  
  6 Evans, Elizabeth          12 PIED                   37.21      42.19  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Summer            12 LILY                   40.21     X38.96  
 -- Francis, Lucy             11 PIED                   40.48     X40.26  
 -- Neely, Maria              11 PIED                   40.61     X40.27  
 -- Elmore, Merry             11 LILY                   32.75     X48.90  
 -- Douthit, Emery            11 PIED                   48.57     X50.53  
 -- Seals, Laura              11 LILY                   56.56     X57.78  
 -- Spain, Ella Rose          11 LILY                 1:00.27   X1:01.65  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Conrad          12 PIED                   31.93      32.97    5  
  2 Olsen, Bart               11 LILY                   34.25      35.28    3  
  3 Broach, Matthew           11 LILY                   34.34      35.70    1  
  4 McCloud, Grant            11 PIED                   34.62      36.43  
  5 Clark, Joe                12 LILY                   37.81      38.66  
  6 Trotter, Jack             11 LILY                      NT     x41.13  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bachman, Brody            12 LILY                   37.97     X39.27  
 -- Phillips, Deacon          12 LILY                   38.24     X39.51  
 -- Butler, William           11 LILY                   48.76     X47.72  
 -- Powell, Jackson           11 PIED                   49.93     X48.22  
 -- Young, Connor             11 LILY                   48.25     X50.57  
 -- McAllister, Graham        11 LILY                   48.95     X52.45  
 -- Jordan, Hudson            11 LILY                   55.40     X52.70  
 -- Jouglet, Owen             11 LILY                   51.27     X53.31  
 -- Hudson, Jack              11 PIED                   54.07     X55.15  
 -- Moore, Grayson            11 LILY                 1:00.71   X1:06.39  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             13 PIED                   31.04      31.72    5  
  2 Olsen, Emma               13 LILY                   33.07      32.56    3  
  3 Rorex, Avery              14 LILY                   34.22      33.07    1  
  4 Hodges, Caroline          14 PIED                   32.19      34.57  
  5 McCloud, Caitlin          14 PIED                   31.95      34.83  
  6 Troyer, Matilda           14 LILY                   35.83      34.94  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Neely, Caitlyn            14 PIED                   37.61     X35.83  
 -- Law, Skyler               13 LILY                   36.86     X38.33  
 -- Matheny, Olivia           13 PIED                   39.44     X39.81  
 -- Handley, Olivia           13 PIED                   38.37     X41.45  
 -- Elmore, Joy               13 LILY                   43.03     X43.96  
 -- Spain, Becky Ann          13 LILY                   46.69     X48.82  
 -- Freeman, Anna Joy         14 LILY                   54.08     X55.65  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Owen               14 PIED                   31.19      30.59    5  
  2 Hayles, Logan             13 PIED                   30.94      31.45    3  
  3 Sieja, Oliver             14 PIED                   31.99      31.88    1  
  4 Lewis, Jack               13 LILY                   34.55      32.57  
  5 Hull, Levi                14 LILY                   35.00      35.64  
  6 Butler, Jeremiah          13 LILY                   35.95      38.91  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elmore, Emma              15 LILY                   32.64      32.59    5  
  2 Young, Keira              15 LILY                   32.60      33.09    3  
  3 Barrow, Hannah            15 LILY                   31.09      33.51    1  
  4 Handley, Chloe            15 PIED                   33.26      34.19  
  5 Carver, Lily Kate         15 PIED                   33.20      34.39  
  6 Clayton, Marlee           15 PIED                   34.87      36.70  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Olsen, Rebecca            15 LILY                   33.56     X33.50  
 -- Butler, Isabella          17 LILY                   33.46     X33.97  
 -- Henriksen, Ava            17 LILY                   34.01     X34.87  
 -- Butler, Charlotte         15 LILY                   35.38     X35.87  
 -- Jordan, Addie Jane        15 LILY                   32.41     X38.19  
 -- Trotter, Cate             17 LILY                 1:48.61   X1:27.97  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           15 LILY                   26.44      26.59    5  
  2 Kennedy, Grady            17 PIED                   27.62      27.72    3  
  3 Johnson, Luke             15 LILY                   28.32      29.45    1  
  4 Marett, Aubrey            15 LILY                   31.28      31.13  
