Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/4/2022 09:54 AM
                   20222 RCSL MTSP vs GREN -Yards - 6/1/2022                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:32.84    1:29.51  
     1) Lee, Lainey 8                   2) Allan, Amelia 8                
     3) Brigance, Margaret 8            4) Allan, Audrey 8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:04.94    1:51.50  
     1) Ford, Whitney 8                 2) Huff, Eva 8                    
     3) Braden, Stella 8                4) Key, Evelyn 8                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:28.64   X2:08.22  
     1) Peters, Olivia 8                2) Bridges, June 8                
     3) Holmes, Alice 8                 4) McCraw, Eleanor 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:46.17    1:37.21  
     1) Snyder, Silas 8                 2) Wilson, Harvey 8               
     3) Matthews, Luke 8                4) Jimenez, Emilio 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    1:41.71  
     1) Stursma, Lucas 8                2) Pfeiffer, Ford 8               
     3) Coley, Miles 8                  4) Vasile, Robert 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:02.22  
     1) Roberts, Joshua 8               2) Bailey, Graham 8               
     3) Kinzer, Rocco 8                 4) Bailey, Jack 6                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:10.14    2:47.38  
     1) McDonald, Phoebe 9              2) Hulgan, Katherine 9            
     3) Hinton, Alice 10                4) Rimes, Cora 10                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:17.32    2:53.21  
     1) Lee, Kinley 9                   2) Allan, Nora 10                 
     3) Ludwig, Cydney 9                4) Bevel, Emily 10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                             3:46.65   X3:26.72  
     1) Deason, Harper 10               2) Cooper, Campbell 10            
     3) Younger, Morgan 9               4) Gebler, Hanley 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                             4:11.99   X3:39.81  
     1) Shearburn, Sophie 10            2) Andrews, Skylar 10             
     3) Schrimsher, Adeline 10          4) Alexander, Mollie 10           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:30.18    3:15.74  
     1) Pommerenck, Brody 10            2) Murphree, Quin 9               
     3) Schrimsher, Rowan 10            4) Shrader, Noah 10               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:33.31    3:16.08  
     1) Brigance, Benjamin 10           2) Mullins, Connor 10             
     3) Bevel, Grant 10                 4) Taylor, Win 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:19.23    2:19.32  
     1) Ward, Paulina 11                2) Allan, Izzy 12                 
     3) Kent, Hadley 12                 4) Daniel, Caroline 12            
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:53.83    2:26.88  
     1) McDonald, Ellie 12              2) Dill, Sloan 12                 
     3) Braden, Nora 11                 4) Overton, Maelle 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:26.26    2:19.06  
     1) Ayres, Charles 11               2) Taylor, Hayes 12               
     3) Young, Chase 12                 4) Taylor, John Marshall 12       
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:51.11    2:35.69  
     1) Argentina, Oliver 12            2) Johnston, William A 11         
     3) Murphree, Bright 12             4) Ashley, Max 12                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:13.27  
     1) Graham, Jack 11                 2) Pfeiffer, Gus 11               
     3) Roberts, Jadon 11               4) Schroer, Hutton 12             
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:20.63    2:09.52  
     1) Banks, Abby 13                  2) Daniel, Bella 14               
     3) Ludwig, Camila 12               4) Brigance, Cecilia 13           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:27.34    2:20.83  
     1) Cockrell, Cassidy 13            2) Marler, Katherine 13           
     3) Johnston, Norah 13              4) Bennett, Rowe 14               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:46.57  
     1) Cockrell, Collyns 14            2) Buzzetta, Mia 14               
     3) Somers, Madeleine 14            4) Shrader, Nevaeh 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:03.33    2:05.60  
     1) Hardy, William 13               2) Hardy, Benjamin 13             
     3) Johnson, Wesley 14              4) Freeman, Andrew 14             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:34.59  
     1) Pendergrass, Charles 13         2) Hulgan, Ryan 13                
     3) Younger, Jacob 13               4) Roberts, Nathan 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.20    7/3/2019 Blossomwood Swim Team, Blossomwood         
                         M Yates, C Blasingame, V Graves, J Krichev        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:03.19  
     1) Johnston, Emma 17               2) Retzke, Lillian 15             
     3) Comulada, Gabriela 17           4) Wilder, Walden 17              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:12.33    2:11.02  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Keith, Caroline 16             
