Home
2024 Meets
2023 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/11/2022 10:27 AM
                  2022 RCSL City Meet - 7/9/2022 - 7/10/2022                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:15.14        1981 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:24.11    1:19.83  
     1) Lee, Lainey 8                   2) Allan, Audrey 8                
     3) Brigance, Margaret 8            4) Allan, Amelia 8                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:23.25    1:22.10  
     1) Donovan, Caroline 8             2) Shumaker, Virginia 7           
     3) Lehr, Francie 8                 4) Carter, Emma 7                 
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:37.54    1:36.18  
     1) Henriksen, Ella G 7             2) Gray, Lucy M 8                 
     3) Hobbs, Clara M 7                4) Webber, Charlee C 7            
  4 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:34.36    1:38.43  
     1) Riechers, Elyse N 8             2) Park, Addie G 7                
     3) Pilman, Emmaline C 8            4) Cox, Charlotte R 8             
  5 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:37.14    1:39.65  
     1) Nemec, Anne 8                   2) Powell, Helen 7                
     3) Holliday, Anna Gray 8           4) Ford, Litton 8                 
  6 Chapman swim team  'A'                            1:45.40    1:40.18  
     1) Scully, Windsor 8               2) Hughes, Hattie j 6             
     3) Hunt, Peyton 8                  4) Rankin, Marin 7                
  7 Monte Sano  'A'                                   1:41.86    1:41.39  
     1) Schliesman, Annie 8             2) Peek, Ava 8                    
     3) Perkins, Timberly 7             4) Graves, Ayla 8                 
  8 Sherwood Swim Team  'A'                           1:47.77    1:45.28  
     1) Wood, Kate 8                    2) Freelove, Haylee 7             
     3) Wathen, Annie 8                 4) Knight, Makenzie 8             
  9 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:43.64    1:46.60  
     1) Garrison, Harper 8              2) Patrick, Payten 7              
     3) Cooper, Charlotte 8             4) Handley, Lucy 6                
 10 Camelot Recreation Association  'A'               1:45.94    1:47.55  
     1) Quinn, Emersyn 7                2) Crook, Emelia 8                
     3) Carroll, Julianne 8             4) Adams, Adalyn 7                
 11 Mountain Springs  'A'                             1:49.56    1:53.46  
     1) Key, Evelyn 8                   2) Ford, Whitney 8                
     3) Braden, Stella 8                4) Sneed, Harrison 6              
 12 Whitesburg Tide  'A'                              2:07.32    2:07.32  
     1) Morris, Jenna 7                 2) Nabors, Ariella 7              
     3) Stark, Penelope 7               4) Ryker, Penelope 7              
 13 Valley Hill Country Club  'A'                     2:02.71    2:13.13  
     1) Patnaik, Ory Kay 7              2) Moon, Annabelle 8              
     3) Oneill, Selah ann 7             4) Morgan, Harper 7               
 14 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:11.34    2:30.96  
     1) Cataldi, Isabella 8             2) Brandon, Emma R 7              
     3) Craig, Violet O 7               4) Testerman, Maya E 8            
 -- Byrd Spring  'A'                                  2:00.18         DQ  
     1) Good, Amina E 7                 2) Knickelbein, Coralie C 8       
     3) Sanders, Krista L 8             4) Pierce, Sophia J 7             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:45.59         DQ  
     1) Gibbs, Ivy 8                    2) Ukeje, Ifeyinwachukwu 6        
     3) Gibbs, Scarlett 8               4) McCleary, Lottie 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:15.80        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:25.19    1:26.52  
     1) Bibb, Mac 8                     2) Miriovsky, Charlie 7           
     3) Beauchamp, Christian 7          4) Allen, Beck 7                  
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:29.07    1:26.62  
     1) Kimbrel, Lucas 8                2) Ferguson, John David 8         
     3) Moorer, Carter 8                4) Clark, Eli 8                   
  3 Monte Sano  'A'                                   1:31.42    1:29.52  
     1) Backstrom, Ben 8                2) Segrest, John Luke 7           
     3) Proud, Owen 7                   4) Horvath, Max 7                 
  4 Greenwyche Gators  'A'                            1:34.33    1:30.65  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Jimenez, Emilio 8              
     3) Matthews, Luke 8                4) Graham, Trevor 8               
  5 Whitesburg Tide  'A'                              1:34.93    1:31.71  
     1) Lucas, Judah 7                  2) Brown, Clement 8               
     3) Howison, Grady 8                4) Lucas, Jacob 7                 
  6 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:39.28    1:31.93  
     1) Robley, Liam A 6                2) Conner, Tyson J 7              
     3) Clark, Ian W 8                  4) Barrow, Hayden H 7             
  7 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:34.25    1:36.33  
     1) Sieja, Benjamin 8               2) Francis, Walter 8              
     3) Mooty, Drew 8                   4) Caruso, Ben 8                  
  8 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:40.99    1:40.36  
     1) Henry, Carter 8                 2) Poole, Elliott 8               
     3) Utley, Lawson 8                 4) Kelley, Collin 7               
  9 Valley Hill Country Club  'A'                     1:52.89    1:45.66  
     1) Morgan, Jackson 8               2) Harriman, Hill 8               
     3) Osborne, Van 8                  4) Lambert, Row 8                 
 10 Sherwood Swim Team  'A'                           1:55.05    1:59.60  
     1) West, Maverick 6                2) Andrews, Ben 8                 
     3) Wathen, Jack 8                  4) Hunkapiller, Sam 8             
 11 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:04.17    2:08.45  
     1) Harness, George A 8             2) Mitchell, Knox J 7             
     3) Fleming, Zander T 8             4) Barber, Caleb M 6              
 12 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:07.00    2:12.41  
     1) Gindhart, Sutton G 7            2) Cline, Jameson L 8             
     3) Reynolds, Kaden J 7             4) Turfitt, TY H 7                
 -- Camelot Recreation Association  'A'               2:05.92         DQ  
     1) Cockrell, James 7               2) Carroll, Jude 8                
     3) Rice, Zachary 8                 4) Ashton, Christian 8            
 -- Chapman swim team  'A'                            2:23.90         DQ  
     1) Slone, Jordan 7                 2) Mcbride, Blake 8               
     3) Hunt, Ethan 5                   4) White, Jacob 7                 
 -- Byrd Spring  'A'                                  1:47.24         DQ  
     1) Ferguson, Jonathan C 8          2) Stifflemire, Axel A 7          
     3) Langbehn, Isaac 8               4) Trenkle, Adam D 8              
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:51.90         DQ  
     1) Henderson, Matthias B 7         2) Shaneyfelt, Copper S 7         
     3) Roden, Ethen H 6                4) Jones, Eli G 6                 
 -- Mountain Springs  'A'                             1:49.90         DQ  
     1) Bailey, Jack 7                  2) Coley, Cameron 7               
     3) Coley, Miles 8                  4) Bailey, Graham 8               
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henriksen, Isla L          5 Lily Flagg             32.35      24.50  
  2 Lawton, Beatrice           6 MNSO                   31.43      30.50  
  3 Clay, Haven                6 Sherwood               35.77      33.64  
  4 McCarty, Lowrey            5 Blossomwood            36.24      34.55  
  5 Rogers, Lula               6 Blossomwood            36.70      35.15  
  6 Backstrom, Holland         6 MNSO                   36.77      36.94  
  7 Johnson, Ava               6 Blossomwood            39.11      37.08  
  8 Gosdin, Harper             6 Gators                 41.34      38.25  
  9 Elmore, Lauren H           6 Lily Flagg             40.25      43.56  
 10 Francis, Mae               5 PIED                   42.31      44.44  
 11 Soliman, Sophia            6 Blossomwood            44.95      45.23  
 12 Haggermaker, Alyssa        6 SJST                   54.71      48.03  
 13 Taylor, Kate               5 Gators                 49.08      48.49  
 14 Whitley, Aubree L          4 Lily Flagg             51.77      58.73  
 14 Taylor, Emilia L           5 Byrd Spring            47.14      58.73  
 16 Ingerson, Madeline         6 The Tide               56.47    1:09.95  
 17 Hodges, Aaliyah            5 PIED                   45.94    1:12.98  
 18 Farmer, Birdie             5 MNSO                   46.41    1:13.63  
 19 Lovvorn, Abigail Ruth      4 Blossomwood          1:04.93    1:20.30  
 
Event 4  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   16.93        1981 Nancy Childs, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Hattie j           6 Chapman                24.04      22.59  
  2 Olsen, Mary Clark          6 Lily Flagg             23.50      22.77  
  3 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   23.25      23.90  
  4 Eppling, Frankie B         6 Lily Flagg             24.22      24.62  
  5 Moorer, Ava                6 Blossomwood            26.38      24.67  
  6 Edehi, Lillian             6 MNSO                   26.14      25.11  
  7 Wathen, Molly              6 Sherwood               25.93      25.32  
  8 Glass, Lena                6 Sherwood               31.64      26.15  
  9 Handley, Lucy              6 PIED                   24.20      26.52  
 10 Matheny, Addie A           6 PIED                   27.77      26.55  
 11 Stursma, Lydia             5 Stingrays              28.75      27.07  
 12 Cruze, Lilly F             6 Lily Flagg             23.21      28.21  
 13 Sneed, Harrison            6 Stingrays              26.26      28.71  
 14 Bevel, Marion              6 MNSO                   30.76      28.73  
 15 Lynn, Allison              6 Sherwood               27.60      28.92  
 16 Juron, Harper              6 SJST                   33.03      29.24  
 17 Sinopoli, Haley            5 The Tide               30.85      29.25  
 18 Whetstone, Elise           5 MNSO                   29.07      29.85  
 19 Cross, Laura E             6 Hampton Cove           24.75      30.08  
 20 Williams, Elizabeth        5 The Tide               32.99      31.46  
 21 Sneed, Francis             5 Stingrays              32.83      31.67  
 22 Gilfrich, Anna             6 JVRA                   29.42      31.90  
 23 Bishop, Lola               6 JVRA                   29.22      32.16  
 24 Scully, Esme               6 Chapman                32.62      33.23  
 25 Davis, Sydney              6 SJST                   33.69      33.28  
 26 Davis, Harriet             6 Blossomwood            33.48      35.57  
 27 Luhmann, Audrey            6 Blossomwood            32.95      35.76  
 28 Hunter, Meadow J           6 Byrd Spring            34.64      36.24  
 29 Koprowski, Sophie M        5 RSAL                   44.88      37.04  
 30 Daigle, Holly              6 Gators                 45.41      37.99  
 31 Wilson, Hayden             6 Gators                 36.27      39.70  
 32 Newby, Lea                 5 JVRA                   36.64      40.38  
 33 Lambert, Mary              6 VHCC                   39.83      40.60  
 34 Putt, Cora A               6 Byrd Spring            41.64      41.84  
 35 Ferguson, Audra P          5 Byrd Spring            35.27      41.88  
 36 Gil, Gemma                 5 RSAL                   45.46      43.83  
 37 Rybacki, Ava               6 CAML                   36.83      45.57  
 38 Pawlik, Maeve              5 PIED                   40.09      46.20  
 39 McBride, Alaya             6 Chapman                42.28      46.65  
 40 Nabors, Adaleigh           5 The Tide               45.00      47.76  
 41 Fields, Eden R             6 RSAL                   50.49      48.16  
 42 Johnson, Ellie             5 Gators                 51.88      54.19  
 43 Harriman, Saylor Grace     5 VHCC                   57.91    1:05.42  
 
Event 5  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willauer, Ainslie          8 MNSO                   22.77      21.75  
  2 Bevel, June-Greer          8 MNSO                   25.36      21.91  
  3 Covington, Ellis Ann       8 Blossomwood            21.90      22.18  
  4 Good, Abigail              8 Blossomwood            23.75      22.22  
  5 Aldridge, Ellie Jane       8 Blossomwood            23.45      22.31  
  6 Wilson, Hastings           7 Blossomwood            21.91      22.46  
  7 Davis, Isabella            8 JVRA                   22.71      22.53  
  8 Escorpizo, Gemma G         8 Lily Flagg             22.96      22.83  
  9 Espey, Jolie M             8 Lily Flagg             27.26      22.99  
 10 Mohler, Harper H           8 Lily Flagg             22.35      23.18  
 11 Moore, Hayden              7 MNSO                   28.03      23.26  
 12 Peters, Olivia             8 Gators                 21.96      24.27  
 13 Butler, Gwyneth E          7 Lily Flagg             22.91      24.31  
 14 Deutsch, Piper             7 Blossomwood            27.09      25.11  
 15 Brede, Kennedy             8 MNSO                   24.74      25.71  
 16 Reed, Iris E               7 Byrd Spring            26.94      26.49  
 17 Kenny, Charlotte           7 Sherwood               28.81      26.64  
 18 Ross, Jane A               8 Hampton Cove           28.63      26.83  
 19 Boddicker, Jessie          8 SJST                   28.50      27.14  
 20 Painter, Chaney            7 VHCC                   28.88      27.32  
 21 Curtis, Ella Grace         7 Blossomwood            24.44      27.42  
 22 Parks, Ellie               8 JVRA                   25.91      27.51  
 23 Driggers, Lillian          7 Sherwood               25.19      28.05  
 24 Lee, Evelyn M              8 Lily Flagg             24.75      28.35  
 25 Allen, Edie Grace          7 Blossomwood            29.77      28.40  
 26 Schwerer, Riley            7 SJST                   25.88      28.81  
 27 Kimbrel, Sutton            7 Blossomwood            34.25      28.84  
 28 Ray, Lily                  7 Sherwood               27.15      29.09  
 29 Deston, Lindley            7 JVRA                   28.34      29.58  
 30 Vanderford, Vanessa E      8 Lily Flagg             27.94      29.95  
 31 Gibbs, Tessa               7 SJST                   27.69      30.07  
 32 Hughes, Eliza              7 The Tide               32.08      31.37  
 33 McCraw, Eleanor            7 Gators                 33.08      31.61  
 34 Anderson, Cora             7 PIED                   31.31      32.11  
 35 Black, Autumn K            8 Lily Flagg             27.63      32.35  
 36 Samples, Sloan             8 Blossomwood            33.03      32.68  
 37 Harriger, Graciela M       8 Hampton Cove           38.60      33.02  
 38 McCurry, Ivy               7 Blossomwood            35.20      33.23  
 39 Stanley, Imogene           7 JVRA                   31.59      33.41  
 40 Fleming, Naomi             8 Sherwood               37.04      33.73  
 41 Martin, Riya               7 MNSO                   34.41      35.45  
 42 Yobs, Hannah               7 Sherwood               37.25      37.25  
 43 Davis, Emberlynn           7 JVRA                   33.89      37.87  
 44 Seale, May                 7 PIED                   34.53      38.65  
 45 Hamilton, Lily             7 PIED                   36.13      41.51  
 46 Schmitz, Hollis H          7 PIED                   48.12      42.98  
 47 Rogers, Alice A            7 RSAL                 1:00.50      47.78  
 48 Appletoft, Abbie           6 Hampton Cove              NT      50.05  
 49 Avery, Anna                7 SJST                   46.62      54.75  
 50 Locklear, Olive M          8 Hammerheads          1:17.71    1:15.42  
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   13.83        1996 Tiffany Sobul, Randolph                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 17.03      16.63  
  2 Braden, Stella             8 Stingrays              17.42      17.15  
  3 Hunt, Peyton               8 Chapman                17.83      17.43  
  4 Crook, Emelia              8 CAML                   18.19      17.57  
  5 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            17.34      17.66  
  6 Graves, Ayla               8 MNSO                   18.26      18.10  
  7 Peek, Ava                  8 MNSO                   18.20      18.45  
  8 Allan, Amelia              8 Gators                 17.96      18.92  
B - Final
  9 Carter, Emma               7 Blossomwood            18.61      17.14  
 10 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            19.35      18.02  
 11 Allan, Audrey              8 Gators                 18.69      18.05  
 12 Nemec, Anne                8 JVRA                   18.93      18.74  
 13 Garrison, Harper           8 PIED                   19.67      19.31  
 14 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             18.88      19.36  
 15 Cooper, Charlotte          8 PIED                   19.52      19.46  
 16 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   19.19      20.11  
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   13.83        1996 Tiffany Sobul, Randolph                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 17.69      17.03  
  2 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            17.19      17.34  
  3 Braden, Stella             8 Stingrays              17.76      17.42  
  4 Hunt, Peyton               8 Chapman                16.75      17.83  
  5 Allan, Amelia              8 Gators                 18.59      17.96  
  6 Crook, Emelia              8 CAML                   17.90      18.19  
  7 Peek, Ava                  8 MNSO                   18.66      18.20  
  8 Graves, Ayla               8 MNSO                   18.59      18.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carter, Emma               7 Blossomwood            16.20      18.61  
 10 Allan, Audrey              8 Gators                 17.86      18.69  
 11 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             20.08      18.88  
 12 Nemec, Anne                8 JVRA                   19.08      18.93  
 13 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   20.19      19.19  
 14 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            19.08      19.35  
 15 Cooper, Charlotte          8 PIED                   19.34      19.52  
 16 Garrison, Harper           8 PIED                   19.69      19.67  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Park, Addie G              7 Hampton Cove           21.39      19.87  
 18 Quinn, Emersyn             7 CAML                   20.27      19.97  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wathen, Annie              8 Sherwood               21.23      20.10  
 20 Riechers, Elyse N          8 Hampton Cove           20.40      20.23  
 21 Ford, Litton               8 JVRA                   19.23      20.26  
 22 Rankin, Marin              7 Chapman                20.92      20.37  
 23 Cox, Charlotte R           8 Hampton Cove           20.40      20.57  
 24 Gray, Lucy M               8 Lily Flagg             21.76      20.78  
 25 Scully, Windsor            8 Chapman                21.70      21.18  
 26 Cataldi, Isabella          8 Hammerheads            23.63      21.29  
 27 Henriksen, Ella G          7 Lily Flagg             20.83      21.40  
 28 Perkins, Timberly          7 MNSO                   22.97      21.90  
 29 Nabors, Ariella            7 The Tide               20.94      21.92  
 30 Sanders, Krista L          8 Byrd Spring            23.70      23.68  
 31 Knight, Makenzie           8 Sherwood               23.25      24.01  
 32 Gibbs, Scarlett            8 SJST                   22.43      24.53  
 33 Pierce, Sophia J           7 Byrd Spring            25.46      24.64  
 34 Moon, Annabelle            8 VHCC                   23.97      24.70  
 35 McCleary, Lottie           8 SJST                   22.63      25.44  
 36 Ford, Whitney              8 Stingrays              25.62      25.84  
 37 Stanford, Mylee R          8 PIED                   27.64      25.90  
 38 Stark, Penelope            7 The Tide               26.26      26.05  
 39 Gibbs, Ivy                 8 SJST                   26.82      26.06  
 40 Good, Amina E              7 Byrd Spring            25.76      26.31  
 41 Freelove, Haylee           7 Sherwood               22.95      26.58  
 42 Key, Evelyn                8 Stingrays              27.76      27.15  
 43 Oneill, Selah ann          7 VHCC                   24.44      27.36  
 44 Morgan, Harper             7 VHCC                   27.07      27.48  
 45 Ginty, Grace A             8 Hammerheads               NT      27.54  
 46 Ward, Audrey S             7 Hammerheads            30.14      29.96  
 47 Adams, Adalyn              7 CAML                   23.84      33.57  
 48 Morris, Jenna              7 The Tide               24.88      33.61  
 49 Cloar, Piper R             7 RSAL                   45.69      44.86  
 50 Koprowski, Cali G          7 RSAL                   45.07      49.84  
 
Event 7  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Liam              8 JVRA                   21.25      18.51  
  2 Lovvorn, Ian               8 Blossomwood            25.16      20.48  
  3 Holden, Grant              7 Blossomwood            22.75      20.82  
  4 Still, Jackson             8 VHCC                   21.68      21.40  
  5 Graham, Trevor             8 Gators                 20.32      21.51  
  6 Buchanan, Jackson          7 Byrd Spring            32.06      21.58  
  7 Davis, Evan                8 JVRA                   20.86      21.89  
  8 Moore, Mark                8 PIED                   25.91      22.27  
  9 Ireland, Bennett           8 JVRA                   22.74      22.33  
 10 Perkins, Preacher          8 MNSO                   23.42      22.61  
 11 Webb, Caleb                8 JVRA                   24.88      22.72  
 12 Elmore, Bennett L          8 Lily Flagg             25.19      22.79  
 13 Utley, Campbell            7 JVRA                   21.33      22.83  
 14 Parks, Conner              8 JVRA                   24.47      23.31  
 15 McCurry, George            8 Blossomwood            21.21      23.32  
 16 Cost, Jack                 8 JVRA                   24.39      23.56  
 17 Smith, Wilson              8 Blossomwood            26.06      23.72  
 18 Blackwell, Hudson          7 JVRA                   22.35      24.02  
 19 Orton, Harold              7 MNSO                   24.73      24.96  
 20 Bachman, Bryce W           8 Lily Flagg             26.32      25.46  
 21 Lockwood, Nick             7 Blossomwood            26.93      26.08  
 22 Davis, Colton              8 SJST                   28.62      26.24  
 23 Gastler, Zander            7 SJST                   28.96      26.62  
 24 Taylor, Jonah              7 PIED                   30.53      26.70  
 25 West, Aiden                8 Stingrays              28.01      26.72  
 26 Johnson, Eli               8 Blossomwood            28.67      26.73  
 27 Hughes, Reece              8 SJST                   26.69      27.88  
 28 Wright, Bennett            7 SJST                   30.82      27.99  
 29 Whitehead, Carter          7 Blossomwood            28.53      28.07  
 30 O'Neal, Brayden            7 The Tide               27.69      28.25  
 31 Maxey, Vance               7 MNSO                   30.31      28.26  
 32 Buckley, Adriano           7 JVRA                   27.20      28.66  
 33 Simons, Hudson             7 Blossomwood            31.14      28.97  
 34 Steele, Wyatt              7 Blossomwood            28.31      29.23  
 35 Allen, Will                8 Blossomwood            32.12      29.44  
 36 Elmore, Elijah             7 The Tide               29.30      29.92  
 37 Rendon, Julian             7 SJST                   35.13      30.68  
 38 Lockwood, Frank            7 Blossomwood            37.56      31.18  
 39 Groth, Chase               7 PIED                   30.13      31.21  
 40 Carter, Rhys               8 SJST                   35.08      31.77  
 41 Cantey, Teige              7 MNSO                   28.84      32.44  
 42 Worcester, Macon           7 SJST                   31.29      32.71  
 43 Blau, Phillip              7 MNSO                   35.95      33.00  
 44 Rendon, Raymond            7 SJST                   29.02      33.85  
 45 Enchelmayer, Joseph        7 JVRA                   39.70      34.39  
 46 Johnson, Alexander         7 SJST                   37.94      34.59  
 47 Orta, Silas                7 Byrd Spring            31.07      34.96  
 48 Schmitz, Hughes H          7 PIED                   41.82      35.61  
 49 Jarvinen, John             8 Sherwood               42.51      36.48  
 50 Douthit, Asher             7 PIED                   33.81      37.43  
 51 Brooks, Blake              7 SJST                   33.77      37.61  
 52 Fitzgerald, Charlie        7 Blossomwood            33.61      37.93  
 53 Lovvorn, Sawyer            7 Blossomwood            35.09      38.47  
 54 Story, Jack                8 Blossomwood            42.99      39.21  
 55 Stewart, Lucas             7 SJST                   38.87      40.24  
 56 Biggs, Mark                7 PIED                   35.83      51.33  
 57 Lockwood, Christopher      6 Blossomwood            48.50      56.27  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   13.71        1987 Patrick Clark, Randolph                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fleming, Zander T          8 RSAL                   16.64      15.99  
  2 Mooty, Drew                8 PIED                   16.36      16.30  
  3 Ferguson, John David       8 Blossomwood            16.35      16.36  
  4 Howison, Grady             8 The Tide               16.56      16.75  
  5 Matthews, Luke             8 Gators                 17.43      17.07  
  6 Moorer, Carter             8 Blossomwood            16.71      17.20  
  7 Allen, Beck                7 JVRA                   17.66      17.81  
  8 Clark, Eli                 8 Blossomwood            17.64      18.66  
B - Final
  9 Bibb, Mac                  8 JVRA                   17.93      17.36  
 10 Poole, Elliott             8 SJST                   18.50      17.44  
 11 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            18.28      18.31  
 12 Wathen, Jack               8 Sherwood               18.51      18.56  
 13 Harness, George A          8 RSAL                   18.16      18.60  
 14 Clark, Ian W               8 Lily Flagg             18.29      19.61  
 15 Snyder, Silas              8 Gators                 18.45      20.29  
 16 Proud, Owen                7 MNSO                   18.97      22.25  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   13.71        1987 Patrick Clark, Randolph                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ferguson, John David       8 Blossomwood            16.76      16.35  
  2 Mooty, Drew                8 PIED                   16.76      16.36  
  3 Howison, Grady             8 The Tide               16.87      16.56  
  4 Fleming, Zander T          8 RSAL                   16.52      16.64  
  5 Moorer, Carter             8 Blossomwood            16.20      16.71  
  6 Matthews, Luke             8 Gators                 17.90      17.43  
  7 Clark, Eli                 8 Blossomwood            18.53      17.64  
  8 Allen, Beck                7 JVRA                   17.62      17.66  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bibb, Mac                  8 JVRA                   17.58      17.93  
 10 Harness, George A          8 RSAL                   17.57      18.16  
 11 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            18.21      18.28  
 12 Clark, Ian W               8 Lily Flagg             19.27      18.29  
 13 Snyder, Silas              8 Gators                 18.98      18.45  
 14 Poole, Elliott             8 SJST                   17.84      18.50  
 15 Wathen, Jack               8 Sherwood               20.28      18.51  
 16 Proud, Owen                7 MNSO                   18.64      18.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jimenez, Emilio            8 Gators                 20.00      19.18  
 18 Kelley, Collin             7 SJST                   19.02      19.38  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bishop, Reed               7 JVRA                   20.31      19.40  
 20 Trenkle, Adam D            8 Byrd Spring            19.95      19.80  
 21 Osborne, Van               8 VHCC                   18.90      19.85  
 22 Horvath, Max               7 MNSO                   19.71      20.00  
 23 Lucas, Jacob               7 The Tide               20.86      20.04  
 24 Rogers, Brooks             7 The Tide               21.56      20.53  
 25 Coley, Miles               8 Stingrays              19.85      20.60  
 26 Langbehn, Isaac            8 Byrd Spring            21.62      21.24  
 27 Caruso, Ben                8 PIED                   20.54      21.37  
 28 Morgan, Jackson            8 VHCC                   19.70      21.38  
 29 Conner, Tyson J            7 Lily Flagg             20.77      21.63  
 30 Barrow, Hayden H           7 Lily Flagg             20.59      21.77  
 31 Francis, Walter            8 PIED                   21.25      21.78  
 32 Gindhart, Sutton G         7 Hammerheads            19.53      21.87  
 33 Rice, Zachary              8 CAML                   22.26      21.91  
 34 Segrest, John Luke         7 MNSO                   22.32      21.98  
 35 Henry, Carter              8 SJST                   21.72      22.25  
 36 Henderson, Matthias B      7 Hampton Cove           23.66      22.56  
 37 Lambert, Row               8 VHCC                   20.97      22.95  
 38 Coley, Cameron             7 Stingrays              23.27      23.69  
 39 Bailey, Jack               7 Stingrays              25.85      24.10  
 40 Carroll, Jude              8 CAML                   23.28      24.37  
 41 Davis, Owen                7 Sherwood               28.15      25.77  
 42 Ashton, Christian          8 CAML                   30.25      26.22  
 43 Mitchell, Knox J           7 RSAL                   27.69      26.35  
 44 Turfitt, TY H              7 Hammerheads            25.79      26.68  
 45 Reynolds, Kaden J          7 Hammerheads            26.51      27.23  
 46 Slone, Jordan              7 Chapman                25.31      27.25  
 47 Mcbride, Blake             8 Chapman                21.40      28.42  
 48 Hunkapiller, Sam           8 Sherwood               26.95      30.94  
 49 White, Jacob               7 Chapman                27.91      42.71  
 
Event 9  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   15.85   7/13/2002 Chandler Hinson, Camelot                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Igo, Myles                 6 Blossomwood            22.64      20.67  
  2 Roden, Ethen H             6 Hampton Cove           24.63      21.12  
  3 Harrison, Caleb            6 Gators                 21.96      21.14  
  4 West, Maverick             6 Sherwood               22.34      21.53  
  5 Robley, Liam A             6 Lily Flagg             23.56      22.14  
  6 Brede, Hayes               6 MNSO                   22.71      22.16  
  7 Holliday, Hamilton         6 JVRA                   23.10      22.64  
  8 Perkins, Solomon           6 MNSO                   23.82      23.05  
  9 Walton, Huie               6 The Tide               24.54      23.20  
 10 Gindhart, Pierson E        5 Hammerheads            27.24      23.30  
 11 Miriovsky, Jon             6 JVRA                   23.40      23.46  
 12 Thomas, Avery              6 SJST                   24.19      23.51  
 13 Thompson, Everett          6 Stingrays              26.27      26.31  
 14 Mauldin, Clayton           5 MNSO                   23.49      26.42  
 15 Parks, Michael             6 JVRA                   24.14      26.44  
 16 Spencer, Ezra              6 Hammerheads            30.05      26.62  
 17 Dunaway, Hudson            5 PIED                   25.57      27.20  
 18 Taylor, Brooks             6 Gators                 29.58      28.41  
 19 Hunt, Ethan                5 Chapman                25.00      28.49  
 20 van Wagenberg, Frans       6 Gators                 34.42      28.70  
 21 Howison, Wyatt             6 The Tide               29.70      29.78  
 22 Lynch, Chandler K          6 Hampton Cove           31.03      30.04  
 23 Wells, Bentley             6 VHCC                   29.04      30.28  
 24 Groth, Jayden              6 PIED                   31.04      30.38  
 25 Escorpizo, Thomas I        6 Lily Flagg             31.82      30.57  
 26 Abel, Marty                6 The Tide               34.32      30.77  
 27 Clark, Hudson              6 PIED                   29.88      31.82  
 28 Lessard, Avery             6 SJST                   32.19      32.45  
 29 Scott, Alex                6 Sherwood               32.73      32.98  
 30 Schwerer, Silas            6 SJST                   36.90      33.34  
 31 Jones, Eli G               6 Hampton Cove           22.40      33.70  
 32 Rankin, Mac                6 Chapman                50.00      34.43  
 33 Gray, Peter N              6 Lily Flagg             30.76      34.83  
 34 Still, Owen                6 VHCC                   32.50      36.27  
 35 Painter, Lincoln           4 VHCC                   36.26      37.12  
 36 Chambers, Bennett          6 Stingrays              25.13      37.67  
 37 Barry, Kieran N            5 Hammerheads            43.60      40.62  
 38 Fortin, Cillian            5 Blossomwood            38.83      42.15  
 39 Cloar, Owen R              6 RSAL                   51.37      47.66  
 40 Carroll, Graham            5 CAML                   40.46      47.77  
 41 Eason, Colton              6 CAML                   51.75      55.60  
 42 Barber, Caleb M            6 RSAL                   47.01      55.83  
 43 Rybacki, Everett           5 CAML                   50.90    1:09.76  
 44 Rogers, Will J             5 RSAL                   47.73    1:29.67  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaway, Maxwell          6 MNSO                   25.41      23.73  
  2 Ireland, Jackson           6 JVRA                   26.26      27.00  
  3 Lehr, Rhett                6 Blossomwood               NT      27.37  
  4 Nemec, Benny               6 JVRA                   29.41      30.65  
  5 Loening, Oliver            6 Gators                 36.10      32.86  
  6 Henriksen, Cason D         5 Lily Flagg             36.81      32.97  
  7 Story, Levi                6 Blossomwood            37.09      34.06  
  8 Cooper, Sawyer             5 JVRA                   40.28      35.68  
  9 Dyer, Thompson             4 MNSO                   24.97      36.64  
 10 Igo, Wyatt                 4 Blossomwood            45.91      37.89  
 11 Razook, Rush               6 Hampton Cove           34.22      37.94  
 12 Butler, Alexander D        5 Lily Flagg             37.50      38.00  
 13 Warnke, joe                6 VHCC                      NT      41.75  
 14 Whitley, Jayden A          6 Lily Flagg             39.72      45.52  
 15 Brown, Cooper              5 SJST                 1:03.75      46.41  
 16 Wessel, Samuel             5 PIED                   45.90      46.65  
 17 Alvarez, Vincent E         5 Lily Flagg             46.75      47.19  
 18 Steele, Beau Whitman       5 Blossomwood            51.37      47.32  
 19 Douthit, Noah              5 PIED                   40.22      47.79  
 20 Mohler, Grant M            5 Lily Flagg             46.50      48.47  
 21 Jimenez, Mateo             5 Gators               1:03.03      49.52  
 22 Linton-Miller, Callum      6 MNSO                   40.43      53.58  
 23 Peters, Lawson L           5 Gators                 58.39      57.17  
 24 Moore, James               4 PIED                   55.83    1:05.01  
 25 Blau, Pete                 4 MNSO                   55.83    1:10.99  
 -- Dryden, Axl T              6 PIED                   53.53     X57.38  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   18.11        1993 Lauren Kaufmann, Hsv Country Club            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allan, Amelia              8 Gators                 23.42      23.18  
  2 Allan, Audrey              8 Gators                 22.41      23.19  
  3 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            22.31      23.23  
  4 Bridges, June              8 Gators                 23.21      23.40  
  5 Crook, Emelia              8 CAML                   23.79      24.26  
  6 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            23.93      24.27  
  7 Lehr, Francie              8 Blossomwood            24.15      24.46  
  8 Gray, Lucy M               8 Lily Flagg             25.15      25.05  
B - Final
  9 Park, Addie G              7 Hampton Cove           26.06      25.11  
 10 Henriksen, Ella G          7 Lily Flagg             25.87      25.59  
 11 McCleary, Lottie           8 SJST                   26.24      26.29  
 12 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   26.45      28.13  
 13 Peek, Ava                  8 MNSO                   29.01      28.57  
 14 Quinn, Emersyn             7 CAML                   27.53      28.78  
 15 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             27.77      29.22  
 16 Garrison, Harper           8 PIED                   28.39      30.49  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   18.11        1993 Lauren Kaufmann, Hsv Country Club            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            23.21      22.31  
  2 Allan, Audrey              8 Gators                 23.78      22.41  
  3 Bridges, June              8 Gators                 25.08      23.21  
  4 Allan, Amelia              8 Gators                 24.74      23.42  
  5 Crook, Emelia              8 CAML                   22.77      23.79  
  6 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            24.45      23.93  
  7 Lehr, Francie              8 Blossomwood            24.80      24.15  
  8 Gray, Lucy M               8 Lily Flagg             26.83      25.15  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henriksen, Ella G          7 Lily Flagg             26.77      25.87  
 10 Park, Addie G              7 Hampton Cove           25.69      26.06  
 11 McCleary, Lottie           8 SJST                   27.72      26.24  
 12 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   30.28      26.45  
 13 Quinn, Emersyn             7 CAML                   29.16      27.53  
 14 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             29.78      27.77  
 15 Garrison, Harper           8 PIED                   30.96      28.39  
 16 Peek, Ava                  8 MNSO                   29.53      29.01  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   27.28      29.33  
 18 Scully, Windsor            8 Chapman                30.45      29.46  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schliesman, Annie          8 MNSO                   34.91      29.61  
 20 Freelove, Haylee           7 Sherwood               29.66      29.85  
 21 Perkins, Timberly          7 MNSO                   31.69      30.26  
 22 Sanders, Krista L          8 Byrd Spring            35.09      31.33  
 23 Powell, Helen              7 JVRA                   28.89      31.79  
 24 Hughes, Hattie j           6 Chapman                35.85      31.95  
 25 Lackey, Victoria G         8 Hampton Cove           34.46      32.12  
 26 Key, Evelyn                8 Stingrays              33.71      32.26  
 27 Wessel, Grace G            7 PIED                   36.39      32.92  
 28 Daughtry, Sophie           7 SJST                   33.29      33.12  
 29 Badgley, Leah R            8 Hampton Cove           34.47      33.86  
 30 Patrick, Payten            7 PIED                   30.59      34.21  
 31 Oneill, Selah ann          7 VHCC                   34.15      34.47  
 32 Knight, Makenzie           8 Sherwood               33.00      34.64  
 33 Nabors, Ariella            7 The Tide               33.39      35.49  
 34 Carroll, Julianne          8 CAML                   35.77      36.09  
 35 Ford, Whitney              8 Stingrays              29.68      37.27  
 36 Brandon, Emma R            7 Hammerheads            39.02      38.46  
 37 Sneed, Harrison            6 Stingrays              48.14      38.57  
 38 Ryker, Penelope            7 The Tide               50.03      47.91  
 39 Testerman, Maya E          8 Hammerheads            45.44      50.45  
 40 Koprowski, Cali G          7 RSAL                   57.38      58.73  
 41 Gil, Gemma                 5 RSAL                   50.93    1:14.71  
 -- Sprinz, Emily              7 Sherwood               36.51         DQ  
 -- Sinopoli, Savannah         7 The Tide               46.28         DQ  
 -- Knickelbein, Coralie C     8 Byrd Spring            35.19         DQ  
 -- Koprowski, Sophie M        5 RSAL                   50.64         DQ  
 -- Patnaik, Ory Kay           7 VHCC                   33.66         DQ  
 -- Craig, Violet O            7 Hammerheads            38.03         DQ  
 -- Good, Amina E              7 Byrd Spring            35.32         DQ  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   17.68        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ferguson, John David       8 Blossomwood            23.69      22.57  
  2 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   22.63      23.15  
  3 Poole, Elliott             8 SJST                   23.73      24.08  
  4 Horvath, Max               7 MNSO                   23.72      24.20  
  5 Conner, Tyson J            7 Lily Flagg             23.75      24.70  
  6 Miriovsky, Charlie         7 JVRA                   24.04      24.71  
  7 Backstrom, Ben             8 MNSO                   24.34      24.93  
  8 Segrest, John Luke         7 MNSO                   24.54      25.50  
B - Final
  9 Wathen, Jack               8 Sherwood               24.60      25.38  
 10 Harness, George A          8 RSAL                   25.23      25.73  
 10 Evans  Jr., Paul           8 PIED                   25.43      25.73  
 12 Jimenez, Emilio            8 Gators                 26.26      25.91  
 13 Caruso, Ben                8 PIED                   27.15      27.80  
 14 Francis, Walter            8 PIED                   27.18      28.19  
 15 Clark, Eli                 8 Blossomwood            26.72      28.41  
 16 Jenkins, Jackson           8 The Tide               27.52      29.03  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   17.68        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   22.33      22.63  
  2 Ferguson, John David       8 Blossomwood            24.07      23.69  
  3 Horvath, Max               7 MNSO                   26.52      23.72  
  4 Poole, Elliott             8 SJST                   25.89      23.73  
  5 Conner, Tyson J            7 Lily Flagg             25.63      23.75  
  6 Miriovsky, Charlie         7 JVRA                   25.97      24.04  
  7 Backstrom, Ben             8 MNSO                   26.32      24.34  
  8 Segrest, John Luke         7 MNSO                   24.98      24.54  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wathen, Jack               8 Sherwood               25.76      24.60  
 10 Harness, George A          8 RSAL                   25.15      25.23  
 11 Evans  Jr., Paul           8 PIED                   26.65      25.43  
 12 Jimenez, Emilio            8 Gators                 28.14      26.26  
 13 Clark, Eli                 8 Blossomwood            31.76      26.72  
 14 Caruso, Ben                8 PIED                   26.45      27.15  
 15 Francis, Walter            8 PIED                   26.00      27.18  
 16 Jenkins, Jackson           8 The Tide               31.53      27.52  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Henry               8 Blossomwood            37.39      27.66  
 18 Brown, Clement             8 The Tide               28.42      27.95  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Turner, Sullivan           8 Gators                 29.24      28.58  
 20 Cole, Tucker               7 JVRA                   29.58      28.86  
 21 Shaneyfelt, Copper S       7 Hampton Cove           32.18      29.08  
 22 Stifflemire, Axel A        7 Byrd Spring            32.26      30.05  
 23 Andrews, Ben               8 Sherwood               32.63      30.83  
 24 Rice, Zachary              8 CAML                   33.71      32.06  
 25 Hughes, Bryant             7 SJST                   34.51      32.19  
 26 Harriman, Hill             8 VHCC                   37.34      32.21  
 27 Kelley, Collin             7 SJST                   29.08      32.54  
 28 Lambert, Row               8 VHCC                   33.87      32.57  
 29 Bailey, Jack               7 Stingrays              38.17      33.09  
 30 Slone, Jordan              7 Chapman                34.96      33.76  
 31 Trenkle, Adam D            8 Byrd Spring            34.63      34.00  
 32 Laster, Brody T            7 Hammerheads               NT      34.35  
 33 Mcbride, Blake             8 Chapman                34.92      35.08  
 34 Kinzer, Rocco              8 Stingrays              34.47      35.45  
 35 Roberts, Joshua            8 Stingrays              40.51      37.09  
 36 Barrow, Hayden H           7 Lily Flagg                NT      40.94  
 37 Ashton, Christian          8 CAML                   42.37      41.43  
 38 Cline, Jameson L           8 Hammerheads            42.56      45.58  
 39 Spellman, Zane B           7 Byrd Spring            43.22      49.17  
 40 White, Jacob               7 Chapman              1:05.35      57.18  
 41 Barber, Caleb M            6 RSAL                 1:02.73    1:07.82  
 -- Osborne, Van               8 VHCC                   30.04         DQ  
 -- West, Maverick             6 Sherwood               37.45         DQ  
 -- Turfitt, TY H              7 Hammerheads               NT         DQ  
 -- Jones, Cruse M             8 Lily Flagg             31.90         DQ  
 -- Mitchell, Knox J           7 RSAL                   35.93         DQ  
 -- Rogers, Brooks             7 The Tide               38.53         DQ  
 -- Lynch, Chandler K          6 Hampton Cove              NT         DQ  
 -- Wilson, Harvey             8 Gators                 27.84         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:14.47        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:28.12    2:29.13  
     1) Segrest, Reese 9                2) Horvath, Marie 10              
     3) Quadrini, Paige 10              4) Morgan, Audrey 10              
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:38.33    2:34.98  
     1) Handley, Molly 10               2) Mooty, Liddie 10               
     3) Vayda, Arleigh G 10             4) Fleming, Merril E 10           
  3 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:37.73    2:36.29  
     1) Miriovsky, Penelope 9           2) Powell, Farris 9               
     3) Beauchamp, Gabrielle 9          4) Ralph, Kyndall 9               
  4 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:43.25    2:47.33  
     1) Law, Reese K 9                  2) Conner, Lillyan N 10           
     3) Mikatarian, Jessica E 10        4) Webber, Hazel M 9              
  5 Greenwyche Gators  'A'                            2:47.21    2:49.75  
     1) Lee, Kinley 9                   2) Allan, Nora 10                 
     3) Ludwig, Cydney 9                4) Bevel, Emily 10                
  6 Whitesburg Tide  'A'                              3:00.67    2:51.24  
     1) Walker, Riley 9                 2) Brown, Vera 10                 
     3) Harrison, Addison 9             4) Borchers, Elizabeth 10         
  7 Mountain Springs  'A'                             2:53.82    2:58.17  
     1) Hulgan, Katherine 10            2) Cooper, Campbell 10            
     3) Hinton, Alice 10                4) Alexander, Mollie 10           
  8 Valley Hill Country Club  'A'                     3:06.79    3:03.16  
     1) Sandora, Claire 10              2) Still, Chloe 10                
     3) Sandora, Kaitlyn 9              4) Slette, Katie 10               
  9 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      3:13.47    3:25.81  
     1) Harris, Elizabeth G 10          2) Park, Sofia J 10               
     3) Stark, Aubrey E 10              4) Kingsbury, Polina C 9          
 10 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:23.71    3:30.01  
     1) Rogers, Evelyn E 9              2) Jones, Lily A 10               
     3) Harness, Anne Marie M 10        4) Yonk, Bailey R 10              
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    3:08.51    3:33.22  
     1) Castor, Clarissa 10             2) Thomas, Emerie 10              
     3) Jones, Enslee 9                 4) Mize, Lilli 10                 
 12 Byrd Spring  'A'                                  4:04.62    3:50.19  
     1) Trenkle, Hannah N 9             2) Smith, Rosie G 10              
     3) Pierce, Cassidy R 10            4) Easterling, Evy R 9            
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           4:18.37    3:56.59  
     1) Glass, Lucy 10                  2) Freelove, Lilly 9              
     3) Eubanks, Luci 9                 4) Kenny, Norah 9                 
 -- Camelot Recreation Association  'A'               3:48.75         DQ  
     1) Sukhwani, Charlotte 9           2) Ashton, Abigail 10             
     3) Turner, Sophia 9                4) Houser, Leona 8                
 -- Blossomwood Swim Team  'A'                        2:50.63         DQ  
     1) Clark, Lily 10                  2) Carter, Katherine 10           
     3) Yates, Lauren 10                4) Lowe, Landry 10                
 -- Chapman swim team  'A'                            3:30.61         DQ  
     1) Hunt, Carlie 10                 2) Hughes, Caroline 10            
     3) Hanna, Lucy 10                  4) Lee, Stella 9                  
 