  5 Lensch, Ty                16 PIED                   32.88      33.01  
  6 Carroll, Preston          15 PIED                   36.97      37.66  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Vosahlik, Adam            16 LILY                   35.83     X36.63  
 -- Hicks, Seth               15 LILY                   36.79     X37.64  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Ella            8 LILY                   27.02      28.37    5  
  2 Eppling, Frankie           7 LILY                   27.28      28.59    3  
  3 Hobbs, Clara               8 LILY                   32.90      31.53    1  
  4 Ramage, Lucy               8 PIED                   33.41      32.03  
  5 Pawlik, Hazel              7 PIED                      NT      35.63  
  6 Seale, May                 8 PIED                      NT      38.01  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Tyson              8 LILY                   27.15      28.25    5  
  2 Carter, Judah              8 PIED                   30.28      32.88    3  
  3 Simons, Hudson             8 PIED                   36.24     J37.66    1  
  4 Schmitz, Hughes            8 PIED                   46.46     J50.90  
  5 Robley, Liam               7 LILY                   31.20     J33.14  
  6 Cross, Fitch               8 LILY                      NT     J38.88  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Hazel             10 LILY                   49.12      48.63    5  
  2 Vayda, Arleigh            10 PIED                   50.16      51.03    3  
  3 Hayles, Harper            10 PIED                   56.62      58.09    1  
  4 Monroe, Clara             10 PIED                 1:09.39    1:00.37  
  5 Hicks, Liliella           10 LILY                 1:00.01    1:01.72  
  6 Harris, Emma              10 LILY                 1:10.32    1:10.83  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramage, Turner            10 PIED                   52.74      52.78    5  
  2 Sturmfels, Oscar          10 LILY                   53.71      53.06    3  
  3 Hobbs, Michael            10 LILY                   54.27      56.63    1  
  4 Francis, Walter            9 PIED                 1:00.86    1:01.26  
  5 Trotter, Calvin           10 LILY                 1:03.08    1:03.59  
  6 Evans  Jr., Paul           9 PIED                 1:01.82    1:07.82  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dailey, Lyra              11 LILY                   48.76      48.28    5  
  2 Mooty, Liddie             11 PIED                   48.02      48.66    3  
  3 Hobbs, Eva                12 LILY                   49.38      49.19    1  
  4 Sieja, Edith              11 PIED                   52.41      52.37  
  5 Conner, Lillyan           11 LILY                   52.75      53.40  
  6 Evans, Elizabeth          12 PIED                   56.23      58.15  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart               11 LILY                   47.47      45.94    5  
  2 Broach, Matthew           11 LILY                   46.08      47.81    3  
  3 McCloud, Grant            11 PIED                   48.15      48.13    1  
  4 Monroe, Tucker            12 PIED                 1:04.30      52.89  
  5 Doiron, Benj              12 PIED                   53.82      53.44  
  6 Hull, Jack                12 LILY                   53.50      55.69  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie              14 LILY                   42.65      44.19    5  
  2 Rorex, Avery              14 LILY                   45.38      45.89    3  
  3 Troyer, Matilda           14 LILY                   47.71      47.38    1  
  4 Gyorok, Ava               14 PIED                   46.83      48.15  
  5 Sieja, Payton             13 PIED                   47.91      50.01  
  6 Rigby, Ansley             14 PIED                      NT      52.01  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan             13 PIED                   38.57      39.26    5  
  2 Sieja, Oliver             14 PIED                   39.85      40.27    3  
  3 Jordan, Jack              13 LILY                   41.34      40.58    1  
  4 Butler, Jeremiah          13 LILY                   51.13      52.90  
  5 Brown, Owen               14 PIED                   49.18      56.46  
  6 Hull, Levi                14 LILY                   44.94    1:34.54  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           15 LILY                   41.59      41.90    5  
  2 Elmore, Emma              15 LILY                   42.28      42.50    3  
  3 Chua, Fletcher            16 LILY                   41.45      42.84    1  
  4 Carver, Lily Kate         15 PIED                   45.30      44.71  
  5 Handley, Chloe            15 PIED                   45.21      45.14  
  6 Johnson, Christine        17 PIED                      NT      55.27  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Luke             15 LILY                   36.51      37.38    5  
