Meet Results / Record Listing
(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)
Licensed to RCSL - I HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/24/2021 12:24 AM
2021 RCSL SJST vs MTSP -Yards - 6/23/2021
Results
Event 1 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:52.37 1:55.16 7
1) Argentina, Stella 8 2) Eleazor, Marianne 7
3) McDonald, Phoebe 8 4) Braden, Stella 7
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:55.86 2:03.74
1) Lee, Aubrey 8 2) McCleary, Lottie 7
3) Lee, Sydney 8 4) Jones, Enslee 8
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:09.10
1) Scott, Lexi 8 2) Oberholtzer, Yvaine 7
3) Hinton, Halzyn 8 4) Hall, Makenna 7
Event 2 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:47.66 1:52.64 7
1) Berg, Carson 8 2) Murphree, Quin 8
3) Stursma, Lucas 8 4) McKinney, Ethan 7
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:12.37
1) Kelley, Collin 6 2) Bender, Chase 8
3) Utley, Lawson 7 4) Davis, Colton 7
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' 2:15.64 X2:54.03
1) Vasile, Robert 7 2) Roberts, Joshua 7
3) Kinzer, Rocco 7 4) Graham, West 8
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:33.09
1) Aultman, Chase 7 2) Carroll, Garrett 8
3) Cargle, Trace 8 4) Betuel, Mason 7
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:39.78 DQ
1) Wood, Rowdy 8 2) Provence, Cole 8
3) Gastler, Zach 8 4) Poole, Elliott 7
Event 3 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:56.84 2:58.78 7
1) Braden, Nora 10 2) Overton, Maelle 10
3) Green, Avaleigh 10 4) Hinton, Alice 9
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 3:17.87 3:13.22
1) Thomas, Emerie 9 2) Madewell, Payton 10
3) Scruggs, Katie 10 4) Johnson, Daisy 10
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X4:07.60
1) Ostrander, Carmen 9 2) Carter, Nicole 9
3) Mastin, Anna 10 4) Walls, Lily 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X4:09.43
1) Derrick, Kaylea 9 2) Brock, Bree-Anna 10
3) Locke, Olivia 9 4) Rousseau, Jillian 10
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' 3:46.39 X4:11.39
1) Deason, Harper 9 2) Tillery, Bea 10
3) Blalock, Kellen 10 4) Blalock, Gwenyth 9
-- MOUNTAIN SPRINGS 'C' 4:15.73 X4:17.45
1) Shearburn, Sophie 9 2) Thoren, Ava 10
3) DeFiore, Eliza 10 4) Radley, Samantha 9
Event 4 Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 3:02.70 3:10.56 7
1) Poole, Barrett 10 2) Murphy, Dawson 10
3) Petrukhno, Peter 10 4) Brown, Jackson 10
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 3:21.62 3:16.92
1) Graham, Jack 10 2) Johnston, William A 10
3) Roberts, Jadon 10 4) Schrimsher, Rowan 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X5:09.59
1) Robinson, Aydan 10 2) Wargo, James 10
3) Ayers, Tanner 10 4) Thompson, Cody 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X5:33.33
1) Trafton, Connor 9 2) Ukeje, Ifesinachi 9
3) Davis, Austin 9 4) Petrukhno, Paul 10
Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:32.36 J2:25.24 3.5
1) Madere, Liberty 11 2) Carter, Rebecca 12
3) Utley, Olivia 12 4) Dublin, Bruklyn 12
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:30.74 J2:25.49 3.5
1) McDonald, Ellie 11 2) Cockrell, Cassidy 12
3) Johnston, Norah 12 4) Dill, Sloan 11
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:51.11
1) Butler, Whitney Blair 12 2) Ukeje, Ifunanya 12
3) Reynolds, Madison 12 4) Hicks, Abbie 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:51.05
1) Oberholtzer, Afton 12 2) Slaymaker, Sawyer 11
3) Breton, Gabriela 12 4) McNabb, Kayla 11
Event 6 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:42.12 2:37.67 7
1) Rousseau, Jackson 12 2) McCarver, Camden 12
3) Clark, Grady 12 4) Kelley, Ben 11
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:44.60 2:39.51
1) Argentina, Oliver 11 2) Hulgan, Ryan 12
3) Murphree, Bright 11 4) Pendergrass, Charles 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:43.59
1) Hershbine, Greyson 11 2) Fielder, Kyhlar 11
3) Syler, Cameron 11 4) Dishon, Chad 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X4:45.29
1) Ayers, Collin 11 2) Harwood, Samuel 11