Event 16  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:22.68        1975 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:38.64    2:32.82  
     1) Newby, Luke 10                  2) Miriovsky, Teddy 9             
     3) Utley, Carson 10                4) Deston, Declan 10              
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:47.11    2:45.11  
     1) Butler, Levi E 10               2) Olsen, Bart M 10               
     3) Broach, Matt D 10               4) Sturmfels, Oscar 9             
  3 Monte Sano  'A'                                   3:01.38    2:56.88  
     1) Proud, Brendan 9                2) Moore, Liam 9                  
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Bains, Owen J 10               
  4 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:57.60    2:57.40  
     1) Ferguson, James 10              2) Paque, Maddox 10               
     3) Good, Kolton 9                  4) Wilson, Oliver 9               
  5 Greenwyche Gators  'A'                            3:12.95    2:59.24  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Craig, Zach 9                  
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
  6 Piedmont Recreation Associatio  'A'               3:04.58    3:00.35  
     1) Matheny, James 10               2) McCloud, Grant J 10            
     3) Hamer, Asa 9                    4) Neely, Judah 10                
  7 Sherwood Swim Team  'A'                           3:05.63    3:04.21  
     1) Clay, Eli 9                     2) Todd, Samuel 9                 
     3) Detwiler, Fritz 10              4) Sprinz, Evan 10                
  8 Camelot Recreation Association  'A'               3:16.16    3:04.34  
     1) Rice, Parker 10                 2) Reeves, Andrew 9               
     3) Burnham, Joshua 9               4) Turner, Elijah 9               
  9 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    3:11.49    3:10.00  
     1) Ukeje, Ife 10                   2) Trafton, Connor 10             
     3) Gastler, Zach 9                 4) Provence, Cole 9               
 10 Whitesburg Tide  'A'                              3:18.95    3:10.86  
     1) Howison, Landon 10              2) Abel, Todd 10                  
     3) Rogers, Grayson 9               4) Dyer, Fletcher 10              
 11 Chapman swim team  'A'                            3:26.88    3:29.45  
     1) Mcbride, Carson 10              2) Smith, Tristen 10              
     3) Campbell, Shiloh 9              4) Madsen, Phillip 9              
 12 Byrd Spring  'A'                                  4:02.35    4:15.62  
     1) Spellman, Zane B 7              2) Cubel, Grant W 9               
     3) Wierenga, Austin M 9            4) Alford, Cameron A 9            
 -- Valley Hill Country Club  'A'                     3:05.22         DQ  
     1) Painter, Bryce 9                2) Bickel, Deaglin 10             
     3) Oneill, Tyndale 9               4) Harriman, Hayes 10             
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                      3:24.82         DQ  
     1) Henderson, Pio K 10             2) Holland, Harrison G 9          
     3) Appletoft, Brock 9              4) Townsley, Hudson A 9           
 -- Mountain Springs  'A'                             2:58.62         DQ  
     1) Pommerenck, Brody 10            2) Ford, Sykes 10                 
     3) Stursma, Lucas 9                4) Schrimsher, Rowan 10           
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Story, Millie             10 Blossomwood            37.83      35.83  
  2 Wessel, Kate K            10 PIED                   39.20      36.79  
  3 Pfitzer, Lily A           10 MNSO                   36.94      37.96  
  4 Elam, Evelyn L             9 MNSO                   39.49      37.97  
  5 McMillion, Rachel C       10 MNSO                   37.47      39.10  
  6 Rush, Charlotte           10 MNSO                   40.66      39.15  
  7 Berkholtz, Kate           10 MNSO                   42.39      40.14  
  8 Dry, Shiloh               10 MNSO                   39.55      40.16  
  9 Lindgren, Charlotte        9 Gators                 43.67      40.64  
 10 Francis, Lucy             10 PIED                   45.00      40.75  
 11 Lash, Lucy                10 VHCC                   43.84      41.02  
 12 Neely, Maria J            10 PIED                   42.59      41.10  
 13 Blair, Abigail            10 JVRA                   43.60      42.67  
 14 Monroe, Clara              9 PIED                   42.70      42.88  
 15 Wintzell, Chloe           10 VHCC                   42.00      43.04  
 16 Heaps, Vivian              9 Gators                 44.38      44.30  
 17 Ralph, Courtlyn            9 JVRA                   46.82      45.17  
 18 Pollard, Lady A            9 Hampton Cove              NT      45.95  
 19 Escorpizo, Tessa R        10 Lily Flagg             45.76      46.65  
 20 Elmore, Merry L           10 Lily Flagg             49.49      47.25  
 21 Niemitz, Riley             9 JVRA                   48.20      47.72  
 22 Andrews, Skylar           10 Stingrays              52.77      47.97  
 23 Moree, Gracie             10 SJST                   50.59      48.07  
 24 Lawton, Lucky             10 MNSO                   48.74      48.23  
 25 Luhmann, Kylah            10 Blossomwood            52.05      48.27  
 26 Parnell, Emersyn          10 VHCC                      NT      49.35  
 27 Lucas, Juliana             9 Blossomwood            59.13      49.67  
 28 Wessel, Caroline          10 PIED                   49.60      49.91  
 29 Mize, Lilli               10 SJST                   50.75      50.02  
 30 Handley, Ellis            10 Stingrays              51.15      50.27  
 31 Still, Avery              10 VHCC                   53.13      51.83  
 32 Douthit, Mya               9 PIED                   57.18      53.73  
 33 Hinton, Haizyn             9 SJST                   55.64      54.31  
 34 Daigle, Juliana           10 Gators                 51.30      54.72  
 35 Orton, Lillian             9 MNSO                   52.82      55.80  
 36 League, Harley            10 Gators                 53.05      55.87  
 37 Strickland, Josie          9 JVRA                 1:00.45      57.72  
 38 Lundy, Addison            10 SJST                 1:03.41      58.64  
 39 Harrison, Millie           9 MNSO                   54.14      58.92  
 40 Charles, Harper           10 SJST                 1:01.75    1:00.63  
 41 Hughes, Alyssa            10 SJST                 1:11.29    1:07.17  
 42 Rogers, Evelyn E           9 RSAL                 1:15.69    1:07.50  
 43 Jones, Katelyn A           9 Hampton Cove         1:01.19    1:09.40  
 44 Crews, Bliss L             9 Byrd Spring          1:22.58    1:11.83  
 45 Gamble, Kyleigh           10 SJST                 1:08.35    1:13.58  
 
Event 18  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   27.28        1989 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   28.28      28.31  
  2 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   31.20      30.90  
  3 Handley, Molly            10 PIED                   31.29      31.23  
  4 Mooty, Liddie             10 PIED                   31.82      32.00  
  5 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            31.79      32.01  
  6 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   32.28      32.33  
  7 Morgan, Audrey            10 MNSO                   32.33      33.08  
  8 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   34.13      34.09  
B - Final
  9 Carter, Katherine         10 Blossomwood            34.31      33.60  
 10 Clark, Lily               10 Blossomwood            35.58      34.32  
 11 Hanna, Lucy               10 Chapman                35.09      34.36  
 12 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              34.65      34.40  
 13 Williams, Lucy             9 MNSO                   34.74      34.64  
 14 Harrison, Addison          9 The Tide               34.90      34.67  
 15 Ralph, Kyndall             9 JVRA                   34.27      34.71  
 16 Borchers, Elizabeth       10 The Tide               35.02      36.13  
 
Event 18  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   27.28        1989 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   29.73      28.28  
  2 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   32.00      31.20  
  3 Handley, Molly            10 PIED                   31.31      31.29  
  4 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            32.62      31.79  
  5 Mooty, Liddie             10 PIED                   32.35      31.82  
  6 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   33.00      32.28  
  7 Morgan, Audrey            10 MNSO                   32.88      32.33  
  8 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   34.70      34.13  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ralph, Kyndall             9 JVRA                   34.21      34.27  
 10 Carter, Katherine         10 Blossomwood            33.94      34.31  
 11 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              34.02      34.65  
 12 Williams, Lucy             9 MNSO                   36.06      34.74  
 13 Harrison, Addison          9 The Tide               34.40      34.90  
 14 Borchers, Elizabeth       10 The Tide               37.56      35.02  
 15 Hanna, Lucy               10 Chapman                34.26      35.09  
 16 Clark, Lily               10 Blossomwood            35.25      35.58  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pierce, Cassidy R         10 Byrd Spring            35.46      36.00  
 18 Fleming, Merril E         10 PIED                   34.88      36.01  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ludwig, Cydney             9 Gators                 35.98      36.26  
 20 Walker, Riley              9 The Tide               38.85      36.53  
 21 Bevel, Emily              10 Gators                 36.77      36.55  
 22 Mikatarian, Jessica E     10 Lily Flagg             39.38      36.62  
 23 Yates, Lauren             10 Blossomwood            36.63      37.15  
 24 Lee, Kinley                9 Gators                 37.76      37.77  
 25 Slette, Katie             10 VHCC                   39.41      38.23  
 26 Alexander, Mollie         10 Stingrays              37.57      38.79  
 27 Sandora, Claire           10 VHCC                   37.53      38.91  
 28 Stark, Aubrey E           10 Hampton Cove           43.09      39.16  
 29 Sandora, Kaitlyn           9 VHCC                   39.75      40.20  
 30 Jones, Enslee              9 SJST                   42.60      40.70  
 31 McDonald, Phoebe           9 Stingrays              41.69      41.40  
 32 Hunt, Carlie              10 Chapman                39.78      42.14  
 33 Brown, Elsie S            10 Lily Flagg             44.31      42.57  
 34 Glass, Lucy               10 Sherwood               47.29      43.12  
 35 Kingsbury, Polina C        9 Hampton Cove           43.95      43.84  
 36 Hughes, Caroline          10 Chapman                41.38      44.16  
 37 Harris, Elizabeth G       10 Hampton Cove           46.00      45.27  
 38 Castor, Clarissa          10 SJST                   41.13      46.65  
 39 Ashton, Abigail           10 CAML                   47.84      48.24  
 40 Eubanks, Luci              9 Sherwood               50.00      48.60  
 41 Turner, Sophia             9 CAML                   45.23      48.65  
 42 McLain, Beattie            9 Lily Flagg             45.47      49.10  
 43 Easterling, Evy R          9 Byrd Spring            51.74      49.12  
 44 Barry, Kathryn V           9 Hammerheads            53.30      51.13  
 45 Freelove, Lilly            9 Sherwood               50.37      51.48  
 46 Sukhwani, Charlotte        9 CAML                   53.50      52.97  
 47 O'Neal, Molly M           10 Hammerheads            58.40      58.39  
 48 Anderson, Kira M           9 RSAL                 1:01.68    1:01.49  
 
Event 19  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   27.45        1984 Milo Crawford, YMCA                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McCloud, Grant J          10 PIED                   31.57      31.17  
  2 Newby, Luke               10 JVRA                   31.88      31.26  
  3 Hamer, Asa                 9 PIED                   32.91      32.45  
  4 Utley, Carson             10 JVRA                   32.98      32.57  
  5 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             32.15      32.97  
  6 Bains, Owen J             10 MNSO                   34.46      33.42  
  7 Ramage, Turner M           9 Lily Flagg             34.40      34.61  
  8 Deston, Declan            10 JVRA                   34.95      34.68  
B - Final
  9 Paque, Maddox             10 Blossomwood            35.37      33.96  
 10 Barnsby, Matthew          10 The Tide               36.62      34.92  
 11 Ferguson, James           10 Blossomwood            35.62      35.13  
 12 Howison, Landon           10 The Tide               36.91      36.36  
 13 Ford, Sykes               10 Stingrays              36.58      36.42  
 14 Schrimsher, Rowan         10 Stingrays              35.87      36.57  
 15 Turner, Elijah             9 CAML                   35.46      36.61  
 16 Harriman, Hayes           10 VHCC                   36.35      37.40  
 
Event 19  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   27.45        1984 Milo Crawford, YMCA                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCloud, Grant J          10 PIED                   32.87      31.57  
  2 Newby, Luke               10 JVRA                   32.87      31.88  
  3 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             34.15      32.15  
  4 Hamer, Asa                 9 PIED                   32.47      32.91  
  5 Utley, Carson             10 JVRA                   35.63      32.98  
  6 Ramage, Turner M           9 Lily Flagg             37.52      34.40  
  7 Bains, Owen J             10 MNSO                   34.79      34.46  
  8 Deston, Declan            10 JVRA                   36.71      34.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Paque, Maddox             10 Blossomwood            34.57      35.37  
 10 Turner, Elijah             9 CAML                   36.22      35.46  
 11 Ferguson, James           10 Blossomwood            36.20      35.62  
 12 Schrimsher, Rowan         10 Stingrays              35.90      35.87  
 13 Harriman, Hayes           10 VHCC                   36.51      36.35  
 14 Ford, Sykes               10 Stingrays              36.97      36.58  
 15 Barnsby, Matthew          10 The Tide                  NT      36.62  
 16 Howison, Landon           10 The Tide               36.66      36.91  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Painter, Bryce             9 VHCC                   35.78      37.16  
 18 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            38.25      37.22  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, Win                9 Gators                 39.02      38.14  
 20 Tewalt, Kornei            10 Hammerheads            41.01      38.76  
 21 Dyer, Fletcher            10 The Tide               42.76      38.96  
 22 Reeves, Andrew             9 CAML                   41.57      39.03  
 23 Bevel, Grant              10 Gators                 42.35      39.09  
 24 Sprinz, Evan              10 Sherwood               38.84      39.11  
 25 Brigance, Benjamin        10 Gators                 39.04      39.30  
 26 Gotvald, Nelson            9 MNSO                   40.12      39.66  
 27 Clay, Eli                  9 Sherwood               41.05      40.05  
 28 Ukeje, Ife                10 SJST                   38.06      40.17  
 29 Shrader, Noah             10 Stingrays              41.62      40.59  
 30 Rybacki, Alden             9 CAML                   48.83      40.63  
 31 Mcbride, Carson           10 Chapman                41.00      40.93  
 32 Townsley, Hudson A         9 Hampton Cove           40.14      41.28  
 33 Gastler, Zach              9 SJST                   42.33      41.37  
 34 Snider, Carson             9 Hammerheads            41.47      41.62  
 35 Warnke, John               9 VHCC                   38.58      42.44  
 36 Cantey, Harry             10 MNSO                   39.05      42.69  
 37 Campbell, Shiloh           9 Chapman                40.39      43.13  
 38 Wierenga, Austin M         9 Byrd Spring            42.26      43.43  
 39 Provence, Cole             9 SJST                   41.91      43.54  
 40 Custer, Ben               10 Sherwood               47.69      46.85  
 41 Cubel, Grant W             9 Byrd Spring            48.77      47.26  
 42 Neely, Judah              10 PIED                   45.26      48.61  
 43 Reynolds, Kipton B        10 Hammerheads            51.72      49.00  
 44 Mitchell, Kannon D         9 RSAL                   56.69      49.84  
 45 Appletoft, Brock           9 Hampton Cove         1:08.22      57.03  
 46 Alford, Cameron A          9 Byrd Spring          1:10.13    1:02.10  
 47 Pleva, Stephen D          10 Hampton Cove         1:13.07    1:07.46  
 -- Olsen, Bart M             10 Lily Flagg             34.41         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Nico H            9 Lily Flagg             39.10      37.54  
  2 Fayrweather, Vince         9 JVRA                   40.46      38.64  
  3 Cruze, Carter M            9 Lily Flagg             44.05      38.80  
  4 Cruze, Nathan J            9 Lily Flagg             44.26      40.44  
  5 Reed, Parker              10 JVRA                   41.19      40.57  
  6 Coon, Dylan                9 MNSO                   41.61      42.07  
  7 Black, Jayden R           10 Lily Flagg             44.05      43.25  
  8 Reed, Macon               10 JVRA                   46.82      44.27  
  9 Butler, William I         10 Lily Flagg             47.01      44.67  
 10 Blackwell, Berkeley       10 JVRA                   50.50      44.90  
 11 Aldridge, Lennon          10 Blossomwood            45.64      45.42  
 12 Younger, Tyler             9 Stingrays              47.37      47.60  
 13 Causey, Thomas             9 MNSO                   46.68      48.63  
 14 Anderson, Calvin           9 PIED                   49.34      48.64  
 15 Paul, Dylan               10 MNSO                   57.38      50.00  
 16 Eason, Wyatt               9 CAML                   51.99      50.04  
 17 Craig, Nick                9 Gators                 57.30      50.81  
 18 Taylor, John               9 JVRA                   52.88      51.40  
 19 Davis, Austin             10 SJST                   51.78      52.92  
 20 Brown, Christopher        10 Sherwood               55.53      53.02  
 21 Jordan, Hudson C          10 Lily Flagg             56.20      53.12  
 22 Elmore, Silas              9 The Tide               55.56      54.11  
 23 Norton, Lawson             9 JVRA                   50.59      55.18  
 24 Eng, Liam                  9 SJST                   51.50      56.72  
 25 Petty, Teague             10 MNSO                   56.05      57.73  
 26 Martin, Jason              9 MNSO                 1:04.95      59.35  
 27 Story, Sam                 9 Blossomwood            51.15    1:03.72  
 28 Thompson, Cody            10 SJST                   59.72    1:06.93  
 29 Eubanks, Leland            9 Sherwood             1:07.33    1:09.81  
 30 Zupko, William            10 CAML                 1:08.39    1:10.95  
 31 Wilson, Jason              9 SJST                 1:20.12    1:33.32  
 32 Brown, Calvin              9 Sherwood             1:05.18    1:34.65  
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   34.39        1980 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   39.46      40.03  
  2 Jones, Lily A             10 RSAL                   42.12      41.02  
  3 Morgan, Audrey            10 MNSO                   41.05      41.30  
  4 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            41.79      41.89  
  5 Horvath, Marie            10 MNSO                   43.67      42.63  
  6 Segrest, Caroline          9 MNSO                   44.26      44.63  
  7 Allan, Nora               10 Gators                 43.74      44.71  
  8 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             43.80      45.56  
B - Final
  9 Mooty, Liddie             10 PIED                   44.51      45.47  
 10 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              45.02      46.06  
 11 Garrett, Jacksyn A        10 JVRA                   47.06      46.20  
 12 Carter, Katherine         10 Blossomwood            48.55      47.26  
 13 Conner, Lillyan N         10 Lily Flagg             47.51      47.90  
 14 Brown, Vera               10 The Tide               48.29      48.57  
 15 Sieja, Edith              10 PIED                   46.69      49.60  
 16 Hayles, Harper             9 PIED                   50.51      52.44  
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   34.39        1980 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   40.09      39.46  
  2 Morgan, Audrey            10 MNSO                   42.40      41.05  
  3 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            43.89      41.79  
  4 Jones, Lily A             10 RSAL                   44.20      42.12  
  5 Horvath, Marie            10 MNSO                   43.10      43.67  
  6 Allan, Nora               10 Gators                 46.62      43.74  
  7 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             46.40      43.80  
  8 Segrest, Caroline          9 MNSO                   44.77      44.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mooty, Liddie             10 PIED                   44.83      44.51  
 10 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              45.84      45.02  
 11 Sieja, Edith              10 PIED                   49.42      46.69  
 12 Garrett, Jacksyn A        10 JVRA                   50.19      47.06  
 13 Conner, Lillyan N         10 Lily Flagg             47.52      47.51  
 14 Brown, Vera               10 The Tide               49.97      48.29  
 15 Carter, Katherine         10 Blossomwood            47.49      48.55  
 16 Hayles, Harper             9 PIED                   51.69      50.51  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Borchers, Elizabeth       10 The Tide               52.00      50.64  
 18 Cooper, Campbell          10 Stingrays              52.32      50.90  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Powell, Farris             9 JVRA                   49.27      51.16  
 20 Bevel, Emily              10 Gators                 55.97      51.45  
 21 Lee, Kinley                9 Gators                 51.93      52.35  
 22 Park, Sofia J             10 Hampton Cove           47.97      52.82  
 23 Stark, Aubrey E           10 Hampton Cove           54.74      53.47  
 24 Lucas, Kinleigh           10 The Tide               56.32      54.05  
 25 Yates, Lauren             10 Blossomwood            54.96      55.11  
 26 Hunt, Carlie              10 Chapman                56.30      55.22  
 27 Younger, Morgan            9 Stingrays              58.70      56.10  
 28 Hagedorn, Nanaya          10 VHCC                   56.96      56.75  
 29 Lowe, Landry              10 Blossomwood            57.43      57.04  
 30 Slette, Katie             10 VHCC                   54.88      57.24  
 31 Hicks, Liliella            9 Lily Flagg             56.83      57.89  
 32 Hughes, Caroline          10 Chapman                58.34      58.51  
 33 Thomas, Emerie            10 SJST                   59.59      59.87  
 34 Castor, Clarissa          10 SJST                 1:01.71    1:03.53  
 35 Barry, Kathryn V           9 Hammerheads          1:06.05    1:04.24  
 36 Conner, Kimberly           9 Sherwood             1:22.49    1:04.59  
 37 Daughtry, Kennedy          9 SJST                      NT    1:05.57  
 38 Freelove, Lilly            9 Sherwood             1:05.67    1:07.28  
 39 Eubanks, Luci              9 Sherwood             1:14.42    1:08.71  
 40 Turner, Sophia             9 CAML                 1:08.81    1:10.25  
 41 Easterling, Evy R          9 Byrd Spring          1:18.91    1:18.05  
 -- Sparks, Ella Ryan          9 Byrd Spring          1:33.22         DQ  
 -- Lee, Stella                9 Chapman              1:14.05         DQ  
 -- Ashton, Abigail           10 CAML                 1:05.56         DQ  
 -- Koprowski, Kinsey E        9 RSAL                 1:41.44         DQ  
 -- Stark, Kailey D            9 Hampton Cove         1:21.69         DQ  
 -- Still, Chloe              10 VHCC                   54.41         DQ  
 -- Anderson, Kira M           9 RSAL                 1:45.48         DQ  
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   35.98        1997 Jim Wills, Jones Valley                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Olsen, Bart M             10 Lily Flagg             42.72      40.77  
  2 McCloud, Grant J          10 PIED                   41.58      41.74  
  3 Ford, Sykes               10 Stingrays              42.16      42.97  
  4 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             45.15      44.13  
  5 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               43.98      44.42  
  6 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   44.58      44.83  
  7 Groves, William E         10 RSAL                   45.43      45.51  
  8 Sprinz, Evan              10 Sherwood               45.53      47.79  
B - Final
  9 Tewalt, Kornei            10 Hammerheads            46.75      47.04  
 10 Cochran, Carter           10 JVRA                   49.25      48.63  
 11 Sturmfels, Oscar           9 Lily Flagg             48.90      49.64  
 12 Bains, Owen J             10 MNSO                   49.72      50.09  
 13 Paque, Maddox             10 Blossomwood            48.83      50.25  
 14 Oneill, Tyndale            9 VHCC                   49.26      50.69  
 15 Ferguson, James           10 Blossomwood            50.50      51.84  
 16 Henderson, Pio K          10 Hampton Cove           49.91      51.91  
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   35.98        1997 Jim Wills, Jones Valley                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCloud, Grant J          10 PIED                   44.94      41.58  
  2 Ford, Sykes               10 Stingrays              44.13      42.16  
  3 Olsen, Bart M             10 Lily Flagg             44.33      42.72  
  4 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               47.13      43.98  
  5 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   46.38      44.58  
  6 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             44.88      45.15  
  7 Groves, William E         10 RSAL                   47.95      45.43  
  8 Sprinz, Evan              10 Sherwood               48.25      45.53  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tewalt, Kornei            10 Hammerheads            48.63      46.75  
 10 Paque, Maddox             10 Blossomwood            48.83      48.83  
 11 Sturmfels, Oscar           9 Lily Flagg             49.50      48.90  
 12 Cochran, Carter           10 JVRA                   48.58      49.25  
 13 Oneill, Tyndale            9 VHCC                   52.06      49.26  
 14 Bains, Owen J             10 MNSO                   50.60      49.72  
 15 Henderson, Pio K          10 Hampton Cove           51.19      49.91  
 16 Ferguson, James           10 Blossomwood            51.76      50.50  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ukeje, Ife                10 SJST                   48.51      50.70  
 18 Howison, Landon           10 The Tide               52.48      50.89  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Abel, Todd                10 The Tide               53.05      51.59  
 20 Rogers, Grayson            9 The Tide               54.20      51.81  
 21 Burnham, Joshua            9 CAML                   51.29      52.00  
 22 Harriman, Hayes           10 VHCC                   54.47      53.34  
 23 Bickel, Deaglin           10 VHCC                   55.03      53.50  
 24 Smith, Tristen            10 Chapman              1:00.14      53.78  
 25 Deston, Declan            10 JVRA                   58.05      53.99  
 26 Moore, Liam                9 MNSO                   52.50      54.26  
 27 Stursma, Lucas             9 Stingrays            1:01.14      55.15  
 28 Craig, Zach                9 Gators               1:03.81      55.38  
 29 Gotvald, Nelson            9 MNSO                   59.77      55.63  
 30 Todd, Samuel               9 Sherwood               57.05      57.04  
 31 Cubel, Grant W             9 Byrd Spring          1:00.34      58.84  
 32 Trafton, Connor           10 SJST                   56.87      59.56  
 33 Neely, Judah              10 PIED                 1:03.88    1:02.45  
 34 Appletoft, Brock           9 Hampton Cove         1:10.76    1:02.77  
 35 Mitchell, Kannon D         9 RSAL                 1:13.60    1:06.42  
 36 Bumgarner, Blaise          9 Chapman              1:06.56    1:06.62  
 36 Mullins, Connor           10 Gators               1:10.41    1:06.62  
 38 Alford, Cameron A          9 Byrd Spring          1:11.33    1:13.35  
 39 Scully, Griffin           10 Chapman              1:27.80    1:24.90  
 -- Rice, Parker              10 CAML                      NT         DQ  
 -- Reeves, Andrew             9 CAML                   56.53         DQ  
 -- Reynolds, Kipton B        10 Hammerheads          1:07.66         DQ  
 -- Taylor, Reid               9 Gators               1:00.84         DQ  
 -- Holland, Harrison G        9 Hampton Cove           49.65         DQ  
 -- Powell, Jackson           10 PIED                 1:03.41         DQ  
 -- Smith, Hudson             10 Blossomwood               NT         DQ  
 -- Murphree, Quin             9 Stingrays              56.70         DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:04.71        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:13.26    2:07.70  
     1) Kent, Hadley 12                 2) Allan, Izzy 12                 
     3) Ludwig, Camila 12               4) Daniel, Caroline 12            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:13.36    2:08.71  
     1) Green, Ava Leigh 11             2) Baumgartner, Jenny 11          
     3) Norton, Rowan 11                4) Whetstone, Addison 12          
  3 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:18.27    2:12.13  
     1) Krichev, Charlotte 12           2) Donovan, Kylie 11              
     3) Speaks, Emme 12                 4) Bell, Jillian 11               
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:18.01    2:15.88  
     1) Ralph, Taylor 12                2) Newlin, Anna Paige 11          
     3) Amos, Lola 12                   4) Beauchamp, Johanna 12          
  5 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:20.80    2:16.34  
     1) Snider, Ava 12                  2) Brewer, Bella E 11             
     3) Gindhart, Ella Kate K 12        4) Humphrey-Troupe, Sadie A 11    
  6 Mountain Springs  'A'                             2:24.54    2:21.40  
     1) Dill, Sloan 12                  2) Braden, Nora 11                
     3) McDonald, Ellie 12              4) Bailey, Mary 11                
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:32.48    2:28.86  
     1) Robley, Lily Kate 11            2) Olsen, Emma K 12               
     3) Law, Skyler F 12                4) Trotter, Lily G 11             
  8 Sherwood Swim Team  'A'                           2:38.59    2:30.17  
     1) Clay, Avianna 11                2) West, Lynden 12                
     3) Angelucci, Kate 11              4) Wood, Lillie 11                
  9 Chapman swim team  'A'                            2:35.90    2:30.63  
     1) Lee, Sophie 12                  2) Hunt, Laura 12                 
     3) Scully, Fiona 12                4) Bumgarner, Reese 12            
 10 Whitesburg Tide  'A'                              2:39.14    2:31.51  
     1) Jenkins, Riley 11               2) Morris, Clara 11               
     3) Alderson, Lena 12               4) Shea, Eleanor 11               
 11 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:36.88    2:32.74  
     1) Earls, Reagan 12                2) Powell, Caroline A 12          
     3) Hamer, Brooke 12                4) Sieja, Payton 12               
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:33.19    2:34.95  
     1) Madere, Liberty 12              2) Madewell, Payton 11            
     3) Walker, Riley 11                4) Scruggs, Katie 11              
 13 Valley Hill Country Club  'A'                     2:35.22    2:51.40  
     1) Wiley, Addison 11               2) Oneill, Fanny 11               
     3) Osborne, Bailey 11              4) Painter, Kaelyn 11             
 14 Byrd Spring  'A'                                  3:02.39    2:57.40  
     1) Good, Anujin A 11               2) Gordon, Jayden B 11            
     3) Stifflemire, Ivy M 11           4) Hunter, Indigo S 11            
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                      3:08.79         DQ  
     1) Newman, Maggie M 12             2) French, Blakeley K 12          
     3) Messervy, Maisy L 11            4) Linnert, Harper J 11           
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:01.61   7/10/2021 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, S Morgan, T Quadrini, S McMillion    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:05.74    2:02.06  
     1) Dry, Jacob 12                   2) Morgan, Stuart 12              
     3) Quadrini, Tyler 12              4) Elam, Jack 12                  
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:17.28    2:10.66  
     1) Spalding, Andrew 11             2) Crook, Mark 12                 
     3) Quinn, Landon 12                4) Ledford, Aiden 12              
  3 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:17.34    2:13.02  
     1) Whitehead, Brooks 12            2) Paque, Knox 12                 
     3) Lehr, Bennett 11                4) Clark, Will 12                 
  4 Greenwyche Gators  'A'                            2:16.92    2:13.68  
     1) Ayres, Charles 12               2) Taylor, Hayes 12               
     3) Young, Chase 12                 4) Holmes, Fox 11                 
  5 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:21.19    2:18.91  
     1) Allen, Owen 11                  2) Miriovsky, Reid 11             
     3) Bedsole, Drew 11                4) Utley, Chase 12                
  6 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:23.56    2:21.69  
     1) Smith, Oliver W 12              2) Badgley, Eli L 11              
     3) Blauwkamp, Ian C 11             4) Taylor, Braden C 12            
  7 Valley Hill Country Club  'A'                     2:29.23    2:21.98  
     1) Swearengin, Riley 12            2) Carney, Garrison 12            
     3) Pearson, Whiddon 12             4) Moore, Bennett 11              
  8 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:28.02    2:22.42  
     1) Monroe, Tucker 11               2) Hayles, Logan 12               
     3) Trefry, Weston 12               4) Anderson, Conrad 12            
  9 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:25.00    2:26.68  
     1) Cataldi, Ben 11                 2) Lewis, Jackson C 12            
     3) Kern, CJ J 12                   4) Craig, Wyatt J 11              
 10 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:30.88    2:27.99  
     1) Henriksen, Christopher R 12     2) Lewis, Jack W 12               
     3) Jordan, Jack J 12               4) Butler, Jeremiah L 12          
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:26.26    2:32.14  
     1) Poole, Barrett 11               2) Fielder, Kyhlar 12             
     3) Patterson, Kiptyn 11            4) Kelley, Ben 12                 
 12 Mountain Springs  'A'                             2:35.78    2:32.15  
     1) Argentina, Oliver 12            2) Johnston, William A 11         
     3) Murphree, Bright 12             4) Ashley, Max 12                 
 13 Whitesburg Tide  'A'                              2:32.00    2:32.91  
     1) Borchers, Philip 12             2) Brown, Felix 12                
     3) Smith, Nolan 11                 4) Lucas, Caleb 12                
 14 Sherwood Swim Team  'A'                           2:48.34    2:37.11  
     1) Kyemba, Torin 12                2) Andrews, Aaron 11              
     3) Fleming, Joey 12                4) West, Kipten 11                
 15 Byrd Spring  'A'                                  2:59.50    2:43.05  
     1) Rass, Jacob R 11                2) Spellman, Callen J 11          
     3) Wierenga, Jacob P 12            4) Alford, Charlie W 12           
 16 Chapman swim team  'A'                            3:29.87    3:21.99  
     1) Samples, Matthew 11             2) Vocom, Evan 12                 
     3) Madsen, Nathan 12               4) Hill, Zander 11                
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:55.40   7/11/2015 Piedmont                                   
                         M Monk, A Monk, A Schloss, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:02.69    1:56.56  
     1) Mackey, Story 13                2) McGraw, Ellis 14               
     3) Letson, Sophia 14               4) Holden, Sydney 13              
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:09.09    2:02.06  
     1) Thomas, Katherine 14            2) Amos, Fin 14                   
     3) Bibb, Maret 14                  4) Watkins, Mae 13                
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:10.89    2:07.37  
     1) Henriksen, Anna S 14            2) Elmore, Emma L 14              
     3) Barrow, Hannah M 14             4) Self, Mollie A 13              
  4 Greenwyche Gators  'A'                            2:20.96    2:13.52  
     1) Derrick, Emily 13               2) Daniel, Bella 14               
     3) Banks, Abby 13                  4) Berger, Campbell 13            
  5 Whitesburg Tide  'A'                              2:20.95    2:14.42  
     1) Turner, Sydney 14               2) Borchers, Allegra 14           
     3) Smith, Addison 14               4) Smith, Hayden 13               
  6 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:21.16    2:15.57  
     1) Henderson, Marianne I 13        2) Henderson, Ida M 14            
     3) Woolsey, Grace P 14             4) Messervy, Kate M 14            
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:19.73    2:15.67  
     1) Owen, Rylee 14                  2) Poole, Evie 14                 
     3) Utley, Olivia 13                4) Towers, Madelyn 14             
  8 Monte Sano  'A'                                   2:22.64    2:16.29  
     1) Bothwell, Inde 13               2) Masterson, Molly 14            
     3) Andreani, Alyssa 13             4) Williams, Lilly 14             
  9 Mountain Springs  'A'                             2:21.72    2:18.33  
     1) Bennett, Rowe 14                2) Cockrell, Cassidy 13           
     3) Somers, Madeleine 14            4) Johnston, Norah 13             
 10 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:25.98    2:19.18  
     1) Brewer, Sarah K 14              2) Humphrey-Troupe, Aalycia J 13  
     3) Hall, Bailey R 14               4) Ham, Abby G 13                 
 11 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:22.79    2:21.54  
     1) McCloud, Caitlin R 13           2) Handley, Chloe 14              
     3) Neely, Caitlyn G 13             4) Hodges, Caroline 13            
 12 Camelot Recreation Association  'A'               2:30.44    2:22.62  
     1) Ledford, Abby 14                2) Reeves, Brooke 14              
     3) Ashton, Lareeta 14              4) Holland, Serenity 13           
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           2:36.20    2:28.15  
     1) Fleming, Mary 14                2) Angelucci, Megan 13            
     3) Sprinz, Ceilidh 13              4) Finley, Mina 13                
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:50.76   7/11/2015 Piedmont                                   
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:55.84    1:50.61  
     1) Guerin, Owen 14                 2) Baumgartner, Max T 14          
     3) Whetstone, Isaac 13             4) Cagle, Hunter 13               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:59.69    1:56.44  
     1) Kent, Farrell 14                2) Hardy, Benjamin 13             
     3) Johnson, Wesley 14              4) Shadinger, Austin 14           
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:01.25    1:56.74  
     1) Barnett, Parker S 14            2) Johnson, Luke A 14             
     3) Broach, Will C 14               4) Marett, Aubrey A 14            
  4 Whitesburg Tide  'A'                              2:08.68    2:05.05  
     1) Morris, Luke 14                 2) Cooper, Walt 13                
     3) Alderson, Christian 14          4) Shea, Luke 13                  
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:10.43    2:05.79  
     1) Goldmon, William 13             2) Roberts, Bross 14              
     3) Casperson, Ben 13               4) Watson, Ben 14                 
  6 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:13.05    2:09.15  
     1) Patz, Micah 14                  2) Cochran, Brooks 13             
     3) Webb, Zack 13                   4) Pugh, Ben 14                   
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:15.49    2:10.40  
     1) Applegate, Logan 14             2) McCarver, Camden 13            
     3) Clark, Grady 13                 4) Hughes, Ethan 13               
  8 Valley Hill Country Club  'A'                     2:21.68    2:13.48  
     1) Walker, Finley 13               2) Hrzida, James 14               
     3) Carney, Cameron 14              4) Oneill, Athan 13               
  9 Mountain Springs  'A'                             2:23.77    2:13.91  
     1) Retzke, Jefferson 13            2) Hulgan, Ryan 13                
     3) Pendergrass, Charles 13         4) Younger, Jacob 13              
 10 Sherwood Swim Team  'A'                           2:16.21    2:15.56  
     1) Perez, Nicolas 13               2) Tipton, Braden 14              
     3) Detwiler, George 13             4) Todd, Joseph 14                
 11 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:24.24    2:18.87  
     1) Cooper, Matthew W 14            2) Ross, Jack W 13                
     3) Park, Tyler T 13                4) Badgley, Luke K 13             
 12 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:13.05    2:21.20  
     1) Cataldi, Daniel 13              2) Hutton, Kendall 13             
     3) Tewalt, Sawyer C 14             4) Weglage, Brady 13              
 13 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:25.43    2:22.48  
     1) Carroll, Preston 14             2) Sieja, Oliver 13               
     3) Brown, Owen W 13                4) Schmitz, Wilson O 13           
 14 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:24.42    2:32.55  
     1) Busby, David H 13               2) Nguyen, Andrew H 13            
     3) Groves, James A 12              4) Castro, Jacob D 14             
 15 Byrd Spring  'A'                                  2:58.26    2:45.90  
     1) Crews, Gideon A 13              2) Stifflemire, Deisen K 13       
     3) Smith, David L 13               4) Kerns, Whitaker J 13           
 16 Camelot Recreation Association  'A'               2:47.46    3:01.79  
     1) Aiello, Nick 14                 2) Rice, Grady 12                 
     3) Kennedy, Luke 13                4) Underwood, Kaleb 13            
 