  2 Kennedy, Grady            17 PIED                   37.95      38.45    3  
  3 Marett, Aubrey            15 LILY                   44.69      43.59    1  
  4 Busby, James              16 LILY                   54.83      49.06  
  5 Lensch, Ty                16 PIED                   47.47      50.39  
  6 Carroll, Preston          15 PIED                   51.13      53.76  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:22.64    1:31.56    7  
     1) Alvarez, Genevieve W8           2) Robley, Liam M7                
     3) Barrow, Hayden M8               4) Webber, Charlotte W8           
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:33.74    1:35.53  
     1) Smith, Nathan M8                2) Dunaway, Hudson M6             
     3) Handley, Lucy W7                4) Ramage, Lucy W8                
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         1:30.15   X1:51.03  
     1) Cross, Fitch M8                 2) Jouglet, Benjamin M8           
     3) McAllister, Barrett M7          4) Butler, Grace W7               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT   X2:02.25  
     1) Biggs, Mark M8                  2) Carter, Judah M8               
     3) Schmitz, Hollis W8              4) Wessel, Grace W8               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'                    NT   X2:18.34  
     1) Hamilton, Lily W8               2) Seale, May W8                  
     3) Clark, Hudson M7                4) Hewiett, Marshall M8           
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         1:26.05   X2:22.14  
     1) Todd, Mia Kai W7                2) Conner, Tyson M8               
     3) Bachman, Bryce M8               4) McDaniel, Ella W7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:37.44    2:39.02    7  
     1) Hamer, Asa M10                  2) Ramage, Turner M10             
     3) Hayles, Harper W10              4) Vayda, Arleigh W10             
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:44.16    2:53.13  
     1) Harris, Emma W10                2) Sturmfels, Oscar M10           
     3) Alvarez, Nico M10               4) Webber, Hazel W10              
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT   X3:09.51  
     1) Cooper, Charlotte W9            2) Caruso, Ben M9                 
     3) Taubuki, Millie W10             4) Mooty, Drew M9                 
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'                    NT   X3:24.33  
     1) Edwards, Caleb M9               2) Lensch, George M10             
     3) Garrison, Harper W9             4) Monroe, Clara W10              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:09.05   X3:40.47  
     1) Fowler, Cecilia W9              2) Elmore, Bennett M9             
     3) Hicks, Paul M9                  4) Hicks, Liliella W10            
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X4:42.84  
     1) Espey, Jolie W9                 2) Saller, Christian M10          
     3) Lee, Evelyn W9                  4) Jones, Cruse M9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:19.47    2:15.83    7  
     1) McCloud, Grant M11              2) Handley, Molly W11             
     3) Mooty, Liddie W11               4) Anderson, Conrad M12           
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:15.16    2:18.27  
     1) Robley, Lily Kate W12           2) Broach, Matthew M11            
     3) Olsen, Bart M11                 4) Dailey, Lyra W11               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'                    NT   X2:47.32  
     1) Monroe, Tucker M12              2) Earls, Reese W11               
     3) Francis, Lucy W11               4) Doiron, Benj M12               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT   X2:52.45  
     1) Sieja, Edith W11                2) Matheny, James M11             
     3) Turnbull, Jack M12              4) Evans, Elizabeth W12           
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         2:35.42   X2:57.75  
     1) Butler, Levi M11                2) Trotter, Lily W12              
     3) Phillips, Harper W11            4) Phillips, Deacon M12           
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:27.35   X3:41.83  
     1) Conner, Lillyan W11             2) Clark, Joe M12                 
     3) Freeman, Daniel M12             4) Elmore, Merry W11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:08.08    2:08.83    7  
     1) Earls, Reagan W13               2) Brown, Owen M14                
     3) McCloud, Caitlin W14            4) Hayles, Logan M13              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:11.89    2:09.07  
     1) Lewis, Jack M13                 2) Olsen, Emma W13                