     3) Scales, Amelia 15               4) Houser, Michaela 17            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:30.31   X2:21.78  
     1) Sowash, Lillian 17              2) Scott, Sydney 16               
     3) McCary, Addie 16                4) Edmondson, Lucy 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:43.35    1:42.50  
     1) Freeman, Justin 16              2) Young, Lance 16                
     3) Johnson, Bradford 16            4) Hardy, Samuel 17               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    1:51.51  
     1) York, Peyton J 17               2) McDonald, Bobby 15             
     3) McDonald, Brock 16              4) Peffer, Nolan 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stursma, Lydia             5 STINGRAYS              36.83      31.38  
  2 Sneed, Harrison            6 STINGRAYS              40.70      32.58  
  3 Wilson, Hayden             6 GATORS                 45.79      36.27  
  4 Sneed, Francis             5 STINGRAYS              52.70      52.26  
  5 Daigle, Holly              6 GATORS               1:11.23      59.78  
  6 Johnson, Ellie             5 GATORS                 48.63    1:05.14  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taylor, Kate               4 GATORS                    NT     X49.08  
 -- Gosdin, Harper             6 GATORS                 39.88     X55.22  
 -- Matthews, Lillian          5 GATORS                 44.84   X1:07.14  
 -- Eberhart, Clare            5 GATORS                    NT   X1:13.82  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Jack               6 STINGRAYS              28.20      27.40  
  2 Taylor, Brooks             6 GATORS                 45.84      30.59  
  3 van Wagenberg, Frans       6 GATORS                 49.94      42.78  
  4 Jimenez, Mateo             5 GATORS               1:06.47    1:04.78  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Peters, Lawson L           5 GATORS               1:18.29   X1:19.09  
 -- Kling, George              6 GATORS               1:10.77   X1:19.94  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Stella             8 STINGRAYS              18.95      18.38  
  2 Allan, Audrey              8 GATORS                 18.19      19.01  
  3 Holmes, Alice              8 GATORS                 20.02      19.88  
  4 Allan, Amelia              8 GATORS                 19.14      21.06  
  5 Huff, Eva                  8 STINGRAYS              25.38      22.65  
  6 Ford, Whitney              8 STINGRAYS              26.44      27.95  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Peters, Olivia             8 GATORS                    NT     X27.46  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ford             8 STINGRAYS              17.84      18.72  
  2 Snyder, Silas              8 GATORS                 22.75      19.06  
  3 Matthews, Luke             8 GATORS                 21.54      19.31  
  4 Stursma, Lucas             8 STINGRAYS              17.02      19.51  
  5 Jimenez, Emilio            8 GATORS                 21.14      20.00  
  6 Coley, Miles               8 STINGRAYS              22.83      22.40  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hodges, Gabe G             7 GATORS                 26.54     X26.20  
 -- Bailey, Graham             8 STINGRAYS              29.70     X26.40  
 -- Kinzer, Rocco              8 STINGRAYS                 NT     X28.08  
 -- Roberts, Joshua            8 STINGRAYS              53.73     X33.70  
 -- Arthur, Reid J             8 GATORS                 35.50     X39.93  
 -- Rentz, Adam                8 GATORS                 54.89     X43.52  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hulgan, Katherine          9 STINGRAYS              34.27      34.02  
  2 Rimes, Cora               10 STINGRAYS              39.50      35.44  
  3 Ludwig, Cydney             9 GATORS                 39.48      37.32  
  4 Bevel, Emily              10 GATORS                 43.02      39.58  
  5 Brown, Shelby              9 GATORS                 42.99      41.52  
  6 McDonald, Phoebe           9 STINGRAYS              40.96      41.69  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gebler, Hanley            10 STINGRAYS              43.78     X40.09  
 -- Alexander, Mollie         10 STINGRAYS              46.09     X41.40  
 -- Heaps, Vivian              9 GATORS                 49.10     X44.38  
 -- Younger, Morgan            9 STINGRAYS              49.56     X45.25  
 -- Radley, Samantha          10 STINGRAYS              48.64     X46.02  
 -- Blalock, Gwenyth          10 STINGRAYS            1:00.77     X49.63  
 -- McCraw, Claire            10 GATORS                 54.18     X50.13  
 -- Shearburn, Sophie         10 STINGRAYS              49.83     X51.28  
 -- Schrimsher, Adeline       10 STINGRAYS                 NT     X51.38  
 -- Handley, Ellis            10 STINGRAYS              56.72     X54.20  
 -- League, Harley            10 GATORS                 56.93     X56.02  
 -- Daigle, Juliana           10 GATORS               1:13.38   X1:07.91  
 -- Boswell, Addison           9 STINGRAYS            1:13.13   X1:13.26  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schrimsher, Rowan         10 STINGRAYS              35.91      35.90  
  2 Taylor, Win                9 GATORS                 47.37      39.02  
