Home
2023 Meets
2022 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/14/2023 10:34 PM
                 2023 RCSL PIED vs MNSO -Yards WK3 - 6/14/2023                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:36.24    1:39.51  
     1) Sahyouni, Adeline 8             2) Bevel, June-Greer 8            
     3) Moore, Hayden 8                 4) Manning, Molly 8               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:52.70    1:48.53  
     1) Ramage, Lucy G 8                2) Patrick, Payten 8              
     3) Wessel, Grace G 8               4) Handley, Lucy 7                
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:00.13   X2:07.43  
     1) Bevel, Marion 7                 2) Skinner, Maisie 8              
     3) Edeli, Lillian 7                4) Lawton, Beatrice 7             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:17.91   X2:11.41  
     1) Matheny, Addie A 7              2) Pawlik, Hazel 7                
     3) Schmitz, Hollis H 8             4) Carter, Kai K 7                
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:25.20  
     1) Moore, Charlotte K 7            2) Seale, May L 8                 
     3) Hamilton, Lily 8                4) Francis, Mae V 6               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:28.89    1:27.58  
     1) Orton, Harold 8                 2) Segrest, John Luke 8           
     3) Proud, Owen 8                   4) Horvath, Max 8                 
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:04.30   X1:57.27  
     1) Harrison, Wallace 8             2) Snell, Leo 8                   
     3) Callaway, Maxwell 7             4) Fulton, Hollis 8               
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:52.38   X2:07.13  
     1) Linton-Miller, Callum 7         2) Maxey, Vance 8                 
     3) Cantey, Teige 7                 4) Blau, Phillip 8                
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:03.29   X2:20.40  
     1) Bludsworth, Garrett 8           2) Simons, Hudson J 8             
     3) Schmitz, Hughes H 8             4) Biggs, Mark 8                  
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'               2:14.99   X2:31.31  
     1) Groth, Jayden 7                 2) Groth, Chase 8                 
     3) Douthit, Asher 8                4) Smith, Nathan H 8              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:45.28         DQ  
     1) Taylor, Jonah 8                 2) Carter, Judah B 8              
     3) Lindblom, Seth 8                4) Dunaway, Hudson 6              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:33.25    2:33.60  
     1) Williams, Lucy 10               2) Snell, Eva 9                   
     3) Segrest, Caroline 10            4) Mauldin, Liz 10                
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               3:02.83    3:26.56  
     1) Hayles, Harper 10               2) Taubuki, Millie T 10           
     3) Cooper, Charlotte J 9           4) Garrison, Harper K 9           
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:31.79   X3:26.19  
     1) Segrest, Reese 10               2) Orton, Lillian 10              
     3) Graves, Ayla 9                  4) Willauer, Ainslie 9            
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:41.19   X3:29.13  
     1) Elam, Evelyn L 10               2) Harrison, Millie 10            
     3) Peek, Ava 9                     4) Purpura, Willa 9               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               4:34.67   X4:56.28  
     1) Douthit, Mya 10                 2) Doiron, Asher E 9              
     3) Matheny, Clara N 9              4) Moore, Natalie R 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:50.66    2:50.62  
     1) Mooty, Drew 9                   2) Caruso, Ben G 9                
     3) Hamer, Asa 10                   4) Ramage, Turner M 10            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:41.19   X3:43.91  
     1) Sieja, Benjamin T 9             2) Evans  Jr., Paul 9             
     3) Powell, Brandon C 9             4) Lindblom, Gabe 9               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'               4:16.91        XDQ  
     1) Edwards, Caleb M 9              2) Francis, Walter K 9            
     3) Turnbull, Thomas A 10           4) Lensch, George E 10            
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT        XDQ  
     1) Morgan, Jackson 9               2) Gotvald, Nelson 10             
     3) Ryals, Davis 9                  4) Harris, Conner 10              
 -- MONTE SANO  'A'                                   3:05.50         DQ  
     1) Coon, Dylan 10                  2) Phillippe, Jacob 10            
     3) Moore, Liam 10                  4) Hubbard, Garrett 10            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:17.37    2:18.09  
     1) Norton, Rowan 12                2) Maxey, Henley 12               
     3) Quadrini, Paige 11              4) Mauldin, Emma 12               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:31.70    2:31.76  
     1) Handley, Molly 11               2) Mooty, Liddie 11               
     3) Carver, Ella G 12               4) Evans, Elizabeth 12            
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:49.38   X2:51.76  
     1) McMillion, Rachel C 11          2) Morgan, Audrey 11              
     3) Berkholtz, Kate 11              4) Pfitzer, Lily A 11             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:58.02   X2:54.72  
     1) Wessel, Kate K 11               2) Neely, Maria J 11              
     3) Sieja, Edith 11                 4) Francis, Lucy J 11             
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:27.73   X3:21.04  
     1) Lawton, Lucky 11                2) Hallman, Annie 12              
     3) Dry, Shiloh 11                  4) Royer, Hana 11                 
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:51.28    2:45.57  
     1) Matheny, James H 11             2) Doiron, Benj C 11              
     3) McCloud, Grant J 11             4) Turnbull, Jack H 12            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:45.78    2:48.03  
     1) Ohlson, Reed 11                 2) Bains, Owen J 11               
     3) Cunha, Neil 12                  4) Cantey, Harry 11               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               4:04.50   X3:45.28  
     1) Powell, Jackson J 11            2) Neely, Judah J 11              
     3) Hudson, Jack M 11               4) Lensch, Harrison S 11          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:17.74    2:20.62  
     1) McCloud, Caitlin R 14           2) Gyorok, Ava K 14               