     3) Self, Mollie W14                4) Jordan, Jack M13               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT   X2:23.58  
     1) Hodges, Caroline W14            2) Rigby, Ansley W14              
     3) Schmitz, Wilson M14             4) Sieja, Oliver M14              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:21.00   X2:25.59  
     1) Hull, Levi M14                  2) Butler, Jeremiah M13           
     3) Butler, Victoria W14            4) Troyer, Matilda W14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:54.98    2:03.44    7  
     1) Johnson, Luke M15               2) Barrow, Hannah W15             
     3) Henriksen, Anna W15             4) Barnett, Parker M15            
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:15.71    2:08.83  
     1) Lensch, Ty M16                  2) Carver, Lily Kate W15          
     3) Handley, Chloe W15              4) Kennedy, Grady M17             
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X2:21.72  
     1) Vosahlik, Adam M16              2) Butler, Charlotte W15          
     3) Butler, Isabella W17            4) Nester, James M16              
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:05.51   X2:24.64  
     1) Marett, Aubrey M15              2) Hicks, Seth M15                
     3) Jordan, Addie Jane W15          4) Henriksen, Ava W17             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Ella            8 LILY                   26.67      25.51    5  
  2 Alvarez, Genevieve         8 LILY                   23.94      26.69    3  
  3 Webber, Charlotte          8 LILY                   23.94      27.34    1  
  4 Ramage, Lucy               8 PIED                   28.54      29.26  
  5 Wessel, Grace              8 PIED                   31.29      31.02  
  6 Pawlik, Hazel              7 PIED                   44.41      37.83  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrow, Hayden             8 LILY                   27.29      28.46    5  
  2 Robley, Liam               7 LILY                   27.15      28.58    3  
  3 Bachman, Bryce             8 LILY                   30.61      32.26    1  
  4 Simons, Hudson             8 PIED                   40.28      37.47  
  5 Hewiett, Marshall          8 PIED                   30.28      38.64  
  6 Clark, Hudson              7 PIED                      NT      41.51  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Hazel             10 LILY                   44.00      45.88    5  
  2 Hayles, Harper            10 PIED                   48.76      52.72    3  
  3 Taubuki, Millie           10 PIED                 1:07.39      56.14    1  
  4 Cody, Camryn              10 LILY                 1:01.37    1:00.81  
  5 Hicks, Liliella           10 LILY                 1:01.82    1:02.34  
  6 Garrison, Harper           9 PIED                 1:01.07    1:04.40  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   44.83      44.20    5  
  2 Mooty, Drew                9 PIED                   44.92      47.39    3  
  3 Alvarez, Nico             10 LILY                   48.70      48.32    1  
  4 Sturmfels, Oscar          10 LILY                   52.08      49.58  
  5 Troyer, William           10 LILY                      NT      59.01  
  6 Sieja, Benjamin            9 PIED                 1:02.62    1:00.20  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robley, Lily Kate         12 LILY                   38.92      38.70    5  
  2 Handley, Molly            11 PIED                   38.74      39.62    3  
  3 Mooty, Liddie             11 PIED                   42.54      43.82    1  
  4 Sturmfels, Josephine      12 LILY                   46.02      44.34  
  5 Earls, Reese              11 PIED                   48.12      46.53  
  6 Trotter, Lily             12 LILY                   51.93      51.25  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Bart               11 LILY                   43.63      43.14    5  
  2 Monroe, Tucker            12 PIED                   50.60      44.25    3  
  3 Butler, Phillip           12 LILY                   44.63      45.13    1  
  4 Anderson, Conrad          12 PIED                   47.19      45.47  
  5 Butler, Levi              11 LILY                   51.83      54.00  
  6 Matheny, James            11 PIED                   53.01      55.95  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma               13 LILY                   39.31      37.57    5  
  2 Self, Mollie              14 LILY                   38.92      38.21    3  
  3 Earls, Reagan             13 PIED                   38.44      38.57    1  
  4 McCloud, Caitlin          14 PIED                   38.90      39.75  
  5 Rorex, Avery              14 LILY                   41.38      42.03  
  6 Hamer, Brooke             13 PIED                   45.77      46.76  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jack              13 LILY                   38.78      38.14    5  