3) Fortenberry, Dale 12 4) Fowler, Alex 12
Event 7 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:14.58 2:14.55 7
1) Simmons, Alaina 14 2) Caruso, Lexie 13
3) Poole, Evie 13 4) McCrary, Akasha 14
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:26.83 2:21.01
1) Bennett, Rowe 13 2) Retzke, Lillian 14
3) Walker, Molly 14 4) Cockrell, Collyns 14
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:27.14
1) Troutman, Lyndsey 13 2) Ancell, Hallie-Grace 13
3) Owen, Rylee 13 4) Simmons, Maggie 14
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:46.47
1) Kirkham, Sarah 13 2) Adams, Claire 14
3) McGilton, Savannah 14 4) Wargo, Sophie 14
Event 8 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:23.94 2:14.61 7
1) Applegate, Logan 13 2) Darden, Quintellis 14
3) Nulter, Dean 14 4) Petrukhno, Alex 13
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:37.72 2:34.98
1) McDonald, Bobby 14 2) Turner, Lucas 13
3) Schroer, Keaton 13 4) Holmes, Wesley 13
Event 9 Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:08.65 2:08.81 7
1) McDonald, Savannah 17 2) Roberts, Noah 15
3) Comulada, Gabriela 16 4) Johnston, Emma 16
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:13.41 2:16.97
1) Owen, Bailey 15 2) Nabors, Carlee 17
3) MacBlane, Caley 15 4) Cleary, Erin 15
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:54.04
1) Kirkham, Hannah 16 2) Carroll, Abigail 17
3) Breton, Jordan 15 4) Brock, Rebecca 15
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:54.09
1) Marty, Madison 16 2) McGilton, Lily 16
3) Nulter, Cali 17 4) Boughton, Jayden 15
Event 10 Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:50.59 1:58.30 7
1) Peffer, Nolan 16 2) Bennett, Jamieson 17
3) McDonald, Brock 15 4) York, Peyton J 16
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:08.46 2:15.32
1) Alexander, Hunter 15 2) Hicks, Daniel 17
3) Campbell, Addison 16 4) Anderson, Franklin 15
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X2:10.03
1) Engberg, Ethan 15 2) Dillard, Andrew 16
3) Sketo, Clayton 16 4) Rainey, Lawson 16
Event 11 Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scott, Mia 6 SJST 52.25 49.05 5
2 Coates, Penelope 5 SJST 55.25 54.62 3
Event 14 Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelley, Collin 6 SJST 29.26 28.44 5
2 Gastler, Zander 6 SJST 29.15 30.46 3
3 Thomas, Avery 5 SJST 29.38 30.66 1
Event 16 Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Betuel, Landon 6 SJST 42.82 X38.56
-- Betuel, Austin 6 SJST 40.38 X38.98
-- Wharton, Marshall 5 SJST 1:06.44 X1:27.31
Event 17 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Phoebe 8 STINGRAYS 19.76 20.33 5
2 Jones, Enslee 8 SJST 20.11 20.62 3
3 Braden, Stella 7 STINGRAYS 22.01 21.38 1
4 Eleazor, Marianne 7 STINGRAYS 23.90 23.91
5 McCleary, Lottie 7 SJST 36.15 26.84
6 Scott, Lexi 8 SJST 26.66 27.92
Event 19 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Younger, Morgan 8 STINGRAYS 28.71 X23.58
-- Ford, Whitney 7 STINGRAYS 32.41 X26.06
-- Rousseau, Jordyn 7 SJST 31.13 X33.34
-- Hinton, Halzyn 8 SJST 30.52 X36.55
-- Oberholtzer, Yvaine 7 SJST 48.54 X43.30
Event 20 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gastler, Zach 8 SJST 22.20 J22.20 5
2 Berg, Carson 8 STINGRAYS 20.59 20.79 3
3 Wood, Rowdy 8 SJST 22.46 J20.67 1
4 Poole, Elliott 7 SJST 20.44 J21.26
5 Stursma, Lucas 8 STINGRAYS 22.39 J21.57
6 McKinney, Ethan 7 STINGRAYS NT J32.79
Event 22 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Utley, Lawson 7 SJST 28.19 X26.19
-- Vasile, Robert 7 STINGRAYS 30.01 X29.12
-- Cargle, Trace 8 SJST 31.01 X30.42
-- Davis, Colton 7 SJST 33.16 X33.53
-- Carroll, Garrett 8 SJST 41.25 X36.08
-- Rousseau, Jacob 7 SJST 39.21 X37.69
-- Betuel, Mason 7 SJST 39.54 X41.05
-- Graham, West 8 STINGRAYS 45.14 X43.26
-- Carter, Rhys 7 SJST 54.69 X1:01.38
-- Aultman, Chase 7 SJST 48.07 X1:07.94
Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scruggs, Katie 10 SJST 33.49 32.09 5
2 Green, Avaleigh 10 STINGRAYS 33.94 33.38 3
3 Braden, Nora 10 STINGRAYS 37.89 38.03 1
4 Overton, Maelle 10 STINGRAYS 44.33 42.35
5 Madewell, Payton 10 SJST 42.27 43.00