Event 27  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:54.21   7/14/2018 Jones Valley                               
                         A Shepherd, R Hamilton, V Graves, C Patz          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               2:01.17    1:50.98  
     1) Reeves, Kate 17                 2) Roberts, Sofia 17              
     3) Jones, Kara 15                  4) Nguyen, Danielle 15            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:02.60    1:57.67  
     1) Yates, Madelyn 17               2) Howell, Rowan 15               
     3) Brady, Peyton 15                4) Krichev, Sophie 14             
  3 Mountain Springs  'A'                             2:03.41    2:00.07  
     1) Johnston, Emma 17               2) Retzke, Lillian 15             
     3) Comulada, Gabriela 17           4) Wilder, Walden 17              
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:03.74    2:01.74  
     1) King, Mary Foster 17            2) Amos, Haynes 16                
     3) Kalange, Sydney 17              4) King, Betsy 15                 
  5 Monte Sano  'A'                                   2:05.33    2:03.67  
     1) Whetstone, Savannah 15          2) Quadrini, Claire 15            
     3) Quadrini, Grace M 17            4) Keener, Clara E 17             
  6 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:17.28    2:06.82  
     1) Neicamp, Allison G 17           2) Neicamp, Sydney-Kate L 15      
     3) Henderson, Olivia W 16          4) Pleva, Cecilia M 17            
  7 Greenwyche Gators  'A'                            2:12.40    2:07.76  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Scott, Sydney 16               
     3) Scales, Amelia 15               4) Houser, Michaela 17            
  8 Whitesburg Tide  'A'                              2:14.42    2:08.33  
     1) Butler, Avery 17                2) Alexander, Emma Kate 15        
     3) Miller, Taylor 15               4) Thompson, Lillian 17           
  9 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:15.02    2:11.54  
     1) Shattuck, Emily G 17            2) Chua, Fletcher R 15            
     3) Henriksen, Ava L 16             4) Butler, Isabella G 16          
 10 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:14.51    2:12.35  
     1) Wical, Alexia E 16              2) Wical, Bianca S 14             
     3) Groves, Brooke T 15             4) Wallin, Sarah E 15             
 11 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:18.05    2:14.72  
     1) Kimbrell, Mackenzie S 17        2) Caruso, Lexie A 14             
     3) Taylor, Devyn K 17              4) Reynolds, Kaylynn A 15         
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:16.82    2:15.45  
     1) Owen, Bailey 16                 2) McCrary, Akasha 15             
     3) Simmons, Alaina 15              4) Breton, Jordan 16              
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           2:26.22    2:27.16  
     1) Detwiler, Jane 15               2) Kyemba, Sophia 17              
     3) Detwiler, Evelyn 17             4) Perez, Lucia 15                
 14 Chapman swim team  'A'                                 NT    2:44.12  
     1) Scully, Tatum 14                2) LaRose, Olivia 17              
     3) Buechler, Lydia 15              4) Hoskins, Heidi 16              
 
Event 28  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:37.86   7/10/2021 Greenwyche Gators, Gators                  
                         W Byrd, L Young, B Johnson, S Hardy               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:42.63    1:37.74  
     1) Byrd, Will 17                   2) Young, Lance 16                
     3) Hardy, Samuel 17                4) Lunsford, Judd 15              
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:46.98    1:39.45  
     1) Bedsole, Luke 15                2) Watkins, Thomas 16             
     3) Thomas, James Hale 17           4) Neville, Will 16               
  3 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:49.94    1:47.06  
     1) Walker, Philip H 16             2) Hopkins, Fields 17             
     3) Kennedy, Grady 16               4) Amos, Andrew J 17              
  4 Mountain Springs  'A'                             1:51.57    1:48.22  
     1) McDonald, Brock 16              2) McDonald, Bobby 15             
     3) Peffer, Nolan 17                4) York, Peyton J 17              
  5 Monte Sano  'A'                                   1:53.46    1:50.72  
     1) Worthy, Will K 17               2) McMillion, Caleb J 15          
     3) Pace, Juan P 15                 4) Hammitt, Ethan 16              
  6 Byrd Spring  'A'                                  1:58.48    1:52.20  
     1) Lindow, Gabe N 17               2) Smith, Sawyer B 17             
     3) Hill, Adam A 16                 4) Smith, Hoke H 15               
  7 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:59.46    1:55.16  
     1) Blauwkamp, Zach F 15            2) Helton, Evan A 15              
     3) Hernandez, Kian T 15            4) Smouse, Tyler J 16             
  8 Valley Hill Country Club  'A'                     2:03.11    1:55.99  
     1) Pearson, Charles Hunter 15      2) Oneill, Bram 17                
     3) Hagedorn, Vadim 15              4) Carney, Gavin 16               
  9 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:01.22    1:58.73  
     1) Bohan, John 17                  2) Mitchell, Jack 16              
     3) Blankenship, Will 15            4) Jones, Paul 15                 
 10 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:01.81    1:58.82  
     1) Wood, Gabriel H 16              2) Barnett, Evan C 17             
     3) Maynard, Gavin B 17             4) Hull, Josiah L 16              
 11 Camelot Recreation Association  'A'               2:08.66    2:01.11  
     1) Ashton, Liam 16                 2) Burnham, Nikolas 15            
     3) Greaves, Gavin 15               4) Elliott, Sam 15                
 12 Whitesburg Tide  'A'                              2:07.49    2:01.59  
     1) Dickens, Gregory 15             2) Borchers, Lucian 16            
     3) Gilchrist, Eli 15               4) Barnsby, Andrew 13             
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           2:14.13    2:07.30  
     1) Purser, Hayden 17               2) Purser, Gibson 17              
     3) Hammer, Matthew 15              4) Todd, Duncan 16                
 14 Chapman swim team  'A'                            2:18.97    2:31.57  
     1) Bryant, Gatlin 17               2) Scully, Alistair 17            
     3) Samples, Caleb 15               4) Campbell, Casper 13            
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feser, Caroline           11 Gators                 34.23      31.51  
  2 Powell, Charlotte         11 JVRA                   34.64      32.68  
  3 Mauldin, Emma             11 MNSO                   32.66      32.70  
  4 Duggan, Eva               12 Gators                 34.13      33.91  
  5 Duckett, Caeli            11 JVRA                   37.90      35.88  
  6 Barry, Caroline B         11 Hammerheads            38.58      36.17  
  7 Wells, Lane               11 Gators                 37.81      36.76  
  7 Aldridge, Dixie           12 Blossomwood            38.02      36.76  
  9 Pitchford, Madeleine      11 Gators                 38.25      37.36  
 10 Ford, Sophia              12 Stingrays              38.37      38.65  
 11 Smith, Kayleigh           12 Blossomwood            39.21      38.71  
 12 Gray, Lillianna J         11 Lily Flagg             42.83      39.82  
 13 Skipworth, Sariah         12 SJST                   40.82      40.74  
 14 Zabel, Hannah M           12 RSAL                   46.07      40.76  
 15 Hill, Olivia              11 Chapman                47.23      41.26  
 16 Thoren, Ava               11 Stingrays              41.76      42.35  
 17 Todd, LuElla              12 Sherwood               46.42      42.59  
 18 Maxey, Henley             11 MNSO                   43.56      42.77  
 19 Williams, Cameron         12 Chapman                   NT      42.84  
 20 Moore, Hannah             11 PIED                   46.84      43.34  
 21 Werdehoff, Sloane         11 Gators                 43.03      44.16  
 22 Roberts, Makayla          12 SJST                   45.60      45.08  
 23 Johnson, Daisy            11 SJST                   46.59      45.48  
 24 Brock, Bree-Anna          11 SJST                   48.91      46.71  
 25 Moore, Chloe’ R         11 Lily Flagg             54.44      48.48  
 26 Douthit, Emery            11 PIED                   53.51      49.59  
 27 Troutman, Caylin          12 SJST                   53.17      50.95  
 28 Phillips, Samantha        11 Sherwood               55.05      53.64  
 29 Daugherty, Izzy           11 The Tide               53.13      54.41  
 30 Somers, Cora              11 Stingrays              53.51      54.74  
 31 Stevens, Aurora           12 SJST                   54.37      55.19  
 32 Robinson, Indali C        12 Hammerheads            57.13    1:00.48  
 33 Ouzts, Mackenzie          12 SJST                 1:00.35    1:02.60  
 34 Cline, Mairen E           11 Hammerheads          1:05.62    1:05.10  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casperson, Charlie        11 Blossomwood            31.00      30.02  
  2 Elam, Jack                12 MNSO                   31.20      30.61  
  3 Gotvald, Sebastion        12 MNSO                   34.40      33.17  
  4 Ross, Charlie R           11 Hampton Cove           38.57      33.27  
  5 Hicks, Thomas             12 MNSO                   34.77      34.12  
  6 Atkinson, Griffin         12 SJST                   36.98      34.46  
  7 Moore, Bennett            11 VHCC                   37.72      34.95  
  8 Mitchell, Tyler           12 Blossomwood            36.65      35.19  
  9 Keener, Henry L           12 MNSO                   38.37      36.32  
 10 Sharpe, Ian               11 JVRA                   36.13      36.83  
 11 Collins, Caleb            12 SJST                   37.31      36.87  
 12 Cunha, Neil               11 MNSO                   36.04      36.97  
 13 Bachman, Brody W          11 Lily Flagg             41.50      37.45  
 14 Fleischer, Jonathan       11 Blossomwood            40.31      38.13  
 15 Berkholtz, Joshua         12 MNSO                   37.74      38.43  
 16 Orta, Stephen J           11 Byrd Spring            41.26      38.46  
 17 Clark, Joe L              11 Lily Flagg             41.58      38.54  
 18 Cunha, Gabriel            11 MNSO                   40.34      38.67  
 19 Clark, Emmett             12 SJST                   39.31      38.84  
 20 Del Valle, Alec R         11 Byrd Spring            44.63      39.29  
 21 Aldridge, Everett         12 Blossomwood            40.49      40.52  
 22 Saller, David J           12 Lily Flagg             42.92      41.02  
 23 Yobs, Daniel              11 Sherwood               48.33      42.41  
 24 Wargo, James              11 SJST                   47.78      42.79  
 25 Harriger, Noah G          12 Hampton Cove           43.35      43.43  
 26 Brown, Jackson            11 SJST                   45.71      43.93  
 27 Stark, Austin M           12 Hampton Cove           45.95      44.22  
 28 Robinson, Sawyer          11 JVRA                   48.77      44.85  
 29 Hill, Zander              11 Chapman                50.84      47.77  
 30 Webb, Nehemiah            11 JVRA                   45.16      47.89  
 31 Lynch, Caed G             12 Hampton Cove           50.72      48.39  
 32 Rendon, Victor            11 SJST                   52.38      51.04  
 33 Locklear, Sam L           11 Hammerheads            51.97      51.40  
 34 Atkinson, Gus             11 SJST                 1:02.76      58.77  
 
Event 31  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Victoria C        13 Lily Flagg             32.52      31.26  
  2 Butler, Charlotte K       14 Lily Flagg             33.23      31.32  
  3 Reynolds, Madison         13 SJST                   32.89      32.33  
  4 Jordan, Addie Jane        14 Lily Flagg             33.17      32.82  
  5 Young, Allison E          14 Hammerheads            34.85      33.55  
  6 Wright, Haylee            14 SJST                   33.76      33.83  
  7 Newby, Caroline           13 JVRA                   35.40      34.57  
  8 Kirkham, Sarah            14 SJST                   35.38      34.94  
  9 Shrader, Nevaeh           13 Stingrays              34.89      35.47  
 10 Kern, Yzzy M              14 Hammerheads            34.76      35.58  
 11 Ingram, Preslee           14 SJST                   33.74      37.75  
 12 Kelley, Samantha          13 Gators                 44.98      45.32  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammitt, Archer           13 MNSO                   29.91      28.21  
  2 Hopkins, Cole             13 The Tide               32.42      31.17  
  3 Shaneyfelt, Canyon W      13 Hampton Cove           35.88      31.92  
  4 Hicks, Seth L             14 Lily Flagg             36.10      33.82  
  5 Cataldi, Daniel           13 Hammerheads               NT      34.98  
  6 Thompson, Cameron         14 SJST                   36.37      35.03  
  7 Roberts, Logan            14 SJST                   35.41      35.09  
  8 Ehemann, Levi             13 Sherwood               41.19      35.55  
  9 Vanderberg, Logan         14 SJST                   41.66      38.01  
 10 Fowler, Alex              13 SJST                   43.41      43.44  
 11 Yohe, Adam                14 SJST                   44.25      45.84  
 12 Hartley, David            14 SJST                   50.31      49.22  
 
Event 33  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Still, Abigail            15 JVRA                   30.65      29.68  
  2 Duckett, Claire           15 JVRA                   30.87      30.09  
  3 Sharpe, Julia             15 JVRA                   33.59      31.30  
  4 Cockrell, Collyns         15 Stingrays              31.33      31.64  
  5 Hicks, Taylor             16 MNSO                   32.16      31.65  
  6 Stephens, Stella E        17 MNSO                      NT      31.82  
  6 Roberts, Noah             16 Stingrays              32.12      31.82  
  8 Cunha, Masie              15 MNSO                      NT      32.13  
  9 Worthy, Emily M           16 MNSO                      NT      32.92  
 10 Mullaney, Maggie          16 MNSO                   33.27      33.74  
 11 Murley, Alyssa            15 SJST                   34.69      34.18  
 12 Rosado, Tiffany           16 SJST                   36.45      35.28  
 13 Wargo, Sophie             15 SJST                   36.57      36.31  
 14 Bott, Sara                17 SJST                   37.60      40.18  
 15 Blackwell, Natalie P      16 Lily Flagg             45.91      40.56  
 16 Brock, Rebecca            16 SJST                   40.93      41.27  
 