  2 Hayles, Logan             13 PIED                   42.32      41.21    3  
  3 Lewis, Jack               13 LILY                   45.81      45.44    1  
  4 Schmitz, Wilson           14 PIED                   47.31      47.14  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           15 LILY                   32.51      34.19    5  
  2 Newby, Makinley           16 LILY                   36.82      37.64    3  
  3 Handley, Chloe            15 PIED                   37.14      37.94    1  
  4 Young, Keira              15 LILY                   37.38      38.08  
  5 Carver, Lily Kate         15 PIED                   40.79      42.25  
  6 Johnson, Christine        17 PIED                      NT      46.02  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           15 LILY                   29.80      30.21    5  
  2 Busby, James              16 LILY                   41.58      41.09    3  
  3 Nester, James             16 LILY                   47.00      42.32    1  
  4 Lensch, Ty                16 PIED                   45.33      46.84  
  5 Carroll, Preston          15 PIED                   47.27      48.78  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Charlotte          8 LILY                   21.65      23.53    5  
  2 Alvarez, Genevieve         8 LILY                   25.85      28.19    3  
  3 Handley, Lucy              7 PIED                   31.51      28.59    1  
  4 Eppling, Frankie           7 LILY                   25.03      30.12  
  5 Pawlik, Hazel              7 PIED                      NT      40.33  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewiett, Marshall          8 PIED                   41.87      26.71    5  
  2 Barrow, Hayden             8 LILY                   25.80      27.88    3  
  3 Lindblom, Seth             8 PIED                   29.65      30.03    1  
  4 Dunaway, Hudson            6 PIED                   39.08      31.41  
  5 Bachman, Bryce             8 LILY                   30.08      34.03  
  6 Cross, Fitch               8 LILY                      NT      39.94  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vayda, Arleigh            10 PIED                   38.74      39.77    5  
  2 Webber, Hazel             10 LILY                   41.84      43.82    3  
  3 Cooper, Charlotte          9 PIED                   56.69      54.31    1  
  4 Harris, Emma              10 LILY                 1:11.64    1:13.03  
  5 Garrison, Harper           9 PIED                 1:12.63    1:13.12  
  6 Cody, Camryn              10 LILY                 1:16.22    1:16.00  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   42.90      43.28    5  
  2 Mooty, Drew                9 PIED                   48.01      49.90    3  
  3 Ramage, Turner            10 PIED                   49.51      53.07    1  
  4 Sturmfels, Oscar          10 LILY                   52.34      53.35  
  5 Alvarez, Nico             10 LILY                 1:00.39    1:00.71  
  6 Hobbs, Michael            10 LILY                   58.30    1:02.08  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Handley, Molly            11 PIED                   34.83      37.25    5  
  2 Robley, Lily Kate         12 LILY                   40.45      39.64    3  
  3 Dailey, Lyra              11 LILY                   39.52      40.33    1  
  4 Sturmfels, Josephine      12 LILY                   48.50      46.27  
  5 Carver, Ella              12 PIED                   43.87      48.10  
  6 Sieja, Edith              11 PIED                   48.22      51.22  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew           11 LILY                   40.95   J1:20.30    5  
  2 Anderson, Conrad          12 PIED                   41.69     J42.90    3  
  3 McCloud, Grant            11 PIED                   44.07     J44.21    1  
  4 Clark, Joe                12 LILY                   48.90     J50.76  
  5 Hull, Jack                12 LILY                   52.89     J50.93  
  6 Lensch, Harrison          11 PIED                      NT   J1:10.13  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earls, Reagan             13 PIED                   34.97      37.57    5  
  2 Self, Mollie              14 LILY                   36.44      38.78    3  
  3 McCloud, Caitlin          14 PIED                   40.45      39.02    1  
  4 Olsen, Emma               13 LILY                   39.79      39.90  
  5 Butler, Victoria          14 LILY                   43.05      42.64  
  6 Hamer, Brooke             13 PIED                   41.57      46.34  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Owen               14 PIED                   32.48      32.81    5  
  2 Jordan, Jack              13 LILY                   33.73      33.19    3  
  3 Sieja, Oliver             14 PIED                   34.62      35.15    1  