6 Robeson, Kennady 9 SJST 50.14 53.05
Event 25 Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Tillery, Bea 10 STINGRAYS 47.63 X48.73
-- DeFiore, Eliza 10 STINGRAYS 50.84 X51.57
-- Ostrander, Carmen 9 SJST 52.47 X52.48
-- Shearburn, Sophie 9 STINGRAYS 49.41 X52.49
-- Thoren, Ava 10 STINGRAYS 55.37 X53.34
-- Johnson, Daisy 10 SJST 49.81 X53.52
-- Carter, Nicole 9 SJST 52.84 X53.70
-- Walls, Lily 9 SJST 53.14 X53.79
-- Radley, Samantha 9 STINGRAYS 51.75 X54.86
-- Derrick, Kaylea 9 SJST 55.32 X55.67
-- Schrimsher, Adeline 9 STINGRAYS 59.19 X56.69
-- Rousseau, Jillian 10 SJST 53.91 X58.89
-- Brock, Bree-Anna 10 SJST 57.00 X58.99
-- Graham, Reagan 9 SJST 1:09.51 X1:06.36
-- Mastin, Anna 10 SJST 1:02.56 X1:07.18
-- Reagan, Stella 9 STINGRAYS 1:05.81 X1:11.96
-- Moree, Gracie 9 SJST 1:10.87 X1:12.41
-- Blalock, Gwenyth 9 STINGRAYS 1:10.53 X1:17.46
-- Oberholtzer, Xanthe 10 SJST 1:18.50 X1:22.45
-- Gamble, Kyleigh 9 SJST 1:23.49 X1:26.08
-- Cargle, Rachel 9 SJST 1:32.59 X1:27.96
Event 26 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poole, Barrett 10 SJST 30.53 32.01 5
2 Murphy, Dawson 10 SJST 40.01 39.61 3
3 Schrimsher, Rowan 9 STINGRAYS 41.33 44.51 1
4 Roberts, Jadon 10 STINGRAYS 42.62 46.13
5 Brown, Jackson 10 SJST 45.44 48.20
6 Pommerenck, Brody 9 STINGRAYS NT 49.66
Event 28 Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Ford, Sykes 9 STINGRAYS 50.53 X50.31
-- Ayers, Tanner 10 SJST 52.30 X51.38
-- Trafton, Connor 9 SJST 52.56 X54.62
-- Ylitalo, Caplar 10 SJST 1:12.37 X1:02.63
-- Davis, Austin 9 SJST 59.00 X1:08.58
-- Robinson, Aydan 10 SJST 1:17.61 X1:15.70
-- Ukeje, Ifesinachi 9 SJST 1:14.47 X1:18.41
-- Petrukhno, Paul 10 SJST 1:13.04 X1:19.20
-- Carroll, Jacob 10 SJST 1:38.83 X1:27.01
-- Thompson, Cody 9 SJST 1:24.82 X1:28.56
Event 29 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Madere, Liberty 11 SJST 32.19 32.11 5
2 Dublin, Bruklyn 12 SJST 33.00 32.28 2
2 Dill, Sloan 11 STINGRAYS 31.51 32.28 2
4 Johnston, Norah 12 STINGRAYS 34.13 32.64
5 McDonald, Ellie 11 STINGRAYS 32.03 33.48
6 Carter, Rebecca 12 SJST 33.70 34.01
Event 31 Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Ukeje, Ifunanya 12 SJST 42.61 X39.52
-- Hicks, Abbie 12 SJST 37.01 X41.45
-- Breton, Gabriela 12 SJST 43.73 X42.19
-- Slaymaker, Sawyer 11 SJST 40.08 X42.29
-- Ford, Sophia 11 STINGRAYS 49.30 X48.52
-- McNabb, Kayla 11 SJST 50.03 X57.34
-- Oberholtzer, Afton 12 SJST 1:09.48 X1:08.50
Event 32 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Clark, Grady 12 SJST 29.87 30.33 5
2 Hulgan, Ryan 12 STINGRAYS 32.07 32.80 3
3 Pendergrass, Charles 12 STINGRAYS 35.18 34.70 1
4 Murphree, Bright 11 STINGRAYS 36.95 37.17
5 Kelley, Ben 11 SJST 37.85 37.92
6 Rousseau, Jackson 12 SJST 37.81 39.47
Event 34 Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Hershbine, Greyson 11 SJST 41.78 X43.15
-- Childress, Cameron 11 SJST NT X45.47
-- Fortenberry, Dale 12 SJST 50.44 X46.80
-- Ayers, Collin 11 SJST 53.51 X52.44
-- Vanderberg, Logan 12 SJST 53.30 X53.09
-- Syler, Cameron 11 SJST 49.15 X53.97
-- Harwood, Samuel 11 SJST 55.14 X1:04.22
Event 35 Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCrary, Akasha 14 SJST 28.07 27.77 5
2 Walker, Molly 14 STINGRAYS 29.31 J30.61 3
3 Poole, Evie 13 SJST 30.09 J30.27 1
4 Retzke, Lillian 14 STINGRAYS 30.91 31.39
5 Bennett, Rowe 13 STINGRAYS 32.06 31.70
6 Towers, Madelyn 13 SJST 29.95 32.38
Event 37 Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Adams, Claire 14 SJST 31.17 X32.49
-- Troutman, Lyndsey 13 SJST 32.13 X33.35
-- McGilton, Savannah 14 SJST 33.76 X33.83
-- Simmons, Maggie 14 SJST 34.14 X34.47
-- Balch, Evelyn 13 STINGRAYS 34.02 X34.94
-- Kirkham, Sarah 13 SJST 36.26 X36.56
-- Sketo, Lillian 14 STINGRAYS 38.27 X37.49
-- Wargo, Sophie 14 SJST 39.06 X40.77
-- Bragg, Sicilia 13 SJST 46.53 X45.05
-- Sanders, Maddie 13 SJST 44.31 X46.14
Event 38 Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Darden, Quintellis 14 SJST 23.11 23.87 5
2 McDonald, Bobby 14 STINGRAYS 24.90 26.81 3
3 Applegate, Logan 13 SJST 28.51 29.04 1
4 Nulter, Dean 14 SJST 31.83 30.42