  3 Brigance, Benjamin        10 GATORS                 42.93      40.84  
  4 Mullins, Connor           10 GATORS                 45.08      43.94  
  5 Shrader, Noah             10 STINGRAYS              45.56      45.13  
  6 Murphree, Quin             9 STINGRAYS                 NT      48.33  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carroll, Nathan           10 STINGRAYS            1:05.00     X55.50  
 -- Craig, Zach                9 GATORS               1:04.31   X1:00.83  
 -- Craig, Nick                9 GATORS               1:04.38   X1:01.19  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila            12 GATORS                 27.39      27.71  
  2 Dill, Sloan               12 STINGRAYS              29.53      29.45  
  3 Daniel, Caroline          12 GATORS                 29.85      29.69  
  4 McDonald, Ellie           12 STINGRAYS                 NT      29.96  
  5 Braden, Nora              11 STINGRAYS              32.81      32.65  
  6 Allan, Izzy               12 GATORS                 32.73      33.38  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Duggan, Eva               12 GATORS                 38.63     X35.58  
 -- Blalock, Kellen           11 STINGRAYS              43.34     X37.95  
 -- Graham, Trinity           11 GATORS                 45.85     X38.40  
 -- Radley, Katelyn           12 STINGRAYS              43.71     X40.13  
 -- Ford, Sophia              12 STINGRAYS              45.69     X40.25  
 -- Thoren, Ava               11 STINGRAYS              42.39     X41.76  
 -- Handley, Grace            12 STINGRAYS              40.13     X41.83  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 GATORS                 27.42      26.96  
  2 Taylor, Hayes             12 GATORS                 30.03      29.12  
  3 Murphree, Bright          12 STINGRAYS              32.33      31.77  
  4 Ashley, Max               12 STINGRAYS              34.70      32.02  
  5 Taylor, John Marshall     12 GATORS                 31.95      32.82  
  6 Argentina, Oliver         12 STINGRAYS              35.51      35.95  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Graham, Ty                12 GATORS                 42.05     X35.90  
 -- Schroer, Hutton           12 STINGRAYS              50.46     X42.28  
 -- Graham, Jack              11 STINGRAYS              46.77     X43.78  
 -- Roberts, Jadon            11 STINGRAYS                 NT     X44.28  
 -- Smith, Farin Lee          11 GATORS                 59.52     X51.96  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             14 GATORS                 27.11      26.82  
  2 Cockrell, Cassidy         13 STINGRAYS              30.38      29.90  
  3 Johnston, Norah           13 STINGRAYS              30.70      30.09  
  4 Marler, Katherine         13 STINGRAYS              31.09      30.40  
  5 Berger, Campbell          13 GATORS                 37.76      36.96  
  6 Schmidt, Ainsley          13 GATORS                    NT      40.66  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Somers, Madeleine         14 STINGRAYS                 NT     X35.57  
 -- Shrader, Nevaeh           13 STINGRAYS              46.25     X39.97  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 GATORS                 25.82      25.19  
  2 Hardy, Benjamin           13 GATORS                 26.66      26.34  
  3 Hulgan, Ryan              13 STINGRAYS              30.70      28.76  
  4 Steber, Joseph            14 GATORS                 32.86      30.47  
  5 Pendergrass, Charles      13 STINGRAYS              32.64      31.97  
  6 Younger, Jacob            13 STINGRAYS              38.60      35.71  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            17 STINGRAYS              27.83     J26.90  
  2 Johnston, Emma            17 STINGRAYS              28.70      26.77  
  3 Houser, Michaela          17 GATORS                 27.38     J27.22  
  4 Ayres, Caroline           15 GATORS                 28.27     J28.08  
  5 Edmondson, Lucy           16 GATORS                 30.45     J26.64  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roberts, Noah             16 STINGRAYS                 NT     X32.12  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           16 STINGRAYS              27.01      22.13  
  2 Johnson, Bradford         16 GATORS                 22.65      22.38  
  3 Young, Lance              16 GATORS                 24.25      22.76  
  4 Hardy, Samuel             17 GATORS                 23.72      23.40  
  5 Peffer, Nolan             17 STINGRAYS              26.07      25.20  
  6 York, Peyton J            17 STINGRAYS              25.84      25.33  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davenport, Grayson        17 GATORS                    NT     X26.84  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allan, Amelia              8 GATORS                 25.12      24.84  
  2 Bridges, June              8 GATORS                 27.94      26.06  
  3 Braden, Stella             8 STINGRAYS              31.33      28.21  
  4 Key, Evelyn                8 STINGRAYS              42.77      34.22  
  5 Huff, Eva                  8 STINGRAYS              37.95      36.02  
 -- Allan, Audrey              8 GATORS                 24.57         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stursma, Lucas             8 STINGRAYS                 NT      26.20  