     3) Earls, Reagan M 13              4) Rigby, Ansley 14               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:17.89    2:29.07  
     1) Bothwell, Inde 14               2) Whetstone, Addison 13          
     3) Wright, Emma A 14               4) Bains, Amelia K 13             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:35.60   X2:42.44  
     1) Neely, Caitlyn G 14             2) Sieja, Payton L 13             
     3) Hamer, Brooke 13                4) Wessel, Caroline 11            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:58.09  
     1) Powell, Caroline A 13           2) Wessel, Molly 13               
     3) Matheny, Olivia R 13            4) Hudson, Piper M 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:56.66    1:55.50  
     1) Dry, Jacob 13                   2) Morgan, Stuart 13              
     3) Quadrini, Tyler 13              4) Whetstone, Isaac 14            
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:14.00    2:15.26  
     1) Trefry, Weston M 13             2) Hayles, Logan L 13             
     3) Brown, Owen W 14                4) Schmitz, Wilson O 14           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:30.08   X2:27.02  
     1) Gotvald, Sebastion 13           2) McMillion, Samuel J 14         
     3) Elam, Jack 13                   4) Everleth, Luke 14              
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X2:28.38  
     1) Proud, Carter 13                2) Cantey, Waring 13              
     3) Stanley, William A 14           4) Pfitzer, Wick 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.20    7/3/2019 Blossomwood Swim Team, Blossomwood         
                         M Yates, C Blasingame, V Graves, J Krichev        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:21.67    2:19.90  
     1) Mullaney, Maggie 17             2) Quadrini, Claire 16            
     3) Cantey, Lily 15                 4) Evans, Alexandra 17            
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:26.59    2:26.76  
     1) Handley, Chloe 15               2) Wessel, Anne 15                
     3) Clayton, Marlee 15              4) Johnson, Christine 17          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:24.77   X2:23.26  
     1) Williams, Lilly 15              2) Masterson, Molly 15            
     3) Norton, Keegan 16               4) Cunha, Masie 16                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:40.22   5/31/2023 Jones Valley, JVRA                         
                         L Bedsole, T Watkins, P Walker, W Neville         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:50.19    1:54.21  
     1) Guerin, Owen 15                 2) Baumgartner, Max T 15          
     3) Pace, Juan P 16                 4) Huskey, Alec 17                
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:52.68    2:32.82  
     1) Carroll, Preston 15             2) Lensch, Ty R 16                
     3) Kennedy, Grady G 17             4) Flanagan, Pierce R 13          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:03.38   X2:07.59  
     1) Keener, William W 16            2) McMillion, Caleb J 16          
     3) Cagle, Patrick 15               4) Copeland, Jack 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Elise           6 MNSO                   29.07      25.34  
  2 Callaway, Addie            6 MNSO                   30.50      31.62  
  3 Francis, Mae V             6 PIED                   33.57      35.63  
  4 Pawlik, Maeve              6 PIED                   38.78      37.03  
  5 Hobbs, Hannah              6 MNSO                   32.13      37.67  
  6 Hodges, Aaliyah F          6 PIED                   36.58      44.38  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Williams, Anna             6 MNSO                   35.84     X34.40  
 -- Bradley, Isla              5 PIED                      NT     X34.72  
 -- Neuman, Aubrey Kate        6 MNSO                   34.58     X36.33  
 -- Caruso, Laurie F           5 PIED                   51.20     X39.14  
 -- Helms, Franny C            5 PIED                   41.35     X41.59  
 -- Willauer, Callie           6 MNSO                   39.19     X41.72  
 -- Kirchner, Ariella or €   4 PIED                      NT     X45.29  
 -- Powell, Elizabeth C        5 PIED                   43.95     X45.53  
 -- Hays, Ellery G             5 PIED                   50.71     X46.43  
 -- Simons, Amelia G           5 PIED                   45.15     X48.14  
 -- Kilgallin, Adalynn         3 PIED                      NT     X48.75  
 -- Dryden, Lorelai E          5 PIED                   48.37     X51.15  
 -- Bennett, Sullivan G        5 PIED                 1:04.85     X51.58  
 -- Dunaway, Claire M          4 PIED                   53.14     X55.21  
 -- Biggs, Anna roe            4 PIED                   54.25     X56.57  
 -- Graves, Saoirse            5 MNSO                   41.20     X58.10  
 -- Vayda, Adeline or Addi M   4 PIED                   56.33     X58.45  
 -- Pawlik, Tali               4 PIED                 1:08.39     X59.96  
 -- Causey, Louise             5 MNSO                   51.76   X1:05.46  
 -- Gervais, Avery             6 PIED                 1:02.52   X1:08.71  
 -- Markland, Ruby             6 MNSO                 1:01.82   X1:09.59  
 -- Clark, Nora D              5 PIED                 1:02.94   X1:14.59  
 -- Kilgallin, Amilia R        6 PIED                   57.91   X1:26.62  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunaway, Hudson            6 PIED                   21.69      21.84  
  2 Mauldin, Clayton           6 MNSO                   22.52      23.72  
  3 Patterson, Gray S          6 PIED                   25.69      24.03  
  4 Woo, Tommy                 6 MNSO                   23.40      25.47  
  5 Douthit, Noah              6 PIED                   29.79      26.10  
  6 Blois, Mason               6 MNSO                   26.72      27.21  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hewiett, Clark             6 PIED                   32.25     X24.89  
 -- Blau, Pete                 5 MNSO                   43.47     X25.15  
 -- McDowell, Will             5 MNSO                   29.47     X33.09  
 -- Royer, Theo                6 MNSO                   29.35     X34.03  
 -- Garrison, Charlie M        6 PIED                   37.88     X34.47  
 -- Lindblom, Hank             6 PIED                   38.09     X36.33  
 -- Woo, Tucker                5 MNSO                   37.27     X36.45  
 -- Gauthier, Jack             5 MNSO                   42.03     X37.75  
 -- Ramage, Grey T             5 PIED                   46.85     X38.41  
 -- Barney, Oliver             5 MNSO                   36.59     X39.19  
 -- Bartlett, James            6 MNSO                   46.64     X39.25  