5 Holmes, Wesley 13 STINGRAYS 33.38 33.07
6 Schroer, Keaton 13 STINGRAYS 36.94 37.11
Event 40 Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Long, Cole 13 STINGRAYS 52.72 X51.07
-- Hartley, David 13 SJST 1:01.38 X1:00.16
Event 41 Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Savannah 17 STINGRAYS 26.32 26.60 5
2 Johnston, Emma 16 STINGRAYS 27.44 26.84 3
3 Comulada, Gabriela 16 STINGRAYS 27.96 28.51 1
4 Nabors, Carlee 17 SJST 27.63 29.58
5 Cleary, Erin 15 SJST 30.31 30.41
6 MacBlane, Caley 15 SJST 29.70 31.91
Event 43 Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Kirkham, Hannah 16 SJST 34.46 X34.44
-- Nulter, Cali 17 SJST 34.39 X35.46
-- Boughton, Jayden 15 SJST 36.78 X37.47
-- Marty, Madison 16 SJST 39.77 X40.03
-- Bott, Sara 16 SJST NT X41.32
-- Brock, Rebecca 15 SJST 41.65 X42.59
Event 44 Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Brock 15 STINGRAYS 22.57 23.39 5
2 Bennett, Jamieson 17 STINGRAYS 23.89 24.79 3
3 Campbell, Addison 16 SJST 25.01 25.65 1
4 Peffer, Nolan 16 STINGRAYS 25.01 26.33
5 Alexander, Hunter 15 SJST 26.75 26.68
Event 46 Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Sketo, Clayton 16 STINGRAYS 27.08 X27.25
-- Rainey, Lawson 16 STINGRAYS NT X28.80
Event 47 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Phoebe 8 STINGRAYS 31.90 33.00 5
2 Lee, Aubrey 8 SJST 34.49 33.71 3
3 McCleary, Lottie 7 SJST 34.18 33.98 1
4 Eleazor, Marianne 7 STINGRAYS 34.57 35.59
5 Lee, Sydney 8 SJST 38.03 40.31
-- Argentina, Stella 8 STINGRAYS 41.69 DQ
Event 48 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Berg, Carson 8 STINGRAYS 26.44 24.92 5
2 Murphree, Quin 8 STINGRAYS 28.00 29.50 3
3 Bender, Chase 8 SJST 36.58 30.76 1
4 Poole, Elliott 7 SJST 32.99 32.52
5 Provence, Cole 8 SJST 31.60 33.82
6 Roberts, Joshua 7 STINGRAYS NT 1:04.16
Event 49 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Green, Avaleigh 10 STINGRAYS 46.71 43.32 5
2 Madewell, Payton 10 SJST 50.96 50.65 3
3 Overton, Maelle 10 STINGRAYS 51.33 51.28 1
4 Thomas, Emerie 9 SJST 59.89 1:02.16
5 Blalock, Kellen 10 STINGRAYS 1:03.17 1:02.34
6 Locke, Olivia 9 SJST 1:06.31 1:02.50
Event 50 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murphy, Dawson 10 SJST 49.90 48.66 5
2 Johnston, William A 10 STINGRAYS 53.76 52.91 3
3 Berg, Wyatt 10 STINGRAYS 1:02.62 1:03.29 1
4 Wargo, James 10 SJST 1:04.23 1:03.94
5 Schrimsher, Rowan 9 STINGRAYS 56.88 1:04.75
6 Petrukhno, Peter 10 SJST 1:11.16 1:09.60
Event 51 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Carter, Rebecca 12 SJST 42.90 42.72 5
2 Madere, Liberty 11 SJST 42.87 J43.18 3
3 Utley, Olivia 12 SJST 43.56 J42.94 1
4 Cockrell, Cassidy 12 STINGRAYS 43.90 44.39
5 Dill, Sloan 11 STINGRAYS 48.81 49.14
6 Radley, Katelyn 11 STINGRAYS NT 56.48
Event 52 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hulgan, Ryan 12 STINGRAYS 41.16 40.69 5
2 McCarver, Camden 12 SJST 41.52 41.38 3
3 Murphree, Bright 11 STINGRAYS 47.71 46.37 1
4 Dishon, Chad 12 SJST 1:00.12 52.36
5 Fielder, Kyhlar 11 SJST 53.33 53.56
6 Argentina, Oliver 11 STINGRAYS 1:12.94 57.38
Event 53 Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Caruso, Lexie 13 SJST 36.82 36.13 5
2 Retzke, Lillian 14 STINGRAYS 37.05 37.14 3
3 Poole, Evie 13 SJST 37.63 39.98 1
4 Ancell, Hallie-Grace 13 SJST 41.58 40.24
5 Bennett, Rowe 13 STINGRAYS 41.84 43.54
6 Boyd, Zadie 14 STINGRAYS 45.69 46.21
Event 54 Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Darden, Quintellis 14 SJST 32.32 32.30 5
2 McDonald, Bobby 14 STINGRAYS 33.22 33.17 3
3 Applegate, Logan 13 SJST 41.12 40.50 1
4 Nulter, Dean 14 SJST 45.21 44.40
5 Turner, Lucas 13 STINGRAYS 49.21 48.21
6 Holmes, Wesley 13 STINGRAYS 44.63 49.87
Event 55 Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Savannah 17 STINGRAYS 35.97 J35.46 5
2 Nabors, Carlee 17 SJST 35.26 J35.28 3
3 Roberts, Noah 15 STINGRAYS 40.37 40.71 1
4 Carroll, Abigail 17 SJST 43.83 45.30
5 McGilton, Lily 16 SJST 50.24 49.80
Event 56 Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bennett, Jamieson 17 STINGRAYS 30.89 32.01 5
2 York, Peyton J 16 STINGRAYS 35.65 36.30 3
3 Dillard, Andrew 16 STINGRAYS 36.44 37.40 1