  2 Wilson, Harvey             8 GATORS                 29.59      27.84  
  3 Jimenez, Emilio            8 GATORS                 35.20      28.14  
  4 Pfeiffer, Ford             8 STINGRAYS                 NT      30.25  
  5 Matthews, Luke             8 GATORS                 34.46      32.09  
  6 Vasile, Robert             8 STINGRAYS              42.35      43.25  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hulgan, Katherine          9 STINGRAYS              50.96      46.56  
  2 Allan, Nora               10 GATORS                 51.88      47.41  
  3 Lee, Kinley                9 GATORS               1:07.77      51.93  
  4 Cooper, Campbell          10 STINGRAYS            1:02.32      55.59  
  5 Bevel, Emily              10 GATORS                    NT      58.40  
  6 Andrews, Skylar           10 STINGRAYS            1:07.56    1:04.15  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Quin             9 STINGRAYS            1:04.33      59.63  
  2 Davison, Emmett           10 GATORS               1:11.54    1:00.76  
  3 Taylor, Reid               9 GATORS               1:09.04    1:03.22  
  4 Mullins, Connor           10 GATORS               1:04.76    1:12.09  
  5 Pommerenck, Brody         10 STINGRAYS            1:16.37    1:17.89  
  6 Graham, West               9 STINGRAYS                 NT    1:22.59  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allan, Izzy               12 GATORS                 41.23      39.88  
  2 Daniel, Caroline          12 GATORS                 43.66      42.84  
  3 Dill, Sloan               12 STINGRAYS                 NT      43.44  
  4 Derrick, Emily            12 GATORS                 50.12      47.59  
  5 Overton, Maelle           11 STINGRAYS              51.46      48.18  
  6 Bailey, Mary              11 STINGRAYS              57.57      49.02  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.09   6/16/2021 Walt Cooper, WHBG                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 GATORS                 38.32      36.83  
  2 Taylor, Hayes             12 GATORS                 40.50      37.45  
  3 Ayres, Charles            11 GATORS                 44.00      41.53  
  4 Johnston, William A       11 STINGRAYS              47.14      48.25  
  5 Argentina, Oliver         12 STINGRAYS              54.88      51.02  
  6 Pfeiffer, Gus             11 STINGRAYS            1:01.69      53.34  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             14 GATORS                 34.42      34.89  
  2 Banks, Abby               13 GATORS                 37.76      36.25  
  3 Marler, Katherine         13 STINGRAYS              44.12      39.62  
  4 Cockrell, Cassidy         13 STINGRAYS              40.49      39.88  
  5 Buzzetta, Mia             14 STINGRAYS              43.07      40.69  
  6 Brigance, Cecilia         13 GATORS                    NT      44.13  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin           13 GATORS                 35.43      33.47  
  2 Freeman, Andrew           14 GATORS                 37.05      36.01  
  3 Hulgan, Ryan              13 STINGRAYS              39.49      36.50  
  4 Hardy, William            13 GATORS                 41.89      41.07  
  5 Younger, Jacob            13 STINGRAYS              51.53      47.75  
  6 Roberts, Nathan           14 STINGRAYS                 NT    1:01.89  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            17 STINGRAYS              36.33      34.16  
  2 Retzke, Lillian           15 STINGRAYS              39.21      34.41  
  3 Comulada, Gabriela        17 STINGRAYS              41.81      37.95  
  4 Scales, Amelia            15 GATORS                 40.38      39.20  
  5 Keith, Caroline           16 GATORS                 39.51      39.77  
  6 Scott, Sydney             16 GATORS                 40.88      40.09  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Lance              16 GATORS                 29.66      27.71  
  2 Kimball, Mason            16 GATORS                 31.89      29.88  
  3 McDonald, Bobby           15 STINGRAYS                 NT      32.14  
  4 York, Peyton J            17 STINGRAYS              37.01      35.76  
  5 Johnson, Bradford         16 GATORS                 31.88      35.90  
  6 Buzzetta, Jack            15 STINGRAYS              46.02      41.32  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    1:19.45  
     1) Stursma, Lucas M8               2) Pfeiffer, Ford M8              
     3) Braden, Stella W8               4) Huff, Eva W8                   
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:20.01    1:20.08  
     1) Jimenez, Emilio M8              2) Matthews, Luke M8              
     3) Allan, Amelia W8                4) Allan, Audrey W8               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:26.90   X1:20.96  
     1) Holmes, Alice W8                2) Wilson, Harvey M8              
     3) Snyder, Silas M8                4) Brigance, Margaret W8          
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:37.72   X1:30.39  
     1) Lee, Lainey W8                  2) Hodges, Gabe G M7              
     3) Turner, Sullivan M8             4) Bridges, June W8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:44.84  
     1) Coley, Miles M8                 2) Vasile, Robert M8              