Event 34  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derrick, Andrew           15 Gators                 25.08      24.09  
  2 Young, Cole               17 Gators                 26.19      24.40  
  3 Cruze, Tanner             17 JVRA                      NT      25.76  
  4 Dillard, Andrew           17 Stingrays              28.63      27.19  
  5 Cagle, Patrick            15 MNSO                   31.49      28.19  
  6 Kolb, Joshua              17 MNSO                   29.16      28.59  
  7 Keener, William W         15 MNSO                   30.61      29.96  
  8 Williams, Spencer         15 Chapman                40.74      43.18  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   25.39    7/9/2011 Chloe Hui, Jones Valley                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            26.36      26.13  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 27.22      27.08  
  3 Amos, Lola                12 JVRA                   27.81      27.59  
  4 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   27.35      27.79  
  5 Snider, Ava               12 Hammerheads            28.79      28.50  
  6 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            28.33      28.59  
  7 Earls, Reagan             12 PIED                   28.11      28.74  
  8 Dill, Sloan               12 Stingrays              28.73      29.04  
B - Final
  9 McDonald, Ellie           12 Stingrays              28.95      28.84  
 10 Daniel, Caroline          12 Gators                 29.39      28.87  
 11 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            29.56      29.35  
 12 Bumgarner, Reese          12 Chapman                28.83      29.38  
 13 Madere, Liberty           12 SJST                   29.35      29.49  
 14 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   29.75      29.72  
 15 Oneill, Fanny             11 VHCC                   29.71      29.86  
 16 Shea, Eleanor             11 The Tide               29.22      30.43  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   25.39    7/9/2011 Chloe Hui, Jones Valley                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            26.77      26.36  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 27.71      27.22  
  3 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   28.43      27.35  
  4 Amos, Lola                12 JVRA                   28.15      27.81  
  5 Earls, Reagan             12 PIED                   29.22      28.11  
  6 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            29.32      28.33  
  7 Dill, Sloan               12 Stingrays              29.15      28.73  
  8 Snider, Ava               12 Hammerheads            29.35      28.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bumgarner, Reese          12 Chapman                29.50      28.83  
 10 McDonald, Ellie           12 Stingrays              29.96      28.95  
 11 Shea, Eleanor             11 The Tide               29.67      29.22  
 12 Madere, Liberty           12 SJST                   29.44      29.35  
 13 Daniel, Caroline          12 Gators                 29.69      29.39  
 14 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            29.23      29.56  
 15 Oneill, Fanny             11 VHCC                   30.00      29.71  
 16 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   29.97      29.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Olsen, Emma K             12 Lily Flagg             30.10      30.03  
 18 Clay, Avianna             11 Sherwood               32.63      30.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ralph, Taylor             12 JVRA                   32.00      30.55  
 20 Bains, Amelia K           12 MNSO                   31.95      30.99  
 21 Allan, Izzy               12 Gators                 33.17      31.03  
 22 Whetstone, Addison        12 MNSO                   30.94      31.07  
 23 Krichev, Charlotte        12 Blossomwood            30.65      31.18  
 24 Scruggs, Katie            11 SJST                   31.03      31.29  
 25 Braden, Nora              11 Stingrays              31.96      31.86  
 26 Good, Anujin A            11 Byrd Spring            33.53      32.25  
 27 Robley, Lily Kate         11 Lily Flagg             32.65      32.33  
 28 Brewer, Bella E           11 Hammerheads            33.89      32.53  
 29 Alderson, Lena            12 The Tide               34.61      33.38  
 30 Morris, Clara             11 The Tide               34.58      33.49  
 31 Osborne, Bailey           11 VHCC                   32.80      33.51  
 32 Madewell, Payton          11 SJST                   34.41      33.52  
 33 Hamer, Brooke             12 PIED                   34.01      33.70  
 34 Stifflemire, Ivy M        11 Byrd Spring            34.83      33.95  
 35 Houser, Mable             12 CAML                   34.16      34.08  
 36 Angelucci, Kate           11 Sherwood               37.50      35.10  
 37 Johnson, Mya              12 CAML                   35.86      35.75  
 38 Sandidge, Mayson L        12 RSAL                   37.77      36.38  
 39 Mullins, Chloe E          12 RSAL                   37.03      36.69  
 40 Trotter, Lily G           11 Lily Flagg                NT      36.87  
 41 Wood, Lillie              11 Sherwood               40.56      37.36  
 42 Hoskins, Hannah           12 Chapman                43.75      39.47  
 43 Burnham, Amelia           11 CAML                   42.51      40.77  
 44 French, Blakeley K        12 Hampton Cove           39.84      41.02  
 45 Newman, Maggie M          12 Hampton Cove           42.75      41.06  
 46 Linnert, Harper J         11 Hampton Cove           50.00      41.84  
 47 Dial, Violet              12 Chapman                42.68      43.80  
 48 Jackson, Allison          11 RSAL                   47.97      45.55  
 49 Hunter, Indigo S          11 Byrd Spring            53.15      47.25  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   24.32        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   24.96      25.04  
  2 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           25.41      25.14  
  3 Crook, Mark               12 CAML                   26.20      25.81  
  4 Morgan, Stuart            12 MNSO                   26.44      26.57  
  5 Young, Chase              12 Gators                 26.41      26.71  
  6 Quinn, Landon             12 CAML                   26.88      26.80  
  7 Kern, CJ J                12 Hammerheads            27.28      27.51  
  8 Groves, James A           12 RSAL                   27.46      27.56  
B - Final
  9 Hayles, Logan             12 PIED                   28.00      27.95  
 10 Dry, Jacob                12 MNSO                   27.98      28.61  
 11 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             28.74      28.63  
 12 Bedsole, Drew             11 JVRA                   28.46      28.74  
 13 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            29.02      28.85  
 14 Trefry, Weston            12 PIED                   29.11      29.04  
 15 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   28.67      29.49  
 16 Taylor, Hayes             12 Gators                 28.71      29.97  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   24.32        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   25.07      24.96  
  2 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           27.45      25.41  
  3 Crook, Mark               12 CAML                   26.53      26.20  
  4 Young, Chase              12 Gators                 26.37      26.41  
  5 Morgan, Stuart            12 MNSO                   26.86      26.44  
  6 Quinn, Landon             12 CAML                   27.51      26.88  
  7 Kern, CJ J                12 Hammerheads            28.08      27.28  
  8 Groves, James A           12 RSAL                   27.90      27.46  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dry, Jacob                12 MNSO                   30.76      27.98  
 10 Hayles, Logan             12 PIED                   28.88      28.00  
 11 Bedsole, Drew             11 JVRA                   29.88      28.46  
 12 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   30.03      28.67  
 13 Taylor, Hayes             12 Gators                 28.85      28.71  
 14 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             29.20      28.74  
 15 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            29.29      29.02  
 16 Trefry, Weston            12 PIED                   30.16      29.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Paque, Knox               12 Blossomwood            30.09      29.26  
 18 Clark, Will               12 Blossomwood            30.26      29.42  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Swearengin, Riley         12 VHCC                   31.21      29.58  
 20 Patterson, Kiptyn         11 SJST                   31.12      29.63  
 21 Miriovsky, Reid           11 JVRA                   31.01      29.64  
 22 Ayres, Charles            12 Gators                 31.65      29.76  
 23 Wierenga, Jacob P         12 Byrd Spring            31.90      29.85  
 24 Kyemba, Torin             12 Sherwood               29.66      29.87  
 25 Fleming, Joey             12 Sherwood               33.11      30.12  
 26 Utley, Chase              12 JVRA                   31.08      30.19  
 27 Carney, Garrison          12 VHCC                   30.38      30.42  
 28 Murphree, Bright          12 Stingrays              30.68      30.60  
 29 Henriksen, Christopher R  12 Lily Flagg             30.51      30.70  
 30 Ashley, Max               12 Stingrays              32.02      31.01  
 31 Lewis, Jack W             12 Lily Flagg             31.13      31.33  
 32 Taylor, Braden C          12 Hampton Cove           32.65      31.38  
 33 Lucas, Caleb              12 The Tide               31.93      31.80  
 34 Craig, Wyatt J            11 Hammerheads            33.26      31.87  
 35 Cataldi, Ben              11 Hammerheads            34.14      31.91  
 36 Madsen, Nathan            12 Chapman                33.92      32.20  
 37 Hough, Eli                12 The Tide               33.81      32.32  
 38 Badgley, Eli L            11 Hampton Cove           33.53      32.71  
 39 Vocom, Evan               12 Chapman                39.81      32.97  
 40 Spalding, Andrew          11 CAML                   33.77      33.29  
 41 Kelley, Ben               12 SJST                   34.03      33.70  
 42 Dickens, Ethan            11 The Tide               31.58      33.73  
 43 Argentina, Oliver         12 Stingrays              34.96      33.80  
 44 Poole, Barrett            11 SJST                   29.97      34.42  
 45 Rass, Jacob R             11 Byrd Spring            37.84      36.60  
 46 West, Kipten              11 Sherwood               38.64      37.28  
 47 Spellman, Callen J        11 Byrd Spring            40.25      37.82  
 48 Wallin, David M           11 RSAL                   45.19      42.58  
 49 Samples, Matthew          11 Chapman                46.99      50.51  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   24.24    7/8/2017 Rebekah Hamilton, Blossomwood                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Daniel, Bella             14 Gators                 25.85      25.89  
  2 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   25.82      25.90  
  3 Mackey, Story             13 Blossomwood            26.12      26.07  
  4 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             26.03      26.20  
  5 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           26.57      26.48  
  6 Smith, Addison            14 The Tide               26.28      26.62  
  7 Holden, Sydney            13 Blossomwood            26.39      26.63  
  8 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            26.62      26.78  
B - Final
  9 Thomas, Katherine         14 JVRA                   27.08      26.77  
 10 Scully, Tatum             14 Chapman                26.83      26.98  
 11 Bibb, Maret               14 JVRA                   27.37      27.71  
 12 Wical, Bianca S           14 RSAL                   27.35      27.82  
 13 Ledford, Abby             14 CAML                   28.38      28.45  
 14 Watkins, Mae              13 JVRA                   28.48      28.49  
 15 Henderson, Ida M          14 Hampton Cove           28.44      28.86  
 16 Utley, Olivia             13 SJST                   28.13      29.04  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   24.24    7/8/2017 Rebekah Hamilton, Blossomwood                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   26.23      25.82  
  2 Daniel, Bella             14 Gators                 26.42      25.85  
  3 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             26.88      26.03  
  4 Mackey, Story             13 Blossomwood            27.70      26.12  
  5 Smith, Addison            14 The Tide               27.08      26.28  
  6 Holden, Sydney            13 Blossomwood            27.21      26.39  
  7 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           28.01      26.57  
  8 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            27.78      26.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scully, Tatum             14 Chapman                28.14      26.83  
 10 Thomas, Katherine         14 JVRA                   27.14      27.08  
 11 Wical, Bianca S           14 RSAL                   28.21      27.35  
 12 Bibb, Maret               14 JVRA                   29.01      27.37  
 13 Utley, Olivia             13 SJST                   30.41      28.13  
 14 Ledford, Abby             14 CAML                   28.74      28.38  
 15 Henderson, Ida M          14 Hampton Cove           30.15      28.44  
 16 Watkins, Mae              13 JVRA                   29.25      28.48  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McCloud, Caitlin R        13 PIED                   29.75      28.65  
 18 Elmore, Emma L            14 Lily Flagg             29.44      28.66  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Self, Mollie A            13 Lily Flagg             29.29      29.14  
 20 Johnston, Norah           13 Stingrays              29.51      29.20  
 20 Owen, Rylee               14 SJST                   30.72      29.20  
 22 Towers, Madelyn           14 SJST                   29.43      29.21  
 22 Hodges, Caroline          13 PIED                   29.79      29.21  
 24 Bennett, Rowe             14 Stingrays              31.11      29.33  
 25 Lingle, Kristen           14 VHCC                   30.14      29.81  
 26 Caruso, Lexie A           14 Hammerheads            29.46      30.07  
 27 Bumgarner, Briley         14 Chapman                31.28      30.12  
 28 Brewer, Sarah K           14 Hammerheads            31.05      30.15  
 29 Williams, Lilly           14 MNSO                   31.23      30.60  
 29 Handley, Chloe            14 PIED                   31.06      30.60  
 31 Cockrell, Cassidy         13 Stingrays              29.76      30.69  
 32 Angelucci, Megan          13 Sherwood               31.70      31.03  
 33 Ham, Abby G               13 Hammerheads            31.39      31.10  
 34 Masterson, Molly          14 MNSO                   31.79      31.58  
 35 Turner, Sydney            14 The Tide               34.93      31.60  
 36 Reeves, Brooke            14 CAML                   32.28      31.96  
 37 Sprinz, Ceilidh           13 Sherwood               31.70      31.97  
 38 Del Valle, Anessa L       13 Byrd Spring            32.05      32.08  
 39 Fleming, Mary             14 Sherwood               32.38      32.72  
 40 Smith, Hayden             13 The Tide               34.09      32.74  
 41 Lady, Monica G            14 RSAL                   34.40      32.77  
 42 Messervy, Kate M          14 Hampton Cove           33.40      33.06  
 43 Derrick, Emily            13 Gators                 34.63      33.67  
 44 Holland, Serenity         13 CAML                   33.58      33.87  
 45 Chang, Alexis             13 Byrd Spring            43.95      40.42  
 46 O'Halloran, Erin          13 VHCC                   46.20      46.15  
 -- Berger, Campbell          13 Gators                 32.49         DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   22.79   7/10/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   23.14      22.93  
  2 Johnson, Wesley           14 Gators                 23.55      23.58  
  3 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   23.72      23.90  
  4 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             24.00      24.00  
  5 Cooper, Walt              13 The Tide               24.07      24.12  
  6 Hardy, Benjamin           13 Gators                 25.13      25.40  
  7 Carney, Cameron           14 VHCC                   25.32      25.41  
  8 Applegate, Logan          14 SJST                   25.60      26.04  
B - Final
  9 Shadinger, Austin         14 Gators                 25.78      25.50  
 10 Watson, Ben               14 Blossomwood            26.41      26.09  
 11 Clark, Grady              13 SJST                   27.02      26.93  
 12 Morris, Luke              14 The Tide               27.01      26.99  
 13 Patz, Micah               14 JVRA                   26.50      27.01  
 14 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             26.59      27.27  
 15 Casperson, Ben            13 Blossomwood            27.63      27.36  
 16 Kimbrel, Jack             14 Blossomwood            27.26      27.74  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   22.79   7/10/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   23.66      23.14  
  2 Johnson, Wesley           14 Gators                 23.89      23.55  
  3 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   24.33      23.72  
  4 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             24.28      24.00  
  5 Cooper, Walt              13 The Tide               25.27      24.07  
  6 Hardy, Benjamin           13 Gators                 26.15      25.13  
  7 Carney, Cameron           14 VHCC                   26.52      25.32  
  8 Applegate, Logan          14 SJST                   26.29      25.60  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shadinger, Austin         14 Gators                 26.29      25.78  
 10 Watson, Ben               14 Blossomwood            27.08      26.41  
 11 Patz, Micah               14 JVRA                   27.35      26.50  
 12 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             27.73      26.59  
 13 Morris, Luke              14 The Tide               27.97      27.01  
 14 Clark, Grady              13 SJST                   26.95      27.02  
 15 Kimbrel, Jack             14 Blossomwood            29.27      27.26  
 16 Casperson, Ben            13 Blossomwood            28.27      27.63  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Broach, Will C            14 Lily Flagg             28.56      27.71  
 18 Tewalt, Sawyer C          14 Hammerheads            28.70      27.77  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alderson, Christian       14 The Tide               28.90      27.82  
 20 Oneill, Athan             13 VHCC                   29.22      28.04  
 21 McCarver, Camden          13 SJST                   29.50      28.22  
 22 Cagle, Hunter             13 MNSO                   28.63      28.48  
 23 Pugh, Ben                 14 JVRA                   29.27      28.78  
 24 Hutton, Kendall           13 Hammerheads            31.49      28.98  
 25 Retzke, Jefferson         13 Stingrays              32.44      29.14  
 26 Brown, Owen W             13 PIED                   29.88      29.53  
 27 Nguyen, Andrew H          13 RSAL                   29.94      29.60  
 28 Ross, Jack W              13 Hampton Cove           30.97      29.71  
 29 Pendergrass, Charles      13 Stingrays              30.48      29.74  
 30 Todd, Joseph              14 Sherwood               29.23      29.96  
 31 Weglage, Brady            13 Hammerheads            31.19      30.14  
 32 Sieja, Oliver             13 PIED                   30.01      30.17  
 33 Badgley, Luke K           13 Hampton Cove           29.02      30.28  
 34 O'Halloran, Liam          14 VHCC                   31.84      30.29  
 35 Kerns, Whitaker J         13 Byrd Spring            32.50      30.35  
 36 Perez, Nicolas            13 Sherwood               32.86      30.75  
 37 Eubanks, Graham           13 Sherwood               32.73      31.82  
 38 Cooper, Matthew W         14 Hampton Cove           32.53      31.99  
 39 Scully, Sebastian         13 Chapman                34.25      32.44  
 40 Busby, David H            13 RSAL                   36.21      33.48  
 41 Schmitz, Wilson O         13 PIED                   33.25      33.64  
 42 Younger, Jacob            13 Stingrays              35.71      34.02  
 43 Campbell, Casper          13 Chapman                36.10      34.16  
 44 Smith, David L            13 Byrd Spring            37.32      34.75  
 45 Aiello, Nick              14 CAML                   37.00      35.42  
 46 Castro, Jacob D           14 RSAL                   44.59      38.38  
 47 Underwood, Kaleb          13 CAML                   35.13      38.88  
 48 Kennedy, Luke             13 CAML                   37.53      42.19  
 49 Crews, Gideon A           13 Byrd Spring            43.37      43.46  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   23.85   7/13/2019 Rebekah Hamilton, JVRA                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            24.63      24.71  
  2 Roberts, Sofia            17 CAML                   25.50      25.41  
  3 Reeves, Kate              17 CAML                   25.77      25.70  
  4 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           25.55      25.74  
  5 Brady, Peyton             15 Blossomwood            25.56      25.85  
  6 Amos, Haynes              16 JVRA                   26.00      25.91  
  7 Johnston, Emma            17 Stingrays              26.27      26.33  
  8 Wilder, Walden            17 Stingrays              26.11      26.58  
B - Final
  9 Houser, Michaela          17 Gators                 26.34      26.79  
  9 King, Betsy               15 JVRA                   26.76      26.79  
 11 Ayres, Caroline           15 Gators                 26.46      26.81  
 12 Wical, Alexia E           16 RSAL                   26.65      26.82  
 13 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            27.00      26.99  
 14 McEniry, Katie            17 PIED                   26.93      27.35  
 15 Perez, Lucia              15 Sherwood               27.37      27.46  
 16 Shattuck, Emily G         17 Lily Flagg             27.47      28.19  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   23.85   7/13/2019 Rebekah Hamilton, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            25.31      24.63  
  2 Roberts, Sofia            17 CAML                   27.66      25.50  
  3 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           27.73      25.55  
  4 Brady, Peyton             15 Blossomwood            25.70      25.56  
  5 Reeves, Kate              17 CAML                   27.08      25.77  
  6 Amos, Haynes              16 JVRA                   26.80      26.00  
  7 Wilder, Walden            17 Stingrays              26.90      26.11  
  8 Johnston, Emma            17 Stingrays              26.77      26.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Houser, Michaela          17 Gators                 27.22      26.34  
 10 Ayres, Caroline           15 Gators                 27.89      26.46  
 11 Wical, Alexia E           16 RSAL                   27.88      26.65  
 12 King, Betsy               15 JVRA                   26.87      26.76  
 13 McEniry, Katie            17 PIED                   27.62      26.93  
 14 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            27.36      27.00  
 15 Perez, Lucia              15 Sherwood               28.19      27.37  
 16 Shattuck, Emily G         17 Lily Flagg             27.44      27.47  
-------------------------------------------------------------------------
 17 King, Mary Foster         17 JVRA                   28.20      27.54  
 18 Thompson, Lillian         17 The Tide               28.23      27.63  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walker, Molly             15 Stingrays              27.75      27.64  
 20 Buechler, Lydia           15 Chapman                29.14      27.73  
 21 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   28.02      27.82  
 22 Kimbrell, Mackenzie S     17 Hammerheads            29.21      27.86  
 23 McCrary, Akasha           15 SJST                   28.95      28.05  
 24 Owen, Bailey              16 SJST                   29.56      28.09  
 25 Edmondson, Lucy           16 Gators                 28.85      28.66  
 26 Miller, Taylor            15 The Tide               29.78      28.70  
 27 Howell, Rowan             15 Blossomwood            26.77      29.29  
 28 Lowe, Claude E            16 Byrd Spring            32.16      29.35  
 29 Henriksen, Ava L          16 Lily Flagg             29.71      29.38  
 30 Pleva, Cecilia M          17 Hampton Cove           29.93      29.46  
 31 Keener, Clara E           17 MNSO                   29.98      29.63  
 32 Evans, Alexandra          16 MNSO                   31.52      29.70  
 33 Shea, Bess                16 The Tide               30.36      29.72  
 34 Butler, Isabella G        16 Lily Flagg             30.14      29.92  
 35 Henriksen, Emma M         17 Byrd Spring            30.76      30.45  
 36 Simmons, Alaina           15 SJST                   31.08      30.57  
 37 Henderson, Olivia W       16 Hampton Cove           31.97      31.11  
 38 Groves, Brooke T          15 RSAL                   33.37      31.72  
 39 Brown, Virginia A         16 VHCC                   32.44      32.57  
 40 Detwiler, Jane            15 Sherwood               35.21      33.98  
 41 Wallin, Sarah E           15 RSAL                   36.02      34.42  
 42 Kyemba, Sophia            17 Sherwood               34.43      34.80  
 43 Holloway, Ellie           17 CAML                   36.45      36.48  
 44 LaRose, Olivia            17 Chapman                41.27      40.64  
 45 Hoskins, Heidi            16 Chapman                49.63      47.62  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   21.38        1986 Keith Martin, Lily Flag                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walker, Philip H          16 PIED                   21.68      21.53  
  2 Bedsole, Luke             15 JVRA                   21.70      21.69  
  3 McDonald, Brock           16 Stingrays              21.58      21.75  
  4 Young, Lance              16 Gators                 21.84      21.89  
  5 Neville, Will             16 JVRA                   21.88      22.32  
  6 Hardy, Samuel             17 Gators                 22.33      22.46  
  7 Pace, Juan P              15 MNSO                   22.24      22.53  
  8 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   23.22      23.22  
B - Final
  9 Byrd, Will                17 Gators                 23.30      23.35  
 10 Watkins, Thomas           16 JVRA                   24.37      24.09  
 11 Copeland, Jack            15 MNSO                   24.04      24.16  
 12 Smith, Hoke H             15 Byrd Spring            24.22      24.54  
 13 Kennedy, Grady            16 PIED                   24.35      24.58  
 14 Bohan, John               17 Blossomwood            24.18      24.72  
 15 Peffer, Nolan             17 Stingrays              24.09      24.78  
 16 Amos, Andrew J            17 PIED                   24.35      24.85  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   21.38        1986 Keith Martin, Lily Flag                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McDonald, Brock           16 Stingrays              22.13      21.58  
  2 Walker, Philip H          16 PIED                   22.77      21.68  
  3 Bedsole, Luke             15 JVRA                   22.71      21.70  
  4 Young, Lance              16 Gators                 22.67      21.84  
  5 Neville, Will             16 JVRA                   23.07      21.88  
  6 Pace, Juan P              15 MNSO                   23.14      22.24  
  7 Hardy, Samuel             17 Gators                 23.28      22.33  
  8 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   24.15      23.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byrd, Will                17 Gators                 24.12      23.30  
 10 Copeland, Jack            15 MNSO                   25.48      24.04  
 11 Peffer, Nolan             17 Stingrays              24.77      24.09  
 12 Bohan, John               17 Blossomwood            25.13      24.18  
 13 Smith, Hoke H             15 Byrd Spring            25.79      24.22  
 14 Amos, Andrew J            17 PIED                   25.06      24.35  
 14 Kennedy, Grady            16 PIED                   25.31      24.35  
 16 Watkins, Thomas           16 JVRA                   25.35      24.37  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Carney, Gavin             16 VHCC                   24.96      24.43  
 18 Gilchrist, Eli            15 The Tide               25.69      24.46  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Oneill, Bram              17 VHCC                   24.83      24.52  
 20 York, Peyton J            17 Stingrays              24.73      24.54  
 21 Ashton, Liam              16 CAML                   25.37      24.67  
 22 Pearson, Charles Hunter   15 VHCC                   25.97      25.12  
 23 Blankenship, Will         15 Blossomwood            25.88      25.15  
 24 Hill, Adam A              16 Byrd Spring            26.14      25.19  
 25 Maynard, Gavin B          17 Lily Flagg             25.38      25.30  
 25 Barnett, Evan C           17 Lily Flagg             24.62      25.30  
 27 Hernandez, Kian T         15 Hampton Cove           25.44      25.42  
 28 Scully, Alistair          17 Chapman                26.88      26.13  
 28 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            26.31      26.13  
 30 Lindow, Gabe N            17 Byrd Spring            26.37      26.17  
 31 Borchers, Lucian          16 The Tide               27.75      26.26  
 32 Greaves, Gavin            15 CAML                   27.56      26.69  
 33 Wood, Gabriel H           16 Lily Flagg             26.89      26.87  
 34 Dickens, Gregory          15 The Tide               26.11      26.90  
 35 Smouse, Tyler J           16 Hampton Cove           27.96      26.97  
 36 Hardy, Collin             16 SJST                   27.87      27.12  
 37 Todd, Duncan              16 Sherwood               30.47      27.53  
 38 Burnham, Nikolas          15 CAML                   29.07      27.91  
 39 Purser, Hayden            17 Sherwood               29.95      27.96  
 40 Samples, Caleb            15 Chapman                30.41      28.99  
 41 Purser, Gibson            17 Sherwood               30.23      29.57  
 42 Smith, Vladimir W         15 RSAL                   31.06      30.12  
 43 Taylor, Mekhi C           15 RSAL                   53.62      46.76  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   32.42        1999 Caroline Wills, Jones Valley                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   34.51      34.89  
  2 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   35.62      35.94  
  3 Speaks, Emme              12 Blossomwood            36.51      36.00  
  4 Allan, Izzy               12 Gators                 36.39      36.94  
  5 Madere, Liberty           12 SJST                   37.40      37.41  
  6 Scully, Fiona             12 Chapman                36.47      37.65  
  7 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            36.50      37.96  
  8 Oneill, Fanny             11 VHCC                   39.39      39.39  
B - Final
  9 Norton, Rowan             11 MNSO                   39.54      40.27  
 10 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            40.10      40.53  
 11 Scruggs, Katie            11 SJST                   41.08      40.80  
 11 Shea, Eleanor             11 The Tide               39.41      40.80  
 13 Whetstone, Addison        12 MNSO                   41.72      41.05  
 14 Daniel, Caroline          12 Gators                 41.09      41.33  
 15 Dill, Sloan               12 Stingrays              41.35      42.39  
 16 West, Lynden              12 Sherwood               41.60      42.40  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   32.42        1999 Caroline Wills, Jones Valley                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   35.02      34.51  
  2 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   37.77      35.62  
  3 Allan, Izzy               12 Gators                 37.69      36.39  
  4 Scully, Fiona             12 Chapman                38.50      36.47  
  5 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            38.77      36.50  
  6 Speaks, Emme              12 Blossomwood            37.86      36.51  
  7 Madere, Liberty           12 SJST                   37.63      37.40  
  8 Oneill, Fanny             11 VHCC                   39.78      39.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shea, Eleanor             11 The Tide               42.60      39.41  
 10 Norton, Rowan             11 MNSO                   40.77      39.54  
 11 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            39.44      40.10  
 12 Scruggs, Katie            11 SJST                   40.60      41.08  
 13 Daniel, Caroline          12 Gators                 41.91      41.09  
 14 Dill, Sloan               12 Stingrays              42.35      41.35  
 15 West, Lynden              12 Sherwood               44.96      41.60  
 16 Whetstone, Addison        12 MNSO                   42.14      41.72  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Newlin, Anna Paige        11 JVRA                   41.62      41.75  
 18 Wiley, Addison            11 VHCC                   44.00      41.87  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morris, Clara             11 The Tide               43.68      42.19  
 20 Olsen, Emma K             12 Lily Flagg             41.46      42.53  
 21 Clay, Avianna             11 Sherwood               45.97      42.72  
 22 Madewell, Payton          11 SJST                   43.06      43.16  
 23 Kent, Hadley              12 Gators                 45.05      43.56  
 24 Alderson, Lena            12 The Tide               45.07      43.73  
 25 Krichev, Charlotte        12 Blossomwood            43.22      43.80  
 26 Humphrey-Troupe, Sadie A  11 Hammerheads            45.21      43.90  
 27 Braden, Nora              11 Stingrays              43.28      44.45  
 28 Brewer, Bella E           11 Hammerheads            44.40      44.91  
 29 Cole, Elin                12 JVRA                   46.11      45.03  
 30 Powell, Caroline A        12 PIED                   46.13      45.93  
 31 Bailey, Mary              11 Stingrays              46.38      46.01  
 32 Evans, Elizabeth          11 PIED                   46.50      46.23  
 33 Stifflemire, Ivy M        11 Byrd Spring            49.28      47.60  
 34 Mullins, Chloe E          12 RSAL                   50.23      47.96  
 35 Hunt, Laura               12 Chapman                51.47      48.31  
 36 Handley, Olivia           12 PIED                   49.46      48.76  
 37 Gordon, Jayden B          11 Byrd Spring            49.94      49.45  
 38 Freelove, Madelyn         11 Sherwood               51.74      49.46  
 39 Sandidge, Mayson L        12 RSAL                   51.31      50.92  
 40 Johnson, Mya              12 CAML                   51.26      51.08  
 41 Messervy, Maisy L         11 Hampton Cove           53.19      51.16  
 41 Hobbs, Eva T              11 Lily Flagg             49.00      51.16  
 43 Newman, Maggie M          12 Hampton Cove           54.32      54.00  
 44 Jackson, Allison          11 RSAL                 1:02.06      55.31  
 45 Painter, Kaelyn           11 VHCC                      NT      56.67  
 46 White, Nola               12 Chapman              1:04.86      58.51  
 47 Burnham, Amelia           11 CAML                 1:00.59      58.55  
 48 Hunter, Indigo S          11 Byrd Spring          1:06.27    1:03.39  
 -- French, Blakeley K        12 Hampton Cove         1:03.09         DQ  
 -- Elmore, Joy L             12 Lily Flagg             59.08         DQ  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   30.74   7/10/2021 Walt Cooper, The Tide                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Morgan, Stuart            12 MNSO                   32.98      33.01  
  2 Crook, Mark               12 CAML                   33.10      33.42  
  3 Young, Chase              12 Gators                 33.86      33.77  
  4 Hayles, Logan             12 PIED                   35.15      34.60  
  5 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             37.82      37.13  
  6 Miriovsky, Reid           11 JVRA                   37.79      37.18  
  7 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   37.51      37.97  
  8 Taylor, Hayes             12 Gators                 38.20      38.80  
B - Final
  9 Paque, Knox               12 Blossomwood            38.73      38.60  
 10 Kern, CJ J                12 Hammerheads            39.84      38.81  
 11 Pfitzer, Wick             12 MNSO                   39.10      39.14  
 12 Ayres, Charles            12 Gators                 40.51      39.90  
 13 Fleming, Joey             12 Sherwood               40.10      39.91  
 14 Hough, Eli                12 The Tide               40.41      40.43  
 15 Cochran, Graham           11 JVRA                   39.44      40.62  
 16 Cole, Fisher              11 JVRA                   40.97      41.19  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   30.74   7/10/2021 Walt Cooper, The Tide                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan, Stuart            12 MNSO                   33.64      32.98  
  2 Crook, Mark               12 CAML                   33.39      33.10  
  3 Young, Chase              12 Gators                 35.48      33.86  
  4 Hayles, Logan             12 PIED                   34.78      35.15  
  5 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   39.44      37.51  
  6 Miriovsky, Reid           11 JVRA                   38.19      37.79  
  7 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             38.63      37.82  
  8 Taylor, Hayes             12 Gators                 37.45      38.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Paque, Knox               12 Blossomwood            39.77      38.73  
 10 Pfitzer, Wick             12 MNSO                   40.05      39.10  
 11 Cochran, Graham           11 JVRA                   40.71      39.44  
 12 Kern, CJ J                12 Hammerheads            38.84      39.84  
 13 Fleming, Joey             12 Sherwood               41.29      40.10  
 14 Hough, Eli                12 The Tide               41.72      40.41  
 15 Ayres, Charles            12 Gators                 41.53      40.51  
 16 Cole, Fisher              11 JVRA                   42.91      40.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fielder, Kyhlar           12 SJST                   42.84      41.18  
 18 Lewis, Jackson C          12 Hammerheads            42.68      41.58  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brown, Felix              12 The Tide               41.27      41.68  
 20 Jackson, Peyton           12 Blossomwood            42.97      41.93  
 21 Wilson, Parker            11 Blossomwood            44.95      42.16  
 22 Cantey, Waring            12 MNSO                   42.36      42.26  
 23 Lucas, Caleb              12 The Tide               46.13      43.35  
 24 Taylor, Braden C          12 Hampton Cove           45.75      43.62  
 25 Spellman, Callen J        11 Byrd Spring            46.96      43.76  
 26 Lewis, Jack W             12 Lily Flagg             45.25      44.18  
 27 Kyemba, Torin             12 Sherwood               48.11      44.24  
 28 Badgley, Eli L            11 Hampton Cove           47.21      45.06  
 29 Blauwkamp, Ian C          11 Hampton Cove              NT      45.30  
 30 Spalding, Andrew          11 CAML                   46.58      45.44  
 31 Craig, Wyatt J            11 Hammerheads            47.68      45.72  
 32 Johnston, William A       11 Stingrays              45.82      46.21  
 33 Ivan, Patrick             11 SJST                   49.50      46.22  
 34 Johnson, Peter            11 PIED                      NT      46.60  
 35 Andrews, Aaron            11 Sherwood               49.13      47.59  
 36 Hull, Jack N              11 Lily Flagg             49.89      47.81  
 37 Ledford, Aiden            12 CAML                   53.17      48.26  
 38 Murphy, Dawson            11 SJST                   49.32      48.57  
 39 Crews, Lucky D            11 Byrd Spring            51.50      49.10  
 40 Cleve, Cooper             11 VHCC                   52.83      51.18  
 41 Argentina, Oliver         12 Stingrays              50.94      52.88  
 42 Alford, Charlie W         12 Byrd Spring            54.81      54.36  
 43 Pfeiffer, Gus             11 Stingrays              53.34      56.94  
 44 Vocom, Evan               12 Chapman                59.74      57.90  
 45 Wallin, David M           11 RSAL                      NT    1:07.71  
 -- Monroe, Tucker            11 PIED                   52.94         DQ  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   31.19   7/13/2019 Sofia Roberts, Camelot                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            32.64      32.68  
  2 Wical, Bianca S           14 RSAL                   33.53      33.96  
  3 Daniel, Bella             14 Gators                 33.82      34.66  
  4 Banks, Abby               13 Gators                 35.10      35.51  
  5 Caruso, Lexie A           14 Hammerheads            34.78      35.52  
  6 Amos, Fin                 14 JVRA                   35.36      35.76  
  7 Smith, Addison            14 The Tide               35.89      36.39  
  8 Holden, Sydney            13 Blossomwood            36.46      38.01  
B - Final
  9 Letson, Sophia            14 Blossomwood            37.06      37.22  
 10 Henderson, Ida M          14 Hampton Cove           37.26      37.31  
 11 Reeves, Brooke            14 CAML                   37.54      37.38  
 12 Elmore, Emma L            14 Lily Flagg             37.37      37.45  
 13 Ledford, Abby             14 CAML                   37.84      38.40  
 14 Self, Mollie A            13 Lily Flagg             38.50      38.63  
 15 Bibb, Maret               14 JVRA                   38.41      39.23  
 16 Cost, Emma Kate           14 JVRA                   38.52      39.61  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   31.19   7/13/2019 Sofia Roberts, Camelot                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            33.56      32.64  
  2 Wical, Bianca S           14 RSAL                   34.75      33.53  
  3 Daniel, Bella             14 Gators                 34.89      33.82  
  4 Caruso, Lexie A           14 Hammerheads            34.96      34.78  
  5 Banks, Abby               13 Gators                 36.25      35.10  
  6 Amos, Fin                 14 JVRA                   36.51      35.36  
  7 Smith, Addison            14 The Tide               36.75      35.89  
  8 Holden, Sydney            13 Blossomwood            39.38      36.46  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Letson, Sophia            14 Blossomwood            39.14      37.06  
 10 Henderson, Ida M          14 Hampton Cove           38.71      37.26  
 11 Elmore, Emma L            14 Lily Flagg             38.77      37.37  
 12 Reeves, Brooke            14 CAML                   41.16      37.54  
 13 Ledford, Abby             14 CAML                   38.75      37.84  
 14 Bibb, Maret               14 JVRA                   40.27      38.41  
 15 Self, Mollie A            13 Lily Flagg             39.37      38.50  
 16 Cost, Emma Kate           14 JVRA                   40.59      38.52  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Poole, Evie               14 SJST                   39.78      38.78  
 18 Utley, Olivia             13 SJST                   41.26      39.18  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cockrell, Cassidy         13 Stingrays              39.88      39.23  
 20 Borchers, Allegra         14 The Tide               40.86      39.33  
 21 Ukeje, Ifunanya           13 SJST                   40.02      39.47  
 22 Bennett, Rowe             14 Stingrays              42.45      39.57  
 23 Smith, Hayden             13 The Tide               42.17      39.75  
 24 Hodges, Caroline          13 PIED                   41.38      40.30  
 25 Barrow, Hannah M          14 Lily Flagg                NT      40.54  
 26 Lady, Monica G            14 RSAL                   42.32      41.54  
 27 Angelucci, Megan          13 Sherwood               41.70      41.66  
 28 Handley, Chloe            14 PIED                   42.13      41.69  
 29 Del Valle, Anessa L       13 Byrd Spring            44.10      42.22  
 30 Humphrey-Troupe, Aalycia  13 Hammerheads            44.34      42.53  
 31 Ashton, Lareeta           14 CAML                   43.28      42.54  
 32 Somers, Madeleine         14 Stingrays              45.05      42.68  
 33 Masterson, Molly          14 MNSO                   43.14      43.16  
 34 Lingle, Kristen           14 VHCC                   43.85      43.23  
 35 Messervy, Kate M          14 Hampton Cove           43.03      43.35  
 36 Cantey, Lily              14 MNSO                   45.10      43.60  
 37 Fleming, Mary             14 Sherwood               48.10      44.57  
 38 Gyorok, Ava               13 PIED                   47.31      44.91  
 39 Henderson, Marianne I     13 Hampton Cove           45.56      45.54  
 40 Hall, Bailey R            14 Hammerheads            47.83      46.18  
 41 Derrick, Emily            13 Gators                 47.59      47.86  
 42 Wright, Emma A            13 MNSO                      NT      52.16  
 43 Chang, Alexis             13 Byrd Spring          1:08.25      58.16  
 44 O'Halloran, Erin          13 VHCC                   59.53    1:01.97  
 -- Myhan, Sophie             13 Sherwood               59.96         DQ  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   27.95   7/14/2007 Tyler Kaliszak, Jones Valley-                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   30.40      30.61  
  2 Cooper, Walt              13 The Tide               31.16      30.88  
  3 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             30.92      31.07  
  4 Shadinger, Austin         14 Gators                 32.56      32.50  
  5 Hardy, Benjamin           13 Gators                 32.44      32.58  
  6 Freeman, Andrew           14 Gators                 33.94      33.98  
  7 Morris, Luke              14 The Tide               34.14      34.13  
  8 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             32.96      34.14  
B - Final
  9 Carney, Cameron           14 VHCC                   34.57      34.38  
 10 Patz, Isaac               14 JVRA                   34.86      34.86  
 11 Roberts, Bross            14 Blossomwood            34.91      34.91  
 12 Cochran, Brooks           13 JVRA                   35.62      35.44  
 13 Applegate, Logan          14 SJST                   35.55      35.51  
 14 Park, Tyler T             13 Hampton Cove           35.88      35.93  
 15 Detwiler, George          13 Sherwood               35.34      36.34  
 16 Goldmon, William          13 Blossomwood            36.71      37.32  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   27.95   7/14/2007 Tyler Kaliszak, Jones Valley-                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   32.13      30.40  
  2 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             32.35      30.92  
  3 Cooper, Walt              13 The Tide               32.21      31.16  
  4 Hardy, Benjamin           13 Gators                 33.47      32.44  
  5 Shadinger, Austin         14 Gators                 33.74      32.56  
  6 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             33.91      32.96  
  7 Freeman, Andrew           14 Gators                 36.01      33.94  
  8 Morris, Luke              14 The Tide               34.92      34.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carney, Cameron           14 VHCC                   37.44      34.57  
 10 Patz, Isaac               14 JVRA                   36.52      34.86  
 11 Roberts, Bross            14 Blossomwood            37.38      34.91  
 12 Detwiler, George          13 Sherwood               37.41      35.34  
 13 Applegate, Logan          14 SJST                   35.72      35.55  
 14 Cochran, Brooks           13 JVRA                   36.21      35.62  
 15 Park, Tyler T             13 Hampton Cove           36.28      35.88  
 16 Goldmon, William          13 Blossomwood            38.44      36.71  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McMillion, Samuel J       13 MNSO                   38.64      36.74  
 18 Hawkins, Patrick          14 The Tide               39.00      37.02  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Andrew H          13 RSAL                   38.07      37.14  
 20 Hutton, Kendall           13 Hammerheads            39.16      37.19  
 20 Younger, Jacob            13 Stingrays              44.77      37.19  
 22 Hulgan, Ryan              13 Stingrays              36.50      37.54  
 23 Sieja, Oliver             13 PIED                   38.96      37.81  
 24 Watson, Ben               14 Blossomwood            38.22      38.35  
 25 Tipton, Braden            14 Sherwood               40.62      38.47  
 26 Broach, Will C            14 Lily Flagg             37.95      38.86  
 27 McCarver, Camden          13 SJST                   41.77      38.94  
 28 Retzke, Jefferson         13 Stingrays              42.20      39.21  
 29 Hrzida, James             14 VHCC                   40.90      39.29  
 30 Ross, Jack W              13 Hampton Cove           39.95      39.47  
 31 Webb, Zack                13 JVRA                   41.28      40.09  
 32 Barry, Caleb P            13 Hammerheads            42.55      42.33  
 33 Carroll, Preston          14 PIED                   46.48      43.57  
 34 Brown, Owen W             13 PIED                   44.83      44.25  
 35 Lackey, Aiden T           14 Hampton Cove           45.69      45.40  
 36 Stifflemire, Deisen K     13 Byrd Spring            48.75      46.17  
 37 Busby, David H            13 RSAL                   48.65      46.57  
 38 Scully, Sebastian         13 Chapman                46.32      47.04  
 39 O'Neal, Sutton L          13 Hammerheads            47.62      47.36  
 40 O'Halloran, Liam          14 VHCC                   46.70      48.40  
 41 Smith, David L            13 Byrd Spring            56.52      51.07  
 42 Underwood, Kaleb          13 CAML                   57.85      55.61  
 43 Crews, Gideon A           13 Byrd Spring          1:04.25    1:09.72  
 -- Andrews, Noah             14 Sherwood               45.15         DQ  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   30.68        1985 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Roberts, Sofia            17 CAML                   30.92      30.98  
  2 Quadrini, Claire          15 MNSO                   31.65      31.85  
  3 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           32.17      32.09  
  4 Jones, Kara               15 CAML                   32.89      32.49  
  5 Wilder, Walden            17 Stingrays              33.82      33.93  
  6 Brady, Peyton             15 Blossomwood            33.70      34.23  
  7 Amos, Haynes              16 JVRA                   34.34      34.37  
  8 Retzke, Lillian           15 Stingrays              33.98      34.65  
B - Final
  9 Reeves, Kate              17 CAML                   35.12      34.49  
 10 Miller, Taylor            15 The Tide               35.09      35.03  
 11 Kimbrell, Mackenzie S     17 Hammerheads            35.50      35.83  
 12 Buechler, Lydia           15 Chapman                35.45      36.06  
 13 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   36.05      36.17  
 14 McEniry, Katie            17 PIED                   35.49      36.76  
 15 Miriovsky, Emma           15 JVRA                   35.65      37.16  
 16 Chua, Fletcher R          15 Lily Flagg             36.36      37.32  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   30.68        1985 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Sofia            17 CAML                   32.59      30.92  
  2 Quadrini, Claire          15 MNSO                   32.22      31.65  
  3 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           36.21      32.17  
  4 Jones, Kara               15 CAML                   35.63      32.89  
  5 Brady, Peyton             15 Blossomwood            35.77      33.70  
  6 Wilder, Walden            17 Stingrays              33.93      33.82  
  7 Retzke, Lillian           15 Stingrays              34.41      33.98  
  8 Amos, Haynes              16 JVRA                   36.26      34.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Taylor            15 The Tide               37.59      35.09  
 10 Reeves, Kate              17 CAML                   36.68      35.12  
 11 Buechler, Lydia           15 Chapman                36.70      35.45  
 12 McEniry, Katie            17 PIED                   36.97      35.49  
 13 Kimbrell, Mackenzie S     17 Hammerheads            36.84      35.50  
 14 Miriovsky, Emma           15 JVRA                   37.63      35.65  
 15 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   37.73      36.05  
 16 Chua, Fletcher R          15 Lily Flagg             37.34      36.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Comulada, Gabriela        17 Stingrays              37.95      36.40  
 18 Thompson, Lillian         17 The Tide               38.50      37.44  
-------------------------------------------------------------------------
 19 King, Mary Foster         17 JVRA                   38.58      37.77  
 20 McCrary, Akasha           15 SJST                   39.09      38.10  
 21 Alexander, Emma Kate      15 The Tide               39.50      38.11  
 22 Howell, Rowan             15 Blossomwood            37.95      38.47  
 23 Heritage, Greer           16 Blossomwood            38.91      38.62  
 24 Keith, Caroline           16 Gators                 39.77      38.80  
 25 Scales, Amelia            15 Gators                 39.20      39.05  
 26 Scott, Sydney             16 Gators                 40.09      39.82  
 27 Neicamp, Allison G        17 Hampton Cove           41.46      39.84  
 28 Keener, Clara E           17 MNSO                   40.26      39.91  
 29 Pleva, Cecilia M          17 Hampton Cove           41.12      40.13  
 30 Butler, Isabella G        16 Lily Flagg             39.08      40.52  
 31 Newby, Makinley           15 Lily Flagg             41.00      41.03  
 32 Lowe, Claude E            16 Byrd Spring            42.65      41.43  
 33 Groves, Brooke T          15 RSAL                   42.90      41.52  
 34 Detwiler, Jane            15 Sherwood               45.14      42.34  
 35 Detwiler, Evelyn          17 Sherwood               44.28      42.58  
 36 Kyemba, Sophia            17 Sherwood               44.57      45.67  
 37 Breton, Jordan            16 SJST                   47.81      46.27  
 38 Kirkham, Hannah           17 SJST                   48.94      47.73  
 39 Reynolds, Kaylynn A       15 Hammerheads            50.76      52.73  
 40 LaRose, Olivia            17 Chapman                59.64      55.05  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.00   7/10/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Young, Lance              16 Gators                 27.26      27.10  
  2 Groves, Riley T           17 RSAL                   27.26      27.35  
  3 Walker, Philip H          16 PIED                   28.34      28.10  
  4 Byrd, Will                17 Gators                 29.08      28.97  
  5 Kimball, Mason            16 Gators                 29.59      29.53  
  6 Neville, Will             16 JVRA                   30.08      29.67  
  7 Barnett, Evan C           17 Lily Flagg             29.83      29.96  
  8 McDonald, Bobby           15 Stingrays              30.35      30.59  
B - Final
  9 Watkins, Thomas           16 JVRA                   30.36      30.37  
 10 Hopkins, Fields           17 PIED                   31.43      31.68  
 11 Gilchrist, Eli            15 The Tide               31.68      31.73  
 12 Smith, Sawyer B           17 Byrd Spring            31.95      31.97  
 13 Borchers, Lucian          16 The Tide               32.05      32.19  
 14 Kennedy, Grady            16 PIED                   32.97      33.34  
 15 Oneill, Bram              17 VHCC                   32.99      33.49  
 16 Helton, Evan A            15 Hampton Cove           32.63      33.88  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.00   7/10/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           17 RSAL                   29.71      27.26  
  1 Young, Lance              16 Gators                 27.71      27.26  
  3 Walker, Philip H          16 PIED                   31.47      28.34  
  4 Byrd, Will                17 Gators                 31.24      29.08  
  5 Kimball, Mason            16 Gators                 29.88      29.59  
  6 Barnett, Evan C           17 Lily Flagg             29.79      29.83  
  7 Neville, Will             16 JVRA                   31.08      30.08  
  8 McDonald, Bobby           15 Stingrays              32.14      30.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Watkins, Thomas           16 JVRA                   31.74      30.36  
 10 Hopkins, Fields           17 PIED                   32.97      31.43  
 11 Gilchrist, Eli            15 The Tide               33.13      31.68  
 12 Smith, Sawyer B           17 Byrd Spring            32.87      31.95  
 13 Borchers, Lucian          16 The Tide               33.85      32.05  
 14 Helton, Evan A            15 Hampton Cove           34.01      32.63  
 15 Kennedy, Grady            16 PIED                   34.88      32.97  
 16 Oneill, Bram              17 VHCC                   34.56      32.99  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ham, Luke H               15 Hammerheads            33.00     J32.99  
 18 Blauwkamp, Zach F         15 Hampton Cove           34.69      33.19  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rainey, Lawson            17 Stingrays              35.06      33.29  
 20 Vandeveire, Alex          15 JVRA                   35.26      33.59  
 21 Carney, Gavin             16 VHCC                   34.83      33.67  
 22 York, Peyton J            17 Stingrays              35.76      33.68  
 23 Huskey, Alec              16 MNSO                   34.42      33.76  
 24 McMillion, Caleb J        15 MNSO                   34.20      34.12  
 25 Hull, Josiah L            16 Lily Flagg             37.33      34.34  
 26 Blankenship, Will         15 Blossomwood               NT      34.46  
 27 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            34.88      34.67  
 28 Purser, Gibson            17 Sherwood               36.51      34.94  
 29 Burnham, Nikolas          15 CAML                   38.27      35.29  
 30 Jones, Paul               15 Blossomwood            36.34      35.46  
 31 Hill, Adam A              16 Byrd Spring            36.59      35.57  
 32 Lindow, Gabe N            17 Byrd Spring            36.47      36.82  
 33 McCoy, Pierce             16 The Tide               38.21      37.04  
 34 Smith, Vladimir W         15 RSAL                   38.05      37.23  
 35 Elliott, Sam              15 CAML                   38.96      37.57  
 36 Hammer, Matthew           15 Sherwood               40.28      37.65  
 37 Todd, Duncan              16 Sherwood               39.81      37.66  
 38 Williams, Nate            15 MNSO                   38.62      38.14  
 39 Smouse, Tyler J           16 Hampton Cove           39.17      38.24  
 40 Scully, Alistair          17 Chapman                39.02      38.59  
 41 Hagedorn, Vadim           15 VHCC                   41.51      39.06  
 42 Hardy, Collin             16 SJST                   40.34      39.89  
 43 Hicks, Micah A            15 Lily Flagg                NT      45.61  
 44 Roberts, Ethan            15 SJST                   50.16      51.42  
 