4 Hicks, Daniel 17 SJST 39.89 40.44
5 Alexander, Hunter 15 SJST 39.26 41.22
6 Watkins, Lawrence 17 SJST 52.67 48.01
Event 57 Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:23.50 1:33.55 7
1) Braden, Stella W7 2) Stursma, Lucas M8
3) McDonald, Phoebe W8 4) Berg, Carson M8
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:36.52 1:37.73
1) Jones, Enslee W8 2) Lee, Aubrey W8
3) Gastler, Zander M6 4) Poole, Elliott M7
-- MOUNTAIN SPRINGS 'C' NT X1:51.69
1) Murphree, Quin M8 2) Younger, Morgan W8
3) Vasile, Robert M7 4) Argentina, Stella W8
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:00.46
1) Provence, Cole M8 2) Hinton, Halzyn W8
3) Scott, Lexi W8 4) Cargle, Trace M8
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X2:10.46
1) Graham, West M8 2) McKinney, Ethan M7
3) Eleazor, Marianne W7 4) Huff, Eva W7
Event 59 Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:23.78 2:28.11 7
1) Murphy, Dawson M10 2) Madewell, Payton W10
3) Scruggs, Katie W10 4) Poole, Barrett M10
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:35.78 2:45.74
1) Roberts, Jadon M10 2) Braden, Nora W10
3) Schrimsher, Rowan M9 4) Green, Avaleigh W10
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X3:16.81
1) Overton, Maelle W10 2) Pommerenck, Brody M9
3) Hinton, Alice W9 4) Ford, Sykes M9
-- MOUNTAIN SPRINGS 'C' NT X3:18.70
1) Johnston, William A M10 2) Tillery, Bea W10
3) Blalock, Kellen W10 4) Berg, Wyatt M10
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:34.98
1) Brown, Jackson M10 2) Robeson, Kennady W9
3) Rousseau, Jillian W10 4) Trafton, Connor M9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X4:19.55
1) Mastin, Anna W10 2) Locke, Olivia W9
3) Ylitalo, Caplar M10 4) Ayers, Tanner M10
Event 61 Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:07.26 2:08.87 7
1) McCarver, Camden M12 2) Utley, Olivia W12
3) Madere, Liberty W11 4) Clark, Grady M12
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:10.79 2:10.13
1) Pendergrass, Charles M12 2) Dill, Sloan W11
3) Hulgan, Ryan M12 4) McDonald, Ellie W11
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X2:33.14
1) Argentina, Oliver M11 2) Johnston, Norah W12
3) Cockrell, Cassidy W12 4) Younger, Jacob M12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:41.40
1) Reynolds, Madison W12 2) Hershbine, Greyson M11
3) Fielder, Kyhlar M11 4) Breton, Gabriela W12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:22.60
1) Ayers, Collin M11 2) Hicks, Abbie W12
3) Fowler, Alex M12 4) McNabb, Kayla W11
Event 63 Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:53.52 1:53.50 7
1) Applegate, Logan M13 2) Poole, Evie W13
3) McCrary, Akasha W14 4) Darden, Quintellis M14
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:58.50 2:02.30
1) Holmes, Wesley M13 2) Walker, Molly W14
3) Retzke, Lillian W14 4) McDonald, Bobby M14
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X2:27.47
1) Bennett, Rowe W13 2) Cockrell, Collyns W14
3) Schroer, Keaton M13 4) Turner, Lucas M13
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:43.76
1) Towers, Madelyn W13 2) Troutman, Lyndsey W13
3) Hartley, David M13 4) Thompson, Cameron M13
-- MOUNTAIN SPRINGS 'C' NT X2:51.10
1) Balch, Evelyn W13 2) Boyd, Zadie W14
3) Roberts, Nathan M13 4) Long, Cole M13
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:55.74
1) Wargo, Sophie W14 2) Sanders, Maddie W13
3) Vanderberg, Logan M12 4) Yohe, Adam M13
Event 65 Mixed 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:40.22 1:44.94 7
1) Bennett, Jamieson M17 2) Johnston, Emma W16
3) McDonald, Savannah W17 4) McDonald, Brock M15
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:55.77 1:53.83
1) Alexander, Hunter M15 2) MacBlane, Caley W15
3) Nabors, Carlee W17 4) Campbell, Addison M16
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X1:56.05
1) Peffer, Nolan M16 2) York, Peyton J M16
3) Comulada, Gabriela W16 4) Roberts, Noah W15
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:19.29
1) Anderson, Franklin M15 2) Carroll, Abigail W17
3) Nulter, Cali W17 4) Breitbach, Aaron M15