     3) Ford, Whitney W8                4) Key, Evelyn W8                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:07.18  
     1) Bailey, Jack M6                 2) Bailey, Graham M8              
     3) Stursma, Lydia W5               4) Sneed, Harrison W6             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:33.88  
     1) Rimes, Cora W10                 2) Pommerenck, Brody M10          
     3) Schrimsher, Rowan M10           4) Hulgan, Katherine W9           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:51.18    2:40.52  
     1) Brigance, Benjamin M10          2) Mullins, Connor M10            
     3) Lee, Kinley W9                  4) Ludwig, Cydney W9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:11.01   X2:52.16  
     1) Davison, Emmett M10             2) Bevel, Emily W10               
     3) Heaps, Vivian W9                4) Taylor, Win M9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X3:06.64  
     1) Gebler, Hanley W10              2) Alexander, Mollie W10          
     3) Murphree, Quin M9               4) Younger, Tyler M9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:07.69  
     1) McDonald, Phoebe W9             2) Hinton, Alice W10              
     3) Shrader, Noah M10               4) Carroll, Nathan M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.69    1:55.26  
     1) Young, Chase M12                2) Taylor, Hayes M12              
     3) Daniel, Caroline W12            4) Ludwig, Camila W12             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:02.75  
     1) Dill, Sloan W12                 2) Murphree, Bright M12           
     3) McDonald, Ellie W12             4) Ashley, Max M12                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:17.22   X2:11.33  
     1) Ayres, Charles M11              2) Duggan, Eva W12                
     3) Holmes, Fox M11                 4) Kent, Hadley W12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:15.69   X2:11.81  
     1) Derrick, Emily W12              2) Ryan, Jake M12                 
     3) Allan, Izzy W12                 4) Taylor, John Marshall M12      
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:24.44  
     1) Argentina, Oliver M12           2) Pfeiffer, Gus M11              
     3) Overton, Maelle W11             4) Braden, Nora W11               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:49.28  
     1) Johnston, William A M11         2) Handley, Grace W12             
     3) Thoren, Ava W11                 4) Graham, Jack M11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:48.04    1:47.09  
     1) Banks, Abby W13                 2) Daniel, Bella W14              
     3) Hardy, Benjamin M13             4) Johnson, Wesley M14            
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:01.28  
     1) Cockrell, Cassidy W13           2) Hulgan, Ryan M13               
     3) Johnston, Norah W13             4) Pendergrass, Charles M13       
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:11.59   X2:15.46  
     1) Hardy, William M13              2) Schmidt, Ainsley W13           
     3) Kent, Farrell M14               4) Brigance, Cecilia W13          
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:18.95  
     1) Marler, Katherine W13           2) Buzzetta, Mia W14              
     3) Younger, Jacob M13              4) Roberts, Nathan M14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.63    7/3/2019 JVRA                                       
                         C Barraza, C Patz, R Hamilton, C Bledsoe          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:42.02    1:41.33  
     1) Houser, Michaela W17            2) Ayres, Caroline W15            
     3) Hardy, Samuel M17               4) Johnson, Bradford M16          
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    1:42.35  
     1) York, Peyton J M17              2) McDonald, Brock M16            
     3) Wilder, Walden W17              4) Johnston, Emma W17             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:52.66  
     1) Peffer, Nolan M17               2) McDonald, Bobby M15            
     3) Walker, Molly W15               4) Comulada, Gabriela W17         
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:54.88   X1:52.77  
     1) Edmondson, Lucy W16             2) Scott, Sydney W16              
     3) Derrick, Andrew M15             4) Freeman, Justin M16            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:56.21   X1:54.76  
     1) Keith, Caroline W16             2) Keith, Atkins W15              
     3) Kimball, Mason M16              4) Young, Lance M16               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Margaret         8 GATORS                 26.47      22.08  
  2 Lee, Lainey                8 GATORS                 25.76      23.89  
  3 Allan, Audrey              8 GATORS                 24.46      24.44  
  4 Huff, Eva                  8 STINGRAYS              32.56      25.33  
  5 Key, Evelyn                8 STINGRAYS              38.53      31.14  
  6 Ford, Whitney              8 STINGRAYS              40.44      34.42  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Silas              8 GATORS                 25.20      22.45  
  2 Stursma, Lucas             8 STINGRAYS                 NT      23.01  
  3 Jimenez, Emilio            8 GATORS                 30.25      24.70  