 -- Doiron, Daniel C           5 PIED                   48.77     X40.04  
 -- Wessel, Samuel             6 PIED                   48.67     X40.21  
 -- Moore, James P             5 PIED                   42.03     X41.72  
 -- Branning, Miles            6 MNSO                   41.41     X46.00  
 -- Fulton, Liam               5 MNSO                   51.59     X47.09  
 -- Weldy, William C           5 PIED                   56.14     X47.35  
 -- Caruso, Tommy M            5 PIED                   55.90     X48.32  
 -- Dinwiddie, Wyatt           5 PIED                      NT     X50.91  
 -- Caruso, Cam E              5 PIED                   47.20     X52.13  
 -- Carter, Seth B             5 PIED                   55.80     X53.32  
 -- Blois, Aiden               4 MNSO                 1:03.06     X57.31  
 -- Hays, Pratt M              4 PIED                 1:04.26     X59.88  
 -- Nalley, Daniel D           6 PIED                 1:02.12   X1:00.39  
 -- Weldy, Lewis F             3 PIED                      NT   X1:06.27  
 -- Lensch, Briggs W           6 PIED                 1:06.72   X1:09.14  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Molly             8 MNSO                   19.82      18.63  
  2 Ramage, Lucy G             8 PIED                   19.84      19.14  
  3 Handley, Lucy              7 PIED                   21.70      21.03  
  4 Wessel, Grace G            8 PIED                   21.63      23.35  
  5 Backstrom, Holland         7 MNSO                   34.24      30.09  
  6 Graves, Hadley             7 MNSO                   28.51      30.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morgan, Harper             7 MNSO                   28.46     X23.80  
 -- Lawton, Beatrice           7 MNSO                   27.25     X25.69  
 -- Allen, Zoe                 8 MNSO                   24.23     X25.89  
 -- Matheny, Addie A           7 PIED                   27.53     X28.01  
 -- Hamilton, Lily             8 PIED                   32.03     X29.21  
 -- Bevel, Marion              7 MNSO                   28.73     X31.13  
 -- Moore, Charlotte K         7 PIED                   31.10     X31.47  
 -- Martin, Riya               8 MNSO                   34.41     X33.33  
 -- Seale, May L               8 PIED                   33.72     X37.09  
 -- Schmitz, Hollis H          8 PIED                   32.77     X37.87  
 -- Akin, Violet               7 MNSO                   54.00     X39.00  
 -- Dinwiddie, Emily           7 PIED                 1:18.32     X49.34  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Nathan H            8 PIED                   23.96      19.83  
  2 Segrest, John Luke         8 MNSO                   21.68      21.81  
  3 Taylor, Jonah              8 PIED                   23.12      23.66  
  4 Maxey, Vance               8 MNSO                   21.87      23.82  
  5 Biggs, Mark                8 PIED                   23.22      24.56  
  6 Pols, Henry                7 MNSO                      NT      26.09  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Callaway, Maxwell          7 MNSO                   23.53     X22.84  
 -- Fulton, Hollis             8 MNSO                   25.00     X25.16  
 -- Groth, Jayden              7 PIED                   27.95     X25.71  
 -- Groth, Chase               8 PIED                   25.08     X27.57  
 -- Clark, Hudson              7 PIED                   27.09     X27.81  
 -- Kirchner, Finley or Finn   7 PIED                   37.53     X28.12  
 -- Snell, Leo                 8 MNSO                   26.86     X28.13  
 -- Barney, Graham             7 MNSO                   34.81     X28.62  
 -- Harrison, Wallace          8 MNSO                   31.11     X31.02  
 -- Cantey, Teige              7 MNSO                   28.84     X32.97  
 -- McDaniel, Luke W           7 PIED                   31.31     X33.91  
 -- Edwards, Micah J           7 PIED                   43.64     X35.34  
 -- Douthit, Asher             8 PIED                   31.14     X35.95  
 -- Clayton, Oliver            7 MNSO                   41.41     X39.08  
 -- Dryden, Axl T              7 PIED                   41.66     X41.60  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, Caroline         10 MNSO                   31.95      32.40  
  2 Hayles, Harper            10 PIED                   36.54      37.01  
  3 Cooper, Charlotte J        9 PIED                   41.43      43.12  
  4 Taubuki, Millie T         10 PIED                   44.19      46.96  
  5 Purpura, Willa             9 MNSO                   55.64      51.14  
  6 Echols, Genevieve          9 MNSO                   57.68      55.59  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Graves, Ayla               9 MNSO                   40.96     X41.03  
 -- Peek, Ava                  9 MNSO                   41.29     X43.70  
 -- Orton, Lillian            10 MNSO                   49.06     X45.60  
 -- Willauer, Ainslie          9 MNSO                   50.85     X47.40  
 -- Douthit, Mya              10 PIED                   54.96     X49.31  
 -- Moore, Natalie R           9 PIED                   57.49   X1:02.97  
 -- Helms, Mary Crim C         9 PIED                 1:09.23   X1:04.09  
 -- Doiron, Asher E            9 PIED                 1:07.87   X1:06.07  
 -- McDowell, Caroline E       9 PIED                 1:00.34   X1:06.58  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   31.00      31.83  
  2 Ramage, Turner M          10 PIED                   34.94      34.65  
  3 Mooty, Drew                9 PIED                   35.77      35.75  
  4 Ryals, Davis               9 MNSO                   40.63     J39.47  
  5 Gotvald, Graham           10 MNSO                   43.52     J39.46  
  6 Martin, Jason             10 MNSO                   58.60      57.50  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gotvald, Nelson           10 MNSO                   39.66     X40.16  
 -- Manning, Davis            10 MNSO                   44.67     X41.77  
 -- Lindblom, Gabe             9 PIED                   45.81     X43.89  
 -- Powell, Brandon C          9 PIED                   45.97     X46.25  
 -- Edwards, Caleb M           9 PIED                   46.78     X47.12  
 -- Moore, Mark C              9 PIED                   49.87     X47.22  
 -- Turnbull, Thomas A        10 PIED                   47.46     X48.31  
 -- Lensch, George E          10 PIED                   49.46     X48.90  
 -- McDaniel, Ethan W          9 PIED                   50.63     X50.31  
 -- Francis, Walter K          9 PIED                   48.60     X52.06  
 -- Edwards, Will B           10 PIED                   51.25     X52.54  
 -- Canupp, John Carter C      9 PIED                 1:06.57     X53.44  