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:23.86
1) Hicks, Daniel M17 2) Kirkham, Hannah W16
3) Brock, Rebecca W15 4) Watkins, Lawrence M17
Event 67 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Eleazor, Marianne 7 STINGRAYS 29.03 29.13 5
2 Jones, Enslee 8 SJST 30.20 29.47 3
3 Braden, Stella 7 STINGRAYS 35.46 29.70 1
4 Argentina, Stella 8 STINGRAYS 33.75 34.15
5 Lee, Aubrey 8 SJST 29.28 34.47
6 Scott, Lexi 8 SJST 33.07 40.13
Event 68 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gastler, Zach 8 SJST 28.91 29.13 5
2 Stursma, Lucas 8 STINGRAYS 32.27 31.16 3
3 Berg, Carson 8 STINGRAYS 28.28 31.38 1
4 Wood, Rowdy 8 SJST 32.40 32.77
5 McKinney, Ethan 7 STINGRAYS 30.26 35.91
6 Provence, Cole 8 SJST NT 36.42
Event 69 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Green, Avaleigh 10 STINGRAYS 39.75 38.60 5
2 Scruggs, Katie 10 SJST 41.96 40.42 3
3 Braden, Nora 10 STINGRAYS 42.63 42.95 1
4 Madewell, Payton 10 SJST 48.07 49.79
5 Deason, Harper 9 STINGRAYS 55.00 53.62
6 Thomas, Emerie 9 SJST 53.69 57.42
Event 70 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poole, Barrett 10 SJST 38.03 38.54 5
2 Murphy, Dawson 10 SJST 49.51 48.13 3
3 Graham, Jack 10 STINGRAYS 52.83 51.63 1
4 Schrimsher, Rowan 9 STINGRAYS 52.31 54.17
5 Pommerenck, Brody 9 STINGRAYS NT 57.46
6 Wargo, James 10 SJST NT 1:02.46
Event 71 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Ellie 11 STINGRAYS 36.02 37.55 5
2 Utley, Olivia 12 SJST 39.54 38.31 3
3 Dill, Sloan 11 STINGRAYS 39.84 39.79 1
4 Madere, Liberty 11 SJST 40.13 39.98
5 Johnston, Norah 12 STINGRAYS 40.01 40.11
6 Butler, Whitney Blair 12 SJST 41.46 40.53
Event 72 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCarver, Camden 12 SJST 36.09 35.97 5
2 Clark, Grady 12 SJST 38.37 36.08 3
3 Pendergrass, Charles 12 STINGRAYS 41.25 42.06 1
4 Rousseau, Jackson 12 SJST 47.13 45.40
5 Younger, Jacob 12 STINGRAYS NT 1:00.27
Event 73 Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCrary, Akasha 14 SJST 34.19 33.31 5
2 Caruso, Lexie 13 SJST 35.07 J34.79 3
3 Simmons, Alaina 14 SJST 35.74 J34.40 1
4 Walker, Molly 14 STINGRAYS 39.40 37.28
5 Retzke, Lillian 14 STINGRAYS 37.96 39.91
6 Bennett, Rowe 13 STINGRAYS 39.78 40.84
Event 74 Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Darden, Quintellis 14 SJST 28.39 29.54 5
2 Applegate, Logan 13 SJST 37.00 36.42 3
3 Petrukhno, Alex 13 SJST 48.03 43.67 1
4 Holmes, Wesley 13 STINGRAYS 46.72 44.68
5 Schroer, Keaton 13 STINGRAYS 49.20 49.48
6 Turner, Lucas 13 STINGRAYS NT 51.32
Event 75 Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnston, Emma 16 STINGRAYS 32.38 33.47 5
2 Comulada, Gabriela 16 STINGRAYS NT 36.06 3
3 Owen, Bailey 15 SJST 36.28 36.21 1
4 Breton, Jordan 15 SJST 39.76 38.39
5 Roberts, Noah 15 STINGRAYS NT 39.39
Event 76 Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Brock 15 STINGRAYS 28.70 29.78 5
2 Bennett, Jamieson 17 STINGRAYS 30.26 31.51 3
3 Peffer, Nolan 16 STINGRAYS 29.13 34.65 1
4 Alexander, Hunter 15 SJST 35.95 35.83
5 Breitbach, Aaron 15 SJST 48.78 44.38
6 Hicks, Daniel 17 SJST 44.73 45.31
Event 77 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Phoebe 8 STINGRAYS 24.46 28.62 5
2 Jones, Enslee 8 SJST 28.20 32.31 3
3 McCleary, Lottie 7 SJST 40.10 35.19 1
4 Lee, Sydney 8 SJST 32.29 35.21
5 Huff, Eva 7 STINGRAYS 36.25 36.42
6 Braden, Stella 7 STINGRAYS 33.72 37.18
Event 78 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gastler, Zach 8 SJST 22.71 22.51 5
2 Wood, Rowdy 8 SJST 29.02 26.96 3
3 Stursma, Lucas 8 STINGRAYS 28.69 29.54 1
4 Poole, Elliott 7 SJST 27.87 29.78
5 Murphree, Quin 8 STINGRAYS 31.46 33.05
6 Kinzer, Rocco 7 STINGRAYS NT 37.79
Event 79 Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scruggs, Katie 10 SJST 43.41 43.65 5
2 Hinton, Alice 9 STINGRAYS 54.21 49.47 3
3 Braden, Nora 10 STINGRAYS 51.41 50.29 1
4 Overton, Maelle 10 STINGRAYS 58.34 55.17
5 Thomas, Emerie 9 SJST NT 1:07.39
6 Locke, Olivia 9 SJST 1:08.43 1:11.49
Event 80 Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poole, Barrett 10 SJST 33.78 36.34 5
2 Petrukhno, Peter 10 SJST 53.00 55.54 3
3 Roberts, Jadon 10 STINGRAYS 53.70 1:00.74 1