  4 Coley, Miles               8 STINGRAYS              32.26      25.64  
  5 Turner, Sullivan           8 GATORS                 34.86      30.50  
  6 Vasile, Robert             8 STINGRAYS              35.13      31.03  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hulgan, Katherine          9 STINGRAYS              43.57      42.14  
  2 Lee, Kinley                9 GATORS                 49.75      44.57  
  3 Ludwig, Cydney             9 GATORS                 49.52      48.56  
  4 Deason, Harper            10 STINGRAYS              51.37      49.00  
  5 McDonald, Phoebe           9 STINGRAYS                 NT      49.64  
  6 Allan, Nora               10 GATORS                 53.04      52.84  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schrimsher, Rowan         10 STINGRAYS              47.87      46.75  
  2 Brigance, Benjamin        10 GATORS                 51.35      48.00  
  3 Bevel, Grant              10 GATORS               1:04.95      54.07  
  4 Pommerenck, Brody         10 STINGRAYS              59.51      56.00  
  5 Mullins, Connor           10 GATORS                 57.35      56.66  
  6 Murphree, Quin             9 STINGRAYS            1:02.97    1:01.88  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie           12 STINGRAYS                 NT      31.64  
  2 Ludwig, Camila            12 GATORS                 34.97      33.22  
  3 Dill, Sloan               12 STINGRAYS                 NT      34.89  
  4 Kent, Hadley              12 GATORS                 36.03      35.03  
  5 Braden, Nora              11 STINGRAYS              39.56      37.28  
  6 Ward, Paulina             11 GATORS                 42.19      39.88  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.40   5/31/2017 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Bright          12 STINGRAYS              45.40      38.09  
  2 Ayres, Charles            11 GATORS                 38.59      38.12  
  3 Ashley, Max               12 STINGRAYS              48.52      42.07  
  4 Taylor, John Marshall     12 GATORS                 45.51      44.46  
  5 Ryan, Jake                12 GATORS                 51.41      45.06  
  6 Pfeiffer, Gus             11 STINGRAYS              52.21      52.25  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               13 GATORS                 33.63      30.70  
  2 Daniel, Bella             14 GATORS                 31.59      30.78  
  3 Johnston, Norah           13 STINGRAYS              37.52      36.78  
  4 Bennett, Rowe             14 STINGRAYS              39.83      38.39  
  5 Marler, Katherine         13 STINGRAYS              44.44      39.90  
  6 Brigance, Cecilia         13 GATORS                 45.09      43.27  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   25.83   6/30/2021 Luke Bedsole, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 GATORS                 30.69      29.25  
  2 Kent, Farrell             14 GATORS                    NT      36.22  
  3 Pendergrass, Charles      13 STINGRAYS              42.69      36.94  
  4 Hardy, William            13 GATORS                    NT      38.21  
  5 Younger, Jacob            13 STINGRAYS              51.32      51.03  
  6 Roberts, Nathan           14 STINGRAYS                 NT    1:07.69  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Emma            17 STINGRAYS                 NT      31.84  
  2 Ayres, Caroline           15 GATORS                 33.86      33.12  
  3 Scales, Amelia            15 GATORS                 35.14      34.63  
  4 Comulada, Gabriela        17 STINGRAYS                 NT      35.57  
  5 Retzke, Lillian           15 STINGRAYS                 NT      35.71  
  6 Sowash, Lillian           17 GATORS                 36.18      35.91  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           16 STINGRAYS                 NT      26.26  
  2 Derrick, Andrew           15 GATORS                 28.94      28.12  
  3 Young, Cole               17 GATORS                    NT      29.01  
  4 McDonald, Bobby           15 STINGRAYS                 NT      30.95  
  5 Freeman, Justin           16 GATORS                 27.33      31.46  
  6 York, Peyton J            17 STINGRAYS                 NT      33.45  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.07   6/30/2021 Gabrielle Beauchamp, Blossomwood             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Margaret         8 GATORS                 23.77      20.46  
  2 Braden, Stella             8 STINGRAYS                 NT      23.60  
  3 Allan, Amelia              8 GATORS                 25.98      23.71  
  4 Holmes, Alice              8 GATORS                 38.26      27.93  
  5 Ford, Whitney              8 STINGRAYS              40.44      33.85  
  6 Key, Evelyn                8 STINGRAYS              38.53      36.39  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ford             8 STINGRAYS                 NT      23.43  
  2 Snyder, Silas              8 GATORS                 28.34      24.26  
  3 Coley, Miles               8 STINGRAYS              32.26      25.87  
  4 Matthews, Luke             8 GATORS                 30.24      29.75  
  5 Wilson, Harvey             8 GATORS                 31.21      29.76  
  6 Vasile, Robert             8 STINGRAYS              35.13      33.65  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludwig, Cydney             9 GATORS                 52.67      43.45  