  4 Lewis, Jack               13 LILY                   45.17      43.57  
  5 Hull, Levi                14 LILY                      NT      44.21  
  6 Schmitz, Wilson           14 PIED                   56.87      57.63  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna           15 LILY                   34.58      34.34    5  
  2 Young, Keira              15 LILY                   35.03      34.46    3  
  3 Barrow, Hannah            15 LILY                   36.11      36.48    1  
  4 Clayton, Marlee           15 PIED                   41.15      42.09  
  5 Johnson, Christine        17 PIED                   57.96      50.40  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           15 LILY                   29.55      29.38    5  
  2 Kennedy, Grady            17 PIED                   30.54      30.94    3  
  3 Johnson, Luke             15 LILY                   31.15      30.95    1  
  4 Marett, Aubrey            15 LILY                   38.94      37.76  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:21.58    1:25.81    7  
     1) Alvarez, Genevieve 8            2) Eppling, Frankie 7             
     3) Henriksen, Ella 8               4) Webber, Charlotte 8            
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:35.81    1:45.56  
     1) Handley, Lucy 7                 2) Pawlik, Hazel 7                
     3) Wessel, Grace 8                 4) Ramage, Lucy 8                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         1:35.11   X2:10.38  
     1) Butler, Gwyneth 8               2) Brooks, Faye 7                 
     3) Nester, Maia 7                  4) Hobbs, Clara 8                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         1:54.91   X2:27.78  
     1) Henriksen, Isla 6               2) Rigoni, Charlotte 8            
     3) Gibson, Eloise 8                4) Olsen, Mary Clark 7            
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:01.07   X2:51.96  
     1) Francis, Mae 6                  2) Schmitz, Hollis 8              
     3) Seale, May 8                    4) Hamilton, Lily 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:28.49    1:40.77    7  
     1) Robley, Liam 7                  2) Conner, Tyson 8                
     3) Barrow, Hayden 8                4) Bachman, Bryce 8               
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:37.17    1:41.76  
     1) Dunaway, Hudson 6               2) Patterson, Gray 6              
     3) Biggs, Mark 8                   4) Smith, Nathan 8                
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'               1:58.04   X1:52.75  
     1) Simons, Hudson 8                2) Hewiett, Marshall 8            
     3) Kirchner, Finley or Finn 7      4) Lindblom, Seth 8               
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         1:43.64   X2:14.71  
     1) Jouglet, Benjamin 8             2) Moore, Walker 8                
     3) Cross, Fitch 8                  4) Whitley, Jayden 7              
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               1:55.26   X2:22.34  
     1) Carter, Judah 8                 2) Garrison, Charlie 7            
     3) Doiron, Bo 8                    4) Edwards, Micah 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:51.03    3:02.32    7  
     1) Hayles, Harper 10               2) Taubuki, Millie 10             
     3) Cooper, Charlotte 9             4) Vayda, Arleigh 10              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         3:01.98    3:19.14  
     1) Harris, Emma 10                 2) Cody, Camryn 10                
     3) Hicks, Liliella 10              4) Webber, Hazel 10               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               3:44.30   X3:48.19  
     1) Monroe, Clara 10                2) Doiron, Asher 9                
     3) Douthit, Mya 10                 4) Garrison, Harper 9             
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         4:03.64   X4:31.84  
     1) Vanderford, Vanessa 9           2) Lee, Evelyn 9                  
     3) Stanton, Layla Kate 10          4) Phillips, June 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:40.51    2:45.91    7  
     1) Ramage, Turner 10               2) Caruso, Ben 9                  
     3) Mooty, Drew 9                   4) Hamer, Asa 10                  
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:51.23    2:57.66  
     1) Sturmfels, Oscar 10             2) Hobbs, Elijah 10               
     3) Troyer, William 10              4) Alvarez, Nico 10               
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               3:16.18   X3:25.13  
     1) Hewiett, Nolan 10               2) Powell, Brandon 9              
     3) Lindblom, Gabe 9                4) Canupp, John Carter 9          
 -- Piedmont Recreation Associatio  'C'               3:31.06   X3:41.07  