4 Wargo, James 10 SJST NT 1:02.70
5 Johnston, William A 10 STINGRAYS 1:02.77 1:03.51
6 Pommerenck, Brody 9 STINGRAYS 1:03.77 1:08.35
Event 81 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Utley, Olivia 12 SJST 36.33 36.01 5
2 McDonald, Ellie 11 STINGRAYS 36.75 36.44 3
3 Johnston, Norah 12 STINGRAYS NT 39.95 1
4 Reynolds, Madison 12 SJST 38.76 40.55
5 Dublin, Bruklyn 12 SJST 38.04 42.17
6 Cockrell, Cassidy 12 STINGRAYS 44.34 42.29
Event 82 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Clark, Grady 12 SJST 35.62 36.96 5
2 Hulgan, Ryan 12 STINGRAYS NT 37.79 3
3 McCarver, Camden 12 SJST NT 39.24 1
4 Pendergrass, Charles 12 STINGRAYS 48.06 40.11
5 Murphree, Bright 11 STINGRAYS 42.32 44.66
6 Kelley, Ben 11 SJST 47.81 46.52
Event 83 Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCrary, Akasha 14 SJST 32.35 32.11 5
2 Owen, Rylee 13 SJST 35.30 34.95 3
3 Poole, Evie 13 SJST 33.95 36.06 1
4 Walker, Molly 14 STINGRAYS 37.84 36.48
5 Cockrell, Collyns 14 STINGRAYS 43.84 41.20
6 Boyd, Zadie 14 STINGRAYS 42.93 42.04
Event 84 Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Bobby 14 STINGRAYS NT 31.36 5
2 Nulter, Dean 14 SJST 36.12 36.29 3
3 Petrukhno, Alex 13 SJST 42.08 41.45 1
4 Schroer, Keaton 13 STINGRAYS 43.12 44.88
5 Thompson, Cameron 13 SJST NT 59.75
-- Roberts, Nathan 13 STINGRAYS 50.09 DQ
Event 85 Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Savannah 17 STINGRAYS 29.56 29.32 5
2 Nabors, Carlee 17 SJST 29.51 31.04 3
3 Comulada, Gabriela 16 STINGRAYS 30.77 31.44 1
4 Johnston, Emma 16 STINGRAYS 33.33 34.39
5 MacBlane, Caley 15 SJST 31.56 35.15
6 Owen, Bailey 15 SJST 33.83 36.31
Event 86 Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McDonald, Brock 15 STINGRAYS 25.51 29.24 5
2 Campbell, Addison 16 SJST 30.47 J30.17 3
3 Peffer, Nolan 16 STINGRAYS 29.16 J30.01 1
4 Engberg, Ethan 15 STINGRAYS 31.70 31.56
5 Watkins, Lawrence 17 SJST 41.25 39.70
6 Hicks, Daniel 17 SJST 40.00 40.76
Event 87 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:49.31 J1:42.18 7
1) Lee, Sydney 8 2) Scott, Lexi 8
3) Lee, Aubrey 8 4) Jones, Enslee 8
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:34.38 J1:41.38
1) Eleazor, Marianne 7 2) Huff, Eva 7
3) Braden, Stella 7 4) McDonald, Phoebe 8
Event 88 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:34.94 1:31.85 7
1) Wood, Rowdy 8 2) Provence, Cole 8
3) Gastler, Zach 8 4) Poole, Elliott 7
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:26.81 1:45.03
1) Stursma, Lucas 8 2) McKinney, Ethan 7
3) Murphree, Quin 8 4) Berg, Carson 8
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:31.54
1) 2) Utley, Lawson 7
3) Betuel, Mason 7 4) Davis, Colton 7
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' 2:03.39 X2:37.27
1) Roberts, Joshua 7 2) Kinzer, Rocco 7
3) Vasile, Robert 7 4) Graham, West 8
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:54.00
1) Cargle, Trace 8 2) Bender, Chase 8
3) Rousseau, Jacob 7 4) Aultman, Chase 7
Event 89 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:40.73 2:50.39 7
1) Hinton, Alice 9 2) Overton, Maelle 10
3) Braden, Nora 10 4) Green, Avaleigh 10
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:53.45 2:58.25
1) Madewell, Payton 10 2) Johnson, Daisy 10
3) Thomas, Emerie 9 4) Scruggs, Katie 10
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' 3:16.91 X3:22.95
1) Shearburn, Sophie 9 2) DeFiore, Eliza 10
3) Blalock, Kellen 10 4) Tillery, Bea 10
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:33.44
1) Robeson, Kennady 9 2) Ostrander, Carmen 9
3) Carter, Nicole 9 4) Walls, Lily 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:53.56
1) Brock, Bree-Anna 10 2) Derrick, Kaylea 9
3) Mize, Lilli 9 4) Rousseau, Jillian 10
-- MOUNTAIN SPRINGS 'C' NT X4:28.80
1) Blalock, Gwenyth 9 2) Reagan, Stella 9
3) Schrimsher, Adeline 9 4) Deason, Harper 9
Event 90 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:37.75 2:48.21 7
1) Murphy, Dawson 10 2) Brown, Jackson 10
3) Wargo, James 10 4) Poole, Barrett 10
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:52.83 3:17.84