  2 Hinton, Alice             10 STINGRAYS              48.31      46.60  
  3 Allan, Nora               10 GATORS                 53.85      49.94  
  4 Lee, Kinley                9 GATORS                    NT      49.97  
  5 McDonald, Phoebe           9 STINGRAYS                 NT      50.91  
  6 Cooper, Campbell          10 STINGRAYS            1:06.52    1:03.21  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigance, Benjamin        10 GATORS                 48.87      45.01  
  2 Bevel, Grant              10 GATORS                 50.20      45.57  
  3 Schrimsher, Rowan         10 STINGRAYS              55.12      54.65  
  4 Taylor, Win                9 GATORS               1:11.00      56.75  
  5 Murphree, Quin             9 STINGRAYS                 NT    1:04.31  
  6 Younger, Tyler             9 STINGRAYS                 NT    1:25.26  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila            12 GATORS                 32.12      31.02  
  2 McDonald, Ellie           12 STINGRAYS                 NT      33.06  
  3 Kent, Hadley              12 GATORS                 38.07      34.46  
  4 Daniel, Caroline          12 GATORS                 37.41      35.69  
  5 Braden, Nora              11 STINGRAYS              42.73      40.34  
  6 Overton, Maelle           11 STINGRAYS              51.87      52.32  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.85    7/3/2018 Bradford Johnson, GREN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chase              12 GATORS                 35.22      32.60  
  2 Taylor, Hayes             12 GATORS                 39.67      35.65  
  3 Murphree, Bright          12 STINGRAYS              40.19      36.84  
  4 Holmes, Fox               11 GATORS                 43.35      40.26  
  5 Ashley, Max               12 STINGRAYS              49.75      42.78  
  6 Pfeiffer, Gus             11 STINGRAYS              50.47      46.51  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Abby               13 GATORS                 32.21      31.15  
  2 Johnston, Norah           13 STINGRAYS              36.77      33.84  
  3 Cockrell, Cassidy         13 STINGRAYS              35.66      35.14  
  4 Cockrell, Collyns         14 STINGRAYS              38.99      38.22  
  5 Brigance, Cecilia         13 GATORS                 39.47      40.95  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.37    6/5/2019 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           14 GATORS                 27.45      27.08  
  2 Hardy, Benjamin           13 GATORS                 30.06      28.58  
  3 Hulgan, Ryan              13 STINGRAYS              35.14      32.56  
  4 Hardy, William            13 GATORS                 35.40      35.39  
  5 Pendergrass, Charles      13 STINGRAYS              37.32      37.90  
  6 Roberts, Nathan           14 STINGRAYS                 NT      54.51  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            17 STINGRAYS              30.77      29.58  
  2 Houser, Michaela          17 GATORS                 30.77      30.19  
  3 Comulada, Gabriela        17 STINGRAYS              31.45      31.33  
  4 Scales, Amelia            15 GATORS                 31.58      31.97  
  5 Johnston, Emma            17 STINGRAYS              31.89      32.00  
  6 Ayres, Caroline           15 GATORS                 32.79      33.41  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           16 STINGRAYS              29.88      24.82  
  2 Young, Lance              16 GATORS                 26.41      25.82  
  3 Young, Cole               17 GATORS                    NT      27.09  
  4 Peffer, Nolan             17 STINGRAYS                 NT      28.44  
  5 Buzzetta, Jack            15 STINGRAYS              57.71      49.45  
 -- Johnson, Bradford         16 GATORS                 23.65         DQ  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:16.80    1:21.26  
     1) Holmes, Alice 8                 2) Brigance, Margaret 8           
     3) Allan, Amelia 8                 4) Allan, Audrey 8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:46.35    1:39.62  
     1) Ford, Whitney 8                 2) Key, Evelyn 8                  
     3) Huff, Eva 8                     4) Braden, Stella 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.11    1:27.03  
     1) Wilson, Harvey 8                2) Snyder, Silas 8                
     3) Matthews, Luke 8                4) Jimenez, Emilio 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:22.71    1:29.20  
     1) Coley, Miles 8                  2) Vasile, Robert 8               
     3) Pfeiffer, Ford 8                4) Stursma, Lucas 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:59.33  
     1) Bailey, Jack 6                  2) Bailey, Graham 8               
     3) Roberts, Joshua 8               4) Kinzer, Rocco 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:37.61    2:34.16  
     1) McDonald, Phoebe 9              2) Hinton, Alice 10               
     3) Rimes, Cora 10                  4) Hulgan, Katherine 9            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:47.07    2:45.02  
     1) Lee, Kinley 9                   2) Bevel, Emily 10                
     3) Brown, Shelby 9                 4) Ludwig, Cydney 9               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                             3:05.72   X2:57.00  
