Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/23/2022 12:32 AM
                2022 RCSL GREN vs BLOS - meters WK4 - 6/22/2022                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:35.51    1:33.09  
     1) Lee, Lainey 8                   2) Allan, Audrey 8                
     3) Brigance, Margaret 8            4) Allan, Amelia 8                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:34.32    1:33.19  
     1) Lehr, Francie 8                 2) Shumaker, Virginia 7           
     3) Jackson, Anna Reed 8            4) Carter, Emma 7                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:18.36   X1:58.66  
     1) Holmes, Alice 8                 2) Bridges, June 8                
     3) Pitchford, Florence 7           4) Schreeder, Mallie 7            
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        1:54.31   X2:31.31  
     1) Fierro, Natalee 8               2) Wilson, Hastings 7             
     3) Samples, Sloan 8                4) Good, Abigail 7                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:51.83  
     1) Rowe, Evelyn 7                  2) Roberts, Jessie 8              
     3) McCurry, Ivy 7                  4) Drake, Lilly 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:08.92    1:51.72  
     1) Smith, Henry 8                  2) Moorer, Carter 8               
     3) Clark, Eli 7                    4) Holden, Grant 7                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:51.58    1:52.75  
     1) Turner, Sullivan 8              2) Jimenez, Emilio 8              
     3) Snyder, Silas 8                 4) Matthews, Luke 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:15.21   X2:17.32  
     1) James, Luke 7                   2) Wilson, Harvey 8               
     3) Hodges, Gabe 7                  4) Graham, Trevor 8               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        2:08.92   X2:18.90  
     1) Fitzgerald, James 8             2) Lovvorn, Ian 8                 
     3) Whitehead, Carter 7             4) McCurry, George 8              
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:03.64  
     1) Lane, Mason 7                   2) Lovvorn, Sawyer 7              
     3) Steele, Wyatt 7                 4) Smith, Wilson 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        3:01.92    2:58.64  
     1) Carter, Katherine 10            2) Pope, Savannah 10              
     3) Clark, Lily 10                  4) Yates, Lauren 10               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:12.30    3:13.81  
     1) Lee, Kinley 9                   2) Allan, Nora 10                 
     3) Ludwig, Cydney 9                4) Bevel, Emily 10                
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:46.73   X3:25.02  
     1) Pitchford, Madeleine 10         2) Kahanic, Paisley 9             
     3) Brown, Shelby 10                4) Schreeder, Liley 9             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        3:39.75   X3:26.63  
     1) Fierro, Mia 10                  2) Garnett, Merrell 10            
     3) Story, Millie 10                4) McRight, Milie 9               
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X4:16.44  
     1) Roberts, Bea 10                 2) Igo, Darby 9                   
     3) Holden, Harper 10               4) Santiago, Sofia 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        3:18.65    3:21.81  
     1) Ferguson, James 10              2) Paque, Maddox 10               
     3) Good, Kolton 9                  4) Wilson, Oliver 9               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:30.79    3:27.58  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Davison, Emmett 10             
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X4:12.63  
     1) Mullins, Connor 10              2) Taylor, Reid 9                 
     3) Lindgren, Matthew 10            4) Craig, Nick 9                  
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        4:15.60   X4:24.97  
     1) Robertson, James 10             2) Howell, Walt 9                 
     3) Tharp, Blake 10                 4) McElroy, Austin 9              
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X5:01.88  
     1) Brinkley, Andy 10               2) Smith, Hudson 10               
     3) Klein, Parker 9                 4) Aldridge, Lennon 10            
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:29.16    2:25.88  
     1) Kent, Hadley 12                 2) Allan, Izzy 12                 
     3) Ludwig, Camila 12               4) Daniel, Caroline 12            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:36.68    2:29.27  
     1) Krichev, Charlotte 11           2) Donovan, Kylie 11              
     3) Bell, Jillian 11                4) Speaks, Emme 12                
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:30.47  
     1) Santiago, Olivia 12             2) Rowe, Sarah Grace 12           
     3) Deutsch, Peyton 11              4) Smith, Kayleigh 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:20.51   6/30/2021 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, S Morgan, T Quadrini, S McMillion    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:31.26    2:31.15  
     1) Whitehead, Brooks 12            2) Paque, Knox 12                 
     3) Lehr, Bennett 11                4) Clark, Will 12                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:33.36    2:31.25  
     1) Ayres, Charles 11               2) Taylor, Hayes 12               
     3) Young, Chase 12                 4) Taylor, John Marshall 12       
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        2:51.01   X2:56.58  
     1) Jackson, Peyton 12              2) Casperson, Charlie 11          
     3) Wilson, Parker 11               4) Holt, Grayson 12               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:16.54   X3:09.08  
     1) Ryan, Jake 12                   2) Kahanic, Gage 11               
     3) Holmes, Fox 11                  4) Graham, Ty 12                  
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:23.60  
     1) Fierro, David 12                2) Mitchell, Tyler 12             
     3) McElroy, Jacob 12               4) Caragianis, Noah 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.14    6/8/2022 Blossomwood, BLOS                          
                         S Krichev, E McGraw, S Letson, S Mackey           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:13.02    2:13.76  
     1) Mackey, Story 13                2) McGraw, Ellis 14               
     3) Letson, Sophia 14               4) Holden, Sydney 13              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:32.85    2:33.89  
     1) Banks, Abby 13                  2) Duggan, Eva 12                 