1) Pommerenck, Brody 9 2) Johnston, William A 10
3) Roberts, Jadon 10 4) Schrimsher, Rowan 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:41.56
1) Petrukhno, Peter 10 2)
3) Ayers, Tanner 10 4) Trafton, Connor 9
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X4:08.79
1) Davis, Austin 9 2)
3) Thompson, Cody 9 4) Petrukhno, Paul 10
Event 91 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:12.69 2:12.39 7
1) Johnston, Norah 12 2) Cockrell, Cassidy 12
3) McDonald, Ellie 11 4) Dill, Sloan 11
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:10.89 2:13.29
1) Madere, Liberty 11 2) Carter, Rebecca 12
3) Dublin, Bruklyn 12 4) Utley, Olivia 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:34.66
1) Ukeje, Ifunanya 12 2) Reynolds, Madison 12
3) Butler, Whitney Blair 12 4) Hicks, Abbie 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:06.45
1) Slaymaker, Sawyer 11 2) Breton, Gabriela 12
3) Oberholtzer, Afton 12 4) McNabb, Kayla 11
Event 92 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:17.41 2:17.97 7
1) McCarver, Camden 12 2) Kelley, Ben 11
3) Rousseau, Jackson 12 4) Clark, Grady 12
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:27.53 2:23.56
1) Murphree, Bright 11 2) Argentina, Oliver 11
3) Pendergrass, Charles 12 4) Hulgan, Ryan 12
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:04.53
1) Hershbine, Greyson 11 2) Fielder, Kyhlar 11
3) Hughes, Ethan 12 4) Ayers, Collin 11
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X3:38.65
1) Fortenberry, Dale 12 2) Fowler, Alex 12
3) Vanderberg, Logan 12 4) Syler, Cameron 11
Event 93 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 2:01.98 1:59.75 7
1) Towers, Madelyn 13 2) Owen, Rylee 13
3) Poole, Evie 13 4) McCrary, Akasha 14
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:04.44 2:08.04
1) Bennett, Rowe 13 2) Cockrell, Collyns 14
3) Retzke, Lillian 14 4) Walker, Molly 14
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:12.90
1) McGilton, Savannah 14 2) Ancell, Hallie-Grace 13
3) Adams, Claire 14 4) Simmons, Alaina 14
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:58.86
1) Kirkham, Sarah 13 2) Simmons, Maggie 14
3) Sanders, Maddie 13 4) Bragg, Sicilia 13
Event 94 Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:57.85 2:00.93 7
1) Petrukhno, Alex 13 2) Nulter, Dean 14
3) Applegate, Logan 13 4) Darden, Quintellis 14
2 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 2:17.30 2:24.65
1) Schroer, Keaton 13 2) Turner, Lucas 13
3) Holmes, Wesley 13 4) McDonald, Bobby 14
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X3:10.61
1) Hartley, David 13 2) Dishon, Chad 12
3) Yohe, Adam 13 4) Thompson, Cameron 13
Event 95 Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:52.47 1:56.89 7
1) Roberts, Noah 15 2) Comulada, Gabriela 16
3) Johnston, Emma 16 4) McDonald, Savannah 17
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:56.02 2:01.48
1) Owen, Bailey 15 2) Cleary, Erin 15
3) MacBlane, Caley 15 4) Nabors, Carlee 17
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'B' NT X2:18.79
1) Breton, Jordan 15 2) Carroll, Abigail 17
3) Kirkham, Hannah 16 4) Nulter, Cali 17
-- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'C' NT X2:36.46
1) McGilton, Lily 16 2) Marty, Madison 16
3) Boughton, Jayden 15 4) Brock, Rebecca 15
Event 96 Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 MOUNTAIN SPRINGS 'A' 1:36.53 1:44.13 7
1) Peffer, Nolan 16 2) York, Peyton J 16
3) Bennett, Jamieson 17 4) McDonald, Brock 15
2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM 'A' 1:47.10 1:57.21
1) Alexander, Hunter 15 2) Anderson, Franklin 15
3) Hicks, Daniel 17 4) Campbell, Addison 16
-- MOUNTAIN SPRINGS 'B' NT X1:52.69
1) Engberg, Ethan 15 2) Sketo, Clayton 16
3) Dillard, Andrew 16 4) Rainey, Lawson 16
Event 146 Mixed 18 Year Olds 50 Yard Freestyle Exh
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Garding, Nikolai 18 STINGRAYS NT X24.29
-- Erskine, Keyshawn 18 SJST 24.69 X24.89
Event 176 Mixed 18 Year Olds 50 Yard Backstroke Exh
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Garding, Nikolai 18 STINGRAYS NT X29.16
|