 -- Hewiett, Nolan            10 PIED                 1:06.21     X54.16  
 -- Harris, Conner            10 MNSO                   52.43     X56.61  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           11 MNSO                   27.82      27.88  
  2 Handley, Molly            11 PIED                   28.96      28.83  
  3 Mooty, Liddie             11 PIED                   31.65      31.60  
  4 Morgan, Audrey            11 MNSO                   32.07      32.02  
  5 Pfitzer, Lily A           11 MNSO                   36.94      36.13  
  6 Evans, Elizabeth          12 PIED                   33.52      36.53  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Francis, Lucy J           11 PIED                   37.16     X36.47  
 -- Neely, Maria J            11 PIED                   36.59     X37.44  
 -- Berkholtz, Kate           11 MNSO                   42.26     X41.08  
 -- Hallman, Annie            12 MNSO                   44.82     X44.33  
 -- Lawton, Lucky             11 MNSO                   45.86     X44.38  
 -- Douthit, Emery            11 PIED                   43.76     X44.47  
 -- Royer, Hana               11 MNSO                   42.96     X44.83  
 -- Padgett, Ariana           11 PIED                   58.50     X55.87  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant J          11 PIED                   32.50      31.19  
  2 Bains, Owen J             11 MNSO                   33.42      31.64  
  3 Turnbull, Jack H          12 PIED                   35.33      36.60  
  4 Cunha, Neil               12 MNSO                   34.51      37.13  
  5 Doiron, Benj C            11 PIED                      NT      39.19  
  6 Petty, Teague             11 MNSO                   50.36      53.99  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan M           13 PIED                   27.96      28.22  
  2 McCloud, Caitlin R        14 PIED                   28.78      29.96  
  3 Bains, Amelia K           13 MNSO                   30.99      31.01  
  4 Bothwell, Inde            14 MNSO                      NT      31.51  
  5 Whetstone, Addison        13 MNSO                   30.94      31.77  
  6 Powell, Caroline A        13 PIED                      NT      35.26  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Matheny, Olivia R         13 PIED                   35.53     X37.47  
 -- Hudson, Piper M           13 PIED                      NT     X39.18  
 -- Wessel, Molly             13 PIED                   38.37     X39.52  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac          14 MNSO                   23.50      23.51  
  2 Trefry, Weston M          13 PIED                   27.68      27.94  
  3 Hayles, Logan L           13 PIED                   27.87      28.03  
  4 Brown, Owen W             14 PIED                   30.18      28.10  
  5 Cagle, Hunter             14 MNSO                   28.39      30.93  
  6 Hubbard, Jesse            13 MNSO                   37.39      38.69  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McMillion, Samuel J       14 MNSO                   29.58     X28.69  
 -- Elam, Jack                13 MNSO                   29.05     X29.77  
 -- Gotvald, Sebastion        13 MNSO                   32.95     X30.16  
 -- Everleth, Luke            14 MNSO                   30.54     X30.38  
 -- Cantey, Waring            13 MNSO                   34.29     X34.10  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          16 MNSO                   27.13      27.84  
  2 Whetstone, Savannah       16 MNSO                   26.57      28.44  
  3 Handley, Chloe            15 PIED                   29.96      31.12  
  4 Mullaney, Maggie          17 MNSO                   32.78      32.66  
  5 Johnson, Christine        17 PIED                      NT      32.81  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Grady G          17 PIED                   25.17      24.88  
  2 Copeland, Jack            16 MNSO                   24.04      25.28  
  3 Huskey, Alec              17 MNSO                   27.50      26.59  
  4 Keener, William W         16 MNSO                   29.96      29.57  
  5 Lensch, Ty R              16 PIED                   29.62      30.78  
  6 Carroll, Preston          15 PIED                   33.53      33.31  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bevel, June-Greer          8 MNSO                   28.30      29.21  
  2 Ramage, Lucy G             8 PIED                   30.70      30.10  
  3 Wessel, Grace G            8 PIED                   30.81      30.65  
  4 Patrick, Payten            8 PIED                   33.83      32.13  
  5 Skinner, Maisie            8 MNSO                   32.96      33.50  
  6 Sahyouni, Adeline          8 MNSO                   44.54      37.92  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Max               8 MNSO                   21.49      22.59  
  2 Maxey, Vance               8 MNSO                   26.64      26.91  
  3 Carter, Judah B            8 PIED                   27.28      27.78  
  4 Simons, Hudson J           8 PIED                   32.65      32.75  
  5 Taylor, Jonah              8 PIED                   30.63      33.50  
  6 Blau, Phillip              8 MNSO                   35.05      35.67  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, Caroline         10 MNSO                   42.82      42.19  
  2 Hayles, Harper            10 PIED                   51.13      51.01  
  3 Harrison, Millie          10 MNSO                   55.22      53.88  
  4 Cooper, Charlotte J        9 PIED                   59.90    1:00.50  
  5 Taubuki, Millie T         10 PIED                 1:02.07    1:06.06  
  6 Brede, Kennedy             9 MNSO                 1:22.72    1:17.34  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Liam               10 MNSO                   45.70     J47.57  
  2 Ramage, Turner M          10 PIED                   49.84     J47.51  
  3 Phillippe, Jacob          10 MNSO                   52.27      51.91  
  4 Caruso, Ben G              9 PIED                 1:00.31      58.63  
  5 Evans  Jr., Paul           9 PIED                   55.69      59.31  
  6 Martin, Jason             10 MNSO                      NT    1:08.29  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Rowan             12 MNSO                   37.84      38.96  
  2 Morgan, Audrey            11 MNSO                   41.05      41.31  
  3 Mooty, Liddie             11 PIED                   43.76      43.26  
  4 Maxey, Henley             12 MNSO                   42.06      43.74  
  5 Wessel, Kate K            11 PIED                   47.64      47.18  