     3) Brigance, Cecilia 13            4) Derrick, Emily 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.12    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         O Guerin, M Baumgartner, I Whetstone, J Copeland  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:13.34    2:16.19  
     1) Kent, Farrell 14                2) Shadinger, Austin 14           
     3) Johnson, Wesley 14              4) Hardy, Benjamin 13             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:26.68    2:28.10  
     1) Goldmon, William 13             2) Roberts, Bross 14              
     3) Casperson, Ben 13               4) Watson, Ben 14                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:13.53   6/29/2016 Sherwood, SHER                             
                         E Rinehart, C Tarsitano, M Holtcamp, K Hammer     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:14.73    2:19.57  
     1) Yates, Madelyn 17               2) Heritage, Greer 16             
     3) Brady, Peyton 15                4) Howell, Rowan 15               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:26.52    2:27.32  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Houser, Michaela 17            
     3) Scales, Amelia 15               4) Daniel, Bella 14               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:41.73   X2:41.15  
     1) Sowash, Lillian 17              2) Keith, Caroline 16             
     3) McCary, Addie 16                4) Edmondson, Lucy 16             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:56.46  
     1) Brinkley, Wini 16               2) Fierro, Brooke 16              
     3) Heritage, Preston 16            4) Watts, Amber 15                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:54.93    1:54.51  
     1) Byrd, Will 17                   2) Kimball, Mason 16              
     3) Hardy, Samuel 17                4) Young, Lance 16                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:14.19    2:19.89  
     1) Bohan, John 17                  2) Mitchell, Jack 16              
     3) Blankenship, Will 15            4) Stuart, Ben 17                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle, Lillian              6 Blossomwood            29.90      29.63  
  2 Moorer, Ava                6 Blossomwood            29.28      30.84  
  3 Davis, Harriet             6 Blossomwood            37.16      38.50  
  4 James, Lauren              5 Gators                 42.14      41.77  
  5 Wilson, Hayden             6 Gators                 40.26      43.39  
  6 Daigle, Holly              6 Gators                 54.03      53.64  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fitzgerald, Alice          6 Blossomwood            38.65     X33.03  
 -- Meythaler, Miller          5 Blossomwood            51.24     X40.14  
 -- Tharp, Kiera               6 Blossomwood            42.55     X40.97  
 -- Rogers, Lula               6 Blossomwood            40.74     X41.37  
 -- McCarty, Lowrey            5 Blossomwood            43.29     X41.46  
 -- Bourgeois, Blair           5 Blossomwood            48.31     X42.00  
 -- Hansom, Hallie Ann         5 Blossomwood            47.85     X42.52  
 -- Luhmann, Audrey            6 Blossomwood            53.15     X43.25  
 -- Johnson, Ava               6 Blossomwood            47.65     X43.41  
 -- Bridges, Ada               5 Gators                    NT     X46.37  
 -- Gosdin, Harper             6 Gators                 44.27     X48.75  
 -- Saraceni, Annie Frances    4 Gators               1:05.00     X50.01  
 -- Matthews, Lillian          5 Gators                 47.75     X51.26  
 -- Ginga, Lyla                4 Blossomwood          1:16.38     X51.64  
 -- Lill, Hadley               6 Gators                 51.93     X52.94  
 -- Eberhart, Clare            5 Gators               1:04.84     X55.90  
 -- Soliman, Sophia            6 Blossomwood          1:00.54     X58.10  
 -- Landphair, Emersyn         5 Gators                 52.46     X58.25  
 -- Waggoner, Beau Holland     5 Blossomwood            51.78     X59.56  
 -- Johnson, Ellie             5 Gators                 53.98     X59.57  
 -- Milner, Zoe                4 Gators                 41.07   X1:03.03  
 -- Kyle, Hattie               4 Blossomwood          1:35.27   X1:05.69  
 -- Lovvorn, Abigail Ruth      4 Blossomwood          1:16.27   X1:12.07  
 -- Harbarger, Annie           5 Blossomwood            55.58   X1:12.63  
 -- Hawkins, Sperry            4 Blossomwood          1:15.14   X1:19.22  
 -- Smith, Crosby              5 Blossomwood          1:12.17   X1:19.70  
 -- Taylor, Kate               5 Gators                 54.48   X1:29.88  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb            6 Gators                 26.88      24.38  
  2 Igo, Myles                 6 Blossomwood            25.13      25.97  
  3 McRight, Drake             6 Blossomwood            32.66      28.84  
  4 Lehr, Rhett                6 Blossomwood            35.87      34.08  
  5 Taylor, Brooks             6 Gators                 33.70      36.34  
  6 van Wagenberg, Frans       6 Gators                 40.69      44.46  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fitzgerald, Charlie        6 Blossomwood            39.02     X37.31  
 -- Story, Levi                6 Blossomwood            41.17     X44.70  
 -- Turner, Rhodes             5 Blossomwood          1:01.19     X44.70  
 -- Fortin, Cillian            5 Blossomwood            45.60     X46.51  
 -- Owen, Thomas               5 Blossomwood            46.95     X47.25  
 -- Schneider, Nathan          5 Gators                    NT     X49.90  
 -- Loening, Oliver            6 Gators                 44.12     X50.27  
 -- Beaver, Owen               4 Gators               1:10.46     X53.94  
 -- Lill, James                4 Gators                 50.57     X54.13  
 -- Steele, Beau Whitman       5 Blossomwood          1:00.01     X57.02  
 -- Igo, Wyatt                 4 Blossomwood            50.96   X1:00.85  
 -- Peters, Lawson             5 Gators               1:11.07   X1:04.81  
 -- Jimenez, Mateo             5 Gators               1:11.07   X1:09.96  
 -- Whitaker, Truett           5 Blossomwood          1:41.64   X2:17.07  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehr, Francie              8 Blossomwood            19.66     J19.71  
  2 Brigance, Margaret         8 Gators                 20.25     J19.64  
  3 Allan, Amelia              8 Gators                 21.25      20.64  
  4 Carter, Emma               7 Blossomwood            17.98      20.87  
  5 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            20.75      21.21  
  6 Allan, Audrey              8 Gators                 20.19      21.58  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Peters, Olivia             8 Gators                 26.15     X24.38  
 -- Roberts, Jessie            8 Blossomwood            28.59     X25.83  
 -- Aldridge, Ellie Jane       8 Blossomwood            26.04     X26.03  