Event 47  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:47.46   7/13/2013 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         M Monk, B Werth, A Monk, C Chance                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:49.94    1:47.98  
     1) Morgan, Stuart M12              2) Baumgartner, Jenny W11         
     3) Green, Ava Leigh W11            4) Quadrini, Tyler M12            
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:52.62    1:50.47  
     1) Ludwig, Camila W12              2) Daniel, Caroline W12           
     3) Taylor, Hayes M12               4) Young, Chase M12               
  3 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:57.22    1:55.20  
     1) Lehr, Bennett M11               2) Paque, Knox M12                
     3) Donovan, Kylie W11              4) Speaks, Emme W12               
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:57.47    1:55.61  
     1) Beauchamp, Johanna W12          2) Miriovsky, Reid M11            
     3) Bedsole, Drew M11               4) Amos, Lola W12                 
  5 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:00.01    1:57.48  
     1) Gindhart, Ella Kate K W12       2) Snider, Ava W12                
     3) Craig, Wyatt J M11              4) Kern, CJ J M12                 
  6 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:04.65    1:59.48  
     1) Earls, Reagan W12               2) Trefry, Weston M12             
     3) Hamer, Brooke W12               4) Hayles, Logan M12              
  7 Mountain Springs  'A'                             2:01.81    2:00.88  
     1) Ashley, Max M12                 2) McDonald, Ellie W12            
     3) Dill, Sloan W12                 4) Murphree, Bright M12           
  8 Camelot Recreation Association  'A'               2:03.58    2:01.93  
     1) Quinn, Landon M12               2) Johnson, Mya W12               
     3) Houser, Mable W12               4) Crook, Mark M12                
  9 Valley Hill Country Club  'A'                     2:12.22    2:03.79  
     1) Pearson, Whiddon M12            2) Oneill, Fanny W11              
     3) Osborne, Bailey W11             4) Carney, Garrison M12           
 10 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:02.46    2:05.88  
     1) Henriksen, Christopher R M12    2) Robley, Lily Kate W11          
     3) Olsen, Emma K W12               4) Jordan, Jack J M12             
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:02.19    2:06.22  
     1) Patterson, Kiptyn M11           2) Scruggs, Katie W11             
     3) Madere, Liberty W12             4) Poole, Barrett M11             
 12 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    2:06.92  
     1) Clay, Avianna W11               2) Fleming, Joey M12              
     3) West, Lynden W12                4) Kyemba, Torin M12              
 13 Whitesburg Tide  'A'                              2:07.76    2:11.26  
     1) Dickens, Ethan M11              2) Morris, Clara W11              
     3) Lucas, Caleb M12                4) Shea, Eleanor W11              
 14 Chapman swim team  'A'                            2:19.34    2:12.27  
     1) Bumgarner, Reese W12            2) Madsen, Nathan M12             
     3) Vocom, Evan M12                 4) Scully, Fiona W12              
 15 Byrd Spring  'A'                                  2:24.51    2:14.96  
     1) Good, Anujin A W11              2) Stifflemire, Ivy M W11         
     3) Wierenga, Jacob P M12           4) Rass, Jacob R M11              
 16 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:30.26    2:23.10  
     1) Mullins, Chloe E W12            2) Wallin, David M M11            
     3) Sandidge, Mayson L W12          4) Groves, James A M12            
 17 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:20.36    2:26.08  
     1) Blauwkamp, Ian C M11            2) French, Blakeley K W12         
     3) Newman, Maggie M W12            4) Smith, Oliver W M12            
 
Event 49  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:38.98   7/13/2013 Byrd Spring, Byrd Spring                   
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:45.57    1:40.33  
     1) Hardy, Benjamin M13             2) Banks, Abby W13                
     3) Daniel, Bella W14               4) Johnson, Wesley M14            
  2 Monte Sano  'A'                                   1:45.02    1:42.78  
     1) Whetstone, Isaac M13            2) Andreani, Alyssa W13           
     3) Williams, Lilly W14             4) Guerin, Owen M14               
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:49.16    1:46.99  
     1) Johnson, Luke A M14             2) Elmore, Emma L W14             
     3) Henriksen, Anna S W14           4) Barnett, Parker S M14          
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:52.45    1:49.34  
     1) Patz, Micah M14                 2) Bibb, Maret W14                
     3) Webb, Zack M13                  4) Thomas, Katherine W14          
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:50.47    1:49.57  
     1) Casperson, Ben M13              2) Watson, Ben M14                
     3) Holden, Sydney W13              4) Mackey, Story W13              
  6 Whitesburg Tide  'A'                              1:54.22    1:51.65  
     1) Smith, Addison W14              2) Smith, Hayden W13              
     3) Morris, Luke M14                4) Cooper, Walt M13               
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:55.68    1:52.04  
     1) Clark, Grady M13                2) Utley, Olivia W13              
     3) Towers, Madelyn W14             4) Applegate, Logan M14           
  8 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:53.94    1:54.30  
     1) Badgley, Luke K M13             2) Henderson, Ida M W14           
     3) Park, Tyler T M13               4) Woolsey, Grace P W14           
  9 Valley Hill Country Club  'A'                     2:03.25    1:58.44  
     1) Carney, Cameron M14             2) Oneill, Athan M13              
     3) Lingle, Kristen W14             4) Bradford, Anna W11             
 10 Mountain Springs  'A'                             1:58.51    1:59.27  
     1) Cockrell, Cassidy W13           2) Pendergrass, Charles M13       
     3) Johnston, Norah W13             4) Hulgan, Ryan M13               
 11 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:01.94    2:01.92  
     1) Brown, Owen W M13               2) Handley, Chloe W14             
     3) Sieja, Oliver M13               4) McCloud, Caitlin R W13         
 12 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    2:02.08  
     1) Detwiler, George M13            2) Sprinz, Ceilidh W13            
     3) Angelucci, Megan W13            4) Todd, Joseph M14               
 13 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:03.19    2:03.04  
     1) Brewer, Sarah K W14             2) Weglage, Brady M13             
     3) Hutton, Kendall M13             4) Caruso, Lexie A W14            
 14 Chapman swim team  'A'                            2:08.94    2:06.09  
     1) Bumgarner, Briley W14           2) Scully, Sebastian M13          
     3) Campbell, Casper M13            4) Scully, Tatum W14              
 15 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:17.50    2:06.18  
     1) Nguyen, Andrew H M13            2) Lady, Monica G W14             
     3) Busby, David H M13              4) Wical, Bianca S W14            
 16 Camelot Recreation Association  'A'               2:09.75    2:13.30  
     1) Reeves, Brooke W14              2) Aiello, Nick M14               
     3) Underwood, Kaleb M13            4) Ledford, Abby W14              
 17 Byrd Spring  'A'                                  2:24.57    2:17.70  
     1) Kerns, Whitaker J M13           2) Del Valle, Anessa L W13        
     3) Chang, Alexis W13               4) Stifflemire, Deisen K M13      
 
Event 51  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:34.35   7/13/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Barraza, C Patz, R Hamilton, C Bedsole          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:39.45    1:35.11  
     1) Neville, Will M16               2) King, Betsy W15                
     3) Amos, Haynes W16                4) Bedsole, Luke M15              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:41.06    1:35.19  
     1) Young, Lance M16                2) Ayres, Caroline W15            
     3) Houser, Michaela W17            4) Hardy, Samuel M17              
  3 Mountain Springs  'A'                             1:40.53    1:38.21  
     1) Peffer, Nolan M17               2) Wilder, Walden W17             
     3) Johnston, Emma W17              4) McDonald, Brock M16            
  4 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:41.75    1:39.21  
     1) Brady, Peyton W15               2) Blankenship, Will M15          
     3) Bohan, John M17                 4) Yates, Madelyn W17             
  5 Monte Sano  'A'                                   1:42.37    1:39.28  
     1) Hammitt, Ethan M16              2) Quadrini, Claire W15           
     3) Quadrini, Grace M W17           4) Pace, Juan P M15               
  6 Camelot Recreation Association  'A'               1:45.59    1:41.61  
     1) Reeves, Kate W17                2) Greaves, Gavin M15             
     3) Jones, Kara W15                 4) Ashton, Liam M16               
  7 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:47.47    1:42.27  
     1) Hernandez, Kian T M15           2) Neicamp, Allison G W17         
     3) Neicamp, Sydney-Kate L W15      4) Blauwkamp, Zach F M15          
  8 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:47.09    1:42.57  
     1) Amos, Andrew J M17              2) McEniry, Katie W17             
     3) Hodges, Caroline W13            4) Walker, Philip H M16           
  9 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:47.48    1:46.62  
     1) Maynard, Gavin B M17            2) Henriksen, Ava L W16           
     3) Shattuck, Emily G W17           4) Barnett, Evan C M17            
 10 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:50.36    1:48.40  
     1) Taylor, Devyn K W17             2) Tewalt, Sawyer C M14           
     3) Kimbrell, Mackenzie S W17       4) Ham, Luke H M15                
 11 Whitesburg Tide  'A'                              1:52.35    1:48.62  
     1) Dickens, Gregory M15            2) Miller, Taylor W15             
     3) Thompson, Lillian W17           4) Gilchrist, Eli M15             
 12 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:52.90    1:49.65  
     1) Wical, Alexia E W16             2) Smith, Vladimir W M15          
     3) Groves, Brooke T W15            4) Groves, Riley T M17            
 13 Byrd Spring  'A'                                  1:55.38    1:51.33  
     1) Hill, Adam A M16                2) Lowe, Claude E W16             
     3) Henriksen, Emma M W17           4) Smith, Hoke H M15              
 14 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:57.66  
     1) Purser, Hayden M17              2) Purser, Gibson M17             
     3) Detwiler, Evelyn W17            4) Perez, Lucia W15               
 15 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:52.01    2:01.74  
     1) Hardy, Collin M16               2) Owen, Bailey W16               
     3) McCrary, Akasha W15             4) Roberts, Ethan M15             
 16 Chapman swim team  'A'                            2:07.70    2:05.32  
     1) Buechler, Lydia W15             2) Samples, Caleb M15             
     3) LaRose, Olivia W17              4) Scully, Alistair M17           
 -- Valley Hill Country Club  'A'                     2:16.81         DQ  
     1) Oneill, Bram M17                2) Brown, Virginia A W16          
     3) Hicks, Krysanne W16             4) Carney, Gavin M16              
 
Event 55  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:02.40        1987 Greenwyche                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:13.84    1:08.51  
     1) Moorer, Carter M8               2) Shumaker, Virginia W7          
     3) Lehr, Francie W8                4) Ferguson, John David M8        
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:12.43    1:09.52  
     1) Matthews, Luke M8               2) Snyder, Silas M8               
     3) Allan, Audrey W8                4) Brigance, Margaret W8          
  3 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:22.38    1:11.61  
     1) Cooper, Charlotte W8            2) Garrison, Harper W8            
     3) Caruso, Ben M8                  4) Mooty, Drew M8                 
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:13.51    1:12.11  
     1) Allen, Beck M7                  2) Ford, Litton W8                
     3) Nemec, Anne W8                  4) Bibb, Mac M8                   
  5 Monte Sano  'A'                                   1:15.60    1:13.12  
     1) Graves, Ayla W8                 2) Horvath, Max M7                
     3) Peek, Ava W8                    4) Proud, Owen M7                 
  6 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:20.77    1:19.45  
     1) Barrow, Hayden H M7             2) Henriksen, Ella G W7           
     3) Webber, Charlee C W7            4) Clark, Ian W M8                
  7 Camelot Recreation Association  'A'               1:30.36    1:20.15  
     1) Quinn, Emersyn W7               2) Carroll, Jude M8               
     3) Rice, Zachary M8                4) Crook, Emelia W8               
  8 Mountain Springs  'A'                             1:22.75    1:23.37  
     1) Huff, Eva W8                    2) Coley, Cameron M7              
     3) Coley, Miles M8                 4) Braden, Stella W8              
  9 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:24.73  
     1) Wathen, Annie W8                2) West, Maverick M6              
     3) Freelove, Haylee W7             4) Wathen, Jack M8                
 10 Whitesburg Tide  'A'                              1:24.31    1:25.45  
     1) Nabors, Ariella W7              2) Morris, Jenna W7               
     3) Lucas, Jacob M7                 4) Howison, Grady M8              
 11 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:29.51    1:26.14  
     1) Cox, Charlotte R W8             2) Henderson, Matthias B M7       
     3) Roden, Ethen H M6               4) Riechers, Elyse N W8           
 12 Byrd Spring  'A'                                  1:40.51    1:27.75  
     1) Ferguson, Jonathan C M8         2) Trenkle, Adam D M8             
     3) Sanders, Krista L W8            4) Pierce, Sophia J W7            
 13 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:25.69    1:28.03  
     1) Kelley, Collin M7               2) Gibbs, Scarlett W8             
     3) McCleary, Lottie W8             4) Poole, Elliott M8              
 14 Chapman swim team  'A'                            1:28.76    1:30.48  
     1) Rankin, Marin W7                2) Hunt, Ethan M5                 
     3) Slone, Jordan M7                4) Hunt, Peyton W8                
 15 Valley Hill Country Club  'A'                     1:30.57    1:32.06  
     1) Morgan, Jackson M8              2) Morgan, Harper W7              
     3) Moon, Annabelle W8              4) Osborne, Van M8                
 16 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:44.84    1:48.97  
     1) Reynolds, Kaden J M7            2) Ward, Audrey S W7              
     3) Testerman, Maya E W8            4) Gindhart, Sutton G M7          
 17 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:51.17    2:06.11  
     1) Harness, George A M8            2) Boman, Kylah E W7              
     3) Koprowski, Cali G W7            4) Fleming, Zander T M8           
 
Event 56  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   15.35   7/11/2021 Gabrielle Beauchamp, Blossomwood             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 17.67      17.82  
  2 Lehr, Francie              8 Blossomwood            21.19      20.03  
  3 Nemec, Anne                8 JVRA                   19.78      20.15  
  4 Hunt, Peyton               8 Chapman                20.78      20.93  
  5 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            20.40      21.41  
  6 Braden, Stella             8 Stingrays              21.58      21.75  
  7 Cooper, Charlotte          8 PIED                   22.04      22.10  
  8 Graves, Ayla               8 MNSO                   21.86      22.37  
B - Final
  9 Allan, Amelia              8 Gators                 22.09      20.95  
 10 Holmes, Alice              8 Gators                 22.52      22.03  
 11 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   23.57      23.75  
 12 Wathen, Annie              8 Sherwood               23.38      23.86  
 13 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            23.56      23.87  
 14 Hobbs, Clara M             7 Lily Flagg             24.72      24.31  
 15 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             25.03      25.59  
 16 Taylor, Anna               7 JVRA                   24.75      26.13  
 
Event 56  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   15.35   7/11/2021 Gabrielle Beauchamp, Blossomwood             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 19.40      17.67  
  2 Nemec, Anne                8 JVRA                   23.26      19.78  
  3 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            21.81      20.40  
  4 Hunt, Peyton               8 Chapman                24.07      20.78  
  5 Lehr, Francie              8 Blossomwood            21.18      21.19  
  6 Braden, Stella             8 Stingrays              23.21      21.58  
  7 Graves, Ayla               8 MNSO                   23.70      21.86  
  8 Cooper, Charlotte          8 PIED                   22.88      22.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Allan, Amelia              8 Gators                 22.24      22.09  
 10 Holmes, Alice              8 Gators                 24.11      22.52  
 11 Wathen, Annie              8 Sherwood               26.73      23.38  
 12 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            21.98      23.56  
 13 Holliday, Anna Gray        8 JVRA                   22.89      23.57  
 14 Hobbs, Clara M             7 Lily Flagg             24.71      24.72  
 15 Taylor, Anna               7 JVRA                   27.57      24.75  
 16 Webber, Charlee C          7 Lily Flagg             28.60      25.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sanders, Krista L          8 Byrd Spring            29.38      25.36  
 18 Badgley, Leah R            8 Hampton Cove           27.44      25.48  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gibbs, Scarlett            8 SJST                   27.37      25.73  
 20 Wathen, Molly              6 Sherwood               29.40      25.74  
 21 Quinn, Emersyn             7 CAML                   26.82      25.91  
 22 Perkins, Timberly          7 MNSO                   28.06      26.39  
 23 Ramage, Lucy G             7 Lily Flagg             30.51      26.76  
 24 Pilman, Emmaline C         8 Hampton Cove           23.51      26.85  
 25 Lackey, Victoria G         8 Hampton Cove           27.39      27.09  
 26 Rankin, Marin              7 Chapman                29.59      27.66  
 27 Schliesman, Annie          8 MNSO                   29.07      28.34  
 28 Ukeje, Ifeyinwachukwu      6 SJST                   30.09      28.77  
 29 Huff, Eva                  8 Stingrays                 NT      30.55  
 30 Pierce, Sophia J           7 Byrd Spring            33.32      30.66  
 31 Ford, Whitney              8 Stingrays              30.29      30.79  
 32 Craig, Violet O            7 Hammerheads            31.92      30.87  
 33 Wood, Kate                 8 Sherwood               33.97      31.76  
 34 Carroll, Julianne          8 CAML                   32.46      33.49  
 35 Stark, Penelope            7 The Tide               34.19      34.06  
 36 Moon, Annabelle            8 VHCC                   31.72      34.46  
 37 Gibbs, Ivy                 8 SJST                   33.38      36.62  
 38 Brandon, Emma R            7 Hammerheads            50.06      37.63  
 39 Boman, Kylah E             7 RSAL                   44.80      38.49  
 40 Ward, Audrey S             7 Hammerheads            59.27      38.95  
 41 Patrick, Payten            7 PIED                   37.53      39.38  
 42 Knickelbein, Coralie C     8 Byrd Spring               NT      40.70  
 43 Pawlik, Hazel              7 PIED                   45.45      41.03  
 44 Houser, Leona              8 CAML                   40.64      44.25  
 45 Ford, Holly                7 VHCC                   40.20      46.54  
 46 Morris, Jenna              7 The Tide                  NT      47.59  
 -- Patnaik, Ory Kay           7 VHCC                   33.11         DQ  
 
Event 57  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   15.40   7/18/2018 Tyler Quadrini, Monte Sano                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   19.07      17.87  
  2 Fleming, Zander T          8 RSAL                   19.38      18.06  
  3 Miriovsky, Charlie         7 JVRA                   19.85      19.89  
  4 Howison, Grady             8 The Tide               20.74      20.14  
  5 Poole, Elliott             8 SJST                   22.19      21.62  
  6 Ferguson, John David       8 Blossomwood            22.29      22.23  
  7 Allen, Beck                7 JVRA                   21.20      22.45  
  8 Clark, Ian W               8 Lily Flagg             21.97      22.56  
B - Final
  9 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            22.48      19.95  
 10 Backstrom, Ben             8 MNSO                   23.17      22.64  
 11 Proud, Owen                7 MNSO                   22.69      22.99  
 12 Matthews, Luke             8 Gators                 23.22      23.25  
 13 Moorer, Carter             8 Blossomwood            23.84      23.32  
 14 Mooty, Drew                8 PIED                   22.34      23.34  
 15 Powell, Brandon C          8 PIED                   24.12      24.07  
 16 Lucas, Judah               7 The Tide               24.26      24.51  
 
Event 57  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   15.40   7/18/2018 Tyler Quadrini, Monte Sano                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   18.93      19.07  
  2 Fleming, Zander T          8 RSAL                   19.44      19.38  
  3 Miriovsky, Charlie         7 JVRA                   21.71      19.85  
  4 Howison, Grady             8 The Tide               20.71      20.74  
  5 Allen, Beck                7 JVRA                   22.50      21.20  
  6 Clark, Ian W               8 Lily Flagg             22.75      21.97  
  7 Poole, Elliott             8 SJST                   24.29      22.19  
  8 Ferguson, John David       8 Blossomwood            24.85      22.29  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mooty, Drew                8 PIED                   22.86      22.34  
 10 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            22.76      22.48  
 11 Proud, Owen                7 MNSO                   23.94      22.69  
 12 Backstrom, Ben             8 MNSO                      NT      23.17  
 13 Matthews, Luke             8 Gators                 23.42      23.22  
 14 Moorer, Carter             8 Blossomwood            23.27      23.84  
 15 Powell, Brandon C          8 PIED                   27.25      24.12  
 16 Lucas, Judah               7 The Tide               25.54      24.26  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Snyder, Silas              8 Gators                 24.26      24.30  
 18 Morgan, Jackson            8 VHCC                   24.25      25.90  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stifflemire, Axel A        7 Byrd Spring            31.16      26.34  
 20 Coley, Miles               8 Stingrays              22.77      26.65  
 21 Utley, Lawson              8 SJST                   29.45      26.84  
 22 Bailey, Graham             8 Stingrays              27.46      27.08  
 23 Lucas, Jacob               7 The Tide               29.10      27.11  
 24 Wilson, Harvey             8 Gators                 29.76      27.51  
 25 Rice, Zachary              8 CAML                   29.79      27.55  
 26 Kimbrel, Lucas             8 Blossomwood            27.77      27.68  
 27 Roden, Ethen H             6 Hampton Cove           25.24      28.21  
 28 Shaneyfelt, Copper S       7 Hampton Cove           32.36      28.81  
 29 West, Maverick             6 Sherwood               29.93      29.10  
 30 Gindhart, Sutton G         7 Hammerheads            31.50      29.79  
 31 Peraza, Andrew             7 Sherwood               39.51      30.18  
 32 Caruso, Ben                8 PIED                   30.97      30.22  
 33 Reynolds, Kaden J          7 Hammerheads            29.07      30.87  
 34 Jones, Cruse M             8 Lily Flagg             31.59      36.25  
 35 Henderson, Matthias B      7 Hampton Cove           44.06      42.52  
 36 Cockrell, James            7 CAML                   45.91      55.89  
 -- Langbehn, Isaac            8 Byrd Spring            33.27         DQ  
 -- McLain, Thomas W           7 Lily Flagg             38.21         DQ  
 -- Hunkapiller, Sam           8 Sherwood               35.84         DQ  
 -- Coley, Cameron             7 Stingrays              29.23         DQ  
 -- Barber, Caleb M            6 RSAL                 1:02.82         DQ  
 -- Henry, Carter              8 SJST                   37.28         DQ  
 -- Osborne, Van               8 VHCC                   25.02         DQ  
 -- Fields, Abram J            8 Hammerheads            53.45         DQ  
 -- Deaton, Will               8 MNSO                   27.78         DQ  
 
Event 58  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   16.59        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lehr, Francie              8 Blossomwood            21.33      20.59  
  2 Brigance, Margaret         8 Gators                 21.53      21.21  
  3 Carter, Emma               7 Blossomwood            21.61      21.62  
  4 Crook, Emelia              8 CAML                   21.84      22.66  
  5 Braden, Stella             8 Stingrays              23.05      23.16  
  6 Graves, Ayla               8 MNSO                   23.67      23.86  
  7 Peek, Ava                  8 MNSO                   23.54      24.22  
 -- Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            21.75         DQ  
B - Final
  9 Lee, Lainey                8 Gators                 23.95      21.53  
 10 Riechers, Elyse N          8 Hampton Cove           24.97      23.94  
 11 Garrison, Harper           8 PIED                   24.56      24.37  
 12 Gibbs, Scarlett            8 SJST                   24.88      24.71  
 13 Cox, Charlotte R           8 Hampton Cove           25.12      24.95  
 14 Allan, Audrey              8 Gators                 24.05      25.06  
 15 Hunt, Peyton               8 Chapman                25.02      25.13  
 16 Alvarez, Genevieve B       7 Lily Flagg             24.92      25.40  
 
Event 58  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   16.59        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lehr, Francie              8 Blossomwood            22.65      21.33  
  2 Brigance, Margaret         8 Gators                 21.85      21.53  
  3 Carter, Emma               7 Blossomwood            22.05      21.61  
  4 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            20.83      21.75  
  5 Crook, Emelia              8 CAML                   23.42      21.84  
  6 Braden, Stella             8 Stingrays              22.40      23.05  
  7 Peek, Ava                  8 MNSO                   25.76      23.54  
  8 Graves, Ayla               8 MNSO                   26.90      23.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Lainey                8 Gators                 22.34      23.95  
 10 Allan, Audrey              8 Gators                 23.15      24.05  
 11 Garrison, Harper           8 PIED                   25.97      24.56  
 12 Gibbs, Scarlett            8 SJST                   25.40      24.88  
 13 Alvarez, Genevieve B       7 Lily Flagg             27.10      24.92  
 14 Riechers, Elyse N          8 Hampton Cove           24.76      24.97  
 15 Hunt, Peyton               8 Chapman                23.84      25.02  
 16 Cox, Charlotte R           8 Hampton Cove           26.78      25.12  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nabors, Ariella            7 The Tide               27.00      25.23  
 18 Ford, Litton               8 JVRA                   25.25      25.40  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Huff, Eva                  8 Stingrays              25.33      25.45  
 20 Wathen, Annie              8 Sherwood               25.97      25.60  
 21 Nemec, Anne                8 JVRA                   26.82      25.71  
 22 Rankin, Marin              7 Chapman                26.52      25.80  
 23 Scully, Windsor            8 Chapman                24.23      25.98  
 24 Good, Amina E              7 Byrd Spring            30.15      26.14  
 25 Gray, Lucy M               8 Lily Flagg             26.62      26.40  
 26 Henriksen, Ella G          7 Lily Flagg             25.73      26.55  
 27 Matheny, Clara             8 PIED                   32.02      26.58  
 28 Cooper, Charlotte          8 PIED                   27.29      27.35  
 29 Lackey, Victoria G         8 Hampton Cove           25.38      27.38  
 30 Stark, Penelope            7 The Tide               28.06      27.77  
 31 Schliesman, Annie          8 MNSO                   25.68      27.85  
 32 McCleary, Lottie           8 SJST                   31.20      27.88  
 33 Stursma, Lydia             5 Stingrays              30.41      28.29  
 34 Testerman, Maya E          8 Hammerheads            34.96      29.06  
 35 Wood, Kate                 8 Sherwood               28.13      29.08  
 36 Patnaik, Ory Kay           7 VHCC                   28.50      29.10  
 37 Brandon, Emma R            7 Hammerheads            39.50      29.53  
 38 Elmore, Enslee             7 Sherwood               30.37      29.88  
 39 Pierce, Sophia J           7 Byrd Spring            30.53      30.03  
 40 Ginty, Grace A             8 Hammerheads               NT      30.99  
 41 Gibbs, Ivy                 8 SJST                   28.31      31.16  
 42 Adams, Adalyn              7 CAML                      NT      31.64  
 43 Morris, Jenna              7 The Tide               31.62      33.13  
 44 Moon, Annabelle            8 VHCC                   33.57      34.67  
 45 Houser, Leona              8 CAML                   34.20      38.37  
 46 Cloar, Piper R             7 RSAL                   49.47      39.73  
 47 Koprowski, Cali G          7 RSAL                   46.53      42.54  
 48 Knickelbein, Coralie C     8 Byrd Spring            58.44      44.40  
 49 Boman, Kylah E             7 RSAL                   38.95      58.72  
 
Event 59  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   17.17   7/18/2004 Chandler Hinson, Camelot                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fleming, Zander T          8 RSAL                   19.84      19.14  
  2 Mooty, Drew                8 PIED                   21.65      20.53  
  3 Snyder, Silas              8 Gators                 21.10      20.54  
  4 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   20.43      20.83  
  5 Howison, Grady             8 The Tide               21.45      20.88  
  6 Harness, George A          8 RSAL                   21.07      22.04  
  7 Moorer, Carter             8 Blossomwood            21.00      22.13  
  8 Lucas, Judah               7 The Tide               21.91      22.74  
B - Final
  9 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            22.01      21.20  
 10 Matthews, Luke             8 Gators                 22.30      22.42  
 11 Proud, Owen                7 MNSO                   23.19      22.59  
 12 Coley, Miles               8 Stingrays              23.43      23.26  
 13 Morgan, Jackson            8 VHCC                   23.75      23.81  
 14 Lucas, Jacob               7 The Tide               23.85      24.25  
 15 Robley, Liam A             6 Lily Flagg             23.74      24.80  
 16 Clark, Eli                 8 Blossomwood            23.85      25.12  
 
Event 59  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   17.17   7/18/2004 Chandler Hinson, Camelot                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fleming, Zander T          8 RSAL                   19.49      19.84  
  2 Beauchamp, Christian       7 JVRA                   21.21      20.43  
  3 Moorer, Carter             8 Blossomwood            24.13      21.00  
  4 Harness, George A          8 RSAL                   21.79      21.07  
  5 Snyder, Silas              8 Gators                 22.45      21.10  
  6 Howison, Grady             8 The Tide               22.38      21.45  
  7 Mooty, Drew                8 PIED                   22.54      21.65  
  8 Lucas, Judah               7 The Tide               24.77      21.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ferguson, Jonathan C       8 Byrd Spring            22.45      22.01  
 10 Matthews, Luke             8 Gators                 21.95      22.30  
 11 Proud, Owen                7 MNSO                   23.70      23.19  
 12 Coley, Miles               8 Stingrays              24.70      23.43  
 13 Robley, Liam A             6 Lily Flagg             27.63      23.74  
 14 Morgan, Jackson            8 VHCC                   24.45      23.75  
 15 Clark, Eli                 8 Blossomwood            25.52      23.85  
 15 Lucas, Jacob               7 The Tide               26.41      23.85  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Trenkle, Adam D            8 Byrd Spring            36.17      24.27  
 18 Miriovsky, Charlie         7 JVRA                   23.73      24.59  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Olsen, Luke A              8 Lily Flagg             28.21      24.72  
 20 Jimenez, Emilio            8 Gators                 24.70      24.83  
 21 Kimbrel, Lucas             8 Blossomwood            24.14      24.99  
 22 Bibb, Mac                  8 JVRA                   22.67      25.42  
 23 Sieja, Benjamin            8 PIED                   24.85      25.66  
 24 Backstrom, Ben             8 MNSO                   27.70      26.15  
 25 Powell, Brandon C          8 PIED                   28.34      26.83  
 26 Henry, Carter              8 SJST                   26.63      27.10  
 27 McLain, Thomas W           7 Lily Flagg             30.77      28.48  
 28 Coley, Cameron             7 Stingrays              30.23      28.56  
 29 Utley, Lawson              8 SJST                   31.88      28.61  
 30 Roden, Ethen H             6 Hampton Cove           35.94      29.11  
 31 Spellman, Zane B           7 Byrd Spring            32.27      29.67  
 32 Bailey, Jack               7 Stingrays              33.31      29.72  
 33 Henderson, Matthias B      7 Hampton Cove           32.08      30.27  
 34 Carroll, Jude              8 CAML                   34.03      30.73  
 35 Gindhart, Sutton G         7 Hammerheads            29.58      30.91  
 36 Shaneyfelt, Copper S       7 Hampton Cove           33.45      31.65  
 37 Kelley, Collin             7 SJST                   29.20      32.12  
 38 Deaton, Will               8 MNSO                   28.71      32.37  
 39 Reynolds, Kaden J          7 Hammerheads               NT      32.61  
 40 Still, Porter              8 VHCC                   34.31      34.14  
 41 Scott, Liam                8 Sherwood               37.05      34.77  
 42 Ashton, Christian          8 CAML                   41.44      34.88  
 43 Brown, Nicholas            7 Sherwood               48.34      39.35  
 44 Laster, Brody T            7 Hammerheads            49.20      39.71  
 45 Mcbride, Blake             8 Chapman                46.42      48.50  
 46 Cockrell, James            7 CAML                   39.22      59.18  
 -- Slone, Jordan              7 Chapman                35.32         DQ  
 -- Mitchell, Knox J           7 RSAL                   37.53         DQ  
 
Event 60  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:06.74        1978 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:14.02    1:11.53  
     1) Allan, Audrey 8                 2) Holmes, Alice 8                
     3) Allan, Amelia 8                 4) Brigance, Margaret 8           
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:10.18    1:12.09  
     1) Shumaker, Virginia 7            2) Jackson, Anna Reed 8           
     3) Lehr, Francie 8                 4) Carter, Emma 7                 
  3 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:21.21    1:21.69  
     1) Ford, Litton 8                  2) Davis, Isabella 8              
     3) Holliday, Anna Gray 8           4) Nemec, Anne 8                  
  4 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:22.77    1:22.15  
     1) Riechers, Elyse N 8             2) Park, Addie G 7                
     3) Lackey, Victoria G 8            4) Cox, Charlotte R 8             
  5 Monte Sano  'A'                                   1:22.99    1:22.43  
     1) Graves, Ayla 8                  2) Perkins, Timberly 7            
     3) Willauer, Ainslie 8             4) Peek, Ava 8                    
  6 Chapman swim team  'A'                            1:23.41    1:24.33  
     1) Rankin, Marin 7                 2) Scully, Windsor 8              
     3) Hughes, Hattie j 6              4) Hunt, Peyton 8                 
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:25.26    1:25.12  
     1) Henriksen, Ella G 7             2) Hobbs, Clara M 7               
     3) Gray, Lucy M 8                  4) Webber, Charlee C 7            
  8 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:28.25    1:31.45  
     1) Garrison, Harper 8              2) Stanford, Mylee R 8            
     3) Handley, Lucy 6                 4) Cooper, Charlotte 8            
  9 Mountain Springs  'A'                             1:26.43    1:31.77  
     1) Huff, Eva 8                     2) Ford, Whitney 8                
     3) Sneed, Harrison 6               4) Braden, Stella 8               
 10 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:34.19    1:37.63  
     1) McCleary, Lottie 8              2) Gibbs, Ivy 8                   
     3) Ukeje, Ifeyinwachukwu 6         4) Gibbs, Scarlett 8              
 11 Sherwood Swim Team  'A'                           1:32.62    1:42.02  
     1) Freelove, Haylee 7              2) Knight, Makenzie 8             
     3) Driggers, Lillian 7             4) Wathen, Annie 8                
 12 Byrd Spring  'A'                                  1:57.90    1:42.77  
     1) Sanders, Krista L 8             2) Good, Amina E 7                
     3) Knickelbein, Coralie C 8        4) Pierce, Sophia J 7             
 13 Whitesburg Tide  'A'                              1:41.24    1:43.32  
     1) Morris, Jenna 7                 2) Ryker, Penelope 7              
     3) Stark, Penelope 7               4) Nabors, Ariella 7              
 14 Valley Hill Country Club  'A'                     1:42.82    1:48.12  
     1) Painter, Chaney 7               2) Patnaik, Ory Kay 7             
     3) Morgan, Harper 7                4) Moon, Annabelle 8              
 15 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                            NT    2:01.29  
     1) Ward, Audrey S 7                2) Ginty, Grace A 8               
     3) Brandon, Emma R 7               4) Testerman, Maya E 8            
 16 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:35.83    3:08.60  
     1) Yonk, Addison J 8               2) Koprowski, Cali G 7            
     3) Koprowski, Sophie M 5           4) Boman, Kylah E 7               
 -- Camelot Recreation Association  'A'               1:29.23         DQ  
     1) Quinn, Emersyn 7                2) Adams, Adalyn 7                
     3) Houser, Leona 8                 4) Crook, Emelia 8                
 