  6 Sieja, Edith              11 PIED                   48.69      47.22  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.09   6/16/2021 Walt Cooper, WHBG                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant J          11 PIED                   43.72      43.38  
  2 Ohlson, Reed              11 MNSO                   51.30      55.19  
  3 Clark, Charles            11 MNSO                   56.70      55.78  
  4 Cantey, Harry             11 MNSO                   53.77      56.50  
  5 Neely, Judah J            11 PIED                 1:01.14    1:09.31  
 -- Doiron, Benj C            11 PIED                   48.49         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamer, Brooke             13 PIED                   46.70      43.00  
  2 Sieja, Payton L           13 PIED                   43.59      43.16  
  3 Bains, Amelia K           13 MNSO                   45.24     J43.62  
  4 Wright, Emma A            14 MNSO                   52.16      53.27  
 -- Gyorok, Ava K             14 PIED                   42.19         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler           13 MNSO                   34.47      32.44  
  2 Hayles, Logan L           13 PIED                   34.75      35.20  
  3 Berkholtz, Joshua         13 MNSO                   40.61      39.10  
  4 Pfitzer, Wick             13 MNSO                   39.10      39.96  
  5 Schmitz, Wilson O         14 PIED                   48.62      47.03  
 -- Brown, Owen W             14 PIED                   44.31         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire          16 MNSO                   31.65      33.19  
  2 Evans, Alexandra          17 MNSO                   41.77      42.14  
  3 Clayton, Marlee           15 PIED                   43.01     J43.13  
  4 Masterson, Molly          15 MNSO                   42.93     J42.93  
  5 Wessel, Anne              15 PIED                   44.00      43.68  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T        15 MNSO                   30.40      32.02  
  2 Kennedy, Grady G          17 PIED                   36.26      34.19  
  3 Huskey, Alec              17 MNSO                   33.76      36.26  
  4 McMillion, Caleb J        16 MNSO                   34.12      36.63  
  5 Lensch, Ty R              16 PIED                   42.77      44.97  
  6 Carroll, Preston          15 PIED                   46.85      46.06  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:15.09    1:15.65  
     1) Proud, Owen M8                  2) Manning, Molly W8              
     3) Moore, Hayden W8                4) Horvath, Max M8                
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:22.38    1:28.82  
     1) Wessel, Grace G W8              2) Dunaway, Hudson M6             
     3) Taylor, Jonah M8                4) Ramage, Lucy G W8              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT   X1:41.16  
     1) Handley, Lucy W7                2) Clark, Hudson M7               
     3) Biggs, Mark M8                  4) Carter, Kai K W7               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X1:47.09  
     1) Patrick, Payten W8              2) Hewiett, Marshall M8           
     3) Schmitz, Hughes H M8            4) Pawlik, Hazel W7               
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:47.49   X1:50.90  
     1) Segrest, John Luke M8           2) Cantey, Teige M7               
     3) Morgan, Harper W7               4) Graves, Hadley W7              
 -- MONTE SANO  'C'                                   1:59.08   X1:56.93  
     1) Fulton, Hollis M8               2) Harrison, Wallace M8           
     3) Bevel, Marion W7                4) Backstrom, Holland W7          
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:14.62    2:16.31  
     1) Vayda, Arleigh G W10            2) Ramage, Turner M M10           
     3) Hayles, Harper W10              4) Hamer, Asa M10                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:26.28    2:21.89  
     1) Mauldin, Liz W10                2) Moore, Liam M10                
     3) Hubbard, Garrett M10            4) Segrest, Caroline W10          
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT   X2:49.47  
     1) Mooty, Drew M9                  2) Cooper, Charlotte J W9         
     3) Lindblom, Gabe M9               4) Garrison, Harper K W9          
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X3:05.93  
     1) Coon, Dylan M10                 2) Gotvald, Nelson M10            
     3) Orton, Lillian W10              4) Echols, Genevieve W9           
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:09.14   X3:10.12  
     1) Manning, Davis M10              2) Gotvald, Graham M10            
     3) Brede, Kennedy W9               4) Willauer, Ainslie W9           
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X3:33.71  
     1) Caruso, Ben G M9                2) Taubuki, Millie T W10          
     3) Moore, Mark C M9                4) McDowell, Caroline E W9        
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:04.65    2:10.65  
     1) Mooty, Liddie W11               2) McCloud, Grant J M11           
     3) Turnbull, Jack H M12            4) Handley, Molly W11             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:07.84    2:13.06  
     1) Norton, Rowan W12               2) Cunha, Neil M12                
     3) Cantey, Harry M11               4) Quadrini, Paige W11            
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:30.29   X2:22.56  
     1) Ohlson, Reed M11                2) Cunha, Gabriel M12             
     3) Maxey, Henley W12               4) Pfitzer, Lily A W11            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT   X2:34.37  
     1) Evans, Elizabeth W12            2) Sieja, Edith W11               
     3) Doiron, Benj C M11              4) Matheny, James H M11           
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:31.96   X2:42.32  
     1) Bains, Owen J M11               2) Petty, Teague M11              
     3) Boyd, Isabel W12                4) Morgan, Audrey W11             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:56.91  
     1) Wessel, Caroline W11            2) Douthit, Emery W11             
     3) Powell, Jackson J M11           4) Lensch, Harrison S M11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:44.76    1:53.13  
     1) Quadrini, Tyler M13             2) Bains, Amelia K W13            
     3) Whetstone, Addison W13          4) Whetstone, Isaac M14           
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:54.77    1:54.69  
     1) Hayles, Logan L M13             2) Earls, Reagan M W13            
     3) McCloud, Caitlin R W14          4) Trefry, Weston M M13           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:04.97   X2:07.21  
     1) Bothwell, Inde W14              2) Wright, Emma A W14             