 -- Wilson, Hastings           7 Blossomwood            24.38     X26.95  
 -- Curtis, Ella Grace         7 Blossomwood            34.69     X27.13  
 -- Ginga, Joey                7 Blossomwood            28.03     X28.15  
 -- Rowe, Evelyn               7 Blossomwood               NT     X29.13  
 -- Schreeder, Mallie          7 Gators                 29.34     X29.20  
 -- Good, Abigail              7 Blossomwood            27.94     X30.78  
 -- Bridges, Zoe               7 Gators                    NT     X32.69  
 -- Allen, Edie Grace          7 Blossomwood            33.04     X34.08  
 -- Pitchford, Florence        7 Gators                 37.59     X34.65  
 -- Deutsch, Piper             7 Blossomwood            30.07     X35.08  
 -- Samples, Sloan             8 Blossomwood            36.66     X37.44  
 -- Drake, Lilly               7 Blossomwood            41.12     X39.33  
 -- McCraw, Eleanor            7 Gators                 45.78     X41.84  
 -- Kimbrel, Sutton            7 Blossomwood            44.52     X42.76  
 -- McCurry, Ivy               7 Blossomwood            39.07     X46.15  
 -- Kemp, Noelle               7 Gators                 44.52     X48.32  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Luke             8 Gators                 19.55      20.02  
  2 Moorer, Carter             8 Blossomwood            17.98      20.08  
  3 Snyder, Silas              8 Gators                 21.16      22.22  
  4 Smith, Henry               8 Blossomwood            24.59      22.70  
  5 Clark, Eli                 7 Blossomwood            20.57      23.51  
  6 Jimenez, Emilio            8 Gators                 22.20      23.59  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fitzgerald, James          8 Blossomwood            27.39     X22.78  
 -- Graham, Trevor             8 Gators                 23.47     X23.39  
 -- Brinkley, George           8 Blossomwood            25.07     X24.46  
 -- McCurry, George            8 Blossomwood            24.00     X25.02  
 -- Hodges, Gabe               7 Gators                 27.76     X26.78  
 -- Gimenez, George            7 Gators                 28.07     X26.78  
 -- Burns, Lucus               8 Blossomwood            30.11     X29.34  
 -- Smith, Wilson              7 Blossomwood            29.08     X30.28  
 -- Johnson, Eli               8 Blossomwood            31.82     X32.62  
 -- Dean, Justice              8 Blossomwood            32.42     X32.65  
 -- Steele, Wyatt              7 Blossomwood            31.42     X33.76  
 -- Bourgeois, Jack            7 Blossomwood            42.76     X34.69  
 -- Whitehead, Carter          7 Blossomwood            31.67     X35.71  
 -- Simons, Hudson             7 Blossomwood            34.57     X36.34  
 -- Allen, Will                8 Blossomwood            35.65     X36.46  
 -- Sepulveda Varela, Daniel   7 Gators                 31.45     X36.47  
 -- Baker, Rhett               8 Blossomwood            34.77     X36.63  
 -- Beaver, Mason              8 Gators                 38.56     X37.94  
 -- Schneider, Philip          7 Gators                    NT     X39.76  
 -- Becker, Grant              8 Blossomwood            48.43     X40.37  
 -- Lovvorn, Sawyer            7 Blossomwood            38.95     X44.33  
 -- Wester, Trip               8 Blossomwood            37.82     X47.88  
 -- Story, Jack                8 Blossomwood            47.72     X48.52  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Savannah            10 Blossomwood            35.55      38.27  
  2 Carter, Katherine         10 Blossomwood            37.67      40.07  
  3 Clark, Lily               10 Blossomwood            39.33      42.07  
  4 Ludwig, Cydney             9 Gators                 41.43      42.45  
  5 Bevel, Emily              10 Gators                 41.97      42.50  
  6 Schreeder, Liley           9 Gators                 43.34      43.57  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kahanic, Paisley           9 Gators                 53.00     X40.21  
 -- Story, Millie             10 Blossomwood            41.99     X42.21  
 -- Fierro, Mia               10 Blossomwood            43.94     X43.90  
 -- McRight, Milie             9 Blossomwood            44.36     X45.53  
 -- Garnett, Merrell          10 Blossomwood               NT     X47.44  
 -- Heaps, Vivian              9 Gators                 49.26     X49.95  
 -- Igo, Darby                 9 Blossomwood            47.53     X50.13  
 -- Lindgren, Charlotte        9 Gators                 51.00     X50.34  
 -- Santiago, Sofia           10 Blossomwood            50.86     X51.94  
 -- Stanfield, Charlotte      10 Gators                 55.75     X52.89  
 -- Holden, Harper            10 Blossomwood            47.61     X53.64  
 -- Rowe, Alice               10 Blossomwood          1:00.03     X56.88  
 -- Daigle, Juliana           10 Gators               1:02.63     X56.94  
 -- Luhmann, Kylah            10 Blossomwood            59.00     X57.77  
 -- Smith, Piper              10 Blossomwood          1:01.28     X58.45  
 -- McCraw, Claire            10 Gators                 55.64   X1:00.75  
 -- League, Harley            10 Gators                 58.88   X1:01.03  
 -- Cowan, Mary Virginia       9 Blossomwood          1:07.45   X1:09.60  
 -- Lucas, Juliana             9 Blossomwood          1:11.53   X1:18.95  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paque, Maddox             10 Blossomwood            38.37      40.12  
  2 Ferguson, James           10 Blossomwood            40.56      40.18  
  3 Taylor, Win                9 Gators                 43.31      43.84  
  4 Brigance, Benjamin        10 Gators                 43.84      44.07  
  5 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            42.46      44.25  
  6 Bevel, Grant              10 Gators                 48.21      47.22  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Hudson             10 Blossomwood            48.94     X46.38  
 -- Dean, River               10 Blossomwood            51.69     X48.64  
 -- Lindgren, Matthew         10 Gators                 50.32     X48.81  
 -- Aldridge, Lennon          10 Blossomwood            56.89     X50.66  
 -- Brinkley, Andy            10 Blossomwood            54.29     X51.90  
 -- Howell, Walt               9 Blossomwood               NT     X52.27  
 -- Story, Sam                 9 Blossomwood            56.78     X58.32  
 -- Tharp, Blake              10 Blossomwood            59.39     X58.37  
 -- Bourgeois, Davis           9 Blossomwood          1:08.72   X1:01.63  
 -- Craig, Nick                9 Gators                    NT   X1:05.89  
 -- Baker, Cooper             10 Blossomwood            51.69   X1:06.83  
 -- Craig, Zach                9 Gators                    NT   X1:08.75  
 -- Kelly, Colt                9 Blossomwood          1:14.30   X1:19.96  