     1) Edwards, Will 10                2) Francis, Walter 9              
     3) Evans  Jr., Paul 9              4) McDaniel, Ethan 10             
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                              NT   X3:50.50  
     1) Butler, Abram 9                 2) Miller, Jack 10                
     3) Choe, Jacob 10                  4) Trotter, Calvin 10             
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         3:23.56   X3:54.84  
     1) Hobbs, Michael 10               2) Olsen, Luke 9                  
     3) Dailey, Alcott 9                4) Jones, Cruse 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:19.53    2:29.59    7  
     1) Robley, Lily Kate 12            2) Sturmfels, Josephine 12        
     3) Trotter, Lily 12                4) Dailey, Lyra 11                
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:21.95    2:31.63  
     1) Mooty, Liddie 11                2) Sieja, Edith 11                
     3) Evans, Elizabeth 12             4) Handley, Molly 11              
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:42.25   X2:54.08  
     1) Francis, Lucy 11                2) Carver, Ella 12                
     3) Douthit, Emery 11               4) Earls, Reese 11                
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:46.13   X3:20.78  
     1) Wright, Summer 12               2) Spain, Ella Rose 11            
     3) Hobbs, Eva 12                   4) Elmore, Merry 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:24.07    2:26.15    7  
     1) McCloud, Grant 11               2) Turnbull, Jack 12              
     3) Monroe, Tucker 12               4) Anderson, Conrad 12            
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:24.37    2:27.71  
     1) Broach, Matthew 11              2) Butler, Phillip 12             
     3) Clark, Joe 12                   4) Olsen, Bart 11                 
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:41.55   X2:59.76  
     1) Bachman, Brody 12               2) Jordan, Hudson 11              
     3) Butler, William 11              4) Phillips, Deacon 12            
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:56.65   X3:19.71  
     1) Lensch, Harrison 11             2) Powell, Jackson 11             
     3) Matheny, James 11               4) Hudson, Jack 11                
 -- Lily Flagg Swim Team  'C'                         3:13.50   X3:30.56  
     1) Jouglet, Owen 11                2) Young, Connor 11               
     3) Moore, Grayson 11               4) Butler, Levi 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:10.39    2:16.26    7  
     1) McCloud, Caitlin 14             2) Rigby, Ansley 14               
     3) Hodges, Caroline 14             4) Earls, Reagan 13               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:15.69    2:17.27  
     1) Olsen, Emma 13                  2) Troyer, Matilda 14             
     3) Rorex, Avery 14                 4) Self, Mollie 14                
 -- Piedmont Recreation Associatio  'B'               2:28.49   X2:40.64  
     1) Hamer, Brooke 13                2) Handley, Olivia 13             
     3) Neely, Caitlyn 14               4) Matheny, Olivia 13             
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:42.59   X3:02.94  
     1) Law, Skyler 13                  2) Freeman, Anna Joy 14           
     3) Elmore, Joy 13                  4) Butler, Victoria 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:12.00    2:14.39    7  
     1) Brown, Owen 14                  2) Schmitz, Wilson 14             
     3) Sieja, Oliver 14                4) Hayles, Logan 13               
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:17.20    2:17.34  
     1) Lewis, Jack 13                  2) Butler, Jeremiah 13            
     3) Hull, Levi 14                   4) Jordan, Jack 13                
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:05.23    2:09.50    7  
     1) Barrow, Hannah 15               2) Elmore, Emma 15                
     3) Young, Keira 15                 4) Henriksen, Anna 15             
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:17.24    2:21.76  
     1) Handley, Chloe 15               2) Johnson, Christine 17          
     3) Clayton, Marlee 15              4) Carver, Lily Kate 15           
 -- Lily Flagg Swim Team  'B'                         2:13.44   X2:18.50  
     1) Newby, Makinley 16              2) Chua, Fletcher 16              
     3) Butler, Charlotte 15            4) Olsen, Rebecca 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:55.26    2:06.82    7  
     1) Johnson, Luke 15                2) Barnett, Parker 15             
     3) Marett, Aubrey 15               4) Nester, James 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2023 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org