     3) McMillion, Samuel J M14         4) Elam, Jack M13                 
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT   X2:10.50  
     1) Sieja, Payton L W13             2) Rigby, Ansley W14              
     3) Brown, Owen W M14               4) Schmitz, Wilson O M14          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.63    7/3/2019 JVRA                                       
                         C Barraza, C Patz, R Hamilton, C Bledsoe          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:38.87    1:45.27  
     1) Guerin, Owen M15                2) Whetstone, Savannah W16        
     3) Quadrini, Claire W16            4) Pace, Juan P M16               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:47.09    1:58.31  
     1) Handley, Chloe W15              2) Clayton, Marlee W15            
     3) Lensch, Ty R M16                4) Kennedy, Grady G M17           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:02.47   X2:06.34  
     1) Cagle, Patrick M15              2) Cunha, Masie W16               
     3) Keener, William W M16           4) Mullaney, Maggie W17           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Hayden              8 MNSO                   26.59      25.28  
  2 Handley, Lucy              7 PIED                   32.35      26.75  
  3 Ramage, Lucy G             8 PIED                   25.71      28.28  
  4 Wessel, Grace G            8 PIED                   28.19      29.29  
  5 Manning, Molly             8 MNSO                      NT      32.70  
  6 Maxey, Stanley             7 MNSO                      NT      36.40  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, John Luke         8 MNSO                   26.43      26.57  
  2 Hewiett, Marshall          8 PIED                   32.95      27.28  
  3 Linton-Miller, Callum      7 MNSO                   26.46      27.46  
  4 Taylor, Jonah              8 PIED                   27.66      29.45  
  5 Bludsworth, Garrett        8 PIED                   30.59      29.78  
  6 Cockrell, James            8 MNSO                   35.28      34.21  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Segrest, Reese            10 MNSO                   39.94      39.56  
  2 Williams, Lucy            10 MNSO                   39.89      40.70  
  3 Vayda, Arleigh G          10 PIED                   45.17      42.53  
  4 Snell, Eva                 9 MNSO                   44.32      44.08  
  5 Hayles, Harper            10 PIED                   43.93      46.53  
  6 Matheny, Clara N           9 PIED                      NT    1:03.37  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   40.91      40.39  
  2 Mooty, Drew                9 PIED                   41.00      40.47  
  3 Hubbard, Garrett          10 MNSO                 1:37.65      48.85  
  4 Morgan, Jackson            9 MNSO                   50.13      50.06  
  5 Gotvald, Graham           10 MNSO                   53.96      55.13  
  6 Sieja, Benjamin T          9 PIED                   56.84      56.41  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Rowan             12 MNSO                   33.69      33.62  
  2 Handley, Molly            11 PIED                   34.90      36.46  
  3 Mooty, Liddie             11 PIED                   38.32      38.44  
  4 Dry, Shiloh               11 MNSO                   46.22      42.92  
  5 Wessel, Kate K            11 PIED                   43.95      44.06  
  6 McMillion, Rachel C       11 MNSO                   43.88      45.89  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCloud, Grant J          11 PIED                   43.15      39.45  
  2 Ohlson, Reed              11 MNSO                   41.69      42.33  
  3 Matheny, James H          11 PIED                   47.76      49.12  
  4 Doiron, Benj C            11 PIED                   54.69      53.47  
  5 Cunha, Gabriel            12 MNSO                   47.32      53.81  
  6 Petty, Teague             11 MNSO                   58.01      57.99  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan M           13 PIED                   34.63      34.96  
  2 Whetstone, Addison        13 MNSO                   34.49      35.78  
  3 McCloud, Caitlin R        14 PIED                   35.05      36.31  
  4 Bothwell, Inde            14 MNSO                   35.86      36.65  
  5 Rigby, Ansley             14 PIED                      NT      46.65  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   25.83   6/30/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eckard, Graham            13 MNSO                   34.55      32.26  
  2 Trefry, Weston M          13 PIED                   34.25      35.07  
  3 Dry, Jacob                13 MNSO                   33.41      36.46  
  4 Proud, Carter             13 MNSO                   37.57      38.77  
  5 Schmitz, Wilson O         14 PIED                   42.62      42.97  
  6 Flanagan, Pierce R        13 PIED                 1:02.68      57.50  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handley, Chloe            15 PIED                   34.00      33.46  
  2 Williams, Lilly           15 MNSO                   38.66      36.76  
  3 Wessel, Anne              15 PIED                   38.58      38.78  
  4 Cantey, Lily              15 MNSO                   41.29      41.06  
  5 Mullaney, Maggie          17 MNSO                   41.63      43.39  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.16   6/29/2022 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guerin, Owen              15 MNSO                   26.94      27.84  
  2 Keener, William W         16 MNSO                   35.61      37.14  
  3 Carroll, Preston          15 PIED                   43.10      42.59  
  4 Lensch, Ty R              16 PIED                   40.84      43.39  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.07   6/30/2021 Gabrielle Beauchamp, Blossomwood             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Hayden              8 MNSO                   22.92      24.68  
  2 Handley, Lucy              7 PIED                   31.60      28.39  
  3 Carter, Kai K              7 PIED                   49.73      31.28  
  4 Sahyouni, Adeline          8 MNSO                   36.29      38.66  
  5 Pawlik, Hazel              7 PIED                   38.41      40.09  
  6 Edeli, Lillian             7 MNSO                   27.20      42.83  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Proud, Owen                8 MNSO                   21.48      21.32  
  2 Orton, Harold              8 MNSO                   25.23      23.97  
  3 Lindblom, Seth             8 PIED                   28.65      26.71  
  4 Bludsworth, Garrett        8 PIED                   39.39      32.13  