 -- Klein, Parker              9 Blossomwood          1:23.46   X1:28.00  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            30.17      29.71  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 30.40      31.39  
  3 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            32.44      33.03  
  4 Daniel, Caroline          12 Gators                 32.96      34.10  
  5 Bell, Jillian             11 Blossomwood               NT      35.72  
  6 Allan, Izzy               12 Gators                 36.33      36.82  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Duggan, Eva               12 Gators                    NT     X37.88  
 -- Graham, Trinity           11 Gators                 40.94     X41.62  
 -- Rowe, Sarah Grace         12 Blossomwood            51.00     X43.83  
 -- Wells, Lane               11 Gators                 41.97     X43.89  
 -- Santiago, Olivia          12 Blossomwood            45.68     X44.53  
 -- Aldridge, Dixie           12 Blossomwood            42.20     X44.71  
 -- Shadinger, Isabelle       11 Gators                 54.63     X54.95  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 Gators                 29.93      31.00  
  2 Taylor, Hayes             12 Gators                 32.02      32.38  
  3 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            33.23      32.51  
  4 Paque, Knox               12 Blossomwood            33.04      33.94  
  5 Clark, Will               12 Blossomwood            33.59      34.63  
  6 Taylor, John Marshall     12 Gators                 35.46      36.91  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Casperson, Charlie        11 Blossomwood            36.28     X35.50  
 -- Holmes, Fox               11 Gators                 35.01     X36.95  
 -- Holt, Grayson             12 Blossomwood            37.01     X37.89  
 -- Fierro, David             12 Blossomwood            39.86     X39.96  
 -- Mitchell, Tyler           12 Blossomwood            40.68     X41.50  
 -- McElroy, Jacob            12 Blossomwood            41.09     X43.06  
 -- Kahanic, Gage             11 Gators                 47.02     X44.88  
 -- Aldridge, Everett         12 Blossomwood               NT     X44.94  
 -- Graham, Ty                12 Gators                 39.85     X45.03  
 -- Smith, Farin Lee          11 Gators                 53.94     X47.94  
 -- Caragianis, Noah          11 Blossomwood            44.84     X50.39  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             14 Gators                 29.77      29.38  
  2 Letson, Sophia            14 Blossomwood            30.51      30.56  
  3 Holden, Sydney            13 Blossomwood            30.20      30.72  
  4 Mackey, Story             13 Blossomwood            29.78      30.75  
  5 Berger, Campbell          13 Gators                 37.22      38.60  
  6 Derrick, Emily            13 Gators                    NT      39.38  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro, Averee            14 Blossomwood            36.35     X37.03  
 -- Schmidt, Ainsley          14 Gators                 45.13     X45.21  
 -- Brinkley, Lyn             13 Blossomwood            48.51     X48.57  
 -- Kelley, Samantha          13 Gators                 59.83   X1:09.77  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.00    6/6/2018 Chris Bedsole, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 Gators                 27.20      28.63  
  2 Hardy, Benjamin           13 Gators                 29.24      29.03  
  3 Shadinger, Austin         14 Gators                 29.18      29.31  
  4 Watson, Ben               14 Blossomwood            30.14      31.58  
  5 Roberts, Bross            14 Blossomwood            33.46      32.65  
  6 Kimbrel, Jack             14 Blossomwood            32.49      32.96  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCary, Thad              14 Gators                 37.31     X35.03  
 -- Smith, Gibson             14 Gators                    NT     X35.14  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.70   6/29/2016 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            27.66      28.09  
  2 Houser, Michaela          17 Gators                 30.21      30.34  
  3 Brady, Peyton             15 Blossomwood            28.53     J30.34  
  4 Ayres, Caroline           15 Gators                 30.96      31.35  
  5 Heritage, Greer           16 Blossomwood            32.21      31.66  
  6 Edmondson, Lucy           16 Gators                 32.19      32.02  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watts, Amber              15 Blossomwood            37.06     X37.32  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Lance              16 Gators                 25.26      25.34  
  2 Byrd, Will                17 Gators                 27.29      26.77  
  3 Hardy, Samuel             17 Gators                 25.94      26.90  
  4 Evans, Galen              17 Blossomwood            30.55      28.76  
  5 Bohan, John               17 Blossomwood            27.89      28.78  
  6 Blankenship, Will         15 Blossomwood            28.73      29.87  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allan, Audrey              8 Gators                 26.40      26.72  
  2 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            27.22      27.21  
  3 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            25.76      27.44  
  4 Lehr, Francie              8 Blossomwood            27.89      27.53  
  5 Allan, Amelia              8 Gators                 27.46      28.28  
  6 Bridges, June              8 Gators                 28.93      30.21  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moorer, Carter             8 Blossomwood            30.67     J32.58  
  2 Jimenez, Emilio            8 Gators                 31.24     J33.16  
  3 Turner, Sullivan           8 Gators                 33.43     J32.46  
  4 Wilson, Harvey             8 Gators                 30.90      34.19  
  5 Clark, Eli                 7 Blossomwood            36.23      35.25  
  6 Holden, Grant              7 Blossomwood            45.04      46.95  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Savannah            10 Blossomwood            49.20      49.01  
  2 Allan, Nora               10 Gators                 52.63      52.44  
  3 Pitchford, Madeleine      10 Gators               1:01.28      53.07  
  4 Carter, Katherine         10 Blossomwood            52.71      55.77  
  5 Yates, Lauren             10 Blossomwood          1:00.31    1:01.01  
  6 Lee, Kinley                9 Gators                 57.64    1:01.82  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paque, Maddox             10 Blossomwood            54.20      56.08  
  2 Ferguson, James           10 Blossomwood            58.06      58.03  
  3 Wilson, Oliver             9 Blossomwood               NT    1:03.90  
  4 Davison, Emmett           10 Gators               1:05.27    1:06.00  
  5 Taylor, Reid               9 Gators               1:08.97    1:07.53  