     1) Deason, Harper 10               2) Radley, Samantha 10            
     3) Alexander, Mollie 10            4) Gebler, Hanley 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                             3:26.14   X3:21.26  
     1) Cooper, Campbell 10             2) Handley, Ellis 10              
     3) Shearburn, Sophie 10            4) Younger, Morgan 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:02.45    2:55.90  
     1) Mullins, Connor 10              2) Bevel, Grant 10                
     3) Taylor, Win 9                   4) Brigance, Benjamin 10          
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:50.83    3:05.90  
     1) Murphree, Quin 9                2) Shrader, Noah 10               
     3) Pommerenck, Brody 10            4) Schrimsher, Rowan 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:47.69   X3:38.39  
     1) Craig, Nick 9                   2) Davison, Emmett 10             
     3) Craig, Zach 9                   4) Taylor, Reid 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:01.56    2:00.56  
     1) Daniel, Caroline 12             2) Allan, Izzy 12                 
     3) Kent, Hadley 12                 4) Ludwig, Camila 12              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:21.25    2:09.81  
     1) Overton, Maelle 11              2) Dill, Sloan 12                 
     3) Braden, Nora 11                 4) McDonald, Ellie 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:27.60   X2:19.02  
     1) Derrick, Emily 12               2) Duggan, Eva 12                 
     3) Ward, Paulina 11                4) Feser, Caroline 11             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                             2:49.57   X2:50.33  
     1) Blalock, Kellen 11              2) Radley, Katelyn 12             
     3) Thoren, Ava 11                  4) Handley, Grace 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:01.72    2:05.47  
     1) Taylor, Hayes 12                2) Ayres, Charles 11              
     3) Taylor, John Marshall 12        4) Young, Chase 12                
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:20.25    2:20.51  
     1) Argentina, Oliver 12            2) Pfeiffer, Gus 11               
     3) Ashley, Max 12                  4) Murphree, Bright 12            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:24.17   X2:36.27  
     1) Ryan, Jake 12                   2) Smith, Farin Lee 11            
     3) Graham, Ty 12                   4) Holmes, Fox 11                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:52.16  
     1) Johnston, William A 11          2) Graham, Jack 11                
     3) Schroer, Hutton 12              4) Roberts, Jadon 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:03.66    2:02.33  
     1) Marler, Katherine 13            2) Buzzetta, Mia 14               
     3) Johnston, Norah 13              4) Cockrell, Cassidy 13           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:03.98    2:09.08  
     1) Brigance, Cecilia 13            2) Berger, Campbell 13            
     3) Banks, Abby 13                  4) Daniel, Bella 14               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:21.33  
     1) Bennett, Rowe 14                2) Cockrell, Collyns 14           
     3) Shrader, Nevaeh 13              4) Somers, Madeleine 14           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:48.86    1:53.82  
     1) Hardy, Benjamin 13              2) Steber, Joseph 14              
     3) Hardy, William 13               4) Johnson, Wesley 14             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:23.18  
     1) Hulgan, Ryan 13                 2) Pendergrass, Charles 13        
     3) Younger, Jacob 13               4) Roberts, Nathan 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.88   6/26/2019 Jones Valley Recreation Assn., JVRA        
                         C Patz, A Shepherd, M Bibb, R Hamilton            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:55.21    1:51.50  
     1) Walker, Molly 15                2) Comulada, Gabriela 17          
     3) Johnston, Emma 17               4) Wilder, Walden 17              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:55.15    1:54.94  
     1) Ayres, Caroline 15              2) Edmondson, Lucy 16             
     3) Scales, Amelia 15               4) Houser, Michaela 17            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:12.28   X2:14.14  
     1) Scott, Sydney 16                2) Keith, Caroline 16             
     3) McCary, Addie 16                4) Sowash, Lillian 17             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:35.21    1:34.53  
     1) Hardy, Samuel 17                2) Freeman, Justin 16             
     3) Young, Lance 16                 4) Johnson, Bradford 16           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:45.81    1:38.69  
     1) McDonald, Bobby 15              2) McDonald, Brock 16             
     3) Peffer, Nolan 17                4) York, Peyton J 17              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:41.58  
     1) Young, Cole 17                  2) Davenport, Grayson 17          
     3) Kimball, Mason 16               4) Derrick, Andrew 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org