  5 Schmitz, Hughes H          8 PIED                   36.83      37.82  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vayda, Arleigh G          10 PIED                   35.40      34.90  
  2 Mauldin, Liz              10 MNSO                   42.57      40.44  
  3 Snell, Eva                 9 MNSO                   42.99      44.26  
  4 Elam, Evelyn L            10 MNSO                   53.23      50.73  
  5 Cooper, Charlotte J        9 PIED                   51.07      51.81  
  6 Garrison, Harper K         9 PIED                 1:05.43    1:09.94  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamer, Asa                10 PIED                   39.89      38.65  
  2 Mooty, Drew                9 PIED                   45.00      43.25  
  3 Ramage, Turner M          10 PIED                   50.75      44.60  
  4 Gotvald, Graham           10 MNSO                   44.11      45.14  
  5 Moore, Liam               10 MNSO                   43.69      46.38  
  6 Coon, Dylan               10 MNSO                   58.81    1:06.80  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quadrini, Paige           11 MNSO                   30.93      30.47  
  2 Handley, Molly            11 PIED                   32.61      31.38  
  3 Mauldin, Emma             12 MNSO                   35.21      36.57  
  4 Carver, Ella G            12 PIED                   39.52      39.79  
  5 Wessel, Caroline          11 PIED                   55.00      44.16  
  6 Boyd, Isabel              12 MNSO                   52.03      58.33  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bains, Owen J             11 MNSO                   56.21      45.09  
  2 Cunha, Gabriel            12 MNSO                   50.59      52.64  
  3 Hudson, Jack M            11 PIED                 1:17.17      57.84  
  4 Lensch, Harrison S        11 PIED                      NT    1:02.94  
  5 Powell, Jackson J         11 PIED                 1:11.47    1:08.09  
 -- Clark, Charles            11 MNSO                   54.63         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Earls, Reagan M           13 PIED                   31.50      32.81  
  2 Bothwell, Inde            14 MNSO                   36.09     J37.01  
  3 McCloud, Caitlin R        14 PIED                   36.44     J36.85  
  4 Wright, Emma A            14 MNSO                   38.44      37.82  
  5 Neely, Caitlyn G          14 PIED                   41.28      37.94  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Stuart            13 MNSO                   28.63      28.70  
  2 Brown, Owen W             14 PIED                   30.87      29.26  
  3 Hayles, Logan L           13 PIED                   35.32      34.94  
  4 Trefry, Weston M          13 PIED                   38.33      36.59  
  5 Stanley, William A        14 MNSO                   39.38      38.78  
  6 Petty, Cormac             13 MNSO                      NT      40.88  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Keegan            16 MNSO                   31.05      31.65  
  2 Whetstone, Savannah       16 MNSO                   29.88      31.75  
  3 Clayton, Marlee           15 PIED                   38.68      37.07  
  4 Cantey, Lily              15 MNSO                   38.69      41.67  
  5 Wessel, Anne              15 PIED                   42.53      43.31  
  6 Johnson, Christine        17 PIED                      NT      52.22  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.19    6/7/2023 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pace, Juan P              16 MNSO                   25.35      25.34  
  2 Kennedy, Grady G          17 PIED                   28.19      27.51  
  3 Copeland, Jack            16 MNSO                   28.10      27.91  
  4 Cagle, Patrick            15 MNSO                   29.61      30.46  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:28.11    1:33.33  
     1) Wessel, Grace G 8               2) Carter, Kai K 7                
     3) Handley, Lucy 7                 4) Ramage, Lucy G 8               
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:27.47    1:37.00  
     1) Moore, Hayden 8                 2) Edeli, Lillian 7               
     3) Sahyouni, Adeline 8             4) Manning, Molly 8               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               1:53.64   X1:58.06  
     1) Matheny, Addie A 7              2) Moore, Charlotte K 7           
     3) Pawlik, Hazel 7                 4) Patrick, Payten 8              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:01.39   X2:02.51  
     1) Allen, Zoe 8                    2) Martin, Riya 8                 
     3) Graves, Hadley 7                4) Backstrom, Holland 7           
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:28.38  
     1) Hamilton, Lily 8                2) Seale, May L 8                 
     3) Schmitz, Hollis H 8             4) Pawlik, Maeve 6                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:16.40    1:17.76  
     1) Proud, Owen 8                   2) Orton, Harold 8                
     3) Segrest, John Luke 8            4) Horvath, Max 8                 
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:31.99    1:35.40  
     1) Taylor, Jonah 8                 2) Smith, Nathan H 8              
     3) Biggs, Mark 8                   4) Dunaway, Hudson 6              
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:30.76   X1:32.56  
     1) Mauldin, Clayton 6              2) Cockrell, James 8              
     3) Callaway, Maxwell 7             4) Maxey, Vance 8                 
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               1:42.92   X1:51.56  
     1) McDaniel, Luke W 7              2) Bludsworth, Garrett 8          
     3) Carter, Judah B 8               4) Groth, Chase 8                 
 -- MONTE SANO  'C'                                   1:50.68   X1:52.99  
     1) Fulton, Hollis 8                2) Harrison, Wallace 8            
     3) Linton-Miller, Callum 7         4) Snell, Leo 8                   
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:05.63  
     1) Groth, Jayden 7                 2) Dryden, Axl T 7                
     3) Clark, Hudson 7                 4) Hewiett, Marshall 8            
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:24.03    2:21.44  
     1) Graves, Ayla 9                  2) Segrest, Reese 10              
     3) Williams, Lucy 10               4) Mauldin, Liz 10                
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:35.05    2:46.52  
     1) Hayles, Harper 10               2) Taubuki, Millie T 10           
     3) Cooper, Charlotte J 9           4) Vayda, Arleigh G 10            
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:24.71   X3:28.47  