  6 Mullins, Connor           10 Gators               1:11.88    1:18.15  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood               NT      42.02  
  2 Allan, Izzy               12 Gators                 42.89      42.70  
  3 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            43.78      43.87  
  4 Daniel, Caroline          12 Gators                 46.52      46.97  
  5 Krichev, Charlotte        11 Blossomwood            47.97      49.75  
  6 Kent, Hadley              12 Gators                 51.01      50.00  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.06   6/15/2022 Mark Crook, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 Gators                 40.88      40.38  
  2 Taylor, Hayes             12 Gators                 41.57      44.18  
  3 Paque, Knox               12 Blossomwood            43.96      45.28  
  4 Jackson, Peyton           12 Blossomwood            47.72      47.70  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.76   6/30/2021 Claire Quadrini, MNSO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            37.25      37.27  
  2 Daniel, Bella             14 Gators                 38.21      39.09  
  3 Banks, Abby               13 Gators                 40.24      41.09  
  4 Letson, Sophia            14 Blossomwood               NT      43.45  
  5 Holden, Sydney            13 Blossomwood            43.71      44.01  
  6 Brigance, Cecilia         13 Gators                 48.98      50.75  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shadinger, Austin         14 Gators                 37.45      37.51  
  2 Hardy, Benjamin           13 Gators                 37.15      37.97  
  3 Goldmon, William          13 Blossomwood            42.67      43.39  
  4 Roberts, Bross            14 Blossomwood            42.12      43.76  
  5 Watson, Ben               14 Blossomwood            44.62      45.71  
  6 Hardy, William            13 Gators                    NT      46.65  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Peyton             15 Blossomwood            39.70      40.20  
  2 Howell, Rowan             15 Blossomwood            42.62      43.37  
  3 Heritage, Greer           16 Blossomwood            41.24      44.22  
  4 Scott, Sydney             16 Gators                 44.50      44.81  
  5 Keith, Caroline           16 Gators                 43.86      44.86  
  6 Scales, Amelia            15 Gators                 43.51      45.37  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kimball, Mason            16 Gators                 33.17      34.77  
  2 Young, Lance              16 Gators                 30.76      35.25  
  3 Byrd, Will                17 Gators                 34.13      35.28  
  4 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            38.72      40.19  
  5 Jones, Paul               15 Blossomwood            40.34      41.19  
  6 Stuart, Ben               17 Blossomwood               NT      53.46  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:23.94    1:21.87  
     1) Carter, Emma W7                 2) Clark, Eli M7                  
     3) Lehr, Francie W8                4) Moorer, Carter M8              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:21.15    1:21.90  
     1) Brigance, Margaret W8           2) Snyder, Silas M8               
     3) Allan, Audrey W8                4) Matthews, Luke M8              
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:01.96  
     1) Deutsch, Piper W7               2) Curtis, Ella Grace W7          
     3) Burns, Lucus M8                 4) Brinkley, George M8            
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:09.68   X2:02.62  
     1) Peters, Olivia W8               2) Beaver, Mason M8               
     3) Rentz, Adam M8                  4) Gimenez, George M7             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:09.51   X2:09.13  
     1) Hodges, Gabe M7                 2) Schreeder, Mallie W7           
     3) McCraw, Eleanor W7              4) Turner, Sullivan M8            
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:14.70  
     1) Allen, Will M8                  2) Aldridge, Ellie Jane W8        
     3) Samples, Sloan W8               4) Smith, Wilson M7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:48.02    2:43.00  
     1) Ferguson, James M10             2) Paque, Maddox M10              
     3) Carter, Katherine W10           4) Pope, Savannah W10             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:50.55    2:59.12  
     1) Bevel, Emily W10                2) Brigance, Benjamin M10         
     3) Taylor, Win M9                  4) Ludwig, Cydney W9              
 -- Greenwyche Gators  'C'                            3:24.38   X3:16.44  
     1) Schreeder, Liley W9             2) Bevel, Grant M10               
     3) Davison, Emmett M10             4) McCraw, Claire W10             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:17.51   X3:24.39  
     1) Heaps, Vivian W9                2) Lindgren, Matthew M10          
     3) Taylor, Reid M9                 4) Allan, Nora W10                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:43.15  
     1) McElroy, Austin M9              2) Luhmann, Kylah W10             
     3) Igo, Darby W9                   4) Tharp, Blake M10               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:44.87  
     1) Cowan, Mary Virginia W9         2) Fierro, Mia W10                
     3) Story, Sam M9                   4) Howell, Walt M9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:02.96    6/6/2018 Jones Valley, JVRA                         
                         G Dougherty, H Amos. L Bedsole, W Neville         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:05.31    2:07.75  
     1) Daniel, Caroline W12            2) Taylor, Hayes M12              
     3) Ludwig, Camila W12              4) Young, Chase M12               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:08.68    2:09.88  
     1) Lehr, Bennett M11               2) Paque, Knox M12                
     3) Donovan, Kylie W11              4) Speaks, Emme W12               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:42.65  
     1) Deutsch, Peyton W11             2) Rowe, Sarah Grace W12          
     3) McElroy, Jacob M12              4) Casperson, Charlie M11         
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:34.48   X2:44.83  
     1) Holmes, Fox M11                 2) Ward, Paulina W11              
     3) Wells, Lane W11                 4) Graham, Ty M12                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:30.98   X2:45.58  
     1) Taylor, John Marshall M12       2) Ryan, Jake M12                 
     3) Graham, Trinity W11             4) Allan, Izzy W12                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:51.16  
     1) Holt, Grayson M12               2) Mitchell, Tyler M12            