Event 61  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:03.95        1991 Blossomwood                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:13.11    1:10.74  
     1) Allen, Beck 7                   2) Miriovsky, Charlie 7           
     3) Beauchamp, Christian 7          4) Bibb, Mac 8                    
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:10.52    1:11.21  
     1) Ferguson, John David 8          2) Kimbrel, Lucas 8               
     3) Clark, Eli 8                    4) Moorer, Carter 8               
  3 Whitesburg Tide  'A'                              1:21.67    1:15.83  
     1) Lucas, Jacob 7                  2) Lucas, Judah 7                 
     3) Rogers, Brooks 7                4) Howison, Grady 8               
  4 Greenwyche Gators  'A'                            1:17.20    1:18.07  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Graham, Trevor 8               
     3) Jimenez, Emilio 8               4) Matthews, Luke 8               
  5 Monte Sano  'A'                                   1:23.73    1:20.76  
     1) Horvath, Max 7                  2) Segrest, John Luke 7           
     3) Backstrom, Ben 8                4) Proud, Owen 7                  
  6 Valley Hill Country Club  'A'                     1:22.33    1:23.75  
     1) Morgan, Jackson 8               2) Still, Jackson 8               
     3) Lambert, Row 8                  4) Osborne, Van 8                 
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:30.33    1:25.51  
     1) Barrow, Hayden H 7              2) McLain, Thomas W 7             
     3) Conner, Tyson J 7               4) Clark, Ian W 8                 
  8 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:22.77    1:26.00  
     1) Kelley, Collin 7                2) Utley, Lawson 8                
     3) Henry, Carter 8                 4) Poole, Elliott 8               
  9 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:22.88    1:30.31  
     1) Caruso, Ben 8                   2) Evans  Jr., Paul 8             
     3) Sieja, Benjamin 8               4) Mooty, Drew 8                  
 10 Byrd Spring  'A'                                  1:30.13    1:30.42  
     1) Langbehn, Isaac 8               2) Spellman, Zane B 7             
     3) Trenkle, Adam D 8               4) Stifflemire, Axel A 7          
 11 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:41.72    1:36.97  
     1) Lynch, Chandler K 6             2) Shaneyfelt, Copper S 7         
     3) Roden, Ethen H 6                4) Henderson, Matthias B 7        
 12 Mountain Springs  'A'                             1:34.10    1:38.73  
     1) Chambers, Bennett 6             2) Bailey, Jack 7                 
     3) Coley, Cameron 7                4) Coley, Miles 8                 
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           1:37.33    1:41.26  
     1) West, Maverick 6                2) Hunkapiller, Sam 8             
     3) Andrews, Ben 8                  4) Wathen, Jack 8                 
 14 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:43.33    1:41.60  
     1) Reynolds, Kaden J 7             2) Gindhart, Pierson E 5          
     3) Spencer, Ezra 6                 4) Gindhart, Sutton G 7           
 15 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:48.79    1:46.17  
     1) Harness, George A 8             2) Barber, Caleb M 6              
     3) Mitchell, Knox J 7              4) Fleming, Zander T 8            
 16 Camelot Recreation Association  'A'               1:50.16    2:00.58  
     1) Carroll, Jude 8                 2) Cockrell, James 7              
     3) Ashton, Christian 8             4) Rice, Zachary 8                
 17 Chapman swim team  'A'                            1:56.41    2:08.60  
     1) Slone, Jordan 7                 2) Mcbride, Blake 8               
     3) White, Jacob 7                  4) Hunt, Ethan 5                  
 
Event 70  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:59.35        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:14.62    2:09.88  
     1) Mooty, Liddie W10               2) Hamer, Asa M9                  
     3) McCloud, Grant J M10            4) Handley, Molly W10             
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:13.59    2:09.90  
     1) Newby, Luke M10                 2) Miriovsky, Teddy M9            
     3) Ralph, Kyndall W9               4) Beauchamp, Gabrielle W9        
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:22.56    2:15.07  
     1) Olsen, Bart M M10               2) Mikatarian, Jessica E W10      
     3) Webber, Hazel M W9              4) Broach, Matt D M10             
  4 Monte Sano  'A'                                   2:16.45    2:15.47  
     1) Morgan, Audrey W10              2) Bains, Owen J M10              
     3) Cantey, Harry M10               4) Quadrini, Paige W10            
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:21.51    2:17.74  
     1) Paque, Maddox M10               2) Ferguson, James M10            
     3) Clark, Lily W10                 4) Carter, Katherine W10          
  6 Whitesburg Tide  'A'                              2:37.20    2:23.22  
     1) Howison, Landon M10             2) Barnsby, Matthew M10           
     3) Borchers, Elizabeth W10         4) Harrison, Addison W9           
  7 Mountain Springs  'A'                             2:22.33    2:23.29  
     1) Ford, Sykes M10                 2) Schrimsher, Rowan M10          
     3) Rimes, Cora W10                 4) Hulgan, Katherine W10          
  8 Valley Hill Country Club  'A'                     2:34.94    2:26.73  
     1) Sandora, Claire W10             2) Harriman, Hayes M10            
     3) Slette, Katie W10               4) Painter, Bryce M9              
  9 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:39.18    2:29.59  
     1) Jones, Lily A W10               2) Groves, William E M10          
     3) Mitchell, Kannon D M9           4) Harness, Anne Marie M W10      
 10 Greenwyche Gators  'A'                            2:34.14    2:32.71  
     1) Bevel, Emily W10                2) Bevel, Grant M10               
     3) Brigance, Benjamin M10          4) Ludwig, Cydney W9              
 11 Chapman swim team  'A'                            2:34.53    2:36.38  
     1) Hunt, Carlie W10                2) Madsen, Phillip M9             
     3) Campbell, Shiloh M9             4) Hanna, Lucy W10                
 12 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:35.01    2:39.01  
     1) Henderson, Pio K M10            2) Stark, Aubrey E W10            
     3) Park, Sofia J W10               4) Holland, Harrison G M9         
 13 Camelot Recreation Association  'A'               2:44.86    2:40.60  
     1) Rice, Parker M10                2) Ashton, Abigail W10            
     3) Turner, Sophia W9               4) Turner, Elijah M9              
 14 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:51.87    2:47.72  
     1) Gastler, Zach M9                2) Jones, Enslee W9               
     3) Castor, Clarissa W10            4) Ukeje, Ife M10                 
 15 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    2:49.64  
     1) Sprinz, Evan M10                2) Glass, Lucy W10                
     3) Eubanks, Luci W9                4) Detwiler, Fritz M10            
 16 Byrd Spring  'A'                                  2:52.70    2:58.47  
     1) Wierenga, Austin M M9           2) Cubel, Grant W M9              
     3) Pierce, Cassidy R W10           4) Easterling, Evy R W9           
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   29.83        1993 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   30.60      30.25  
  2 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   34.04      33.75  
  3 Handley, Molly            10 PIED                   34.01      34.81  
  4 Jones, Lily A             10 RSAL                   36.00      36.18  
  5 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             37.16      38.57  
  6 Morgan, Audrey            10 MNSO                   39.24      40.39  
  7 Vayda, Arleigh G          10 PIED                   39.98      40.54  
  8 Clark, Lily               10 Blossomwood            40.56      41.43  
B - Final
  9 Segrest, Caroline          9 MNSO                   40.83      39.27  
 10 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   40.70      39.71  
 11 Sandora, Claire           10 VHCC                   43.09      40.49  
 12 Yates, Lauren             10 Blossomwood            42.74      40.70  
 13 Fleming, Merril E         10 PIED                   42.26      40.99  
 14 Ludwig, Cydney             9 Gators                 42.87      42.20  
 15 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   41.89      42.34  
 16 Mikatarian, Jessica E     10 Lily Flagg             43.60      43.73  
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   29.83        1993 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   30.93      30.60  
  2 Handley, Molly            10 PIED                   36.78      34.01  
  3 Beauchamp, Gabrielle       9 JVRA                   34.19      34.04  
  4 Jones, Lily A             10 RSAL                   38.19      36.00  
  5 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             39.07      37.16  
  6 Morgan, Audrey            10 MNSO                   42.06      39.24  
  7 Vayda, Arleigh G          10 PIED                   41.00      39.98  
  8 Clark, Lily               10 Blossomwood            41.84      40.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   42.26      40.70  
 10 Segrest, Caroline          9 MNSO                   42.75      40.83  
 11 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   41.37      41.89  
 12 Fleming, Merril E         10 PIED                   41.99      42.26  
 13 Yates, Lauren             10 Blossomwood            42.88      42.74  
 14 Ludwig, Cydney             9 Gators                 43.44      42.87  
 15 Sandora, Claire           10 VHCC                   44.72      43.09  
 16 Mikatarian, Jessica E     10 Lily Flagg             32.52      43.60  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Harrison, Addison          9 The Tide               44.77      43.78  
 18 Brown, Shelby             10 Gators                 48.55      44.35  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stark, Aubrey E           10 Hampton Cove           45.46      44.67  
 20 Sandora, Kaitlyn           9 VHCC                   46.66      44.69  
 21 Rimes, Cora               10 Stingrays              45.18      44.70  
 22 Walker, Riley              9 The Tide               46.45      45.13  
 23 Pierce, Cassidy R         10 Byrd Spring            49.58      47.82  
 24 Kingsbury, Polina C        9 Hampton Cove           51.09      47.89  
 25 Allan, Nora               10 Gators                 49.94      48.12  
 26 Cooper, Isabelle           9 JVRA                   44.93      48.90  
 27 Law, Reese K               9 Lily Flagg             54.32      49.10  
 28 Hagedorn, Nanaya          10 VHCC                   54.08      49.54  
 29 Ashton, Abigail           10 CAML                 1:08.88      50.63  
 30 Hinton, Alice             10 Stingrays              42.85      51.57  
 31 McDonald, Phoebe           9 Stingrays              50.91      51.81  
 32 Igo, Darby                 9 Blossomwood          1:00.16      53.07  
 33 Thomas, Emerie            10 SJST                 1:01.62      54.64  
 34 Brown, Vera               10 The Tide               52.10      56.02  
 35 Jones, Enslee              9 SJST                   53.47      56.70  
 36 Park, Sofia J             10 Hampton Cove           52.07      57.64  
 37 Sukhwani, Charlotte        9 CAML                 1:09.54    1:03.74  
 38 O'Neal, Molly M           10 Hammerheads          1:22.76    1:13.76  
 39 Eubanks, Luci              9 Sherwood             1:24.54    1:14.32  
 40 Freelove, Lilly            9 Sherwood             1:16.86    1:23.45  
 -- Conner, Kimberly           9 Sherwood             1:24.83         DQ  
 -- Hanna, Lucy               10 Chapman                52.16         DQ  
 -- Putt, Alana R              9 Byrd Spring               NT         DQ  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   29.56   7/15/2007 Chandler Espy, Jones Valley-                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Utley, Carson             10 JVRA                   35.05      34.43  
  2 Newby, Luke               10 JVRA                   35.35      35.17  
  3 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             36.64      36.70  
  4 Groves, William E         10 RSAL                   36.58      36.79  
  5 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               39.20      38.72  
  6 Hamer, Asa                 9 PIED                   38.66      38.93  
  7 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   40.14      40.82  
  8 Ohlson, Reed              10 MNSO                   40.79      41.03  
B - Final
  9 Bevel, Grant              10 Gators                 41.09      39.47  
 10 Gastler, Zach              9 SJST                   41.38      40.07  
 11 Ramage, Turner M           9 Lily Flagg             43.57      41.69  
 12 Brigance, Benjamin        10 Gators                 43.29      42.39  
 13 Painter, Bryce             9 VHCC                   46.85      42.56  
 14 Good, Kolton               9 Blossomwood            45.29      43.99  
 15 Paque, Maddox             10 Blossomwood            45.67      45.21  
 16 Ukeje, Ife                10 SJST                   45.58      45.46  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   29.56   7/15/2007 Chandler Espy, Jones Valley-                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Utley, Carson             10 JVRA                   37.70      35.05  
  2 Newby, Luke               10 JVRA                   37.86      35.35  
  3 Groves, William E         10 RSAL                   38.40      36.58  
  4 Broach, Matt D            10 Lily Flagg             38.90      36.64  
  5 Hamer, Asa                 9 PIED                   39.85      38.66  
  6 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               42.48      39.20  
  7 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   41.09      40.14  
  8 Ohlson, Reed              10 MNSO                   44.57      40.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bevel, Grant              10 Gators                 43.95      41.09  
 10 Gastler, Zach              9 SJST                   43.37      41.38  
 11 Brigance, Benjamin        10 Gators                 43.32      43.29  
 12 Ramage, Turner M           9 Lily Flagg             48.66      43.57  
 13 Good, Kolton               9 Blossomwood            44.76      45.29  
 14 Ukeje, Ife                10 SJST                   54.22      45.58  
 15 Paque, Maddox             10 Blossomwood            42.83      45.67  
 16 Painter, Bryce             9 VHCC                   46.41      46.85  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stursma, Lucas             9 Stingrays              51.15      47.45  
 18 Henderson, Pio K          10 Hampton Cove           47.53      47.59  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rice, Parker              10 CAML                 1:00.20      47.61  
 20 Harriman, Hayes           10 VHCC                   54.19      48.60  
 21 Butler, Levi E            10 Lily Flagg             51.16      50.40  
 22 Holland, Harrison G        9 Hampton Cove           56.94      50.63  
 23 Schrimsher, Rowan         10 Stingrays              49.45      51.24  
 24 Burnham, Joshua            9 CAML                   54.29      51.31  
 25 Sprinz, Evan              10 Sherwood               50.83      51.34  
 26 Rogers, Grayson            9 The Tide               56.35      51.36  
 27 Gotvald, Graham            9 MNSO                   52.94      52.66  
 28 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            52.15      53.06  
 29 Lindgren, Matthew         10 Gators                 53.50      53.35  
 30 Reeves, Andrew             9 CAML                 1:05.19      54.31  
 31 Smith, Tristen            10 Chapman              1:08.52      56.07  
 32 Rooker, Jackson           10 The Tide             1:08.12      56.34  
 33 Proud, Brendan             9 MNSO                 1:02.02      56.60  
 34 Provence, Cole             9 SJST                 1:05.75      56.71  
 35 McCann, Samuel             9 The Tide             1:06.45      56.79  
 36 Campbell, Shiloh           9 Chapman                56.11      59.49  
 37 Madsen, Phillip            9 Chapman              1:01.64      59.76  
 38 Davis, Brantley           10 Sherwood               58.18    1:05.71  
 39 Cubel, Grant W             9 Byrd Spring          1:04.12    1:06.65  
 40 Wierenga, Austin M         9 Byrd Spring          1:09.59    1:09.11  
 41 Townsley, Hudson A         9 Hampton Cove         1:38.32    1:16.54  
 -- Johnson, Paul              9 PIED                   54.53         DQ  
 -- Matheny, James            10 PIED                      NT         DQ  
 -- Pommerenck, Brody         10 Stingrays              52.77         DQ  
 -- Snider, Carson             9 Hammerheads               NT         DQ  
 
Event 73  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   32.16        1989 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   34.09      33.88  
  2 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            35.64      35.13  
  3 Handley, Molly            10 PIED                   35.90      36.93  
  4 Jones, Lily A             10 RSAL                   38.99      38.44  
  5 Mooty, Liddie             10 PIED                   38.46      38.64  
  6 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   39.70      39.94  
  7 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   40.38      40.34  
  8 Ralph, Kyndall             9 JVRA                   40.39      41.16  
B - Final
  9 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              40.54      40.49  
 10 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             40.59      40.66  
 11 Lee, Kinley                9 Gators                 42.30      40.76  
 12 Carter, Katherine         10 Blossomwood            41.31      40.93  
 13 Segrest, Reese             9 MNSO                   40.56      41.05  
 14 Mauldin, Liz               9 MNSO                   42.19      42.20  
 15 Earls, Reese              10 PIED                   42.38      42.42  
 16 Lowe, Landry              10 Blossomwood            41.57      42.68  
 
Event 73  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   32.16        1989 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Paige           10 MNSO                   36.21      34.09  
  2 Humphrey-Troupe, Samanth  10 Hammerheads            38.31      35.64  
  3 Handley, Molly            10 PIED                   37.62      35.90  
  4 Mooty, Liddie             10 PIED                   38.90      38.46  
  5 Jones, Lily A             10 RSAL                   39.86      38.99  
  6 Harness, Anne Marie M     10 RSAL                   41.76      39.70  
  7 Miriovsky, Penelope        9 JVRA                   40.06      40.38  
  8 Ralph, Kyndall             9 JVRA                   39.66      40.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hulgan, Katherine         10 Stingrays              41.08      40.54  
 10 Segrest, Reese             9 MNSO                   41.21      40.56  
 11 Webber, Hazel M            9 Lily Flagg             40.82      40.59  
 12 Carter, Katherine         10 Blossomwood            41.10      41.31  
 13 Lowe, Landry              10 Blossomwood            45.07      41.57  
 14 Mauldin, Liz               9 MNSO                   42.64      42.19  
 15 Lee, Kinley                9 Gators                 40.38      42.30  
 16 Earls, Reese              10 PIED                   42.53      42.38  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Clark, Lily               10 Blossomwood            42.74      42.70  
 18 Borchers, Elizabeth       10 The Tide               46.27      43.59  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Harrison, Addison          9 The Tide               45.89      43.69  
 20 Walker, Riley              9 The Tide               44.29      44.41  
 21 Mikatarian, Jessica E     10 Lily Flagg             47.58      44.80  
 22 Pierce, Cassidy R         10 Byrd Spring            54.18      45.61  
 23 Law, Reese K               9 Lily Flagg             48.59      45.70  
 24 Rimes, Cora               10 Stingrays              45.62      45.93  
 25 Sandora, Claire           10 VHCC                   46.31      46.25  
 26 Hanna, Lucy               10 Chapman                49.11      46.35  
 27 Ludwig, Cydney             9 Gators                 45.29      46.47  
 28 Deason, Harper            10 Stingrays              48.05      46.81  
 29 Slette, Addie             10 VHCC                   52.02      49.31  
 30 Sandora, Kaitlyn           9 VHCC                   52.01      49.64  
 31 Ralph, Juliana             9 JVRA                   53.21      49.68  
 32 Castor, Clarissa          10 SJST                   48.70      49.88  
 33 Turner, Sophia             9 CAML                   54.70      50.70  
 34 Hunt, Carlie              10 Chapman                53.20      51.34  
 35 Allan, Nora               10 Gators                 49.19      51.50  
 36 Glass, Lucy               10 Sherwood               57.87      52.24  
 37 Hughes, Caroline          10 Chapman                56.28      53.44  
 38 Jones, Enslee              9 SJST                   52.57      55.14  
 39 Thomas, Emerie            10 SJST                      NT      56.09  
 40 Sukhwani, Charlotte        9 CAML                 1:04.91      56.66  
 41 Park, Sofia J             10 Hampton Cove           52.39      56.94  
 42 Kingsbury, Polina C        9 Hampton Cove           56.11      57.65  
 43 Kenny, Norah               9 Sherwood             1:06.75      58.58  
 44 Harris, Elizabeth G       10 Hampton Cove           56.09    1:03.00  
 45 Putt, Alana R              9 Byrd Spring          1:17.53    1:04.08  
 46 O'Neal, Molly M           10 Hammerheads          1:15.83    1:08.15  
 47 Anderson, Kira M           9 RSAL                 1:08.32    1:09.79  
 48 Easterling, Lynlee A       9 Byrd Spring          1:15.28    1:11.59  
 49 Yobs, Judy                10 Sherwood             1:28.36    1:15.68  
 
Event 74  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   31.32   7/15/2007 Chandler Espy, Jones Valley-                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newby, Luke               10 JVRA                   36.51      36.36  
  2 McCloud, Grant J          10 PIED                   37.25      37.32  
  3 Olsen, Bart M             10 Lily Flagg             40.59      39.14  
  4 Groves, William E         10 RSAL                   40.31      40.30  
  5 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   40.30      40.98  
  6 Hamer, Asa                 9 PIED                   40.74      41.11  
  7 Sturmfels, Oscar           9 Lily Flagg             42.90      44.49  
  8 Tewalt, Kornei            10 Hammerheads            42.26      45.15  
B - Final
  9 Utley, Carson             10 JVRA                   43.43      41.25  
 10 Ohlson, Reed              10 MNSO                   43.75      42.25  
 11 Burnham, Joshua            9 CAML                   43.19      42.46  
 12 Turner, Elijah             9 CAML                   44.18      44.49  
 13 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               43.69      44.93  
 14 Painter, Bryce             9 VHCC                   43.94      44.96  
 15 Howison, Landon           10 The Tide               44.02      44.99  
 16 Bains, Owen J             10 MNSO                   44.03      46.02  
 
Event 74  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   31.32   7/15/2007 Chandler Espy, Jones Valley-                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newby, Luke               10 JVRA                   37.85      36.51  
  2 McCloud, Grant J          10 PIED                   42.13      37.25  
  3 Miriovsky, Teddy           9 JVRA                   40.03      40.30  
  4 Groves, William E         10 RSAL                   41.51      40.31  
  5 Olsen, Bart M             10 Lily Flagg             42.46      40.59  
  6 Hamer, Asa                 9 PIED                   42.31      40.74  
  7 Tewalt, Kornei            10 Hammerheads            48.81      42.26  
  8 Sturmfels, Oscar           9 Lily Flagg             48.13      42.90  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burnham, Joshua            9 CAML                   43.25      43.19  
 10 Utley, Carson             10 JVRA                   42.82      43.43  
 11 Detwiler, Fritz           10 Sherwood               46.82      43.69  
 12 Ohlson, Reed              10 MNSO                   44.32      43.75  
 13 Painter, Bryce             9 VHCC                   46.60      43.94  
 14 Howison, Landon           10 The Tide               46.79      44.02  
 15 Bains, Owen J             10 MNSO                   44.97      44.03  
 16 Turner, Elijah             9 CAML                   48.33      44.18  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Henderson, Pio K          10 Hampton Cove           45.81      44.95  
 18 Ferguson, James           10 Blossomwood            45.76      45.16  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pommerenck, Brody         10 Stingrays              47.44      45.21  
 20 Clay, Eli                  9 Sherwood               47.26      45.57  
 21 Schrimsher, Rowan         10 Stingrays              44.28      46.82  
 22 Turner, Adler             10 CAML                   53.18      47.17  
 22 Butler, Levi E            10 Lily Flagg             46.69      47.17  
 24 Brigance, Benjamin        10 Gators                 46.17      48.28  
 25 Holland, Harrison G        9 Hampton Cove           50.96      48.76  
 26 Proud, Brendan             9 MNSO                   49.52      50.05  
 27 Mcbride, Carson           10 Chapman                50.53      50.99  
 28 Mullins, Connor           10 Gators                 56.14      51.03  
 29 Matheny, James            10 PIED                   55.52      51.22  
 30 Snider, Carson             9 Hammerheads          1:10.25      51.29  
 31 Custer, Ben               10 Sherwood               57.64      51.43  
 32 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            48.84      51.68  
 33 Barnsby, Matthew          10 The Tide               53.89      51.72  
 34 Gastler, Zach              9 SJST                   49.40      51.95  
 35 Provence, Cole             9 SJST                   54.57      52.43  
 36 Slette, Zach              10 VHCC                   54.09      52.62  
 37 Abel, Todd                10 The Tide               52.71      52.88  
 38 Campbell, Shiloh           9 Chapman                53.35      54.37  
 39 Wood, Rowdy                9 SJST                 1:02.79      54.95  
 40 Bickel, Deaglin           10 VHCC                   56.07      55.22  
 41 Wierenga, Austin M         9 Byrd Spring          1:07.46      55.68  
 42 Madsen, Phillip            9 Chapman              1:04.28      55.70  
 43 Bevel, Grant              10 Gators                 52.71      58.83  
 44 Mitchell, Kannon D         9 RSAL                 1:11.71    1:01.84  
 45 Alford, Cameron A          9 Byrd Spring          1:14.06    1:05.10  
 -- Ford, Sykes               10 Stingrays              44.87         DQ  
 -- Smith, Hudson             10 Blossomwood               NT         DQ  
 
Event 75  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:01.98        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:15.35    2:12.28  
     1) Morgan, Audrey 10               2) Williams, Lucy 9               
     3) Segrest, Reese 9                4) Quadrini, Paige 10             
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:20.38    2:16.46  
     1) Ralph, Kyndall 9                2) Garrett, Jacksyn A 10          
     3) Miriovsky, Penelope 9           4) Beauchamp, Gabrielle 9         
  3 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:14.16    2:16.60  
     1) Mooty, Liddie 10                2) Vayda, Arleigh G 10            
     3) Fleming, Merril E 10            4) Handley, Molly 10              
  4 Whitesburg Tide  'A'                              2:32.23    2:29.74  
     1) Borchers, Elizabeth 10          2) Dailey, Lyra 10                
     3) Walker, Riley 9                 4) Harrison, Addison 9            
  5 Greenwyche Gators  'A'                            2:32.03    2:30.67  
     1) Bevel, Emily 10                 2) Brown, Shelby 10               
     3) Lee, Kinley 9                   4) Ludwig, Cydney 9               
  6 Mountain Springs  'A'                             2:28.72    2:31.88  
     1) Alexander, Mollie 10            2) McDonald, Phoebe 9             
     3) Rimes, Cora 10                  4) Hulgan, Katherine 10           
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:43.78    2:39.18  
     1) Mikatarian, Jessica E 10        2) McLain, Beattie 9              
     3) Brown, Elsie S 10               4) Webber, Hazel M 9              
  8 Chapman swim team  'A'                            2:42.36    2:44.48  
     1) Hunt, Carlie 10                 2) Hughes, Caroline 10            
     3) Lee, Stella 9                   4) Hanna, Lucy 10                 
  9 Valley Hill Country Club  'A'                     2:38.69    2:47.62  
     1) Slette, Katie 10                2) Wintzell, Chloe 10             
     3) Sandora, Kaitlyn 9              4) Sandora, Claire 10             
 10 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:56.60    2:51.24  
     1) Park, Sofia J 10                2) Harris, Elizabeth G 10         
     3) Kingsbury, Polina C 9           4) Stark, Aubrey E 10             
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:49.60    3:02.95  
     1) Jones, Enslee 9                 2) Wright, Aniston 10             
     3) Thomas, Emerie 10               4) Castor, Clarissa 10            
 12 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:01.71    3:14.65  
     1) Jones, Lily A 10                2) Yonk, Bailey R 10              
     3) Anderson, Kira M 9              4) Harness, Anne Marie M 10       
 13 Byrd Spring  'A'                                  3:21.49    3:19.57  
     1) Pierce, Cassidy R 10            2) Smith, Rosie G 10              
     3) Putt, Alana R 9                 4) Easterling, Evy R 9            
 14 Sherwood Swim Team  'A'                           3:31.85    3:24.95  
     1) Eubanks, Luci 9                 2) Freelove, Lilly 9              
     3) Kenny, Norah 9                  4) Glass, Lucy 10                 
 15 Camelot Recreation Association  'A'               3:24.46    3:36.85  
     1) Ashton, Abigail 10              2) Sukhwani, Charlotte 9          
     3) Carroll, Julianne 8             4) Turner, Sophia 9               
 -- Blossomwood Swim Team  'A'                        2:23.34         DQ  
     1) Clark, Lily 10                  2) Lowe, Landry 10                
     3) Yates, Lauren 10                4) Carter, Katherine 10           
 
Event 76  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   2:01.39        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:19.72    2:13.50  
     1) Miriovsky, Teddy 9              2) Deston, Declan 10              
     3) Utley, Carson 10                4) Newby, Luke 10                 
  2 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:23.27    2:15.43  
     1) Olsen, Bart M 10                2) Ramage, Turner M 9             
     3) Sturmfels, Oscar 9              4) Broach, Matt D 10              
  3 Monte Sano  'A'                                   2:34.35    2:29.84  
     1) Cantey, Harry 10                2) Gotvald, Nelson 9              
     3) Ohlson, Reed 10                 4) Bains, Owen J 10               
  4 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:38.86    2:32.46  
     1) McCloud, Grant J 10             2) Matheny, James 10              
     3) Neely, Judah 10                 4) Hamer, Asa 9                   
  5 Whitesburg Tide  'A'                              2:46.27    2:35.86  
     1) Dyer, Fletcher 10               2) Barnsby, Matthew 10            
     3) Abel, Todd 10                   4) Howison, Landon 10             
  6 Mountain Springs  'A'                             2:37.08    2:36.31  
     1) Shrader, Noah 10                2) Stursma, Lucas 9               
     3) Ford, Sykes 10                  4) Schrimsher, Rowan 10           
  7 Valley Hill Country Club  'A'                     2:30.85    2:36.77  
     1) Painter, Bryce 9                2) Bickel, Deaglin 10             
     3) Warnke, John 9                  4) Harriman, Hayes 10             
  8 Greenwyche Gators  'A'                            2:49.30    2:44.68  
     1) Bevel, Grant 10                 2) Lindgren, Matthew 10           
     3) Mullins, Connor 10              4) Brigance, Benjamin 10          
  9 Sherwood Swim Team  'A'                           2:48.52    2:46.39  
     1) Sprinz, Evan 10                 2) Clay, Eli 9                    
     3) Custer, Ben 10                  4) Detwiler, Fritz 10             
 10 Chapman swim team  'A'                            2:51.90    2:50.56  
     1) Campbell, Shiloh 9              2) Mcbride, Carson 10             
     3) Smith, Tristen 10               4) Madsen, Phillip 9              
 11 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      3:03.63    2:55.67  
     1) Henderson, Pio K 10             2) Appletoft, Brock 9             
     3) Townsley, Hudson A 9            4) Holland, Harrison G 9          
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:52.21    2:56.12  
     1) Provence, Cole 9                2) Wood, Rowdy 9                  
     3) Gastler, Zach 9                 4) Ukeje, Ife 10                  
 13 Byrd Spring  'A'                                  3:35.00    3:10.59  
     1) Cubel, Grant W 9                2) Alford, Cameron A 9            
     3) Ferguson, Jonathan C 8          4) Wierenga, Austin M 9           
 -- Camelot Recreation Association  'A'               2:33.25         DQ  
     1) Rice, Parker 10                 2) Turner, Adler 10               
     3) Burnham, Joshua 9               4) Turner, Elijah 9               
 -- Blossomwood Swim Team  'A'                        2:28.98         DQ  
     1) Ferguson, James 10              2) Smith, Hudson 10               
     3) Wilson, Oliver 9                4) Paque, Maddox 10               
 
Event 80  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.89        1995 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            29.60      29.21  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 30.52      30.43  
  3 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   30.75      30.64  
  4 McDonald, Ellie           12 Stingrays              31.52      31.02  
  5 Amos, Lola                12 JVRA                   31.05      31.31  
  6 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            31.31      31.40  
  7 Snider, Ava               12 Hammerheads            32.14      32.27  
  8 Scully, Fiona             12 Chapman                31.70      32.66  
B - Final
  9 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   32.34      32.05  
 10 Norton, Rowan             11 MNSO                   32.35      32.81  
 11 Earls, Reagan             12 PIED                   32.83      32.86  
 12 Bumgarner, Reese          12 Chapman                32.85      32.91  
 13 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   33.83      33.36  
 14 Allan, Izzy               12 Gators                 34.05      34.34  
 15 Kent, Hadley              12 Gators                 34.17      35.05  
 16 Bell, Jillian             11 Blossomwood            35.52      36.15  
 
Event 80  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.89        1995 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            31.00      29.60  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 31.02      30.52  
  3 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   30.83      30.75  
  4 Amos, Lola                12 JVRA                   31.08      31.05  
  5 Gindhart, Ella Kate K     12 Hammerheads            32.41      31.31  
  6 McDonald, Ellie           12 Stingrays              33.06      31.52  
  7 Scully, Fiona             12 Chapman                32.69      31.70  
  8 Snider, Ava               12 Hammerheads            33.97      32.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   32.91      32.34  
 10 Norton, Rowan             11 MNSO                   33.56      32.35  
 11 Earls, Reagan             12 PIED                   34.12      32.83  
 12 Bumgarner, Reese          12 Chapman                32.96      32.85  
 13 Beauchamp, Johanna        12 JVRA                   34.38      33.83  
 14 Allan, Izzy               12 Gators                    NT      34.05  
 15 Kent, Hadley              12 Gators                 34.46      34.17  
 16 Bell, Jillian             11 Blossomwood            37.76      35.52  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Humphrey-Troupe, Sadie A  11 Hammerheads            37.19      35.97  
 18 Angelucci, Kate           11 Sherwood               36.33      36.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Robley, Lily Kate         11 Lily Flagg             37.45      36.62  
 20 Taylor, Mary              11 JVRA                   36.88      36.98  
 21 Alderson, Lena            12 The Tide               39.79      37.24  
 22 Law, Skyler F             12 Lily Flagg             40.37      37.25  
 23 Scruggs, Katie            11 SJST                   38.64      38.25  
 24 Houser, Mable             12 CAML                   41.56      39.83  
 25 Hamer, Brooke             12 PIED                   39.83      40.24  
 26 West, Lynden              12 Sherwood               43.02      40.37  
 27 Wiley, Addison            11 VHCC                   43.60      40.45  
 28 Madewell, Payton          11 SJST                   43.72      40.69  
 29 Stifflemire, Ivy M        11 Byrd Spring            42.26      40.81  
 30 Deutsch, Peyton           11 Blossomwood            42.25      40.85  
 31 Messervy, Maisy L         11 Hampton Cove           43.84      42.17  
 32 Good, Anujin A            11 Byrd Spring            48.41      43.49  
 33 Osborne, Bailey           11 VHCC                      NT      43.55  
 34 Mullins, Chloe E          12 RSAL                   47.37      43.85  
 35 Vosahlik, Julia S         12 Lily Flagg             39.52      44.94  
 36 Walker, Riley             11 SJST                   43.65      45.46  
 37 Gordon, Jayden B          11 Byrd Spring            44.65      45.64  
 38 Overton, Maelle           12 Stingrays              51.38      46.75  
 39 Hoskins, Hannah           12 Chapman                51.74      48.51  
 40 Freelove, Madelyn         11 Sherwood             1:00.58      48.91  
 41 Handley, Olivia           12 PIED                   48.50      50.72  
 42 Handley, Grace            12 Stingrays              54.60      51.15  
 
Event 81  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.61   7/18/2004 Steven Griffin, Greenwyche                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   27.16      26.92  
  2 Quinn, Landon             12 CAML                   28.92      28.95  
  3 Groves, James A           12 RSAL                   30.16      29.91  
  4 Morgan, Stuart            12 MNSO                   30.43      30.04  
  5 Young, Chase              12 Gators                 29.69      30.19  
  6 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           30.52      30.84  
  7 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            31.34      31.71  
  8 Dry, Jacob                12 MNSO                   31.26      31.84  
B - Final
  9 Bedsole, Drew             11 JVRA                   32.56      31.41  
 10 Swearengin, Riley         12 VHCC                   32.49      31.67  
 11 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             32.38      31.74  
 12 Hayles, Logan             12 PIED                   33.17      33.24  
 13 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   34.08      33.71  
 14 Patterson, Kiptyn         11 SJST                   34.43      34.03  
 15 Murphree, Bright          12 Stingrays              34.68      34.07  
 16 Trefry, Weston            12 PIED                   34.71      35.33  
 
Event 81  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.61   7/18/2004 Steven Griffin, Greenwyche                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   27.70      27.16  
  2 Quinn, Landon             12 CAML                   30.88      28.92  
  3 Young, Chase              12 Gators                 31.76      29.69  
  4 Groves, James A           12 RSAL                   30.63      30.16  
  5 Morgan, Stuart            12 MNSO                   31.53      30.43  
  6 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           31.34      30.52  
  7 Dry, Jacob                12 MNSO                   34.05      31.26  
  8 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            31.43      31.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jordan, Jack J            12 Lily Flagg             33.34      32.38  
 10 Swearengin, Riley         12 VHCC                   35.81      32.49  
 11 Bedsole, Drew             11 JVRA                   32.50      32.56  
 12 Hayles, Logan             12 PIED                   34.33      33.17  
 13 Pearson, Whiddon          12 VHCC                   33.60      34.08  
 14 Patterson, Kiptyn         11 SJST                   38.65      34.43  
 15 Murphree, Bright          12 Stingrays              35.00      34.68  
 16 Trefry, Weston            12 PIED                   38.22      34.71  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fleming, Joey             12 Sherwood               39.34      34.83  
 18 Clark, Will               12 Blossomwood            37.53      35.06  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Miriovsky, Reid           11 JVRA                   36.02      35.18  
 20 Henriksen, Christopher R  12 Lily Flagg             39.14      35.47  
 21 Madsen, Nathan            12 Chapman                41.50      35.58  
 22 Carney, Garrison          12 VHCC                   36.71      35.73  
 23 Cole, Fisher              11 JVRA                   38.59      36.21  
 24 Wierenga, Jacob P         12 Byrd Spring            40.63      36.39  
 25 Holmes, Fox               11 Gators                 40.26      36.46  
 26 Paque, Knox               12 Blossomwood            36.84      36.51  
 27 Ivan, Patrick             11 SJST                   38.40      36.91  
 28 Blauwkamp, Ian C          11 Hampton Cove           38.42      37.23  
 29 Lucas, Caleb              12 The Tide               42.36      39.29  
 30 Anderson, Conrad          12 PIED                   41.70      40.08  
 31 Smith, Stoney W           11 Hampton Cove              NT      40.10  
 32 Ledford, Aiden            12 CAML                   47.27      40.69  
 33 Lewis, Jack W             12 Lily Flagg             42.08      40.81  
 34 Ryan, Jake                12 Gators                 39.86      41.14  
 35 Kelley, Ben               12 SJST                      NT      41.30  
 36 Smith, Nolan              11 The Tide               39.81      41.38  
 37 Dickens, Ethan            11 The Tide               40.03      42.30  
 38 Rimes, Braden             12 Stingrays              43.77      43.58  
 39 Pfeiffer, Gus             11 Stingrays              44.64      44.61  
 40 Cataldi, Ben              11 Hammerheads            53.91      45.04  
 41 Lewis, Jackson C          12 Hammerheads            56.59      46.17  
 42 West, Kipten              11 Sherwood               50.01      46.68  
 43 Craig, Wyatt J            11 Hammerheads            45.19      47.24  
 44 Andrews, Aaron            11 Sherwood               51.18      49.31  
 45 Spellman, Callen J        11 Byrd Spring            55.84      55.59  
 46 Rass, Jacob R             11 Byrd Spring            58.59      55.94  
 