     1) Purpura, Willa 9                2) Echols, Genevieve 9            
     3) Peek, Ava 9                     4) Brede, Kennedy 9               
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:37.15   X3:49.78  
     1) Douthit, Mya 10                 2) McDowell, Caroline E 9         
     3) Helms, Mary Crim C 9            4) Garrison, Harper K 9           
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:25.59    2:28.00  
     1) Ramage, Turner M 10             2) Caruso, Ben G 9                
     3) Mooty, Drew 9                   4) Hamer, Asa 10                  
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:40.65    2:38.32  
     1) Hubbard, Garrett 10             2) Moore, Liam 10                 
     3) Coon, Dylan 10                  4) Gotvald, Nelson 10             
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:11.95   X3:18.69  
     1) Ryals, Davis 9                  2) Harris, Conner 10              
     3) Martin, Jason 10                4) Morgan, Jackson 9              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               3:05.01   X3:19.47  
     1) Powell, Brandon C 9             2) Edwards, Caleb M 9             
     3) Sieja, Benjamin T 9             4) Canupp, John Carter C 9        
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X3:28.60  
     1) Hewiett, Nolan 10               2) Edwards, Will B 10             
     3) McDaniel, Ethan W 9             4) Turnbull, Thomas A 10          
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:00.42    2:02.39  
     1) Morgan, Audrey 11               2) Norton, Rowan 12               
     3) Mauldin, Emma 12                4) Quadrini, Paige 11             
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:08.06    2:12.39  
     1) Mooty, Liddie 11                2) Sieja, Edith 11                
     3) Evans, Elizabeth 12             4) Handley, Molly 11              
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:43.23   X2:43.38  
     1) Lawton, Lucky 11                2) Dry, Shiloh 11                 
     3) McMillion, Rachel C 11          4) Berkholtz, Kate 11             
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:29.05   X2:48.43  
     1) Francis, Lucy J 11              2) Wessel, Kate K 11              
     3) Carver, Ella G 12               4) Padgett, Ariana 11             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:40.83   X2:51.02  
     1) Boyd, Isabel 12                 2) Pfitzer, Lily A 11             
     3) Royer, Hana 11                  4) Hallman, Annie 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:23.48    2:24.78  
     1) Cunha, Neil 12                  2) Cantey, Harry 11               
     3) Cunha, Gabriel 12               4) Bains, Owen J 11               
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:32.22    2:29.27  
     1) Turnbull, Jack H 12             2) Powell, Jackson J 11           
     3) Matheny, James H 11             4) McCloud, Grant J 11            
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'                    NT   X3:07.12  
     1) Neely, Judah J 11               2) Lensch, Harrison S 11          
     3) Hudson, Jack M 11               4) Doiron, Benj C 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:57.46    2:01.93  
     1) McCloud, Caitlin R 14           2) Rigby, Ansley 14               
     3) Sieja, Payton L 13              4) Earls, Reagan M 13             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:02.56    2:08.03  
     1) Whetstone, Addison 13           2) Bains, Amelia K 13             
     3) Wright, Emma A 14               4) Bothwell, Inde 14              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'B'               2:14.04   X2:25.06  
     1) Powell, Caroline A 13           2) Hamer, Brooke 13               
     3) Neely, Caitlyn G 14             4) Neely, Maria J 11              
 -- PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'C'                    NT   X2:39.94  
     1) Matheny, Olivia R 13            2) Wessel, Molly 13               
     3) Gyorok, Ava K 14                4) Hudson, Piper M 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:42.42    1:44.50  
     1) Quadrini, Tyler 13              2) Morgan, Stuart 13              
     3) Dry, Jacob 13                   4) Whetstone, Isaac 14            
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:59.86    2:03.91  
     1) Hayles, Logan L 13              2) Schmitz, Wilson O 14           
     3) Brown, Owen W 14                4) Trefry, Weston M 13            
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X2:01.58  
     1) Stanley, William A 14           2) McMillion, Samuel J 14         
     3) Everleth, Luke 14               4) Eckard, Graham 13              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:14.37   X2:18.50  
     1) Hubbard, Jesse 13               2) Pfitzer, Wick 13               
     3) Cagle, Hunter 14                4) Berkholtz, Joshua 13           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.88   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Patz, A Shepherd, M Bibb, R Hamilton            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:54.67    1:57.83  
     1) Norton, Keegan 16               2) Whetstone, Savannah 16         
     3) Masterson, Molly 15             4) Quadrini, Claire 16            
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               2:04.91    2:11.76  
     1) Handley, Chloe 15               2) Johnson, Christine 17          
     3) Clayton, Marlee 15              4) Wessel, Anne 15                
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:05.38   X2:11.25  
     1) Williams, Lilly 15              2) Cunha, Masie 16                
     3) Cantey, Lily 15                 4) Evans, Alexandra 17            
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:33.93    1:38.03  
     1) Guerin, Owen 15                 2) Copeland, Jack 16              
     3) Baumgartner, Max T 15           4) Pace, Juan P 16                
  2 PIEDMONT RECREATION ASSOCIATIO  'A'               1:40.01    1:58.76  
     1) Kennedy, Grady G 17             2) Lensch, Ty R 16                
     3) Carroll, Preston 15             4) Elkins, Jack 17                
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:52.57   X1:57.51  
     1) Huskey, Alec 17                 2) McMillion, Caleb J 16          
     3) Keener, William W 16            4) Cagle, Patrick 15              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 99                    
 
  1. Monte Sano                          328   2. Piedmont Recreation Associatio      225

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2023 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org