     3) Santiago, Olivia W12            4) Smith, Kayleigh W12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:57.73    1:59.27  
     1) Banks, Abby W13                 2) Daniel, Bella W14              
     3) Shadinger, Austin M14           4) Johnson, Wesley M14            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:07.35    2:06.44  
     1) Casperson, Ben M13              2) Letson, Sophia W14             
     3) Watson, Ben M14                 4) Mackey, Story W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.84   6/28/2017 Sherwood Swim Team, SHER                   
                         K Mckey, M Holtcamp, E Rinehart, C Williams       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:52.37    1:49.75  
     1) Young, Lance M16                2) Ayres, Caroline W15            
     3) Houser, Michaela W17            4) Hardy, Samuel M17              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:55.56    1:54.34  
     1) Blankenship, Will M15           2) Bohan, John M17                
     3) Brady, Peyton W15               4) Yates, Madelyn W17             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:14.07  
     1) Watts, Amber W15                2) Heritage, Preston W16          
     3) Jones, Paul M15                 4) Mitchell, Jack M16             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:09.09   X2:16.94  
     1) Keith, Atkins W15               2) Byrd, Will M17                 
     3) Sowash, Lillian W17             4) Kimball, Mason M16             
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:10.73   X2:20.77  
     1) Scott, Sydney W16               2) Young, Cole M17                
     3) Keith, Caroline W16             4) Derrick, Andrew M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shumaker, Virginia         7 Blossomwood            24.99      23.12  
  2 Carter, Emma               7 Blossomwood            25.20     J24.47  
  3 Brigance, Margaret         8 Gators                 24.51     J24.25  
  4 Lee, Lainey                8 Gators                 25.15      24.80  
  5 Allan, Audrey              8 Gators                 25.70      28.08  
  6 Fierro, Natalee            8 Blossomwood               NT      30.00  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Silas              8 Gators                 24.92      25.40  
  2 Ferguson, John David       8 Blossomwood            27.46      25.66  
  3 Matthews, Luke             8 Gators                 26.25      26.02  
  4 Kimbrel, Lucas             8 Blossomwood            26.80      27.97  
  5 Lovvorn, Ian               8 Blossomwood            31.66      28.57  
  6 James, Luke                7 Gators                 30.28      45.53  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Katherine         10 Blossomwood            45.62     J45.70  
  2 Lee, Kinley                9 Gators                 49.47     J45.59  
  3 Clark, Lily               10 Blossomwood            48.56      47.44  
  4 Ludwig, Cydney             9 Gators                 50.96      51.13  
  5 Yates, Lauren             10 Blossomwood            53.57      51.72  
  6 Allan, Nora               10 Gators                 54.60      55.89  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Benjamin        10 Gators                 51.63      51.25  
  2 Ferguson, James           10 Blossomwood            52.47      51.62  
  3 McElroy, Austin            9 Blossomwood               NT      55.66  
  4 Wilson, Oliver             9 Blossomwood            54.21      56.52  
  5 Bevel, Grant              10 Gators                 59.44      58.51  
  6 Mullins, Connor           10 Gators               1:02.31    1:04.01  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila            12 Gators                 36.56      37.41  
  2 Kent, Hadley              12 Gators                 38.88      38.70  
  3 Donovan, Kylie            11 Blossomwood            39.69      39.89  
  4 Krichev, Charlotte        11 Blossomwood            39.98      41.02  
  5 Ward, Paulina             11 Gators                 42.62      44.53  
  6 Bell, Jillian             11 Blossomwood               NT      44.58  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            37.83      38.03  
  2 Ayres, Charles            11 Gators                 40.15      41.31  
  3 Whitehead, Brooks         12 Blossomwood            38.82      41.96  
  4 Wilson, Parker            11 Blossomwood            44.68      46.76  
  5 Taylor, John Marshall     12 Gators                 49.35      48.71  
  6 Ryan, Jake                12 Gators                 47.41      49.00  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             14 Gators                 33.18      33.84  
  2 Banks, Abby               13 Gators                 34.08      33.89  
  3 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            36.85      35.62  
  4 Mackey, Story             13 Blossomwood            35.22      36.65  
  5 Letson, Sophia            14 Blossomwood            35.16      37.01  
  6 Brigance, Cecilia         13 Gators                 45.97      48.70  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   29.25    6/9/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 Gators                 32.47      35.09  
  2 Shadinger, Austin         14 Gators                 35.19      35.31  
  3 Goldmon, William          13 Blossomwood            37.82      38.13  
  4 Kent, Farrell             14 Gators                 37.65      41.15  
  5 Roberts, Bross            14 Blossomwood            42.57      42.46  
  6 Casperson, Ben            13 Blossomwood            44.21      46.41  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77    6/2/2016 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            32.26      32.00  
  2 Ayres, Caroline           15 Gators                 36.76      38.02  
  3 Scales, Amelia            15 Gators                 38.32      38.45  
  4 Sowash, Lillian           17 Gators                 39.75      41.13  
  5 Heritage, Greer           16 Blossomwood               NT      42.47  
  6 Fierro, Brooke            16 Blossomwood            38.86      45.63  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.31   6/15/2022 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                17 Gators                 29.22      29.08  
  2 Kimball, Mason            16 Gators                 30.51      30.63  
  3 Derrick, Andrew           15 Gators                 31.13      31.39  
  4 Blankenship, Will         15 Blossomwood            34.21      35.09  
  5 Bohan, John               17 Blossomwood            34.25      35.64  
  6 Jones, Paul               15 Blossomwood            37.19      39.25  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.63    6/9/2021 Gabrielle Beauchamp, BLOS                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Margaret         8 Gators                 22.71      22.53  