Event 82  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.08   7/14/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Letson, Sophia            14 Blossomwood            28.27      28.15  
  2 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           28.14      28.33  
  3 Mackey, Story             13 Blossomwood            28.35      28.72  
  4 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   28.81      28.91  
  4 Holden, Sydney            13 Blossomwood            28.83      28.91  
  6 Thomas, Katherine         14 JVRA                   29.28      29.14  
  7 Smith, Addison            14 The Tide               29.16      29.16  
  8 Banks, Abby               13 Gators                 29.47      29.57  
B - Final
  9 Scully, Tatum             14 Chapman                29.67      28.80  
 10 Wical, Bianca S           14 RSAL                   29.53      30.16  
 11 Bibb, Maret               14 JVRA                   31.00      30.18  
 12 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             30.17      30.30  
 13 Barrow, Hannah M          14 Lily Flagg             31.32      31.18  
 14 Utley, Olivia             13 SJST                   31.33      31.25  
 15 Watkins, Mae              13 JVRA                   31.75      31.83  
 16 Olsen, Rebecca E          14 Lily Flagg             32.58      32.31  
 
Event 82  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   26.08   7/14/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           29.79      28.14  
  2 Letson, Sophia            14 Blossomwood            29.51      28.27  
  3 Mackey, Story             13 Blossomwood            29.96      28.35  
  4 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   30.15      28.81  
  5 Holden, Sydney            13 Blossomwood            31.05      28.83  
  6 Smith, Addison            14 The Tide               29.88      29.16  
  7 Thomas, Katherine         14 JVRA                   30.34      29.28  
  8 Banks, Abby               13 Gators                 30.69      29.47  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wical, Bianca S           14 RSAL                   30.57      29.53  
 10 Scully, Tatum             14 Chapman                30.17      29.67  
 11 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             30.70      30.17  
 12 Bibb, Maret               14 JVRA                   32.46      31.00  
 13 Barrow, Hannah M          14 Lily Flagg             32.53      31.32  
 14 Utley, Olivia             13 SJST                   34.33      31.33  
 15 Watkins, Mae              13 JVRA                   33.34      31.75  
 16 Olsen, Rebecca E          14 Lily Flagg             32.62      32.58  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hall, Bailey R            14 Hammerheads            33.72      32.61  
 18 Towers, Madelyn           14 SJST                   34.96      33.25  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hodges, Caroline          13 PIED                   34.69      33.32  
 20 Sprinz, Ceilidh           13 Sherwood               36.21      33.46  
 21 Owen, Rylee               14 SJST                   35.03      33.58  
 22 Caruso, Lexie A           14 Hammerheads            34.90      33.70  
 23 Bumgarner, Briley         14 Chapman                37.28      33.79  
 24 Johnston, Norah           13 Stingrays              33.84      33.80  
 25 Lingle, Kristen           14 VHCC                   35.76      34.18  
 26 Cockrell, Cassidy         13 Stingrays              35.14      34.35  
 27 Angelucci, Megan          13 Sherwood               34.86      34.36  
 28 Turner, Sydney            14 The Tide               39.45      34.71  
 29 Williams, Lilly           14 MNSO                   36.95      34.89  
 30 McCloud, Caitlin R        13 PIED                   35.83      34.97  
 31 Bothwell, Inde            13 MNSO                   38.00      35.55  
 32 Somers, Madeleine         14 Stingrays              35.65      35.72  
 33 Clayton, Marlee           14 PIED                   36.07      36.53  
 34 Brewer, Sarah K           14 Hammerheads            39.60      36.96  
 35 Henderson, Marianne I     13 Hampton Cove           37.97      37.40  
 36 Del Valle, Anessa L       13 Byrd Spring            38.67      37.92  
 37 Ashton, Lareeta           14 CAML                   40.88      38.21  
 38 Finley, Mina              13 Sherwood               44.26      38.70  
 39 Smith, Hayden             13 The Tide               40.90      38.82  
 40 Saller, Elsie             14 CAML                   42.07      38.89  
 41 Varmette, Eva             13 CAML                   41.34      39.40  
 42 Berger, Campbell          13 Gators                    NT      39.52  
 43 Derrick, Emily            13 Gators                 43.05      41.22  
 
Event 83  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   24.08   7/14/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   25.92      25.02  
  2 Johnson, Wesley           14 Gators                 25.54      25.36  
  3 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   26.23      26.39  
  4 Cooper, Walt              13 The Tide               27.27      26.55  
  5 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   27.19      27.36  
  6 Hardy, Benjamin           13 Gators                 27.64      27.56  
  7 Carney, Cameron           14 VHCC                   28.58      29.22  
  8 Tewalt, Sawyer C          14 Hammerheads            29.70      29.36  
B - Final
  9 Broach, Will C            14 Lily Flagg             30.11      29.47  
 10 Patz, Micah               14 JVRA                   30.30      29.76  
 11 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             30.54      30.21  
 12 Clark, Grady              13 SJST                   30.31      31.01  
 13 Detwiler, George          13 Sherwood               30.89      31.23  
 14 Hardy, William            13 Gators                 31.06      31.40  
 15 Brown, Owen W             13 PIED                   31.18      31.82  
 16 Goldmon, William          13 Blossomwood            31.37      32.35  
 
Event 83  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   24.08   7/14/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Wesley           14 Gators                 26.01      25.54  
  2 Guerin, Owen              14 MNSO                   26.02      25.92  
  3 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   26.69      26.23  
  4 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   29.39      27.19  
  5 Cooper, Walt              13 The Tide               28.75      27.27  
  6 Hardy, Benjamin           13 Gators                 28.58      27.64  
  7 Carney, Cameron           14 VHCC                   31.03      28.58  
  8 Tewalt, Sawyer C          14 Hammerheads            30.66      29.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Broach, Will C            14 Lily Flagg             31.01      30.11  
 10 Patz, Micah               14 JVRA                   31.73      30.30  
 11 Clark, Grady              13 SJST                   32.03      30.31  
 12 Johnson, Luke A           14 Lily Flagg             32.89      30.54  
 13 Detwiler, George          13 Sherwood               31.44      30.89  
 14 Hardy, William            13 Gators                 35.39      31.06  
 15 Brown, Owen W             13 PIED                   31.19      31.18  
 16 Goldmon, William          13 Blossomwood            32.76      31.37  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alderson, Christian       14 The Tide               33.07      31.77  
 18 Sieja, Oliver             13 PIED                   32.99      31.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hulgan, Ryan              13 Stingrays              32.56      32.10  
 20 Watson, Ben               14 Blossomwood            33.59      32.42  
 21 Park, Tyler T             13 Hampton Cove           34.84      32.48  
 22 Casperson, Ben            13 Blossomwood            32.97      32.51  
 23 Pendergrass, Charles      13 Stingrays              34.93      32.71  
 24 Marett, Aubrey A          14 Lily Flagg             35.21      32.78  
 25 Todd, Joseph              14 Sherwood               33.40      32.81  
 26 Barnsby, Andrew           13 The Tide               34.80      32.92  
 27 Weglage, Brady            13 Hammerheads            33.58      33.30  
 28 Webb, Zack                13 JVRA                   34.13      33.70  
 29 Stifflemire, Deisen K     13 Byrd Spring            36.38      34.38  
 30 Nguyen, Andrew H          13 RSAL                   36.22      34.51  
 31 Hughes, Ethan             13 SJST                   36.70      35.73  
 32 Hutton, Kendall           13 Hammerheads            39.89      37.44  
 33 Cooper, Matthew W         14 Hampton Cove           40.19      37.74  
 34 Smouse, Nathaniel R       13 Hampton Cove           39.63      38.34  
 35 O'Halloran, Liam          14 VHCC                   37.96      38.82  
 36 Smith, David L            13 Byrd Spring            43.44      40.36  
 37 Perez, Nicolas            13 Sherwood               41.75      40.39  
 38 Campbell, Casper          13 Chapman                48.48      40.42  
 39 Carroll, Preston          14 PIED                   45.00      41.20  
 40 Schroer, Keaton           14 Stingrays              38.33      41.55  
 41 Kerns, Whitaker J         13 Byrd Spring            45.80      41.87  
 42 Aiello, Nick              14 CAML                      NT      42.70  
 43 Kennedy, Luke             13 CAML                   46.12      45.05  
 
Event 84  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   25.66   7/14/2019 Rebekah Hamilton, JVRA                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            26.29      25.94  
  2 Jones, Kara               15 CAML                   27.67      27.12  
  3 Roberts, Sofia            17 CAML                   27.67      27.28  
  4 Brady, Peyton             15 Blossomwood            27.82      27.97  
  5 Wical, Alexia E           16 RSAL                   28.39      28.26  
  6 Kalange, Sydney           17 JVRA                   28.80      28.57  
  7 Quadrini, Claire          15 MNSO                   28.36      28.66  
  8 Houser, Michaela          17 Gators                 28.83      28.73  
B - Final
  9 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            29.55      29.04  
 10 King, Betsy               15 JVRA                   29.29      29.30  
 10 Wilder, Walden            17 Stingrays              29.40      29.30  
 12 Shattuck, Emily G         17 Lily Flagg             30.48      29.72  
 13 Comulada, Gabriela        17 Stingrays              30.12      29.80  
 14 Miller, Taylor            15 The Tide               30.26      29.89  
 15 Johnston, Emma            17 Stingrays              29.96      30.05  
 16 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   29.87      30.20  
 
Event 84  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   25.66   7/14/2019 Rebekah Hamilton, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            27.21      26.29  
  2 Jones, Kara               15 CAML                   29.14      27.67  
  2 Roberts, Sofia            17 CAML                   28.63      27.67  
  4 Brady, Peyton             15 Blossomwood            28.40      27.82  
  5 Quadrini, Claire          15 MNSO                   29.37      28.36  
  6 Wical, Alexia E           16 RSAL                   29.31      28.39  
  7 Kalange, Sydney           17 JVRA                   30.14      28.80  
  8 Houser, Michaela          17 Gators                 29.16      28.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 King, Betsy               15 JVRA                   29.99      29.29  
 10 Wilder, Walden            17 Stingrays              29.58      29.40  
 11 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            30.28      29.55  
 12 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   31.37      29.87  
 13 Johnston, Emma            17 Stingrays              30.96      29.96  
 14 Comulada, Gabriela        17 Stingrays              30.72      30.12  
 15 Miller, Taylor            15 The Tide               31.70      30.26  
 16 Shattuck, Emily G         17 Lily Flagg             31.27      30.48  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   31.80      30.69  
 18 Scales, Amelia            15 Gators                 31.97      30.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ayres, Caroline           15 Gators                 33.41      31.42  
 20 McCrary, Akasha           15 SJST                   32.94      31.46  
 21 Heritage, Preston         16 Blossomwood            33.27      32.35  
 22 Simmons, Alaina           15 SJST                   33.58      32.94  
 22 Henriksen, Ava L          16 Lily Flagg             34.45      32.94  
 24 Thompson, Lillian         17 The Tide               35.65      33.11  
 25 Hopkins, Avery A          15 The Tide               35.38      33.24  
 26 Cost, Caroline            17 JVRA                   35.25      33.33  
 27 Owen, Bailey              16 SJST                   34.90      33.48  
 28 Perez, Lucia              15 Sherwood               35.73      33.54  
 29 Detwiler, Evelyn          17 Sherwood               36.21      33.79  
 30 Raby, Catie Rose R        16 Byrd Spring            35.52      34.45  
 31 Brown, Virginia A         16 VHCC                   39.26      34.49  
 32 Henriksen, Emma M         17 Byrd Spring            36.03      34.51  
 33 Groves, Brooke T          15 RSAL                   36.78      34.73  
 34 Aiello, Elena             16 CAML                   37.59      34.98  
 35 Pleva, Cecilia M          17 Hampton Cove           36.82      35.83  
 36 Neicamp, Allison G        17 Hampton Cove           41.82      37.60  
 37 Busk, Mia E               17 Lily Flagg             37.90      38.66  
 38 Detwiler, Jane            15 Sherwood               43.14      40.12  
 39 Helton, Lindsey A         16 Hampton Cove           43.52      41.56  
 40 Wallin, Sarah E           15 RSAL                   48.23      45.38  
 41 LaRose, Olivia            17 Chapman                57.74      51.13  
 42 Hoskins, Heidi            16 Chapman              1:00.50      54.97  
 
Event 85  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   22.74   7/14/2013 Lucas Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Groves, Riley T           17 RSAL                   23.53      23.04  
  2 Bedsole, Luke             15 JVRA                   23.89      23.49  
  3 McDonald, Brock           16 Stingrays              24.00      23.85  
  4 Darden, Quintellis        15 SJST                   24.52      24.03  
  5 Hardy, Samuel             17 Gators                 24.21      24.13  
  6 Young, Lance              16 Gators                 24.50      24.15  
  7 Pace, Juan P              15 MNSO                   24.66      24.48  
  8 Lunsford, Judd            15 Gators                 25.23      25.78  
B - Final
  9 Ashton, Liam              16 CAML                   25.77      25.82  
 10 Watkins, Thomas           16 JVRA                   26.22      25.97  
 11 Barnett, Evan C           17 Lily Flagg             26.47      26.10  
 12 Ham, Luke H               15 Hammerheads            26.10      26.18  
 13 Kennedy, Grady            16 PIED                   26.71      26.55  
 13 McDonald, Bobby           15 Stingrays              26.72      26.55  
 15 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   26.75      26.63  
 16 Thomas, James Hale        17 JVRA                   26.70      26.72  
 
Event 85  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 RCSL Record:   22.74   7/14/2013 Lucas Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           17 RSAL                   24.59      23.53  
  2 Bedsole, Luke             15 JVRA                   24.28      23.89  
  3 McDonald, Brock           16 Stingrays              24.82      24.00  
  4 Hardy, Samuel             17 Gators                 24.58      24.21  
  5 Young, Lance              16 Gators                 25.14      24.50  
  6 Darden, Quintellis        15 SJST                   25.47      24.52  
  7 Pace, Juan P              15 MNSO                   25.51      24.66  
  8 Lunsford, Judd            15 Gators                 27.48      25.23  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Liam              16 CAML                   26.65      25.77  
 10 Ham, Luke H               15 Hammerheads            26.71      26.10  
 11 Watkins, Thomas           16 JVRA                   28.03      26.22  
 12 Barnett, Evan C           17 Lily Flagg             27.05      26.47  
 13 Thomas, James Hale        17 JVRA                   28.01      26.70  
 14 Kennedy, Grady            16 PIED                   27.09      26.71  
 15 McDonald, Bobby           15 Stingrays                 NT      26.72  
 16 Hammitt, Ethan            16 MNSO                   28.49      26.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blauwkamp, Zach F         15 Hampton Cove           28.20      26.89  
 18 Peffer, Nolan             17 Stingrays              28.44      27.41  
 18 Amos, Andrew J            17 PIED                   28.02      27.41  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Hernandez, Kian T         15 Hampton Cove           28.03      27.49  
 21 Copeland, Jack            15 MNSO                   28.10      27.52  
 22 Hill, Adam A              16 Byrd Spring            28.82      27.67  
 23 Pearson, Charles Hunter   15 VHCC                   30.16      28.10  
 24 Hopkins, Fields           17 PIED                   29.72      28.26  
 25 Maynard, Gavin B          17 Lily Flagg             29.33      28.36  
 26 Gilchrist, Eli            15 The Tide               29.79      28.70  
 27 Wood, Gabriel H           16 Lily Flagg             32.08      29.47  
 28 Greaves, Gavin            15 CAML                   30.76      29.65  
 29 Hagedorn, Vadim           15 VHCC                   31.69      29.84  
 30 Hammer, Matthew           15 Sherwood               32.94      30.86  
 31 Smith, Hoke H             15 Byrd Spring            32.56      31.09  
 32 Purser, Hayden            17 Sherwood               31.18      31.11  
 33 Jones, Paul               15 Blossomwood            32.74      31.21  
 34 Dickens, Gregory          15 The Tide               32.07      31.24  
 35 Smith, Sawyer B           17 Byrd Spring            32.59      32.03  
 36 Helton, Evan A            15 Hampton Cove           32.97      32.43  
 37 Purser, Gibson            17 Sherwood               35.15      33.41  
 38 Elliott, Sam              15 CAML                   34.58      33.54  
 39 Samples, Caleb            15 Chapman                35.08      34.29  
 40 McCoy, Pierce             16 The Tide               44.74      36.91  
 
Event 86  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   28.85   7/10/2016 Julia Krichev, BLOS                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Snider, Ava               12 Hammerheads            31.37      30.98  
  2 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   31.97      31.30  
  3 McDonald, Ellie           12 Stingrays              32.14      31.74  
  4 Daniel, Caroline          12 Gators                 32.82      32.36  
  5 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   33.30      32.58  
  6 Ludwig, Camila            12 Gators                 32.67      32.73  
  7 Amos, Lola                12 JVRA                   34.01      33.55  
  8 Madere, Liberty           12 SJST                   34.05      34.09  
B - Final
  9 Dill, Sloan               12 Stingrays              34.57      34.73  
 10 Krichev, Charlotte        12 Blossomwood            34.74      34.97  
 11 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            35.32      34.98  
 12 Kent, Hadley              12 Gators                 35.41      35.25  
 13 Olsen, Emma K             12 Lily Flagg             35.55      35.44  
 14 Robley, Lily Kate         11 Lily Flagg             35.62      35.47  
 15 Scully, Fiona             12 Chapman                35.51      35.54  
 16 Norton, Rowan             11 MNSO                   34.69      35.63  
 
Event 86  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   28.85   7/10/2016 Julia Krichev, BLOS                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Snider, Ava               12 Hammerheads            31.96      31.37  
  2 Baumgartner, Jenny        11 MNSO                   32.83      31.97  
  3 McDonald, Ellie           12 Stingrays              31.64      32.14  
  4 Ludwig, Camila            12 Gators                 32.94      32.67  
  5 Daniel, Caroline          12 Gators                    NT      32.82  
  6 Green, Ava Leigh          11 MNSO                   33.84      33.30  
  7 Amos, Lola                12 JVRA                   34.42      34.01  
  8 Madere, Liberty           12 SJST                   35.45      34.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dill, Sloan               12 Stingrays              33.17      34.57  
 10 Norton, Rowan             11 MNSO                   34.30      34.69  
 11 Krichev, Charlotte        12 Blossomwood            35.65      34.74  
 12 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            35.56      35.32  
 13 Kent, Hadley              12 Gators                 34.86      35.41  
 14 Scully, Fiona             12 Chapman                35.31      35.51  
 15 Olsen, Emma K             12 Lily Flagg             36.53      35.55  
 16 Robley, Lily Kate         11 Lily Flagg             35.96      35.62  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Earls, Reagan             12 PIED                   36.65      35.64  
 18 Braden, Nora              11 Stingrays              36.57      35.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bumgarner, Reese          12 Chapman                37.23      36.01  
 20 Shea, Eleanor             11 The Tide               41.41      36.95  
 20 Ralph, Taylor             12 JVRA                   36.88      36.95  
 22 Clay, Avianna             11 Sherwood               36.74      37.04  
 23 Brewer, Bella E           11 Hammerheads            39.13      37.57  
 24 Humphrey-Troupe, Sadie A  11 Hammerheads            38.16      37.70  
 25 Lee, Sophie               12 Chapman                42.24      39.25  
 26 Bell, Jillian             11 Blossomwood            40.16      40.01  
 27 Wiley, Addison            11 VHCC                   41.28      40.13  
 28 West, Lynden              12 Sherwood               41.02      40.26  
 29 Morris, Clara             11 The Tide               41.99      40.38  
 30 Angelucci, Kate           11 Sherwood               43.95      40.50  
 31 Hamer, Brooke             12 PIED                   42.19      41.14  
 32 Houser, Mable             12 CAML                   44.27      42.19  
 33 Johnson, Mya              12 CAML                   44.35      42.73  
 34 Jenkins, Riley            11 The Tide               46.00      43.64  
 35 Sandidge, Mayson L        12 RSAL                   46.16      43.94  
 36 Messervy, Maisy L         11 Hampton Cove           45.66      44.61  
 37 Gordon, Jayden B          11 Byrd Spring            43.67      44.73  
 38 Trotter, Lily G           11 Lily Flagg                NT      44.92  
 39 Hughes, Savannah          11 SJST                   48.25      45.47  
 40 Taylor, Mary              11 JVRA                   45.97      46.99  
 41 French, Blakeley K        12 Hampton Cove           49.97      47.21  
 42 Newman, Maggie M          12 Hampton Cove           46.15      49.22  
 43 Walker, Riley             11 SJST                   46.91      49.82  
 44 Burnham, Amelia           11 CAML                   56.52      50.79  
 45 Wessel, Molly             12 PIED                   55.88      51.39  
 46 Hunter, Indigo S          11 Byrd Spring            56.66      55.82  
 47 Buchanan, Riley           11 Byrd Spring          1:14.97    1:02.27  
 
Event 87  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.19    7/9/2017 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   29.48      29.39  
  2 Quinn, Landon             12 CAML                   30.11      29.97  
  3 Crook, Mark               12 CAML                   30.45      30.24  
  4 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           31.20      30.39  
  5 Groves, James A           12 RSAL                   31.29      30.50  
  6 Kern, CJ J                12 Hammerheads            33.74      32.60  
  7 Dry, Jacob                12 MNSO                   32.54      32.80  
  8 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            33.54      33.67  
B - Final
  9 Swearengin, Riley         12 VHCC                   34.24      34.77  
 10 Patterson, Kiptyn         11 SJST                   35.74      34.93  
 11 Trefry, Weston            12 PIED                   34.53      35.82  
 12 Taylor, Braden C          12 Hampton Cove           36.89      36.27  
 13 Ayres, Charles            12 Gators                 36.78      36.72  
 14 Bedsole, Drew             11 JVRA                   36.91      36.77  
 15 Whitehead, Brooks         12 Blossomwood            35.75      37.26  
 16 Murphree, Bright          12 Stingrays              36.99      37.39  
 
Event 87  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.19    7/9/2017 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Tyler           12 MNSO                   30.37      29.48  
  2 Quinn, Landon             12 CAML                   31.84      30.11  
  3 Crook, Mark               12 CAML                   31.58      30.45  
  4 Smith, Oliver W           12 Hampton Cove           30.47      31.20  
  5 Groves, James A           12 RSAL                   31.74      31.29  
  6 Dry, Jacob                12 MNSO                   34.04      32.54  
  7 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            34.08      33.54  
  8 Kern, CJ J                12 Hammerheads            34.27      33.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Swearengin, Riley         12 VHCC                   35.59      34.24  
 10 Trefry, Weston            12 PIED                   35.89      34.53  
 11 Patterson, Kiptyn         11 SJST                   35.84      35.74  
 12 Whitehead, Brooks         12 Blossomwood            35.88      35.75  
 13 Ayres, Charles            12 Gators                 36.17      36.78  
 14 Taylor, Braden C          12 Hampton Cove           39.13      36.89  
 15 Bedsole, Drew             11 JVRA                   37.26      36.91  
 16 Murphree, Bright          12 Stingrays              36.76      36.99  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kyemba, Torin             12 Sherwood               41.23      37.33  
 18 Spalding, Andrew          11 CAML                   38.98      37.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson, Peyton           12 Blossomwood            37.97      37.72  
 20 Borchers, Philip          12 The Tide               39.34      38.19  
 21 Proud, Carter             12 MNSO                   41.71      38.45  
 22 Wierenga, Jacob P         12 Byrd Spring            44.99      38.61  
 23 Blair, Parker             12 JVRA                   40.44      38.78  
 24 Henriksen, Christopher R  12 Lily Flagg             38.53      38.93  
 25 Butler, Phillip J         11 Lily Flagg             43.00      39.75  
 26 Carney, Garrison          12 VHCC                   38.88      39.76  
 27 Allen, Owen               11 JVRA                   39.42      39.81  
 28 Turner, Quade             11 The Tide               41.80      39.90  
 29 Lewis, Jackson C          12 Hammerheads            43.56      40.41  
 30 Dickens, Ethan            11 The Tide               40.64      40.86  
 31 Anderson, Conrad          12 PIED                   44.40      40.97  
 32 Ivan, Patrick             11 SJST                   41.60      41.30  
 33 Holmes, Fox               11 Gators                 46.65      41.48  
 33 Monroe, Tucker            11 PIED                   41.95      41.48  
 35 Smith, Stoney W           11 Hampton Cove              NT      42.15  
 36 Rimes, Braden             12 Stingrays              40.39      42.44  
 37 Argentina, Oliver         12 Stingrays              42.94      42.45  
 38 Madsen, Nathan            12 Chapman                47.35      43.47  
 39 Ryan, Jake                12 Gators                 42.71      43.49  
 40 Fielder, Kyhlar           12 SJST                   42.69      43.54  
 41 Cataldi, Ben              11 Hammerheads            35.19      43.60  
 42 Rass, Jacob R             11 Byrd Spring            53.17      47.04  
 43 Cleve, Cooper             11 VHCC                   48.75      47.69  
 44 Driggers, Wesley          11 Sherwood               52.41      47.90  
 45 Samples, Matthew          11 Chapman                57.79      51.56  
 46 West, Kipten              11 Sherwood               50.54      52.23  
 47 Wallin, David M           11 RSAL                   49.89      52.90  
 48 Vocom, Evan               12 Chapman                49.74      53.53  
 -- Gray, Joel M              12 Lily Flagg                NT         DQ  
 
Event 88  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   27.89    7/9/2017 Rebekah Hamilton, Blossomwood                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Banks, Abby               13 Gators                 29.79      29.69  
  2 Daniel, Bella             14 Gators                 29.72      29.73  
  3 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             29.85      29.76  
  4 Thomas, Katherine         14 JVRA                   29.86      30.18  
  5 Letson, Sophia            14 Blossomwood            30.58      30.95  
  6 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            31.25      30.96  
  7 Mackey, Story             13 Blossomwood            30.59      31.12  
  8 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           30.83      31.24  
B - Final
  9 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   31.74      31.80  
 10 Scully, Tatum             14 Chapman                31.95      32.31  
 11 Watkins, Mae              13 JVRA                   32.46      32.47  
 12 Self, Mollie A            13 Lily Flagg             33.96      33.19  
 13 Handley, Chloe            14 PIED                   34.14      34.19  
 14 Ledford, Abby             14 CAML                   34.45      34.60  
 15 Johnston, Norah           13 Stingrays              34.09      34.66  
 16 Barrow, Hannah M          14 Lily Flagg             35.05      35.09  
 
Event 88  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   27.89    7/9/2017 Rebekah Hamilton, Blossomwood                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel, Bella             14 Gators                 29.89      29.72  
  2 Banks, Abby               13 Gators                 30.53      29.79  
  3 Henriksen, Anna S         14 Lily Flagg             30.09      29.85  
  4 Thomas, Katherine         14 JVRA                   30.87      29.86  
  5 Letson, Sophia            14 Blossomwood            32.16      30.58  
  6 Mackey, Story             13 Blossomwood            32.41      30.59  
  7 Woolsey, Grace P          14 Hampton Cove           32.40      30.83  
  8 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            32.09      31.25  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andreani, Alyssa          13 MNSO                   33.24      31.74  
 10 Scully, Tatum             14 Chapman                33.92      31.95  
 11 Watkins, Mae              13 JVRA                   34.26      32.46  
 12 Self, Mollie A            13 Lily Flagg             34.00      33.96  
 13 Johnston, Norah           13 Stingrays              36.14      34.09  
 14 Handley, Chloe            14 PIED                   35.59      34.14  
 15 Ledford, Abby             14 CAML                   34.82      34.45  
 16 Barrow, Hannah M          14 Lily Flagg             35.12      35.05  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Turner, Sydney            14 The Tide               36.80      35.31  
 18 Ham, Abby G               13 Hammerheads            37.59      35.56  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McCloud, Caitlin R        13 PIED                   35.75      35.60  
 20 Bennett, Rowe             14 Stingrays              36.68      35.67  
 21 Brewer, Sarah K           14 Hammerheads            36.53      35.72  
 22 Bumgarner, Briley         14 Chapman                37.79      36.07  
 23 Owen, Rylee               14 SJST                   36.19      36.24  
 24 Bothwell, Inde            13 MNSO                   37.68      37.53  
 24 Humphrey-Troupe, Aalycia  13 Hammerheads            37.57      37.53  
 26 Berger, Campbell          13 Gators                    NT      37.60  
 27 Cole, Campbell            13 JVRA                   39.47      37.86  
 28 Williams, Lilly           14 MNSO                   39.02      38.51  
 29 Towers, Madelyn           14 SJST                   38.70      38.54  
 30 Henderson, Marianne I     13 Hampton Cove           39.26      38.71  
 31 Fleming, Mary             14 Sherwood               41.61      38.78  
 32 Varmette, Eva             13 CAML                      NT      39.07  
 33 Troutman, Lyndsey         14 SJST                   39.95      39.68  
 33 Somers, Madeleine         14 Stingrays              41.07      39.68  
 35 Sprinz, Ceilidh           13 Sherwood               40.25      39.92  
 36 Wessel, Anne              14 PIED                   41.52      40.12  
 37 Messervy, Kate M          14 Hampton Cove              NT      40.93  
 38 Borchers, Allegra         14 The Tide                  NT      44.85  
 39 Saller, Elsie             14 CAML                   48.03      44.94  
 40 Finley, Mina              13 Sherwood               47.93      46.23  
 41 Chang, Alexis             13 Byrd Spring          1:02.59      50.07  
 42 O'Halloran, Erin          13 VHCC                 1:00.63      58.53  
 -- Lady, Monica G            14 RSAL                   41.94         DQ  
 
Event 89  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   25.38   7/11/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Guerin, Owen              14 MNSO                   26.99      26.27  
  2 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             26.82      26.89  
  3 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   28.54      28.01  
  4 Johnson, Wesley           14 Gators                 29.70      28.92  
  5 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   29.02      29.11  
  6 Shadinger, Austin         14 Gators                 31.07      30.25  
  7 Goldmon, William          13 Blossomwood            31.44      31.76  
  8 Applegate, Logan          14 SJST                   31.55      31.98  
B - Final
  9 Patz, Micah               14 JVRA                   32.00      32.05  
 10 Tewalt, Sawyer C          14 Hammerheads            32.99      32.56  
 11 Retzke, Jefferson         13 Stingrays              33.90      33.19  
 12 Clark, Grady              13 SJST                   34.03      33.36  
 13 Morris, Luke              14 The Tide               32.37      33.63  
 14 Kent, Farrell             14 Gators                 33.21      34.10  
 15 Detwiler, George          13 Sherwood               33.34      34.21  
 16 Hulgan, Ryan              13 Stingrays              34.51      34.44  
 
Event 89  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   25.38   7/11/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barnett, Parker S         14 Lily Flagg             27.32      26.82  
  2 Guerin, Owen              14 MNSO                   27.55      26.99  
  3 Baumgartner, Max T        14 MNSO                   28.53      28.54  
  4 Whetstone, Isaac          13 MNSO                   29.51      29.02  
  5 Johnson, Wesley           14 Gators                 28.94      29.70  
  6 Shadinger, Austin         14 Gators                 31.70      31.07  
  7 Goldmon, William          13 Blossomwood            33.00      31.44  
  8 Applegate, Logan          14 SJST                   31.59      31.55  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Patz, Micah               14 JVRA                   33.76      32.00  
 10 Morris, Luke              14 The Tide               33.41      32.37  
 11 Tewalt, Sawyer C          14 Hammerheads            35.00      32.99  
 12 Kent, Farrell             14 Gators                 33.92      33.21  
 13 Detwiler, George          13 Sherwood               34.41      33.34  
 14 Retzke, Jefferson         13 Stingrays              36.63      33.90  
 15 Clark, Grady              13 SJST                   33.75      34.03  
 16 Hulgan, Ryan              13 Stingrays              34.66      34.51  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McCarver, Camden          13 SJST                      NT      35.23  
 18 Park, Tyler T             13 Hampton Cove           36.46      35.25  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Roberts, Bross            14 Blossomwood            37.57      35.40  
 20 Weglage, Brady            13 Hammerheads            38.69      35.76  
 21 Thompson, Haiden          13 The Tide               36.93      36.01  
 22 Pendergrass, Charles      13 Stingrays              36.94      36.14  
 23 Pugh, Ben                 14 JVRA                   37.63      37.02  
 24 Alderson, Christian       14 The Tide               37.65      37.12  
 25 Webb, Zack                13 JVRA                   39.75      37.36  
 26 Lehr, Harrison            13 Blossomwood            38.65      37.56  
 27 Tipton, Braden            14 Sherwood               43.20      38.24  
 28 Cooper, Matthew W         14 Hampton Cove           40.43      38.36  
 29 Perez, Nicolas            13 Sherwood               35.50      39.20  
 30 Kerns, Whitaker J         13 Byrd Spring            43.57      39.51  
 31 Aiello, Nick              14 CAML                   44.26      39.86  
 32 Gray, Canaan J            13 Lily Flagg                NT      40.12  
 33 Hull, Levi P              13 Lily Flagg                NT      40.37  
 34 Hrzida, James             14 VHCC                   37.06      40.63  
 35 Busby, David H            13 RSAL                   44.51      40.70  
 36 Carroll, Preston          14 PIED                   42.03      40.80  
 37 Ross, Jack W              13 Hampton Cove           47.19      40.87  
 38 Barry, Caleb P            13 Hammerheads               NT      40.99  
 39 Schmitz, Wilson O         13 PIED                   43.62      41.19  
 40 Walker, Finley            13 VHCC                   41.81      42.38  
 41 Scully, Sebastian         13 Chapman                47.77      42.46  
 42 Underwood, Kaleb          13 CAML                   44.88      43.07  
 43 Campbell, Casper          13 Chapman                48.25      43.26  
 44 Kennedy, Luke             13 CAML                   45.23      43.85  
 45 Crews, Gideon A           13 Byrd Spring            53.57      46.57  
 46 Castro, Jacob D           14 RSAL                 1:03.78      54.69  
 
Event 90  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.87   7/10/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            27.73      27.61  
  2 Reeves, Kate              17 CAML                   28.90      28.54  
  3 Wical, Alexia E           16 RSAL                   29.24      28.90  
  4 Jones, Kara               15 CAML                   29.77      29.62  
  5 King, Mary Foster         17 JVRA                   30.31      30.77  
  6 Kalange, Sydney           17 JVRA                   30.86      30.79  
  7 Nguyen, Danielle          15 CAML                   31.52      31.09  
  8 Johnston, Emma            17 Stingrays              31.62      31.25  
B - Final
  9 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            31.87      31.32  
 10 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           31.79      31.59  
 11 Quadrini, Claire          15 MNSO                   31.66      32.02  
 12 Owen, Bailey              16 SJST                   32.49      32.53  
 13 Buechler, Lydia           15 Chapman                32.50      32.55  
 14 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   32.41      32.75  
 15 McEniry, Katie            17 PIED                   32.27      33.07  
 16 Ayres, Caroline           15 Gators                 32.57      33.57  
 