  2 Lehr, Francie              8 Blossomwood            24.65      23.51  
  3 Jackson, Anna Reed         8 Blossomwood            26.81      24.21  
  4 Donovan, Caroline          8 Blossomwood            25.83      24.40  
  5 Allan, Amelia              8 Gators                 24.69      25.01  
  6 Holmes, Alice              8 Gators                 31.00      27.47  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   17.73   6/20/2018 Tyler Quadrini, Makos                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moorer, Carter             8 Blossomwood            27.06      25.83  
  2 Clark, Eli                 7 Blossomwood            30.14      27.37  
  3 Ferguson, John David       8 Blossomwood               NT      27.58  
  4 Matthews, Luke             8 Gators                 30.58      28.19  
  5 Snyder, Silas              8 Gators                 26.93      31.95  
  6 Wilson, Harvey             8 Gators                 33.03      35.26  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Savannah            10 Blossomwood            44.32      46.22  
  2 Yates, Lauren             10 Blossomwood            49.26      48.39  
  3 Clark, Lily               10 Blossomwood            46.44      51.46  
  4 Ludwig, Cydney             9 Gators                 48.23      52.13  
  5 Allan, Nora               10 Gators                 55.43      56.40  
  6 Brown, Shelby             10 Gators                 54.30      56.97  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bevel, Grant              10 Gators                 50.58      48.78  
  2 Brigance, Benjamin        10 Gators                 49.96      49.90  
  3 Good, Kolton               9 Blossomwood            49.68      52.82  
  4 Paque, Maddox             10 Blossomwood            47.54      57.41  
  5 Taylor, Win                9 Gators               1:00.43    1:00.47  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speaks, Emme              12 Blossomwood            34.32      34.50  
  2 Ludwig, Camila            12 Gators                 34.43      35.63  
  3 Kent, Hadley              12 Gators                 38.25      39.68  
  4 Daniel, Caroline          12 Gators                 39.35      40.02  
  5 Bell, Jillian             11 Blossomwood            42.75      43.47  
  6 Deutsch, Peyton           11 Blossomwood            50.32      46.90  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 Gators                 36.18      35.25  
  2 Lehr, Bennett             11 Blossomwood            34.89      35.43  
  3 Taylor, Hayes             12 Gators                 37.49      41.41  
  4 Ryan, Jake                12 Gators                 45.22      44.25  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackey, Story             13 Blossomwood            32.97      33.63  
  2 Holden, Sydney            13 Blossomwood            34.46      34.51  
  3 Banks, Abby               13 Gators                 34.50      34.58  
  4 McGraw, Ellis             14 Blossomwood            35.20      34.70  
  5 Brigance, Cecilia         13 Gators                 43.81      45.63  
  6 Derrick, Emily            13 Gators                 54.64      51.51  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.21   6/12/2019 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           13 Gators                 31.72      32.50  
  2 Goldmon, William          13 Blossomwood            36.36      36.87  
  3 Casperson, Ben            13 Blossomwood            36.60      40.01  
  4 Hardy, William            13 Gators                 39.28      40.45  
  5 Watson, Ben               14 Blossomwood            38.25      42.14  
 -- Johnson, Wesley           14 Gators                 30.06         DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            17 Blossomwood            29.07      30.20  
  2 Brady, Peyton             15 Blossomwood            31.52      33.62  
  3 Houser, Michaela          17 Gators                 33.51      33.64  
  4 Scales, Amelia            15 Gators                 35.05      35.97  
  5 Heritage, Preston         16 Blossomwood            36.93      37.72  
  6 Ayres, Caroline           15 Gators                 36.40      38.03  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.75    6/9/2021 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             17 Gators                 27.28      28.08  
  2 Young, Lance              16 Gators                 27.91      30.13  
  3 Young, Cole               17 Gators                 30.07      30.52  
  4 Blankenship, Will         15 Blossomwood            32.32      33.06  
  5 Mitchell, Jack            16 Blossomwood            33.79      34.83  
  6 Jones, Paul               15 Blossomwood            36.64      36.34  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.32    7/3/2019 Monte Sano, Makos                          
                         P Quadrini, K Phillippe, L Pfitzer, J Baumgartner 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:19.15    1:20.64  
     1) Jackson, Anna Reed 8            2) Shumaker, Virginia 7           
     3) Lehr, Francie 8                 4) Carter, Emma 7                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:23.76    1:20.94  
     1) Allan, Audrey 8                 2) Holmes, Alice 8                
     3) Allan, Amelia 8                 4) Brigance, Margaret 8           
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:58.91   X1:54.62  
     1) Bridges, June 8                 2) McCraw, Eleanor 7              
     3) Peters, Olivia 8                4) Lee, Lainey 8                  
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X1:58.14  
     1) Donovan, Caroline 8             2) Fierro, Natalee 8              
     3) Good, Abigail 7                 4) McCurry, Ivy 7                 
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:13.20  
     1) Samples, Sloan 8                2) Rowe, Evelyn 7                 
     3) Deutsch, Piper 7                4) Ginga, Joey 7                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:18.75    1:26.88  
     1) Ferguson, John David 8          2) Kimbrel, Lucas 8               
     3) Clark, Eli 7                    4) Moorer, Carter 8               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:26.38    1:27.39  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Graham, Trevor 8               
     3) Jimenez, Emilio 8               4) Matthews, Luke 8               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:01.78  
     1) Johnson, Eli 8                  2) Lane, Mason 7                  
     3) McCurry, George 8               4) Lovvorn, Ian 8                 
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:07.43   X2:06.85  
     1) Gimenez, George 7               2) Beaver, Mason 8                
     3) James, Luke 7                   4) Wilson, Harvey 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:02.74   X2:11.72  
     1) Hodges, Gabe 7                  2) Rentz, Adam 8                  
     3) Sepulveda Varela, Daniel 7      4) Turner, Sullivan 8             
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:11.89  
     1) Lovvorn, Sawyer 7               2) Smith, Henry 8                 
     3) Smith, Wilson 7                 4) Steele, Wyatt 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:33.21    2:41.01  
     1) Carter, Katherine 10            2) Yates, Lauren 10               
     3) Clark, Lily 10                  4) Pope, Savannah 10              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:48.88    2:57.70  
     1) Bevel, Emily 10                 2) Schreeder, Liley 9             
     3) Lee, Kinley 9                   4) Ludwig, Cydney 9               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:12.37  
     1) Fierro, Mia 10                  2) Garnett, Merrell 10            
     3) Igo, Darby 9                    4) McRight, Milie 9               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:17.75   X3:18.70  
     1) Allan, Nora 10                  2) McCraw, Claire 10              
     3) Lindgren, Charlotte 9           4) Pitchford, Madeleine 10        
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:22.34  
     1) Story, Millie 10                2) Rowe, Alice 10                 
     3) Smith, Piper 10                 4) Holden, Harper 10              
 -- Greenwyche Gators  'C'                            3:21.93   X3:26.76  
     1) Heaps, Vivian 9                 2) Knapp, Emry 9                  
     3) Brown, Shelby 10                4) Kahanic, Paisley 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:45.75    2:56.81  
     1) Ferguson, James 10              2) McElroy, Austin 9              
     3) Wilson, Oliver 9                4) Paque, Maddox 10               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:04.13    3:16.89  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Mullins, Connor 10             
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:45.38  
     1) Bourgeois, Davis 9              2) Brinkley, Andy 10              
     3) Story, Sam 9                    4) Dean, River 10                 
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                        3:14.37   X3:56.53  
     1) Good, Kolton 9                  2) Howell, Walt 9                 
     3) Smith, Hudson 10                4) Klein, Parker 9                
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:59.50  
     1) Davison, Emmett 10              2) Craig, Zach 9                  
     3) Lindgren, Matthew 10            4) Taylor, Reid 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:15.49    2:12.27  
     1) Donovan, Kylie 11               2) Bell, Jillian 11               
     3) Krichev, Charlotte 11           4) Speaks, Emme 12                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:14.75    2:12.62  
     1) Daniel, Caroline 12             2) Allan, Izzy 12                 
     3) Kent, Hadley 12                 4) Ludwig, Camila 12              
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:54.39  
     1) Smith, Kayleigh 12              2) Rowe, Sarah Grace 12           
     3) Aldridge, Dixie 12              4) Santiago, Olivia 12            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:55.19   X2:58.78  
     1) Graham, Trinity 11              2) Shadinger, Isabelle 11         
     3) Wells, Lane 11                  4) Ward, Paulina 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:15.52    2:13.78  
     1) Lehr, Bennett 11                2) Whitehead, Brooks 12           
     3) Clark, Will 12                  4) Paque, Knox 12                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:12.42    2:15.59  
     1) Taylor, Hayes 12                2) Taylor, John Marshall 12       
     3) Holmes, Fox 11                  4) Young, Chase 12                
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:34.63  
     1) Aldridge, Everett 12            2) Fierro, David 12               
     3) McElroy, Jacob 12               4) Mitchell, Tyler 12             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:56.84  
     1) Casperson, Charlie 11           2) Holt, Grayson 12               
     3) Jackson, Peyton 12              4) Wilson, Parker 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:04.45    2:02.37  
     1) Holden, Sydney 13               2) Letson, Sophia 14              
     3) McGraw, Ellis 14                4) Mackey, Story 13               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:15.32    2:21.26  
     1) Banks, Abby 13                  2) Daniel, Bella 14               
     3) Brigance, Cecilia 13            4) Berger, Campbell 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:51.36    6/8/2022 Monte Sano, MNSO                           
                         I Whetstone, J Copeland, M Baumgartner, O Guerin  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:59.02    2:00.69  
     1) Shadinger, Austin 14            2) Hardy, Benjamin 13             
     3) Hardy, William 13               4) Johnson, Wesley 14             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:06.44    2:11.71  
     1) Casperson, Ben 13               2) Kimbrel, Jack 14               
     3) Goldmon, William 13             4) Watson, Ben 14                 
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:56.20   6/29/2016 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:58.11    2:01.69  
     1) Brady, Peyton 15                2) Heritage, Greer 16             
     3) Howell, Rowan 15                4) Yates, Madelyn 17              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:05.61    2:02.46  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Edmondson, Lucy 16             
     3) Scales, Amelia 15               4) Houser, Michaela 17            
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:32.63  
     1) Brinkley, Wini 16               2) Fierro, Brooke 16              
     3) Heritage, Preston 16            4) Watts, Amber 15                
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:46.33    1:44.22  
     1) Young, Lance 16                 2) Derrick, Andrew 15             
     3) Byrd, Will 17                   4) Hardy, Samuel 17               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:55.87    2:06.83  
     1) Mitchell, Jack 16               2) Jones, Paul 15                 
     3) Blankenship, Will 15            4) Bohan, John 17                 
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matus, Laura              22 Gators                    NT      26.62  
  2 Zirnstein, Nathan         25 Gators                    NT      26.63  
  3 Holsclaw, Piper           20 Gators                    NT      31.27  
  4 O'Hare, Sophie            22 Gators                    NT     x56.06  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org