Event 90  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   26.87   7/10/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            28.52      27.73  
  2 Reeves, Kate              17 CAML                   30.25      28.90  
  3 Wical, Alexia E           16 RSAL                   29.98      29.24  
  4 Jones, Kara               15 CAML                   31.09      29.77  
  5 King, Mary Foster         17 JVRA                   30.47      30.31  
  6 Kalange, Sydney           17 JVRA                   32.72      30.86  
  7 Nguyen, Danielle          15 CAML                   35.94      31.52  
  8 Johnston, Emma            17 Stingrays              31.38      31.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quadrini, Claire          15 MNSO                   33.34      31.66  
 10 Neicamp, Sydney-Kate L    15 Hampton Cove           32.56      31.79  
 11 Taylor, Devyn K           17 Hammerheads            32.68      31.87  
 12 McEniry, Katie            17 PIED                   34.69      32.27  
 13 Quadrini, Grace M         17 MNSO                   33.50      32.41  
 14 Owen, Bailey              16 SJST                   34.79      32.49  
 15 Buechler, Lydia           15 Chapman                34.15      32.50  
 16 Ayres, Caroline           15 Gators                 33.12      32.57  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kimbrell, Mackenzie S     17 Hammerheads            33.92      32.77  
 18 Shattuck, Emily G         17 Lily Flagg             33.09      32.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 King, Betsy               15 JVRA                   33.21      33.09  
 20 Scales, Amelia            15 Gators                 34.52      33.26  
 21 Neicamp, Allison G        17 Hampton Cove           34.26      33.70  
 22 Whetstone, Savannah       15 MNSO                   34.41      33.76  
 23 Butler, Avery             17 The Tide               35.32      33.80  
 24 Comulada, Gabriela        17 Stingrays              34.78      34.15  
 25 Retzke, Lillian           15 Stingrays              35.50      34.45  
 26 Lowe, Claude E            16 Byrd Spring            37.53      34.50  
 27 Chua, Fletcher R          15 Lily Flagg             36.09      34.64  
 28 Henriksen, Emma M         17 Byrd Spring            36.19      35.59  
 29 Simmons, Alaina           15 SJST                   36.19      35.79  
 30 Newby, Makinley           15 Lily Flagg             37.14      35.84  
 31 Hopkins, Avery A          15 The Tide               35.45      35.90  
 32 Heritage, Greer           16 Blossomwood            37.75      36.18  
 33 Sowash, Lillian           17 Gators                 35.81      36.25  
 34 Perez, Lucia              15 Sherwood               36.29      36.74  
 35 Breton, Jordan            16 SJST                   40.28      37.09  
 36 Maurer, Sophie            16 The Tide               38.99      38.23  
 37 Brown, Virginia A         16 VHCC                   41.00      38.68  
 38 Raby, Catie Rose R        16 Byrd Spring            43.38      39.31  
 39 Detwiler, Evelyn          17 Sherwood               44.40      42.37  
 40 Kyemba, Sophia            17 Sherwood               44.70      42.44  
 41 Helton, Lindsey A         16 Hampton Cove              NT      43.85  
 42 Wallin, Sarah E           15 RSAL                   50.89      45.37  
 43 Reynolds, Kaylynn A       15 Hammerheads            52.47      49.84  
 44 Hoskins, Heidi            16 Chapman              1:05.50    1:00.21  
 -- Watts, Amber              15 Blossomwood               NT         DQ  
 
Event 91  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   23.05   7/14/2013 Lucas Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bedsole, Luke             15 JVRA                   24.87      23.99  
  2 Walker, Philip H          16 PIED                   23.77      24.18  
  3 Groves, Riley T           17 RSAL                   24.64      24.51  
  4 Byrd, Will                17 Gators                 25.33      25.14  
  5 McDonald, Brock           16 Stingrays              25.96      25.27  
  6 Pace, Juan P              15 MNSO                   26.09      26.37  
  7 Kimball, Mason            16 Gators                 27.14      26.47  
  8 Neville, Will             16 JVRA                   26.59      26.64  
B - Final
  9 Freeman, Justin           16 Gators                 27.35      26.99  
 10 McDonald, Bobby           15 Stingrays              28.69      28.38  
 11 Blauwkamp, Zach F         15 Hampton Cove           28.85      28.60  
 12 Amos, Andrew J            17 PIED                   27.95      28.66  
 13 Ham, Luke H               15 Hammerheads            29.47      29.06  
 14 Thomas, James Hale        17 JVRA                   29.71      29.70  
 15 Scully, Alistair          17 Chapman                30.26      29.85  
 16 Worthy, Will K            17 MNSO                   30.25      30.54  
 
Event 91  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 RCSL Record:   23.05   7/14/2013 Lucas Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Philip H          16 PIED                   24.82      23.77  
  2 Groves, Riley T           17 RSAL                   25.59      24.64  
  3 Bedsole, Luke             15 JVRA                   24.16      24.87  
  4 Byrd, Will                17 Gators                 26.20      25.33  
  5 McDonald, Brock           16 Stingrays              26.26      25.96  
  6 Pace, Juan P              15 MNSO                   27.71      26.09  
  7 Neville, Will             16 JVRA                   29.52      26.59  
  8 Kimball, Mason            16 Gators                 27.59      27.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freeman, Justin           16 Gators                 27.73      27.35  
 10 Amos, Andrew J            17 PIED                   28.34      27.95  
 11 McDonald, Bobby           15 Stingrays              29.31      28.69  
 12 Blauwkamp, Zach F         15 Hampton Cove           29.46      28.85  
 13 Ham, Luke H               15 Hammerheads            30.38      29.47  
 14 Thomas, James Hale        17 JVRA                   30.63      29.71  
 15 Worthy, Will K            17 MNSO                   31.03      30.25  
 16 Scully, Alistair          17 Chapman                33.36      30.26  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lindow, Gabe N            17 Byrd Spring            31.00      30.40  
 18 Bohan, John               17 Blossomwood            31.31      30.42  
-------------------------------------------------------------------------
 19 York, Peyton J            17 Stingrays              31.75      30.73  
 20 Ashton, Liam              16 CAML                   31.45      30.85  
 21 Hernandez, Kian T         15 Hampton Cove           31.26      30.99  
 22 Maynard, Gavin B          17 Lily Flagg             31.66      31.12  
 23 Pearson, Charles Hunter   15 VHCC                   31.90      31.19  
 24 Copeland, Jack            15 MNSO                   31.70      31.25  
 25 Hopkins, Fields           17 PIED                   35.07      31.39  
 26 Carney, Gavin             16 VHCC                   34.95      32.23  
 27 Borchers, Lucian          16 The Tide               35.79      32.58  
 28 Wood, Gabriel H           16 Lily Flagg             33.14      32.75  
 29 Jones, Paul               15 Blossomwood            34.20      33.60  
 30 Helton, Evan A            15 Hampton Cove           35.27      33.98  
 31 Todd, Duncan              16 Sherwood               38.49      33.99  
 32 Purser, Hayden            17 Sherwood               34.21      34.45  
 33 Samples, Caleb            15 Chapman                36.34      34.59  
 34 Burnham, Nikolas          15 CAML                   38.85      35.43  
 35 Hammer, Matthew           15 Sherwood               38.25      35.74  
 36 Smith, Hoke H             15 Byrd Spring            38.47      36.10  
 37 Smith, Sawyer B           17 Byrd Spring            33.76      36.40  
 38 Hagedorn, Vadim           15 VHCC                   40.26      36.77  
 39 Yurick, Mark              15 The Tide               40.93      38.00  
 40 Hull, Josiah L            16 Lily Flagg             39.97      38.51  
 41 Elliott, Sam              15 CAML                      NT      38.52  
 42 Smith, Vladimir W         15 RSAL                   45.02      40.34  
 43 McCoy, Pierce             16 The Tide               41.90      43.55  
 
Event 92  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:51.35        1985 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:58.83    1:55.67  
     1) Donovan, Kylie 11               2) Bell, Jillian 11               
     3) Krichev, Charlotte 12           4) Speaks, Emme 12                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:01.40    1:56.04  
     1) Daniel, Caroline 12             2) Allan, Izzy 12                 
     3) Kent, Hadley 12                 4) Ludwig, Camila 12              
  3 Monte Sano  'A'                                   2:00.22    1:58.11  
     1) Green, Ava Leigh 11             2) Whetstone, Addison 12          
     3) Norton, Rowan 11                4) Baumgartner, Jenny 11          
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:02.36    1:58.16  
     1) Beauchamp, Johanna 12           2) Newlin, Anna Paige 11          
     3) Ralph, Taylor 12                4) Amos, Lola 12                  
  5 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:04.59    2:01.93  
     1) Snider, Ava 12                  2) Brewer, Bella E 11             
     3) Humphrey-Troupe, Sadie A 11     4) Gindhart, Ella Kate K 12       
  6 Mountain Springs  'A'                             2:06.10    2:06.27  
     1) Braden, Nora 11                 2) Bailey, Mary 11                
     3) McDonald, Ellie 12              4) Dill, Sloan 12                 
  7 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:16.43    2:12.20  
     1) Hamer, Brooke 12                2) Matheny, Olivia 12             
     3) Sieja, Payton 12                4) Earls, Reagan 12               
  8 Whitesburg Tide  'A'                              2:16.18    2:15.14  
     1) Morris, Clara 11                2) Jenkins, Riley 11              
     3) Alderson, Lena 12               4) Shea, Eleanor 11               
  9 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:13.78    2:15.52  
     1) Robley, Lily Kate 11            2) Law, Skyler F 12               
     3) Trotter, Lily G 11              4) Olsen, Emma K 12               
 10 Chapman swim team  'A'                            2:24.67    2:18.06  
     1) Scully, Fiona 12                2) Lee, Sophie 12                 
     3) Dial, Violet 12                 4) Bumgarner, Reese 12            
 11 Sherwood Swim Team  'A'                           2:26.98    2:19.41  
     1) West, Lynden 12                 2) Angelucci, Kate 11             
     3) Wood, Lillie 11                 4) Clay, Avianna 11               
 12 Byrd Spring  'A'                                  2:27.35    2:36.15  
     1) Good, Anujin A 11               2) Stifflemire, Ivy M 11          
     3) Hunter, Indigo S 11             4) Gordon, Jayden B 11            
 13 Valley Hill Country Club  'A'                     2:12.39    2:42.11  
     1) Osborne, Bailey 11              2) Wiley, Addison 11              
     3) Painter, Kaelyn 11              4) Still, Chloe 10                
 14 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:43.62    2:52.55  
     1) Stark, Kailey D 9               2) Messervy, Maisy L 11           
     3) French, Blakeley K 12           4) Newman, Maggie M 12            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:13.74         DQ  
     1) Scruggs, Katie 11               2) Walker, Riley 11               
     3) Madewell, Payton 11             4) Madere, Liberty 12             
 
Event 93  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:50.80   7/11/2021 Monte Sano, MNSO                           
                         T Quadrini, S Morgan, S McMillion, I Whetstone    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:53.89    1:50.50  
     1) Morgan, Stuart 12               2) Dry, Jacob 12                  
     3) Elam, Jack 12                   4) Quadrini, Tyler 12             
  2 Camelot Recreation Association  'A'               2:01.84    1:57.61  
     1) Quinn, Landon 12                2) Ledford, Aiden 12              
     3) Spalding, Andrew 11             4) Crook, Mark 12                 
  3 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:00.64    1:58.82  
     1) Paque, Knox 12                  2) Whitehead, Brooks 12           
     3) Clark, Will 12                  4) Lehr, Bennett 11               
  4 Greenwyche Gators  'A'                            2:02.91    1:59.07  
     1) Ayres, Charles 12               2) Ryan, Jake 12                  
     3) Holmes, Fox 11                  4) Young, Chase 12                
  5 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                2:03.86    2:00.10  
     1) Miriovsky, Reid 11              2) Blair, Parker 12               
     3) Utley, Chase 12                 4) Bedsole, Drew 11               
  6 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:04.83    2:02.74  
     1) Badgley, Eli L 11               2) Taylor, Braden C 12            
     3) Blauwkamp, Ian C 11             4) Smith, Oliver W 12             
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         2:04.60    2:04.68  
     1) Henriksen, Christopher R 12     2) Butler, Jeremiah L 12          
     3) Lewis, Jack W 12                4) Jordan, Jack J 12              
  8 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:08.69    2:04.94  
     1) Trefry, Weston 12               2) Monroe, Tucker 11              
     3) Anderson, Conrad 12             4) Hayles, Logan 12               
  9 Valley Hill Country Club  'A'                     2:09.34    2:06.16  
     1) Carney, Garrison 12             2) Moore, Bennett 11              
     3) Swearengin, Riley 12            4) Pearson, Whiddon 12            
 10 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:13.60    2:10.58  
     1) Craig, Wyatt J 11               2) Lewis, Jackson C 12            
     3) Cataldi, Ben 11                 4) Kern, CJ J 12                  
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:10.04    2:13.45  
     1) Patterson, Kiptyn 11            2) Ivan, Patrick 11               
     3) Kelley, Ben 12                  4) Poole, Barrett 11              
 12 Whitesburg Tide  'A'                              2:15.34    2:13.60  
     1) Hough, Eli 12                   2) Smith, Nolan 11                
     3) Dickens, Ethan 11               4) Lucas, Caleb 12                
 13 Sherwood Swim Team  'A'                           2:24.55    2:18.27  
     1) Fleming, Joey 12                2) West, Kipten 11                
     3) Andrews, Aaron 11               4) Kyemba, Torin 12               
 14 Mountain Springs  'A'                             2:22.38    2:20.48  
     1) Argentina, Oliver 12            2) Roberts, Jadon 11              
     3) Rimes, Braden 12                4) Murphree, Bright 12            
 15 Byrd Spring  'A'                                  2:31.25    2:25.94  
     1) Rass, Jacob R 11                2) Spellman, Callen J 11          
     3) Alford, Charlie W 12            4) Wierenga, Jacob P 12           
 16 Chapman swim team  'A'                            2:51.56    2:56.00  
     1) Vocom, Evan 12                  2) Samples, Matthew 11            
     3) Hill, Zander 11                 4) Madsen, Nathan 12              
 
Event 94  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:45.04   7/13/2014 Mountain Springs Swim Team, Stingrays      
                         D Campbell, L Bouldin, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:49.88    1:46.38  
     1) Krichev, Sophie 14              2) Mackey, Story 13               
     3) Letson, Sophia 14               4) Holden, Sydney 13              
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:55.37    1:51.37  
     1) Bibb, Maret 14                  2) Cole, Campbell 13              
     3) Watkins, Mae 13                 4) Thomas, Katherine 14           
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:55.64    1:54.07  
     1) Elmore, Emma L 14               2) Barrow, Hannah M 14            
     3) Self, Mollie A 13               4) Henriksen, Anna S 14           
  4 Monte Sano  'A'                                   2:01.18    1:58.74  
     1) Williams, Lilly 14              2) Masterson, Molly 14            
     3) Bothwell, Inde 13               4) Andreani, Alyssa 13            
  5 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:02.06    2:01.47  
     1) Hodges, Caroline 13             2) Rigby, Ansley 13               
     3) Handley, Chloe 14               4) McCloud, Caitlin R 13          
  6 Greenwyche Gators  'A'                            2:01.56    2:02.16  
     1) Banks, Abby 13                  2) Daniel, Bella 14               
     3) Derrick, Emily 13               4) Berger, Campbell 13            
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:02.60    2:03.14  
     1) Utley, Olivia 13                2) Poole, Evie 14                 
     3) Owen, Rylee 14                  4) Towers, Madelyn 14             
  8 Whitesburg Tide  'A'                              2:12.00    2:03.19  
     1) Smith, Hayden 13                2) Borchers, Allegra 14           
     3) Turner, Sydney 14               4) Smith, Addison 14              
  9 Mountain Springs  'A'                             2:05.27    2:03.34  
     1) Bennett, Rowe 14                2) Somers, Madeleine 14           
     3) Cockrell, Cassidy 13            4) Johnston, Norah 13             
 10 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:05.90    2:04.90  
     1) Ham, Abby G 13                  2) Hall, Bailey R 14              
     3) Humphrey-Troupe, Aalycia J 13   4) Caruso, Lexie A 14             
 11 Camelot Recreation Association  'A'               2:08.52    2:07.83  
     1) Reeves, Brooke 14               2) Ashton, Lareeta 14             
     3) Holland, Serenity 13            4) Ledford, Abby 14               
 12 Sherwood Swim Team  'A'                           2:12.46    2:10.00  
     1) Angelucci, Megan 13             2) Fleming, Mary 14               
     3) Finley, Mina 13                 4) Sprinz, Ceilidh 13             
 13 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:04.37    2:11.89  
     1) French, Blakeley K 12           2) Messervy, Kate M 14            
     3) Henderson, Marianne I 13        4) Woolsey, Grace P 14            
 
Event 95  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:38.65        1995 Greenwyche                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:45.29    1:39.13  
     1) Whetstone, Isaac 13             2) Cagle, Hunter 13               
     3) Baumgartner, Max T 14           4) Guerin, Owen 14                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:46.89    1:41.40  
     1) Hardy, Benjamin 13              2) Hardy, William 13              
     3) Shadinger, Austin 14            4) Johnson, Wesley 14             
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:50.55    1:46.82  
     1) Broach, Will C 14               2) Marett, Aubrey A 14            
     3) Johnson, Luke A 14              4) Barnett, Parker S 14           
  4 Whitesburg Tide  'A'                              1:52.50    1:47.33  
     1) Morris, Luke 14                 2) Shea, Luke 13                  
     3) Alderson, Christian 14          4) Cooper, Walt 13                
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:53.83    1:50.34  
     1) Casperson, Ben 13               2) Kimbrel, Jack 14               
     3) Goldmon, William 13             4) Watson, Ben 14                 
  6 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:54.93    1:51.37  
     1) Pugh, Ben 14                    2) Cochran, Brooks 13             
     3) Webb, Zack 13                   4) Patz, Micah 14                 
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:52.84    1:52.73  
     1) Clark, Grady 13                 2) Hughes, Ethan 13               
     3) McCarver, Camden 13             4) Applegate, Logan 14            
  8 Mountain Springs  'A'                             2:04.93    2:01.43  
     1) Retzke, Jefferson 13            2) Schroer, Keaton 14             
     3) Pendergrass, Charles 13         4) Hulgan, Ryan 13                
  9 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:01.68    2:02.08  
     1) Park, Tyler T 13                2) Cooper, Matthew W 14           
     3) Ross, Jack W 13                 4) Badgley, Luke K 13             
 10 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:04.69    2:02.28  
     1) Weglage, Brady 13               2) Barry, Caleb P 13              
     3) Hutton, Kendall 13              4) Tewalt, Sawyer C 14            
 11 Piedmont Recreation Associatio  'A'               2:06.16    2:02.98  
     1) Sieja, Oliver 13                2) Schmitz, Wilson O 13           
     3) Carroll, Preston 14             4) Brown, Owen W 13               
 12 Sherwood Swim Team  'A'                           2:03.40    2:03.19  
     1) Detwiler, George 13             2) Perez, Nicolas 13              
     3) Eubanks, Graham 13              4) Todd, Joseph 14                
 13 Valley Hill Country Club  'A'                     1:58.90    2:04.77  
     1) Hrzida, James 14                2) O'Halloran, Liam 14            
     3) Walker, Finley 13               4) Carney, Cameron 14             
 14 Byrd Spring  'A'                                  2:25.24    2:18.72  
     1) Kerns, Whitaker J 13            2) Crews, Gideon A 13             
     3) Smith, David L 13               4) Stifflemire, Deisen K 13       
 15 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:27.65    2:25.83  
     1) Nguyen, Andrew H 13             2) Busby, David H 13              
     3) Castro, Jacob D 14              4) Wallin, David M 11             
 
Event 96  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:40.62   7/15/2018 Jones Valley, JVRA                         
                         C Patz, C Strankman, A Shepherd, R Hamilton       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camelot Recreation Association  'A'               1:51.34    1:42.43  
     1) Jones, Kara 15                  2) Nguyen, Danielle 15            
     3) Roberts, Sofia 17               4) Reeves, Kate 17                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:46.30    1:45.25  
     1) McGraw, Ellis 14                2) Heritage, Greer 16             
     3) Brady, Peyton 15                4) Yates, Madelyn 17              
  3 Mountain Springs  'A'                             1:50.67    1:48.11  
     1) Walker, Molly 15                2) Comulada, Gabriela 17          
     3) Wilder, Walden 17               4) Johnston, Emma 17              
  4 Greenwyche Gators  'A'                            1:53.01    1:49.35  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Edmondson, Lucy 16             
     3) Scales, Amelia 15               4) Houser, Michaela 17            
  5 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:54.54    1:49.63  
     1) King, Mary Foster 17            2) Cost, Caroline 17              
     3) Kalange, Sydney 17              4) King, Betsy 15                 
  6 Monte Sano  'A'                                   1:53.23    1:52.91  
     1) Quadrini, Grace M 17            2) Whetstone, Savannah 15         
     3) Keener, Clara E 17              4) Quadrini, Claire 15            
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:59.13    1:57.42  
     1) Henriksen, Ava L 16             2) Chua, Fletcher R 15            
     3) Butler, Isabella G 16           4) Shattuck, Emily G 17           
  8 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:58.95    1:57.50  
     1) Owen, Bailey 16                 2) Breton, Jordan 16              
     3) Simmons, Alaina 15              4) McCrary, Akasha 15             
  9 Whitesburg Tide  'A'                              1:59.20    1:57.77  
     1) Miller, Taylor 15               2) Hopkins, Avery A 15            
     3) Shea, Bess 16                   4) Thompson, Lillian 17           
 10 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:58.50    2:00.15  
     1) Neicamp, Allison G 17           2) Helton, Lindsey A 16           
     3) Pleva, Cecilia M 17             4) Neicamp, Sydney-Kate L 15      
 11 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:13.27    2:01.18  
     1) Wical, Bianca S 14              2) Groves, Brooke T 15            
     3) Wallin, Sarah E 15              4) Wical, Alexia E 16             
 12 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:06.51    2:03.57  
     1) Kimbrell, Mackenzie S 17        2) Reynolds, Kaylynn A 15         
     3) Brewer, Sarah K 14              4) Taylor, Devyn K 17             
 13 Byrd Spring  'A'                                       NT    2:05.74  
     1) Henriksen, Emma M 17            2) Del Valle, Anessa L 13         
     3) Raby, Catie Rose R 16           4) Lowe, Claude E 16              
 14 Sherwood Swim Team  'A'                           2:11.33    2:09.34  
     1) Detwiler, Evelyn 17             2) Kyemba, Sophia 17              
     3) Detwiler, Jane 15               4) Perez, Lucia 15                
 15 Chapman swim team  'A'                            2:31.32    2:28.61  
     1) Bumgarner, Briley 14            2) LaRose, Olivia 17              
     3) Hoskins, Heidi 16               4) Buechler, Lydia 15             
 
Event 97  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 RCSL Record:   1:29.25   7/11/2010 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         T Espy, L Kaliszak, N Olson, T Kaliszak           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:34.21    1:28.89  
     1) Young, Lance 16                 2) Lunsford, Judd 15              
     3) Byrd, Will 17                   4) Hardy, Samuel 17               
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                1:36.99    1:30.95  
     1) Neville, Will 16                2) Watkins, Thomas 16             
     3) Thomas, James Hale 17           4) Bedsole, Luke 15               
  3 Mountain Springs  'A'                             1:36.66    1:34.11  
     1) McDonald, Bobby 15              2) Peffer, Nolan 17               
     3) York, Peyton J 17               4) McDonald, Brock 16             
  4 Piedmont Recreation Associatio  'A'               1:38.91    1:34.34  
     1) Amos, Andrew J 17               2) Hopkins, Fields 17             
     3) Kennedy, Grady 16               4) Walker, Philip H 16            
  5 Monte Sano  'A'                                   1:39.45    1:35.18  
     1) Hammitt, Ethan 16               2) Copeland, Jack 15              
     3) Worthy, Will K 17               4) Pace, Juan P 15                
  6 Byrd Spring  'A'                                  1:44.81    1:42.79  
     1) Smith, Hoke H 15                2) Lindow, Gabe N 17              
     3) Smith, Sawyer B 17              4) Hill, Adam A 16                
  7 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:46.98    1:43.29  
     1) Hernandez, Kian T 15            2) Helton, Evan A 15              
     3) Smouse, Tyler J 16              4) Blauwkamp, Zach F 15           
  8 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:46.56    1:45.87  
     1) Maynard, Gavin B 17             2) Hull, Josiah L 16              
     3) Wood, Gabriel H 16              4) Barnett, Evan C 17             
  9 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:43.23    1:46.34  
     1) Jones, Paul 15                  2) Roberts, Bross 14              
     3) Stuart, Ben 17                  4) Bohan, John 17                 
 10 Camelot Recreation Association  'A'               1:50.18    1:46.45  
     1) Greaves, Gavin 15               2) Burnham, Nikolas 15            
     3) Elliott, Sam 15                 4) Ashton, Liam 16                
 11 Valley Hill Country Club  'A'                     1:53.00    1:47.20  
     1) Carney, Gavin 16                2) Pearson, Charles Hunter 15     
     3) Hagedorn, Vadim 15              4) Swearengin, Taylor 15          
 12 Whitesburg Tide  'A'                              1:50.30    1:48.49  
     1) Dickens, Gregory 15             2) Hawkins, Patrick 14            
     3) Borchers, Lucian 16             4) Gilchrist, Eli 15              
 13 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:54.32  
     1) Purser, Gibson 17               2) Todd, Duncan 16                
     3) Hammer, Matthew 15              4) Purser, Hayden 17              
 14 Chapman swim team  'A'                            2:00.28    2:09.73  
     1) Bryant, Gatlin 17               2) Samples, Caleb 15              
     3) Scully, Sebastian 13            4) Scully, Alistair 17            
 
Event 146  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
 RCSL Record:   26.00   7/10/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Oneill, Bram              17 VHCC                   32.99      31.95  
  2 Ham, Luke H               15 Hammerheads            32.99      32.56  
 
Event 900  Girls Open 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 RCSL Record:   25.58   7/13/2019 Carolyn Snoddy, Dolphins                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoddy, Carolyn           29 Gators                    NT      25.31  
  2 Hutto, Bailey             22 Gators                    NT      29.26  
  3 Roth, Anna R              21 Gators                    NT      32.35  
  4 Matus, Laura B            22 Gators                    NT      33.08  
  5 Norwood, Abby             21 Gators                    NT      33.97  
 
Event 901  Boys Open 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zirnstein, Nathan         25 Gators                    NT      24.31  
  2 Windham, Stephen          13 Gators                    NT      26.36  
  3 Hulgan, Zack              27 Gators                    NT      45.91  
 
Event 969  Mixed Open 50 Yard Freestyle Coaches
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               26 PIED                      NT      21.66  
  2 Bedsole, Chris            18 JVRA                   21.73      22.25  
  3 Driver, David             18 VHCC                   22.11      22.37  
  4 O'Neil, Stephen           19 Gators                 22.51      22.56  
  5 Jones, Adam               20 Blossomwood            23.53      22.90  
  6 Peffer, Gage              20 Stingrays              23.95      23.49  
  7 Carroll, Hayden           19 PIED                   27.87      24.02  
  8 Berkley, Chase            18 JVRA                      NT      24.17  
  9 Blasingame, Ian I         23 Byrd Spring               NT      25.19  
 10 Clay, Keith               32 Sherwood               26.40      25.58  
 11 Sprinz, Derek             38 Sherwood               26.82      26.27  
 12 McDonald, Savannah        18 Stingrays                 NT      27.01  
 13 Scales, Ansley            18 Gators                 28.42      28.49  
 14 Nurre, Jane               18 PIED                   27.16      28.61  
 15 Perez, Jose               47 Sherwood                  NT      28.68  
 16 Scott, Spencer            19 Gators                 31.26      29.03  
 17 Hunt, Brian               38 Chapman                28.38      29.46  
 18 White, Jeff                  Chapman                   NT      30.39  
 19 Wistner, Abigail N        20 MNSO                   31.48      31.17  
 20 Masterson, Don            62 MNSO                   30.95      33.81  
 21 Ledford, Tori             20 Byrd Spring               NT      37.78  
 
Event 971  Women Open 100 Yard Freestyle Moms Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'B'                                 NT      52.04  
     1) Ayres, Ashley 29                2) Johnson, Emily 29              
     3) Harrison, Hannah 29             4) Wang, Emily 29                 
  2 Piedmont Recreation Associatio  'A'                    NT      55.85  
  3 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT      58.22  
  4 Monte Sano  'A'                                        NT      58.52  
     1) Brede, Amber 38                 2) Harrison, Whitney 34           
     3) Blau, Bridget 32                4) Graves, Stafford 40            
  5 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT      59.28  
  6 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    1:01.54  
     1) Allan, Megan 29                 2) Bevel, Keri 29                 
     3) Bridges, Christina 29           4) Snyder, Kellie 29              
  7 Whitesburg Tide  'A'                                   NT    1:02.54  
     1) Howison, Patty 39               2) Stark, Danielle 36             
     3) Barnsby, Kristen 40             4) Morris, Heather 40             
  8 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:03.59  
     1) Wathen, Caroline 40             2) Clay, Meghan 38                
     3) Detwiler, Alicia 37             4) Sprinz, Cara 35                
  9 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                     NT    1:03.93  
 10 Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT    1:04.91  
 10 Camelot Recreation Association  'A'                    NT    1:04.91  
 12 Sherwood Swim Team  'B'                                NT    1:07.80  
     1) Freelove, Marie 38              2) West, Amanda 40                
     3) Chu, Sally 35                   4) Perez, Isabella 18             
 13 Lily Flagg Swim Team  'A'                              NT    1:08.30  
 14 Hampton Cove Hurricanes  'A'                           NT    1:14.02  
 15 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:20.72  
 
Event 972  Men Open 100 Yard Freestyle Dads Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                                   NT      47.92  
     1) McCoy, Peter 52                 2) Morris, Chris 52               
     3) Brown, Jeremiah                 4) Abel, David 37                 
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT      47.97  
  3 Greenwyche Gators  'A'                                 NT      48.22  
     1) Allan, Sean 29                  2) Banks, Jason 29                
     3) Shadinger, Craig 29             4) Brigance, Steve 29             
  4 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                     NT      49.09  
  5 Camelot Recreation Association  'A'                    NT      49.61  
  6 Valley Hill Country Club  'A'                          NT      50.78  
  7 Sherwood Swim Team  'B'                                NT      51.29  
     1) Sprinz, Derek 38                2) Yobs, Jon 40                   
     3) Perez, Jose 47                  4) Hill, Daniel 38                
  8 Lily Flagg Swim Team  'A'                         1:23.10      51.77  
  9 Monte Sano  'A'                                        NT      52.08  
     1) Segrest, Rob 36                 2) Horvath, Mark 62               
     3) Mauldin, Joe 51                 4) Morgan, Seth 40                
 10 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT      53.96  
 11 Mountain Springs  'A'                                  NT      54.08  
     1) Murphree, Jed 50                2) Sneed, Andrew 42               
     3) Bailey, Robb 43                 4) Williams, Barry 56             
 12 Piedmont Recreation Associatio  'A'                    NT      54.29  
 13 Sherwood Swim Team  'A'                                NT      58.55  
     1) Clay, Keith 32                  2) Glass, Wade 46                 
     3) Wathen, Adam 42                 4) Detwiler, Tom 41               
 14 Greenwyche Gators  'B'                                 NT    1:00.45  
     1) Bridges, Ben 29                 2) Ryan, Jon 29                   
     3) Freeman, Mark 29                4) Derrick, Barry 29              
 15 Hampton Cove Hurricanes  'A'                           NT    1:02.21  
 16 Byrd Spring  'A'                                       NT    1:06.18  
     1) Stifflemire, Jeffrey A 43       2) Mathew, Ferguson 41            
     3) Cubel, Dad 38                   4)                                
 17 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:07.25  
 
Event 973  Mixed Open 100 Yard Medley Coaches Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'                    NT      46.65  
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                     NT      49.48  
  3 Greenwyche Gators  'A'                                 NT      50.77  
     1) O'Neil, Stephen M19             2) Scales, Ansley W18             
     3) Scott, Spencer M19              4) Brown, Matthew M27             
  4 Mountain Springs  'A'                                  NT      56.57  
     1) McDonald, Savannah W18          2) Overton, Lauren-Cain W19       
     3) Peffer, Gage M20                4) Brandon, Sophie W19            
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT      57.25  
  6 Monte Sano  'A'                                        NT      58.00  
     1) Klemm, Riley P M21              2) Huskey, Joshua M21             
     3) Masterson, Don M62              4) Wistner, Abigail N W20         
  7 Lily Flagg Swim Team  'A'                              NT    1:00.06  
  8 Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT    1:00.10  
  9 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:01.40  
     1) Clay, Keith M32                 2) Hammer, Emily W19              
     3) Sprinz, Derek M38               4) Perez, Isabella W18            
 10 Byrd Spring  'A'                                       NT    1:03.90  
     1) Blasingame, Ian I M23           2) Ledford, Tori W20              
 11 Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT    1:04.97  
 12 Hampton Cove Hurricanes  'A'                           NT    1:06.35  
 13 Whitesburg Tide  'A'                                   NT    1:12.44  
     1) Yurick, Mark M15                2) Shea, Emma W18                 
     3) Clinton, Sydney W21             4) Turner, Madeline Rae W16       
 14 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:15.67  
 
Event 974  Mixed Open 100 Yard Freestyle Parents Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT      48.65  
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                     NT      49.14  
  3 Lily Flagg Swim Team  'A'                              NT      49.51  
  4 Monte Sano  'A'                                        NT      54.09  
     1) Segrest, Rob M36                2) Bains, Emily W41               
     3) Pfitzer, Marianne W40           4) Morgan, Seth M40               
  5 Hampton Cove Hurricanes  'A'                           NT      55.00  
  6 Redstone Arsenal Launchers  'A'                        NT      55.29  
  7 Piedmont Recreation Associatio  'A'                    NT      55.33  
  8 Greenwyche Gators  'A'                                 NT      57.38  
     1) Allan, Megan W29                2) Allan, Sean M29                
     3) Ludwig, Monica W29              4) Ryan, Jon M29                  
  9 Sherwood Swim Team  'C'                                NT      57.42  
     1) Elmore, Lori W38                2) Freelove, Marie W38            
     3) Yobs, Jon M40                   4) Glass, Wade M46                
 10 Chapman swim team  'A'                                 NT      57.91  
 11 Camelot Recreation Association  'A'                    NT      58.82  
 12 Sherwood Swim Team  'B'                                NT      59.04  
     1) Clay, Keith M32                 2) Clay, Meghan W38               
     3) Wathen, Adam M42                4) Wathen, Caroline W40           
 13 Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT      59.51  
 14 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    1:02.01  
     1) Sprinz, Derek M38               2) Detwiler, Alicia W37           
     3) Sprinz, Cara W35                4) Detwiler, Tom M41              
 15 Sherwood Swim Team  'D'                                NT    1:04.66  
     1) Perez, Jose M47                 2) West, Amanda W40               
     3) Chu, Sally W35                  4) Hill, Daniel M38               
 16 Byrd Spring  'A'                                       NT    1:05.23  
     1) Ledford, Tiffany W39            2) Alford, Casey A W41            
     3) Stifflemire, Jeffrey A M43      4) Mathew, Ferguson M41           
 17 Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT    1:06.19  
 18 Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT    1:15.61  
 
Event 975  Mixed Open 100 Yard Freestyle Coaches Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Recreation Associatio  'A'                    NT      42.92  
  2 Jones Valley Recreation Assn.  'A'                     NT      44.01  
  3 Lily Flagg Swim Team  'B'                              NT      46.53  
  4 Lily Flagg Swim Team  'A'                              NT      47.13  
  5 Piedmont Recreation Associatio  'B'                    NT      48.35  
  6 Mountain Springs  'A'                                  NT      48.60  
     1) Brandon, Claire W19             2) Brandon, Sophie W19            
     3) Overton, Lauren-Cain W19        4) Peffer, Gage M20               
  7 Monte Sano  'A'                                        NT      50.53  
     1) Klemm, Riley P M21              2) Huskey, Joshua M21             
     3) Wistner, Abigail N W20          4) Masterson, Don M62             
  8 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT      51.05  
  9 Sherwood Swim Team  'A'                                NT      52.73  
 10 Chapman swim team  'A'                                 NT      54.26  
 11 Hampton Cove Hurricanes  'A'                           NT      54.78  
 12 Whitesburg Tide  'A'                                   NT      59.08  
     1) Turner, Madeline Rae W16        2) Shea, Emma W18                 
     3) Bright, Addison W20             4) Clinton, Sydney W21            
 13 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:04.47  
 14 Byrd Spring  'A'                                       NT    1:13.63  
     1) Blasingame, Ian I M23           2) Ledford, Tori W20              
 
                   Combined Team Scores - Through Event 975                    
 
  1. Monte Sano                       1697.5   2. Jones Valley Recreation Assn.    1657.5
  3. Greenwyche Gators                  1640   4. Blossomwood Swim Team            1461.5
  5. Lily Flagg Swim Team               1090   6. Piedmont Recreation Associatio      982
  7. Mountain Springs                    824   8. Whitesburg Tide                   709.5
  9. Camelot Recreation Association      658  10. Hampton Cove Hurricanes             581
 11. Sharon Johnston Swim Team         514.5  12. Mt. Carmel Hammerheads              499
 13. Redstone Arsenal Launchers        467.5  14. Valley Hill Country Club            409
 15. Sherwood Swim Team                  397  16. Chapman Swim Team                   319
 17. Byrd Spring                         212                                             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2024 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org